Autor Wątek: EVE - Online & Poland  (Przeczytany 87503 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Voulture

  • Gość
Odp: EVE - Online & Poland
« Odpowiedź #105 dnia: Czerwiec 14, 2007, 10:31:01 »
http://eve-centrala.pl/index.php?option=com_content&task=blogcategory&id=5&Itemid=6

A i to nie wszystkie, ostatnia na polishu widzialem kilka nowych po 20 i wiecej osob...

Liquor82

  • Gość
Odp: EVE - Online & Poland
« Odpowiedź #106 dnia: Lipiec 02, 2007, 16:31:54 »
mam 25 lat i pracuje w handlu , jestem nowy dopiero poznaje swiat EVE, CCP chce by wiecej osob w Polsce gralo to musi zrobic Polska wersje jezykowa chocby okrojona ale musi. W zyciu nie slyszalem by ludzie ktorzy zarabiaja na sprzedawaniu uslug tlumaczyli braki w swoim produkcie na rynku zagranicznym a takim jest dla nich nasza ojczyzna slaba sprzedarza a tak jest w przypadku EVE Ja place wiec wymagam nie ma Polskiej wersji nie place to proste .

Kupujecie sprzet elektroniczny samochody itp wydajecie swoje ciezko zarobione pieniadze i obsluguje was czlowiek poslugujacy sie j.angielskim ???? wolne zarty... a jesli tak to ja sprzedaje swietne telefony ale niestety by moc z nich kozystac trzeba znac jezyk arabski:P

Narazie sie  nie poddaje EVE to fascynujacy swiat i warty odrobiny zachodu jednak dla osob nie znajacych angielskiego jest nieosiagalna.....

Szkoda ze nie znam angielskiego na tyle by moc moja wypowiedz przetlumaczyc:/ moze ktos zyczliwy i madrzejszy moglby to zrobic:D

 

Liquor82

  • Gość
Odp: EVE - Online & Poland
« Odpowiedź #107 dnia: Lipiec 02, 2007, 17:17:12 »
Oczywiscie zgadzam sie jezyk angielski to podstawa w dzisiejszym swiecie jednak powiedz to francuzom;) moja wypowiedz byla odpowiedzia na argument Pana z CCP ze w Polsce malo ludzi gra w EVE. Podtrzymuje swoje zdanie jesli ktos nie chce inwestowac w rynek(Polska) i swoj produkt(EVE) a oczekuje zwiekszonej sprzedarzy to chyba sie pomylil z wkykonywanym zajeciem, zawodem....


I chyba latwiej dodac male spolszczenie EVE niz uczyc Polakow angielskiego ;)
« Ostatnia zmiana: Lipiec 02, 2007, 17:20:39 wysłana przez Bartek xxx »

Ellaine

  • Gość
Odp: EVE - Online & Poland
« Odpowiedź #108 dnia: Lipiec 02, 2007, 17:32:09 »
To wszystko kwestia policzenia zwrotu inwestycji. CCP wie, że tlumaczenie zakosztuje ich X$, zatrudnienie lokalnego dla danego kraju GMa - Y$, i chca zeby ta inwestycja sie zwracala. Wiedza zapewne orientacyjnie, o ile % wprowadzenie lokalnej wersji potrafi zwiekszyc sprzedaż na dany kraj, bo robili to juz wiele razy. Spodziewane zyski z tego wzrostu sprzedazy musza poprostu przekroczyc koszty wdrozenia projektu.

Swoja droga to dziwne ze Polakow jest za malo, bo polish jest jednym z pelniejszych kanalow jezykowych w Eve. Moze CCP liczy ludzi ktorzy przy karcie platniczej w polu adres maja Poland? Jesli tak, to blad, bo polowa Polakow mieszka w Londynie a druga polowa placi Time Codami ;)

MHCMega

  • Gość
Odp: EVE - Online & Poland
« Odpowiedź #109 dnia: Lipiec 02, 2007, 20:56:29 »
Swoja droga to dziwne ze Polakow jest za malo, bo polish jest jednym z pelniejszych kanalow jezykowych w Eve. Moze CCP liczy ludzi ktorzy przy karcie platniczej w polu adres maja Poland? Jesli tak, to blad, bo polowa Polakow mieszka w Londynie a druga polowa placi Time Codami ;)
Ja bym raczej przypuszczał że niewielu jest polaków którzy jednocześnie byliby skłonni zagrać w EvE i nie znją angielskiego.
Na zachodzie MMO "zeszły pod strzechy" tak że  chłop wraca z pola i siada do PC - więc musi mieć swoją wersje językową.

