Autor Wątek: Obelisk FREIGHT'er  (Przeczytany 12684 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Marquiz

  • Gość
Obelisk FREIGHT'er
« dnia: Lipiec 11, 2005, 10:16:39 »
PTF wraz z RAV rozpoczyna produkcje Obelisk Freighter'a (Gallente)...
Cena wywolawcza okolo 1,5 mld ISK (dla zaprzyjaznionych korporacji 10% znizki).
Zaineresowanych prosze o kontakt in-game (Marquiz) lub wpisywanie sie tutaj w topic'u.

UPDATE: cena spadla do 1,3 mld przy odbiorze osobistym w Oerse a w empire to okolo 1,5 mld.

pticu

  • Gość
Obelisk FREIGHT'er
« Odpowiedź #1 dnia: Lipiec 14, 2005, 17:39:44 »
a ja chce minmatar :)

Marquiz

  • Gość
Obelisk FREIGHT'er
« Odpowiedź #2 dnia: Lipiec 14, 2005, 17:46:18 »
jak chcesz to Ci zalatwie, z tym, ze cena freighterow wszystkich ulegla zmienie i jak ludzi zaczeli je produkowac, to srednio po 2 mld

LosBekoczoS

  • Gość
Obelisk FREIGHT'er
« Odpowiedź #3 dnia: Lipiec 14, 2005, 18:23:30 »
Mq po tyle zostal pierwszy na oficjal forum sprzedany bodajze mysle ze cena spadnie pomimo wsztystko jak sie wiecej osob wezmie za budowanie.

dzikus

  • Gość
Obelisk FREIGHT'er
« Odpowiedź #4 dnia: Lipiec 14, 2005, 18:30:47 »
Nie pr?dko. Cena jest wysoka, ze wzgl?du na:
1) wysoki koszt wej?cia - wszystkie wymagane BPO w sumie kosztuj? oko?o 6 mld ISK
2) wysoki koszt produkcji - trzeba minera?ów za jakie? 800-900 mln (przy obecnych ?rednich cenach)
3) czas wyprodukowania wszystkich komponentów (zak?adaj?c ?e wszystkie produkujesz na raz) to 11 dni. Czas produkcji frachtowca z BPO to kolejne 11 dni.
4) Rynek BPC nie b?dzie istnia? na te sprz?ty - czas zrobienia jednej kopii frachtowca to 7 tygodni - w tym czasie mo?na spokojnie zrobi? 4 frachtowce. Nikt si? nie b?dzie na razie bawi? w robienie kopii.

My?l?, ?e wysokie ceny utrzymaj? si? przynajmniej pó? roku je?li nie d?u?ej. Potem pewnie zaczn? spada?, w miar? jak rynek b?dzie coraz mocniej nasycony.

Marquiz

  • Gość
Obelisk FREIGHT'er
« Odpowiedź #5 dnia: Lipiec 14, 2005, 19:19:08 »
Ceny sie nie zmienia a wrecz pojde w gore, bo jak wiecej osob bedzie produkowac, to minsy skocza do gory, bo ten sprzet wymaga potrznych ilosci mineralow (na przyklas 110 mil tritanium)

partridge

  • Gość
Obelisk FREIGHT'er
« Odpowiedź #6 dnia: Lipiec 15, 2005, 14:53:11 »
eee tam co to jest 110mil Tritanium my wczoraj z NPC dostalismy 20.5mil :)

pticu

  • Gość
Obelisk FREIGHT'er
« Odpowiedź #7 dnia: Lipiec 15, 2005, 15:19:23 »
27,5 :]

nigel

  • Gość
Obelisk FREIGHT'er
« Odpowiedź #8 dnia: Lipiec 15, 2005, 15:19:42 »
Part :) po ile sprzedajesz z dostaw? na miejsce ? :)

partridge

  • Gość
Obelisk FREIGHT'er
« Odpowiedź #9 dnia: Lipiec 15, 2005, 19:17:04 »
Nie sprzedajemy ale powiem wam szczerze ze gdyby zrzucic wszystkie minsy korpowe + minsy wszystkich membersow fury to bylo by tego na 2 Frachtwoce :) Nie wiem gdzie to wszystko jest ale w jednym miejscu jest 29.5 mil trita w drugim 18 mil 2j od Yuali :) Wiec jak widac PvP potrafi sie wyposazyc... No + 100k Zyda i 40k Mega w prezencie od BIG'a za co bardzo im dziekujemy i mamy nadzieje ze dadza nam jeszcze wiecej :)

