Autor Wątek: Problem z płatnością - karty Visa  (Przeczytany 15269 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

poconick2

  • Gość
Problem z płatnością - karty Visa
« dnia: Maj 04, 2007, 01:25:01 »
Witam,
Jeżeli ktoś ma kartę Visa Electron lub inną Visę to najprawdopodobniej nie będzie w stanie zapłacić za cokolwiek na stronie EVE-ONLINE (np. transfer chara, wykupienie subskrypcji). Sam używam Visy Electron, próbowałem już 5 różnych kart włącznie z Visą Classic i żadna nie działa. Pojawia się błąd : REQUEST 1489982 UNKNOWN VALUE XX FOR ATTRIBUTE COUNTRYCODE

Jeżeli ktoś ma/wie które karty działają na E-O proszę tutaj się wpisać. Sam poszukuję pilnie osoby, która mogłaby pomóc mi w transferze postaci, oczywiście nie za darmo.

Pozdrawiam

Goomich

  • Gość
Odp: Problem z płatnością - karty Visa
« Odpowiedź #1 dnia: Maj 04, 2007, 10:14:45 »
Karta z Inteligo.

Ellaine

  • Gość
Odp: Problem z płatnością - karty Visa
« Odpowiedź #2 dnia: Maj 04, 2007, 10:32:37 »
Visa electron z zaozenia nie dziala w internecie bo jest karta platnicza a nie kredytowa. Zeby mi dzialaly platnosci w internecie musialem zamowic w mBanku eKarte, ktora jest czysto wirtualna (nie ma paska magnetycznego, jest kawalkiem plastiku ktory rownie dobrze moglby istniec w formie zanotowanych na kartce danych) i jest karta kredytowa w sensie technologii platnosci w internecie.

Xarthias

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 6 512
  • Spamin' the World
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Xarthias
  • Korporacja: GoonWaffe
  • Sojusz: Goonswarm Federation
Odp: Problem z płatnością - karty Visa
« Odpowiedź #3 dnia: Maj 04, 2007, 10:38:19 »
Po pierwsze CCP dopuszcza użycie Visy Electron.
Po drugie - w powyższym przypadku sprawdzałem dwoma kartami Visa Classic (czyli zwykłe CC) i nie z intelligo. Jedna była z mBanku, druga z Lukasa.
Po trzecie, dałem cynk Orbisowi i dowiedziałem się, że bywają problemy z kartami z niektórych krajów - chodzi o ten Countrycode. Podobno pracują nad tym.
Aha, i jeszcze jedna nowość, która wyszła podczas prób powyższych kart. Jeśli płacisz GTC, a potem chcesz zmienić na CC, poczekaj aż upłynie ważność konta. Jeśli przedłużysz wcześniej stracisz te dni z TC, które jeszcze zostały.
Przedwieczny.

Trybiq

  • Gość
Odp: Problem z płatnością - karty Visa
« Odpowiedź #4 dnia: Maj 07, 2007, 11:55:35 »
Bank slaski ma cos takiego jak eKarta, ona wyglada troche inaczej( nie prostokat) ale jest to VISA wlasnie do tranzakcji internetowych. Dziala za zasadzie wlasnego konta. Dziala bo mam taka tak samo jak karta kredytowa ale to jest wiadome :)

Maver

  • Gość
Odp: Problem z płatnością - karty Visa
« Odpowiedź #5 dnia: Maj 08, 2007, 16:20:07 »
Witam,
Jeżeli ktoś ma kartę Visa Electron lub inną Visę to najprawdopodobniej nie będzie w stanie zapłacić za cokolwiek na stronie EVE-ONLINE (np. transfer chara, wykupienie subskrypcji). Sam używam Visy Electron, próbowałem już 5 różnych kart włącznie z Visą Classic i żadna nie działa. Pojawia się błąd : REQUEST 1489982 UNKNOWN VALUE XX FOR ATTRIBUTE COUNTRYCODE
Visa Electron to nie karta do platnosci online. Wiec z definicji nie da sie nia placic przez net. Jedynym znanym mi wyjątkiem jest karta VISA Electron Inteligo, ktorą można placic przez telefon i internet.

