Autor Wątek: pomocy o co tu chodzi ???  (Przeczytany 5509 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

beone

  • Gość
pomocy o co tu chodzi ???
« dnia: Marzec 30, 2006, 00:15:44 »
witam prosze tylko o pare prostych wskazuwek jak w to sie gra????
i na czym to polega??? gdzie tu klikac czy jest tu jakasa flota i planeta jak ogame??? propsze o pomoc!!!!

Ellaine

  • Gość
pomocy o co tu chodzi ???
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 30, 2006, 01:05:42 »
Gra jest bardzo podobna do ogame. Sa planety, buduje sie statki i sa floty. Roznica polega na tym, ze do kontroli flot przydaje sie TS. :)

redbart

  • Gość
pomocy o co tu chodzi ???
« Odpowiedź #2 dnia: Marzec 30, 2006, 08:19:49 »
Cytat: "Ellaine"
Gra jest bardzo podobna do ogame. Sa planety, buduje sie statki i sa floty. Roznica polega na tym, ze do kontroli flot przydaje sie TS. :)


Loool  :?  gdzie tutaj jest podobie?stwo do ogame. Ogame = web based, Eve = MMO. Za Eve si? p?aci, ale otrzymuje ogrom mo?liwo?ci. Floty s?, jak gracze si? zbior?. Ty latasz jednym statkiem, skillujesz, zdobywasz kase, prowadzisz handel, budujesz, badasz itp... Gra jest bardziej jak RPG ni? strategia. Spotyka si? tutaj 25000 graczy graj?cych w RPG z elementami taktyki (W czasie bitew)....

Ogame si? nie umywa :). ?ci?gnij traila, zrób tutorial i b?dzie super ;)

Praxelos

  • Gość
pomocy o co tu chodzi ???
« Odpowiedź #3 dnia: Marzec 30, 2006, 08:52:58 »
Eeee tam, EVE jest jak WoW, tylko zamiast czarów masz lasery, zamiast murloców masz Guristas, a zamiast paladynów masz Battleshipy. Reszta jest zasadniczo podobna  :wink: [/url]

Megamas

  • Gość
pomocy o co tu chodzi ???
« Odpowiedź #4 dnia: Marzec 30, 2006, 09:16:03 »
EVE jest jak privater, mozesz robic misje, mozesz handlowac towarem miedzy stacjami, mozesz bic NPC na pasach asteroidow badz w kompleksach(sa rozne frakcje wrogich stateczkow NPC), mozesz kopac mineraly z pasow asteroid i sprzedawac to co nakopiesz w stacjach. Mozesz produkowac z mineralow rozne komponenty i statki a nastepnie je uzywac/sprzedawac, mozesz bic sie z innymi graczami. Gra jest duza rozbudowana i ma spora ilosc graczy online. Niestety w zasadzie w grupie to sie kopie(kopanie jest z zasady nudne bo trwa dluuuugo i jest monotonne) lub toczy sie bitwy z innymi graczami. Niestety nie ma misji grupowych a bicie NPC w grupie nie daje zadnych bonusow a wrecz straty(za szybko sie zabija, respawn NPC jest wolny a loot jest jeden i bounty dzieli sie na ilosc osob w grupie) i zwykle bije sie je samemu... interakcja z innymi graczami jest przez to dosyc niska (80% czasu spedzasz latajac samemu chyba ze grasz juz w ta gre z rok i masz dobre skile oraz mozliwosc blyskawicznie zarabiac i przez to stac cie na prowadzenie regularnego PVP)....

Xarthias

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 6 512
  • Spamin' the World
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Xarthias
  • Korporacja: GoonWaffe
  • Sojusz: Goonswarm Federation
pomocy o co tu chodzi ???
« Odpowiedź #5 dnia: Marzec 30, 2006, 09:20:27 »
Ja bym doda? jeszcze, ?e Eve jest jak pewnien sklep... Nie dla idiotów  :lol:  :lol:  :lol:  :lol:
Przedwieczny.

