Autor Wątek: Eve i Vista  (Przeczytany 3898 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

LosBekoczoS

  • Gość
Eve i Vista
« dnia: Styczeń 31, 2007, 08:48:33 »
Czy juz ktos probował instalowac-grac?? Jesli tak to na jakiej wersji 32b czy moze 64b ?

Aeon Horax

  • Gość
Odp: Eve i Vista
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 31, 2007, 11:23:10 »
"V.I.S.T.A." - Viruses Infections Spyware Troians Adware

Microsoft RoX  :D  :D  :D

A co to ma do tematu?  :knuppel2:
X.


w sumie to nic  :embarassed: chyba mozna wywalic :(
« Ostatnia zmiana: Styczeń 31, 2007, 12:21:56 wysłana przez Aeon Horax »

ArchenTheGreat

  • Gość
Odp: Eve i Vista
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 31, 2007, 12:28:03 »
Na stronach EVE-O widziałem post opisujący sposób instalacji EVE pod Vistą. O ile pamiętam to była to wersja 32-bit i trzeba było ustawić tryb zgodności z WinXP dla aplikacji.

Xarthias

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 6 512
  • Spamin' the World
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Xarthias
  • Korporacja: GoonWaffe
  • Sojusz: Goonswarm Federation
Odp: Eve i Vista
« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 31, 2007, 16:09:57 »
A ktoś w ogóle już ma vistę? Bo zdaje się, że premiera była dopiero wczoraj - światowa, nie wiem jak z pl?
I jakie toto ma wymagania sprzętowe, bo do laptopa mam możliwość upgrejdu z xp i się zastanawiam czy warto sobie głowę zawracać.
A Evki vistowej zdaje się jeszcze nie ma - chociaż podobno już w grudniu miała być odpowiednia wersja.
Przedwieczny.

ArchenTheGreat

  • Gość
Odp: Eve i Vista
« Odpowiedź #4 dnia: Styczeń 31, 2007, 16:55:06 »
Vista od dość dawna jest dostępna dla subskrybentów MSDN, potem była dostarczona dla klientów korporacyjnych (tych dużych) a teraz wchodzi na półki i do OEMów.

Ja tam się z upgradem nie spieszę, u mnie chodzi cały czas Win2k. Nie czuję potrzeby przejścia ani na Xp ani na Vistę.

LosBekoczoS

  • Gość
Odp: Eve i Vista
« Odpowiedź #5 dnia: Styczeń 31, 2007, 17:49:25 »
Pytam z banalnego powodu gdyz chce zakupic z nowa maszyna org sys nowy. Teraz rozterka czy kupowac VIste czy XP a jak viste to jaka 32b czy 64b... stad pytania czy ktos juz sprobowal i jak chodzi...

ArchenTheGreat

  • Gość
Odp: Eve i Vista
« Odpowiedź #6 dnia: Styczeń 31, 2007, 21:19:23 »
Jak z nowym to ja bym wziął Vistę 32bit. Mniej problemów ze sterownikami będzie.

przemas

  • Gość
Odp: Eve i Vista
« Odpowiedź #7 dnia: Luty 01, 2007, 08:29:27 »
Stan na dzisiaj:

Cytuj
Revelations 1.3 Known Issues (v.2.14.29239)

        * Windows vista is not yet supported although you may be able to run the eve client on it.

korpusz

  • Gość
Odp: Eve i Vista
« Odpowiedź #8 dnia: Luty 02, 2007, 11:00:52 »
Za czasów beta testów Visty grałem na niej w Eve. Co do instalacji to nic nie powiem bo nie usuwałem evki przed zmianą systemu. Wrażenia ?? Chodzi dobrze, kilka razy mi padła (jakby na XP nie padała ;) ogólnie nic specjalnego na plus, a i na minus, nie zauważyłem. No może oprócz tego, że sam system po odpaleniu EVki nie był zdolny do zbyt wielu rzeczy w przeciwieństwie do XP.
Moj conf kompa to:
- AMD Athlon 2400
- 768MB DDR
- Geforce 4400 TI (256MB pamieci)

