Autor Wątek: Pomoc przy tworzeniu postaci - Achura  (Przeczytany 7959 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Dejagor

  • Gość
Pomoc przy tworzeniu postaci - Achura
« dnia: Czerwiec 12, 2006, 23:19:31 »
Witam wszystkich.
W EVE zaczalem grac tydzien temu wiec zaliczam sie poki co do kategorii "Newbie".
W kazdym razie zeszly tydzien spedzilem tworzac rozne postacie, starajac sie poznac podstawy gry, testowalem rozne typy broni, ogladalem statki kazdej nacji, walke z piratami, mining itd itp. Doszedlem do wniosku iz najbardziej podoba mi sie ubijanie piratow i wykonywanie misji dla agentow. Stworzylem wiec postac ktora mam nadzieje sie do tego nadaje. Chcialbym uslyszec opinie gdyz do konca niewiem juz czy wybor rasy jest dobry czy nie :)

Caldari/Achura
INT : 9
PER : 11
CHA : 3
WIL : 8
MEM : 8

tak wlasnie wyglada pod wzgledem atrybutow moja postac :). Pytanie czy jest to odpowiedni wybor...

z gory dziekuje za rady :)

Goomich

  • Gość
Re: Pomoc przy tworzeniu postaci - Achura
« Odpowiedź #1 dnia: Czerwiec 13, 2006, 10:39:22 »
Cytat: "Dejagor"
agentow. Stworzylem wiec postac ktora mam nadzieje sie do tego nadaje. Chcialbym uslyszec opinie gdyz do konca niewiem juz czy wybor rasy jest dobry czy nie :)


Wybór rasy nie ma znaczenia (oprócz wygl?du).

Cytat: "Dejagor"

Caldari/Achura
INT : 9
PER : 11
CHA : 3
WIL : 8
MEM : 8

tak wlasnie wyglada pod wzgledem atrybutow moja postac :). Pytanie czy jest to odpowiedni wybor...


Bardzo ?adnie. Niestety  z charyzm? 3 zrobienie skilli do agentów, to b?dzie wielki ból. Ale do ca?ej reszty podstawa jest bardzo dobra.

Dejagor

  • Gość
Pomoc przy tworzeniu postaci - Achura
« Odpowiedź #2 dnia: Czerwiec 13, 2006, 11:14:30 »
No tak. Akurat wyglad Achura jest OK. Poza tym podobaja mi sie statki Caldari. Co do charyzmy no to fakt, moze jednak zle zrobilem ze nie dodalem tam pare punktow... ale jakos dam rade :]. Poki co pozostaje mi 13 dni latania solo (metoda anty-trialowa korporacji  :wink: ) i poszukanie jakiejs korporacji (najlepiej polskiej) ktora prowadzi rekrutacje.

Tomash Kovahlsky

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 601
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Tomash Kovahlsky
  • Korporacja: Polish Task Forces
  • Sojusz: C0VEN
Pomoc przy tworzeniu postaci - Achura
« Odpowiedź #3 dnia: Czerwiec 13, 2006, 13:41:19 »
Jezeli tak jak piszesz, podoba Ci sie strzelanie... to skontaktuj sie z korporacja Guns'n'Roses [G'N'R]

pticu

  • Gość
Pomoc przy tworzeniu postaci - Achura
« Odpowiedź #4 dnia: Czerwiec 13, 2006, 16:31:33 »
na trialu nikt cie nie przyjmie, chyba ze zadeklarujesz ze bedziesz grac dluzej :]

Dejagor

  • Gość
Pomoc przy tworzeniu postaci - Achura
« Odpowiedź #5 dnia: Czerwiec 13, 2006, 17:24:53 »
hehe :) deklaruje wiec ze bede gral dluzej ;). po tym miesiacu wykupie z pewnoscia za 3 miesiace z gory. Ale poczekam poki co do tego 15go magicznego dnia zeby udowodnic ze nie jestem tylko trialowcem.
Co do korporacji to poki co najwieksza uwage skupilem na Rave Technologies. Maja bardzo ciekawa strone (mowie tu o poradniku), dobry statut korporacji (vide "Dobra zabawa we wspólnym gronie :)") no i niezla ilosc czlonkow. Ale nic jeszcze nie zdecydowalem gdzie zlozyc podanie bo tak jak napisalem nie przegladalem jeszcze innych korporacji.

