Autor Wątek: Metody płatności - krótki poradnik  (Przeczytany 3190 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

White_Haven

  • Gość
Metody płatności - krótki poradnik
« dnia: Październik 26, 2006, 14:45:13 »
Nie przerobiłem wszystkiego, ale jeżeli ktoś uzupełni moje luki, to może da się z tego zmajstrować pełną odpowiedź.

Metody płatności (mowa o przedłużaniu konta, a nie aktywacji triala)

1. Time Code - można nabyć, np. na allegro, czy innym e-baju; można również nabyć za ISK, korzystając z ofert ludzi, którzy na forum eve-o wystawiają TC.

Przedłużenie konta następuje natychmiast.

2. Karta kredytowa - mówi samo za siebie - podajemy dane karty i voila. Czasami zdarza się, że przy próbie przedłużania wyskakuje komunikat mówiący, że nie można zweryfikować danych karty. Najczęściej przyczyną jest zabezpieczenie, które po aktywacji usuwa dane z jednej z rubryk, aby osoba niepowołana nie mogła sobie przywłaszczyć danych karty. Należy ponownie wypełnić dane karty.

UWAGA! Ci, którzy kart kredytowych nie posiadają mogą skorzystać z innej możliwości - karty do płatności elektronicznych. Przykładem jest tutaj EKARTA mBanku. Jako formę płatności wybieramy kartę kredytową (w przypadku ekarty - VISA) i podajemy dane karty. Ja sam płacę ekartą. Co ciekawe, opłata jest w dolcach, a nie w euro. Nie wiem, czy karty tego typu innych banków zadziałają. Jeżeli ktoś wie to niech się odezwie.

W obu przypadkach przedłużenie konta następuje natychmiast.

3. Pay by cash - opcja którą wykorzystałem raz, na początku. Alternatywa dla tych, którzy nie mają TC/CC/EKARTY bądź zaprzyjaźnionych osób je posiadających. Jeżeli dobrze pamiętam, Pay by Cash ma kilka możliwych opcji płatności. Ja płaciłem poprzez przelew bankowy, ale możliwości jest sporo (można nawet pocztą wysłać kasę). Przy przelewie nasze pieniądze są najpierw przekazywane bankowi partnerskiemu Pay by Cash - w Polsce jest to ING (o ile dobrze pamiętam). Przed dokonaniem transakcji Pay By Cash dostarcza nam szczegółowych instrukcji gdzie i jak przesłać pieniądze wraz ze specjalnym kodem identyfikacyjnym. UWAGA! Kod ten stanowi najważniejszą część transakcji, ponieważ określa, za co są te pieniądze (bez tego kodu transakcja może się opóźnić o kilka tygodni). Pozostaje jedynie dokonać przelewu.

Cała transakcja zabiera od 2 do 8 dni (2 to pobożne życzenia, 4 to realia),
więc dopiero po takim czasie konto zostaje aktywowane. ALE - Pay By Cash przesyła potwierdzenie wykonania transakcji ale może ono przyjść spóźnione (moje przyszło dzień po aktywacji konta więc radzę sprawdzać stan konta na eve-o. Transakcje przez Pay By Cash są chronione i przechodzą przez banki, a nie przez jakiegoś pośrednika. Niestety, jest to najdroższa opcja, ponieważ dochodzą opłaty za przelewy, marża PBC, i narzuty za operacje w obcej walucie.

Metodę płatności, jak również okres za jaki się płaci można dowolnie zmieniać poprzez wybór odpowiedniej opcji w oknie zarządzania kontem na eve-o.
« Ostatnia zmiana: Grudzień 18, 2006, 22:20:41 wysłana przez White_Haven »

White_Haven

  • Gość
Metody p?atno?ci - krótki poradnik
« Odpowiedź #1 dnia: Październik 26, 2006, 15:01:48 »
Aktywacja triala


