Autor Wątek: Klony i inne pytania noobowicza  (Przeczytany 8624 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Remx

  • Gość
Klony i inne pytania noobowicza
« dnia: Maj 21, 2005, 11:43:17 »
Witam
Na wstepie powiem ze jestem zielony :)
Nawed jescze Pierwszych Misji z Tutoriala nie wykonalem...

Ale mam pytanko bo juz gdzies czytalem o Klonach ...
 czy to znaczy ze gdy ja zgine to mam swojego klona ktorym zaczynam sie poruszac po zgonie ?? Widzialem maszynke do klonow w stacji orbitalnej czy teraz jak zarobie ierwsza kase odrazu zbudowac klona ??

Oraz czy jak zgine i zaczynam byc klonem to czy owy klon bedzie posiadal rowniez statek ???

Kolejne pytanka:
Czy staki maja jakies paliwo ??

- czy jak robilem postac wybralem Commander czy to zle ?
- jakie skille radzicie na poczatek sie wyuczyc mowie o pierwszych 2-3 dniach grania
- teraz mam 14 dniowe konto czy jezeli naprzyklad zdecyduje sie dalej grac i zaplace to bede je posiadal czy moze bede musial wszystko od nowa zaczynac ??

- pytanko co do misji czy ja doze kumam, chcac wziasc misjie trzeba za nia wpierw zaplacic ?? :?

dziekuje

Amos Sommers

  • Gość
Klony i inne pytania noobowicza
« Odpowiedź #1 dnia: Maj 21, 2005, 14:45:57 »
W EVE nie ma normlnego levelowania jak winnych grach MMORPG/RPG. Skille (umiejetnosci) moga miec poziom od 0 (nie posiadasz) do 5 maksymalny. Umiejetnosci uczysz sie w swoim czasie - poprostu nastawiasz na Train i skille powoli idzie do nastepenego poziomu, podajac ci ilosc czasu pozostalego do zakonczenia. Trening mozna przerwac w kazdej chwili. Dlaczego o tym pisze?

Kazdy skill ma Ranke (1 to bazowa). Ranka odpowiada ilosci Skill Points (punktow umiejetnosci ale kazdy nazywa je poprostu SP). Na przyklad Skill Rank 1 na pierwszym poziomie ma 256 SP (chyba, niepamietam :P).

Jak to sie ma do klonow. Kazdy klon utrzymoje jakas ilosc SP. Bazowy klon (Basic Clone) ktory dostaje kazdy nowy gracz utrzymoje chyba 120000 SP. Jesli masz wiecej SP niz klon utrzymoje, wtedy strata kapsuly (generalnie piraci-gracze lubia je niszczyc :/) moze spowodowac strate SP kiedy klon bedzie sie aktywowal co oznacza strate poziomu(ow) z umiejetnosci, co dokladnie oznacza strate czasu poziewaz skille wyzszej ranki trenuja sie bardzo dlugo na wysokie poziomy (np. kazdy skill do obslugi Battlshipa jest Rank 8 - okolo 43 dni dla mnie z poiomu czwartego na piaty).

Tylko jedna z 3 postaci na tym samym koncie moze trenowac umiejetnosc. Na poczatku ten bazowy klon ktory posiadasz wystarczy ci, potem pewnie bedziesz musial kupowac. Takze, za kazdym razem kiedy zostaniesz spodowany (pod killed - rozwala ci kapsule) ten klon ktory miales jest aktywowany, a na jego miejsce gra sama wklada nowy Bazowy Klon. Pamietaj ze gdy poduczysz sie umiejetnosci Bazowy Klon nie bedzie wystarczal wiec bedziesz, predzej czy pozniej, zmuszony do zakupu nowego klonu za kazdym razem jak zginiesz.

Co do twojege wyboru postaci.

