Autor Wątek: Poczatkowa gra w EVE  (Przeczytany 6672 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

NeF

  • Gość
Poczatkowa gra w EVE
« dnia: Wrzesień 29, 2005, 18:21:11 »
Witam!

Gram od 4 dni w eve [zostalo mi 10 dni traila (lipa) :(] i nie spotkalem zadnego polaka (poza czatem). Latam i latam, robie misje od agentow i samotnosc mnie dobija. Jest to gra MMORPG, ktorej glowna zaleta powinna byc spolecznosc wspolpracujacych ze soba graczy, a takich spotykam tylko przy bramach i stacjach. Zagadac nawet czlowiek nie zdazy, bo zaraz gdzies sie delikwent warpnie, albo hangaruje. Poza tym wiekszosc jest na wiele wyzszym poziomie i w lepszych statkach, wiec o wspolpracy raczej ciezko mowic.

Jak widac wyzej, jestem poczatkujacym graczem i nie wiem zbyt wiele o mozliwosciach jakie ta gra oferuje. Ogarniecie samemu ilosc przedmiotow, systemow slonecznych, statkow, stacji, czy chocby tego, co wogole mozna "fajnego robic" jest co najmniej trudno. Przeszedlem tutorial (monotonny i czasochlonny), czytalem rozne poradniki i jak narazie robilem tylko misje bezpieczenstwa i transportowe w celu zdobycia gotowki i nie wiem tak naprawde co daje najwieksza satysfakcje w tej grze.

Chcialbym, zebyscie napisali swoje opinie, co najbardziej lubicie robic i prosilbym o ewentualna deklaracje, kto by ze mna polatal i pokazal co "jest fajnie robic".

Pozdrawiam.

NeF

Aenyeweddien

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 421
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Aenyeweddien
  • Korporacja: Unseen Academy
  • Sojusz: The Unseen Company
Poczatkowa gra w EVE
« Odpowiedź #1 dnia: Wrzesień 29, 2005, 18:26:07 »
Hej NEF jak pewnie sam zauwa?y?e? w Eve jest mas? systemów...

Dlatego spotkania s? raczej czym? wyj?tkowym chyba ?e nale?y si? do jednego korpa albo si? specjalnoie umawia.

Pozatym bior?c pod uwag? ?e dopiero zacze?e? to latasz w systemach bezpiecznych a wi?kszo?c z Nas preferuje ju? systemy z ni?szym SS
Wróg mojego wroga jest moim przyjacielem

Beware I am witch

Alterego Kirh'aard; nezma

pc5

  • Gość
Poczatkowa gra w EVE
« Odpowiedź #2 dnia: Wrzesień 29, 2005, 22:21:46 »
NeF, ja Ci? rozumiem, mia?em tak samo. S?k w tym ?e tam gdzie teraz latasz nie ma "zbiorowiska polaków".

Proponuj? wpierw wej?? na kana? "Polska", "Polish" lub "Centrala" i tam na pewno znajdziesz jakie? pokrewne dusze. 90%+ ludzi tam to Polacy.

Je?eli nie znajdziesz nikogo z kim móg?by? polata?, to skuteczn? metod? zabicia nudy jest do??czenie do korporacji. Wtedy zabawa staje si? du?o lepsza. Osobi?cie wybra?em PTF (Polish Task Forces) i nie narzekam na nudy. Je?eli tylko chcesz co? robi?, nie b?dziesz si? nudzi?. Ale do niczego Ci? nie namawiam ;)

Kromeq

  • Gość
Poczatkowa gra w EVE
« Odpowiedź #3 dnia: Październik 06, 2005, 10:28:32 »
Huh. Wczoraj w dalszym ciagu robilem tutorial i powiem ze gra mnie przeraza...