Natomiast gdyby z ogółu polaków wybrać tych co potrafą obsłużyć PC  i wiedzą co to MMO, a z tego odrzucic  tych co preferują fantasy nad sci-fi, a dalej wybrać tych których stać na TC - to sie okaże że 95% z nich to ludzie z wykształceniem / aspiracjami  umozliwiającymi  przynajmniej czytanie komunikatów i pisanie w czatach po angielsku.

Po prostu za mało "niewykształconych dostatecznie" (ekhm...) gra w polsce w MMO by było po co robić polska wersję językową.

Liquor82

  • Gość
Odp: EVE - Online & Poland
« Odpowiedź #110 dnia: Lipiec 02, 2007, 22:10:25 »
No to ja jestem tym niewyksztalconym chlopem ze slaba znajomoscia j.angielskiego i chyba obalam twoja teorie ;)
Mysle ze nie jest tak zle jak mowisz zapominasz o ludziach w przedziale wiekowym 20-30 lat ktorzy pracuja i mimo braku mgr. Sa sklonni zaplacic za "relaks" . Osobiscie dla mnie liczy sie rywalizacja i dobra zabawa jednak trudno siebie przekonac do placenia takiej samej kasy jak wszyscy dostajac mniej....

Wydaje mi sie ze EVE bylo przeznaczone dla mas a nie dla "wybrancow" ;)

Ellaine

  • Gość
Odp: EVE - Online & Poland
« Odpowiedź #111 dnia: Lipiec 02, 2007, 22:34:34 »
W porownaniu z wiekszoscia MMO, bylo dla wybrancow.
Dla mas w porownaniu z np core wars albo bierkami elektrycznymi pod wodą :)

Xarthias

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 6 512
  • Spamin' the World
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Xarthias
  • Korporacja: GoonWaffe
  • Sojusz: Goonswarm Federation
Odp: EVE - Online & Poland
« Odpowiedź #112 dnia: Lipiec 03, 2007, 12:58:09 »
Wydaje mi sie ze EVE bylo przeznaczone dla mas a nie dla "wybrancow" ;)
Dla mas to jest masówka typu wow, tibia, l2 etc...
Natomiast o Eve nawet samo ccp pisze, że jest to gra dla ludzi dojrzałych, inteligentnych, zdeterminowanych i wymagających. Jakby nie patrzył, wśród graczy to elita :P
Przedwieczny.

Voulture

  • Gość
Odp: EVE - Online & Poland
« Odpowiedź #113 dnia: Lipiec 03, 2007, 13:01:42 »
wśród ludzi też

MightyBaz

  • Gość
Odp: EVE - Online & Poland
« Odpowiedź #114 dnia: Lipiec 03, 2007, 13:06:11 »
Natomiast o Eve nawet samo ccp pisze, że jest to gra dla ludzi dojrzałych, inteligentnych, zdeterminowanych i wymagających. Jakby nie patrzył, wśród graczy to elita :P

shit...co ja tu robie :uglystupid2:

Liquor82

  • Gość
Odp: EVE - Online & Poland
« Odpowiedź #115 dnia: Lipiec 03, 2007, 13:23:22 »
To piewszy przypadek jaki znam by firmie nie zalezalo na jak najwiekszej sprzedarzy i zyskach w szczegolnosci w tym segmecie, moze na zachodzie jest inna ekonomia... Btw jak to ktos wyzej napisal oferta dla ludzi dojrzalych hmmm To chyba nie powinni reklamowac sie przez CD Action :P i tym koncze swoje wywody chcialem tylko wam pokazac inny punkt widzenia i to ze nie powinnismy podchodzic do naszego kraju jak do zadupia i trwac w przekonaniu ze 95% nie potrafi odpalic PC bo i z takimi postami sie tu spotkalem....

