Autor Wątek: Jump Clone  (Przeczytany 8238 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Blaster

  • OLD BUFU
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 349
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Blaster Kroms
  • Korporacja: State Protectorate
Jump Clone
« dnia: Marzec 23, 2006, 13:14:41 »
Ponawiam temat, który pojawil sie juz jakis czas temu w jednym z watków, który dotyczyl czegos innego.  :roll:

Czy ktos napisze dokladnie jak dzialaja te jump clones  :?:  

Kolega Losbekoczos zapowiadal ze zbada temat i jaks od tamtej pory (chyba z miesiac temu) nic nie napisal  :roll:

Wzywam do odpowiedzi  :wink:

Tomash Kovahlsky

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 601
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Tomash Kovahlsky
  • Korporacja: Polish Task Forces
  • Sojusz: C0VEN
Jump Clone
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 23, 2006, 13:16:46 »
Blaster... no to zes wymyslil posta... zeby 1000 zrobic...:P

...ale owszem... LosBekoczos... co z tymi informacjami?

Dormio

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 3 456
  • Mi'Sie
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Dormio
  • Korporacja: Shocky Industries Ltd.
Jump Clone
« Odpowiedź #2 dnia: Marzec 23, 2006, 13:18:38 »
O ile dobrze pami?tam to potrzeba standingu +8 pomi?dzy w?asnym corpem, a tym u którego mamy zamiar zrobi? klona. Ilo?? klonów zale?y od skilla.

Na forum eve-o by? obszerny topic w tym temacie... poszukam jak b?d? mia? czas...
Brak sygnatury w ramach protestu przed czepiaczami...

kerisso

  • Gość
Jump Clone
« Odpowiedź #3 dnia: Marzec 23, 2006, 13:19:27 »
BLASTER????

No faktycznie przeginasz...heheheheh

Ale co tam...tez sie zainterseuje tym tematem i licznik do 999 zapodam :p

Ale losB - dawaj te info :]

pc5

  • Gość
Jump Clone
« Odpowiedź #4 dnia: Marzec 23, 2006, 13:26:44 »
Przyk?ad z ?ycia wzi?ty :

Marquiz nie móg? zrobi? sobie JC poniewa? nie mia? standingu od korporacji (PTF) +8 do Duvolle, a od siebie mia? +9,12. Musia? stworzy? w?asnego korpa i dzi?ki temu i on i korporacja mia?a ponad 8 standigu do Duvolle, dopiero wtedy móg? zrobi? sobie JC.

Na forum EVE kto? sprzedawa? JC. Polega?o to na tym, ?e go?? mia? + 8 korpowy standing do jakiej? korporacji, ka?dy kto chcia? zrobi? sobie JC WYCHODZI? z w?asnego korpa, WST?POWA? do korpa tego Pana, robi? JC i wychodzi? z korpa. Przez to, ?e szybko wyszed? z korpa (przed DT) standing korpa tego Pana si? nie zmieni?. Potem osobnik wraca? do w?asnego korpa.

hallor

  • Gość
Jump Clone
« Odpowiedź #5 dnia: Marzec 23, 2006, 13:55:34 »
Ze tak wtrace...

Samemu tez trzeba miec standa >=8 zdaje sie... Bo sa 2 rozne komunikaty - albo ze nie lubia cie albo twojej korporacji.

A teraz pytanie troche offtopic - czy stand corpa vs corpa jest liczony jako srednia standow czlonkow czy jakos inaczej?


H.

Aenyeweddien

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 421
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Aenyeweddien
  • Korporacja: Unseen Academy
  • Sojusz: The Unseen Company
Jump Clone
« Odpowiedź #6 dnia: Marzec 23, 2006, 14:18:40 »
Ale za to jest inna mo?liwo?? instalujesz sobie jump klona w konkretnym miejscu i go przenosisz do innej stacji gdzie nie masz wymaganego standingu
Wróg mojego wroga jest moim przyjacielem

