Autor Wątek: Virtual Democracy  (Przeczytany 17555 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Radix_s

  • Gość
Virtual Democracy
« dnia: Kwiecień 09, 2006, 13:39:42 »
Mam przyjemnosc zaprezentowac Wam nowego polskiego korpa. Jestesmy czescia Intergalactic Freelance Corporations i specjalizujemy sie w PVE.
Mamy aktualnie 16 memberow i rozrastamy sie bardzo szybko. Po wiecej info proponuje convo w grze do mnie (Radix Salvilines), albo do Marcus Kartum.
Zapraszamy kazdego kto nei zdecydowal sie jeszcze an swojego korpa.
Gosci zapraszam na http://www.vide.fora.pl

Radix Salvilines

Xarthias

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 6 512
  • Spamin' the World
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Xarthias
  • Korporacja: GoonWaffe
  • Sojusz: Goonswarm Federation
Virtual Democracy
« Odpowiedź #1 dnia: Kwiecień 09, 2006, 15:48:13 »
Err... a jeste? pewien ?e to powinno do newsów trafi??  :wink:
Bardziej chyba Ewidencja lub market...
Przedwieczny.

pc5

  • Gość
Virtual Democracy
« Odpowiedź #2 dnia: Kwiecień 09, 2006, 16:49:34 »
Witamy kolejny polski korp...

redbart

  • Gość
Virtual Democracy
« Odpowiedź #3 dnia: Kwiecień 09, 2006, 19:24:29 »
No to tyle by by?o, na we stand united ;P. Wita? wita?...

Ichneumon

  • Gość
Virtual Democracy
« Odpowiedź #4 dnia: Kwiecień 09, 2006, 20:30:22 »
lol demokracja ... ciekawe jak szybko im sie znudzi ;]

regis

  • Gość
Virtual Democracy
« Odpowiedź #5 dnia: Kwiecień 09, 2006, 20:41:00 »
pare lat doswiadczen i jednen wniosek... w eve sprawdza sie tylko zamordyzm :P i troche freelancu dla zabawy... ale odgornie to jednak zamordyzm :P

Radix_s

  • Gość
Virtual Democracy
« Odpowiedź #6 dnia: Kwiecień 10, 2006, 12:56:56 »
Cytat: "Ichneumon"
lol demokracja ... ciekawe jak szybko im sie znudzi ;]


Jak na razie rosniemy powoli. :P
Mam nadziej ze znajdziemy jakeis wygodne miejsce wsrod polonii w eve.

Mehriel

  • Gość
Virtual Democracy
« Odpowiedź #7 dnia: Kwiecień 10, 2006, 13:21:46 »
To rozrastacie sie bardo szybko, czy powoli  :roll:  :roll:  :roll:  Juz kompletnie zg?upia?em  :D

WolfSimon

  • Gość
Virtual Democracy
« Odpowiedź #8 dnia: Kwiecień 10, 2006, 13:27:12 »
A wzi?by który? admin i przewali? ten topic gdzie powinien by?...

[Admin]: przesuniete. ps. szanuj admina swego mozesz miec gorszego :D

Megamas

  • Gość
Virtual Democracy
« Odpowiedź #9 dnia: Kwiecień 11, 2006, 08:37:56 »
a ja znam jedna osobe z waszego korpa! :P

roofi

  • Gość
Re: Virtual Democracy
« Odpowiedź #10 dnia: Kwiecień 12, 2006, 03:18:28 »
Cytat: "Radix_s"
Mam przyjemnosc zaprezentowac Wam nowego polskiego korpa. Jestesmy czescia Intergalactic Freelance Corporations i specjalizujemy sie w PVE.
Mamy aktualnie 16 memberow i rozrastamy sie bardzo szybko. Po wiecej info proponuje convo w grze do mnie (Radix Salvilines), albo do Marcus Kartum.
Zapraszamy kazdego kto nei zdecydowal sie jeszcze an swojego korpa.
Gosci zapraszam na http://www.vide.fora.pl

Radix Salvilines


ahmm, witam

ps. jak s?ysze demokracja to mi si? sier?? je?y na moich minmatarskich barkach, z?by zaczynaja zgrzyta? i odruchowo si?gam po papierosa

ps2. ma?e zadanie domowe, wytnij mape ?wiata, zrób jej model przestrzenny(w sensie ka?dy pkt p?aszczyzny mapy "skopiuj" w p?aszczyznie pionowej-powinna powsta? bry?a w rzucie widoczna jak wyci?ta mapa) na tym przed?u?eniu zaznacz lata wstecz(poprostu skala)map? podziel na: regiony, pa?stwa-jak uwa?asz, na skali lat zaznaczaj wybranym kolorem t? cz???(proporcjonalnie oczywi?cie) w której panowa?a na danym terenie demokracja a innymi kolorami pozosta?em rodzaje sprawowania w?adzy z despotyzmem w??cznie-w do?? ??twy sposób uzyskasz odp jak wielkie znaczenie w dziejach historii mia?a demo...cja