Patrzac na wysilek i prace ludzi ktorzy stworzyli ta strone wlasnymi silami smialo moge twierdzic ze EVE moglo by byc bardzo popularne u nas wystarczy by firmy zajmujace takimi produktami podeszly powaznie do naszego rynku z pewnoscia kiedys ktos to zrobi i dobrze zarobi... 

Pozdrawiam:)

Ellaine

  • Gość
Odp: EVE - Online & Poland
« Odpowiedź #116 dnia: Lipiec 03, 2007, 13:59:30 »
Islandia to nie USA, inna mentalnosc. Nordycy ogolnie, przynajmniej niektorzy, nie maja Amerykanskiego schematu myslenia "Coś się lepiej sprzedaje => jest lepsze". Chcą robić dobrą grę według swojej wizji. Dla zarobienia większej kasy robią inny projekt - World of Darkness Online.
Takie myślenie ma swoje zalety. Prędzej czy później, na rynek wejdzie super zajebista, napedzana wielomilionowymi inwestycjami lub genialnym zespolem konkurencja Eve w grach kosmicznych. Np starcraft Online by Blizzard. I co? I Eve skierowane do mas ma w takiej sytuacji dużą szansę spaść z rynku, umrzeć na rzecz większego, dającego tym samym masom to samo tylko więcej, szybciej, kolorowiej. Eve skierowane do "wybranych" prawdopodobnie nie odczuje nawet za bardzo wejścia Starcrafta Online czy innego Sid Meyers Civilisation Online 3000, ponieważ playerbase Eve online ma nietypowe potrzeby i nie zaaklimatyzuje sie w większości w kosmicznej grze polegającej na zręcznościowym klepaniu NPCów w drużynach kolorowych stateczków które robią ziuuuu i pojedynkach na arenie.

MightyBaz

  • Gość
Odp: EVE - Online & Poland
« Odpowiedź #117 dnia: Lipiec 03, 2007, 14:08:47 »
Albi - ty chyba w szkole miales same piatki i szostki...tak oberwuje czasem twoje wypowiedzi - i jestem ciekaw na ile starczy ci tych "szufladek"... ::)

Liquor82

  • Gość
Odp: EVE - Online & Poland
« Odpowiedź #118 dnia: Lipiec 03, 2007, 14:50:01 »
Przyznaje Ci racje Albi ale ja mimo slabej znajomosci j.angielskiego radze sobie coraz lepiej w swiecie EVE mimo ze blizej mi do mas niz do wybrancow. Jak widac nie szukam tu ladnych wybuchow i zwyklej zrecznosciowki bo kupilbym sobie playstation. Chodzi mi o to ze sa ludzie ktorzy nie ustepuja inteligencja czy logicznym mysleniem wam ktorzy juz gracie jakis czas na EVE chcialem tylko powiedziec ze nie mamy sie czego wstydzic i mozemy wymagac chociasz drobnego spolszczenia gry bo skoro inni je maja to chyba nie z powodu ich malego ilorazu inteligencji....

A wypowiedzi Pana z CCP odebralem jak wycieczke czlowieka zachodu do skansenu

Poza tym skoro nie zalezy im na kasie a na klimacie gry to dlaczego nie zrobia spolszcenia gry to nielogiczne

38 mln ludzi napewno znalazlo by sie kilka tysiecy smialkow by grac w EVE wcale nie glupszych niz wy;) wszyscy by skozystali  na tym i CCP wieksze wplywy i my wiecej ludzi wnoszacych swierza krew i nasz GM

Ale najlatwiej jest zrobic reklemae w czasopismie i liczyc Bog wie na co...

Trybiq

  • Gość
Odp: EVE - Online & Poland
« Odpowiedź #119 dnia: Lipiec 03, 2007, 15:12:23 »
wystarczyloby spolszczenie opisow itemow oraz misji, nawet samego tutoriala i juz dla niektorych pewnie byloby latwiej.
Bron boze niech nie spolszczaja nazw shipow oraz itemow bo to bedzie masakra...