Beware I am witch

Alterego Kirh'aard; nezma

partridge

  • Gość
Jump Clone
« Odpowiedź #7 dnia: Marzec 23, 2006, 17:27:32 »
Taaa Gosia ma racje... ja tak wlasnie zrobilem w systemie gdzie mamy stacje Conquerable mamy Standing 10.0 tam jest Medical... robisz sobie Clona kosztuje chyba 100k ISK. Nastepnie przenosisz sie do Jump Clone... lecisz Klonem tam gdzie masz ochote zostawiasz go sobie po 24H od skoku mozesz spowrotem wrocic do orginalnego klona a tamten w miejscu gdzie go zostawiles.... i mozesz sobie do niego wrocic kiedy chcesz.

regis

  • Gość
Jump Clone
« Odpowiedź #8 dnia: Marzec 23, 2006, 18:44:30 »
i nie wracajcie do klona jezeli jestescie w stacji w ktorej tego klona zostawiliscie.

LosBekoczoS

  • Gość
Jump Clone
« Odpowiedź #9 dnia: Marzec 24, 2006, 08:21:29 »
Tak wiec zbadalem ( heh 5 losbekoczosow siedzi rozwalonych po galaktyce :) )

Cala opreracja wyglada tak :

- instalujemy klona na stacji korporacji do ktorej nasz wlasny corp ma +8.0 standing ( najlatwiej takie cos znalezc na stacjach graczy ( przyk?adowo stacja Trust gdzie jesli niepodpadlismy im mozemy za 50 mln wykupic jumpclones na miesiac (miesiac +8 standingu)))
- po instalnieciu lecimy  sobie w miejsce gdzie chcielibysmy miec klona np amarr, i dajemy jump clona na stacje gdzie " posadzilismy " 1. W ten sposob mamy juz zainstalowanego klona w amarr ( pomimo ze niemamy +8 stand do danego corpa ).  Po skoku instalujemy kolejnego i rozwozimy sie po galaktyce, az do skutku :)


Rzeczy sprawdzone :
 - tak implanty zostaja w clonie do ktorego je zainstalujemy. Przed kazdym skokiem musimy wylaczyc trening zeby pozwolilo nam skoczyc.

Rzeczy niezbadane:
- slyszalem od ludzi ze to nie problem ale sprwdze nie dlugo, klony zainstalowane ( podobno ) nie maja okreslonej pojemnosci SP, maja taka sama jak nasz "glowny" klon, doktorego idziemy po smierci. Ten fakt sprawdze soon bo czeka mnie w najblizszych tygodniach upgrade clona wiec wam dopisze :)


Ps jesli ktos ma jeszcze jakies pytania proponuje lapac mnie in game :)

Blaster

  • OLD BUFU
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 349
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Blaster Kroms
  • Korporacja: State Protectorate
Jump Clone
« Odpowiedź #10 dnia: Marzec 24, 2006, 12:01:26 »
Cytat: "LosBekoczoS"
Trust gdzie jesli niepodpadlismy im mozemy za 50 mln wykupic jumpclones na miesiac (miesiac +8 standingu


Co to znaczy ze na miesiac? Co sie dzieje z takim clonem po miesiacu?

Cytat: "LosBekoczoS"
Rzeczy niezbadane:
- slyszalem od ludzi ze to nie problem ale sprwdze nie dlugo, klony zainstalowane ( podobno ) nie maja okreslonej pojemnosci SP, maja taka sama jak nasz "glowny" klon, doktorego idziemy po smierci. Ten fakt sprawdze soon bo czeka mnie w najblizszych tygodniach upgrade clona wiec wam dopisze :)


A ile SP ma j klon w trakcie jego tworzenia? Tyle ile nasz podstawowy clon?

Cytat: "kerisso"
BLASTER????

No faktycznie przeginasz...heheheheh

No co idziemy leb w leb  :roll:
A niedlugo nawet jak polaczymy liczbe naszych postów to i tak Xarta nie dogonimy  :P
I do jakiego clona przenosimy sie po smierci zawsze do jednego czy mozna sobie wybrac?

