Autor Wątek: z BC na BS  (Przeczytany 3641 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Remx

  • Gość
z BC na BS
« dnia: Czerwiec 12, 2006, 13:09:59 »
WItam

mam takie dziwne spostrzezenie ale moze to przypadek albo tak musi byc.
Chodzi mi o cos takiego ze na BC uzywam Heavy mislle i damage zadaje srednio jakies 170 zdaza sie ze tez kolo 190 ale to wiadomo rezisty NPC sa rozne :)

Zakupilem sobie wczoraj BSa Scorpiona zamontowalem na nim 3x Heavy i 1x Torpede oczywiscie jako noob niewiedzialem nic o tym ze jest pole razenia :) i sie zdziwilem dla czego torpeda zamiast 500dg zadala zaledwie 50-70dmg dla frygat :(  ale juz wiem ze to dziala tylko na duze statki...
Ale co do heavy missle rowniez zadaja o polowe mniejsze dmg :( czy to wina statku ze takie obrazenia zadaje ? czy moze niechcacy akorat to byla wina rezistow przeciewnika ?

Dziekuje i pozdrawim

Xarthias

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 6 512
  • Spamin' the World
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Xarthias
  • Korporacja: GoonWaffe
  • Sojusz: Goonswarm Federation
z BC na BS
« Odpowiedź #1 dnia: Czerwiec 12, 2006, 13:31:04 »
Poczytaj opisy okr?tów i zobacz do czego maj? bonusy, a b?dziesz wiedzia? wszystko w tym temacie.
Przedwieczny.

regis

  • Gość
z BC na BS
« Odpowiedź #2 dnia: Czerwiec 12, 2006, 13:37:00 »
ja wiem ze to czasami boli zeby przeczytac tutoriala i porownac z tym co sie dzieje :P ale ok :P

..........................Explosion Radius.....Damage
Heavy Missile..........125m....................150HP
Torpedo..................400m.................... 450HP

Standardowo frygi maja 50m srednicy.

Uwaga, bedzie troche matematyki...

Heavy Missile   50/125 = 0.4 ... 40% dmg wchodzi... 150HP * 40% = 60HP

Torpeda    40/400 = 0.1 ... 10% dmg wchodzi ... 450HP * 10%  = 45HP

Do tego jeszcze trzeba dolozyc wspolczynnik predkosci danej frygi w stosunku do predkosci poruszania sie statku.

Np.
(1) Torpeda GONI ceptorka poruszajacego sie 3km/s, z wlaczonym mwd ceptora ma radius stodoly, dajej... sama torpeda leci jakies 2km/s akurat i akurat pod jakims tam (nieduzym) katem pacnela ceptorka, co sie dzieje... powinien dostac pelen dmg? w zyciu Torpa ma cos takiego jak explosion velocity = 250 m/s wiec  dmg to zrobi za gora 10HP.

(2) Ta sama torpeda, ten sam ceptor. tylko ze leca teraz na przeciwko siebie  ---> * <--- spotykaja sie jakby nie patrzec przy 0.0 speeda, ceptorek z mwd ma radius stodoly, dostanie pelen dmg (uwaga piloci ceptorow... nie leciec prosto na spamujacego misilami ravena/cerberusa/caracala)

(3) Torpeda bije w stojacego ceptora bez mwd. Czysta matematyka (25/400)*450hp = 28hp. kuniec.

Locutus

  • Gość
z BC na BS
« Odpowiedź #3 dnia: Czerwiec 12, 2006, 13:44:31 »
Czy ludzie juz naprawde nie czytaja tutoriali ... ? widac ze tak

Blaster

  • OLD BUFU
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 349
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Blaster Kroms
  • Korporacja: State Protectorate
z BC na BS
« Odpowiedź #4 dnia: Czerwiec 12, 2006, 13:55:35 »
Wedlug mnie koledze chodzilo o to ze heavy missile wystrzelone z BC zadaja wiekszy dmg niz te wystrzelone z BSa a nie ze rózny kazdemu npc  8)
Zakladajac ze strzelal do tkich samych npc to faktycznie jest to dziwne bo BC nie ma bonusa do heawy rakiet  :?
Jedynym wytlumaczenie moze byc owa predkosc statku w którym sie jest o której pisal Acan  :?

WolfSimon

  • Gość
z BC na BS
« Odpowiedź #5 dnia: Czerwiec 12, 2006, 14:17:16 »
I ja odnios?em wra?enie ?e koledze chodzi o ró?nice obra?e? HM wystrzeliwywanych z obu statków.
Ró?nica pr?dko?ci obu statków raczej nie powinna mie? a? takiego kolosalnego znaczenia bo to raptem 35 m/s w maksymalnych pr?dko?ciach podstawowych.
Ewidentna machlojka CCP by utrudni? ?ycie pancerniakom :)

Remx

  • Gość
z BC na BS
« Odpowiedź #6 dnia: Czerwiec 12, 2006, 14:51:03 »
no tak ja wiem o tym radius juz od dawna dla tego sie zawiodlem na torpedach bo myslalem ze to nie bedzie az tak drastyczne ...

 a co do tego o co mi chodzilo to walsnie te same laucherki te same heavy rakiety tylko inne dmg :)

moze tak byc ze niechcacy to byly inne shipy  znaczy sie mnialy rezisty wysokie  kazdy typ  bo ja zawsze woze ze soba 4 rodzaje rakiet na kazdego cos dobrego :) a tu z kazdej takie same dmage :(
Pozdrawiam

Ichneumon

  • Gość
z BC na BS
« Odpowiedź #7 dnia: Czerwiec 12, 2006, 17:08:49 »
nie wiem po co ci 4 typy rakiet w ladowni , wozisz 1 na kazda rase : statki sansha i amarrskie - em ; caldari itp kinetic ; gallente thermal ; minmatar i angele explosive.

a co do scorpiona to sprzedaj t? kupe zlomu i kup ravena jak chcesz bsem caldari latac , scorpion sie nie nadaje do niczego oprocz zagluszania.