1. Triala można aktywować poprzez przedłużenie konta jedną z metod płatności opisanych powyżej (TC/CC/PBC). Osobiście przerobiłem aktywację przez CC i PBC. TC również aktywują konto:
 
http://support.eve-online.com/Pages/KB/Article.aspx?id=54

2. Pierwsza płatność przy aktywacji triala (tudzież przedłużenia konta i jego aktywacji do pełnej wersji - bo tym jest w istocie) jest opłata za jeden miesiąc gry i kosztuje 19.95 (euro bądź dolców) a nie 14.95, jak kolejne opłaty (za jeden miesiąc – opłaty za więcej niż jeden miesiąc są tańsze). Opłata jest wyższa w przypadku osób, które klienta EVE pobrały z Internetu. CCP nazywa to aktywacją konta bez płyty CD. Można również (chociaż nie w Polsce – chyba, że coś się zmieniło :P) nabyć EVE w wersji pudełkowej - z płytą CD. Wersja ta jest taka sama, z tą różnicą, że kod znajdujący się w pudełku tworzy pełne konto, ale ma krótszy czas gry niż standardowe opłaty, więc trzeba później normalnie przedłużać konto.

3. Triala można przedłużyć w dowolnym momencie. 30 dni doliczane jest do czasu jego trwania. Dodatkowo płacąc potem kartą policzy nas w dularkach, zamiast w euro. [by ireul].


Tyle wiem na pewno. Pewne informacje pewnie błąkają się po tym bagnie, które nazywam moim umysłem, więc pytania i problemy byłyby mile widziane - dobrze byłoby stworzyć wreszcie jak najpełniejszy "mini-przewodnik" po ciemnej stronie EVE (czyli tej, gdzie chcą od nas kasy).


Pozwoliłem sobie wydzielić jako osobny temat.
Jeśli w powyższym są jakieś nieścisłości, albo chcecie coś dodać, proszę wpisać się w tym topiku, a ja tutaj dopiszę/poprawię, żeby nie śmiecić niepotrzebną dyskusją i nie zamącać obrazu.
I dziękujemy ładnie autorowi :)
X
« Ostatnia zmiana: Grudzień 18, 2006, 22:27:49 wysłana przez White_Haven »

Xarthias

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 6 512
  • Spamin' the World
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Xarthias
  • Korporacja: GoonWaffe
  • Sojusz: Goonswarm Federation
Metody p?atno?ci - krótki poradnik
« Odpowiedź #2 dnia: Listopad 02, 2006, 10:27:53 »
Cytat: Zanos Wentz
Gwoli scislosci chcialem dodac do informacji o aktywacji triala za pomoca GTC bo mozna wysnuc z niektorych postow na forum mylne przekonanie i sie zdrowo zniechecic do tej bardzo wygodnej formy placenia i aktywacji triala.

Tak wiec po wbicu GTC :

a. konto jest AKTYWOWANE - mozna skillowac np. Industriale - miedzy bajki wlozyc mozna granie 2 miesiace bez mozliwosci skillowania niektorych rzeczy.
b. konto jest przedluzone - niektorzy pisali ze tylko przedluzone ale skilli nie mozna robic - bzdura
c. zadna ilosc dni z GTC nie jest brana na aktywacje konta - typu np 20 dni z 50 dniowego gtc - dodana jest calosc karty.
d. mozna przedluzyc np. 50 dniowym timecodem bo ja tak zrobilem - i dziala cacy - mozna znalezc glosy ze tylko 30 i 90 aktywuje konto - tak nie jest.

Podsumowujac jest to swietna opcja na granie i placenie za eve. Zadnych kart, pay by cash, western union czy innych wynalazkow. Trial 14 dni - potem jak ktos bardzo chce "byc cwany" to przed koncem triala skill na lvl 5 , jak sie zrobi kupic i wklepac GTC i gramy.

Info jest z dzisiaj wiec jest aktualne bo nie jest to jasno podkreslone. Zwlaszcza uscislic ze przedluzenie / aktywacja to w kontekscie platnosci GTC na jedno wychodzi.
Ja czytalem forum podczas downu 24 h i trafilem na to info i sie zdrowo wkurzylem nie mogac sprawdzic ale teraz sprawdzilem i wszystko gra.
Dodam jeszcze, że teoretycznie GTC ma nieograniczony termin ważności. Ale kupowany z niepewnego źródła (za ISKi, na ebayu itp) najlepiej wpisać i sprawdzić od ręki.
Warto też zapoznać się z bezpiecznym sposobem kupowania TC za ISKi na forum Eve-Online.com
« Ostatnia zmiana: Grudzień 18, 2006, 16:59:11 wysłana przez Xarthias »
Przedwieczny.