jamiro

  • Gość
Jump Clone
« Odpowiedź #11 dnia: Marzec 24, 2006, 15:00:56 »
Jest jeszcze jeden trick :)
Jezeli ma sie wlasny standing 8+ to nie trzeba koniecznie kombinowac aby korp mial 8+ do npc zeby zrobic JC. WYstarczy dolaczyc do obojetnie jakiego corpa npc (czyli po prostu wyjsc ze swojego corpa) i mozna od razu zakladac JC tam gdzie sie ma osobisty standing 8+. Zasady mowia wyraznie ze jezeli jest sie w corpie npc to decyduje tylko standing gracza. Sprawdzilem i to dziala :)

redbart

  • Gość
Jump Clone
« Odpowiedź #12 dnia: Marzec 24, 2006, 17:12:54 »
W?a?nie o to mi chodzi?o! Dok?adnie, strza? w dzi?si?tke ;) z tym ostatnim. S?k Ju

Viper

  • Gość
Jump Clone
« Odpowiedź #13 dnia: Marzec 24, 2006, 17:34:27 »
To ja sie zapytam ... je?li wyjde z mojego corpa zaloze sobie JC i wroce do mojego corpa czy klon mi zostaje ?? czy jakies inne badziewie bendzie ??

pc5

  • Gość
Jump Clone
« Odpowiedź #14 dnia: Marzec 24, 2006, 17:53:03 »
Nie znam si? na JC, wi?c prosz? odpowiedzcie na moje pytanie.

Powiedzmy ?e mam implanty +5 x 4, jest wojna, przesiadam si? w klona (!) i nim walcz?, po wojnie/bitwie/potyczce wracam do swojego main body i dalej ciesze si? implancikami. Czy mo?na tak korzysta? z JC?

partridge

  • Gość
Jump Clone
« Odpowiedź #15 dnia: Marzec 24, 2006, 19:39:45 »
O to wlasnie chodzi.... mozesz miec nawet implanty +2 x4 w klonie a spowrotem wrocic do klona z implantami +5 x4. Zle rozumiesz pojecia Jump Clone tyczy sie tylko i wylacznie skakania pomiedzy klonami a kazdy z nich jest rownowazny... jedyna roznica to implanty zainstalowane w klonie... Np masz klona na implantach +4x4 czyli max skillowanie jezeli nie walczysz... w momencie kiedy masz ochote na PvP przesiadasz sie do klona (bez implantow) lub na przyklad z setem Snake +2 i masz bonus do atrybutow +2 + max z predkosc...

Drodo

  • Gość
Jump Clone
« Odpowiedź #16 dnia: Marzec 24, 2006, 20:45:18 »
Jedna uwaga.

Dzisiaj testowa?em jump Clona i kiedy go zainstalowa?em w stacji i od razu chcia?em do niego skoczy? to nic si? nie sta?o. Poza tym, ?e clon zosta? zlikwidowany.
Czyli jak rozumiem w momencie przeskakiwania nie mo?na by? w stacji klona z którego przeskakujemy lub do ktorego przeskakujemy. czy tak?

Konrad

  • Gość
Jump Clone
« Odpowiedź #17 dnia: Marzec 24, 2006, 22:49:27 »
o ile wiem to chyba w jednej stacji moze byc jeden jump clone - a sytuacje ktore mialy by doprowadzic co powstania 2giego sa nieporzadane ... chyba w tym byl problem

co do skakania do jump clona znajdujacego sie w tej samej stacji to tak bedzie komunikat o tym ze jump clone zostal zniszczony (chyba tak to szlo)

jamiro

  • Gość
Jump Clone
« Odpowiedź #18 dnia: Marzec 25, 2006, 00:53:29 »
wyglada to tak:
trzeba odseparowac pojecia jumpclone od clone bo to robi zamieszanie
trzeba miec standing 8+ zeby zawrzec KONTRAKT na JC wiec jezeli weszlismy do corpa npc w tym celu i po stworzeniu go opuscimy to nadal mozemy go uzywac... mozna miec max 5 jumpclonow i wykonywac jeden skok raz na 24h

