Autor Wątek: Nowy noob !! Kilka pytan i nietylko.  (Przeczytany 7193 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

sithmasta

  • Gość
Nowy noob !! Kilka pytan i nietylko.
« dnia: Maj 13, 2006, 22:32:43 »
Witam!
Dzisiaj znalazlem linka do tej strony no i postanowilem zobaczyc coz to za gra. Gre zobaczylem u kuzyna ktory gra na trialu no i tak mi sie spodobala ze postanowilem na jakis czas odstawic Everquesta2 i Star Wars Galaxies.
Wlasnie zasysam klienta eve no i w tym czasie postanowilem sie przywitac przedstawic i od razu poprosic o pomoc.

Z racji iz jest polska strona gry to i pewno jest polska gildia moze jakis server team speak (to takie zboczenie z everquesta) jesli mozna to prosze o podanie danych co i jak jezeli juz w grze bede.

Gra mi sie spodobala no i jestem przekonany ze pogram dluzej niz 14 dni bo takie kosmiczne giery mnie niezle kreca.
Poczytalem tu troche postow no i chcialem zapytacj jaka rasa bedzie dobra dla wojownika/kopacza ??
Jak rozlozyc punkty? no i jak skillowac(chce pograc dluzej wiec na 100% zaczne od trenowania skilli dajacych boosta do uczenia).

No i czy jest tu ktos z okolic slaska(Zabrza wlasciwie??)
Jak co to zostawiam swoje gg 1478077
Wszelkie info mile widziane i z racji ze to moj pierwszy post prosilbym o milsze traktowanie (zazwyczaj zjezdza sie nooba za nieuzywanie wyszukiwarki)
Pozdro All

nastradi

  • Gość
Nowy noob !! Kilka pytan i nietylko.
« Odpowiedź #1 dnia: Maj 13, 2006, 23:11:35 »
n00b






welcome

sithmasta

  • Gość
Nowy noob !! Kilka pytan i nietylko.
« Odpowiedź #2 dnia: Maj 13, 2006, 23:15:36 »
dziekuje za gorace powitanie :)
ale moze bardziej rzeczowo kilka linijk tekstu z informacjami.
jak moj prof. Elektroniki mowi Panowie wiem ze wy biednymi studentami jestescie ale w tym sprawozdaniu kurna wnioskow brakuje

Ellaine

  • Gość
Nowy noob !! Kilka pytan i nietylko.
« Odpowiedź #3 dnia: Maj 13, 2006, 23:55:05 »
Kazda rasa jest dobra do wszystkiego. Zwracaj uwage na pieknosc pyszczka i klimat rasy (jesli chcesz otrzec sie o RPG).

Na czystego wojaka; max perc, willp, przyzwoicie int, mem, malo charyzmy
Na postac uniwersalna; wszystko rowno tylko charyzmy malo
Na przemyslowca; troche wiecej int i mem niz perc i wilp, wciaz malo charyzmy

Charyzma moze sie bedzie bardziej przydawac w przyszlych dodatkach.

pc5

  • Gość
Nowy noob !! Kilka pytan i nietylko.
« Odpowiedź #4 dnia: Maj 14, 2006, 00:34:42 »
Wi?kso?? rzeczy, o które chcesz spyta? jest na tym forum - szukaj.

Zrób tutorial.

Po trialu powiedz czy Ci si? podoba.

Je?eli jeste? pewny, ?e gra Ci si? podoba daj si? zabi? z 10 razy w lov secu albo 0.0 i zastanów si? czy wytrzymiesz to w przysz?o?ci wiele wiele razy.

Czy to jest w?tek w stylu "OMG, jestem nowy, co mam robi?!?? ^^?"