Po za tym naturalny odsiew trudnosci evki pozwala na to, że graja "wybrancy" :)

marcoos

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 630
    • Zobacz profil
Odp: EVE - Online & Poland
« Odpowiedź #120 dnia: Lipiec 03, 2007, 15:12:45 »
Chodzi mi o to ze sa ludzie ktorzy nie ustepuja inteligencja czy logicznym mysleniem wam ktorzy juz gracie jakis czas na EVE chcialem tylko powiedziec ze nie mamy sie czego wstydzic i mozemy wymagac chociasz drobnego spolszczenia gry bo skoro inni je maja to chyba nie z powodu ich malego ilorazu inteligencji....

A wypowiedzi Pana z CCP odebralem jak wycieczke czlowieka zachodu do skansenu

Poza tym skoro nie zalezy im na kasie a na klimacie gry to dlaczego nie zrobia spolszcenia gry to nielogiczne

Było już parę wątków na ten temat - konkluzja... z samych Polaków może parę procent graczy chciało by spolszczenia - innym angielski nie przeszkadza albo wręcz nawet chcą tylko po angielsku. IMHO angielski jest na tyle uniwersalnym językiem w obecnych czasach, że lepiej się go pouczyć (podstawy wcale nie są jakieś bardzo trudne) niż czekać i jęczeć o spolszczenie :)
Bermuda Syndrome [BAS-3]

Liquor82

  • Gość
Odp: EVE - Online & Poland
« Odpowiedź #121 dnia: Lipiec 03, 2007, 15:17:57 »
to nie jeczenie tylko szanowanie siebie i swoich pieniedzy nie uwazam sie za gorszego od francuza czy niemca spolszczony tutorial by wystarczyl


NeX

  • Gość
Odp: EVE - Online & Poland
« Odpowiedź #122 dnia: Lipiec 03, 2007, 16:50:07 »
Tak sobie czytam co wypościliście i nijak do końca nie mógłbym się postawić po jednej stronie. Dlatego z innej beczki. Technicznie nie przeszkadza mi język angielski. Jest prosty i łatwy w tłumaczeniu tego co nie aspiruje do miana literatury. Jednak dla ludzi urodzonych i wychowanych w kraju posługującym się innym językiem nawet jeśli znają angielski - tłumaczenie jest wyrazem szacunku wobec ich potrzeb i kraju. Pozwala na większy relaks podczs obserwowania np interfejsu gry (przeciętny człowiek myśli w ojczystym języku  i dlatego znając język obcy i tak dokonuje jego translacji na ojczysty). Tym samym argumemnt, że EVE jest elitarne nic w sumie nie zmienia. Jest zresztą elitarne dlatego, że zaspokaja potrzeby rozrywkowe pierwotnej grupy użytkowników komputerów jakimi byli głównie miłosnicy nowych technologii, czytelnicy SF zapatrzeni w przyszłość i możliwości człowieka. Pragnący eksplorcji czegoś nowego. Upowszechnienie się komputerów nie spowodowało zaniknięcia tej grupy, lecz jedynie utopienie w powodzi klikaczy, którym wmówiono, że są zaawansowanymi uzytkownikami komputera gdy juz umieją go do prądu włączyć nie doznając większego uszerbku na zdrowiu.
EVE to taka wyspa na której spotykam w jednym miejscu ludzi niegdyś wkuwających na sucho i bez sprzętu BASIC aby być gotowym jak tylko uda się pierwszego Spectuma kupić, nagrywających popiskiwania z radia aby je zamienić na kilka wersów kodu w swoim Commodore, czytelników książek A.C. Clarke. Ludzi, którzy równie swobodnie czytają Przewodnik administratora systemu UNIX jak i poetyckie opowiadania Bradburego. To specyficzna grupa technokratów. Nieważne w jakim są wieku, jakie mają wykształcenie - mają podobne potrzeby jak ja / my. Ponieważ pochodzimy z różnych krajów i za nic w świecie nie chcielibyśmy aby nas jeszcze bardziej dzielono, to oczywistym i jedynym możliwym językiem, który nas integruje jest angielski. Inaczej podzielilibyśmy EVE równie mocno jak by samo CCP postawiło osobne, drobne serwery dla kilku tysięcy graczy w każdym kraju.
Tym samym nie ma i nie będzie aplauzu dla pomysłów w rodzaju podziału według klucza narodowego i tworzenia gry pod kątem zwiększenia za wszelka cenę ilości graczy nieobeznanych z podstawami angielskiego. Natomiast nie widzię powodu dla, którego nie miałoby powstać tłumaczenie interfejsu i misji w grze, oraz co chyba byłoby najważniejsze backgroundu wprowadzającego w klimat gry. To poprostu byłby dowód dobrego komercyjnego myślenia ożywiającego rynek i przy okazji szacunku do klienta płacącego za grę.

