Autor Wątek: Pytanie osoby nie grajacej jeszcze  (Przeczytany 2799 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

The Ghost

  • Gość
Pytanie osoby nie grajacej jeszcze
« dnia: Maj 18, 2007, 10:23:49 »
Witam.

Na poczatku zaznacze, ze nie gram jeszcze w Eve, ale mam zamiar zaczac gdzies w czerwcu (jak sie egzaminy pokoncza >:()

Przegladajac portal natknalem sie na recencje Eve (napisana przez jakas tutejsza gruba rybe  :buck2:), ktorej autor jako minus zaznacza, ze problemem sa lagi. Akurat bardzo wazne dla mnie jest, zeby gierka sie nie haczyla (ile to razy zginalem w jakis innych gierkach na lagu). Czy rzeczywiscie w Eve lagi sa bardzo dokuczajace?

2 pytanie jest odnosnie "ciaglosci" Eve. Nie mam za duzo czasu na granie, dlatego lubie wybrac 1 gre i grac w nia przez dluzszy okres. Tak samo w Eve (jesli mi sie spodoba) chcialbym pograc przynajmniej jakies 2 lata. Dlatego ciekawy jestem czy nie planowane jest wyjscie np. Eve 2 i zamkniecie serwerow Eve 1, kiedy ja  biedny bede sie spokojnie rozwijal ;)

Hastrabull

  • Administrator
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 2 060
    • Zobacz profil
Odp: Pytanie osoby nie grajacej jeszcze
« Odpowiedź #1 dnia: Maj 18, 2007, 10:28:33 »
lagi sa tylko w najwiekszych systemach tzw hubach czyli miejscach gdzie jest duzo ludzi (ponad 100, 150).

Lag pojawia sie takze podczas wielkich bitew (ogolnie jesli w systemie jest powyzej ~70 osob zaczyna przycinac tzn reakcje statku spoznione sa o okolo 3, 4 sekundy. Im wiecej osob, tym dluzsze opoznienie.
Jak masz się tu kogoś bać, to mnie...
buahahaha <- demoniczny śmiech

Ellaine

  • Gość
Odp: Pytanie osoby nie grajacej jeszcze
« Odpowiedź #2 dnia: Maj 18, 2007, 10:38:05 »
Po 2 latach akurat przestanieszy być noobem, a CCP (producent Eve) ostatecznie doszlifuje poprawki obiecane na pojutrze ;)

wuzel

  • Gość
Odp: Pytanie osoby nie grajacej jeszcze
« Odpowiedź #3 dnia: Maj 18, 2007, 10:55:53 »
Heh, jeśli mówisz o recenzji ze strony głównej, to powstała ona chyba z półtora roku temu (no, niecałe) dla Gildii (http://www.gry.gildia.pl/gry/eve_online/recenzja - napisał ten admin co to się obraził i na urlop poszedł :P )...  Ja gram od jakieś 7 miesięcy i poza naprawdę dużymi naparzankami i Jita, lagi są mało dokuczliwe. Fakt, że na słabszym sprzęcie (z tego co zauważyłem największe znaczenie ma ilość ramu - przynajmniej na moim kompie) jak się gęsto zaczyna robić, to gra potrafi przyciąć się na kilka sekund, ale ja przez lag jeszcze nie zginąłem. Ale przy naprawdę wielkich bitwach (ostatnio była naparzanka na coś koło 700 osób) lag jest męczący. Chociaż niektórzy wykorzystują go jako broń :)
Jak będziesz omijał z daleka Jita to przez pierwsze kilka miesięcy nawet laga nie zauważysz. A potem się przyzwyczaisz  :D

Asoth

  • Gość
Odp: Pytanie osoby nie grajacej jeszcze
« Odpowiedź #4 dnia: Maj 18, 2007, 11:10:59 »
A  jak planujesz zacząć grac na koniec czerwca to juz teraz odpal sobie triala i zacznij skillować learningi (jak nie będziesz miał czasu żeby zarobić na skille to rozwijaj te które masz startowo), na koniec triala odpal skilla najdłuższego jakiego będziesz miał (i uznasz że ci sie potem przyda) . Potem jak już będziesz miał czas grać opłać sobie konto.
Dzięki temu nie będziesz sobie w czerwcu w brodę pluł - DLACZEGO KURFA NIE ZROBILEM TYCH LERNINGOW W CZASIE SESJI !!