Ellaine

  • Gość
Nowy noob !! Kilka pytan i nietylko.
« Odpowiedź #5 dnia: Maj 14, 2006, 01:08:11 »
Nie strasz chlopaka, bo sie zniecheci i bedzie mniej graczy.
W eve owszem, traci sie statki, ale mozna nad tym panowac, tj tak dobierac ryzyko i wielkosc inwestycji, ze sie nigdy nie poplaczesz (albo w kazdym razie zadko).

sithmasta

  • Gość
Nowy noob !! Kilka pytan i nietylko.
« Odpowiedź #6 dnia: Maj 14, 2006, 05:57:38 »
dzieki wielkie za info
zrobie postac uniwersalna bo to bedzie do mnie najbardziej pasowalo.
Co do wielokrotnych smierci to nie obawiam sie tego. W Star Wars Galaxes bylo campowanie Clonning Facility, Campowanie Shuttli, Gankowanie(nawet 13 vs 1) i nie zrazilo mnie to bo kocham SWG i graczy ktorych przez prawie 3 lata tam poznalem. Nawet jak Sony maxymalnie zjeb.... gre nie zalamalem sie i gram bo znajomi sa.

Tutorial zrobie oczywiscie bo czemu by nie. Mam tez jedno dodatkowe pytanie na allegro jest cos takiego http://www.allegro.pl/item103774416_eve_online_dodatek_exodus_30_dni_darmowej_gry.html warto zainwestowac czy raczej niebardzo ??

Jeszcze raz dzieki za wyrozumialosc i pozdro all

vulor

  • Gość
Nowy noob !! Kilka pytan i nietylko.
« Odpowiedź #7 dnia: Maj 14, 2006, 11:42:18 »
Cytat: "ireul"
gosc zna sie na eve jak giertych na edukacji

ROTFL  :D  :D  :D

Hastrabull

  • Administrator
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 2 060
    • Zobacz profil
Nowy noob !! Kilka pytan i nietylko.
« Odpowiedź #8 dnia: Maj 15, 2006, 10:00:51 »
Najprostszy sposob zeby sie wciagnac w gre (niektorzy sa w niej juz ponad dwa lata :D) jest taki:

1. Zrob tutorial
2. Poszukaj ludzi, zrob jak najwiecej znajomosci
3. Przegrzeb sie przez forumy. Najlepiej na www.eve-online.com
4. Przeczytaj wszystkie chronicles, odwiedz wszystkie miejsca z tych opowiadan
5. Polec do bramy w new eden, znajdz monolit
6. Odwiedz wszystkie systemy glowne wszystkich ras (np. amarr, new caldari itp)
7. Odwiedz system Crielere.
8. Odwiedz system Jita i zobacz jak to jest gdy 500 osob jest w jednym systemie
9. Wez shuttle'a i zrob sobie rundke po calej galaktyce (lacznie z 0.0). Sprobuj nie dac sie zabic
10. Wez kilku znajomych, wsiadzcie we freje i sprobujcie pokopac w 0.0 albo zabic kogos w 0.0 (zaleznie od preferencji).
11. Poszukaj sposobow aby pohandlowac i zrobic na tym majatek
12. Sprobuj byc piratem. Zlap kogos w low-sec (system Thelan np) i wymus na nim, zeby ci zaplacil.
13. Zabij kogos niewinnego i calkowicie bogu ducha winnego czlowieka. Potem przeczytaj jakiego hatemaila ci podesle
14. Przejrzyj caly market, wybierz sobie statek jakim chcesz latac i zrob wszystko zeby nim latac. Potem go strac.
15. Zaloz ze swoimi znajomymi korporacje
16. Postaraj sie wepchnac do jakiegos alliance'u
17. Zacznij sie bawic w polityke
18. Rozpetaj wojne propagandowa. Tak dlugo nawijaj, jacy to oni zli, az cala galaktyka bedzie przeciwko nim
19. Znajdz sobie jakiegos agenta i tak dlugo dla niego pracuj, az dostaniesz faction bs'a
20. Naucz sie zyc w 0.0. I tak wszyscy wlasnie tam predzej czy pozniej wyladujemy.
Jak masz się tu kogoś bać, to mnie...
buahahaha <- demoniczny śmiech

Goomich

  • Gość
Nowy noob !! Kilka pytan i nietylko.
« Odpowiedź #9 dnia: Maj 15, 2006, 11:30:18 »
Cytat: "Ellaine"


 malo charyzmy

 charyzmy malo

 wciaz malo charyzmy



Tniemy konkurencj? ju? od ??obka. ;)

Cytat: "Hastrabull"

6. Odwiedz wszystkie systemy glowne wszystkich ras (np. amarr, new caldari itp)


New Caldari to tylko tymczasowa baza, do czasu, a? nie odbijemy homeworlda z brudnych ?ap Gallente.