ps3. nie mam zdolno?ci pedagogicznych-wierz? ?e ci co chcieli to zrozumieli

pozdrawiam

Ellaine

  • Gość
Virtual Democracy
« Odpowiedź #11 dnia: Kwiecień 12, 2006, 07:03:01 »
Dobre systemy nie cechuja sie powszechnoscia w historii.
Komunizm, ktory jest jednym z gorszych, zajmowal w poprzednim stuleciu znaczna czesc swiata. Ultrakapitalizm, ktory minimalizuje wladze panstwowa na rzecz kontraktow i jest systemem praktycznie idealnym, nie zostal calkiem zrealizowany nawet w USA. Po Republice Rzymskiej, ominowal gorszy system centralistyczny a potem jeszcze gorsza monarchia w sredniowieczu. Technokracji, ktora przy wspolczesnej wiedzy z psychologii rozwojowej mialaby wreszcie realna szanse, ludzkosc praktycznie nie sprobowala.
Tez nie lubie demokracji, ale tyrania jest gorsza. No chyba ze autorytarna, ale o to wcale nie tak latwo.
W spolecznosci kapsulowej, kazdy ma statek i migracja jest latwa. Wiec;
-organizacje moga wybierac ludzi pod wzgledem zachowan, pogladow etc.
-ludzie moga dobierac organizacje pod wzgledem swoich preferencji.
To daje mozliwosci eksperymentowania z systemami politycznymi znacznie wieksze niz maja mieszkancy planet, ktorzy mniej lub bardziej zyja tam gdzie musza - u nas poprostu zle systemy sie wyludnia, dobre beda rosly w sile. Mozna sprobowac i demokracji :)

redbart

  • Gość
Virtual Democracy
« Odpowiedź #12 dnia: Kwiecień 12, 2006, 08:34:22 »
Technokracja ????

Hmm Komunizm by? idealnym systemem.... dopóki ludzie go nie popsuli... =]. Po prostu cech? ludzk? jest d??enie do nachapania si? i common nie mia?o szansz :(

marcoos

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 630
    • Zobacz profil
Virtual Democracy
« Odpowiedź #13 dnia: Kwiecień 12, 2006, 10:00:32 »
Cytat: "redbart"
Technokracja ????

Hmm Komunizm by? idealnym systemem.... dopóki ludzie go nie popsuli... =]. Po prostu cech? ludzk? jest d??enie do nachapania si? i common nie mia?o szansz :(


e tam - komunizm jest tak chorym i utopijnym pomys?em, ?e a? boli - nic nie ma prawa rozwija? si? w tym systemie oprócz biedy i obozów typu gu?ag...[/i]
Bermuda Syndrome [BAS-3]

Rhovana

  • Gość
Virtual Democracy
« Odpowiedź #14 dnia: Kwiecień 12, 2006, 13:22:05 »
A co ma gu?ag do komunizmu bo nie rozumiem, je?li kto? czyta? "Manifest Komunistycznego"  to wie, ?e nic. Zgadzam si? oczywi?cie ?e jest to system utopijny, zreszt? w równym stopniu jak system anarchistyczny i demokracja, teokracja, i pare innych w?a?nie ze wzgl?du na czynnik ludzki.  To s? systemy idealne dla maszyn a nie dla gatunku obdarzonego "woln? wol?".

Virtual Democracy pragn? powita? gor?co, i jednocze?nie ponowi? pro?b? o przeniesienie tego topicu we w?a?ciwe miejsce   :)  :)

marcoos

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 630
    • Zobacz profil
Virtual Democracy
« Odpowiedź #15 dnia: Kwiecień 12, 2006, 14:01:14 »
Cytat: "Rhovana"
A co ma gu?ag do komunizmu bo nie rozumiem, je?li kto? czyta? "Manifest Komunistycznego"  to wie, ?e nic.


Ma tyle, co przepis na ciasto i kucharz który je piecze - po prostu zbiór zasad, które nazywasz "manifestem komunistycznym" s? zbiorem mrzonek i z?ych przes?anek do uszcz??liwienia ludzi (np. walka klas, wspólna w?asno?? i nacjonalizacja - czyli uprawnienie z?odziejstwa przez pa?stwo i tzw. bezp?atno??) - skutek tego eksperymentu zawsze ko?czy? si? tragicznie - wi?c gadka w stylu "system dobry ale ludzie ?li" jest g?upi.

ps. proponuje przenie?? ten w?tek do offtopic :)
Bermuda Syndrome [BAS-3]

redbart

  • Gość
Virtual Democracy
« Odpowiedź #16 dnia: Kwiecień 12, 2006, 14:33:49 »
Demokracja te? mi strasznie nie odpowiada powiem, ci. PO co mi demokracja gdzie ludzie z niskim wykszta?ceniem gniot? klas? ?redni?, bo ci bogaci sobie i tak poradz?. Czemu mam zapierda-la? na romola z pod budki z piwem, bo ich jest wi?cej i stwierdz? p?ac podatki i daj mi becikowe, do k.n?dzy. I inne tego przyk?ady.

