Autor Wątek: Rozdzielczosc?  (Przeczytany 6462 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Remx

  • Gość
Rozdzielczosc?
« dnia: Maj 31, 2006, 16:22:45 »
Witam
chcialem sie zapytac czy w eve mozemy ustawic rozdzielczosc
800x600 i  620x480 czy jakos tak:)

jezeli tak to jak bo niema tej opcji na liscie (w opcjach)..

chodzi mi bardziej o tryb okienkowy...

Dziekuje i pozdrawiam

regis

  • Gość
Re: Rozdzielczosc?
« Odpowiedź #1 dnia: Maj 31, 2006, 17:31:49 »
Cytat: "Remx"
Witam
chcialem sie zapytac czy w eve mozemy ustawic rozdzielczosc
800x600 i  620x480 czy jakos tak:)


nie

partridge

  • Gość
Rozdzielczosc?
« Odpowiedź #2 dnia: Maj 31, 2006, 18:30:11 »
Najnizsza rozdzielczosc to 1024x768 zarowno w okienku jak i Fullscreen... osobiscie polecam 1280 i wyzsze wtedy jest fajniej... lub Main na 1280 Drugie lub tez trzecie konto na 1024 i wtedy tylko Alt Tabik non stop.

Blaster

  • OLD BUFU
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 349
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Blaster Kroms
  • Korporacja: State Protectorate
Rozdzielczosc?
« Odpowiedź #3 dnia: Czerwiec 01, 2006, 13:48:35 »
Szkoda tylko ze nie ma mozliwosci ustawienia rozdzielczosci "panoramicznej"  :(

Kamoris

  • Gość
Rozdzielczosc?
« Odpowiedź #4 dnia: Czerwiec 01, 2006, 14:18:40 »
Musze cie rozczarowac ale jest. ja gram na panoramie na rodzialce 1440x960. Evke sama sie dostosowala do rodzialek jakie obsluguje moj monitor i tylko te pokazuje.  :P

Ichneumon

  • Gość
Rozdzielczosc?
« Odpowiedź #5 dnia: Czerwiec 01, 2006, 14:40:12 »
800x600 jest tylko trzeba wiedziec jak to wlaczyc ale odradzam ta rozdzielczosc , okna w eve beda tak wielkie ze nic oprocznich na ekranie nie bedzie widoczne.

Xarthias

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 6 512
  • Spamin' the World
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Xarthias
  • Korporacja: GoonWaffe
  • Sojusz: Goonswarm Federation
Rozdzielczosc?
« Odpowiedź #6 dnia: Czerwiec 01, 2006, 15:00:12 »
Grzebi?c w prefs.ini mo?na ustawi? dowoln? w?a?ciwie rozdzielczo??... ale trzeba by? przygotowanym (przy co dzikszych ustawieniach) na krzaczory i padanie gry...
Uda?o mi si? uruchomi? w okienku 640x480... ale doszed?em tylko do ekranu wyboru postaci, po czym gra si? wysypa?a...
Przedwieczny.

Remx

  • Gość
Rozdzielczosc?
« Odpowiedź #7 dnia: Czerwiec 01, 2006, 17:38:41 »
yhm
zdaje sie ze poprobuje z 800x600 mam rozdzialke 1024x768 pulpitu ichcialem aby eve zajmowalo tylko czesc okna by mozna cos jeszcze widziec co na ekranie sie dzieje i w razie czego kliknac nadokument :) :P (szef) hehe

Dzieki i pozdrawiam

Ichneumon

  • Gość
Rozdzielczosc?
« Odpowiedź #8 dnia: Czerwiec 01, 2006, 17:44:29 »
a co za problem zminimalizowac eve ??
na 800x600 bedziesz mial okna w eve tak duze ze beda caly ekran zajmowac a i tak nie beda sie miescic , wiem bo kiedys usilowalem na 800x600 grac ...