Ichneumon

  • Gość
Nowy noob !! Kilka pytan i nietylko.
« Odpowiedź #10 dnia: Maj 15, 2006, 12:22:49 »
a ktore to nasza stolica ? :P

Hastrabull

  • Administrator
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 2 060
    • Zobacz profil
Nowy noob !! Kilka pytan i nietylko.
« Odpowiedź #11 dnia: Maj 15, 2006, 12:38:03 »
no wlasnie?
Bo ja nawet nie wiem :)
Jak masz się tu kogoś bać, to mnie...
buahahaha <- demoniczny śmiech

Goomich

  • Gość
Nowy noob !! Kilka pytan i nietylko.
« Odpowiedź #12 dnia: Maj 15, 2006, 13:02:49 »
Caldari Prime jest w systemie Luminaire.

el_tzar

  • Gość
Nowy noob !! Kilka pytan i nietylko.
« Odpowiedź #13 dnia: Maj 15, 2006, 13:47:09 »
No to dawaj, od razu pisz do Valkirye ( w kazdym razie w search wpisz V** i szukaj valkirye, czy jakos tak), i wstepuj do RA bram pilnowac ;)


EDIT: ostrzegam tylko ze to od razu pojscie na gleboka wode ;) , mam na mysli 0.0 pilnowanie i scramblerowanie noobow z innych corpow

Tomash Kovahlsky

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 601
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Tomash Kovahlsky
  • Korporacja: Polish Task Forces
  • Sojusz: C0VEN
Nowy noob !! Kilka pytan i nietylko.
« Odpowiedź #14 dnia: Maj 15, 2006, 13:55:02 »
Cytat: "el_tzar"
No to dawaj, od razu pisz do Valkirye ( w kazdym razie w search wpisz V** i szukaj valkirye, czy jakos tak), i wstepuj do RA bram pilnowac ;)


EDIT: ostrzegam tylko ze to od razu pojscie na gleboka wode ;) , mam na mysli 0.0 pilnowanie i scramblerowanie noobow z innych corpow


A nie-noob'ow to juz nie scramblujecie??? :P  :lol:  :lol:  :twisted:

sithmasta

  • Gość
Nowy noob !! Kilka pytan i nietylko.
« Odpowiedź #15 dnia: Maj 15, 2006, 13:56:54 »
heh co do tego pilnowania bram to juz rozmawialem na ten temat z Valkirye moze kiedys jak narazie to skilluje learningi i latam dla security
juz mam +3 mem +3 int i wieczorem bedzie learning na +3 wiec jak narazie jest ok troche sie martwie ze 7 inta na starcie to troche malo ale mysle ze bedzie ok

co do tych wszystkich miejsc to pewnego dnia je odwiedze ale narazie chce sie lepiej zaznajomic z gra i wogole

dzieki wielkie za wszelkie info i mam nadzieje ze jeszcze cos ciekawego napiszecie

el_tzar

  • Gość
Nowy noob !! Kilka pytan i nietylko.
« Odpowiedź #16 dnia: Maj 15, 2006, 13:57:35 »
Jak nie, przeciez dzisiaj RA ma sie pozbyc wlasnie za pomoca scramblerow (czy tacklerow jesli pasuje) jakis tam wrogi korp 20-osobowy, co siedza w miejscu i czekaja az ich podbija :) , co pokazuje jakie z nich nooby skoro nie moga poszerzyc granic 8)

el_tzar

  • Gość
Nowy noob !! Kilka pytan i nietylko.
« Odpowiedź #17 dnia: Maj 15, 2006, 13:59:06 »
Chcesz WSZYSTKIE miejsca odwiedzic??????
Ja bym sobie od razu darowal, za duza strata czasu ;) , zreszta, kazdy system jest inny a jest ich tak kilkaset.
Ejej, o ktorej mniej wiecej wczoraj z Val`em gadales?