Jako?, nigdy nie ma moich partii w parlamencie, wi?c to nie demokracja bo si? mój g?os nie liczy, i jest jako? tam proporcjonalnie przeliczany.

Nacjonalizacja - to wcale nie z?odziejsto zalegalizowane, to wspólne dobro pozbyte si? dla dobra ogó?u.

Z realnych ustrojów, to proponuje republike reprezentacyjn?, czyli do parlamentu ludzie z wy?szym wykszta?ceniem mog? mie? prawo bierne, do senatu ludzie >50, a czynne prawo wyborcze dla wykszta?cenia ?redniego i wy?ej. Finansowanie kampanii wyborczej z w?asnych ?rodków, nie bud?etu.

Widzisz, demokracja to mrzonka, wi?c system jest do dupy wed?ug ciebie.

Unionizm / Uniteraryzm czy jak to zwal - dla mnie jest dobrym ustrojem. Ka?demy przy urodzeniu wszczepia? czip i wszyscy g?osujemy i kolektywnie podejmujemy decyzje.

Czemu kurwa nie mo?na si? wypisa? z pa?stwa?

Goomich

  • Gość
Virtual Democracy
« Odpowiedź #17 dnia: Kwiecień 12, 2006, 14:54:12 »
Cytat: "redbart"
Finansowanie kampanii wyborczej z w?asnych ?rodków, nie bud?etu.


O tak, a po wyborach partie b?d? sp?aca? d?ugi, te? z w?asnych ?rodków, nie budzetu. :P


Cytat: "redbart"
Czemu %@#&! nie mo?na si? wypisa? z pa?stwa?


Jak nie, jak tak?

redbart

  • Gość
Virtual Democracy
« Odpowiedź #18 dnia: Kwiecień 12, 2006, 15:25:55 »
Wlasnei, b?d? sp?aca? kredyty z w?asnych ?rodków, ewentualnie dzia?alno?ci gospodarczej, czy sk?adek cz?onków. A je?li z bud?etu to jedynie z pensji parlamentarnych.


Jesli mo?na si? z Pa?stwa wypisa? to daj tutoriala ;)

Ellaine

  • Gość
Virtual Democracy
« Odpowiedź #19 dnia: Kwiecień 12, 2006, 15:59:06 »
Technokracja to taki starozytny grecki system zakladajacy wladze ludzi kompetentnych. Tez utopia, ale moznaby cos w tym kierunku. Chociaz UE ma elementy technokracji, ktore jej nie wychodza na zdrowie.

Komunizm to system niemal idealnie zly.
Jest taki jak idealne panstwo chrzescijanskie, gdzie wszyscy kieruja sie miloscia Boga i blizniego, milosierdziem i tolerancja, tyle ze komunizm jest bardziej utopijny, bardziej niedorzeczny i bardziej szkodliwy przy probach narzucenia go ludziom.

Dobry system to jest demokracja migracyjna - jak najwiecej praw dziala lokalnie i ludzie "glosuja" przenoszac sie tam, gdzie jest lepiej. W Stanach dziala to dobrze, a glowne problemy i wpadki amerykanskiej demokracji dzieja sie na poziomie federalnym, gdzie ten mechanizm z oczywistych powodow nie dziala. Owszem, powstaje mnostwo idiotycznych lokalnych praw w stylu zakazu seksu oralnego, ale sprawy zasadnicze, czyli podatki, prawo pracy, prawo karne etc, rozgrywaja sie w wiekszosci na poziomie miasta i stanu i sila rzeczy stale sie optymalizuja by konkurowac z innymi miastami i stanami.
Kiedy w Europie padna bariery jezykowe i kulturowe a przeplyw ludnosci stanie sie naprawde swobodny, rowniez zacznie sie poprawiac, oczywiscie o ile do tego czasu Europa nie stanie sie dzieki socjalistycznym zapedom panstw czlonkowskich i Europarlamentu trzecim swiatem.
Dobrym systemem ogolnie, jest wolny rynek, gdzie ludzie glosuja portwelami. Im wiecej aspektow zycia zabierze sie panstwu i monopolistom, tym wiecej ludzie beda mieli wyboru a tym samym produkt bedzie optymalizowany pod konsumenta.

Ogolnie wyglada na to, ze im bardziej system centralny tym skuteczniejszy zewnetrznie (np skuteczna jest centralizacja w wojsku) a im bardziej zdecentralizowany tym korzystniejszy dla swoich uczestnikow).

Ellaine

  • Gość
Virtual Democracy
« Odpowiedź #20 dnia: Kwiecień 12, 2006, 16:08:08 »
Cytat: "redbart"
Jesli mo?na si? z Pa?stwa wypisa? to daj tutoriala ;)

Przeprowadzasz sie do panstwa jakie Ci odpowiada.
Starasz sie o obywatelstwo.
Rezygnujesz z obywatelstwa polskiego.