Po 1. to jest to ogromne i wogole nie wiem o co tam chodzi...
Po 2. nie kapuje o co biega z mapa i jak to efektywnie wykorzystywac
Po 3. na dluzsza mete sterowanie jest dosyc dziwne, tzn. nie widze mozliwosci robienia jakichs skomplikowanych manewrow, a walka polega zwykle chyba na wybraniu opcji "orbituj" na celu i odpaleniu tylu dzial ile mozna...
Po 4. market sie cos chyba wczoraj zepsol, tutorial kazal mi kupic cos w innym ukladzie, potem w assets wybrac ten uklad, set destination i autopilot... tyle ze uklad nagle z 5 systemow zrobil sie odlegly o 100000 jumpow i nie dalo sie poleciec.
Po 5. zarabianie kasy na minningu jest dosc dziwne... stacja, jump, mining laser, jump, stacja, dock itd... BTW zarobek nie jakis super...
Po 6. zupelnie nie kapuje o co z handlem biega... tzn towar mozna kupic chyba w roznych miejscach, ale jak porownac ceny zeby sie zorientwac co gdzie sie oplaca kupic sprzedac to sie nie skapowalem...

Kuracze, ogrom tego wszystkiego mnie rozwala. I powoduje kolowacizne... :D

RIPsento

  • Gość
Poczatkowa gra w EVE
« Odpowiedź #4 dnia: Październik 06, 2005, 12:04:04 »
Ad. 1. Nie martw si? nie jeste? sam :)
Ad. 2. Mapa jest dosy? prosta w u?yciu pokombinuj troch? bed?c w hangarze to si? po?apiesz ja u?ywam jej g?ównie jak chc? sprawdzi? jak daleko gdzie mam. (pewnie jest jeszcze ze sto zastosowa?)
Ad. 3. No tutaj to sam nie widze innych mo?liwo?ci chyba, ?e si? gangiem kogo? atakuje wtedy mo?na pokombinowa?
Ad. 4. To nie market tylko taki bug trzeba zrestartowa? eve i wtedy powinna wróci? normalna ilo?? jumpów
Ad.5. Jest to najlepsza przynajmniej dla mnie forma zarobku (jak masz co? w ladowni wyrzucasz to w przzestrze? i pó?niej ?adujesz do nowo powsta?ej puszki i odwozisz jak ci si? znudzi - nie trzeba lata? z ka?d? ?adowni?)
Ad. 6. Towar wida? w jednym regionie mo?esz go kupowa? i b?dzie on na stacji na której go naby?e?. Najpierw klikasz ten guzik ko?o BUY i masz wszystkie miejsca w których jest towar. Na poc?tku nie kupuj w systemach poni?ej 0.5 bo ci? tam dojad?.

Fajna gra :)

regis

  • Gość
Poczatkowa gra w EVE
« Odpowiedź #5 dnia: Październik 06, 2005, 12:05:47 »
Cytat: "Kromeq"
Huh. Wczoraj w dalszym ciagu robilem tutorial i powiem ze gra mnie przeraza...


i powinna :)

Cytat: "Kromeq"
Po 1. to jest to ogromne i wogole nie wiem o co tam chodzi...


Nie przejmuj sie  ;)
Ludzie ktorzy graja >2 lata jeszcze nie wiedza wszystkiego

Cytat: "Kromeq"
Po 2. nie kapuje o co biega z mapa i jak to efektywnie wykorzystywac


mapa sie przydaje przy przelotach w sredniobezpiecznych terenach.
Np. wlaczasz mape, dajesz display settings i tam masz do wyboru opcje typu, ilosc graczy w kosmosie przez ostatnie 30 minut, ile statkow zniszczonych przez ostatnia godzine itp.
Majac trase ustawiona przez taki system mniej wiecej wiadomo ze cos tam nie gra i trzeba zachowac ostroznosc.

Cytat: "Kromeq"
Po 3. na dluzsza mete sterowanie jest dosyc dziwne, tzn. nie widze mozliwosci robienia jakichs skomplikowanych manewrow, a walka polega zwykle chyba na wybraniu opcji "orbituj" na celu i odpaleniu tylu dzial ile mozna...


Steruje sie poprzez klikanie w odpowiednim kierunku.
I bardzo dobrze ze takich manewrow nie ma ;) to nei jest zrecznosciowka tylko bardziej strategiczna gra. A co do zlozonosci walki to bardziej polega ona na podchodach niz "zrecznosciowym" rozwiazaniu sytuacji.


Cytat: "Kromeq"
Po 4. market sie cos chyba wczoraj zepsol, tutorial kazal mi kupic cos w innym ukladzie, potem w assets wybrac ten uklad, set destination i autopilot... tyle ze uklad nagle z 5 systemow zrobil sie odlegly o 100000 jumpow i nie dalo sie poleciec.


