Autor Wątek: capital's pilots  (Przeczytany 11145 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

MightyBaz

  • Gość
capital's pilots
« dnia: Maj 16, 2007, 13:45:06 »
jakos nie zrobilem jeszcze skili na capitale, troche mnie zniecheca wykorzystywanie capitali w walce, czekanie godzinami na ss, pompowanie posow, czy ich pacyfikacja...moze podzielicie sie jakimis historyjkami o waszych walkach, nietypowych sytuacjach...

Pewnie nie tylko ja mam taki dylemat czy robic capitale czy dopieszczac tylko np.  pvp skille ...w koncu mowimy o 4 miesiacach min skilowania o ile mamy duzo pobocznych skili juz zrobionych...hm?

misao

  • Gość
Odp: capital's pilots
« Odpowiedź #1 dnia: Maj 16, 2007, 14:50:24 »
capiutale se mordercze w pol 0.0 ( tereny NPC stacji). carrier oze stac w docking range, i masakrowac opozycje, pojedynczy carrier i frejka z scramblem moze kampic caly system. dopuki obroncy nie wyskocza z jakims bardzo srogim planem, ciezko to ubic
(jak sie robi goraco, to chowa dronki, 30 sekund wait na agro i dock)

Voulture

  • Gość
Odp: capital's pilots
« Odpowiedź #2 dnia: Maj 16, 2007, 15:11:30 »
30 sekund wait na agro i dock)
MInute...

LosBekoczoS

  • Gość
Odp: capital's pilots
« Odpowiedź #3 dnia: Maj 16, 2007, 15:42:02 »
Moja best historyjka z capami to moj loooot carrierem 1 cyno 2 cyno 3 cyno stoje pod hangarem "no to teraz trzeba wyrzucic te haulery, przepakowac paliwko, i wio na dol.... RWA MAC zapomnialem haulerow  1 cyno 2 cyno 3 cyno dock  haule do ship maint 1 cyno 2 cyno 3 cyno :P

Historyjka nr2 - jak zabijac na mase pod gate w low secu ??
Potrzebne:
nyx smart bomby officerskie + tank + fast cap recharge

Sposob działania:
zalanczasz smarty jak ktokolwiek pojawi sie na local i czekasz...


partridge

  • Gość
Odp: capital's pilots
« Odpowiedź #4 dnia: Maj 16, 2007, 17:04:37 »
#1 Loguje sie szybko wskakuje na cyno masakruje 1BS'a reszta spierdala... ok spowortem do stacji... Kurwa nie ma paliwa... 15jumpow haulerem po paliwo...

#2 Ladownie pos'a skok na cyno potem na nastepne no i powrot... kurwa zapomnialem wyrzucic LO po srodku... 18j w jedna strone i 18j spowrotem cyno altem...

#3 Odwoze panienke do domu gadka szmatka w samochodzie ona sugeruje zebysmy poszli do gory... dzoni Venzon... Part jebiemy za moment Dreda... czesc kochanie.. 120km/h miastem... 12j do mojego Dreda i zdazylem wyjebac w niego 2 serie :P

MightyBaz

  • Gość
Odp: capital's pilots
« Odpowiedź #5 dnia: Maj 16, 2007, 22:55:03 »
mnie raz rozwalil thantos jak rattowalem na belcie...
jakis neutral wskoczyl na local i pyta sie grzecznie czy sa tutaj duze Lordy? mysle sobie - co za dziwak :uglystupid2: , chowam drony i czekam na misia na belcie, wlasnie skonczylem chrupac ostatniego rata - sensor boostery zapuszczone, ustawiam align, lekko mruczy naped. Klasyka , koles wpada celestis, ja mu tez grzecznie locka , przepisowe noski, 2 dampnery, dronki radosnie sobie brzecza ...a tu celestis puszcza baka i stawia cyno...coz...moze zdaze go klepnac, jest juz na strukturze...w miedzy czasie koles mnie  scrambluje....i wpada thantos...i coz ...nie zdazylem uciec...celestis wytrzymala tylko do mmomentu locka carriera...rozwalilem mu 2 fightery , pozostale mnie wykonczyly...

Dormio

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 3 456
  • Mi'Sie
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Dormio
  • Korporacja: Shocky Industries Ltd.
Odp: capital's pilots
« Odpowiedź #6 dnia: Maj 17, 2007, 10:49:49 »
Wskakuję radośnie na POSa potestować kilka ustawień, kilkadziesiąt kilometrów obok ląduje alt, fightery w ruch...
"WTF ?!!! Dlaczego mój własny POS do mnie strzela ?!!!"
Brak sygnatury w ramach protestu przed czepiaczami...

