Autor Wątek: Private Equity Fund  (Przeczytany 4872 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

MightyBaz

  • Gość
Private Equity Fund
« dnia: Marzec 06, 2007, 12:41:31 »
chcialbym zalozyc nowy fundusz inwestycyjny, szukam chetnych ...

zasady sa banalnie proste

wszyscy inwestorzy dostaja kase np. co miesiac jako pewien ustalony procent z zarobionej kasy.
Kasa zostanie zainwestowana w zakup rentownych bpo t2, nastepnie albo ich odsprzedaz z zyskiem, albo uruchomienie produkcji i sprzedaz. Decyzje podejmuja inwestorzy wiekszoscia glosow, kazdorazowo.

Jak wyglada taki fundusz w praktyce:
1. ustala sie kwote za jedna jednostke udzialu np. 10m / szt
2. ustala sie kwote z zysku jaka przeznacza sie na obsluge % z zysku dla inwestorow w jakims okresie czasu.
PRZYKLAD:
* mamy 1000m w funduszu,
* po miesiacu mamy 1200m
* czyli 200m zysk,
* z tych 200M np. 50% przeznaczamy dla inwestorow w miesiacu (100m dzielone zgodnie z jednostkami uczestnictwa)
* 20% na wyplaty dla zarzadzajacych funduszem (40m)
* pozostale 30% jest dalej kapitalizowane
* czyli po miesiacu zostaje 1060m do dalszej kapitalizacji (1000m plus 60m (te 30%)) itd, itd

Zasady szczegolwe zostana opracowane wtedy kiedy bedzie pare osob, chcacych zaangazowac swoj kapital.

Wydaje sie, ze min kwota wejscia to jakies 10b isk...niom w koncu mowimy o zarabianiu duzej kasy, zatem drobni inwestorzy moze troche pozniej...


jesli ktos jest zainteresowany prosba o maila in game do mnie.

Poprawiłem tytuł - staraj się nie nadużywać kapitalików ;)
X.
« Ostatnia zmiana: Marzec 06, 2007, 17:45:48 wysłana przez Xarthias »

Ezachiel

  • Gość
Odp: PRIVATE EQUITY FUND
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 06, 2007, 13:43:23 »
Pomysl spuzniony z rok w mojej opini.
W chwili obecnej CCP deklaruje ze skasuje BPO t2 i zastapi je ich odpowiednikami typu BPC o zwiekszonej ilosci run.
Ponieważ słowo Soon[tm] wypowiadane przez CCP nalezy traktowac dość lużno może się okazać ze nastąpi to za miesiąc lub za rok.
Druga sprawa, niebawem wejdzie na rynek masa nowych BPO t2 jesli loteria bedzie uczciwa, spowoduje to spadek cen na t2, stazy wyjadacze juz zaczeli wyprzedawac bpo t2 z tego co obserwuje na eve-online forum lub przynajmniej wymieniac na takie o maksymalnym, zysku np hac-e.

Nie jest to dobry pomysł na inwestycje w mojej opini.

MightyBaz

  • Gość
Odp: PRIVATE EQUITY FUND
« Odpowiedź #2 dnia: Marzec 06, 2007, 14:00:07 »


pomysl nie jest spozniony, on zawsze jest na czasie , jesli chcesz szybciej i wiecej zarabiac. Grupa inwestorow z kasa ma wieksze mozliwosci niz jeden. Natomiast sam pomysl jako taki powstal juz wtedy kiedy pojawily sie srodki platnicze. Czyli nowatorski to on nie jest  ;D

A propos na co i ile, taka decyzje podejmuje sie wspolnie - inwestowac mozna bardzo roznie...

Przyznam, ze nie widzialem zadnego info na dev blogach o zamianie bpo t2 na bpc t2 z iles tam runs. Mozesz dac linka?

Jesli nie bedzie bpo t2 to jak sam mowisz beda bpc t2, mnie to bez roznicy czy zarabiam na ammo, czy na titanach - zalezy ile mam kasy, wtedy wiem jaki rynek moge juz objac...

mam pare ciekawych pomyslow, ale z 20b to moge sobie na razie tylko robic handelek na troche wieksza skale  ;D  np. zalamac rynek w Rens , co zreszta wkurzylo ostatnio klku producentow  :2funny:

Mnie to akurat bawi...dlatego dalem taka sugestie...



