Autor Wątek: Carriers  (Przeczytany 18020 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Hastrabull

  • Administrator
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 2 060
    • Zobacz profil
Carriers
« dnia: Maj 16, 2006, 13:51:31 »
Dobra,
Czy ktos juz tym lata badz latal? Ja sie powoli przymierzam, ale jeszcze okolo 170dni mi brakuje zeby miec pelne skille. Ktos juz ma jakies doswiadczenia?

Zrobmy tu moze male kompendium wiedzy na temat tych wspanialych statkow.
Jak masz się tu kogoś bać, to mnie...
buahahaha <- demoniczny śmiech

Ellaine

  • Gość
Carriers
« Odpowiedź #1 dnia: Maj 16, 2006, 15:00:59 »
Ja, za jakis rok planuje latac Tanathosem, jako ultymatywnym statkiem handlowym i okretem do afk pvp ;)

Cala moja wiedza pochodzi z FAQ:
http://www.hygelac.org/eve/guides/carriersfaq.pdf

hallor

  • Gość
Carriers
« Odpowiedź #2 dnia: Maj 22, 2006, 12:52:03 »
Hasta dobry termin zakonczenia masz
Ja mam jakies 300 dni do titana - juz ktos tym latal? ;);)

A na powaznie, przez te 170dni pewno zdaza je zepsuc/naprawic/etc, wiec sie nie zdziw jak po tych 170 dniach okaza sie czyms zupelnie innym niz chciales zeby byly.


H.

pc5

  • Gość
Carriers
« Odpowiedź #3 dnia: Maj 23, 2006, 12:57:16 »
Cytat: "Ellaine"
Ja, za jakis rok planuje latac Tanathosem, jako ultymatywnym statkiem handlowym i okretem do afk pvp ;)

Cala moja wiedza pochodzi z FAQ:
http://www.hygelac.org/eve/guides/carriersfaq.pdf


Thanatos jako statek handlowy? Hmmm... A kolega wie, ?e carriery lataj? tylko poni?ej 0.5?? A pozatym carriery to statki bojowe. Szkoda carriera IMO.

Ellaine

  • Gość
Carriers
« Odpowiedź #4 dnia: Maj 23, 2006, 13:07:15 »
Od 0.5 w gore ultymatywny statek handlowy to freighter i tego juz mam.

Carrier potrafi:
-zmiescic 1 transport shipa i 1 blockade runnera, i pa jeszcze wlasna ladownie na pare k, czyli lacznie mozna tu dopchnac na okolo jakies 30-50k ladunku.
-latac na cyno czyli nie pojawiac sie w gaet campach
-ma najwiekszy zasieg tych skokow na cyno, dzieki czemu niektore trasy jest w stanie obsluzyc 1 skokiem.
-obronic sie za pomoca 10 do 15 mysliwcow.
-siedzac w safe spocie albo na POSie wydelegowac mysliwce do ochrony np freightera albo operacji gorniczej.

Carrier aktualnie nie potrafi:
-nie zawieszac klienta kiedy wydokowuje ze statkami pelnymi cargo.

...
Ale mam nadzieje ze zanim go wyskilluje, to to poprawia, obiecali teraz zaraz ;)
...
A na misje bojowe to nie szkoda? Zginac moglby jeszcze w takiej sytuacji. I po co mi to?

Ichneumon

  • Gość
Carriers
« Odpowiedź #5 dnia: Maj 23, 2006, 14:24:12 »
wole Wyvern'e ;] trudniej j? zabic

Ellaine

  • Gość
Carriers
« Odpowiedź #6 dnia: Maj 23, 2006, 14:53:04 »
Po uwzglednieniu inwestycji, latwiej zadac wieksze straty pilotowi wywki ;)

surt

  • Gość
Carriers
« Odpowiedź #7 dnia: Maj 24, 2006, 10:36:54 »
carier sam na ss to jedna wielka porazka nie obroni sie swoimi frajterami jak go zlapie gropka..

Sir Falo

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 314
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Sir Falo
  • Korporacja: Exterminatus
  • Sojusz: Nulli Secunda
Carriers
« Odpowiedź #8 dnia: Maj 24, 2006, 11:41:39 »
No co racja to racja, ale pytanie jak wielka b?dzie ta grupka. W koncu jego uber "dronki" to raczej z frejami problem beda mialy duzy, ale z BSami i crusami juz mniejszy.