Goomich

  • Gość
Pomoc przy tworzeniu postaci - Achura
« Odpowiedź #6 dnia: Czerwiec 13, 2006, 21:35:43 »
Cytat: "Dejagor"
Ale poczekam poki co do tego 15go magicznego dnia zeby udowodnic ze nie jestem tylko trialowcem.


Wystarczy, ?e indykiem podlecisz.

Remx

  • Gość
Pomoc przy tworzeniu postaci - Achura
« Odpowiedź #7 dnia: Czerwiec 14, 2006, 10:27:17 »
Postac ktora ma prawie wszystkie skille wyrownane to jest ok .??

znaczy sie mam Percepcje o +3 wieksz? i Memory o +2 od innych skili
reszta to 10 oczek lub 11

Dejagor

  • Gość
Pomoc przy tworzeniu postaci - Achura
« Odpowiedź #8 dnia: Czerwiec 14, 2006, 12:37:10 »
Cytat: "Goomich"

Wystarczy, ?e indykiem podlecisz.


"indykiem" ?

pticu

  • Gość
Pomoc przy tworzeniu postaci - Achura
« Odpowiedź #9 dnia: Czerwiec 14, 2006, 12:44:19 »
Cytat: "Remx"
Postac ktora ma prawie wszystkie skille wyrownane to jest ok .??

znaczy sie mam Percepcje o +3 wieksz? i Memory o +2 od innych skili
reszta to 10 oczek lub 11


to nie jest ok, z taka sama sila/szybkoscia robisz kazdy skill, czyli do dupy, brak specjalizacji w konkretnej dziedzinie, jestes zdolny do wszystkiego, a tak naprawde do niczego :D

WolfSimon

  • Gość
Pomoc przy tworzeniu postaci - Achura
« Odpowiedź #10 dnia: Czerwiec 14, 2006, 13:43:52 »
I tu si? pozwol? sobie nie zgodzi?.
Jeste? w stanie zrobi? dok?adnie to somo co wyspecjalizowani gracze, cho? doj?cie do takiego samego poziomu skilli zajmie wi?cej czasu. I to jedyna ró?nica.
Czasami ludziom w trakcie gry nagle si? odmienia i chc? robi? zupe?nie co? innego i wtedy posta? uniwersalana jest jak znalaz?...

pticu

  • Gość
Pomoc przy tworzeniu postaci - Achura
« Odpowiedź #11 dnia: Czerwiec 14, 2006, 13:45:52 »
OCZYWISCIE CHODZILO MI O CZAS SKILOWANIA!

Goomich

  • Gość
Pomoc przy tworzeniu postaci - Achura
« Odpowiedź #12 dnia: Czerwiec 14, 2006, 14:37:23 »
Cytat: "Dejagor"
Cytat: "Goomich"

Wystarczy, ?e indykiem podlecisz.


"indykiem" ?


Industrial ship. Nie da si? ich skillowa? na kontach trialowych.

partridge

  • Gość
Pomoc przy tworzeniu postaci - Achura
« Odpowiedź #13 dnia: Czerwiec 14, 2006, 21:49:18 »
Ja tam uwazam ze najlepiej miec w miare wysoki Perception i Willpower a Potem Inteligence i Memory Charisma... na poziomie 3 wystarczy... Skillami mozna ja podniesc do 12 +implant +3 (jeden z najtanszych) i masz 15 charisma... i jest OK ... a Percepcja i Willpower masz w najwazniejszych dziedzinach... takich jak Spaceship Command, Gunnery i Missile Launcher Operation... w Ciagu poltorej roku mozesz wykrecic na implantach okolo 24 mil SP... przynajmniej tak mial Ace przy Calradi a teraz przy Achura z Percepcja 3 i wyzszymi innymi skillami mozna pewnie zrobic wiecej...