Sugeruje uzywac Custom opcji, poniewaz te predefiniowane nie sa z byt dobre. Sam ustaw sobie atrybuty - Attributes: one wplywaja na czas treningu umiejetnosci: wyrzszy atrybut tym szybszy trening. Generalnie sugeruje Perception, Willpower, Inteligence i Memory aby byly prawie takie same albo takie same. Mozesz sie nie przejmowac Charyzma - nie jest az tak bardzo wazna jak inne umiejetnosci.

Co do szkoly sugeruje Navy, i Captains Training.

Skille do treningu napoczatku sa najwarzniejsze skille podstawowe z sekcji Learning poniewaz one podnasza atrybuty o jeden punkt na poziom co efektywnie przyspieszy nauke innych skilli pozniej.

Statkie nie uzywaja zadnego paliwa.

Za misje sie nie placi, ale czasem misja wymaga Coratellar: tzn. wstawke, za to co masz przetransportowac. Chodzi o to zebys nie bral misji od agenta, podem odmawial jej skonczenia i sprzedawal to co agent kazal przewiesc zeby zarobic wiecej.

Jesli ze chcesz kontunuowac gre po trialu nie bedziesz musial zaczynac od poczatku. CCP nie kasuje postaci sama: tylko gracze moga je kasowac wiec jesli oplacisz to konto ktorego uzywasz bedziesz mogl uzywac tych samych postaci.

Dwa glowne polskie Chat kanaly sa w tej chwili dostepne w grze: POLSKA i NHUN Centrala. Tam morzesz pogadac z polakami i zapytac sie co i jak.

surt

  • Gość
Klony i inne pytania noobowicza
« Odpowiedź #2 dnia: Maj 21, 2005, 16:20:00 »
podejzewam ze probowales brac misje z zakladki mision na stacji. tak wtedy placisz ubezpieczenie za towar ktory dostaniesz na misje (tylko to sa misje transportowe) i jak nie wykonasz misji to tracisz kase ktora dales jako zabezpieczenie dostarczenia transportu.

jak wykonasz misje ubezpieczenie do ciebie wraca.

Czasami tez biorac misje od agenta, rowniez transportowa, agen pobiera kase od ciebie na ubezpieczenie, aby nie zaszla nastepujaca sytuacja:
bierzesz misje, nie wykonujesz jej a towar sprzedajesz na markecie, w ten sposob zarabiajac.

Dormio

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 3 456
  • Mi'Sie
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Dormio
  • Korporacja: Shocky Industries Ltd.
Klony i inne pytania noobowicza
« Odpowiedź #3 dnia: Maj 21, 2005, 17:34:53 »
Collateral to zwyk?a kaucja za towar. Cel jest dok?adnie taki jak koledzy pisali.
Brak sygnatury w ramach protestu przed czepiaczami...

KomB

  • Gość
Klony i inne pytania noobowicza
« Odpowiedź #4 dnia: Maj 21, 2005, 22:08:47 »
statki w sumie uzywaj? paliwo - energie elektryczn? -  same sobie j? generuj? a wr?cz podstawowym problemem jest by by?o jej wiecej i szybciej

Blaster

  • OLD BUFU
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 349
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Blaster Kroms
  • Korporacja: State Protectorate
Re: Klony i inne pytania noobowicza
« Odpowiedź #5 dnia: Maj 23, 2005, 07:18:23 »
Cytat: "Remx"
- jakie skille radzicie na poczatek sie wyuczyc mowie o pierwszych 2-3 dniach grania


Na poczatku podciagnij sobie wszystkie podstawowe (te tansze) skille z kategorii learning na poziom 4 kazdy poza tym podnoszacym haryzme.
Bedziesz sie wtedy znacznie szybciej uczyl kolejnych skilli.
Pózniej podciagnij sobie fregate rasy która wybrales na 4 lvl.
Nastepnie to juz zalezy od tego czym dalej sie bedziesz zajmowal:
- jezeli kopaniem asteroid itp to przyda sie skill mining i inne z kategorii industrial i mozliwosc latania haulerem (industrial) zeby móc zwozic towary
- jezeli nastawiasz sie glównie na walke to zacznij trenowac skille z gunnery lub missile

Niezalenie od specjalizacji przyda sie trenowanie skilli z kategorii navigation i enginering.