moze objasnie to na przykladzie
wstapilem do corpa NPC zeny stworzyc JC, w moim przypadku standing pozwalal na stworzenie kontraktu w caldari navy. Po wystapieniu ze swojego corpa wyladowalem w caldari provinsions bodajze, ale to bez znaczenia bo liczy sie wtedy tylko moj standing. Polecialem do sobaseki stworzyc kontrakt na JC. Moj JC zostal tam umieszczony a ja sobie polecialem gdzie indziej - powiedzmy do ours. W momencie kiedy chce sie przesiasc wylaczam skillowanie i w zakladce Jump Clones wybieram clona w sobaseki i naciskam 'clone jump' co sie dzieje... Jestem w Sobaseki a moje cialo stalo sie jumpclonem ktory zostal w ours -w tej chwili nie mam juz jumpclona w sobaseki tylko w ours, nie mam tez implantow... Lece sobie do rens i po 24 chce wrocic, znowu naciskam 'clone jump' i laduje w ours w moim ciele z implantami a w rens zostaje jumpclone. Nalezy pamietac ze clone i jumpclone to nie to samo, gdybym zostal spodowany w rens to wyladowalbym w w nonni bo tam mam wykupionego normalnego clona (mozna miec 5 jumpclonow ale tylko 1 clon przechowujacy skille) ale moje cialo z implantami zostalo w ours.. wicec tylko nacisnac jumpclone i mam swoje impy po stracie poda :)

trocje zawile ale ciezko to opisac :) trzeba tego doswiadczyc :P

redbart

  • Gość
Jump Clone
« Odpowiedź #19 dnia: Marzec 25, 2006, 11:54:23 »
Ca?kiem proste i logiczne ;)

Ichneumon

  • Gość
Jump Clone
« Odpowiedź #20 dnia: Marzec 25, 2006, 12:10:09 »
no to na pvp lecimy jump clonem :D

Viper

  • Gość
Jump Clone
« Odpowiedź #21 dnia: Marzec 25, 2006, 17:01:41 »
Nie ... lecimy normalnie a z naszego ciala robimy JC :P

Gimitar

  • Gość
Jump Clone
« Odpowiedź #22 dnia: Marzec 28, 2006, 07:01:17 »
Mom implanty +3.
Stworzylech JC w sobaseki. No i ok po tygodniu mi jajko rozwalili. Czyli normalnie sie implanty traci, wiyc co sie dzieje w takim wypadku?
Ewentualnie co zrobic aby nie stracic.

redbart

  • Gość
Jump Clone
« Odpowiedź #23 dnia: Marzec 28, 2006, 08:31:53 »
To logiczne :P [dzi? mam dzie? stwierdzenia "to logiczne"].

IF (cia?o!=cia?oZImplantami) nieTraciszImplantówBoIchNieMasz();
Else If (cia?o==cia?oZimplantami) zonk();
Else

      dzieje sie wielkiem bum, zwis komputea, unisntrall eve i reinstal windy :)

Blaster

  • OLD BUFU
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 349
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Blaster Kroms
  • Korporacja: State Protectorate
Jump Clone
« Odpowiedź #24 dnia: Marzec 28, 2006, 14:46:46 »
Cytat: "Gimitar"
Mom implanty +3.
Stworzylech JC w sobaseki. No i ok po tygodniu mi jajko rozwalili. Czyli normalnie sie implanty traci, wiyc co sie dzieje w takim wypadku?
Ewentualnie co zrobic aby nie stracic.


Latac klonem bez implantów a jak na dluzszy czas masz zamiar siedziec w stacji to przeniesc sie do tego z implantami  8)

Viper

  • Gość
Jump Clone
« Odpowiedź #25 dnia: Marzec 28, 2006, 22:33:57 »
IF clon = JC then
nie tracisz implantow
else
tracisz implanty
end if
Jasne ??  :P

Ellaine

  • Gość
Jump Clone
« Odpowiedź #26 dnia: Marzec 28, 2006, 23:00:51 »
Na zdrowy rozum, mozesz:
1.nawszczepiac sie
2.skoczyc do jump clona
3.nawszczepiac sie
4.zginac
I wtedy stracisz wszczepy (te w jump clonie) :)

Locutus

  • Gość
Jump Clone
« Odpowiedź #27 dnia: Maj 06, 2006, 14:29:15 »
Gimi zrobienie JC nie zabezpieczy cie przed strat? implantów, musisz jeszcze przesi??? si? na którego? JC ( przeskoczy? do niego ) i wtedy on staje sie twoim podstawowym cia?em a posta? z implantami staje si? mo?liwym JC.