Dormio

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 3 456
  • Mi'Sie
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Dormio
  • Korporacja: Shocky Industries Ltd.
Virtual Democracy
« Odpowiedź #21 dnia: Kwiecień 12, 2006, 16:31:43 »
Cytat: "Ellaine"
Starasz sie o obywatelstwo.
Rezygnujesz z obywatelstwa polskiego.


Szczegó?y dotycz?ce zrzeczenia si? obywatelstwa...

Ustawa o obywatelstwie polskim z 15 lutego 1962 r. z pó?n. zmianami (tekst jednolity Dz. U. Nr 28, poz. 353, z 2000 r.) stanowi:
Art. 13. 1. Obywatel polski traci obywatelstwo polskie na swój wniosek po uzyskaniu zgody Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej na zrzeczenie si? obywatelstwa polskiego.
2. Zgoda na zrzeczenie si? obywatelstwa udzielona rodzicom rozci?ga si? na dzieci pozostaj?ce pod ich w?adz? rodzicielsk?.
3. Zgoda na zrzeczenie si? obywatelstwa polskiego udzielona jednemu z rodziców rozci?ga si? na dzieci pozostaj?ce pod jego w?adz? rodzicielsk?, gdy drugiemu z rodziców nie przys?uguje w?adza rodzicielska lub nie jest on obywatelem polskim albo gdy jest obywatelem polskim i wyrazi przed w?a?ciwym organem zgod? na utrat? obywatelstwa polskiego przez dzieci.
4. W przypadku gdy drugie z rodziców jest obywatelem polskim i sprzeciwia si? rozci?gni?ciu na dzieci zgody na zrzeczenie si? obywatelstwa polskiego udzielonej pierwszemu z rodziców lub gdy porozumienie napotyka trudne do przezwyci??enia przeszkody, ka?de z rodziców mo?e zwróci? si? o rozstrzygni?cie do s?du.
5. Zgoda na zrzeczenie si? obywatelstwa rozci?ga si? na dzieci, które uko?czy?y szesna?cie lat, jedynie za ich zgod?.
Brak sygnatury w ramach protestu przed czepiaczami...

roofi

  • Gość
Virtual Democracy
« Odpowiedź #22 dnia: Kwiecień 12, 2006, 16:45:27 »
Demokracja � jak wiadomo � nie jest z?ym ustrojem w spo?ecze?stwach do niej dojrza?ych i przestrzegaj?cych jej subtelnych regu? gry. Jest natomiast najgorszym z mo?liwych, w spo?ecze?stwach do niej niedojrza?ych.

ten autor pisa? wiele ciekawych zda? na temat owej demokracji, postaram sie zacytowa? pozosta?e  :twisted:

pozdrawiam

redbart

  • Gość
Virtual Democracy
« Odpowiedź #23 dnia: Kwiecień 12, 2006, 16:52:55 »
Cytat: "Ellaine"
Cytat: "redbart"
Jesli mo?na si? z Pa?stwa wypisa? to daj tutoriala ;)

Przeprowadzasz sie do panstwa jakie Ci odpowiada.
Starasz sie o obywatelstwo.
Rezygnujesz z obywatelstwa polskiego.


Obywatelstwo to nie wypisanie si? z Pa?stwa, obywatel polski musi mieszkaj?c w szkocji p?aci? podatki. Ja poprosze o wypisanie si? ze struktur pa?stwa...

Dormio

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 3 456
  • Mi'Sie
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Dormio
  • Korporacja: Shocky Industries Ltd.
Virtual Democracy
« Odpowiedź #24 dnia: Kwiecień 12, 2006, 17:05:19 »
Cytat: "redbart"
Cytat: "Ellaine"
Rezygnujesz z obywatelstwa polskiego.

Obywatelstwo to nie wypisanie si? z Pa?stwa, obywatel polski musi mieszkaj?c w szkocji p?aci? podatki. Ja poprosze o wypisanie si? ze struktur pa?stwa...


Przecie? napisa?a, ?e co nale?y zrobi?... a ja napisa?em jak to mo?na zrobi?... :twisted:

?eby by?o dos?ownie: wypisanie si? ze struktur pa?stwa=rezygnacja z obywatlestwa
Brak sygnatury w ramach protestu przed czepiaczami...

Ellaine

  • Gość
Virtual Democracy
« Odpowiedź #25 dnia: Kwiecień 12, 2006, 17:25:59 »
Cytat: "redbart"
Obywatelstwo to nie wypisanie si? z Pa?stwa, obywatel polski musi mieszkaj?c w szkocji p?aci? podatki. Ja poprosze o wypisanie si? ze struktur pa?stwa...