Kamoris

  • Gość
z BC na BS
« Odpowiedź #8 dnia: Czerwiec 12, 2006, 17:42:26 »
EE scorpionem fajnie sie tez fajnie tankuje na shielda jesli tzreba, w koncu 8 medow robi swoje.

Ichneumon

  • Gość
z BC na BS
« Odpowiedź #9 dnia: Czerwiec 12, 2006, 19:11:14 »
no fajnie sie tankuje ale czym zabijesz ?? nawrzucasz npcowi i sobie pojdzie czy co ?? :P

Kamoris

  • Gość
z BC na BS
« Odpowiedź #10 dnia: Czerwiec 12, 2006, 19:42:43 »
A to scorpionem sie zabija ??  :shock:
Myslalem np o tankowaniu podczas kopania albo co.

WolfSimon

  • Gość
z BC na BS
« Odpowiedź #11 dnia: Czerwiec 13, 2006, 10:14:59 »
Ja to zawsze uzywa?em scorpa do EW i jako antycepa/antyfrejk?. Ci??ki zawodnik z niego ?aden, cho? jak masz du?o czasu to mo?esz tymi 4 torpami rozwali? wszystko :)
Na NPCe si? nie nadaje...

Ellaine

  • Gość
z BC na BS
« Odpowiedź #12 dnia: Czerwiec 13, 2006, 10:52:55 »
No wlasnie.
Jeden z naszych ambitnych gornikow uparl sie na kopanie BSami caldari. Owszem, tylko 4 lasery, ale w tanku to przeca nie szkodzi, a nie chce mu sie szkolic dominixa ani apoca bo woli przeznaczyc ten czas na barki.

I tu pytania:
Jesli BS tankuje na pasku raty i jednoczesnie kopie, to oplaca sie do nich strzelac czy przyjelo sie siedziec tam i brac ich na klate, zeby nie spawnowali sie nowi?
Czy lisli zostawi im sie jeden stateczek, to bedzie sie spawnowac nowa grupa po jakims czasie?
Czy lepszy do tej zabawy jest scorp czy raven? Raven to 4 lasery i 4 wyrzutnie, ale scorp ma wiecej med slotow na shield tanka.
Jak to sfitowac zeby bylo najlepiej? :)

vulor

  • Gość
z BC na BS
« Odpowiedź #13 dnia: Czerwiec 13, 2006, 11:09:25 »
Tank na Ravenie powinien w zupe?no?ci wystarczy?.

Je?li kopiesz samemu i dasz rade tankowa? ka?dy spawn, to mo?esz npc zabi?.
Je?li na pasie sa jakie? barki, to nie zabijaj npcy, bo nowy spawn zaatakuje te barki.

A tak wogóle to chyba ravenem wiecej si? zarobi na samym zabijaniu npcy.

roofi

  • Gość
z BC na BS
« Odpowiedź #14 dnia: Czerwiec 13, 2006, 19:22:38 »
Cytat: "Ellaine"
No wlasnie.
Jeden z naszych ambitnych gornikow uparl sie na kopanie BSami caldari. Owszem, tylko 4 lasery, ale w tanku to przeca nie szkodzi, a nie chce mu sie szkolic dominixa ani apoca bo woli przeznaczyc ten czas na barki.

I tu pytania:
1.Jesli BS tankuje na pasku raty i jednoczesnie kopie, to oplaca sie do nich strzelac czy przyjelo sie siedziec tam i brac ich na klate, zeby nie spawnowali sie nowi?
2.Czy lisli zostawi im sie jeden stateczek, to bedzie sie spawnowac nowa grupa po jakims czasie?
3.Czy lepszy do tej zabawy jest scorp czy raven? Raven to 4 lasery i 4 wyrzutnie, ale scorp ma wiecej med slotow na shield tanka.
Jak to sfitowac zeby bylo najlepiej? :)


ad1 jesli mo?esz z ?atwo?cia tankowa? to nie zabijaj nast?pny mo?e by? gorszy do tankowania, je?li jeste? z kim? i robisz jako tank to wogóle nie strzelasz
ad2 jak zostawisz jeden stateczek to po jakim? czasi pojawi? sie wcze?niej zabici koledzy zostawionego rodzynka
3.nie wiem nie znam sie na caldari ale nie s?dze ?eby którykolwiek mia? problem z tankowaniem npców w 0,0

Remx

  • Gość
z BC na BS
« Odpowiedź #15 dnia: Czerwiec 14, 2006, 10:25:01 »
czyli nic ujac nic dodac latac albo BC Ferox lub Ravenem :)

eh 50M brakuje a to mi jakies 2 tygodnie minuiimum chyba zajmie
 
:P znacie moze jakies fajne bezpieczne miejscowki ? na szybki zarobek :)

Goomich

  • Gość
z BC na BS
« Odpowiedź #16 dnia: Czerwiec 14, 2006, 10:30:10 »
Cytat: "Remx"
czyli nic ujac nic dodac latac albo BC Ferox lub Ravenem :)

eh 50M brakuje a to mi jakies 2 tygodnie minuiimum chyba zajmie
 
:P znacie moze jakies fajne bezpieczne miejscowki ? na szybki zarobek :)


Wsiadaj w Hulka wpadnij do Postouvin. W dwa dni zarobisz. :]