Autor Wątek: Kilka pytan wprost od Nooba :P  (Przeczytany 6698 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Thrasher

  • Gość
Kilka pytan wprost od Nooba :P
« dnia: Styczeń 24, 2006, 12:45:39 »
hejka
korzystajac z okazji chcialem przywitac szanowne grono userow tego forum :)
gram od 5 dni w EVE .... no i wessalo mnie jak magnes :)
mam kilka pytan moze i glupich ale dla mnie dosc istotnych :)
mysle ze odpowiedz na te pytania  wjednym temacie przyda sie innym noobom ktorzy beda tu zagladac.

1. Czy w EVE  istnieja zamieszkale planety, czy mozna na nich ladowac ? gdzie szukac takich planet (jakie uklady) ?

2.Czy jest mozliwosc skakania miedzy systemami slonecznymi poza uzyciem GATÓW , czy jest cos w rodzaju napedu nadgwiezdnego zakladanego na statek ?

3. Czy sa czynniki zewnetrzne (nie walka i iinne statki npc i player) ktore moga zniszczyc nasz statek ? cos w stylu nieprzyjazwe warunki w jakims ukladzie czy grawitacja badz inne ?

4. Czy sa uklady "totalnie obce" znaczy gdzie sa npc jakiejs innej rasy ala obcy, kompletna inna egzystencja, cos nie z tego swiata ?

5. Mam juz topowa fregate...(tak mi sie wydaje wiec prosze o linka do stronki gdzie bedzie ship database) jak dlugo nia latac ? w zasadzie juz moge na destroyera wskoczyc ale mnie on nie interesuje.

6. Czy da sie upgradnac statek na stale (nie chodzi mi o itemy do slotow) , powiedzmy doplacam i zwieksza mi sie shield lub cos ale na zawsze ?

narazie to tyle.... bede staral sie uzupelniac ten topic
z gory dziekuje
Lord Vaco

Blaster

  • OLD BUFU
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 349
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Blaster Kroms
  • Korporacja: State Protectorate
Re: Kilka pytan wprost od Nooba :P
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 24, 2006, 13:05:24 »
Cytat: "Thrasher"

1. Czy w EVE  istnieja zamieszkale planety, czy mozna na nich ladowac ? gdzie szukac takich planet (jakie uklady) ?


Tak istnieja takie planety ale poza znaczeniem fabularnym (rózne historie na ich temat itp) nie maja wiekszego znaczenia. Ladowac na nich nie mozna.

Cytat: "Thrasher"

2.Czy jest mozliwosc skakania miedzy systemami slonecznymi poza uzyciem GATÓW , czy jest cos w rodzaju napedu nadgwiezdnego zakladanego na statek ?


Tak jest taka mozliwosc ale potrafia to tylko najwieksze statki o Dreadnoughtów w góre


Cytat: "Thrasher"

3. Czy sa czynniki zewnetrzne (nie walka i iinne statki npc i player) ktore moga zniszczyc nasz statek ? cos w stylu nieprzyjazwe warunki w jakims ukladzie czy grawitacja badz inne ?


Nie zaobserwowalem czegos takiego

Cytat: "Thrasher"

4. Czy sa uklady "totalnie obce" znaczy gdzie sa npc jakiejs innej rasy ala obcy, kompletna inna egzystencja, cos nie z tego swiata ?


Nie ma czegos takiego. Jedyna stosunkowo "obca rasa" sa Jovianie ale oni wywodza sie od ludzi sa tylko bardziej rozwinieci. Maja co prawda tkze róznice fizyczne ale ja bym ich "obcymi" nie nazwal.
A i przestrzen Jovian jest zamknieta dla "normalnych" pilotów.
Cytat: "Thrasher"

6. Czy da sie upgradnac statek na stale (nie chodzi mi o itemy do slotow) , powiedzmy doplacam i zwieksza mi sie shield lub cos ale na zawsze ?


Nie da sie. Mozna to robic jedynie za pomoca skilli ale tylko w twoich rekach ten statek bedzie lepszy a jak przekazesz go komus kto ma lepsze lub gorsze skille to statek bedzie mial inne wlasciwosci

pc5

  • Gość
Re: Kilka pytan wprost od Nooba :P
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 24, 2006, 13:18:27 »
Cytat: "Thrasher"

3. Czy sa czynniki zewnetrzne (nie walka i iinne statki npc i player) ktore moga zniszczyc nasz statek ? cos w stylu nieprzyjazwe warunki w jakims ukladzie czy grawitacja badz inne ?
Lord Vaco


Istnieje jeden znany mi czynnik - pollution clouds z kopania mercoxitu.

pticu

  • Gość
Kilka pytan wprost od Nooba :P
« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 24, 2006, 15:08:34 »
mozna sie tez zdziwic ryjac DCM'ami :) tank sie przyda

enderpl

  • Gość
Re: Kilka pytan wprost od Nooba :P
« Odpowiedź #4 dnia: Styczeń 24, 2006, 15:40:01 »
Cytat: "Thrasher"
hejka

6. Czy da sie upgradnac statek na stale (nie chodzi mi o itemy do slotow) , powiedzmy doplacam i zwieksza mi sie shield lub cos ale na zawsze ?



mozna upgradnac statech do tech2, jest to kosztowne ale na stale zmienia jego statystyki...

