Autor Wątek: Handel i tylko handel  (Przeczytany 5371 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Shiro Katsuya

  • Gość
Handel i tylko handel
« dnia: Marzec 24, 2006, 16:57:51 »
Witajcie, jestem jak wida? nowy  :oops:  nie mialem jeszcze okazji gra? w EVE lecz po dotarciu na stronk? ju? wiem ?e gra? bede :D

Nigdy nie lubia?em gra? pierwszych skrzypiec w grach online i moim ulubionym zaj?ciem zawsze by? support. (czyli wspieranie walcz?cych)
W?tpie ?eby moje ??cze (?acze 256kb/s max 10 kb/s download starczy do grania przyzwoitego ?) i maszyna (gf 440 mx 256 ram i dosc stary dysk) pozwoli?y by w ogóle na powa?niejsze "akcje".

Za?ozy?em ten temat gdy? pragn? si? dowiedzie? JAK osi?gn?? swoje cele, pragn? handlowac, wydobywa?, zbiera?, wymienia?,montowa? i przewo?i? wszystko co ma warto?? (i to spor?).

Jak osi?gn?c ten cel ? Jak inwestowa? w skille by skutecznie si? rozwija? ? Jaka rasa by?a by najelpsz? do spe?niania owej funkcji ? (handlarza - rzemie?lnika - bogacza  :P  )  Jak? rol? pe?ni $$$ w EVE Online ?

eidt1: Jak? rol? w handlu odgrywaj? Korporacje ? Jakie wyposarzenie "prewencyjne" powinien posiada? statek handlowy by nie pa?? tak ?atwo ?upem ?  Czy da si? w tej grze awansowa? "wysoko" omijaj?c walki PvP ?

edit2: Jak traktuje si? soby spe?niaj?ce funkcje handlowe ? Jak ?atwe ?upy czy te? s? poszukiwani jako ?ród?a zarobku ?(dla korporacji lub ochroniarzy) Jak cz?sto dochodzi do incydentów polegaj?cych na "farmowaniu" handlarzy ?
Pozdrawiam Shiro

RIPsento

  • Gość
Handel i tylko handel
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 24, 2006, 17:37:14 »
Zacznij tutaj. Naprawd? warto przebi? si? przez to forum szczególnie przez tematy przyklejone. Jest tam mnóstwo przydatnych informacji. A pó?niej wolna wola w wyborze scie?ki. Powinno si? specjalizowa? ale ja tam wole robi? wszystkiego po troszku :)

http://myeve.eve-online.com/ingameboard.asp

Cytat: "Shiro Katsuya"
eidt1: Jak? rol? w handlu odgrywaj? Korporacje ? Jakie wyposarzenie "prewencyjne" powinien posiada? statek handlowy by nie pa?? tak ?atwo ?upem ?  Czy da si? w tej grze awansowa? "wysoko" omijaj?c walki PvP ?

Korporacje u?atwiaj? ?ycie skupiaj? graczy o podobnych zainteresowaniach. Nie musisz mie? na przyklad wszystkich skill bo kto? inny je mo?e mie?. Co do statku handlowego to daleka droga, ale s? to transport shipy, ca?kiem konkretne stateczki. Wydaje mi si?, ?e mo?na gra? omijaj?c waliki ale i tak ci? zdejm? pr?dzej czy pó?niej

Cytat: "Shiro Katsuya"

edit2: Jak traktuje si? soby spe?niaj?ce funkcje handlowe ? Jak ?atwe ?upy czy te? s? poszukiwani jako ?ród?a zarobku ?(dla korporacji lub ochroniarzy) Jak cz?sto dochodzi do incydentów polegaj?cych na "farmowaniu" handlarzy ?
Pozdrawiam Shiro


Heh napewno ?atwe ?upy ale jak masz znajomych lub wy?ej wspomnianego transport shipa to ju? ci? ?atwo nie napadn?. Po drugie w sec. lvl >0.5 masz ochron?.

pc5

  • Gość
Handel i tylko handel
« Odpowiedź #2 dnia: Marzec 24, 2006, 17:50:06 »
Z s?abym sprz?tem nie powalczysz w PvP a NPCowa? te? trudno, taka jest prawda niestety. Proponuj? Ci zaj?cie si? produkcj?/handel/science poniewa? mo?na si? przy tym te? bawi? i wspomniane dziedziny ??cz? si?. Najlepiej wymie? komputer. Pr?dzej czy pó?niej ka?dy 'dorasta' do PvP chc?c czy nie chc?c. Gra jest nastawiona na interakcje z innymi graczami a odstrzelenie kogo? mo?e da? Ci du?o wi?cej radochy ni? siedzenie w stacji czy latanie industrialem.