Ellaine

  • Gość
Pomoc przy tworzeniu postaci - Achura
« Odpowiedź #14 dnia: Czerwiec 14, 2006, 22:21:24 »
tyle o postaci bojowej.
Warto przy okazji zaznaczyc, ze im wyzej mem i int (blizej zrownania z percem i wilp), tym latwiej nam wyszkolic raczej defensywne mechanic i engineering, tudziez drony - czyli ogolno utylitarne skille do walki, glownie do tankowania.
Perc i wil to natomiast czysta agresja - lepsze statki z lepszym bonusem, gunnery i rakiety.
Dla postaci przemyslowej najwazniejszy bedzie mem i int.

Nie zgodze sie natomiast z twierdzeniem, ze postac zrownowazona jest do bani. Wszystko zalezy czego oczekujemy od gry. Grajac postacia zrwnowazona jako pierwsza, latwo mozemy sprobowac wszystkiego, co ma duza wartosc rozrywkowa i poznawcza. Np ja specjalizujac sie w handlu, latam raz po raz powalczyc mimo posiadania dosc zalosnych skilli w tym kierunku. Ale bawie sie dobrze, nawet misje w malych dawkach sa zabawne. Nie rozumiem za to zupelnie ludzi ktorzy narzekaja, ze zajmuja sie calymi dniami tylko rattingiem i jest to taaakie nudne. Jak cos mi sie nudzi, zajmuje sie jakims czas czyms innym.
Niemniej nowa postac zrobie seobie juz napewno specjalizowana bojowo.

regis

  • Gość
Pomoc przy tworzeniu postaci - Achura
« Odpowiedź #15 dnia: Czerwiec 15, 2006, 00:17:10 »
a ja sobie zrobilem achurke dla zabawy, ma jak dla mnie narazie UBER zestaw atrybutow
(z setem +3, learning 5 i adv learningami na 4)
perc 26, will 24, int 22, memo 19

franca robi skile rank 2 perc/will w 7 i pol dnia.
Tank na tym int i mem troche dluzej... troszke.
Ale poniewaz wiekszosc waznych skili w EVE (pod pvp) jest z pionu perc/will to sie nie martwie :P

Raan Kern

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 863
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Raan Kern
  • Korporacja: GBTeam
  • Sojusz: C0VEN
Pomoc przy tworzeniu postaci - Achura
« Odpowiedź #16 dnia: Czerwiec 15, 2006, 12:05:49 »
Gdzie tu rpg koxiarze? ;)
Raan Kern - The Sleepkamper
[GBT] Gang Bang Team


partridge

  • Gość
Pomoc przy tworzeniu postaci - Achura
« Odpowiedź #17 dnia: Czerwiec 15, 2006, 13:36:42 »
A kto powiedzial ze EVE jest gra RPG? RPG jest tylko tam gdzie sobie sami to wprowadzimy :P

Ellaine

  • Gość
Pomoc przy tworzeniu postaci - Achura
« Odpowiedź #18 dnia: Czerwiec 15, 2006, 13:53:37 »
Mam w ramach RPG duzo charyzmy i nie moge odzalowac. Zeby chociaz bylo ograniczenie, ze jak ktos ma bardzo malo charyzmy to nie moze miec ladnego avatara ;)

roofi

  • Gość
Pomoc przy tworzeniu postaci - Achura
« Odpowiedź #19 dnia: Czerwiec 15, 2006, 17:03:31 »
co do charyzmy to mam ca?e 6pkt(startowa wielko??)
ale percepcja 28pkt i will power 24  8)  8)  8)
wiedzia?em ?e b?de chia? TYLKO strzela? i je?li kto? jest na tyle zdecydowany to polecam postawi? na perc i will widze ogromn? ró?nice w d?ugo?ci skilowania na 5lvl

pozdrawiam

ps. int 18 i mem 17 wi?c nie jest ?le

hallor

  • Gość
Pomoc przy tworzeniu postaci - Achura
« Odpowiedź #20 dnia: Czerwiec 15, 2006, 19:47:23 »
Cytat: "Ellaine"
Mam w ramach RPG duzo charyzmy i nie moge odzalowac. Zeby chociaz bylo ograniczenie, ze jak ktos ma bardzo malo charyzmy to nie moze miec ladnego avatara ;)


Tego typu patenty to chyba tylko w falloucie 1/2 byly...