Thrasher

  • Gość
Kilka pytan wprost od Nooba :P
« Odpowiedź #5 dnia: Styczeń 24, 2006, 22:15:13 »
thx wszystkim za odpowiedzi, bede kontynuowal moj noob questionariusz :P
Pewne jest ze kupuje eve, wogole nie wiem gdzie ja bylem.... ze przegapilem ta "super produkcje"


7.  Najbardziej fascynuje mnie mozliwosc budowy badz rozbudowa bazy zaimpementowana w tej grze. Jak to jest z tymi segmentami ? Gdzie mozna ewentualnie jako corp swoja baze wybudowac ? czy musi to byc ksiezyc, ksiezyc ktory nie jest juz przez kogos wykorzystywany ? Czy segmenty bazy sa mobilne , czy na stale orbituja w jakims miejscu ?

8.Jak to jest z agentami? Czym roznia sie event od zwyklych ? jak sie ma qual -15, 0 15 agentow ? Gdzie znajde liste specjalizacji agentow (www jakies) bo musze sie sprecyzowac jakie misje chce wypelniac, wiec poszukam najbardziej odpowiedniego agenta dla mnie.

9.Z czystej ciekawosci pytam tak na oko w najbardziej odwiedzanych systemach ile na raz graczy mozna spotkac ? Do tej pory bywalem w systemach gdzie czasem zdazalo sie 60 osob.

narazie to tyle pozdrawiam
LordVaco

hallor

  • Gość
Kilka pytan wprost od Nooba :P
« Odpowiedź #6 dnia: Styczeń 24, 2006, 22:51:04 »
Cytat: "Thrasher"

7.  Najbardziej fascynuje mnie mozliwosc budowy badz rozbudowa bazy zaimpementowana w tej grze. Jak to jest z tymi segmentami ? Gdzie mozna ewentualnie jako corp swoja baze wybudowac ? czy musi to byc ksiezyc, ksiezyc ktory nie jest juz przez kogos wykorzystywany ? Czy segmenty bazy sa mobilne , czy na stale orbituja w jakims miejscu ?

Zapomnij, przynajmniej na razie.
Zbudowanie posa kosztuje duzo, a potem trzeba go karmic jak jakiegos tamagochi ;). No i musi wytrzymac ew. "gosci". Budujesz z modulow ktore laczysz zdaje sie na zasadzie takiej jak fitowanie statkow.
A jak chodzi o baze_baze (tzn stacje) to nie mam pojecia, ale zapomnij ;).
Zreszta, co ja sie bede produkowal, zajrzyj tu:
http://myeve.eve-online.com/ingameboard.asp?a=topic&threadID=179069

Cytuj

9.Z czystej ciekawosci pytam tak na oko w najbardziej odwiedzanych systemach ile na raz graczy mozna spotkac ? Do tej pory bywalem w systemach gdzie czasem zdazalo sie 60 osob.

Ja tam widzialem >300, ale poki co tez noob jestem, a pozatym nikt przy zdrowych zmyslach nie siedzi w takim systemie.

H, akutalnie na odwyku wiec musi utrzymywac jakis kontakt z nalogiem ;)[/quote]

Xarthias

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 6 512
  • Spamin' the World
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Xarthias
  • Korporacja: GoonWaffe
  • Sojusz: Goonswarm Federation
Kilka pytan wprost od Nooba :P
« Odpowiedź #7 dnia: Styczeń 24, 2006, 22:59:15 »
7. Heh, budowa baz (POSów - Player Owned Structures - i Outpostów) jest daleko poza Twoim zasi?giem. A je?li jeste? w korpie, który ma/stawia cosik takiego, to tam ju? Ci wyja?ni? co i z czym. Ale generalnie przez pierwsze miesi?ce gry mo?esz sobie spokojnie odpu?ci? ten temat. A potem b?dziesz mia? du?o czasu na doj?cie co i jak.
Ale odpowiadaj?c cz??ciowo na Twoje pytanie - POSy stawia si? przy ksi??ycach i mo?na je zwin?? i przenie?? w inne miejsce. S? dwie zasady dotycz?ce wyboru ksi??yca - musi by? wolny (tzn na jego orbicie nic nie jest zakotwiczone) i musi by? w systemie o security 0.7 lub ni?szym. Outposty stawia si? w tylko (?) w 0.0 - wi?cej niewiele Ci mog? o nich powiedzie?.
8. Im lepsze quality agenta tym wi?ksze nagrody za misje daje. Co do "specjalizacji" agentów to poszukaj na forum, by? gdzie? post o tym jacy agenci daj? jakie typy misji.
9. Ja na razie widzia?em prawie 380 osób w PF-368 (bójka by?a ;) ) i w Jita ponad 460, ale to ostatnie sko?czy?o si? padem serwera ;)
Przedwieczny.