Tigivo Eckhart

  • Gość
Odp: Eve i Vista
« Odpowiedź #9 dnia: Luty 06, 2007, 23:18:36 »
ja bym sie wstrzymal z Vista w przypadku:
- posiadania nie dokonca legalnych kopi:
   -muzyki
   -filmow
- posiadnaia legalnych kopii:
   -muzyki
   -filmow
z tego co wiem to Vista ma dosc rozbudowana kontrole plikow audio-wizualnych ... za bardzo jak na moj gust.

jest takze spory problem z zgodnoscia sterownikow i bibliotek. Vista jako narzedzie do gier na chwile obecna ma BARDZO znikoma baze aktulanych dzialajacych i kompatybilnych bibliotek do obslugi glownie gier... nie mam pojecia jak sie to ma do oprogramowania ale tutaj bym problemow nie widzial z racji tego ze pewnie skopiowali wszystko jak leci z XP wiec powinno chodzic bez zarzutow


PS. Vista w MSDNAA byl dostepna juz od poczatku roku :)

Xarthias

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 6 512
  • Spamin' the World
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Xarthias
  • Korporacja: GoonWaffe
  • Sojusz: Goonswarm Federation
Odp: Eve i Vista
« Odpowiedź #10 dnia: Luty 06, 2007, 23:25:31 »
Z tą legalnością to bez paniki. System DRM obejmuje tylko niektóre formaty (wma, mpeg4). Natomiast zwykłe mp3 czy avi nie mają tego i nie ma problemów z ich odtwarzaniem (info za Chipem).
Z grami bywa różnie, ale generalnie jest gorsza wydajność. Zresztą system do płynnego działania wymaga najlepiej procesora dwurdzeniowego i minimum 1,5GB pamięci (najlepiej 2GB).
Ze sterownikami w wersji 32 nie ma większych problemów (chyba, że bardzo stary sprzęt), natomiast w wersji 64 są z tym dość poważne problemy (info za Chipem i PCWorld).
Z przejściem nie ma co się spieszyć - lepiej poczekać z rok, aż będą dostępne sterowniki, i inne duperele. A jak ktoś chce Aero Glass to niech sobie zainstalue Vista Transformation Pack :P
Przedwieczny.

future

  • Gość
Odp: Eve i Vista
« Odpowiedź #11 dnia: Luty 06, 2007, 23:56:08 »

Z grami bywa różnie, ale generalnie jest gorsza wydajność. Zresztą system do płynnego działania wymaga najlepiej procesora dwurdzeniowego i minimum 1,5GB pamięci (najlepiej 2GB).


Z tego co pamiętam, to jest to dużej mierze spowodowane tym że większość aplikacji systemowych jest uruchomiona cały czas, nawet wtedy, gdy nie jest potrzebna. (np. Explorer )

Tigivo Eckhart

  • Gość
Odp: Eve i Vista
« Odpowiedź #12 dnia: Luty 07, 2007, 14:08:55 »
A jak ktoś chce Aero Glass to niech sobie zainstalue Vista Transformation Pack :P
dla efektow graficznych to sie instaluje Linuxa albo kupuje Mac'a :)
raczej polecam Mac'a, bo na linuxach to trzeba naprawde sporo sie napracowac, a wszystkie super nowosci Windowsa Vista w Macu sa juz od paru lat :D

Fedajkin

  • Gość
Odp: Eve i Vista
« Odpowiedź #13 dnia: Luty 14, 2007, 09:51:38 »
Pytam z banalnego powodu gdyz chce zakupic z nowa maszyna org sys nowy. Teraz rozterka czy kupowac VIste czy XP a jak viste to jaka 32b czy 64b... stad pytania czy ktos juz sprobowal i jak chodzi...
Bekoczi wstrzymaj się z pół roku z VISTĄ... właśnie skończyłem testować i jedno stwierdzenie: brak seterowników urządzeń do VISTY jest dobijający... AeroGlass posysa, ale cóż z tego, jak stery spod XP są odrzucane bo nie spełniają wymogów kompatybilności? Zainwestuj w XPka a wraz z nim dostaniesz kupon na upgrade do VISTY, cena UPGRADE ~60PLN.