Tigivo Eckhart

  • Gość
Rozdzielczosc?
« Odpowiedź #9 dnia: Czerwiec 01, 2006, 19:38:03 »
JA odradzam 1024x768 na tym sie nie da grac imho... bo jak mam po rozwinieciu overwiev tak by sie miescilo wiecej rzeczy zwiekszeniu okna chata wyciagnieciu local zeby clay czas widziec kto sie pojawia/znika to i tak zamalo miejsca zostaje. ja gram przy 1200x1024 a i tak to troche za malo jest imho :)

Ichneumon

  • Gość
Rozdzielczosc?
« Odpowiedź #10 dnia: Czerwiec 01, 2006, 20:27:13 »
nie wszyscy maja nie wiadomo jakie monitory ;]

regis

  • Gość
Rozdzielczosc?
« Odpowiedź #11 dnia: Czerwiec 01, 2006, 23:13:54 »
Cytat: "Tigivo Eckhart"
JA odradzam 1024x768 na tym sie nie da grac imho... bo jak mam po rozwinieciu overwiev tak by sie miescilo wiecej rzeczy zwiekszeniu okna chata wyciagnieciu local zeby clay czas widziec kto sie pojawia/znika to i tak zamalo miejsca zostaje. ja gram przy 1200x1024 a i tak to troche za malo jest imho :)


dla mojego staruszka 1024x768 to max.
a teraz odparowywanie argumentow...
a) overview -> na pvp we fleet opach to albo sortujesz po imieniu, distance, icc czy czymtamkolwiek i lejesz to co jest na gorzej
b) local -> NIE npcujesz jak jest was za duzo na localu (wtedy i rozwiniety local moze zrecznie ukryc ludzia)
b1) local -> siedzac sam starczy ci male okienko i wszystko widac.

Tigivo Eckhart

  • Gość
Rozdzielczosc?
« Odpowiedź #12 dnia: Czerwiec 02, 2006, 09:14:03 »
Cytat: "regis"

a teraz odparowywanie argumentow...
a) overview -> na pvp we fleet opach to albo sortujesz po imieniu, distance, icc czy czymtamkolwiek i lejesz to co jest na gorzej


No nie do konca bo jak mam 40 przeciwnikow a latam BSem to nie leje tego co akurat sie uda tylko to co wskazuje leader. Wiec kolumna tag sie bardzo przydaje jak ktos sie zna na dowodzeniu. koluma odleglosci i predkosc mosi byc zeby wiedziec ktorye ceptory dronom wskazac. probowalem sie w malym overwiev miescic ale jak sie czlowiek przyzwyczaiji do pelniejszego obrazu sytuacji to ciezko sobie odciac dostep do jakichs danych... To tak jakby sie skazac na czesciowa slepote/gluchote. strasznie nieprzyjemne imho :)


Cytat: "regis"

b) local -> NIE npcujesz jak jest was za duzo na localu (wtedy i rozwiniety local moze zrecznie ukryc ludzia)
b1) local -> siedzac sam starczy ci male okienko i wszystko widac.


3-4 osoby to jeszcze nie duzo ... alezgadza sie jak za duzy tlok to nie NPCuje... ale jak sie ma dwa okna jedno do pogadania wiec troche wieksze musi byc i nad tym dodatkowo jeszcze local, no i jak kampie brame to local tez musze miec a wtedy nie ma wymowek ze duzo ludzi w sys. local trzeba obserwowac.

niestety im wiecej informacji naraz potrzeba tym wieksze sie okna robia i mniej miejsca na eve zostaje :)

Tomash Kovahlsky

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 601
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Tomash Kovahlsky
  • Korporacja: Polish Task Forces
  • Sojusz: C0VEN
Rozdzielczosc?
« Odpowiedź #13 dnia: Czerwiec 02, 2006, 09:36:26 »
Cytat: "Remx"
yhm
zdaje sie ze poprobuje z 800x600 mam rozdzialke 1024x768 pulpitu ichcialem aby eve zajmowalo tylko czesc okna by mozna cos jeszcze widziec co na ekranie sie dzieje i w razie czego kliknac nadokument :) :P (szef) hehe

Dzieki i pozdrawiam


Polecam kombinacje klawiszy: ALT+TAB

Ja gram w okienku 1152x864 i mam otwarte:
- Overview (kolumny: ikona,nazwa, rodzaj, ticker, predkosc, predkosc transw.),
- Local/People&Places,
- Chat,
- Cargo Hold (naklada sie czesciowo na Local),
i jeszcze zostaje mi ok. 30% ekranu wolnego :D

Wczesniej, gralem na 1024x768 i mialem te same okna pootwierane... i jedyne co stanowilo problem to, ze mialem tylko 10% wolnego ekranu :P