Marquiz

  • Gość
Obelisk FREIGHT'er
« Odpowiedź #10 dnia: Sierpień 29, 2005, 16:00:18 »
UPDATE

Ace

  • Gość
Obelisk FREIGHT'er
« Odpowiedź #11 dnia: Sierpień 29, 2005, 17:25:36 »
Wiecie co mnie najbardziej irytuje w eve, ludzie handlujacy jakims go.wne.m przy ktorym mocno przesadzaja cena. Nie interesuje mnie ile wam to zajmuje czasu, materialow. Napiszcie lepiej ile na takiej jednej sztuce dostajecie do kieszeni, i dlaczego tak duzo??? Tak tak zaraz posypia sie opinie, ze nikt takich rzeczy nie mowi i ze business to business! Dostanie taki fajfus BPO i chce odrazu zmarszczyc freda za wsze czasy w eve, dorobic sie jednym rzutem. Normalnie scenariusz z zycia wziety. Wlaczcie TVP i popatrzcie na wiadomosci czasmi. Masa dorobkiewiczow ktorzy tak samo zarabiaja! Czy to kiedys znormalnieje w tym kraju, w tych ludziach? Chyba nie :/

Reasumijac. Dajcie normalna cene, z zarobkiem po waszej stronie ktory mozna zaakceptowac, to kupie od was nawet 10 tych ped.alsk.ich statkow!

Marquiz

  • Gość
Obelisk FREIGHT'er
« Odpowiedź #12 dnia: Sierpień 29, 2005, 17:40:25 »
wyjasnienie
koszt produkcji 900 mil isk w mineralach + 6,5 miliarda isk w BPO

nie liczac niskonczonej ilosc haulowania , kopania i czasu produkcji okolo 4 tygodni...

wniosek:

TO JEST TANIO

adam000

  • Gość
Obelisk FREIGHT'er
« Odpowiedź #13 dnia: Sierpień 29, 2005, 17:43:58 »
I jeszcze wyra?nie: TE BPO SI? KUPUJE A NIE DOSTAJE  to nie jest loteria tech 2.

Ace

  • Gość
Obelisk FREIGHT'er
« Odpowiedź #14 dnia: Sierpień 29, 2005, 18:24:45 »
Prrrrrr hamuluj. Kupujac BPO (jesli sie go nie wylosowalo - wiem adam000 gdybys sie nie orietowal ze nie jestem noobem) jestes przygotowany na zrobienie kilku badz kilkunastu badz kilkuset statkow z niego. Wiec jakim prawem chcesz odzyskac bardzo duzy procent juz przy pierwszym?

Pozatym JAKI KOSZT MINERALOW!!!??? Przeciez to wszystko wykopiecie!!!

Marquiz

  • Gość
Obelisk FREIGHT'er
« Odpowiedź #15 dnia: Sierpień 29, 2005, 19:13:54 »
My tego nie kopiemy bo nie pogielo nas jeszcze zeby non-stop na pasie stac to po pierwsze, a po drugie i tak zajmie nam okolo rok (10 statkow tak dlugo sie produkuje) zanim nam sie ta inwestycja zwroci i nie wspomne juz o pierwszych wymiernych zyskach

Hall Underley

  • Gość
Obelisk FREIGHT'er
« Odpowiedź #16 dnia: Sierpień 29, 2005, 19:45:29 »
Cytat: "Ace"
Wiec jakim prawem chcesz odzyskac bardzo duzy procent juz przy pierwszym?