Ezachiel

  • Gość
Odp: PRIVATE EQUITY FUND
« Odpowiedź #3 dnia: Marzec 06, 2007, 14:45:44 »

MightyBaz

  • Gość
Odp: PRIVATE EQUITY FUND
« Odpowiedź #4 dnia: Marzec 06, 2007, 14:58:46 »
jedyne co tam napisali to:

" ...After that, Invention - the player driven way to achieve Tech 2 blueprint copies would be the only way to get into Tech 2... "

moje pytanie brzmi:

 what f*** is going on ?

wnioski CCP :
"...We don't have the answers yet, but sincerely hope you'll participate in this debate about the future of technology in EVE and help us find the answers. A corny movie said, "you make me want to be a better Amarr" and I'm feelin' it..."


czyli wiemy, ze nic nie wiemy...niom






« Ostatnia zmiana: Marzec 07, 2007, 11:49:20 wysłana przez Mighty Baz »

Ezachiel

  • Gość
Odp: PRIVATE EQUITY FUND
« Odpowiedź #5 dnia: Marzec 06, 2007, 15:19:18 »
Wiem co wiem. Przezyłęm zmiany interfejsu i zasad BPO/BPC dwa czy trzy razy. CCP robi to zwykle "z nienacka" aby przeciwdziałać machlojkom i nieuczciwym transakcjom, jak wiesz nie zwroca ci 15 bil jesli dzis kupisz bpo a jutro wejdzie "patch" "poprawiajcy" ...
I tyle.

Edit : Napisałem post aby podzielić się moimi spostrzezeniami a nie krytykowac pomysl. I udzielic drobnej przestrogi abyś sprawe przemyslal, choc to nie moja sprawa w sumie, i takie "rady" nie sa zgodne z polska tradycja :D

Edit II :
How do we then get blueprint originals in the future?

The short answer, is that you don't. When we transition over to Invention, we would accelerate the last blueprint lotteries. It's only fair that the ones that are already scheduled to go out be delivered. But say that we do the transition in Revelations 1.4, we would be accelerating the current schedule by 4 months. After that, Invention - the player driven way to achieve Tech 2 blueprint copies would be the only way to get into Tech 2.

[...]
Looking forward, perhaps the solution is simply stopping this original work and allowing reserarching of the copies from invention to make the them efficient after the invention process? Perhaps Reverse Engineering should be the mechanism to allow you to further increase the runs of an Invented copy at the cost of less efficiency?

We don't have the answers yet, but sincerely hope you'll participate in this debate


Resumujac, z czasem ( soon ? :D ) zmienia całkowicie sposób pozyskiwania tech II. Zmienia istniejace orginaly t2 w jakis sposób, tak aby jedyna dostępna opcja zdobycia tech II byla invencja. W ciagu najblizszych miesięcy wprowadzą całkowicie machenizm Invention wraz z być może dodatkowymi skillami do tego. Cały proces przyspieszają o 4 miesiace.
« Ostatnia zmiana: Marzec 06, 2007, 15:34:21 wysłana przez Edmund »

MightyBaz

  • Gość
Odp: PRIVATE EQUITY FUND
« Odpowiedź #6 dnia: Marzec 06, 2007, 16:59:01 »
CCP  :knuppel2: scummers?

Gregorius

  • Gość
Odp: PRIVATE EQUITY FUND
« Odpowiedź #7 dnia: Marzec 06, 2007, 17:17:17 »
Proponuję krucjatę na ich tereny :-)

Baz jak zorganizujesz zbrojną chorągiew, to ja zapewnię wszelkie wsparcie logistyczne (miód pitny, panienki... jakiegoś Barda się skołuje ^^)

A potem urządzimy sobie kulig po szlachecku i zamelinujemy się tam na jakieś... 2-3 miesiące :D

MightyBaz

  • Gość
Odp: Private Equity Fund
« Odpowiedź #8 dnia: Marzec 06, 2007, 17:48:57 »
ale koni nam brakuje, i pióra nam wypadły
ichahahahaha

Gregorius

  • Gość
Odp: Private Equity Fund
« Odpowiedź #9 dnia: Marzec 06, 2007, 18:49:06 »
pióra się znajdzie - oskubie się jakieś gallentyjskie łebki... ew. dredy minmatarskie i będzie z czego robić ozdóbki :D

A konie... hmmm może jednak się uda ujeździć Slave Hound ^^

MightyBaz

  • Gość
Odp: Private Equity Fund
« Odpowiedź #10 dnia: Marzec 07, 2007, 09:05:03 »
niom...to piora beda, konie sie zrobi...ale kasy na fundusz jakos nie widze...zatem czy ktos jest zainteresowany ?

mam nadzieje, ze ci co mnie znaja  :knuppel2: widza, ze wiem JAK TO SIE ROBI...i nie beda pytali ale oszo chozi  :idiot2: :uglystupid2:

vulor

  • Gość
Odp: Private Equity Fund
« Odpowiedź #11 dnia: Marzec 07, 2007, 11:33:32 »
chcialbym zalozyc nowy fundusz inwestycyjny, szukam chetnych ...

zasady sa banalnie proste

wszyscy inwestorzy dostaja kase np. co miesiac jako pewien ustalony procent z zarobionej kasy.