Odznacz w autopilocie "avoid pod killing zones" (czy jakos tak)

Cytat: "Kromeq"
Po 5. zarabianie kasy na minningu jest dosc dziwne... stacja, jump, mining laser, jump, stacja, dock itd... BTW zarobek nie jakis super...


blad taktyczno logistyczny.
Stacja, laser, jetison (27,5km3) przekladasz do puszki, stacja hauler, zbierasz. Przetapiasz na mozliwie maksymalnych skilach rafinacyjnych, sprzedajesz gdzie daja najwiecej kasy.
Najbardziej oplacalne (niskoskilowe) rudy daja okolo 20M za puszke (27.5km3)

Cytat: "Kromeq"
Po 6. zupelnie nie kapuje o co z handlem biega... tzn towar mozna kupic chyba w roznych miejscach, ale jak porownac ceny zeby sie zorientwac co gdzie sie oplaca kupic sprzedac to sie nie skapowalem...


Mozesz porownywac ceny w zasiegu JEDNEGO regionu.
Takze najlepiej sobie stanac na styku 2, albo 3, spisac na karteczce i porownac ;)
Co nie zmienia faktu ze handel jest troche niedorobiony;)
Ale sa maniacy ktorzy sie tym paraja, z calkiem dobrym skutkiem. Ale... musisz miec jakis kapital wejsciowy zeby zaczac.

Cytat: "Kromeq"

Kuracze, ogrom tego wszystkiego mnie rozwala. I powoduje kolowacizne... :D


i tak juz zostanie ;)

SetTh

  • Gość
Poczatkowa gra w EVE
« Odpowiedź #6 dnia: Październik 06, 2005, 12:13:44 »
Ad. 5.
tak gwoli scislosci: trzeba sobie wyrobic skilla na industrial shipa

ten ship ma zdecydowanie wieksza ladownosc niz koparka, wiec zamiast wyrzucac w bazie urobek po kazdym napelnieniu kopary, wystarczy jetisson'owac ore w przestrzen i po godzinie wrocic do bazy po indyka i zwozic nim gruz z puszki

po ostatnim paczu kopanie to, dla poczatkujacych, JEDYNA forma jako-takiego zarobku; handel i szukanie trade-route'ow mija sie z celem

------
P.S.
z puszki 20M (jesli chodzilo o 20 milionow ISK) nie dostaniesz -> w tym poscie powyzej chodzilo raczej o 2mil:)

Kromeq

  • Gość
Poczatkowa gra w EVE
« Odpowiedź #7 dnia: Październik 06, 2005, 12:26:13 »
Ale czegos nie rozumiem...
Mam NB statek, jak jetisonuje np rude to powstaje puszka i tu sie zaczynaja schody...
Przeciez puszke kazdy moze mi zabrac.
Nie wiem ile wchodzi w puszke ale przeciez potem z puszki nie wezme wszystkiego do ladowni bo nie bede mial takiej pojemnosci.

Ktos kiedy pisal o AFK kopaniu :D Makrach itd... do tego sa jakies progsy czy jak? Bo w imperium mam bardzo cichy belt asteriodow.
Fakt ze najgorsza ruda ale :> komp moglby chodzic cala dobe. Wracam i stac mnie na krazownik ;)

Xarthias

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 6 512
  • Spamin' the World
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Xarthias
  • Korporacja: GoonWaffe
  • Sojusz: Goonswarm Federation
Poczatkowa gra w EVE
« Odpowiedź #8 dnia: Październik 06, 2005, 12:43:15 »
Puszka zydrine to przy dobrych skillach na rafinacj? w?a?nie oko?o 20 mln ISK, ?atwiej dost?pny scord bez rafinacji to jakie? 3 mln, troch? wi?cej za przerafinowany omber.
Co do makro mining to nie radz?, bo to zabronione w EULA i ostatnio zbanowali kilkana?cie osób za takie kopanie.
AFK mining to najpro?ciej w systemie 1.0 haul z laserem górniczym - od czasu do czasu sprawdzasz czy ska?ka si? nie sko?czy?a.
No i noobek mo?e w tej chwili ca?kiem nie?le (i bezpiecznie) zarobi? na misjach kurierskich 2 lvl - trafia?y mi si? takie nawet za 1-2mln za misj? (??czny zarobek za misj? i bonus czasowy), chocia? ?adko, natomiast 200k to chyba norma, a zazwyczaj misja polega na przewiezieniu mniej ni? 500m3 3-5 skoków - polecam destroyera.
Jak nie masz mo?liwo?ci misji 2lvl to zrób skille social i connections na 3 poziomy - w sumie kilka godzin, a warto.
Przedwieczny.