Cytuj
Jeżeli ktoś ma/wie które karty działają na E-O proszę tutaj się wpisać. Sam poszukuję pilnie osoby, która mogłaby pomóc mi w transferze postaci, oczywiście nie za darmo.

Zwykla karta VISA Classic.

Xarthias

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 6 512
  • Spamin' the World
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Xarthias
  • Korporacja: GoonWaffe
  • Sojusz: Goonswarm Federation
Odp: Problem z płatnością - karty Visa
« Odpowiedź #6 dnia: Maj 08, 2007, 18:30:47 »
Mav - zerknij dwa posty wyżej :)
Po pierwsze ja swoją Visą Electron w styczniu czy w lutym z evkę zapłaciłem (karta z mBanku nie z Intelligo).
Po drugie przy Visa Classic wywaliło ten sam komunikat, a nawet przy dwóch różnych z różnych banków :)
Przedwieczny.

Ellaine

  • Gość
Odp: Problem z płatnością - karty Visa
« Odpowiedź #7 dnia: Maj 08, 2007, 18:33:06 »
Jest to o tyle dziwne, ze w Polsce obsluguje platnosci glownie Polcard i Ecard i zadna z tych firm nie przyjmuje platnosci online karta Visa Electron (chyba najpopularniejsza w Polsce karta zreszta) - ale moglo sie to zmienic od czasu kiedy ostatnio sprawdzalem.

Gwenneth

  • Gość
Odp: Problem z płatnością - karty Visa
« Odpowiedź #8 dnia: Maj 08, 2007, 19:10:21 »
Po pierwsze ja swoją Visą Electron w styczniu czy w lutym z evkę zapłaciłem (karta z mBanku nie z Intelligo).
eKarta mBanku to VISA, nie VISA Electron.

Xarthias

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 6 512
  • Spamin' the World
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Xarthias
  • Korporacja: GoonWaffe
  • Sojusz: Goonswarm Federation
Odp: Problem z płatnością - karty Visa
« Odpowiedź #9 dnia: Maj 08, 2007, 20:22:42 »
a czy ja napisałem gdzieś o eKarcie?
mBank ma 3 rodziaj kart.
Vise Electron (z delfinkiem)
eKartę Visa
Visa Classic (CC ze złotą rybką).
eKarty już dawno nie używam, wiec płaciłem cc i elektronem - dokładnie tak jak napisałem.
Przedwieczny.

Maver

  • Gość
Odp: Problem z płatnością - karty Visa
« Odpowiedź #10 dnia: Maj 09, 2007, 14:07:18 »
eKarta mBanku to VISA, nie VISA Electron.

Mowa o zwykle VISA Classic eBanku. eKarta to co innego. Swoja droga _nadal_ niejest obslugiwana przez CCP, pomimo tego ze z robre 2 lata temu juz im pisalem ze ich "sklep" nie wysyla do banków informacji o tym ze jest to trasakcja elektroniczna a co za tym idzie mBank nie autorysuje eKarty przy takim zakupie (bo nie ma odpowiedniej informacji ktora byc powinna).
Miesiac temu jeszcze nie dzialalo, no chyba ze cos zdazyli zmienic ale szczerze watpie.

Ellaine

  • Gość
Odp: Problem z płatnością - karty Visa
« Odpowiedź #11 dnia: Maj 09, 2007, 14:12:04 »
Ja place eKarta za konto, moze nie dziala w sklepie :O

Xarthias

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 6 512
  • Spamin' the World
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Xarthias
  • Korporacja: GoonWaffe
  • Sojusz: Goonswarm Federation
Odp: Problem z płatnością - karty Visa
« Odpowiedź #12 dnia: Maj 09, 2007, 14:18:37 »
Mav - ja przez długi czas płaciłem eKartą za Evkę bez problemów :)
Tak od marca 2005 przez ponad rok (może i półtora z przerwami). Wywaliłem ją jak sobie cc wyrobiłem :)
Przedwieczny.

Chaber

  • Gość
Odp: Problem z płatnością - karty Visa
« Odpowiedź #13 dnia: Maj 09, 2007, 15:10:43 »
Mav, co do płacenia visą elektron przez internet to nie masz racji np:
Za loty liniami Ryanair można płacić kartami kredytowymi Visa i Mastercard oraz następującymi kartami debetowymi: Switch, Visa Connect, Visa Debit Electron i Visa Delta.

