Autor Wątek: 700.000$/rocznie z grania w MMO i po co si? m?czy? w RL-u?  (Przeczytany 14388 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

unique|tom

  • Gość
700.000$/rocznie z grania w MMO i po co si? m?czy? w RL-u?
« dnia: Sierpień 25, 2005, 21:54:49 »
http://www.1up.com/do/feature?cId=3141815

no masakra... ale co? czuje ?e farmy MMO w chinach znikn? bardzo szybko jak rz?d wprowadzi to o czym mowa w poni?szym newsie:

Ju? pod koniec tego roku mi?o?ników gier spod znaku MMO w Chinach czeka istny koszmar. Po burzliwych dyskusjach na temat z?ego wp?ywu tego typu rozrywki na ludzi, tamtejsze w?adze maj? wprowadzi? ograniczenia czasowe dla osób, które sp?dzaj? czas przed komputerem przy sieciowych RPG'ach. Jak to ma wygl?da?? Prosto – po trzech godzinach ci?g?ego grania nasza posta? zacznie traci? statystyki i umiej?tno?ci, co automatycznie ma zmusi? graj?cego do odej?cia od komputera i odpoczynku.

Po przekroczeniu limitu pi?ciu godzin, nasz bohater utraci po?ow? swoich zdolno?ci, a w skrajnych przypadkach, wszelkie do?wiadczenia zejd? do minimalnych warto?ci. Chory system ma obj?? takie tytu?y jak World of Warcraft oraz Lineage II.
cytat z gry.wp.pl

Szakal

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 763
  • 16 lat z EvE. Kupa czasu ;] Date of Birth 2004
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Szakal
  • Korporacja: Caldari Provisions
700.000$/rocznie z grania w MMO i po co si? m?czy? w RL-u?
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpień 26, 2005, 01:18:11 »
POJE.BANI sa w chinach ci politycy

unique|tom

  • Gość
Re: 700.000$/rocznie z grania w MMO i po co si? m?czy? w RL-
« Odpowiedź #2 dnia: Sierpień 26, 2005, 09:30:16 »
Cytat: ireul
.

Ire czytaj dok?adnie posta zanim na niego odpowiesz - przecie? jak byk (krówka?) jest napisane ?e:
... mi?o?ników gier spod znaku MMO w Chinach..., ...tamtejsze w?adze maj? wprowadzi? ograniczenia czasowe...
« Ostatnia zmiana: Luty 16, 2013, 18:35:19 wysłana przez Ireul Taar »

Sambor

  • Gość
700.000$/rocznie z grania w MMO i po co si? m?czy? w RL-u?
« Odpowiedź #3 dnia: Sierpień 26, 2005, 10:09:29 »
Tylko zastanawiam si? jak niby Komu?si?i dostan? si? do serwerów   :shock:

Hall Underley

  • Gość
700.000$/rocznie z grania w MMO i po co si? m?czy? w RL-u?
« Odpowiedź #4 dnia: Sierpień 26, 2005, 12:08:37 »
Cytat: "Sambor"
Tylko zastanawiam si? jak niby Komu?si?i dostan? si? do serwerów   :shock:


Poradzili sobie z Google, poradz? sobie i  z tym. Pami?taj, ?e dla firm od MMO Chiny to ogromny rynek, i pr?dzej pójd? na takie ust?pstwa wobec chi?skiego rz?du, ni? zrezygnuj? z kilku milionów chi?skich graczy.

dzikus

  • Gość
700.000$/rocznie z grania w MMO i po co si? m?czy? w RL-u?
« Odpowiedź #5 dnia: Sierpień 26, 2005, 12:10:45 »
kontrola IP jest jak najbardziej realna. Ale na przyk?ad WoW ma w?asne, specyficznie chi?skie serwery. Poza tym internet w chinach jest bardzo dobrze nadzorowany - tam nie masz specjalnego wyboru jak twój sygna? wychodzi z kraju. Wi?c mog? zwyczajnie zablokowa? wszystkie gry, które si? nie dostosuj?. Oczywi?cie ludzie z odpowiedni? wiedz? b?d? w stanie pewnie to obej??, ale czy b?dzie im si? chcia?o?