Xarthias

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 6 512
  • Spamin' the World
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Xarthias
  • Korporacja: GoonWaffe
  • Sojusz: Goonswarm Federation
Rozdzielczosc?
« Odpowiedź #14 dnia: Czerwiec 02, 2006, 09:37:16 »
A ja popieram Acana...
Gram w 1200x960 (w oknie) i w zupe?no?ci wystarcza...
Lokal - obserwujesz liczb? w oknie... a jak jest powy?ej 5-6 osób to si? nie enpecuje :)
A co do overview... Mo?esz zapisa? sobie full ró?nych ustawie? i przeskakiwa? mi?dzy nimi jednym klikni?ciem... Np Capitale, BSy, Hace etc... naprawde mo?na pokombinowa? i over na 2/3 wysoko?ci ekranu w zupe?no?ci wystarcza... Nawet walcz?c z blobem goonsów :D
Przedwieczny.

Kamoris

  • Gość
Rozdzielczosc?
« Odpowiedź #15 dnia: Czerwiec 02, 2006, 09:45:03 »
Wczesniej gralem na malej rozdzialce i bylo dobrze fakt ze okienka zajmowaly duza czesc ekranu ale taki urok gry :). Po przesiadce na monitorek widescreenowy jakos przyjemniej zaczelo sie grac. Okna elegnacko mozan upchnac po bokach wsio sie miesci co potzrebuje do tego jeszcze zostaje duzo miejsca na srodku zeby mozna bylo ogladac wybuchy wrazych sprzetow  :)

Remx

  • Gość
Rozdzielczosc?
« Odpowiedź #16 dnia: Czerwiec 02, 2006, 13:51:39 »
ja to tylko w pracy kopie :)
zapuszczam kopanie i tylko kontrolowanie :) tego wszystkiego :) hehe

pticu

  • Gość
Rozdzielczosc?
« Odpowiedź #17 dnia: Czerwiec 02, 2006, 15:45:47 »
wlasnie zamowilem sobie lcd 19' panoramke :) ciekawe jak sie bedzie gralo w 1600x1200 :P

Raan Kern

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 863
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Raan Kern
  • Korporacja: GBTeam
  • Sojusz: C0VEN
Rozdzielczosc?
« Odpowiedź #18 dnia: Czerwiec 02, 2006, 16:50:56 »
Cytat: "pticu"
wlasnie zamowilem sobie lcd 19' panoramke :) ciekawe jak sie bedzie gralo w 1600x1200 :P


1600x1200 to normalna rozdzia?ka 4:3 i powiem, ?e gra si? bardzo przyjemnie... chocia? i tak mi si? wallet z marketem i cargo w optymalnej wielko?ci nie mieszcz? razem hehehe...
Raan Kern - The Sleepkamper
[GBT] Gang Bang Team


regis

  • Gość
Rozdzielczosc?
« Odpowiedź #19 dnia: Czerwiec 03, 2006, 11:15:22 »
Cytat: "Tigivo Eckhart"

No nie do konca bo jak mam 40 przeciwnikow a latam BSem to nie leje tego co akurat sie uda tylko to co wskazuje leader.


Jak latasz bsem to filtrujesz sobie over tylko na BSy, juz masz 20-40 przeciwnikow tylko na over.

Cytat: "Tigivo Eckhart"

Wiec kolumna tag sie bardzo przydaje jak ktos sie zna na dowodzeniu. koluma odleglosci i predkosc mosi byc zeby wiedziec ktorye ceptory dronom wskazac.


Jak ktos sie zna na dowodzeniu to ci kaze te wszystkie kolumny wylaczyc.
generalnie tabelki z velocity/transversal itp itd  generuja strasznego laga.
Jezeli ludzie sluchaja co sie dzieje i atakuja wyznaczony cel to majac z 10-20 bsow jeden bs przeciwnika pada od strzalu. tylko trzeba sluchac i walic w to co kaze lider. a ceptorami to sie maja zajmowac wasze ceptory a nie bsy.

Cytat: "Tigivo Eckhart"

 probowalem sie w malym overwiev miescic ale jak sie czlowiek przyzwyczaiji do pelniejszego obrazu sytuacji to ciezko sobie odciac dostep do jakichs danych... To tak jakby sie skazac na czesciowa slepote/gluchote. strasznie nieprzyjemne imho :)


przyzwyczajenie, przyzwyczajeniem. moj monitor poprostu poki co wiecej niz 1024x768 nie wyciagnie. dorobie sie lepszego to jasne ze wskocze na jakas wyzsza rozdzielczosc.