Bo tak dzia?a rynek. Ceny dyktuje ten, kto ma ?rodki niezb?dne do produkcji, a je?li wydaje Ci si? ona za wysoka, to po prostu nie kupujesz.

Ace

  • Gość
Obelisk FREIGHT'er
« Odpowiedź #17 dnia: Sierpień 29, 2005, 20:05:29 »
Hall ty mi tu nie pitol bo ja twoje ceny to akurat znam, i to sa wlasnie ceny w ktorych akceptuje twoja marze bez problemu!

Hall Underley

  • Gość
Obelisk FREIGHT'er
« Odpowiedź #18 dnia: Sierpień 29, 2005, 20:32:06 »
Cytat: "Ace"
Hall ty mi tu nie pitol bo ja twoje ceny to akurat znam, i to sa wlasnie ceny w ktorych akceptuje twoja marze bez problemu!


Ciii, bo wszyscy beda takie chcieli ;)

StellarSheep

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 862
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: GwiezdnaOfca
  • Korporacja: SzacherMacher!
  • Sojusz: CzeszeBerete!
Obelisk FREIGHT'er
« Odpowiedź #19 dnia: Sierpień 30, 2005, 00:41:49 »
Wlasnie ;)
Nie wydaj tutaj naszego drogiego halla ;)




WANT PIE NOW!!!!!

Aenyeweddien

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 421
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Aenyeweddien
  • Korporacja: Unseen Academy
  • Sojusz: The Unseen Company
Obelisk FREIGHT'er
« Odpowiedź #20 dnia: Sierpień 30, 2005, 09:30:40 »
Ace - wida? dostajesz ceny dla znajomych ze specjalnymi rabatami  8)  8)  8)
Wróg mojego wroga jest moim przyjacielem

Beware I am witch

Alterego Kirh'aard; nezma

Ace

  • Gość
Obelisk FREIGHT'er
« Odpowiedź #21 dnia: Sierpień 30, 2005, 13:13:22 »
Gosia to nie sa jakies specjalne RABATY. On mnie poprostu nie okrada!

Dormio

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 3 456
  • Mi'Sie
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Dormio
  • Korporacja: Shocky Industries Ltd.
Obelisk FREIGHT'er
« Odpowiedź #22 dnia: Sierpień 30, 2005, 13:42:21 »
Cytat: ireul
.

Eee... tam 50% to malutko... 300% no to rozumi?, sam z tak? sprzedawa?em :D
« Ostatnia zmiana: Luty 16, 2013, 18:30:35 wysłana przez Ireul Taar »
Brak sygnatury w ramach protestu przed czepiaczami...

Aenyeweddien

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 421
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Aenyeweddien
  • Korporacja: Unseen Academy
  • Sojusz: The Unseen Company
Obelisk FREIGHT'er
« Odpowiedź #23 dnia: Sierpień 30, 2005, 13:53:19 »
Cytat: "Ace"
Gosia to nie sa jakies specjalne RABATY. On mnie poprostu nie okrada!


Mo?e inaczej on Ci? lubi i sprzedaje Ci po kosztach albo z minimalnym narzutem  8)  8)  8)
Bo normalnie to prawa rynku....
Wróg mojego wroga jest moim przyjacielem

Beware I am witch

Alterego Kirh'aard; nezma

Blaster

  • OLD BUFU
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 349
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Blaster Kroms
  • Korporacja: State Protectorate
Obelisk FREIGHT'er
« Odpowiedź #24 dnia: Sierpień 30, 2005, 15:26:28 »
Cytat: "Ace"
Gosia to nie sa jakies specjalne RABATY. On mnie poprostu nie okrada!


Ace ale banaly opowiadasz  :lol:   :arrow:  On mnie po prostu nie okrada!