Ah to granie gosciami z inteligencja na poziomie sto?ka ;) ;)

Dejagor

  • Gość
Pomoc przy tworzeniu postaci - Achura
« Odpowiedź #21 dnia: Czerwiec 15, 2006, 21:38:29 »
dzieki za pomoc przede wszystkim.
mam jeszcze jedno pytanie. jak to dokladnie jest z atakowaniem gosci o security status ponizej 0.0, tzn od jakiego poziomu security status mozna kogos ustrzelic tak zeby nie byc zaatakowanym przez Concord, mowie tu oczywiscie o strefach bezp. gdzie concord jeszcze jest :D

no i jeszcze jedno mi sie przypomnialo, czy u tego samego agenta co kazde 16 kolejnych pod rzad misji dostajemy misje z cyklu "important storyline" ?

p.s. hallor --> co do fallouta --> patrz tlo mojego avatara ;)

Tigivo Eckhart

  • Gość
Pomoc przy tworzeniu postaci - Achura
« Odpowiedź #22 dnia: Czerwiec 16, 2006, 00:15:35 »
w high sec (czyli tam gdzie CONCORD) mozna walic tylko do kolesi co maja sec status ponizej -5.0

nie misje storyline dostaniesz od innego agenta ... ktory napisze ci liscik milosny

Raan Kern

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 863
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Raan Kern
  • Korporacja: GBTeam
  • Sojusz: C0VEN
Pomoc przy tworzeniu postaci - Achura
« Odpowiedź #23 dnia: Czerwiec 16, 2006, 11:02:49 »
Cytat: "partridge"
A kto powiedzial ze EVE jest gra RPG?

http://www.eve-online.com/ :P w nazwie strony jak byk stoi :)
Raan Kern - The Sleepkamper
[GBT] Gang Bang Team


Dejagor

  • Gość
Pomoc przy tworzeniu postaci - Achura
« Odpowiedź #24 dnia: Czerwiec 16, 2006, 14:08:10 »
tak swoja droga czy ktos wie o co chodzi z Market Activity danych korporacji NPC dla ktorych robi sie misje poprzez agentow ? Np. Korporacji Ytiri dla ktorej robie misje ma w zakladce Market Activity troche blueprintow i innych rzeczy.

Antares

  • Gość
Pomoc przy tworzeniu postaci - Achura
« Odpowiedź #25 dnia: Listopad 01, 2006, 17:40:24 »
Witam wszystkich! Ostatnio mia?em przyjemno?? pogra? troch? na trialu w EVE, niestety ale akurat niekorzystnty zbieg okoliczno?ci w realu sprawi?, ?e nie za wiele mia?em przyjemno?ci poby? w grze. Od jutra, wi?c planuj? za?o?enie nowego triala i na nim ju? kontynuowa? rozgrywk? na d?u?ej... du?o d?u?ej  :D . Mam nadziej? tylko, ?e da si? skorzysta? z kolejnego triala, gdy ten jeszcze nie min??. Ale przechodz?c do sedna sprawy, w zwi?zku z tym, ?e serwer aktualnie jest down to zastanawia?em si? nad postaci? któr? jutro stworze. Trudno mi jest si? zdecydowa? na jak?? konkretn? profesj?, czy to b?dzie miner, czy naukowiec, producent czy pirat  :evil: . A i wydaje mi si?, ?e po tych 14 dniach triala te? mog? by? dalej niezdecydowany. Sk?aniam si? wi?c ku stworzeniu postaci z do?? zbalansowanymi atrybutami. I oto co dzisiaj mi si? uda?o wymy?le? :

Rasa: CALDARI

1.Bloodline: DETEIS, TUBE CHILD

Atrybuty: INT:8, CH:6, PER:8, MEM:8, WP:9
Edukacja: STATE WAR ACADEMY->OPERATION->COMMAND->CAPTAIN TRAINING
Pocz?tkowe SKILLE:
4x CAL. FRIG., ENGINEERING, GUNNERY, IRON WILL, 2xLEADERSHIP, LEARNING, MINING, SHIELD OPERATION, SMALL HYBRID TUR., SPACESHIP COMMAND

2.Bloodline: CIVIRE, ENTREPREURS

Atrybuty: INT:8, CH:6, PER:9, MEM:8, WP:8
Edukacja jak wyzej. Skille dosc podobne.