Nie musi. Nie posypie ustawami, ale bedac na wylocie wiem mniejwiecej, ze wystarczy udowodnic ze nic wspolnego sie z Polska nie ma (nie bywac tutaj i nie posiadac tu majatku stalego, nie pracowac, nie studiowac etc.).
My w kazdym razie pozbywamy sie mieszkania niedlugo po wyjezdzie (ale wybieramy sie jak sojki za morze - tu jednak nie mozemy narzekac na zle panstwo, to nasze wlasne lenistwo, o, naprzyklad teraz pisze posty na jakims glupim forum zamiast napastowac swoim CV angielskich i irlandzkich pracodawcow.)
Redbart, ty tez sie zatanow kto tak naprawde jest winny temu ze jeszcze nalezysz do tych zlych struktur panstwowych i ile godzin poswieciles na latanie Wolfem czy innym Jaguarem a ile na szukanie pracy na zachodzie czy tez moze wschodzie (skoro uwazasz, ze komunizm jest dobrym systemem). :)

redbart

  • Gość
Virtual Democracy
« Odpowiedź #26 dnia: Kwiecień 12, 2006, 20:00:59 »
Hmm.. np na www.s1jobs.co.uk czy jobmonster.co.uk czy takie tam :P wysylam, narazie wys?a?em z 50 i zero odpowiedzi :P

Hmm.. chodzi mi o to, ?e musisz p?aci? podatki tam gdzie mieszkasz, gdziekolwiek. Nie mo?na np z prywatnej kasy p?aci? policji za ochron?, wykupi? ubezpieczenia zdrowotnego, oszcz?dza? w funduszach na emeryture tylko p?aci? podatki, nie mo?na dawa? na fundusz naprawy dróg, tylko czeka? a? nasze drogi stan? sie <pyk! czary mary> lepsze </pyk! czary mary>.

Obywatelstwo to inna dla mnie sprawa ni? nale?enie do struktur pa?stwa.

Ellaine

  • Gość
Virtual Democracy
« Odpowiedź #27 dnia: Kwiecień 12, 2006, 21:21:31 »
Cytat: "redbart"
Hmm.. np na www.s1jobs.co.uk czy jobmonster.co.uk czy takie tam :P wysylam, narazie wys?a?em z 50 i zero odpowiedzi :P

Ok, to przepraszam :)

Cytuj
Hmm.. chodzi mi o to, ?e musisz p?aci? podatki tam gdzie mieszkasz, gdziekolwiek. Nie mo?na np z prywatnej kasy p?aci? policji za ochron?, wykupi? ubezpieczenia zdrowotnego, oszcz?dza? w funduszach na emeryture tylko p?aci? podatki, nie mo?na dawa? na fundusz naprawy dróg, tylko czeka? a? nasze drogi stan? sie <pyk! czary mary> lepsze </pyk! czary mary>.
Obywatelstwo to inna dla mnie sprawa ni? nale?enie do struktur pa?stwa.

Jak nie mozesz jak mozesz?
Mozesz zostac mieszkancem i obywatelem jakiegos panstwa o malych podatkach. Niezaleznie od tego, mozesz sie prywatnie ubezpieczyc, zatrudnic ochrone o zbudowac sobie droge.
Piszesz ze komunizm idealny, ale marzysz o takim ulrakapitalizmie jak ja - co sie tylko da, prywatne, dobrowolne i konkurencyjne :)

Rhovana

  • Gość
Virtual Democracy
« Odpowiedź #28 dnia: Kwiecień 12, 2006, 21:24:33 »
Cytat: "marcoos"

Ma tyle, co przepis na ciasto i kucharz który je piecze - po prostu zbiór zasad, które nazywasz "manifestem komunistycznym" s? zbiorem mrzonek i z?ych przes?anek do uszcz??liwienia ludzi (np. walka klas, wspólna w?asno?? i nacjonalizacja - czyli uprawnienie z?odziejstwa przez pa?stwo i tzw. bezp?atno??) - skutek tego eksperymentu zawsze ko?czy? si? tragicznie - wi?c gadka w stylu "system dobry ale ludzie ?li" jest g?upi.

ps. proponuje przenie?? ten w?tek do offtopic :)


hmm tak sobie my?le ?e na tej zasadze to mo?naby doj?? do wniosku ?e win? krowy jest to ?e jej ?ajno ?mierdzi, co jak na mój gust jest dosy? pokr?tne. Jak powiedzia?em komunizm jest systemem utopijnym, ale w ?adnym wypadku nie musi by? nacjonalistyczny jak to sugerujesz, zreszt? w historii renesansowej Italii jest przyk??d dobrze funkcjonuj?cego spo?ecze?stwa komunistycznego, fakt zamkni?tego w kilkuset osobowej grupie zakonników, ale by? to jednak system dzia?aj?cy i sprawnie funkcjonuj?cy. Nie pisz? si? na ocenianie który system jest lepszy czy komunizm, czy socjalizm, czy kapitalizm, bo mnie to gówno obchodzi za przeproszeniem. po prostu jto jest ocena faktów historycznych.

redbart

  • Gość
Virtual Democracy
« Odpowiedź #29 dnia: Kwiecień 12, 2006, 21:44:02 »
Primo: uwa?am ze teoretyczny komunizm by?by idealny, a zazwyczaj jest beznadziejny, najwy?ej maj? wspólny ry? jak w korei, ale wspólnie te? maj? ma?o