rafaello

  • Gość
Odp: EVE - Online & Poland
« Odpowiedź #123 dnia: Lipiec 13, 2007, 14:03:07 »
jest przygotowywany kompletny guide do eve razem ze zmianami - glowny nacisk w nim leci na zaznajomienie newbie graczy z eve
jest duza szansa ze bedzie tez pl wersja - najpierw jednak ludzie z ccp musza ukonczyc jej ostateczna wersje en
jest w planach polskie wydanie pudelkowe eve , ma tam tez byc ten pl guide jakkolwiek to sa plany

rafaello

  • Gość
Odp: EVE - Online & Poland
« Odpowiedź #124 dnia: Wrzesień 18, 2007, 13:28:36 »
Z lokalizacją będzie tak jak u szwabów. 5000 aktywnych pełnych kont i ccp się samo do nas zgłosi, żebyśmy im w tym pomogli. Niemiecka lokalizacja w 90% została zrobiona przez ich community. Ale zapomnij o pełnej lokalizacji - interface, teksty misji i to w zasadzie wszystko. Na szczęście. A, i może tutorial.
I czemu uważasz, że cena evki tworzy jej elitarność? WoW kosztuje prawie tyle samo, a trzeba jeszcze dołożyć zakup (nie najtańszego) pudełka (czy dwóch), a graczy jest od metra. Gdzie tu elitarność? Chyba, że czepianie się, żeby się przyczepić... Bo zawsze lepiej by było za darmo. Ale za darmo ccp nie miałoby na opłacenie programistów czuwających nad i rozwijających grę, nie miałoby na rozwijanie serwera itd... 15 baksów to naprawdę niewielka opłata za taki support ze strony firmy.

elitarnosc bierze sie tez z deatch penalty ;)

A tłumaczyć na polski mogę sobie na własny uzytek bo polskie prawo na to pozwala.
no to sobie przetlumacz i napisz w pamietniku. chyba ze naprawde chcesz edytowac pliki gry - bedzie to naruszenie eula, do tego zostanie wykryte, dostaniesz banana i po sprawie.

co do tlumaczenia - albo wszystko albo nic - tlumaczenie czesciowe jest jeszcze bardziej absurdalne od czesciowego.
"zalozylem medium shield booster i polecialem z moimi drones polowac na blood raiders, zeby salvage ich wrecks i dostawac bounty"
dla mnie czesciowa translacja to jedyne wyjscie
jedymym sensownym wyjsciem jest imho opcjonalne tlumaczenie - dostajesz misje - masz opis eng, i pl flage obok tego - klikasz masz objasnienie po pl
tak naprawde nie masz zielonego pojecia ire jakie problemy moze sprawic pelne spolszczenie gry - juz pomijam aspekt komunikacji z innymi graczami
jak mowie - bardziej na zasadzie objasnien po pl, przetlumaczonych opisow, misji do tego opcjonalnie jest sensowym wyjsciem - mysle ze zadowalajacym wszystkich - bez wzgledu na to czy sie to wstepnie komus podoba czy nie ;)