sithmasta

  • Gość
Nowy noob !! Kilka pytan i nietylko.
« Odpowiedź #18 dnia: Maj 15, 2006, 14:24:09 »
sziedzialem wczesnyjm wieczorem
wtedy jeszcze jakis gosc juz sie na 100% zdecydowal bo warp scramblera zaczal trenowac

a tak na powaznie to ja chcialbym znalezc sie w corpie gdzie sa organizowane jakies ciekawe wykopaliska :) no i zadymy oczywiscie
ale na chwile obecna to pogram triala pod koniec odpale skillowanie jakiegos lvl 5 no i wyjade na 4 miechy do USA tam zabardzo okazji do gry nie bede mial wiec aktywuuje gre dopiero w pazdzierniku jak wroce
tak ze narazie w kopy za bardzo sie bawic nie oplaca

Raan Kern

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 863
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Raan Kern
  • Korporacja: GBTeam
  • Sojusz: C0VEN
Nowy noob !! Kilka pytan i nietylko.
« Odpowiedź #19 dnia: Maj 15, 2006, 18:17:21 »
Cytat: "el_tzar"
Chcesz WSZYSTKIE miejsca odwiedzic??????
Ja bym sobie od razu darowal, za duza strata czasu ;) , zreszta, kazdy system jest inny a jest ich tak kilkaset.
Ejej, o ktorej mniej wiecej wczoraj z Val`em gadales?

Systemów jest oko?o 5,000 :)
Raan Kern - The Sleepkamper
[GBT] Gang Bang Team


sithmasta

  • Gość
Nowy noob !! Kilka pytan i nietylko.
« Odpowiedź #20 dnia: Maj 16, 2006, 14:03:39 »
heh 3 dzien sie zaczal a ja juz scythe mam i sobie smigam po omber w 0.6 :) musze tylko wyczaic jakis sposob na duzy transportowiec zebym nie musial latac co 5 min do bazy

no i na obrone bo czasami jakies mietki tam sa i chca mnie odstrzelic nie ma problemu ale troche to denewuje

jarecki

  • Gość
Nowy noob !! Kilka pytan i nietylko.
« Odpowiedź #21 dnia: Maj 16, 2006, 14:33:50 »
w scythe ? drony i rakiety :)

Goomich

  • Gość
Nowy noob !! Kilka pytan i nietylko.
« Odpowiedź #22 dnia: Maj 16, 2006, 15:07:34 »
Cytat: "sithmasta"
heh 3 dzien sie zaczal a ja juz scythe mam i sobie smigam po omber w 0.6 :) musze tylko wyczaic jakis sposob na duzy transportowiec zebym nie musial latac co 5 min do bazy


Potrzebny ci Industrial, ale nie mo?na ich skillowa? na kontach trialowych.

el_tzar

  • Gość
Nowy noob !! Kilka pytan i nietylko.
« Odpowiedź #23 dnia: Maj 16, 2006, 15:08:49 »
Mowisz ze wczoraj kogos nowego Val przyjal? Jak z roboty wroce to sprawdze :)

Swoja droga, wczoraj na "treningu" ktory Val nam udzielil to moj kompan o malo mnie nie rozwalil (rakiety  :roll: ) a drugi scramblerowal swojego nauczyciela w czasie realnego zagrozenia ;), jazda na maxa :D

Aenyeweddien

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 421
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Aenyeweddien
  • Korporacja: Unseen Academy
  • Sojusz: The Unseen Company
Nowy noob !! Kilka pytan i nietylko.
« Odpowiedź #24 dnia: Maj 16, 2006, 17:22:24 »
Swoj? drog? id?c do RA to uwa?aj przez du?? cz??? tego forum jest ono bardzo powa?ane jako ... dostawca lootu t2 :twisted:  :twisted:  :twisted:

A jak poszukasz na forum to znajdziesz nawet jak ??dnie Dredy trac? 8)  8)  8)

A odpowiadaj?c na twoje pytanie czysto polskich korporacji to w grze jest troch? 8)  8)  8)
Team Speak to zale?y od korporacji ka?da z regu?y ma Swój.