Shiro Katsuya

  • Gość
Handel i tylko handel
« Odpowiedź #3 dnia: Marzec 24, 2006, 18:05:18 »
Zastanawia mnie jaki "biznes" jest najbardziej op?acalny ? przetwórczy ? wydobywczy ? jak skomponowa? skille by móc wyci?ga? najwieksze profity ? Co aktualnie jest w cenie ? Najwi?cej kasy robi sie na róznego typu misjach, polowaniach na graczy czy tez na handlu ?

Ellaine

  • Gość
Handel i tylko handel
« Odpowiedź #4 dnia: Marzec 24, 2006, 18:11:22 »
Pewnie ze Cie zdejma, raz drugi i piaty. Wazne jest jednak, zeby miec dobry bilans zyskow i strat.
Jak wysoko zachodzisz jest kwestia relacji miedzyludzkich, kasy i slawy.

Mozesz jako kupiec i przemyslowiec zarabiac tyle, zeby spokojnie zatrudnic sobie korporacje najemnikow tam, gdzie potrzebujesz by prawo piesci bylo po Twojej stronie. Zlbo mozesz poprostu miec PvPowych kolegow w korporacji, ktorzy Ci pomoga kogos zabic.
Mozesz tez dzialac na bezpiecznych obszarach, tu jednak trudniej o duze zyski. Mozesz rowniez zamiast brutalnej sily polegac na roznych technikach przemykania sie przez kosmos nie bedac zabitym mimo blokad :)

Poza tym w handlu i dystrybucji tez dzialasz PvP, bo kosisz konkurencje. Roznica z walka bezposrednia na rakiety i pociski jest jedynie taka, ze walka rynkowa jest bardzieju brutalna i bezwzgledna ;)

Shiro Katsuya

  • Gość
Handel i tylko handel
« Odpowiedź #5 dnia: Marzec 25, 2006, 00:11:22 »
Gram w mmo od 12 roku ?ycia wi?c szybko si? nie za?amuje ^_^

Chcia?bym wiedzie? jak? ras? najlatwiej by?o by rozpocz?? i i?? w stron? produkcji,handlu i wydobycia ?

a wiadomo kole? co jest nadziany, mo?e ?atwo zrobi? sobie kumpli ;P
2-3 bezzwrotne po?yczki i masz ju? zal??ek plecków :D

Wspomniano co? o transport shipach mo?ecie rozwin?c temat ?

RIPsento

  • Gość
Handel i tylko handel
« Odpowiedź #6 dnia: Marzec 25, 2006, 12:13:43 »
Poczytaj FORUM to sobie wyrobisz pogl?d na temat ras. Jak ci si? nie chce to wracaj do WoWa.

Ichneumon

  • Gość
Handel i tylko handel
« Odpowiedź #7 dnia: Marzec 25, 2006, 12:23:07 »
WoW ?? World of Wussies ??  :twisted:

Masz minusa   :twisted: . Nastepny minus i zeruje licznik postow :D
Admin grajacy w WoW

Ellaine

  • Gość
Handel i tylko handel
« Odpowiedź #8 dnia: Marzec 25, 2006, 21:04:07 »
Cytat: "Shiro Katsuya"
Chcia?bym wiedzie? jak? ras? najlatwiej by?o by rozpocz?? i i?? w stron? produkcji,handlu i wydobycia ?


Jesli idzie o produkcje i wydobycie, to wszystkie rasy maja identycznie.
Jesli idzie o handel, sprawa ma sie zupelnie inaczej.

Jesli grasz Minmatarem, wszyscy mysla, ze tak naprawde jestes piratem albo innym zbojem. Do tego dysponujesz paskudnym wygladem, ktory jeszcze to potwierdza. Dzieki temu mozesz zaskakiwac ludzi swoimi rynkowymi ofertami i trafionymi inwestycjami.

Jesli grasz Amarrem, wszyscy mysla ze Twoje mysli obracaja sie wokol walnych bitew pancernikow przy dzwiekach Marszu Imperialnego z Gwiezdnych Wojen lub co gorsza psalmow. Efekt ten sam co przy Minnich.

Jesli grasz Caldari, nikt nic o Tobie konkretnego nie mysli i handlujesz bez modyfikatorow rasowych. Albo moze nie do konca. Jesli lecisz z transportem mydla, wszyscy zastanawiaja sie "po co w Ravenie mydlo?".