Viper

  • Gość
Kilka pytan wprost od Nooba :P
« Odpowiedź #8 dnia: Styczeń 24, 2006, 23:19:21 »
Eee Xart w Jita to zazwyczaj jest okl 400 to co za wydazenie 460 ?

Mietek Cruise

  • Gość
Kilka pytan wprost od Nooba :P
« Odpowiedź #9 dnia: Styczeń 25, 2006, 00:00:34 »
Zwiedziles 60 systemow. My nieraz tyle podrozujemy zeby npce na paskach pozabijac;) Do zwiedzenia masz cos kolo 5000 systemow :)
Jezeli sie nie myle(noob w agentach jestem)to narazie specjalizacje nie sa Ci potrzebne. Staraj sie robic misje dla jednej korporacji (np quafe) lub innej rasy (quafe np:jest galantyjskie). Pozniej ( za pare miesiecy ) bedziesz mogl wybrac agenta tzw.R&D wtedy bedziesz zbieral punkty R&D codziennie, i co jakis czas z nich cos bedziesz mogl cos wylosowac (malo prawdobodobne:P to taki totek w eve, jak wylosujesz bpo na haca,to jestes jednym z najbogatszych ludzi w grze) . Ale do agentow R&D dluga droga ;) Dowiesz sie o nich wszystkiego w trakcie gry.

Xarthias

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 6 512
  • Spamin' the World
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Xarthias
  • Korporacja: GoonWaffe
  • Sojusz: Goonswarm Federation
Kilka pytan wprost od Nooba :P
« Odpowiedź #10 dnia: Styczeń 25, 2006, 07:56:54 »
Cytat: "Viper"
Eee Xart w Jita to zazwyczaj jest okl 400 to co za wydazenie 460 ?

Vip ja nie latam do Jita wi?c nie wiem - tyle widzia?em, a zaraz potem serwer pad? bo... Jita by?o przeci??one :P
Przedwieczny.

Thrasher

  • Gość
Kilka pytan wprost od Nooba :P
« Odpowiedź #11 dnia: Styczeń 25, 2006, 15:38:41 »
:)

10. Jak sie lata w grupie ? Spotkalem kolege i chcielismy razem polatac ale nie wiemy jak zrobic zeby jeden statek sledzil drugi badz odwrotnie. Kiedy dawalem keep at range i on warpowal to moj ststek sie gubil :P Czy moze zaklada sie tu jakies party ? Z tego pytania wywodzi sie nastepne.... czy mozna we dwoch robic msije agentow ? jezeli tak to jak ?

Goomich

  • Gość
Kilka pytan wprost od Nooba :P
« Odpowiedź #12 dnia: Styczeń 25, 2006, 15:51:11 »
Cytat: "Thrasher"
:)
10. Jak sie lata w grupie ? Spotkalem kolege i chcielismy razem polatac ale nie wiemy jak zrobic zeby jeden statek sledzil drugi badz odwrotnie. Kiedy dawalem keep at range i on warpowal to moj ststek sie gubil :P Czy moze zaklada sie tu jakies party ? Z tego pytania wywodzi sie nastepne.... czy mozna we dwoch robic msije agentow ? jezeli tak to jak ?


Próbowa?e? stworzy? z nim gang (gank?)?

Thrasher

  • Gość
Kilka pytan wprost od Nooba :P
« Odpowiedź #13 dnia: Styczeń 25, 2006, 16:03:46 »
nie bo nie bardzo wiem jak.... :P

Dormio

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 3 456
  • Mi'Sie
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Dormio
  • Korporacja: Shocky Industries Ltd.
Kilka pytan wprost od Nooba :P
« Odpowiedź #14 dnia: Styczeń 25, 2006, 16:18:50 »
PPM najwi?kszym przyjacielem, a potem prosto... form gang...
Brak sygnatury w ramach protestu przed czepiaczami...

pc5

  • Gość
Kilka pytan wprost od Nooba :P
« Odpowiedź #15 dnia: Styczeń 27, 2006, 12:35:34 »
POSy to fajna sprawa, sami utrzymujemy kilika. S?ysza?em o pewnym Panu, który utrzymywa? SAM 12 POSów. Jest to mo?liwe. Osobi?cie rozmawia?em z Panem, który bawi? si? 6 POSami te? sam. By?o to dla niego dochodowe zaj?cie, ale zarobi? iski, sprzeda? POSy i robi co? innego. Mo?na powiedzie?, ?e jest milialderem :)

A budowa, produkcja, nauka i inne rzeczy techniczne w EVE potrafi? cieszy? i to bardzo.