Wg mnie to raczej "średni wzmacniacz tarczy", chociaż dosłownie booster to raczej "wspomagacz" Niestety dosłowne tłumaczenie czasem brzmi dziwnie. Mysle że niedotłumaczenie nazw niektórych rzeczy w EVE nie byłoby takie złe. Może mało eleganckie ale w końcu do przetrawienia. w końcu ma być pomocą w onalezieniu się w świecie EVE a nie solucją na każdy problem żółtodzioba. Poza tym w slangu komputerowym i growym jest mnóstwo zapożyczeń z angielskiego, co zazwyczaj skutkuje mimowolnym przyswajaniem sobie języka angielskiego.

wlasnie.. jesczze nie ma powaznej rozmowy a ten temat a juz leca idiotyzmy...
juz ni wspomne ze nie da sie calosci eve przetlumaczyc wprost... cos o tym wiem bo troche juz dla ccp tlumaczylem  8)

Myslę że polskie nazwy mogły by być ale ze względu na rozmiar formatek na ekranie powinno sie podawać tylko skrót złożony z pierwszych liter nazwy polskojęzycznej, np.

[Invented Antimatter Charge L]
Duże Ulepszone Pociski Antymateryjne (D.U.P.A.),

[Heavy EM Dual Artillery]
Ciężka Iskrowa Podwójna Artyleria (C.I.P.A.),

[Coolant System I]
CHłodniczy Układ Jeden (CH.U.J.),

[Unique Mobile Warp Disruptor]
Pierwszoklasowy Immobilny Zakłocacz Danych Astrofizycznych (P.I.Z.D.A.),

[Carrier Blueprint]
Wyjątkowo Porządny I Energooszcządny Rodzaj Dokładnego Opisu Lotniskowca (W.P.I E.R.D.O.L.),

[Astrophisical Universal Energy Transmiter]
Fizyczny I Uniwersalny Transmiter Energii Kosmicznej (F.I U.T.E.K.)

chociaz zaczyna mi sie idea podobac :)
lubie wylgaryzmy :)
bardzo ;)

mam 25 lat i pracuje w handlu , jestem nowy dopiero poznaje swiat EVE, CCP chce by wiecej osob w Polsce gralo to musi zrobic Polska wersje jezykowa chocby okrojona ale musi. W zyciu nie slyszalem by ludzie ktorzy zarabiaja na sprzedawaniu uslug tlumaczyli braki w swoim produkcie na rynku zagranicznym a takim jest dla nich nasza ojczyzna slaba sprzedarza a tak jest w przypadku EVE Ja place wiec wymagam nie ma Polskiej wersji nie place to proste .

Kupujecie sprzet elektroniczny samochody itp wydajecie swoje ciezko zarobione pieniadze i obsluguje was czlowiek poslugujacy sie j.angielskim ???? wolne zarty... a jesli tak to ja sprzedaje swietne telefony ale niestety by moc z nich kozystac trzeba znac jezyk arabski:P

Narazie sie  nie poddaje EVE to fascynujacy swiat i warty odrobiny zachodu jednak dla osob nie znajacych angielskiego jest nieosiagalna.....

Szkoda ze nie znam angielskiego na tyle by moc moja wypowiedz przetlumaczyc:/ moze ktos zyczliwy i madrzejszy moglby to zrobic:D

 

ale pier***enie   :knuppel2:


No to ja jestem tym niewyksztalconym chlopem ze slaba znajomoscia j.angielskiego i chyba obalam twoja teorie ;)
Mysle ze nie jest tak zle jak mowisz zapominasz o ludziach w przedziale wiekowym 20-30 lat ktorzy pracuja i mimo braku mgr. Sa sklonni zaplacic za "relaks" . Osobiscie dla mnie liczy sie rywalizacja i dobra zabawa jednak trudno siebie przekonac do placenia takiej samej kasy jak wszyscy dostajac mniej....