Sambor

  • Gość
700.000$/rocznie z grania w MMO i po co si? m?czy? w RL-u?
« Odpowiedź #6 dnia: Sierpień 26, 2005, 12:22:25 »
....czyli nic im nie pozosta?o jak zbieranie ry?u. Tego im nikt nie zabroni  :wink:

dzikus

  • Gość
700.000$/rocznie z grania w MMO i po co si? m?czy? w RL-u?
« Odpowiedź #7 dnia: Sierpień 26, 2005, 12:40:06 »
A'propos zarabiania w grze:
http://www.mmorpg.com/showFeature.cfm/loadFeature/204

Ciekawe kiedy inne firmy pójd? za przyk?adem Sony. Bo jestem pewien, ?e pójd?.

A z innych ciekawych aspektów - wirtualizuje si? kolejny kawa?ek naszego ?ycia - teraz mo?na zarabia? kas? pracuj?c w wirtualnym ?wiecie.

Hall Underley

  • Gość
700.000$/rocznie z grania w MMO i po co si? m?czy? w RL-u?
« Odpowiedź #8 dnia: Sierpień 26, 2005, 13:36:58 »
Cytat: "dzikus"
A'propos zarabiania w grze:
http://www.mmorpg.com/showFeature.cfm/loadFeature/204

Ciekawe kiedy inne firmy pójd? za przyk?adem Sony. Bo jestem pewien, ?e pójd?.


Sony nie jest pierwsze, sama idea jest do?? stara. Pami?tam wojn? na rec.games.mud.lp sprzed paru lat zwi?zan? z tematem.

Gamedriver (silnik muda) mia? w licencji zakaz komercyjnego u?ycia. No ale kto? wymy?li? sobie, ?e b?d? si? utrzymywa? ze sprzeda?y przedmiotów w grze. I zrobi?a si? ca?a awantura, czy jest to zgodne z licencj?, czy nie. Nie wiem niestety jak to si? ko?czy?o.

rbialo

  • Gość
700.000$/rocznie z grania w MMO i po co si? m?czy? w RL-u?
« Odpowiedź #9 dnia: Sierpień 26, 2005, 14:30:06 »
Wracaj?c zas do tematu z pierwszego posta - co w?a?ciwie jest z?ego we wprowadzeniu ogranicze? czasowych? Dla normalnego cz?owieka, który w RL ma jakie? obowi?zki (rodzina, praca, edukacja, itp.) to nawet lepiej - eliminuje negatywny efekt tzw. "uzale?nienia", który tak bardzo lubi? rozdmuchiwa? poszukiwacze sensacji w mediach.

Dodaktowo takie podej?cie mog?o by wymusi? zmiany w grach MMO, które wymagaj? siedzenie przed monitorem w celu rozwoju postaci. By? mo?e dzi?ki temu pojawi?o by si? wi?cej gier takich jak EVE, gdzie nie liczy si? expowanie, tylko sama rozgrywka.

Oczywi?cie du?o zale?y od tego jak d?ugie b?d? przerwy. Je?li zrobi? 3h / dob? to raczej kiepsko. Ale zrobienie 3h = 3h przerwy wydaje si? by? rozs?dne.

Sambor

  • Gość
700.000$/rocznie z grania w MMO i po co si? m?czy? w RL-u?
« Odpowiedź #10 dnia: Sierpień 26, 2005, 14:55:03 »
To tak samo jakby? by? psem wyprowadzanym na smyczy, chcia?by? tak? Wydaje mi si?, ?e od tego jest dobre wychowanie, reakcje rodziców na to co robi? dzieci, edukacja w szkole i mediach, apele polityków i psychologów. A najwa?niejsze mie? UMIAR i wyrozumia?? ?one :D


Chi?czycy i tak maj? zakaz rozmna?ania si?, tzn maj? wiele innych zakazów i nakazów. Po prostu kolejny chory pomys? komunistycznego Pa?stwa.