Ellaine

  • Gość
Carriers
« Odpowiedź #9 dnia: Maj 24, 2006, 11:41:43 »
Carrier sam nie bedzie latac, bedzie sam siedziec na safe spocie kiedy reszta grupy bedzie uzywac fighterow jako dodatkowej sily ognia tam gdzie potrzeba. Do tego bedzie sial bonusami z leadershipa.
Jesli zostanie napadniety w safespocie, grupa jest w tym samym systemie.

Kamoris

  • Gość
Carriers
« Odpowiedź #10 dnia: Maj 24, 2006, 12:38:23 »
tak to mniej wiecej wyglada stawiasz carriera w deep spocie i wysylasz figtherki do pomocy gangowi i tyle wlasciwie.

hallor

  • Gość
Carriers
« Odpowiedź #11 dnia: Maj 24, 2006, 18:11:47 »
Hym, ale przeciez mozna latac miedzy ss, chyba ze toto za wolno warpuje, ale tak to poprostu go nei namierza :P

H.

Szakal

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 763
  • 16 lat z EvE. Kupa czasu ;] Date of Birth 2004
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Szakal
  • Korporacja: Caldari Provisions
Carriers
« Odpowiedź #12 dnia: Maj 24, 2006, 18:17:11 »
a najlepiej to zalozuc Cloaka i po problemie

LosBekoczoS

  • Gość
Carriers
« Odpowiedź #13 dnia: Maj 24, 2006, 19:09:45 »
Majac wlaczonego cloaka niemozesz uzywac fighterow, traca one "prowadzacego" itp wiec zakladanie covertow niema sesu.

Sir Falo

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 314
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Sir Falo
  • Korporacja: Exterminatus
  • Sojusz: Nulli Secunda
Carriers
« Odpowiedź #14 dnia: Czerwiec 21, 2006, 09:52:55 »
A mo?e si? kto? wypowiedzie? na temat zasi?gu Jump Drive? Jak to to liczy?? Gdzie? tam czyta?em, chyba ze skila, ?e redukuje zu?ycie capa czy paliwa na ile? tam AU - czy z tego wynika, i? by policzy? sobie odleg?o?ci to musze zna? szeroko??/wielko?? wszystkich systemów po koleji?
A druga sprawa, czy by robic skoki powiedzmy 20j potrzeba mi zrobi? jump drive oper. na 5 i do tego J.D. Calibration (czy jakos tak,bo nie pamietam)? Oczywiscie, j.d.fuel conser. tez musi byc, ale to juz na pewno nie na 5.

regis

  • Gość
Carriers
« Odpowiedź #15 dnia: Czerwiec 21, 2006, 10:37:46 »

Sir Falo

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 314
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Sir Falo
  • Korporacja: Exterminatus
  • Sojusz: Nulli Secunda
Carriers
« Odpowiedź #16 dnia: Czerwiec 21, 2006, 11:34:21 »
Eee, no to nale?y Ci sie Bounty 500k za pomoc :) Zainteresowany? :D

regis

  • Gość
Carriers
« Odpowiedź #17 dnia: Czerwiec 21, 2006, 12:28:05 »
jasne :P jeszcze nigdy nie mialem bounty :D

Drakemore

  • Gość
Odp: Carriers
« Odpowiedź #18 dnia: Maj 17, 2007, 14:34:58 »
witam
czy ktoś moze opowiedzieć cos na temat poruszania sie carrierami, jak się tym skacze ? tylko blagam bez slangu evkowego bo jeszce nie kumam wszystkich zwrotów?
pzdr

wuzel

  • Gość
Odp: Carriers
« Odpowiedź #19 dnia: Maj 17, 2007, 15:06:56 »
Tym się kończy kupowanie kont :/
Powiedz, gdzie bedziesz latał tym carrierem, to z kumplami urządzimy ci zajęcia praktyczne ;)


Edit: Tak w ogóle, to się chciałem przywitać... Gram w Evkę już jakiś czas ale dopiero trzy dni temu odkryłem tą stronkę.