Płaciłem elektronem bez problemu.

Od jakiegoś czasu nie mogę zapłacić kartą eKarą mBanku. Wywala mi komunikat: "Your credit card could not be validated. Card Not Authorized [0069]"
Wygląda na to że coś musieli zmienić, bo wcześniej płaciłem eKartą.
Zgłosiłem to do CCP i dostałem dwie różne odpowiedz, od tego czasu kupuje TC, dla zainteresowanych:

2007.02.22 15:59:00   GM Zworm
------------------------------------------------------------------------
Hi,

Could you please try to pay for the account again, we have fixed a few issues on our end and hopefully that will enable you to make a payment.

Best regards,
Senior GM Zworm
EVE Online Customer Support Team

druga:

2007.02.22 10:14:00   GM Xhagen
------------------------------------------------------------------------
Hi.

Sadly our system does only accept credit cards, not debit cards or any kind of hybrid cards. This happened when our accounting security was revised and should your account have been active after that it was because you did not need to re-enter the information.

I will have to point out our alternative payment options, available through www.paybycash.com or to our Game Time Code retailers, https://secure.eve-online.com/etc.asp

If you require any further assistance, please don't hesitate to contact us again.

Best regards,
Senior GM Xhagen
EVE Online Customer Support

 :crazy2:

« Ostatnia zmiana: Maj 09, 2007, 15:28:10 wysłana przez Khaberh »

Goomich

  • Gość
Odp: Problem z płatnością - karty Visa
« Odpowiedź #14 dnia: Maj 09, 2007, 15:26:14 »
Od jakiegoś czasu nie mogę zapłacić kartą eKarą mBanku. Wywala mi komunikat: "Your credit card could not be validated. Card Not Authorized [0069]"

Nie pamiętam, czy miałem ten sam błąd (przy płaceniu kartą z Inteligo), ale pomogło mi wyczyszczenie wszystkich "niepotrzebnych" pól na stronie, na której się reaktywuje konto (zostawiłem tylko imię, nazwisko i kraj (ale to dlatego, że tego ostatniego nie da się skasować)).

Maver

  • Gość
Odp: Problem z płatnością - karty Visa
« Odpowiedź #15 dnia: Maj 09, 2007, 16:02:58 »
Mav - ja przez długi czas płaciłem eKartą za Evkę bez problemów :)
Tak od marca 2005 przez ponad rok (może i półtora z przerwami). Wywaliłem ją jak sobie cc wyrobiłem :)

No to moze w sposob losowy wybieraja komu dziala a komu nie.
Ja kiedy zakldalem konto w 2004 roku zaplacilem za EVE eKarta mBanku. Potem oplacajac abonament mialem juz problemy. W efekcie czego po mailach do CCP i do mBanku dowiedzialem sie ze CCP zle autoryzowalo te karty. Mieli to naprawic i chyba nawet naprawili.
Niestety kiedy teraz probowalem wykupic abonament placac eKarta dostalem ten sam komunikat co wtedy (chyba cos podobnego do tego o czym pisze Khaberh. Tak czy siak olalem sprawe i kupilem abonament normalna VISA Classic, a teraz wogole olalem abonamenty (bo nie lubie automatycznego sciagania kasy z mojej karty) i jade na TC kupionym na allegro.

Tak czy siak wynika z tego ze od dawna CCP ma jakies problemy z kartami platniczymi/kredytowymi. Jakiekolwiek nie byly by powody to za czesto jakies narzekania slychac ze komus cos nie dziala, albo ze ktos musial czyscic cache przegladarki czy inne dziwne wytlumaczenia.