SCAM!!!!!  ;D ;D ;D

MightyBaz

  • Gość
Odp: Private Equity Fund
« Odpowiedź #12 dnia: Marzec 07, 2007, 11:38:40 »
 :crazy2: Nivaa alias Vulor  :knuppel2:

za spammowanie powinna byc kara grzywny wplacona na poczet biednych i pokrzywdzonych przez certyfikowanych killerow , np zasilic wallet eve centrali !!!

« Ostatnia zmiana: Marzec 07, 2007, 11:51:35 wysłana przez Mighty Baz »

vulor

  • Gość
Odp: Private Equity Fund
« Odpowiedź #13 dnia: Marzec 07, 2007, 12:04:33 »
A niby jakie są gwarancje, że sobie za tą kasę mamuśki nie kupisz?

Megamas

  • Gość
Odp: Private Equity Fund
« Odpowiedź #14 dnia: Marzec 07, 2007, 12:06:29 »
haha dobre, obce osoby maja ci dac kilka miliardow a ty sobie bedziesz nimi obracal... a jakie dajesz zabezpieczenie ze tego nie zwiniesz i bedzie jak z BKO Grobelnego? :P Chyba ze kazdemu inwestorowi dajesz na przechowanie Estemel Invul. Field...   mi to na jakis walek wyglada...

MightyBaz

  • Gość
Odp: Private Equity Fund
« Odpowiedź #15 dnia: Marzec 07, 2007, 12:17:37 »
na razie szukam chetnych, jak juz beda to sobie wymienimy info...

EvE daje taka opcje , zabezpieczenia - patrz loan w kontraktach,

inna sprawa jakos nie zdarzylo mi sie zebym kogokolwiek oszukal...raczej bylo odwrotnie. Btw wracajac do gry w lipcu po przerwie bylem goly i wesoly, i dzieki temu ze ktos pozyczyl mi na start 1,5b - mam teraz troche wiecej. Dlug oddalem z ustalonym procentem. nawet jest to udokumentowane na stronie Rave. Tam sa potwierdzenia.

nastepnie nie tylko ja bede obracal kasa, nie mam tyle czasu...i ochoty, zeby zajmowac sie finansami jeszcze w EvE, w pracy mam tego z metra

podsumowujac, jak w zyciu...ludzie robia jakos interesy, raz im to wychodzi dobrze a raz widza sie na salach sadowych...
A tak wogole to gra, jesli nawet strace kase, to trudno, zaczne od nowa, w czym problem?




« Ostatnia zmiana: Marzec 07, 2007, 12:20:11 wysłana przez Mighty Baz »

vulor

  • Gość
Odp: Private Equity Fund
« Odpowiedź #16 dnia: Marzec 07, 2007, 12:23:51 »
A tak wogole to gra, jesli nawet strace kase, to trudno, zaczne od nowa, w czym problem?
W tym, że jak zainwestuje, to stracisz moją kase.

Tomash Kovahlsky

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 601
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Tomash Kovahlsky
  • Korporacja: Polish Task Forces
  • Sojusz: C0VEN
Odp: Private Equity Fund
« Odpowiedź #17 dnia: Marzec 07, 2007, 12:37:19 »
chcialbym zalozyc nowy fundusz inwestycyjny, szukam chetnych ...

A pamietacie goscia ktory zalozyl 1st Interstellar Bank... chodzilo o cos podobnego, kilka miesiecy (2 czy 3) nawet to dzialalo, i nagle gosc sie zmyl... z... ile to bylo? 70 czy 700 mld ISK ?

MightyBaz

  • Gość
Odp: Private Equity Fund
« Odpowiedź #18 dnia: Marzec 07, 2007, 12:38:10 »
ty nie dasz mi kasy, tylko wsadzisz ja do funduszu, decyzja na co idzie kasa jest podejmowana przez inwestorow
Wiec ryzko sam podejmujesz na tyle na ile wsadziles kasy...nie ma lekko  8)

Nie szukam ludzi, ktorzy dadza tylko kase i powiedza, za miecha chca miec 30% dywidendy - sam mam tyle kasy, ze nie musze ciulac od innych i merdac ogonkiem na widok paru bln,  moge to robic wylacznie dla siebie.

Mam nadzieje, ze zglosza sie takie osoby, ktore wiedza jak to sie robi, a chca wejsc na wyzszy poziom transakcji, dostepnej tylko dla duzych graczy (czytaj duzych alliancow takich jak BoB czy inne takie)

w EvE mozna zdominowac pare obszarow, ale potrzebna jest duzo wieksza ilosc wolnej gotowki , stad bariera wejscia to 10b, a nie jakies skromne pare b.  Potraktuj to jak pvp tylko, ze w biznesie...

Wiekszosc co tak szczypie sie , bo zawsze jest ryzko ..traktuje kase jak dziewice...mozna zawsze popatrzec ale nie wolno jej dotykac...

Tiaa...czyli mowiac krotko i na temat...idziemy na wojne :tickedoff:


 
« Ostatnia zmiana: Marzec 07, 2007, 13:52:48 wysłana przez Mighty Baz »