A co do charyzmy to ona do tej pory sprawdzala sie chyba tylko przy skilach z zakladki management 8)  8)  8)
Wróg mojego wroga jest moim przyjacielem

Beware I am witch

Alterego Kirh'aard; nezma

Kamoris

  • Gość
Nowy noob !! Kilka pytan i nietylko.
« Odpowiedź #25 dnia: Maj 16, 2006, 21:08:25 »
Charyzma sprawdza sie dla zakladki leadership czyli do command shipow jesli ktos planuje takowymi latac. A generalnie nie straszcie ludzmi RA niech ida lataja naucza sie przynajmnije nowego jezyka : ( Nu zajac pogadi :P)

Ellaine

  • Gość
Nowy noob !! Kilka pytan i nietylko.
« Odpowiedź #26 dnia: Maj 17, 2006, 01:49:57 »
Leadershipa sobie trenuje czasem na pocieszeniwe kiedy dopada mnie zal ze mam za duzo charyzmy.

Tomash Kovahlsky

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 601
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Tomash Kovahlsky
  • Korporacja: Polish Task Forces
  • Sojusz: C0VEN
Nowy noob !! Kilka pytan i nietylko.
« Odpowiedź #27 dnia: Maj 17, 2006, 10:10:57 »
Charyzma przydaje sie w zakladkach: CorpManagement, Leadership, Social i Trade

Ellaine

  • Gość
Nowy noob !! Kilka pytan i nietylko.
« Odpowiedź #28 dnia: Maj 17, 2006, 10:26:40 »
Tyle ze (prawie)wymaksowanie trade to nie jest zbyt dlugi czas, bo tych skilli jest nieduzo i nie sa za trudne. Mam wszystkie praktycznie skille handlowe w okolicach 4 i byl to wysilek podobny do zrobienia learningow.

Wymaksowanie social jest trudne tylko pod wzgledem dostepnosci niektorych koneksji, no i ma sens tylko dla mission runnerow, a mission runnerowi oplaca sie bardziej robic szybko dziesiatki milionow SP do klepania misji niz przyspieszac te kilkaset tysiecy w socialu.

Corp management (oprocz moze anchoring 1) jest niepotrzebne 95% ludzi. Pozostalym (czyli CEO rozniastych korporacji) w wiekszosci przypadkow wystarcza nieduzo SP w tym temacie, bo wiekszosc korporacji jest mala. Jak mozna sie domyslic, szefowanie duzym korporacjom nie jest zbyt czesto spotykanym zajeciem.

Leadership jest dobry na otarcie lez ludzi ktorzy maja duzo charyzmy. Mam te satysfakcje, ze daje swoim wspolgangsterom po pare procencikow do roznych rzeczy, a bedzie wiecej :)

Raan Kern

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 863
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Raan Kern
  • Korporacja: GBTeam
  • Sojusz: C0VEN
Nowy noob !! Kilka pytan i nietylko.
« Odpowiedź #29 dnia: Maj 17, 2006, 11:24:17 »
Cytat: "Ellaine"
Tyle ze (prawie)wymaksowanie trade to nie jest zbyt dlugi czas, bo tych skilli jest nieduzo i nie sa za trudne. Mam wszystkie praktycznie skille handlowe w okolicach 4 i byl to wysilek podobny do zrobienia learningow.


Co? mi si? o ucho obi?o, ?e jest jaki? dodatkowy skill do trade, który dzia?a tak jak Tycoon, ale dodaje jeszcze wi?cej trade slotów.
Wiesz co? o tym?
Raan Kern - The Sleepkamper
[GBT] Gang Bang Team


Ellaine

  • Gość
Nowy noob !! Kilka pytan i nietylko.
« Odpowiedź #30 dnia: Maj 17, 2006, 11:35:17 »
Nie wiem, w sumie slotow uzwam nieduzo, tylko zdalne operacje mi sie powaznie przydaja.
Ostatnio wyrabiam malo czasu na granie wiec mimo szczerych checi, nie nadazam tych slotow napelniac.