Rhovana

  • Gość
pomocy o co tu chodzi ???
« Odpowiedź #6 dnia: Marzec 30, 2006, 09:41:11 »
Cytat: "Megamas"
(80% czasu spedzasz latajac samemu chyba ze grasz juz w ta gre z rok i masz dobre skile oraz mozliwosc blyskawicznie zarabiac i przez to stac cie na prowadzenie regularnego PVP)....


nie wiem dlaczego ale ja takich problemów nie do?wiadczy?em, gram nieca?e 2 miesi?ce i non stop latam w grupie i nawet niezbyt cz?sto mam czas ?eby  co? samemu polata?.  Na interakcje z innymi nie narzekam, bo to zale?y bardziej od ciebie. Jak bedziesz siedzie? zamkni?ty w stacji przez 24h na dobe to jasne ?e z nikim nie polatasz.  Co do drugiej cz??ci wypowiedzi, to równie? si? nie zgodze, we frejce mo?na robi? naprawde przyjemne pvp i to za naprawde niewielk? kase, za to mie? radochy co nie miara. Co z tego ?e od czasu do czasu ci? rozwal?. Twój statek jest wart z fitem 300k i tyle, ?adnych códów, a paczk? lecicie rozwala? frejkami battlecruisy albo battleshipy.  


btw, zgodze si? z Xyl, ni cholery nie przypomina mi to Ogame'a :lol:  :lol:  :lol:  :lol:  :lol:

Tomash Kovahlsky

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 601
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Tomash Kovahlsky
  • Korporacja: Polish Task Forces
  • Sojusz: C0VEN
pomocy o co tu chodzi ???
« Odpowiedź #7 dnia: Marzec 30, 2006, 09:50:34 »
Jaka EvE jest, kazdy widzi.  :twisted:  :D

Shkeec Umbra

  • Gość
pomocy o co tu chodzi ???
« Odpowiedź #8 dnia: Marzec 30, 2006, 10:34:59 »
Eve - ogame ? Nie ma porównania ... gram/gra?em w obie, ca?e Ogame mo?na porówna? do samego skillowania w Eve , naciskasz przycisk i czekasz a? si? zrobi ...

Ale jak juz przy porównaniach jeste?my , Eve imho w porównaniu z X-beyond , freelancerem ( wi?cej tego typu tytu?ów chwilowo nie pami?tam ) Jest najlbi?sza idea?owi jakim by? Frontier Ehhh ... galaktyka na dyskietce 720 kb, realne odleg?o?ci mi?dzy objektami w uk?adach s?onecznych , mo?liwo?? r?cznego l?dowania na ka?dym ciele nie bieskim i gdzie? tam czaj?cy si? Thargoidzi ... kto? pami?ta ?

marioosh

  • Gość
pomocy o co tu chodzi ???
« Odpowiedź #9 dnia: Marzec 30, 2006, 10:48:25 »
Cytuj
kto? pami?ta ?


zapewne nie jeden... ja si? na tym wychowa?em. od tamtego czasu , szuka?em szuka?em a? znalaz?em EvE, która tylko jest bliska tamtemu klimatowi. A mo?e jest lepsza? Tylko my z czasem wyrobili?my sobie inne spojrzenie na ten temat...