Tomash Kovahlsky

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 601
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Tomash Kovahlsky
  • Korporacja: Polish Task Forces
  • Sojusz: C0VEN
Odp: capital's pilots
« Odpowiedź #7 dnia: Maj 17, 2007, 11:02:41 »
W czasie ostatniej akcji w jakiej bralem udzial (w Typhoonie), jakis carier zapuscil na mnie ok 10 fightersow... no to ja warp na SS'a... i potem zabawa... warp... align, pojawiaja sie fightersy, warp, align, pojawiaja sie fightersy, warp na SS w ktorym czekaja koledzy z gangu, align, koledzy nawalaja do fightersow, warp, align, warp align znow do kolegow, spada 1 czy 2 fightersy, warp, o... juz mnie nie gonia... pilot carriera, stwierdzil, ze traci fightersy, a sam nie dostaje KM'a :)

LosBekoczoS

  • Gość
Odp: capital's pilots
« Odpowiedź #8 dnia: Maj 17, 2007, 11:06:43 »
Tomash i mam to nawet nagrane :D

MightyBaz

  • Gość
Odp: capital's pilots
« Odpowiedź #9 dnia: Czerwiec 25, 2007, 08:28:04 »
co nowego u pilotow capitali? wszyscy narzekaja, ze paliwo podrozalo...

btw ile max moze wsadzic cargo do carriera? mnie udalo sie wsadzic indyka z rigami/ cargo ex II / 12x giantami - wyszlo mi jakies 49 000 m3...ktos ma lepszy wynik?

Ellaine

  • Gość
Odp: capital's pilots
« Odpowiedź #10 dnia: Czerwiec 25, 2007, 08:39:43 »
To nie dziala jeszcze ten nerf nazywany uprzejmie naprawą buga, że nie można wkladac do carriera indora dzialajacymi kontenerami?
A wiele sie chyba w tej kwestii wymyslic nie da, iteron V 3 rigi 5 expanderow to jakies 38k sam z siebie.

Paliwo drozeje z powodu plagiocaise :)

Yogos

  • Starszy Moderator
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 1 773
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Yogos
  • Korporacja: GBT
  • Sojusz: c0ven
Odp: capital's pilots
« Odpowiedź #11 dnia: Czerwiec 25, 2007, 08:40:27 »
Dormio chyba pakował 15 miał tam iterona V i jakiegoś indyka t2. Tyle że teraz to się już chyba nie da wsadzać  indora z pudłami do cariera ? Próbowałeś po pathu ?

LosBekoczoS

  • Gość
Odp: capital's pilots
« Odpowiedź #12 dnia: Czerwiec 25, 2007, 09:10:29 »
Generalnie najwieksza zmiana dla cap pilotow carrierow jest to ze dzialka i cala reszta armatury obronnej jest poza force fieldem posa.

Tak wiec wkoncu carriery przydaja sie do atakow na takowe instalacje " fightery w droge", juz nie musimy strzelac z bouncerkow tI, tylko mozemy uzywac naszej prawdziwej mocy:D

MightyBaz

  • Gość
Odp: capital's pilots
« Odpowiedź #13 dnia: Czerwiec 25, 2007, 09:54:19 »
ktos policzyl na eve forum, z sentries t2  moros wali jakies 1000dps bez gunsow- o zesz go :o

Ellaine

  • Gość
Odp: capital's pilots
« Odpowiedź #14 dnia: Czerwiec 25, 2007, 10:19:59 »
Jak mu wsadzisz rigi na sentry drone damage? :)
A zrobisz to? :)

Yagofish

  • Gość
Odp: capital's pilots
« Odpowiedź #15 dnia: Lipiec 19, 2007, 16:38:27 »
Heh, żeby te capital shipy jeszcze tyle nie kosztowały ponad 700 melonów na cariera i 1 bańkę za dreada...

Może ktoś mnie zasponsoruje - mogę na burcie shipa namalować jego imię...  ;D

Voulture

  • Gość
Odp: capital's pilots
« Odpowiedź #16 dnia: Lipiec 19, 2007, 17:09:34 »
Dolicz cene skillow.

Ronin

  • Gość
Odp: capital's pilots
« Odpowiedź #17 dnia: Lipiec 19, 2007, 18:08:28 »
1b za dreada?!?!?!?! GDZIE :) biore 10 jak za carriera tez znajdziesz 700m to tez biore 10.