Jesli grasz gallente albo Amarr/Ni-kunni, wszyscy wiedza, ze jestes kupcem. Kazdy sie spodziewa, ze zaraz przylecisz swoim obeliskiem i zawalisz im rynek.

Oczywiscie modyfikatory rasowe do handlu dzialaja tylko na graczy, ktorzy oceniaja konkurencje/cele (jesli sa piratami) na podstawie stereotypow i obrazka postaci ;)

Nieco bardziej serio;
najelszym krazownikiem gorniczym jest najprawdodpobniej Osprey - Caldari. Najlepszym gorniczym battleshipem jest Apocalypse - Amarr.
Pozniej jest nierasistowski ORE - barki. Tutaj mozna ewentualnie powiedziec, ze styl walki gallente jest najodpowiedniejszy, bo gallente maja wyszkolone drony, przydatne czasem w Covertorze (ORE).
Najszybciej dobrego industriala nauczysz sie w Amarr - Bestower to tylko 2 poziom skilla.
Najlepszym industrialem jest Iteron V, ale juz z transport shipami jest gorzej, bo occator jest wielokrotnie drozszy niz odpowiedniki innych ras.
Najpopularniejszym freightenerem jest Obelisk - Gallente, zapewne dlatego, ze Iteron V jest najpopularniejszym Industrialem. Jednak najszybszym jest Fenrir - Minmatar.

Przy tym wszystkim warto wiedziec, ze postac dowolnej rasy moze szkolic sie w statkach wszystkich innych ras bez zadnych minusow i przeszkod.

redbart

  • Gość
Handel i tylko handel
« Odpowiedź #9 dnia: Marzec 26, 2006, 10:24:47 »
Cytat: "Ichneumon"
WoW ?? World of Wussies ??  :twisted:

Masz minusa   :twisted: . Nastepny minus i zeruje licznik postow :D
Admin grajacy w WoW


Wiem, ?e to ostatnio modne ;) patrz KRRiT :) i 500 k tysi dla polsatu :), ale  tendencyjnym cenzorom-adminom mówimy nie ;)

Ellaine

  • Gość
Handel i tylko handel
« Odpowiedź #10 dnia: Marzec 26, 2006, 13:21:30 »
Cytat: ireul
.
Moja kulpa.
Cytuj
co do transport shipow:
okazuje sie ze uzywajac dobrych cargo expanderow, np 27.44%, amarski Impel ze swoimi 7 lowslotami bije wszystko (27.292 m) (dla porownania - Occator 26.771 m)
Low sloty i extendery rzadza.
Jednak wozenie rzeczonych dobrych extenderow to nie moj poziom. Jesli lece transportem zamiast zwyklym Iteronkiem, to raczej dlatego ze;
1.chce mwd (to nie na temat)
2.chce zmniejszyc ryzyko zgonu bo mam cenny ladunek.

Tyle, ze tymczasem dla mnie cenny ladunek to 100-200 milionow. Jesli dodaje do ryzyka inwestycyjnego 60 milionow occatora, to juz mnie troche boli. Jakby mialo do tego dochodzic jeszcze 200 za extendery, to przestaje mi sie oplacac - transport zwiekszajac moje szanse przezycia w ewentualnym starciu o np 40%, zwieksza moje straty przy ewentualnym zgonie o 100%, czyli pupa, zla inwestycja.

Ale 7 low-slotow rzeczywiscie mila rzecza jest. Az sie moze wezme za amarr industrial ;)

Moze kiedys bede wozic cos obzrydliwie cennego :)
« Ostatnia zmiana: Luty 16, 2013, 19:43:11 wysłana przez Ireul Taar »

Ichneumon

  • Gość
Handel i tylko handel
« Odpowiedź #11 dnia: Marzec 26, 2006, 13:23:34 »
powiedz kiedy to wpadniemy na Quafo :P

Shiro Katsuya

  • Gość
Handel i tylko handel
« Odpowiedź #12 dnia: Marzec 26, 2006, 23:46:50 »
ha okazalo sie ze jednak nawet koles co chce handlowac musi nauczyc sie walczyc (misje .. : P ) niestety... w kazdym razie latam juz po galaktyce ostro i trzepie mamone:d

thx za pomoc

Ellaine

  • Gość
Handel i tylko handel
« Odpowiedź #13 dnia: Marzec 27, 2006, 01:29:41 »
Cytat: "Shiro Katsuya"
ha okazalo sie ze jednak nawet koles co chce handlowac musi nauczyc sie walczyc (misje .. : P ) niestety...