Trybiq

  • Gość
Odp: Pytanie osoby nie grajacej jeszcze
« Odpowiedź #5 dnia: Maj 18, 2007, 11:43:47 »
Lagi sa tak jak wczesniej pisali tylko przy duzych bitwach albo przy obleganych systemach, ale nie sa az tak dokuczliwe.

Jak planujesz grac przez 2 lata i tak bedziesz grac jeszcze dluzej :), a serwera tak szybko nie zamknal on sie ciagle rozwija i nie bedzie nic takiego jak EVE 2, pewnie doloza tylko nakladke na windows vista no ale to pewnie tylko dla chetnych po za tym ciagle bedzie ta sama stara evke w ver 1.23.92378353 kolejnego patcha :)

po za tym 100 000 x 15 euro latwo policzyc :) wiec maja sie z czego utrzymac

korpusz

  • Gość
Odp: Pytanie osoby nie grajacej jeszcze
« Odpowiedź #6 dnia: Maj 18, 2007, 12:17:21 »
Posluchaj Asotha, w EVE ma specyficzny sposob skillowania i im wczesniej zaczniesz i zrobisz skille z grupy realning na porzadne lvle, to tym lepiej dla Ciebie. EVE 2 ma byc na wakacje ;) Z ta mala roznica, ze bedzie to dodatek do EVE o nazwie Revelations 2. I tu wylania sie bardzo mila cecha EVE, jej tworcy maja pelno pomyslow co zmienic, dodac, usunac, zjebac, i robia to rozwijajac caly czas ta sama evke w ktora ciagle gracze graja, wiec EVE bedzie trwala duuuuuuzo dluzej niz 2 lata.

Lagi ?? Ich sie nie da uniknac, czasami wkurzaja ale wystarczy przywyknac, osobiscie jezeli mam grac na jednym serwie z 10 osobami bez lagow, a 20 000 (srednio tyle osob gra naraz) z sporadycznymi lagami na poziomie medium to wole to drugie.

Voulture

  • Gość
Odp: Pytanie osoby nie grajacej jeszcze
« Odpowiedź #7 dnia: Maj 18, 2007, 13:40:11 »
Gra się zmienia, dochodzą nowe zabawki, zieniaja interfacy, ciągle coś patchują np patch od patcha patcha poprawki któregoś patcha itd. To jest świetne, że ty płacisz za grę ciągle tyle samo a dodatki po prostu ściąga się jako update klienta, za darmo.
A learningi mozna sobie zrobić, czemu nie, chociąz ja szcerze mowiąc najpier zrobił bym podst na 4 i adv na 3 i learning na 4, pózniej wyskilował sobie tego bc do latania i zarabiania i sukcesywnie uzupełniać brakujące skille razem z pobocznymi.

Fizyk

  • Gość
Odp: Pytanie osoby nie grajacej jeszcze
« Odpowiedź #8 dnia: Maj 18, 2007, 21:02:06 »
Swiat jest wielki i nie tylko geograficznie ale i politycznie, gospodarka jest oparta na działaniu graczy więc ogólnie ok ale nikt nie zwrócił uwagi na jedną sprawę to że świat się cały czas rozwija daje i nowym możliwość zaistnienia w nim znalezienia dla siebie jakiegoś małego poletka i aktywne tam działanie. Fakt starym wyjadaczom będzie łatwiej bo i skile większe a co zatym idzie lepsze modółki itd. W pewnym jednak momencie róznice będą na tyle ne wielkie że decydowac będzie znajomość świata, wiedza inteligencja i wyobraźnia. Więc wszystko oprzed tobą, zapraszamy :)

Skeer

  • Gość
Odp: Pytanie osoby nie grajacej jeszcze
« Odpowiedź #9 dnia: Czerwiec 23, 2007, 20:47:25 »
No i ta grafika... Ja ciągle warpuję się dla przyjemności  :D