Nie okrada bo nie chce a inny chce i okrada to jest zycie  8)
Ty tez stoisz na bramie i ludzi okradasz i nie zabierasz tylko 1/6 lootu, który z nich wypada tylko bierzesz co sie da.
Tak samo robia handlowcy/producenci  :arrow:  biora wszystko co klient jest sklonny zaplacic  8)
Róznica jest tylko taka ze jak cie producent okrada to masz prawo wyboru ale jak pirat to juz nie bardzo (no chyba ze latanie po high security  :wink: )

Generalnie w grze jest jak w realu sa ludzie którzy chca sie szybko wzbogacic kosztem innych i drechy co stoja w bramach i zaczepiaja ludzi  :wink:

marcoos

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 630
    • Zobacz profil
Obelisk FREIGHT'er
« Odpowiedź #25 dnia: Sierpień 30, 2005, 15:40:54 »
Cytat: "blaster"
Cytat: "Ace"
Gosia to nie sa jakies specjalne RABATY. On mnie poprostu nie okrada!


Ace ale banaly opowiadasz  :lol:   :arrow:  On mnie po prostu nie okrada!

Nie okrada bo nie chce a inny chce i okrada to jest zycie  8)
Ty tez stoisz na bramie i ludzi okradasz i nie zabierasz tylko 1/6 lootu, który z nich wypada tylko bierzesz co sie da.
[...]


Ace rozumie piratów - ale nie rozumie tych wrednych kapitalistów  :wink:
Bermuda Syndrome [BAS-3]

StellarSheep

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 862
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: GwiezdnaOfca
  • Korporacja: SzacherMacher!
  • Sojusz: CzeszeBerete!
Obelisk FREIGHT'er
« Odpowiedź #26 dnia: Sierpień 30, 2005, 16:06:19 »
Ja rozumiem Ace`a. Tylko ace niepotrzebnie sie czepia producentow bo to nie ich wina.
Mnie samego rowniez wkur@*#(!* ceny t2. I ci co graja juz wystarczajaco dlugo wiedza co sie dzialo z minerami t2 i wiedza jakie obietnice CCP skladalo jesli chodzi o reszte t2 sprzetu.
Jakie sa realia wszyscy wiedza. Nie chce zeby bylo tyle BPO t2 ze t2 stanie sie t1 i wszyscy beda plakac o t3. Nie pora na to.
Ale chce zeby agenci albo dawali wiecej BPC i wiecej mozliwosci w takiej ofercie typu nie ze moge dostac BPC na t2 mod ktory jest nie uzywany tylko moge dostac BPC na a) b) c) d) e) i tyle.
Po za tym powinien byc sklepik gdzie za punkty od R&D moge sobie qpic BPC.




WANT PIE NOW!!!!!

Dormio

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 3 456
  • Mi'Sie
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Dormio
  • Korporacja: Shocky Industries Ltd.
Obelisk FREIGHT'er
« Odpowiedź #27 dnia: Sierpień 30, 2005, 16:09:25 »
Cytat: "StellarSheep"
Po za tym powinien byc sklepik gdzie za punkty od R&D moge sobie qpic BPC.


Ciekawy pomys?...
Brak sygnatury w ramach protestu przed czepiaczami...

StellarSheep

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 862
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: GwiezdnaOfca
  • Korporacja: SzacherMacher!
  • Sojusz: CzeszeBerete!
Obelisk FREIGHT'er
« Odpowiedź #28 dnia: Sierpień 30, 2005, 17:14:01 »
Sklepik moze byc rozwizany na rozne sposoby. Moze byc tak ze w stacji corporacji np "viziam" mozesz qpic bpc na a) b) i c) natomiast na stacji "duvolle labs" moge qpic juz bpc tylko na d) e) i f).  Problem z gankowaniem sklepiku jest dosc prosty. Mozesz qpowac altem to raz. Dwa mozesz kupowac w high security. Aczkolwiek gdyby dodali tutaj opcje ze w low security mozesz qpic taniej byloby ciekawie.
Moze byc tez rozwiazanie ze kupuje sie u agenta. A co do agentow to ja zawsze uwazalem ze agenci lvl 4 powinni byc w low security i 0.0. I wiekszosc 3 lvl.
Tak tak chce zmuszac ludzi do pvp. A dokladniej to do teamworku i zeby nie mieli za latwo tak jak to jest w tej chwili. Juz nie wspomne o tym ze misje lvl 4 mialy byc tak trudne ze tylko pare osob mialo je wykonywac. Jak jest? Hehe to wiemy  :lol:




WANT PIE NOW!!!!!