Prosz? pami?ta?, ?e cz?owiek z zasady jest wolny i nie nale?y zabrania? rzeczy takich które wp?yn??y by na jego suwerenno??. W moim przypadku by?by to atak na mój prywatny czas, moge nim zarz?dza? tak jak mi si? widzi :) zreszta napisa? to Ireul

rbialo

  • Gość
700.000$/rocznie z grania w MMO i po co si? m?czy? w RL-u?
« Odpowiedź #11 dnia: Sierpień 26, 2005, 15:09:25 »
Nie b?d? si? upiera? - w sumie to sam uk?adam sobie obowi?zki tak, ?e gram od 1 do 5 godzin w jednym ci?gu. Ale wyobra?am sobie, ze istnieje jaka? górna granica czasu jaki mo?na sp?dzi? przed komputerem, powy?ej której ka?dy cz?owiek zaczyna si? m?czy?. Je?li nie 3 to mo?e 6 albo 8 godzin?
Pomys? wzbuda kontrowersje, ale IMHO nie jest taki do ko?ca z?y i warto sie nad tym d?u?ej zastanowi?...

Sambor

  • Gość
700.000$/rocznie z grania w MMO i po co si? m?czy? w RL-u?
« Odpowiedź #12 dnia: Sierpień 26, 2005, 15:25:07 »
Pierwsza cz??c Twojego odnosi sie do tego co napisa? Ireul i ja. Natomiast ta druga cz???, po "IMHO", przeczytaj jeszcze raz co napisali?my z Ireulem ;)

StellarSheep

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 862
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: GwiezdnaOfca
  • Korporacja: SzacherMacher!
  • Sojusz: CzeszeBerete!
700.000$/rocznie z grania w MMO i po co si? m?czy? w RL-u?
« Odpowiedź #13 dnia: Sierpień 26, 2005, 16:18:38 »
Nie widze przeciwskazan gdyby byli w stanie takie ograniczenia wprowadzic DZIECIOM. Ale ja jestem @*(@ dorosly place za to i ustawiam sobie tak sprawy w rl zeby moc sobie czasem usiasc i cholera jasna przysiedziec 5-6h. I to raz moze 2 razy w tygodniu bo wiecej teraz nie bede mial czasu i mozliwosci. I co? Jakis bej mi ma zabronic ? Haha to nara ;)
Ludzie niepelnoletni powinni byc tylko ograniczani w taki sposob. Ludzie w tym wieku powinni sie uczyc i spedzac innaczej czas i tyle.
Problemem jest tylko jak sprawdzic czy dany gracz jest pelnoletni.




WANT PIE NOW!!!!!

Dormio

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 3 456
  • Mi'Sie
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Dormio
  • Korporacja: Shocky Industries Ltd.
700.000$/rocznie z grania w MMO i po co si? m?czy? w RL-u?
« Odpowiedź #14 dnia: Sierpień 26, 2005, 16:24:01 »
Cytat: "rbialo"
Nie b?d? si? upiera? - w sumie to sam uk?adam sobie obowi?zki tak, ?e gram od 1 do 5 godzin w jednym ci?gu. Ale wyobra?am sobie, ze istnieje jaka? górna granica czasu jaki mo?na sp?dzi? przed komputerem, powy?ej której ka?dy cz?owiek zaczyna si? m?czy?. Je?li nie 3 to mo?e 6 albo 8 godzin?
Pomys? wzbuda kontrowersje, ale IMHO nie jest taki do ko?ca z?y i warto sie nad tym d?u?ej zastanowi?...


Taaak... co jaki? czas mo?na przeczyta? jakie to gry s? z?e, bo znów gracz z wyczerpania umar? po 40/50/itd... paru godzinach gry ciurkiem...

