Autor Wątek: Nowicjusza szybkie pileczki :)  (Przeczytany 3253 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Pynio

  • Gość
Nowicjusza szybkie pileczki :)
« dnia: Grudzień 06, 2005, 17:38:41 »
1. Czy i gdzie da sie zrezygnowac z obecnego corpa. I ktory polski chcialby przyjac faceta ktory nie gra po 10 godzin na dobe ale po 2-3 godziny raz na 2-3 dni, i do tego wiecej w weekend, czytam wasze posty i wychodzi mi na to ze miejsca dla mnie wsrod was nie ma... ale dzidzia w drodze i domek swoj juz wiec wiecie :)

2. np. EXPANDED CARGO: rozumiem to tak, SPEED BONUS -10%- wiec predkosc statku nizsza o 10 %, ale co tam zatem robi CARGO CAPACITY BONUS -15% (czym lepszy expand tym WIEKSZY "MINUS"... czy nie powinno byc na odwrot?)

3. np PROJECTILE AMMO. co to jest w opisie RANGE BONUS? niektore maja +20 % niektore -20%. Patrzac na pkt powyzej i opis cargo hull mozna zglupiec, pomijajac ze nie wiem do czego te %-enty stosowac (do jakiego wspolczynnika (podejzewam ze) broni)

4. Z czego wynika predkoscc w warpie. teraz latam RIFTEREM (fregata) i jest o wiele szybciej niz poprzedniczka... ale skad ta wiadomosc wyczytac
konkretnie. Czy sa przyspieszacze predkosci WARP?

5. co oznacza w statkach SCAN RESOLUTION...

6. i wogole czy gdzies sa opisy tych wspolczynnikow bo nigdzie tego nie znalazlem

Cale forum poczytalem, w eve pierwszy raz gralem poltora roku temu, tyle ze krotko, wiec czas na przypomnienia i pewne zmiany zwiazane z upgrejdami. Mam poradniki itp... ale moje pytania nie sa chyba bardzo NOOBOWSKIE :)

co do przystapienia do korpa to zaznaczam ze nie gram zeby tluc kase na max itp... po prostu bawie sie EVE, szukam statku ktory mi sie podoba, robie misje, handluje, kopie.... oczywiscie skladki itp wchodza w gre... no ale.. czekam na konkrety od znawcow tematow :)

Pozdrawiam

Raan Kern

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 863
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Raan Kern
  • Korporacja: GBTeam
  • Sojusz: C0VEN
Nowicjusza szybkie pileczki :)
« Odpowiedź #1 dnia: Grudzień 06, 2005, 17:52:43 »
Witka

ad. 2 - napisane minus ale daje na plus.

ad. 3 - Range bonus odnosi si? do zasi?gu broni. Zauwa?y?e? zapewne, ?e ammo z wi?kszym kopem ma wi?kszy minus do range.

Reszt? sam sobie z ch?ci? przypomn? ;)

Heh.. Rifterem powiadasz :D
Nie wiem sk?d u mnie si? bierze automagiczna sympatia do graczy wybieraj?cych ras? Minmatar :)
Dlatego wi?c zapraszam do Shocky Industries. Mozna nas zlapac na kanale SHCK.
Raan Kern - The Sleepkamper
[GBT] Gang Bang Team


dzikus

  • Gość
Nowicjusza szybkie pileczki :)
« Odpowiedź #2 dnia: Grudzień 06, 2005, 18:12:49 »
Co do dzia?ek i strzelania, to proponuj? tu zajrze?:
http://www.eve-centrala.pl/modules.php?name=News&file=article&sid=15

Poza tym w dziale artyku?y jest par? przydatnych informacji na ró?ne tematy.

A co do wst?powania w szeregi polskich korporacji - chyba ma?o która wymaga podej?cia hardcore - masz siedzie? tyle i tyle w grze i zarobi? dla nas konkretn? sum? pieni?dzy - wi?kszo?? z nas wychodzi z za?o?enia, ?e to tylko gra i generalnie RL > gry (tak przynajmniej mi si? wydaj?, za chwil? pewnie b?dzie burzy? moj? wizj? ?wiata). W dziale Ewidencja jest w?tek (chyba pierwszy od góry) ze spisem polskich korpracji wraz z podstawowymi o nich informacjami (profil/osoba kontaktowa/wielko?? itp.) zajrzyj tam i spróbuj znale?? co? dla siebie. Poza tym prawie ka?da polska korporacja ma na tym forum jaki? swój ma?y dzia? publiczny - tam te? mo?esz zajrze? i si? dopyta?.

Pynio

  • Gość
:)
« Odpowiedź #3 dnia: Grudzień 06, 2005, 18:20:57 »
dzieki chlopaki za info, Influencer- zapamietam korpa :) natomiast wracajac.

(posluguje sie wzorowo caly czas item database)

AD3. no nie kumam. mam np. projectile/small ammo/carbonized lead S i mam RANGE BONUS -60 %.... czyli co jak do ha?bicy 250mm ;) zaladuje o zasiegu (dziala) 100 to co sie stanie... (zasieg, falloff  range wszystko rozumiem)
Czyli co... optymalny zasieg dla broni =100 falloff accuracy 130, wiec jesli POCISKI maja -60% to mam rozumiec ze wszystko pomnozyc przez 0.6 ? i jesli amunicja ma na MINUS % to automatycznie bedzie silniejsza?

AD4. niestety nie widze nigdzie warp factor... najgorsze jest to ze kiedys jak gralem to wyczailem co i jak... a teraz nie wiem gdzie to jest.
Akurat Zbieram na nowy statek zeby poprobowac sie w eve z ciezszymi kolezkami :)

Xarthias

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 6 512
  • Spamin' the World
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Xarthias
  • Korporacja: GoonWaffe
  • Sojusz: Goonswarm Federation
Nowicjusza szybkie pileczki :)
« Odpowiedź #4 dnia: Grudzień 06, 2005, 18:44:50 »
AD3. Zmiejszasz optimala, falloff zostaje. Do tego jeszcze do?o?y? musisz skille :)  Generalnie zamiast Item Database najlepiej w praktyce sprawdzi? - zak?adasz dzia?ko na statek, ?adujesz jakie? ammo i (ca?y czas na zak?adce fitting) klikasz na dzia?ko prawym myszy -> Show info i tam masz aktualny zasi?g i falloff z wliczonymi bonusami od amunicji, skilli, statku, modu?ów itp...
W twoim przyk?adzie by?oby to 100-100*0,6 (optimal+ammo) + 130 (falloff)

AD4. Z tego co zauwa?y?em to freje/shutle maj? maksymalny warp speed 6AU/s ci??sze statki 3AU/s.
Przedwieczny.

Pynio

  • Gość
Nowicjusza szybkie pileczki :)
« Odpowiedź #5 dnia: Grudzień 06, 2005, 18:55:15 »
w grze tez Pynio.... ale stary nie musisz specjalnie sie trudzic :)

Xarthias

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 6 512
  • Spamin' the World
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Xarthias
  • Korporacja: GoonWaffe
  • Sojusz: Goonswarm Federation
Nowicjusza szybkie pileczki :)
« Odpowiedź #6 dnia: Grudzień 06, 2005, 18:57:34 »
Heh, Ire, stary górnik, lubi innym pomaga? :P
Poprawia mu to samopoczucie jak zestrzeli komu? haula :P :P :P

Generalnie jak jestes w grze i masz jakie? pytania to wle? na kana? PTF CENTRALA albo POLSKA i tam si? pytaj. Zazwyczaj kto? si? znajdzie, kto Ci odpowie :)
Przedwieczny.