Autor Wątek: ilosc wydobywanech ore na cykl???  (Przeczytany 3557 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

mcmviper

  • Gość
ilosc wydobywanech ore na cykl???
« dnia: Listopad 21, 2006, 19:57:15 »
Witam!

Powiem tak. Probowalem liczyc ile minsow wydobedac bedzie retriver. Jezeli chodzi o stuff i skile to mysle o:

- 2 x modulated strip miner II (+ mining crystal t1 - z czasem t2)
- mining upgrade

sklie:

- mining 5
- astrogeology 3
- mining barge 3

ze skili to chyba tylko te na wydobycie wplywaja wiec wecej nie podaj.

I do rzeczy - jak wielkosc wydobycia bedzie wygladala w praktyce. Narazie kopie exequrore (2x dual diode mining laser I + 2x miner II (wiecej II nie wejdzie za malo CPU  :( ) + mining upgrade i skill mining 4 (5 sie skiluje)) i wychodzi to ok 300 m3/min, zapelnienie jettisona trwa troszke dlugo (potem wachlowanie indykiem - tez troszeczke czasu schodzi)

A w przypadku barki nie mam pojecia jak po wyliczyc?? Za duzo tam liczenia jest i poprostu sie gubie. Co najgorsze pamietam, ze gdzies byly wzory na oblicznie bonusow od skilli i upgradow ale za nic nie moge sie do nich dokopac.

Inna sprawa. Nie wiem czy dobrze mysle ale mimo iz zamiezam kopac barka nie chce rezygnowac z indykow - powod - srednia barka ma troszke mala ladownosc  - 2000 m3 - co mysle, ze przy takich skillach i sprzecia bedzie starczac na 1 cykl kopania (no kilkadziesia m3 to raczej napewno zostanie w ladowni). Nadal mam zamiar kopac do puchy a potem wozic to indyczkiem. I teraz szczerze - czy nie jest to marnowanie czasu?? (a tak - BM ustawione zasadiczo optymalnie na kopanie - wiekszosc skalek jest w zasiegu laserow od razu po warpie. BM powrotne na stacje rowniez ustawione optymalnie)

Ellaine

  • Gość
Odp: ilosc wydobywanech ore na cykl???
« Odpowiedź #1 dnia: Listopad 21, 2006, 20:36:31 »
Mnozysz po kolei;

Bazowe wydobycie lasera * bonus z mining * bonus z astrogeology * bonus ze statku * bonus z tych lowslotowych dziubdziakow * bonus z linkow w gangu * bonus ze skilli w gangu

To wszystko dzielisz przez wielkosc ore i zaokraglasz w dol.

roofi

  • Gość
Odp: ilosc wydobywanech ore na cykl???
« Odpowiedź #2 dnia: Listopad 21, 2006, 21:23:14 »
gdzies tam jeszcze * bonus z implantow.
masz takie :?: ;D

Voulture

  • Gość
Odp: ilosc wydobywanech ore na cykl???
« Odpowiedź #3 dnia: Listopad 21, 2006, 22:08:30 »
Minig Foreman, 150m?, nawet taniej teraz... Znam pare normalnych osob co maja ;]

Xarthias

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 6 512
  • Spamin' the World
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Xarthias
  • Korporacja: GoonWaffe
  • Sojusz: Goonswarm Federation
Odp: ilosc wydobywanech ore na cykl???
« Odpowiedź #4 dnia: Listopad 21, 2006, 22:20:29 »
Lol...
Kurde, kopanie to jest dobre jak masz za dużo książek do czytania...
Ale jak masz za dużo ksiażek to po cholerę wydawać $15 miesięcznie na grę? ;D ;D ;D ;D ;D
Dajcie spokój ;D
Przedwieczny.

Ellaine

  • Gość
Odp: ilosc wydobywanech ore na cykl???
« Odpowiedź #5 dnia: Listopad 21, 2006, 22:52:36 »
Kopanie jest najdynamiczniejsza czescia gry jaka udalo mi sie spotkac.

Handel jest najfajniejszy, ale wlasnie jego urok polega na tych 4-8 godzinnych lotach afk tudziez miesiacach czekania az oferty sie zrealizuja.
PVP sklada sie w 99% z czekania albo szukania wroga. Po 5 godzinach przez 3 sekundy pojawia sie czerwona kropka i ktoras srona umiera. Fajno, ale czymze to jest w porownaniu z gornictwem?
Walka z NPCami sprowadza sie do podziwiania rosnacego licznika kasy. Nic poza tym sie nie dzieje ciekawego, nigdy.
Tymczasem gornictwo? Co minute przewalam rude, co pol godziny wioze urobek - czyli ciagle cos sie dzieje, pelna dynamika, szal cial. W sumie to przez wiekszosc 90% czasu stoje a belcie z wylaczonymi laserami bo nie nadazam za tym. A czasem jeszcze przyleca NPCe albo wrogowie. Do tego dochodzi kwesia wyczerpujacych sie beltow i transportu urobku do rafinerii a mineralow na rynki lub do produkcji :). Poza tym kopanie jest milym wydarzeniem towarzyskim :)

Kamoris

  • Gość
Odp: ilosc wydobywanech ore na cykl???
« Odpowiedź #6 dnia: Listopad 22, 2006, 13:15:49 »
Nie mowiac o kopaniu HUlkiem w 0.0 gdzie dochodzi jeszcze obserwacja lokalu czy czasem jakis nachalnym typ nie przylecial ci zmolestowac twojej pikenje barki za 400 mil  ;D

Dormio

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 3 456
  • Mi'Sie
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Dormio
  • Korporacja: Shocky Industries Ltd.
Odp: ilosc wydobywanech ore na cykl???
« Odpowiedź #7 dnia: Grudzień 06, 2006, 16:03:11 »
Powiem tak. Probowalem liczyc ile minsow wydobedac bedzie retriver. Jezeli chodzi o stuff i skile to mysle o:
- 2 x modulated strip miner II (+ mining crystal t1 - z czasem t2)
- mining upgrade
sklie:
- mining 5
- astrogeology 3
- mining barge 3
Początkowo zamierzałem napisać, że się nie da zamontować mining upg. Postanowiłem jednak sprawdzić czy da się wrzucić CPU... wynik w załączeniu.
Jeśli będziesz miał skille:
- mining 5
- strogeology 5
- mining barge 4
to wówczas retriver w tej konfiguracji kopie 2x1031.94 Ore units/180s.
Po prostym przeliczeniu otrzymujesz 687,96 ore/minutę, dla porównania Exequror wyposażony w 4xMiner T2 wykopie 390 ore/minutę. Nie da się zamontować MU.

Użycie dron pomoże zwiększyć ilość wydobycia.

[załącznik usunięty przez administratora]
Brak sygnatury w ramach protestu przed czepiaczami...

Rhovana

  • Gość
Odp: ilosc wydobywanech ore na cykl???
« Odpowiedź #8 dnia: Grudzień 07, 2006, 12:30:49 »
Poza tym kopanie jest milym wydarzeniem towarzyskim :)

Wiem wiem od czasu do czasu trzeba sobie z Veldem zamienić pare słów :2funny: :2funny:

Goomich

  • Gość
Odp: ilosc wydobywanech ore na cykl???
« Odpowiedź #9 dnia: Grudzień 07, 2006, 14:50:03 »
Nie z Veldem, tylko z gościem z Hulka obok.