Secundo: ?apie ju? do?a bo nikt do mnie nie odpisuje z r?banej szkocji

Tertio: ultrakapitalizm roxx, g?osuje albo na UPR albo na Demokraci.pl :)

Suma sumarum: jak si? kurna zapisa? do takiego luxemburga, albo monaco, mo?e mi powiesz, a jak tam pracowa? i wogóle :P, bo ja nie mam kasy na wpisowe :P; pozatym raczej tam nie popracuje jako informatyk, a p?ace podatki tam gdzie pracuje; czemu mi si? narzuca p?acenie podatków, nei che p?aci? to kurna nie mam przywilejów od pa?stwa i fora z policj?, fora z pogotowiem, sprawdzaj? pesel i mówi?, pan nie ma naszych us?ug, to ja dzwonie po priv pogotowie i przyje?dzaj? 20x lepsz? obs?ug? bo w Prywatnym Zak?adzie Ubezpiecze? si? ubezpieczy?em i mi p?ac?, obecna firma sama mnie ubezpeiczy?a na prywatn? s?u?b? zdrowia, czemu nie na policj? itp....

Ellaine

  • Gość
Virtual Democracy
« Odpowiedź #30 dnia: Kwiecień 12, 2006, 22:41:53 »
Cytat: "redbart"
Primo: uwa?am ze teoretyczny komunizm by?by idealny, a zazwyczaj jest beznadziejny, najwy?ej maj? wspólny ry? jak w korei, ale wspólnie te? maj? ma?o

No dobra, ale co w tym dobrego?

Komunizm dziala tak:

1.budujesz sobie droge do swojego domku (zgodnie z deklaracjami ze chcialbys moc sam dla siebie zrobic droge zamiast czekac az panstwo zrobi to za podatki).
2.klasa robotnicza przychodzi, ciebie i twoja rodzine eksmituje, zsyla na roboty lub rozstrzeliwuje, bo jestes kulakiem i wyzyskiwaczem (masz wlasna droge)
3.Droga razem z domkiem zostaja zarekwirowane na rzecz ludu. Droga zostaje nazwana Draga Ludowa a domek Domem Rewolucji.
4.Droga i domek po 15 latach popadaja w ruine.
5.Klasa robotnicza bierze kredyt od zgnilych kapitalistow na remont drogi.
6.Pieniadze sa marnowane a droga dalej popada w ruine.

Wymien kilka zasadniczych przewag takiego modelu nad naprzyklad zlym liberalnym kapitalizmem, ktory dziala tak:
1.budujesz sobie droge do swojego domku
2.korzystasz z niej.

Cytuj
Secundo: ?apie ju? do?a bo nikt do mnie nie odpisuje z r?banej szkocji

To ponure, mam nadzieje ze nam (mojemu altowi glownie) pojdzie lepiej, a Tobie wiecej szczescia i cierpliwosci zycze.

Cytuj
Tertio: ultrakapitalizm roxx, g?osuje albo na UPR albo na Demokraci.pl :)

Demokraci.pl to postkomunisci a UPR jest super, tylko bajkowy :)

Cytuj
Suma sumarum: jak si? kurna zapisa? do takiego luxemburga, albo monaco, mo?e mi powiesz, a jak tam pracowa? i wogóle :P, bo ja nie mam kasy na wpisowe :P; pozatym raczej tam nie popracuje jako informatyk, a p?ace podatki tam gdzie pracuje; czemu mi si? narzuca p?acenie podatków, nei che p?aci? to kurna nie mam przywilejów od pa?stwa i fora z policj?, fora z pogotowiem, sprawdzaj? pesel i mówi?, pan nie ma naszych us?ug, to ja dzwonie po priv pogotowie i przyje?dzaj? 20x lepsz? obs?ug? bo w Prywatnym Zak?adzie Ubezpiecze? si? ubezpieczy?em i mi p?ac?, obecna firma sama mnie ubezpeiczy?a na prywatn? s?u?b? zdrowia, czemu nie na policj? itp....

Niestety tak nie ma. Gdyby tak bylo, to podatki placiloby kilka emerytek.
Jak jest z migracja dowiesz sie w ambasadzie odpowiedniego kraju. Jest duzo panstw oprocz luxemburga i monako, ktore maja niskie podatki, niekoniecznie jakies przyzerowe, ale niskie.