Dormio

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 3 456
  • Mi'Sie
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Dormio
  • Korporacja: Shocky Industries Ltd.
Odp: Carriers
« Odpowiedź #20 dnia: Maj 17, 2007, 15:15:48 »
witam
czy ktoś moze opowiedzieć cos na temat poruszania sie carrierami, jak się tym skacze ? tylko blagam bez slangu evkowego bo jeszce nie kumam wszystkich zwrotów?
pzdr
Bez slangu się nie da bo w "normalnym" języku nie masz odpowiedników skoków, cynogeneratorów, itp.
O płynnym ozonie pewnie jakiś fizyk mógł zamarzyć, o izotopach to sporo osób na pewno słyszało.
A co do samego poruszania ? Ot nudne... dwóch w gangu - jeden stawia to "coś", a drugi wykonuje skok. Cała tajemnica.
Brak sygnatury w ramach protestu przed czepiaczami...

Sotharr

  • Gość
Odp: Carriers
« Odpowiedź #21 dnia: Maj 17, 2007, 15:49:08 »
O płynnym ozonie pewnie jakiś fizyk mógł zamarzyć, o izotopach to sporo osób na pewno słyszało.

Wiadomo, że ciekły ozon ma kolor ciemnoniebieski, wiec jak sądze udało się go uzyskać.

Drakemore

  • Gość
Odp: Carriers
« Odpowiedź #22 dnia: Maj 17, 2007, 16:10:17 »
ok
duzo formy malo treści, dzieki niektorym za pomoc, ale moja niewiedza wynika z tego, że siedze w imperium od 1,5 roku i  npc;uje tylko (co jak widać jest dośc opłacalne skoro mnie stac na skile i dwa carriery), A lotniskiem chciałbym sobie polatać, bo juz nudno sie robi latając indykiem w tą i na zad.
pozdro

Ellaine

  • Gość
Odp: Carriers
« Odpowiedź #23 dnia: Maj 17, 2007, 16:19:51 »
npcujesz indykiem? :]

Dormio

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 3 456
  • Mi'Sie
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Dormio
  • Korporacja: Shocky Industries Ltd.
Odp: Carriers
« Odpowiedź #24 dnia: Maj 17, 2007, 16:23:16 »
ok
duzo formy malo treści, dzieki niektorym za pomoc, ale moja niewiedza wynika z tego, że siedze w imperium od 1,5 roku i  npc;uje tylko (co jak widać jest dośc opłacalne skoro mnie stac na skile i dwa carriery), A lotniskiem chciałbym sobie polatać, bo juz nudno sie robi latając indykiem w tą i na zad.
pozdro
No ale ileż może być treści w wykonaniu 3 czynności ? Chcesz to mieć rozpisane w krokach ? Tu naprawdę nie ma się nad czym rozwodzić. No chyba, że chcesz poznać całą stojącą za tym mechanikę (zasięg, zużycie paliwa, wymagane skille, itd.).

Poza tym... nudne się robi po jakimś czasie tak samo jak latanie indykiem w tą i nazad  ;)

Wiadomo, że ciekły ozon ma kolor ciemnoniebieski, wiec jak sądze udało się go uzyskać.
A możliwe, nie wiem... nie śledzę tego tematu zbyt intensywnie, ale może być tak samo jak z metalicznym wodorem - wiadomo jakie "są" jego właściwości, ale o ile wiem to nie udało się go jeszcze uzyskać.
« Ostatnia zmiana: Maj 17, 2007, 16:25:27 wysłana przez Dormio »
Brak sygnatury w ramach protestu przed czepiaczami...

Rhovana

  • Gość
Odp: Carriers
« Odpowiedź #25 dnia: Maj 17, 2007, 16:30:34 »
Wiadomo, że ciekły ozon ma kolor ciemnoniebieski, wiec jak sądze udało się go uzyskać.

nieprawda bo jest różowy ;D a tak poza tym to da sie określać tego typu parametry pośrednio bez potrzeby tworzenia bądz bezpośredniej analizy.

Dormio

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 3 456
  • Mi'Sie
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Dormio
  • Korporacja: Shocky Industries Ltd.
Brak sygnatury w ramach protestu przed czepiaczami...