Yagofish

  • Gość
Odp: capital's pilots
« Odpowiedź #18 dnia: Lipiec 20, 2007, 08:09:17 »
Fakt skile też kosztują masę isków. Koszty skili i statków są nieproporcjonalnie duże. Nie będę juz wspominał o tytanach za 12 - 15 baniek... i czas aby to dosiąść

LosBekoczoS

  • Gość
Odp: capital's pilots
« Odpowiedź #19 dnia: Lipiec 20, 2007, 08:47:42 »
Fakt skile też kosztują masę isków. Koszty skili i statków są nieproporcjonalnie duże. Nie będę juz wspominał o tytanach za 12 - 15 baniek... i czas aby to dosiąść

Ehh Yago jak znajdziesz tytana za 15 duzych baniek zadzwon wezme z 10.... niewiem skad ceny cap shipow ty bierzesz ale sa zgola inne niz piszesz.

carrier 0,9bln dread 1,6-1,8bln Ms 19-30bln tytan 64-100bln
Czekam Yago na te teytany po 12-15 "baniek"

Hastrabull

  • Administrator
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 2 060
    • Zobacz profil
Odp: capital's pilots
« Odpowiedź #20 dnia: Lipiec 20, 2007, 09:13:46 »
ja tydzien temu thanatosa kupilem. teraz na skille zbieram :) misje robie :D a rankami zydrine kopie :D

a najlepsza akcja? To jak mnie remedial chcial swoim thanatosem pojechac w s-u

ogolnie historia byla taka, ze udalo mi sie przemycic megasa z t2 dzialkami do s-u. megas ustawiony byl na full snipe, optimal (przed nerfem to bylo) na 220km.

sprawa wygladala tak, ze wskakiwalem na snipe point przy stacji albo przy gate albo na belty, rozwalalem jeden albo dwa statki i zwiewalem :)

no i kiedys wskoczylem na stacje i patrze, ze kurde cos duzego :D lock patrze a to carrier :) oczywiscie nie moglem sie powstrzymac zeby go nie walnac. kilka serii poszlo gdy nagle zobaczylem jak fightery sie zblizaja. Nie wiedzialem jeszcze wtedy, ze figthery scigaja cie w warpie :)

ucieklem do safespota a tu boom, fightery wskakuja :) Kilka razy przewarpowalem a one caly czas za mna :) w koncu na 1/4 armora zwialem do stacji :D mialem adrenalinke, mialem :)

ogolnie byla zabawa wtedy oj byla :)
Jak masz się tu kogoś bać, to mnie...
buahahaha <- demoniczny śmiech

Xarthias

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 6 512
  • Spamin' the World
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Xarthias
  • Korporacja: GoonWaffe
  • Sojusz: Goonswarm Federation
Odp: capital's pilots
« Odpowiedź #21 dnia: Lipiec 20, 2007, 09:17:58 »
optimal (przed nerfem to bylo) na 220km.
Znowu coś przegapiłem?
Na spikach optimal circa 200km miałem i mam... ???
Przedwieczny.

Hastrabull

  • Administrator
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 2 060
    • Zobacz profil
Odp: capital's pilots
« Odpowiedź #22 dnia: Lipiec 20, 2007, 10:02:42 »
ano przed nerfem ja mialem optimal 223, teraz cos pod 200 chyba (nie pamietam, bo dawno w bs'ie nie siedzialem)


musialbym sprawdzic :)
Jak masz się tu kogoś bać, to mnie...
buahahaha <- demoniczny śmiech

Xarthias

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 6 512
  • Spamin' the World
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Xarthias
  • Korporacja: GoonWaffe
  • Sojusz: Goonswarm Federation
Odp: capital's pilots
« Odpowiedź #23 dnia: Lipiec 20, 2007, 10:11:38 »
Jedyny nerf o jakim pamiętam to to, że więcej jak 4 dmg mody już nic nie dają. Jak wrócę do domu to zobaczę ile się max da wyciągnąć.
Przedwieczny.

Ellaine

  • Gość
Odp: capital's pilots
« Odpowiedź #24 dnia: Lipiec 20, 2007, 10:21:23 »
Ale o ktore S-U chodzi? :)

Morbius

  • Gość
Odp: capital's pilots
« Odpowiedź #25 dnia: Lipiec 20, 2007, 14:09:07 »
no własnie może to ktoś potwierddzić ? bo ja przy 3 te i 2 tc kupiłem sobie riga do optimala i miałem świetną zabawę kiedy ten rig dotał mi 0.5 km :)

czy teraz wszystkie mody do zwiększania zasięgu low/med i rigi się stackują ?