Wydaje mi sie ze EVE bylo przeznaczone dla mas a nie dla "wybrancow" ;)

a jednak graja wybrancy...
i dobrze :)


poza cytatami :

tak se po czasie doczytalem calosc i bardzo sie teraz ciesze ze eve jesczze nie ma translacji pl
ostatnio jakies komunikaty mi si epo niemiecku n amarkecie zaczely pokazywac to wpadlem w poploch....
jestem obiema rekoma i nogami zeby nigdy ale to nigdy nie bylo tlumaczenia full pl i za tym zeby to nigdy ale to przenigdy nie bylo eve za free
zestaw takich dwoch pomyslow zabije ta gre smarkateria....
dla mnie eot poki co


Ellaine

  • Gość
Odp: EVE - Online & Poland
« Odpowiedź #125 dnia: Wrzesień 18, 2007, 14:04:07 »
Eve jest przeznaczone dla elit jak na MMORPG. Eve jest dla tych 5% najbardziej rozwinietych graczy ktorych psychika jest tak dojrzala ze nie placza po stracie statku (albo przynajmniej im przechodzi), a rozwoj intelektualny pozwala zrozumiec jak dziala recharge capacitora.
Natomiast trudno tu mówić o elitach intelektualnych spoleczenstwa jako takiego, Eve nie ogranicza sie do tych gornych 2% spoleczenstwa, ktorzy potrafia czytac ze zrozumieniem zdania złożone i rozumieją co to pierwiastek kwadratowy.

LordJohny

  • Gość
Odp: EVE - Online & Poland
« Odpowiedź #126 dnia: Wrzesień 19, 2007, 14:00:50 »
Komunikaty o anchorowanych wiezach po niemiecku juz sa chociaz jezyk mam angielski.
Ciekawy jestem miny obcokrajowcow jak na alliance mailu pojawi sie to po polsku.

rafaello

  • Gość
Odp: EVE - Online & Poland
« Odpowiedź #127 dnia: Wrzesień 19, 2007, 19:58:46 »
o - wlasnie przypomniales mi gdzie widzialem to szpargolenie :D - dokaldnie tak jak napisales....
co oznacza ze juz tego typu podejscie sprawia problemy

Chivashin

  • Gość
Odp: EVE - Online & Poland
« Odpowiedź #128 dnia: Czerwiec 24, 2013, 17:42:49 »
Krótko i na temat  >:D


Mam kilku kolegów co by chętnie zagrało w EVE Online, ale niema takiej opcji z powodu  braku języka angielskiego.
Evka jest trudna na początku (z powodu ogromu samej gry) dla znających język a co  dopiero dla takich co go nie znają  ;)

Isengrim

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 1 650
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Isengrimus
  • Korporacja: Call of the Wild
  • Sojusz: The Minions.
Odp: EVE - Online & Poland
« Odpowiedź #129 dnia: Czerwiec 24, 2013, 17:46:40 »
Krótko i na temat  >:D


Mam kilku kolegów co by chętnie zagrało w EVE Online, ale niema takiej opcji z powodu  braku języka angielskiego.
Evka jest trudna na początku (z powodu ogromu samej gry) dla znających język a co  dopiero dla takich co go nie znają  ;)

Mam wrażenie że spora część ludzi grających od lat, i to całkiem "pro", kompletnie nie zna angielskiego, nauczyła się nazw itemków i tyle.

Also: fajne nekro.  >:D

aciddrinker

  • Gość
Odp: EVE - Online & Poland
« Odpowiedź #130 dnia: Czerwiec 24, 2013, 19:24:51 »
Hmm a jakie to gry doczekały sie polonizacji? z tych mmorpg oczywiście. Takie co przeszły na system free to play z sklepami za kase w grze. Polski rynek jest nie opłacalny dla produkcji typu 'pay to play' (co najlepiej widać po trollishu raz dzienie jakis nowy na trialu pyta sie czy zarobi na plexa w miesiąc, znaczy czy będzie grać 'za darmo') i przez to nie będzie tego typu produktów po polsku(najlepszy przyklad Age of Conan który wystartował po polsku i po paru miesiącach zlikwidowano polskie serwery). Po angielsku mówi duża część swiata, po niemiecku 100m+ w europie, po rosyjsku całe byłe ZSRR i pewnie coś tam jeszcze. Polska jest za małym rynkiem żeby się to opłacało tłumaczyć, dla ~1000 subskrypcji... Prędzej następna lokalizacja będzie po hiszpańsku/francusku niż po polsku.