Ellaine

  • Gość
Obelisk FREIGHT'er
« Odpowiedź #29 dnia: Marzec 08, 2006, 12:23:04 »
A najtansze Obeliski spadly juz ponizej 900m, co napawa mnie optymizmem jako ze sobie na takowy statek zbieram.
Wiecej. Obelisk staje sie popularnym rodzajem statku transportowego spotykanym na kazdym rogu w bezpiecznych okolicach.

Inne beczki;

Sklepik z BPO/BPC jest pomyslem zupelnie nieadekwatnym do koncepcji "nauki".
Idea jest taka;
Zbieraja sie naukowcy i z pomoca pilotow prowadza badania.
Research Pointy ilustruja zaangazowanie postaci w projekt i prace wlozona w badania.
W pewnym momencie ktos wpada na pomysl jak zbudowac dane urzadzenie, dzwoni do laboratorium, krzyczy Eureka!, po czym uczeni spisuja jego wnioski w postaci BPO i daja mu BPO w nagrode.
RP nie sa w kazdym razie sensus stricte waluta za ktora mozna dostac co sie chce, tak jak nie sa taka waluta loyality points (ktore ilustruja sympatie danego agenta do swoich lojalnych wykonawcow zlecen).
Kupowanie wybranego PBO za RP byloby to cos takiego;
Zbiera sie grupa uczonych i pilotow, zeby prowadzic badania nad nowym laserem. Kazdy z pilotow odcina sobie kreski za kazdy dzien spedzony na badaniach. W pewnym momencie kazdy moze stwierdzic; "Juz dwa miesiace badam ten laser, mam za to tyle kresek, ze moge pojechac do sklepiku i kupic sobie projekt nowej rakiety".
I dzieje sie to co ciekawe bez koniecznosci wynalezienia samej rakiety czy wogole rozpoczecia nad nia badan.
Cuda wianki.

Inna inszosc, ze aktualny system misji R&D tez nie tryska logiczn? spójno?ci? (np dlaczego te same modu?y w tym samym laboratorium s? odkrywane wielokrotnie? Dlaczego zako?czenie projektu badawczego daje tylko jeden BPO, losowo wybranemu badaczowi?).

Najciekawsza rzecza jaka moznaby zaimplementowac w badaniach byloby chyba badanie sojuszowych "named" BPO, ktore moglyby np zaowocowac specjalnym "ISS Cargohold Expander" albo "BoB mining laser". CCP mogloby tak ustawic koszty i pracochlonnosc, by wymagalo to wspolpracy dziesiatkow lub setek graczy, wydatku miliardow ISK, miesiecy pracy, uzycia paru stacji i wielu POSow etc.
W zamian, wybrany GM moglby poswiecic tydzien pracy, omowic z projektantami co dokladnie chca uzyskac i co moga poswiecic (np "chielibysmy pociski hybrydowe L ktore sa drozsze, daja odrobine mniejsze obrazenia, ale za to zmniejszaja resolution dzialka prawie do poziomu M"), zaprogramuje nowy, zrownowazony item oraz serie specyficznych misji, zadan i eventow dopasowanych do deklaracji graczy.
Niezle byloby np wprowadzenie w trakcie badan prototypow przedmiotu o ograniczonych i ukrytych parametrach i pewnej dozie nieprzewidywalnosci zachowan i dac misje "przetestujcie ten laser i podstajcie ile on dokladnie zadaje obrazen, ilu uzywa energii, jak czesto strzela i jaki ma tracking (to chyba najtrudniej) oraz zasieg optymalny i faloff" - piloci mieliby troche zabawy z testami polowymi zanim dokladnie by wypisali wszystkie parametry :)

Cos takiego nie tylko byloby naprawde mile w realizacji, ale wprowadzaloby na rynek przedmioty, na ktorych graczom NAPRWDE zalezy :)