3.Bloodline: ACHURA,STARGAZERS
Atrybuty: INT:9, CH:3, PER:9, MEM:9, WP: 9
Reszta podobnie.

4.Bloodline: ACHURA, MONKS
Atrybuty: INT: 10, CH:3, PER:10, MEM:9, WP:9

Wydaje mi si?, ?e Achura b?dzie najlepszy. Ale jako? wygl?d tej postaci mi si? troch? nie podoba, wi?c czy ten 1-2pkt w porównaniu do pozosta?ych przyk?adów b?dzie mia? jaki? zasadniczy wp?yw? I czy w ogóle takie balansowanie ma sens, czy jednak nale?y si? od razu nastawi? na jak?? specjalizacj?? Znaczy si? chodzi mi o to, czy postacie które od razu wybra?y atrybuty pod konkretna profesje beda mia?y du?? przewag? nade mn?. Bawi?em si? ju? jakim? symulatorem do treningu i ró?nica b?dzie -/+ 5 dni przy treningu z 4 na 5 poziom ale sam nie wiem... Chcia?bym si? zapyta? bardziej do?wiadczonych graczy, co o tym s?dz?, albo jakie? zupe?nie inne propozycj?. Je?li kto? chce to mo?e równie? poda? z jakimi on atrybutami zaczynal, czym si? teraz zajmuje i jak ocenia swoj? posta?. Mo?e innym pocz?tkuj?cym pomo?e to przy tej decyzji, która w gruncie rzeczy ci??y na ca?ej pó?niejszej rozgrywce. Z góry dzi?ki za rady.

Xarthias

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 6 512
  • Spamin' the World
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Xarthias
  • Korporacja: GoonWaffe
  • Sojusz: Goonswarm Federation
Pomoc przy tworzeniu postaci - Achura
« Odpowiedź #26 dnia: Listopad 01, 2006, 17:47:34 »
Wiesz co, zrób posta? takiej rasy, jakiej Ci si? g?ba najbardziej spodoba... Ewentualnie statki :) Ewentualnie we? pod uwag? wzgl?dy rpg...
A cechy i skille? Freje na 4 na pocz?tek to chyba najlepsze rozwi?zanie (da si? :) ). Cechy - od najwi?kszej - Pert, Will, Int, Mem, Cha (w celu wi?kszej uniwersalno?ci mo?esz will z intem zamieni?), przy czym Cha jak najmniej - chocia? powoli wprowadzaj? przydatne skile na niej oparte... ale i tak szkoda na ni? punktów :)
A reszta to kosmetyka...
Przedwieczny.

Ellaine

  • Gość
Pomoc przy tworzeniu postaci - Achura
« Odpowiedź #27 dnia: Listopad 01, 2006, 19:43:12 »
Achura maja 3 charyzmy nie bez przyczyny.
Uwa?aj? ?e szare golfy i binokle to szczyt mody.
Nie umiej? zachowywa? si? na imprezach.
Nie umiej? odezwac sie do plci przeciwnej.
Zadko mowia wiecej niz jedno slowo, i zwykle jest to gatka w stulu "ZOMG!" albo "WTF" albo "1337 H4><0R" :)

Ellaine

  • Gość
Pomoc przy tworzeniu postaci - Achura
« Odpowiedź #28 dnia: Listopad 01, 2006, 19:56:27 »
Cytat: "Dejagor"
tak swoja droga czy ktos wie o co chodzi z Market Activity danych korporacji NPC dla ktorych robi sie misje poprzez agentow ? Np. Korporacji Ytiri dla ktorej robie misje ma w zakladce Market Activity troche blueprintow i innych rzeczy.

To sa przedmioty ktore dana korporacja kupuje i sprzedaje na swoich stacjach. Potrawka dla poczatkujacych handlowcow.