Granic? jest wg mnie to ile jeste? w stanie wytrzyma? bez snu i sensownie wci?? dzia?a?... bo dzia?ania polegaj?ce na zastanawianiu si? gdzie klikn?? ?eby da? warp... no có?... do sensownych chyba nie nale??. Z do?wiadczenia wiem, ?e nie ma sensu ?ebym (JA - jak inni nie wiem) nad EVE siedzia? wi?cej jak 18-20h... potem ju? przestaj? powoli kuma? ossoooochodzi  :twisted:
Brak sygnatury w ramach protestu przed czepiaczami...

rafaello

  • Gość
700.000$/rocznie z grania w MMO i po co si? m?czy? w RL-u?
« Odpowiedź #15 dnia: Sierpień 28, 2005, 10:53:54 »
Cytat: "Sambor"
Tylko zastanawiam si? jak niby Komu?si?i dostan? si? do serwerów   :shock:


w bardzo prosty sposob -dadza ultimatum - albo producent zrobi mechanizm albo przestanie zarabiac na chinskim rynku

bardzo prawdopodobne ze chiny beda tez dyktowac jak my bedziemy grac :/
wow to nie problem - maja sharding - mozna postawic chinski serwer i z glowy

problemem sa gry takie jak eve ktore nie maja shardow - tu jest jeden global serwer ...
kontrola ip... - niesprawiedliwe - czemu jedni we wspolnym swiecie miaja miec lepiej inni gorzej ?

chinski rzad ssa brudne paly zasyfionym pedalom

Dormio

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 3 456
  • Mi'Sie
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Dormio
  • Korporacja: Shocky Industries Ltd.
700.000$/rocznie z grania w MMO i po co si? m?czy? w RL-u?
« Odpowiedź #16 dnia: Sierpień 29, 2005, 11:05:56 »
Cytat: "ireul"
damian, jestes zboczeniec :P za kiepska jest ta gra ;) zeby tyle czasu zarywac  :twisted:


Ej... a kiedy ja powiedzia?em, ?e tyle czasu po?wi?ci?em EVE ? Nie ma innych gier ?
Hehe... tak, tak... dla Ciebie za kiepska... a dla zbocze?ców wystarczaj?ca :D
Brak sygnatury w ramach protestu przed czepiaczami...

Ichneumon

  • Gość
700.000$/rocznie z grania w MMO i po co si? m?czy? w RL-u?
« Odpowiedź #17 dnia: Sierpień 31, 2005, 21:57:54 »
20h to ty cienki jestes , ci ktorzy mnie pamietaja (teraz mam przerwe w eve ;/ ) wiedza ze jak ja sie wylogowywalem to albo restartowali servery albo u mnie cos sie syplo , potrafilem siedziec przed eve i 2 dni bez spania a jak spalem to i tak gry nie wylaczalem ;]

a co do zarabiania grajac to sam chcialem tak robic tylko nei chcialo mi sie babrac za zakladaniem konta w paypal'u na znajomego z niemiec

Dormio

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 3 456
  • Mi'Sie
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Dormio
  • Korporacja: Shocky Industries Ltd.
700.000$/rocznie z grania w MMO i po co si? m?czy? w RL-u?
« Odpowiedź #18 dnia: Sierpień 31, 2005, 23:17:24 »
Hehe... kolejny, który odpowiada nie czytaj?c tego na co odpowiada. Nie gra?em dotychczas w EVE nawet 20h jednym ci?giem. W ?yciu poza EVE s? inne rzeczy - cz???, co pewnie niektórych mo?e zdziwi? s? wa?niejsze od przyjemno?ci.
Brak sygnatury w ramach protestu przed czepiaczami...

Ichneumon

  • Gość
700.000$/rocznie z grania w MMO i po co si? m?czy? w RL-u?
« Odpowiedź #19 dnia: Wrzesień 01, 2005, 04:15:48 »
ale grales 20h pod rzad w rozne gry tak ??

Konrad

  • Gość
700.000$/rocznie z grania w MMO i po co si? m?czy? w RL-u?
« Odpowiedź #20 dnia: Wrzesień 02, 2005, 02:56:11 »
Cytat: "Ichneumon"
ale grales 20h pod rzad w rozne gry tak ??


OMG duch  :lol:

edit : a tak btw to dluga ta przerwa  8)

Ichneumon

  • Gość
700.000$/rocznie z grania w MMO i po co si? m?czy? w RL-u?
« Odpowiedź #21 dnia: Wrzesień 02, 2005, 10:55:48 »
no dluga dluga ale moze w tym roku jeszcze wroce :P