Ellaine

  • Gość
pomocy o co tu chodzi ???
« Odpowiedź #10 dnia: Marzec 30, 2006, 11:09:27 »
Jak nie do ogame to do settlerosow :)
Budujesz domki i wozisz miedzy nimi rozne rzeczy, a kontrole nad terenem zdobywa sie za pomoca wiez.
Jesli grasz gornikiem, jest podobne do pacmana :)

Megamas

  • Gość
pomocy o co tu chodzi ???
« Odpowiedź #11 dnia: Marzec 30, 2006, 11:12:22 »
no nie wiem.. najwyrazniej to masz szczescie Rhovana ze trafiles na dobra grupe graczy, ja sie niezle juz zniechecilem do EVE... w sumie to czuje sie jakbym gral w single player z chatem. Latanie samemu non stop (no moze w porywach 20% czasu bylo w party) wynudzilo mnie niezle, morale spadly z powodu Piratow baszujacych mnie regularnie i zerowej mozliwosci odwetu(chociaz dzieki temu juz sie nauczylem co robic zeby nie dostac PODa)... teraz juz w zasadzie to wchodze raz na kilka dni skila przelaczyc, moze zabic ze 2 spawny NPCy i tyle... nie ma z kim grac to sie odechciewa wogole grac... czas mam oplacony do konca maja wiec moze sie jeszcze przekonam do EVE w co watpie... dobrze ze mam Obliviona :P

Rhovana

  • Gość
pomocy o co tu chodzi ???
« Odpowiedź #12 dnia: Marzec 30, 2006, 11:22:28 »
jak chcesz polata? w gangu z nami to zapraszam do Heimatar,  u naz tylko ma?a przewa w dzia?alno?ci mi?dzy 5 a 8 rano :D bedziesz móg? sobei polata? z nami i wzi??? odwet je?li tak bardzo go potrzebujesz:) Zapraszam gor?co, ale licz sie z tym ?e jest jednak prawdopodobie?stwo ?mierci :D :D  :D  :D
btw w jakim ty corpie siedzisz ?e sie tak nudzisz?? zmie? go jak najszybciej!!!!

Goomich

  • Gość
pomocy o co tu chodzi ???
« Odpowiedź #13 dnia: Marzec 30, 2006, 11:29:55 »
Cytat: "Megamas"
no nie wiem.. najwyrazniej to masz szczescie Rhovana ze trafiles na dobra grupe graczy, ja sie niezle juz zniechecilem do EVE... w sumie to czuje sie jakbym gral w single player z chatem. Latanie samemu non stop (no moze w porywach 20% czasu bylo w party) wynudzilo mnie niezle, morale spadly z powodu Piratow baszujacych mnie regularnie i zerowej mozliwosci odwetu(chociaz dzieki temu juz sie nauczylem co robic zeby nie dostac PODa)... teraz juz w zasadzie to wchodze raz na kilka dni skila przelaczyc, moze zabic ze 2 spawny NPCy i tyle... nie ma z kim grac to sie odechciewa wogole grac...


Twoi korpowicze, te? nie mog? teraz z tob? lata?, wi?c pewnie mówi? to samo. I to nawet bez czata.

Cytat: "Megamas"

czas mam oplacony do konca maja wiec moze sie jeszcze przekonam do EVE w co watpie... dobrze ze mam Obliviona :P


Oblivion ssie.

Ellaine

  • Gość
pomocy o co tu chodzi ???
« Odpowiedź #14 dnia: Marzec 30, 2006, 11:34:09 »
Zapisuj sie do korporacji ktore deklaruja sie jako aktywne.
Gadaj z ludzmi i wychodz z inicjatywa a nie czekaj i narzekaj.
Jest duzo kanalow, nie trzeba koniecznie latac ze swoja korporacja, mozna z ludzmi np z polska albo z localu. Typowa spokojna (nie-pvp) aktywnoscia  zespolowa do ktorej latwo o chetnych sa complexy.

A ja tam ciesze sie ze moja korporacja aktywna nie jest, bo moge sobie byc 90% czasu afk bez "zawiez paliwo na nasza stacje ale szybko".

StellarSheep

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 862
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: GwiezdnaOfca
  • Korporacja: SzacherMacher!
  • Sojusz: CzeszeBerete!
pomocy o co tu chodzi ???
« Odpowiedź #15 dnia: Marzec 30, 2006, 11:48:33 »
EvE nie dla idiotow!




WANT PIE NOW!!!!!