A po grzyba Ci te misje?
Standingiem mozesz poprawic koszt brokera, ale czy warto?

garghgor

  • Gość
Handel i tylko handel
« Odpowiedź #14 dnia: Marzec 27, 2006, 21:47:34 »
A ja si? w sumie zastanawiam co lepiej przy tworzeniu postaci:

Wi?cej skilli, ale na niskim poziomie, czy mniej ale na wy?szym poziomie od pocz?tku.

Probuj? stworzy? sobie posta? i ci?gle dylemat. W jednej karierze wybra?em Minmatar/naukowiec/Astrogeologia, czyli skille warte co najmniej milion, ale pocz?tkowa liczba pkt w skillach: ok. 6300.
Z drugiej strony Minnatar/Technik/specjalista od kopania z 13tys. Skill Pointów, ale jak tak podliczy?, to mo?e ze 100tys. bym wyda? na te skille.

W tej chwili ybra?em opcje I, co pozwala mi na tak naprawd? pe?n? swobod? w rozwoju postaci. Na pocz?tku nie ma za du?o kasy wi?c trzepi? te misje, a? mnie ju? mier?i od latania z paczkami po regionie.
To chyba jednak ciekawsze od kopania fregat?. O handlu na pocz?tku to chyba te? mo?na pomarzy?, bo z tak? ?adowni? to zyski niewielkie raczej.
A kas? trzeba spo?ytkowa? szybko na nowy sprz?t (dzia?a, os?ony, statek) wi?c nie ma za co ju? kupowa? nowych skilli.

Przez pierwsze 14 dni to chyba nie ma tak naprawd? znaczenia od czego si? zacznie, trzeba rozwija? skile po równo i powoli zacz?? jak?? specjalizacj?.

Xarthias

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 6 512
  • Spamin' the World
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Xarthias
  • Korporacja: GoonWaffe
  • Sojusz: Goonswarm Federation
Handel i tylko handel
« Odpowiedź #15 dnia: Marzec 27, 2006, 22:08:05 »
IMHO najlepiej na pocz?tku frej? na 4 wyci?gn??... Te ró?nice kilku isków w skillach to pryszcz... a zaczynasz maj?c 100k sp i mo?liwo?? od razu robienia np cruzów, a poza tym oszcz?dzasz ze dwa dni skillowania... No i frejke na 4 lvl tak czy tak trzeba zrobi? :)
Ale w sumie to s? ró?nice które si? zacieraj? po miesi?cu czy dwóch grania, wi?c tak naprawd? to nie ma ?adnego znaczenia.
Przedwieczny.

Goomich

  • Gość
Handel i tylko handel
« Odpowiedź #16 dnia: Marzec 27, 2006, 22:18:04 »
Cytat: "garghgor"
Wi?cej skilli, ale na niskim poziomie, czy mniej ale na wy?szym poziomie od pocz?tku.


I marnujesz czas, kóry móg?bys spozytkowac na skillowanie.

Tomash Kovahlsky

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 601
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Tomash Kovahlsky
  • Korporacja: Polish Task Forces
  • Sojusz: C0VEN
Handel i tylko handel
« Odpowiedź #17 dnia: Marzec 28, 2006, 13:30:55 »
Heh... jak ja sobie tworzylem postac, to tak dobieralem swoja "historie", zeby miec odpowiednio rozlozone atrybuty... na skille wogole nie patrzalem... skille sie syrownaja po kilku dniach grania... a ISKi... na to wogole sie nie powinno patrzec podczas tworzenia postaci.

Ellaine

  • Gość
Handel i tylko handel
« Odpowiedź #18 dnia: Marzec 28, 2006, 14:24:58 »
Przy tworzeniu postaci najwazniejszy jest wyglad, nieco tylko mniej istotne sa parametry, skille w istocie sa zupelnie pozbawione znaczenia :)

Raan Kern

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 863
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Raan Kern
  • Korporacja: GBTeam
  • Sojusz: C0VEN
Handel i tylko handel
« Odpowiedź #19 dnia: Marzec 28, 2006, 14:40:56 »
Cytat: "Ellaine"
Przy tworzeniu postaci najwazniejszy jest wyglad, nieco tylko mniej istotne sa parametry, skille w istocie sa zupelnie pozbawione znaczenia :)


Nareszcie m?dre s?owa :)
Raan Kern - The Sleepkamper
[GBT] Gang Bang Team