Tratoc

  • Gość
Odp: Carriers
« Odpowiedź #27 dnia: Maj 17, 2007, 16:47:20 »
witam
czy ktoś moze opowiedzieć cos na temat poruszania sie carrierami, jak się tym skacze ? tylko blagam bez slangu evkowego bo jeszce nie kumam wszystkich zwrotów?
pzdr

Poruszanie w carrierem jest proste jak drut. Po pierwsze musisz miec kumpla/kumpli w gangu bys mogl skoczyc na postawione Cynosural Field Generator(takie cos za 3mln) + paliwko do odpalenia, co trwa chwilke i postoi 10minut. Na wrogim terenie jest niemile widziane i widoczne w systemie dla kazdego, wiec lepiej nie robic za dlugich postojow przed kolejnym skokiem. Swoja droga musza byc w zasiegu twojego jump drive)dobrye posdkilowac na 3-4lvl przed powaznymi lotami), musi to tez byc low sec i musisz miec tez wystarczajac ilosc ilosc paliwa. Prosciej juz sie chyba tego nie wyjasni. Z tego co widze nie jestes w corpie, najprosciej byloby sie zrekrutowac do jakiego polskiego i napewno znajdziesz tam pomoc i wsparcie, szczegolnie jak cie stac na dwa carriery :)

Drakemore

  • Gość
Odp: Carriers
« Odpowiedź #28 dnia: Maj 18, 2007, 08:24:16 »
No i dzieki ! wlasnie o takie wyjasnienia mi chodzilo, dzieki za wyrozumialosc wszystkim cierpliwym, szczesliwym posiadaczom evkowej wiekszej wiedzy ode mnie
pzd

Hastrabull

  • Administrator
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 2 060
    • Zobacz profil
Odp: Carriers
« Odpowiedź #29 dnia: Lipiec 18, 2007, 11:50:31 »
no wiec minal ponad rok i w koncu udalo mi sie kupic thanatosa :)

brakuje mi jeszcze kase na skille (moze ktos bedzie taki dobry i wspomoze biednego hastrabullka jakimis ISKami? :))

no ale teraz pozostaje pytanie. co wlozyc w niego?

na poczatek bedzie to statek do przenoszenia towarow pomiedzy domem a empire. potem dopiero pomysle o pvp. pls help :)
Jak masz się tu kogoś bać, to mnie...
buahahaha <- demoniczny śmiech

Xarthias

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 6 512
  • Spamin' the World
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Xarthias
  • Korporacja: GoonWaffe
  • Sojusz: Goonswarm Federation
Odp: Carriers
« Odpowiedź #30 dnia: Lipiec 18, 2007, 11:59:11 »
Najlepszy sposób wykorzystania Thanatosa:

1. Klikasz na niego prawym myszy - create contract
2. Zaznaczasz item exchange oraz private
3. W okienko obok private wpisujesz Xarthias
4. Klikasz ok, ok, ok, ok...

 :2funny: :2funny: :2funny:
Przedwieczny.

Ellaine

  • Gość
Odp: Carriers
« Odpowiedź #31 dnia: Lipiec 18, 2007, 12:02:59 »
Nie udalo mi sie. Po drugim kroku mam back i next a nie mam ok. Co robic?

Skeer

  • Gość
Odp: Carriers
« Odpowiedź #32 dnia: Lipiec 18, 2007, 12:20:39 »
A opłaciłeś triala?  :uglystupid2:

Voulture

  • Gość
Odp: Carriers
« Odpowiedź #33 dnia: Lipiec 18, 2007, 12:32:40 »
Nie udalo mi sie. Po drugim kroku mam back i next a nie mam ok. Co robic?
Sprobujwpisac Voulture zamiast Xarthias. Jak dalej sie nie da to moge po niego podleciec i tego... sprawdzic i wogole... czy cos nie dziala tego :)

Hastrabull
Zobacz tutaj - http://myeve.eve-online.com/ingameboard.asp?a=topic&threadID=408197

Hastrabull

  • Administrator
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 2 060
    • Zobacz profil
Odp: Carriers
« Odpowiedź #34 dnia: Lipiec 20, 2007, 09:56:58 »
dzieki :)

juz nie moge sie doczekac, az go uruchomie :)
Jak masz się tu kogoś bać, to mnie...
buahahaha <- demoniczny śmiech