6 letnie nekro, najlepsze nekro.

[VIDE] Herezja

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 1 510
  • Nudno dziś ];)
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Herezja
  • Korporacja: Virtual Democracy
  • Sojusz: C0VEN
Odp: EVE - Online & Poland
« Odpowiedź #131 dnia: Czerwiec 24, 2013, 20:04:34 »
Pomysł ciekawy ale nie osiągalny.
Problemy na starcie dla młodego troszkę rozwiązuje Unseen Academy.

ps. Nie sądziłem, że ktoś może aż tak głęboko kopać za wiedzą na centrali tak więc gratki za upór i cierpliwość.

Theronth

  • Krogulec
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 1 236
  • Merkal Aubauch to mój alt
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Theronth Valarax
  • Korporacja: V0LTA
  • Sojusz: Triumvirate.
Odp: EVE - Online & Poland
« Odpowiedź #132 dnia: Czerwiec 24, 2013, 22:07:40 »
Hmm a jakie to gry doczekały sie polonizacji? z tych mmorpg oczywiście. Takie co przeszły na system free to play z sklepami za kase w grze.
GuildWars
GuildWars 2

I ja dziękuję za takie tłumaczenie, gdzie 'Death Pact Signet' tłumaczone było na 'Sygnet Śmiertelnego Paktu', albo frakcja Kurzick na 'Kucyk'. HTFU

Gaunt

  • 1337
  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 1 129
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Teh Gaunt
  • Korporacja: V0LTA
  • Sojusz: Verge of Collapse
Odp: EVE - Online & Poland
« Odpowiedź #133 dnia: Czerwiec 24, 2013, 22:11:15 »

 frakcja Kurzick

oj farmiło sie Kurzików farmiło
pewpew

Isengrim

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 1 650
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Isengrimus
  • Korporacja: Call of the Wild
  • Sojusz: The Minions.
Odp: EVE - Online & Poland
« Odpowiedź #134 dnia: Czerwiec 24, 2013, 22:20:58 »
GuildWars
GuildWars 2

I ja dziękuję za takie tłumaczenie, gdzie 'Death Pact Signet' tłumaczone było na 'Sygnet Śmiertelnego Paktu', albo frakcja Kurzick na 'Kucyk'. HTFU

O lol, serio? My Little Kurzick?

A tak serio to po raz kolejny powtorze, ze wiekszosc gier i fluffu s-f i fantasy tlumaczona na polski brzmi zalosnie. Podreczniki do Warhammera 40k to moj ulubiony przyklad. Te wszystkie Rekawice Energetyczne, Kosmiczni Marines Chaosu na Pomiotach Spaczni itp. To samo byloby z Evka. Niewidzialny Bombowiec klasy Mantykora z zamontowanym Podswietlaczem Celow, Zaklocaczem Napedu II oraz Srednim Rozszerzeniem Tarczy II. WTF?

Gaunt

  • 1337
  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 1 129
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Teh Gaunt
  • Korporacja: V0LTA
  • Sojusz: Verge of Collapse
Odp: EVE - Online & Poland
« Odpowiedź #135 dnia: Czerwiec 24, 2013, 22:26:47 »
wystarczy dodać polskie tłumaczenie strony dowolnego KB :-D

Drake- Kaczor chyba najlepsze :D
pewpew

Isengrim

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 1 650
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Isengrimus
  • Korporacja: Call of the Wild
  • Sojusz: The Minions.
Odp: EVE - Online & Poland
« Odpowiedź #136 dnia: Czerwiec 24, 2013, 22:39:15 »
wystarczy dodać polskie tłumaczenie strony dowolnego KB :-D

Drake- Kaczor chyba najlepsze :D

Klas statkow raczej tradycyjnie sie nie tlumaczy.

Okret Liniowy klasy KOMORNIK kurwa!  >:D