Hastrabull

  • Administrator
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 2 060
    • Zobacz profil
Odp: capital's pilots
« Odpowiedź #26 dnia: Lipiec 20, 2007, 14:18:30 »
Ale o ktore S-U chodzi? :)

'centrum' syndicate
Jak masz się tu kogoś bać, to mnie...
buahahaha <- demoniczny śmiech

Ellaine

  • Gość
Odp: capital's pilots
« Odpowiedź #27 dnia: Lipiec 20, 2007, 14:24:52 »
To musialo byc dawno, bo teraz nie ma tam ani Remediala ani Ciebie, tylko jakies cienkie sojusze lacznie z moim wlasnym (no tak, niestety nie jestesmy zjadaczami kosmosu, wciaz na tym pracujemy) :)

Yogos

  • Starszy Moderator
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 1 773
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Yogos
  • Korporacja: GBT
  • Sojusz: c0ven
Odp: capital's pilots
« Odpowiedź #28 dnia: Lipiec 20, 2007, 14:29:37 »
Rigi enchancery i cpu trackingi sie stackuja.
Sam mam megasa z 2 rigami na optimal hybryd i chuj wi co z tym zrobić ;p

Xarthias

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 6 512
  • Spamin' the World
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Xarthias
  • Korporacja: GoonWaffe
  • Sojusz: Goonswarm Federation
Odp: capital's pilots
« Odpowiedź #29 dnia: Lipiec 20, 2007, 14:37:14 »
Przy 4 tracking echancerach, 3 magstabach i dwóch tracking compach optimal na spikach to 195km.
Wrzucenie trzech rigów dało - uwaga uwaga - 300 metrów (sic!) do optimala.
Liczone przy pomocy Eve fitting tool, w grze nie sprawdzałem, jak znajdę wieczorem chwilę to na sisi wrzucę rigi i zobaczę jaki jest rzeczywisty efekt.

Albi - to było w pierwszej połowie zeszłego roku o ile dobrze pamiętam :)
Wtedy S-U to była goonsowa norka :)
Przedwieczny.

Ellaine

  • Gość
Odp: capital's pilots
« Odpowiedź #30 dnia: Lipiec 20, 2007, 14:37:26 »
Z tego co widze w roznych fitach uzywanych i polecanych jak i w QuickFicie, rigi armatnie maja podobne zastosowanie co czopki i lepiej sie wychodzi zakladajac rigi do tanka i capa (czyli tanka) dzieki czemu w low sie ma wiecej miejsca na tracking whatevery oraz heat sinki / gyro / magstaby, ktore nie dosc ze daja bonus do dwoch rzeczy to jeszcze nie sprawiaja magicznie ze trzeba montowac dodatkowe RCU II.

Sotharr

  • Gość
Odp: capital's pilots
« Odpowiedź #31 dnia: Lipiec 20, 2007, 14:54:57 »
Projectile burst areator i collision accelerator stackują się z gyrostabilizerami. Testowałem to na gankawolfie.

poconick2

  • Gość
Odp: capital's pilots
« Odpowiedź #32 dnia: Lipiec 20, 2007, 21:33:43 »
Przy 4 tracking echancerach, 3 magstabach i dwóch tracking compach optimal na spikach to 195km.
Wrzucenie trzech rigów dało - uwaga uwaga - 300 metrów (sic!) do optimala.
Liczone przy pomocy Eve fitting tool, w grze nie sprawdzałem, jak znajdę wieczorem chwilę to na sisi wrzucę rigi i zobaczę jaki jest rzeczywisty efekt.

Albi - to było w pierwszej połowie zeszłego roku o ile dobrze pamiętam :)
Wtedy S-U to była goonsowa norka :)

300m to normalne, bo moduły które się stackuja, stackują się też z rigami (np. dmg mody, hardnery), a te które się nie stackują, nie stackują się z rigami dając ładny bonus przy rigach i opłaca się je zawsze wkładać, np. rigi do capa, speeda itp.

Syndicate niewiele się zmieniło, banda noobów, blobująca 1-2 osoby w 40.

Voulture

  • Gość
Odp: capital's pilots
« Odpowiedź #33 dnia: Lipiec 20, 2007, 22:38:00 »
A wiecie jak z missilkami? Czy rigi do explo velocity i explo radius (odpowiendik trackingu) stakcuja sie z jakimis modulami? Pytanie moze sie wydawac glupie, ale nie mamy odpowiednich modulow by ulepszyc te parametry jak i np nie ma odulkow do predkosci pocisku a jednak w opisieniektorych modow widnieje 1% rof bonus czy cos, co by sugerowalo bezsensowny uzpenie stack z bcu...