Raan Kern

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 863
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Raan Kern
  • Korporacja: GBTeam
  • Sojusz: C0VEN
Obelisk FREIGHT'er
« Odpowiedź #30 dnia: Marzec 08, 2006, 12:45:18 »
Ja si? na R&D nie znam, ale Twoja koncepcja mnie porazi?a... fajno?ci? :)
Raan Kern - The Sleepkamper
[GBT] Gang Bang Team


Tomash Kovahlsky

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 601
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Tomash Kovahlsky
  • Korporacja: Polish Task Forces
  • Sojusz: C0VEN
Obelisk FREIGHT'er
« Odpowiedź #31 dnia: Marzec 08, 2006, 12:46:37 »
Bardzo fajny pomysl... szczegolnie ten z testowaniem nie dopracowanych przedmiotow :D

redbart

  • Gość
Obelisk FREIGHT'er
« Odpowiedź #32 dnia: Marzec 08, 2006, 12:57:38 »
Hmm, widzia??m providence za 900M, dlatego zastanawiam si?, ?e 1.5mil to drogo, czy drogo ;).

A pomys? Sheep, chyba by?by trudny do zastosowania bo wymusza?by ci?g?a ingerencj? w baz? danych/kod gry.

Dormio

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 3 456
  • Mi'Sie
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Dormio
  • Korporacja: Shocky Industries Ltd.
Obelisk FREIGHT'er
« Odpowiedź #33 dnia: Marzec 08, 2006, 13:21:58 »
Cytat: "Ellaine"

W zamian, wybrany GM moglby poswiecic tydzien pracy, omowic z projektantami co dokladnie chca uzyskac i co moga poswiecic (np "chielibysmy pociski hybrydowe L ktore sa drozsze, daja odrobine mniejsze obrazenia, ale za to zmniejszaja resolution dzialka prawie do poziomu M"), zaprogramuje nowy, zrownowazony item oraz serie specyficznych misji, zadan i eventow dopasowanych do deklaracji graczy.
Niezle byloby np wprowadzenie w trakcie badan prototypow przedmiotu o ograniczonych i ukrytych parametrach i pewnej dozie nieprzewidywalnosci zachowan i dac misje "przetestujcie ten laser i podstajcie ile on dokladnie zadaje obrazen, ilu uzywa energii, jak czesto strzela i jaki ma tracking (to chyba najtrudniej) oraz zasieg optymalny i faloff" - piloci mieliby troche zabawy z testami polowymi zanim dokladnie by wypisali wszystkie parametry :)

Cos takiego nie tylko byloby naprawde mile w realizacji, ale wprowadzaloby na rynek przedmioty, na ktorych graczom NAPRWDE zalezy :)


?wietny pomys?, lecz wyklucza graczy pozostaj?cych w NPC korpach i tych korpach które nie nale?? do sojuszu... Oczywi?cie to mo?e by? dodatkowa zach?ta by si? PC korpie znale?? lub by wst?pi? do sojuszu.
W ka?dym razie testy jakie zaproponowa?e? to naprawd? rewelacyjny pomys? - misje mo?na ró?nicowa?, doda? bonus za ilo?? osób bior?cych udzia? w misji, dodatkowo ró?nicuje modu?y (s? modu?y prototypowe - niech b?d? dost?pne jedynie poprzez R&D w zamian za uzbierane RP, niech na pocz?tek agent daje BPC), wprowadza wariacje w ficie... Aktywizuje R&D.

Mi si? podoba.
Brak sygnatury w ramach protestu przed czepiaczami...

regis

  • Gość
Obelisk FREIGHT'er
« Odpowiedź #34 dnia: Marzec 08, 2006, 14:48:12 »
IMHO  wlasnie powinno sie "zmuszac" ludzi do wejscia w jakis PC sojusz/corp. Viziam itp to tylko przechowalnia dla n00bow, altow i ludzi co tutoriala nie zrobili... zycie zaczyna sie w 0.0 ;)