Blaster

  • OLD BUFU
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 349
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Blaster Kroms
  • Korporacja: State Protectorate
Kilka pytan wprost od Nooba :P
« Odpowiedź #16 dnia: Styczeń 27, 2006, 13:02:33 »
Cytat: "Dormio"
PPM najwi?kszym przyjacielem, a potem prosto... form gang...


A rozwijajac ta skrótowa wypowiedz Dormio to najerzdzasz kursorem na obrazek twojego kumpla (na jakims kanale np lokalu) pózniej prawy klawisz i "form gang". Kumpel musi tylko zaakceptowac i juz macie oddzielny kanal do rozmów i dodoatkowe funkcje i bonusy  :arrow: najbardziej przydatne to "gang warp" i "warp to member" (jak najedziesz kursorem na obrazek czlonka gangu). Pozatym punkty i kasa za zabicie wrogów dziela sie na czlonków gangu i wiele innych udogodnien o których nie chce mi sie pisac  8)

hallor

  • Gość
Kilka pytan wprost od Nooba :P
« Odpowiedź #17 dnia: Styczeń 27, 2006, 13:04:09 »
Cytat: "pc5"
POSy to fajna sprawa, sami utrzymujemy kilika. S?ysza?em o pewnym Panu, który utrzymywa? SAM 12 POSów. Jest to mo?liwe. Osobi?cie rozmawia?em z Panem, który bawi? si? 6 POSami te? sam. By?o to dla niego dochodowe zaj?cie, ale zarobi? iski, sprzeda? POSy i robi co? innego. Mo?na powiedzie?, ?e jest milialderem :)


pc ... pytanie - ile on dziennie ma czasu wolnego zeby je utrzymywac?


:P

EverSin

  • Gość
Kilka pytan wprost od Nooba :P
« Odpowiedź #18 dnia: Styczeń 27, 2006, 13:31:49 »
wbrew pozorom jesli masz wszystko dobze zorganizowane zajmowanie sie posem to zadna sztuka... raz na jakis czas dowozisz aliwo i zabierasz co sie zrobilo/przestawiasz produkcje :]

Wiekszosc osob prowadzacych POSy ma popodpisywane "kontrakty" na dowoz paliwa w wyznaczone miejsca np. co tyle a tyle dni za tyle a tyle kasy, podobnie jest z produkcja z POSa, zanim sie cos wyprodukuje mozna powiedziec ze juz jest sprzedane :D
Dzieki czemu mozna wszystko ladnie zorganizowac, nie marnujesz czasu na latanie i kupowanie paliwa nie marnujesz czasu na szukanie kupca na towary itp. itd. Jedyny bol tego jest taki ze czy ci sie chce czy ci sie nie chce MUSISZ raz na jakis czas pogrzebac przy tych posach... w innym wypadku straty kasy sa ogromne, nie mowiac o stracie zaufania klientow ^^
zupelnie jak bys w realu prowadzil wlasna firme, dotrzymywanie terminow przedewszystkim, inaczej masz wpierdol ^^

Majac wszystko ladnie poorganizowane naprawde nie zajmuje to tak duzo czasu jak by sie moglo zdawac...

hallor

  • Gość
Kilka pytan wprost od Nooba :P
« Odpowiedź #19 dnia: Styczeń 28, 2006, 00:39:06 »
No moze faktycznie, ale jakos nigdy mnie nie pociagalo prowadznie wirtualnej ani jakiejkolwiek innej firmy , bym sie chyba zanudzil na smierc.

coz, jedni wola jablka, inni wola gruszki ;)

pc5

  • Gość
Kilka pytan wprost od Nooba :P
« Odpowiedź #20 dnia: Styczeń 28, 2006, 11:01:13 »
W Eve ka?dy jest w jakie? firmie (korporacji) ;)

hallor

  • Gość
Kilka pytan wprost od Nooba :P
« Odpowiedź #21 dnia: Styczeń 28, 2006, 21:42:40 »
Ja naleze do Rodziny a nie do jakiejstam firemki :P



--
edit - zlego sfromuowania uzylem wczesniej ;p