Rhovana

  • Gość
Virtual Democracy
« Odpowiedź #31 dnia: Kwiecień 13, 2006, 04:19:31 »
Cytat: "Ellaine"

Komunizm dziala tak:

1.budujesz sobie droge do swojego domku (zgodnie z deklaracjami ze chcialbys moc sam dla siebie zrobic droge zamiast czekac az panstwo zrobi to za podatki).
2.klasa robotnicza przychodzi, ciebie i twoja rodzine eksmituje, zsyla na roboty lub rozstrzeliwuje, bo jestes kulakiem i wyzyskiwaczem (masz wlasna droge)
3.Droga razem z domkiem zostaja zarekwirowane na rzecz ludu. Droga zostaje nazwana Draga Ludowa a domek Domem Rewolucji.
4.Droga i domek po 15 latach popadaja w ruine.
5.Klasa robotnicza bierze kredyt od zgnilych kapitalistow na remont drogi.
6.Pieniadze sa marnowane a droga dalej popada w ruine.
Cytuj


Ellaine no teraz to pojecha?a? fatalnie. Co to ma w ogóle by?  :?:  :?:  Tobie z z Komunizmem bardzo niepoprawnie kojarzy si? stalinizm i ustroje totalitarne które przyj??y mask? komunizmu, a z prawdziwym komunizmem to nigdy nie mia?y nic wspólnego. Ludzie do jasnej cholery zanim zaczniecie pisa? takie bzdety przy?u?cie sie najpierw troche do historii i poznajcie chocia? troche temat zanim wyg?osicie takie bzdury.
Jak tak dalej pójdzie to sie zaraz okarze ?e Ghandi by? wielkim wojownikie wschodu z coltem za pasem, sombrero na ?ysym ?epku i podk?adaj?cym miny w Lodny?skim metrze.
 
Cytat: "Ellaine"

kapitalizmem, ktory dziala tak:
1.budujesz sobie droge do swojego domku
2.korzystasz z niej.
Cytuj

zeby poprowadzi? to dalej, wygl?da to tak:
?ona pana burmistrza kupuje wszystkie tereny w okó? twojego domku, po cenach gruntów ornych i mo?esz zdechn?c z g?odu albo czeka? na zrzuty ?ywno?ci, bo to w ko?cu teren prywatny.

?eby? mnie dobrze zrozumia?a Ellaine, nie chodzi mi o obron? komunizmu jako s?usznej drogi, bo si? z ni? osobi?cie niezgadzam, podobnie zreszt? jak z kapitalizmem. Ale nast?pnym razem zanim zaczniesz wyja?ninie czego?, spróbuj zasi?gn?? fachowej wiedzy a nie fanatycznych pismaków. Poza tym obiektywizm znany jest z tego, ?e aby go osi?gn?? tzrba pozna? obie strony problemu. Ja bynajmniej obiektywny nie jestem, ale to ju? moja broszka.

Ellaine

  • Gość
Virtual Democracy
« Odpowiedź #32 dnia: Kwiecień 13, 2006, 08:13:51 »
Cytat: "Rhovana"
Cytat: "Ellaine"

Cytat: "Rhovanna"
Ellaine no teraz to pojecha?a? fatalnie. Co to ma w ogóle by?  :?:  :?:  Tobie z z Komunizmem bardzo niepoprawnie kojarzy si? stalinizm i ustroje totalitarne które przyj??y mask? komunizmu, a z prawdziwym komunizmem to nigdy nie mia?y nic wspólnego. Ludzie do jasnej cholery zanim zaczniecie pisa? takie bzdety przy?u?cie sie najpierw troche do historii i poznajcie chocia? troche temat zanim wyg?osicie takie bzdury.
Jak tak dalej pójdzie to sie zaraz okarze ?e Ghandi by? wielkim wojownikie wschodu z coltem za pasem, sombrero na ?ysym ?epku i podk?adaj?cym miny w Lodny?skim metrze.

Realny socjalizm i kapitalizm z autopsji.
Zarzucasz mi ze sprowadzam do stalinizmu. Fajnie, to jak komunizm dzialal za Lenina? Jak za Mao w ChRL? Zadziw mnie przykladami komunistycznych (realnie socjalistycznych w drodze do komunizmu) panstw ktore nie byly totalitarne ani nie orbitowaly wokol totalitaryzmow.

Rownosc klasowa i bezwarstwowosc wynikla z naglego oswiecenia ludu to socjalizm utopijny. Na ten podstawie opiera sie komunizm naukowy, ktory juz zaklada walke klas ktora jest naturalnym zjawiskiem napedzajacym ewolucje spoleczenstw oraz wladze klasy robotniczej.
Ergo, kumunizm nie jest czystym slodkim marzeniem o rownosci klasowej, tylko juz ma wpisany w ideologie rabunek i dyktature proletariuszy. To co sie dzialo historycznie, to nie sa zle realizacje dobrej ideologii. To sa wdrozenia calkiem dobrze zgodne z zalozeniami projektu.

redbart

  • Gość
Virtual Democracy
« Odpowiedź #33 dnia: Kwiecień 13, 2006, 08:26:46 »
Komunizm dzia?a tak:

Cytat: "Ellaine"

1.budujesz sobie droge do swojego domku (zgodnie z deklaracjami ze chcialbys moc sam dla siebie zrobic droge zamiast czekac az panstwo zrobi to za podatki).

