Autor Wątek: skille i ranki - o co chodzi  (Przeczytany 3533 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Graf Zero

  • Gość
skille i ranki - o co chodzi
« dnia: Marzec 15, 2007, 11:02:04 »
Mam pytanie odnośnie skili. Co oznacza poziom "rank". Mam skill gunnery rank1 no poziomie 5 i nie moge go podnosić na rank 2 o_O Natomist lerning mam rank 2 na poziomie 4 o_O Może mi ktoś wyjaśnić o co chodzi o te ranki i czy można je jakoś podnosić czy to się ustala w parametrach na początku przy tworzeniu postaci a potem już nie można tego rozwijać.

PS. Gram dopiero jeden dzień i wiem żę to może być totalnie głupie pytanie, ale jak ktoś mówił nie ma głupich pytań są tylko głupie odpowiedzi  :angel:

Xarthias

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 6 512
  • Spamin' the World
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Xarthias
  • Korporacja: GoonWaffe
  • Sojusz: Goonswarm Federation
Odp: skille i ranki - o co chodzi
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 15, 2007, 11:05:03 »
Zapraszam do działu poradniki: http://eve-centrala.pl/index.php?option=com_content&task=blogcategory&id=3&Itemid=5
Jest tam całkiem przyzwoicie wytłumaczone co i jak ze skillami i czym się różni rank od poziomu.
Przedwieczny.

Graf Zero

  • Gość
Odp: skille i ranki - o co chodzi
« Odpowiedź #2 dnia: Marzec 15, 2007, 11:37:59 »
Odnośnie skilli to tam dużo i na temat ale odnośnie rank tych skilli nie znalazłem nic co pomogło by mi to zrozumieć  :buck2: Może mi ktoś to objaśnić wmiare prostym językiem zrozumiałym dla noobka  :D

Dormio

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 3 456
  • Mi'Sie
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Dormio
  • Korporacja: Shocky Industries Ltd.
Odp: skille i ranki - o co chodzi
« Odpowiedź #3 dnia: Marzec 15, 2007, 11:43:56 »
Skill może być maksymalnie szkolony do poziomu 5
Ranga (rank) oznacza "trudność" nabywanej umiejętności (skill), najwyższa dostępna ranga to 16 (np. Outpost Construction, Tytan), wyszkolenie do poziomu 5 zajmuje bardzo dużo czasu (nie licząc wszystkich wymaganych), np. dla mnie to 89d jeśli chodzi o Tytana...
Brak sygnatury w ramach protestu przed czepiaczami...

Raan Kern

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 863
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Raan Kern
  • Korporacja: GBTeam
  • Sojusz: C0VEN
Odp: skille i ranki - o co chodzi
« Odpowiedź #4 dnia: Marzec 15, 2007, 11:44:53 »
Odnośnie skilli to tam dużo i na temat ale odnośnie rank tych skilli nie znalazłem nic co pomogło by mi to zrozumieć  :buck2: Może mi ktoś to objaśnić wmiare prostym językiem zrozumiałym dla noobka  :D
Każdy skill ma z góry ustalony poziom trudności - RANK. Im wyższy rank skila, tym więcej czasu musisz poświęcić aby się go nauczyć.
RANK 1 z 4 na 5 lvl zajmie Ci ok 5 dni
RANK 8 z 4 na 5 lvl zajmie Ci ok miesiąc
(zależnie od Twoich atrybutów)
Raan Kern - The Sleepkamper
[GBT] Gang Bang Team


korpusz

  • Gość
Odp: skille i ranki - o co chodzi
« Odpowiedź #5 dnia: Marzec 15, 2007, 11:44:59 »
Rank oznacza poziom skomplikowania skilla. Im wyższy tym więcej czasu zajmuje jego nauka. Rank sie nie zmienia i nigdzie nie ustala no chyba, że jesteś devem to możesz ;). Jak trenujesz skilla to podnosisz jego Poziom "Level" dalej już sobie w poradniku doczytaj.

PS. Xarth, rzeczywiście słowo rank i ranga nie występują w poradniku ;)
PS2. nie jestem pewien tego wytłumaczenia, jak bzdury pisze to poprawcie

Rashgar

  • Gość
Odp: skille i ranki - o co chodzi
« Odpowiedź #6 dnia: Marzec 15, 2007, 11:46:39 »
I faktycznie w tym poradniku nie ma nic bezpośrednio o rankach (błąd? nieodpatrzenie?)
Jest cos takiego:
Cytuj
- w zakładce „attributes”: główny i poboczny atrybut odpowiadający za jego naukę, powtórzenie dawanego bonusu i "training multiplier" czyli mnożnik czasu nauki (określa to jak bardzo czasochłonne są skille, te o poziomie 1 mnożnika są mniej czasochłonne niż te bardziej zaawansowane o poziomie np. 5)

Co jest de facto tym o co chodzi. Ale słowo rank nie pojawia się tu ani razu.

Xarthias

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 6 512
  • Spamin' the World
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Xarthias
  • Korporacja: GoonWaffe
  • Sojusz: Goonswarm Federation
Odp: skille i ranki - o co chodzi
« Odpowiedź #7 dnia: Marzec 15, 2007, 11:51:37 »
Futur spolszczył rank jako mnożnik ^-^
Chyba się musi poprawić  :2funny:
Przedwieczny.

Graf Zero

  • Gość
Odp: skille i ranki - o co chodzi
« Odpowiedź #8 dnia: Marzec 15, 2007, 11:54:23 »
Ok dzięki za odpowiedz :) teraz już wszystko jasne poradnik o skillach przekopałem 3 razy dla pewności że czegoś nie pominąłem dlatego mnie to zastanawiało jak to z tym "rank" jest dokładnie.
Jeszcze raz dzieki za wyjaśnienie i tak liczną odpowiedź  :)

future

  • Gość
Odp: skille i ranki - o co chodzi
« Odpowiedź #9 dnia: Marzec 15, 2007, 12:57:42 »
Dodałem, że w pewnych miejscach training multiplier jest określony jako rank. Mam nadzieje, że teraz każdy będzie już wiedziało o co chodzi...