Megamas

  • Gość
pomocy o co tu chodzi ???
« Odpowiedź #16 dnia: Marzec 30, 2006, 12:47:59 »
Cytat: "Goomich"

Twoi korpowicze, te? nie mog? teraz z tob? lata?, wi?c pewnie mówi? to samo. I to nawet bez czata.


Moi korpowicze to pewnie nawet nie zauwazyli ze mnie nie ma.... sami sobie latali i pewnie dalej lataja, a prosic sie o party to moznabylo i przez dwie doby bez rezultatow...znaczy tak bylo w pierwszym korpie, w kolejnym ludzie sa ok tylko sie wszystkiego boja i wola latac po imperium handlowac, produkowac itp. Chcialem namowic ich na kompleks lvl 5 w 5 BC zeby zrobic to panika. Zobaczylem na localu jednego z piratow co mnie zabil wczesniej to mowie moze go pojedziemy za to, jest nas kilku a on sam tyle ze w lepszym statku ale jak wrogow kupa i Herkules dupa... na co odpowiedz a on nas nie atakowal to ja pierwszy strzelac nie bede... polatalismy z 15 minut w 3 BC po pasach w systemach 0.3 ale tak szybko wybilismy caly spawn ze nic juz nie bylo do bicia to mowie ze moze do 0.0 skoczymy tam napewno bedzie weselej... reakcja: panika! do 0.0 bez BSa? itp komentarze, po czym teksty ze w zasadzie to ktostam musi na misje a ktostam produkowac amunicje itp..... idzie sie tylko zalamac....

Dla dobra korpow nie podam nazw zeby nie bylo antyreklamy...a juz bylem w kilku to nie zgadniecie jakie to ale w kazdym bylo podobnie...

Ichneumon

  • Gość
pomocy o co tu chodzi ???
« Odpowiedź #17 dnia: Marzec 30, 2006, 12:58:08 »
o lol to ty chyba niezlego pecha miales , albo to ja nigdy w zadnym obcym corpie nie bylem od zawsze jestem we wlasnym a teraz to moi corpowicze sami sie pchaja tam gdzie nie trzeba bez oslony i sie potem dziwia ze ich npce pojechaly :D

Rhovana

  • Gość
pomocy o co tu chodzi ???
« Odpowiedź #18 dnia: Marzec 30, 2006, 13:05:33 »
Wsiadaj w szipa i zasuwaj do mnie Mega, nie marudz tyle tylko przyle? to sie razem polata. I rzeczywi?cie masz pecha do ludzi. U mnie szef pare dni temu powstrzymywa? kumpla bo sie chcia? sam rzuci? na pirata w Ravenie, a by? rifterem  :lol:  :lol:  non stop jest ubaw :D  :D  GeneralCosmo wczoraj rifciem pojecha? jakiego? pirata w ceptorze, KV wyci?gn?? Ann na misje lvl 4 i wróci?a w jaju, i nikt nie p?acze i jest ogólnie du?o funu,. Wiec jeszcze raz zapraszam.

redbart

  • Gość
pomocy o co tu chodzi ???
« Odpowiedź #19 dnia: Marzec 30, 2006, 13:28:04 »
1. Do settlersów, jezuuu ... czemu wy mylicie strategie  z RPG, lub pesudo RPG.....esz...

Co do korpa, ja lata?em z jednym cz?owiekiem, a potem przez 3 tygodnie siedzia?em w stacji i nic nie robi?em, boshe ale bola?o, teraz zmieni?em korpa na EVESI i lata?em w ci?gu dwóch dób (fajny wygl?d s?owa ;P) na 3 akcje korpowe. Jaka jaazzzdaaaa.....

Ja te? si? ba?em, 0.0 teraz po przeszkoleniu latam tam cyclonem (BC) z minimalnymi skillami w latanie (500 SP). Naprawd? tojest  przyjemne ;). Trzeba si? prze?ama?...