1. potrzebujesz drogi do domku, nie u?ywasz pieni?dzy, wi?c prosisz s?siadów o pomoc i wspólnie budujecie drogi do wszystkich domków, a pa?stwo tego wcale a wcale nie robi. nie muszisz wogóle p?aci? podatków
Cytat: "Ellaine"
2.klasa robotnicza przychodzi, ciebie i twoja rodzine eksmituje, zsyla na roboty lub rozstrzeliwuje, bo jestes kulakiem i wyzyskiwaczem (masz wlasna droge)

2. nie przychodzi nie rozsztrzeliwuje tylko wspólnie ?wietuje po wykonaniu wspólnej pracy dla wspólnego dobra

Cytat: "Ellaine"
3.Droga razem z domkiem zostaja zarekwirowane na rzecz ludu. Droga zostaje nazwana Draga Ludowa a domek Domem Rewolucji.

3. I tak jest nasza wspólna to po co ma by? nam rekwirowana do nas? Jakiej rewolucji, rewolucji nigdy nie by?o tylko pokojowe przemiany mentalne, po co rekwirowac, dla zysku? Zysk jest niepotrzbny bo dzia?amy wspólnie.
Cytat: "Ellaine"
4.Droga i domek po 15 latach popadaja w ruine.

4.Nie popadaj? bo jak si? pojawi dziura, to s?siad j? naprawi jak ma czas, a jak nie to bierzesz s?si?dk? C i ona ci pomoga j? za?ata?. Dobrzy ludzie, którym pomagasz produkuj? akurat asfalt wi?c ci pomagaj?. Ty im za to pomagasz z komputerem, tak po prostu bo to wspólne i wspólnie trzeba o to dba?.

Cytat: "Ellaine"
5.Klasa robotnicza bierze kredyt od zgnilych kapitalistow na remont drogi.

5.Kredyty s? nie potrzebne, bo nie ma peni?dzy i ich nie potrzebujesz, potrzebujesz pomocy? Zwo?ujesz przyjació? z ulicy i ci pomagaj?, kiedy? te? im pomo?esz...

Cytat: "Ellaine"
6.Pieniadze sa marnowane a droga dalej popada w ruine.

6. Droga jest w idealnym stanie, bo ka?dy dba o ni? bo jest ka?dego (jego).

Cytat: "Ellaine"

Wymien kilka zasadniczych przewag takiego modelu nad naprzyklad zlym liberalnym kapitalizmem, ktory dziala tak:
1.budujesz sobie droge do swojego domku

1. sam nie zrobisz tyle i z innymi, zrobisz to wolniej, i trudniej b?dzie ci
Cytat: "Ellaine"

2.korzystasz z niej.

Korzystaj? z niej wszyscy, wi?c si? nie marnuje tylko dla jednego cz?owieka.


Cytat: "Ellaine"
Demokraci.pl to postkomunisci a UPR jest super, tylko bajkowy :)


Niestety w tym kraju ja nie zauwa?am postkomunistów takich jak Gieremek i Mazowiecki :) (wed?ug ciebie), po prostu widze rozs?dnych ludzi i mniej rozs?dnych i bardziej g?upich. Niestety w polsce najbardziej liberalna partia w parlamencie to SLD (tak, nie platforma, ale SLD). Nie wieolnop patrze? na partie lewica - komuni?ci , prawica - inni, a co z tr?dami narodowo?ciowymi, federacyjnymi, co z gospodark? liberaln? a co z socjaln?, co z chadekami, co z narodowo-chrze?cija?skimi. Nie ma jednej osi. Postkomuna nie istnieje, wi?kszo?? ju? jest m?odych. Dlatego mniej wi?cej g?osuj? na UPR (dobry program) lub SLD (jedyni sensowni ludzie w parlamencie obecnie - za czym ?wiadcz? wska?niki gospodarcze).

Cytat: "Ellaine"

Niestety tak nie ma. Gdyby tak bylo, to podatki placiloby kilka emerytek.

Jak przelewasz z jednego naczynia do drugiego to troche zawsze skapnie na stó?, podobnie z pieni?dzmi przenoszonymi z organów Pa?stwa, im wi?cej tym gorzej.

Cytat: "Ellaine"

Jak jest z migracja dowiesz sie w ambasadzie odpowiedniego kraju.


Irlandia - 50% tax z 2/3 pensji
Kanada - cholerne wizy, patrz ni?ej
Australia - cholerne wizy i ci?zko dosta?, wiza dla specjalistów to 3 lata minimum do?wiadczenia zawodowego, dobry zawód i singiel - nie mam do?wiadczenia.

Pozatym za granic?, je?li nie przez polskie biura poszukiwania pracy ci??ko cokolwiek samemu znale?? przez web portale - ?adna firma nie  b?dzie czeka?a, a? z polski przyleciesz, nie przeprowadzaj?c nawet rozmowy kwalifikacyjnej.

Raan Kern

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 863
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Raan Kern
  • Korporacja: GBTeam
  • Sojusz: C0VEN
Virtual Democracy
« Odpowiedź #34 dnia: Kwiecień 13, 2006, 10:18:55 »
Zajmijcie si? lepiej gr? :D
A to przerzuci? do offtopic.
Raan Kern - The Sleepkamper
[GBT] Gang Bang Team