Cytat: "Tigivo Eckhart"

3-4 osoby to jeszcze nie duzo ... alezgadza sie jak za duzy tlok to nie NPCuje... ale jak sie ma dwa okna jedno do pogadania wiec troche wieksze musi byc i nad tym dodatkowo jeszcze local, no i jak kampie brame to local tez musze miec a wtedy nie ma wymowek ze duzo ludzi w sys. local trzeba obserwowac.
niestety im wiecej informacji naraz potrzeba tym wieksze sie okna robia i mniej miejsca na eve zostaje :)


mi tam miejsa starcza i na local i na gang i na miliard kanalow na ktorych normalnie siedze i na overview i na tsdipa... zeby bylo wiadomo kto gada.

pticu

  • Gość
Rozdzielczosc?
« Odpowiedź #20 dnia: Czerwiec 03, 2006, 16:51:02 »
no wlasnie, jakim sofcikiem dzialac zeby bylo widac w grze kto na ts gada? bo jeden mialem to nic nie pokazywal

regis

  • Gość
Rozdzielczosc?
« Odpowiedź #21 dnia: Czerwiec 03, 2006, 19:19:44 »

Sir Falo

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 314
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Sir Falo
  • Korporacja: Exterminatus
  • Sojusz: Nulli Secunda
Rozdzielczosc?
« Odpowiedź #22 dnia: Czerwiec 09, 2006, 09:41:36 »
A ja sie zastanawia?em czy bra? next 19" 4:3 sprawdzony i z rewelacyjnym obrazem czy panoramke 19" nie sprawdzon? - i chyba zaczne troche ?a?owa? zanied?ugo, bo jednak panoramka to panoramka... Jeszcze opcja mie? okno rozci?gni?te na dwa monitory, ale mie? centralnie po ?rodku ramki 2 monitorów (i to jeszcze tylko NVIDIA potrafi, a ja mam ATI) ju? chyba pi?kne nie jest. Sprawdza? kto? jak co? takiego dzia?a mo?e??

Goomich

  • Gość
Rozdzielczosc?
« Odpowiedź #23 dnia: Czerwiec 09, 2006, 11:37:15 »
Cytat: "Sir Falo"
panoramka to panoramka... Jeszcze opcja mie? okno rozci?gni?te na dwa monitory, ale mie? centralnie po ?rodku ramki 2 monitorów (i to jeszcze tylko NVIDIA potrafi, a ja mam ATI)


Pierwsze s?ysz?, ?e nV to potrafi.

Med?ik ?ord: Hydravision

Sir Falo

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 314
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Sir Falo
  • Korporacja: Exterminatus
  • Sojusz: Nulli Secunda
Rozdzielczosc?
« Odpowiedź #24 dnia: Czerwiec 09, 2006, 11:45:52 »
No z tego co pami?tam to w?asnie na NVIDII da?o si? zrobi? ??czenie ekranów w jeden, a w ATI tego sie zrobi? nie da, gdy? jest to traktowane jako osobne dwa ekrany zawsze. No, ale to by?o dawno wi?c mo?e mi sie ju? co? przetrybikowa?o w g?owie. Musze to posprawdza? zatem :)
Jedno jest pewne, przesu? okno chocia? o jednej piksel na secondary monitor to Ci FPS spada do 1FPS...

Sir Falo

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 314
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Sir Falo
  • Korporacja: Exterminatus
  • Sojusz: Nulli Secunda
Rozdzielczosc?
« Odpowiedź #25 dnia: Czerwiec 09, 2006, 11:56:25 »
No, to sprawdzi?em :) Jak fajnie wiedzie?, ?e jednak moja pami?? nie jest tak skopana :)

Tryby wielomonitorowe


ATI nie ma po prostu trypu "Horizontal span" - s? dwa urz?dzenia i tyle. Dlatego mnie kusi kupi? sobie NVIDIe jak?? fajn? :)

Goomich

  • Gość
Rozdzielczosc?
« Odpowiedź #26 dnia: Czerwiec 09, 2006, 12:55:09 »
Cytat: "Sir Falo"

ATI nie ma po prostu trypu "Horizontal span"


Nic dziwnego. W ATi Horizontal i Vertical Span s? po??czone w jednego ficzera: rozszerzony pulpit.