Blaster

  • OLD BUFU
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 349
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Blaster Kroms
  • Korporacja: State Protectorate
Poczatkowa gra w EVE
« Odpowiedź #9 dnia: Październik 06, 2005, 13:22:51 »
Cytat: "Kromeq"
Ale czegos nie rozumiem...
Mam NB statek, jak jetisonuje np rude to powstaje puszka i tu sie zaczynaja schody...
Przeciez puszke kazdy moze mi zabrac.


Na razie na takich zlodziei nie ma rady ale CCP obiecuje ze zmieni ta sytuacje prawdopodobnie w nastepnym patchu.
Jest to ryzyko ale najczesciej nikt takich puszek nie zabiera (czytaj wiekszosc graczy jest uczciwa) chociaz ja stracilem kiedys cala puche skalek w taki sposób  :evil:
Dobra metoda jest tez dobrac sie we dwóch i niech jeden kopie a drugi zwozi haulem co jakis czas.  8)

SetTh

  • Gość
Poczatkowa gra w EVE
« Odpowiedź #10 dnia: Październik 06, 2005, 13:26:01 »
No tak, jak zostawisz puszke to moze ktos podleciec i ci podbierac ore - ryzyko zawodowe kazdego gornika:)
ale skoro znalazles jakis "cichy" belt to chyba nie ma problemu (?)

puszki calej nie wezmiesz (chyba ze masz iterona mk V ze lepszymi expanderami i kontenerami w srodku) ale i tak chyba lepiej zwiezc puszke indykiem z 3 kursach niz co 5-10 minut latac i wyrzucac ore z koparki?

wypadaloby zebys sobie zrobil bookmarka na puszke i na baze- oszczedzisz czas zwiazany z dolotem 15km w kazda strone

puszka zyda moze i warta 20mil ale przeciez mowilismy o podstawowych mineralach i kopaniu w empire:)

Blaster

  • OLD BUFU
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 349
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Blaster Kroms
  • Korporacja: State Protectorate
Poczatkowa gra w EVE
« Odpowiedź #11 dnia: Październik 06, 2005, 13:39:23 »
Cytat: "SetTh"
lepiej zwiezc puszke indykiem z 3 kursach niz co 5-10 minut latac i wyrzucac ore z koparki?


A jak ktos juz jest bardzo przezorny to niech nakopie do puszki tyle m3 ile miesci jego hauler i zabierze wszystko na raz a pózniej znów wróci "koparka".  8)

Kromeq

  • Gość
Poczatkowa gra w EVE
« Odpowiedź #12 dnia: Październik 06, 2005, 13:49:43 »
hauler to statek z duza pojemnoscia tak?
btw da sie dzielic przedmioty? tzn np z 1000 rudy chce wzias 200... klikam np na tym z shiftem i wpisuje 200. napewno wiecie o co chodzi :D

Anonymous

  • Gość
Poczatkowa gra w EVE
« Odpowiedź #13 dnia: Październik 06, 2005, 14:06:33 »
Pewnie ze sie da :P

A tych bejow na gorze nie sluchaj bo to sa carebeary  8)

Bee  :lol:

Sambor

  • Gość
Poczatkowa gra w EVE
« Odpowiedź #14 dnia: Październik 06, 2005, 14:43:49 »
tego go?cia te? nie s?uchaj bo to nie wiadomo kto i jeszcze w jakie? problemy  ci? wp?dzi :)

Tomash Kovahlsky

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 601
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Tomash Kovahlsky
  • Korporacja: Polish Task Forces
  • Sojusz: C0VEN
Poczatkowa gra w EVE
« Odpowiedź #15 dnia: Październik 06, 2005, 15:45:03 »
Cytat: "Anonymous"
Pewnie ze sie da :P

A tych bejow na gorze nie sluchaj bo to sa carebeary  8)

Bee  :lol:


Sheep, a Ty sie naucz logowac :P