Xarthias

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 6 512
  • Spamin' the World
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Xarthias
  • Korporacja: GoonWaffe
  • Sojusz: Goonswarm Federation
Odp: Problem z płatnością - karty Visa
« Odpowiedź #16 dnia: Maj 09, 2007, 16:36:12 »
Z eKartami był tylko jeden problem - nie ściągało z nich automatycznie kolejnych opłat, trzeba było za każdym razem od nowa... No i trzeba było pamiętać o przelaniu kasy na eKartę...
A płaciłem ja i wiem jeszcze o co najmniej 3 osobach, które też nimi płaciły przez dłuższy czas.
Natomiast tak coś mi się przypomina, że pod koniec zeszłego roku było jakieś info odnośnie płatności eKartami, ale szczegółów nie pamiętam.
Przedwieczny.

korpusz

  • Gość
Odp: Problem z płatnością - karty Visa
« Odpowiedź #17 dnia: Maj 09, 2007, 18:16:06 »
Moje problemy z eKarta mbanku zaczely sie wstyczniu to tez zaczolem kupowac TC na allegro, jednak w lutym odpalalem nowe konto i platnosc za nie eKarta przeszla bez problemu potem probowalem maina przedluzyc i nie dalo rady.

Wiec pierwsza platnosc przy zakladaniu konta mozna zrobic eKarta, natomiast z oplata za abonament byly i chyba są problemy.

Skeer

  • Gość
Odp: Problem z płatnością - karty Visa
« Odpowiedź #18 dnia: Czerwiec 19, 2007, 23:27:08 »
i nadal są   :-\

Nie chcą zaakceptować mojej visy electron z mBanku (pokazuje not authorized powyżej pól z danymi osobowymi). Can anyone help me?


PS myślę też o time code, ale jak to zrobić? Nic nie wiem...  :-\

pticu

  • Gość
Odp: Problem z płatnością - karty Visa
« Odpowiedź #19 dnia: Czerwiec 20, 2007, 00:17:53 »
visa electron to nie eKarta :) musisz sobie zamowic eKarte w mbanku

Yabushido

  • Gość
Odp: Problem z płatnością - karty Visa
« Odpowiedź #20 dnia: Czerwiec 20, 2007, 00:26:05 »
i nadal są   :-\


PS myślę też o time code, ale jak to zrobić? Nic nie wiem...  :-\

tc kupic na allegro (np). potem na stronce eve : my account > subscription details > extend (czy jakos tak). pojawia sie opcje do wyboru. Game Time COdy sa na samym dole. wybierasz te opcje, dajesz dalej. pojawia ci si epole w ktore wpisujesz wczsniej kupiony TC. po wpisaniu dostajesz informacje ze tc zostal zweryfikowany i konto zostalo oplacone (albo inie jak trfny tc kupiles; ale jakos nie slyszalem zeby ktos dal sie tak zrobic)

Skeer

  • Gość
Odp: Problem z płatnością - karty Visa
« Odpowiedź #21 dnia: Czerwiec 20, 2007, 15:39:29 »
visa electron to nie eKarta :) musisz sobie zamowic eKarte w mbanku

phh... pomyliłem eKartę z eKontem...   :P

i nadal są   :-\


PS myślę też o time code, ale jak to zrobić? Nic nie wiem...  :-\

tc kupic na allegro (np). potem na stronce eve : my account > subscription details > extend (czy jakos tak). pojawia sie opcje do wyboru. Game Time COdy sa na samym dole. wybierasz te opcje, dajesz dalej. pojawia ci si epole w ktore wpisujesz wczsniej kupiony TC. po wpisaniu dostajesz informacje ze tc zostal zweryfikowany i konto zostalo oplacone (albo inie jak trfny tc kupiles; ale jakos nie slyszalem zeby ktos dal sie tak zrobic)

idę tą drogą, ale uzyskanie tc to jest nieźle skomplikowana rzecz   :idiot2:

Dlaczego nie można zastosować opcji przelewu np do eve-online, a w zamian dostać tc? Albo smsy (powiedzmy za smsa o wartości 10-12zł mamy tydzień gry...)?  ???

Yabushido

  • Gość
Odp: Problem z płatnością - karty Visa
« Odpowiedź #22 dnia: Czerwiec 20, 2007, 15:54:15 »
visa electron to nie eKarta :) musisz sobie zamowic eKarte w mbanku

phh... pomyliłem eKartę z eKontem...   :P

i nadal są   :-\


PS myślę też o time code, ale jak to zrobić? Nic nie wiem...  :-\

tc kupic na allegro (np). potem na stronce eve : my account > subscription details > extend (czy jakos tak). pojawia sie opcje do wyboru. Game Time COdy sa na samym dole. wybierasz te opcje, dajesz dalej. pojawia ci si epole w ktore wpisujesz wczsniej kupiony TC. po wpisaniu dostajesz informacje ze tc zostal zweryfikowany i konto zostalo oplacone (albo inie jak trfny tc kupiles; ale jakos nie slyszalem zeby ktos dal sie tak zrobic)

idę tą drogą, ale uzyskanie tc to jest nieźle skomplikowana rzecz   :idiot2:

Dlaczego nie można zastosować opcji przelewu np do eve-online, a w zamian dostać tc? Albo smsy (powiedzmy za smsa o wartości 10-12zł mamy tydzień gry...)?  ???

uzyskanie tc jest prostrze  niz sie wydaje ;]
a przelewy do eve-o owszem, ale karta ;P
a smsow pewnie nie ma ze wzgledow czysto praktycznych : podpisanie umowy z fafnastoma firmami we fafnastu krajach na otrzymywanie fafnastu smsow za fafnascie sztuk lokalnej waluty...  za duzo cudowania, za duzo koszow, za malo zyskow ;]
pograsz dluzej to stwierdzisz ze tc sa najlepsza dostepna metoda platnosci ;]

litestep

  • Gość
Odp: Problem z płatnością - karty Visa
« Odpowiedź #23 dnia: Czerwiec 20, 2007, 15:59:59 »
Co do smsów sprawa jest bardzo prosta: SMS 9zł ->3zł dla operatora GSM, 3 zł dla operatora numeru premium( w końcu kupił numery od 3 operatorów :P) , 3 zł dla ccp, a dla naszej kieszeni -11zł, bo przecież Vat :) Jak widać nie opłaca się to w absolutnie żadnym wypadku i nikomu.

korpusz

  • Gość
Odp: Problem z płatnością - karty Visa
« Odpowiedź #24 dnia: Czerwiec 21, 2007, 11:46:56 »
Zdobycie TC jest prosciutkie :P wlaczasz allegro, kupujesz przelewik, jak w tym samym banku to po chwili lub tego samego dnia masz juz TC. Sam od stycznia w ten sposob kupuje TC i najdluzszy czas dostawy TC to byly 2 dni bo sprzedawca byl u rodziny czy jakos tak.

Alnus Incana

  • Gość
Odp: Problem z płatnością - karty Visa
« Odpowiedź #25 dnia: Kwiecień 16, 2008, 21:50:36 »
Cytuj
Od 4 marca 2008 roku mBank udostępnia możliwość płatności w internecie kartami Visa Electron.
Warto podkreślić, że zmiana dotyczy wszystkich kart płaskich mBanku.
KARTY debetowe

    * Visa Electron do eKONTA
    * Visa Electron do eMAXA
    * Visa Electron do izzyKONTA
    * Visa Electron do KREDYTU gotówkowego
    * debetowa Visa Radość Życia
    * Visa Business Electron

KARTY kredytowe

    * Visa Electron
    * mBank Euro<26

Otwarcie płaskich kart płatniczych na operacje wirtualne to kolejny krok w działaniach mBanku w tym roku.

 

Nowość w funkcjonalności kart płatniczych polega na umożliwieniu:

    * płatności internetowych
    * płatności korespondencyjnych
    * płatności telefonicznych

we wszystkich sklepach internetowych na całym świecie akceptujących karty Visa.

źródło

Trochę to upraszcza sprawę w przypadku mBanku.

Warto by zaktualizować Metody płatności - krótki poradnik

Bonzai

  • Gość
Odp: Problem z płatnością - karty Visa
« Odpowiedź #26 dnia: Czerwiec 01, 2008, 23:48:47 »
Niedawno miałem podobny problem z płatnościami Visa (co prawda nie EVE, ale też zagraniczne płatność online przez internet). Próbowałem 3 kartami, z 3 różnych banków, z czego dwie były na różne osoby - nie dało się zapłacić. Ostatecznie zapłaciłem poprzez PayPal (tą samą kartą którą mi odrzucał system płatności online). Coś się sypie  >:(

hary33

  • Gość
Odp: Problem z płatnością - karty Visa
« Odpowiedź #27 dnia: Sierpień 16, 2008, 13:28:58 »
visa electron z pko bp tez odpada.....przez inteligo nie sprawdzilem jeszcze ale mysle ze da rade.