"Set independent resolutions and refresh rates on each monitor. You can unite monitors of different size, or flat panels and CRTs, into one desktop.
Open multiple documents in an application on each monitor by maximizing that application across multiple monitors, and maximizing child windows to single monitors."


http://www.ati.com/products/hydravision/features.html

Blaster

  • OLD BUFU
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 349
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Blaster Kroms
  • Korporacja: State Protectorate
Rozdzielczosc?
« Odpowiedź #27 dnia: Czerwiec 09, 2006, 13:29:06 »
Cytat: "Kamoris"
Musze cie rozczarowac ale jest. ja gram na panoramie na rodzialce 1440x960. Evke sama sie dostosowala do rodzialek jakie obsluguje moj monitor i tylko te pokazuje.  :P


Na a moje ATI tylko rozciaga (deformuje) mi standardowy obraz do wielkosci ekranu jak wezme na fullscreen nie pokazujac wiecej szczegulów a jak wlacze tryb okienkowy to mam na srodku takie male okno o standardowej rozdzielczosci  :?

Sir Falo

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 314
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Sir Falo
  • Korporacja: Exterminatus
  • Sojusz: Nulli Secunda
Rozdzielczosc?
« Odpowiedź #28 dnia: Czerwiec 09, 2006, 14:13:32 »
Cytat: "Goomich"
Cytat: "Sir Falo"

ATI nie ma po prostu trypu "Horizontal span"


Nic dziwnego. W ATi Horizontal i Vertical Span s? po??czone w jednego ficzera: rozszerzony pulpit.

"Set independent resolutions and refresh rates on each monitor. You can unite monitors of different size, or flat panels and CRTs, into one desktop.
Open multiple documents in an application on each monitor by maximizing that application across multiple monitors, and maximizing child windows to single monitors."


http://www.ati.com/products/hydravision/features.html


No i racja, tylko to w praktyce jest jak dwie karty osobne. Na NVIDIA jak masz 2x1280x1024 to mo?esz z tego zrobi? 2560x1024 i w ten sam sposób przyjmie to EVE jako taka rozdzielczo??, ale jednego monitora. Na ATI jak masz 2x1280x1024 to nie mo?esz mie? nic innego jak 2x1280x1024. I to jest ta ró?nica,ale karty NVIDIA te? ten tryb maj?.
Nie ma co z reszt? wi?cej chyba na ten temat prowadzi? dyskusji, bo chyba wszyscy si? wzajemie w tym temacie  rozumiemy :)

Cytat: "blaster"
Na a moje ATI tylko rozciaga (deformuje) mi standardowy obraz do wielkosci ekranu jak wezme na fullscreen nie pokazujac wiecej szczegulów a jak wlacze tryb okienkowy to mam na srodku takie male okno o standardowej rozdzielczosci


A mo?? by co? pomog?o jakie? namieszanie w prefs.ini (czy jak si? to tam nazywa)? Albo wpisa? tam po prostu r?cznie rodzielczo?? - chyba si? da, ale nie daje g?owy.

WolfSimon

  • Gość
Rozdzielczosc?
« Odpowiedź #29 dnia: Czerwiec 10, 2006, 11:59:20 »
Sprawdzi?em, fakt, daje to sporo miejsca ale w praktyce jednak nie ma to najmniejszego sensu, bo nasz statek zawsze jest na podziale monitorów i lipnie to wygl?da :) No chyba ?e komó? to nie przeszkadza i mo?e tak gra? :)

Sir Falo

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 314
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Sir Falo
  • Korporacja: Exterminatus
  • Sojusz: Nulli Secunda
Rozdzielczosc?
« Odpowiedź #30 dnia: Czerwiec 10, 2006, 12:53:01 »
Zastanawiam sie tylko, czy w tryb Horizontal span potrafi obs?ugiwa? niesymetryczne rozdzielczo?ci - np. jeden monitor ma 1280x1024, a drugi ma np. 768x1024 (pivot) - wtedy by nie by?o ju? statki na ?rodku i mia?o to jakis sens ;) (ale ja mam pomys?y durne czasem :D )