Poczytaj sobie pozostale tematy w tym dziale (noob garten) a naprawde wiele sie dowiesz.  :roll:

Blaster

  • OLD BUFU
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 349
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Blaster Kroms
  • Korporacja: State Protectorate
Klony i inne pytania noobowicza
« Odpowiedź #6 dnia: Maj 23, 2005, 07:22:37 »
Cytat: "Amos Sommers"

Jesli ze chcesz kontunuowac gre po trialu nie bedziesz musial zaczynac od poczatku. CCP nie kasuje postaci sama: tylko gracze moga je kasowac wiec jesli oplacisz to konto ktorego uzywasz bedziesz mogl uzywac tych samych postaci.


O ile ja sie orientuje to konto trialowe po zakonczeniu czasu obowiazywania (14 dni) aktywowac mozna przez miesiac po tym czasie konto moze byc skasowane przez CCP (ale nie zawsze tak sie dzieje)

Konto, które juz raz zostalo oplacone ma waznosc 6 miesiecy od czasu uplyniecia ostatniej platnosci.

Zreszta sprawa juz raz byla poruszana w tym dziale tak wiec jeszcze raz proponuje aby go dokladnie przejrzec  :!:

newfranczesko

  • Gość
Odp: Klony i inne pytania noobowicza
« Odpowiedź #7 dnia: Wrzesień 02, 2009, 23:23:57 »
witam! jestem nowy i mam nietypowe pytanie podczas szkolenia SP wysakuje mi cos takiego
"Training Astrogeology to level 4 will take you 65,227 skillpoints above the 1,600,000 skillpoint bonus limit so it will not be trained at bonus speeds, nor will any skills after that."
mam rozumiec ze ponad 1,600,000 postac bedzie sie dluzej uczyla, no i czy mozna cos z tym zrobic? za odp z gory dziekuje

kavar_

  • Gość
Odp: Klony i inne pytania noobowicza
« Odpowiedź #8 dnia: Wrzesień 02, 2009, 23:32:23 »
Nowy system tworzenia postaci, zapewnia do pewnego momentu, 100% bonus skillowania.
Niewazne co zrobisz i tak sie w koncu skonczy, po przekroczeniu 1.6mln sp.

silvia

  • Gość
Odp: Klony i inne pytania noobowicza
« Odpowiedź #9 dnia: Wrzesień 03, 2009, 00:16:13 »
trzeba wyskillowac learningi i kupic implanty - one zwiekszaja ilosc SP/h

artures

  • Gość
Odp: Klony i inne pytania noobowicza
« Odpowiedź #10 dnia: Październik 30, 2009, 18:01:12 »
A ja mam z koleji inne pytanie, bo tak sie rozgladalem i oprocz skili sa tam zwykle level-e no i wlasnie one sa potrzebne do rozmowy z lepszymi agentami (tak mi sie zdaje przynajmniej) co musze zrobic rzeby wbic ten level i brac misje od lepszych agentow??

P.S. pewnie gdzies to jest na forum ale nie znalazlem niestety, nawet przez "szukaj" :/

Aenyeweddien

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 421
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Aenyeweddien
  • Korporacja: Unseen Academy
  • Sojusz: The Unseen Company
Odp: Klony i inne pytania noobowicza
« Odpowiedź #11 dnia: Październik 30, 2009, 18:28:18 »
Mówisz o lvl-ach skili czy agenta.

Jeśli mówisz o skillach to skilowanie wyższego levelu powoduje że możesz uczyć się kolejnych rzeczy, podnoszenie lvl-a w przypadku niektórych skilli powoduje zmniejszenie zapotrzebowania poszczególnych modułów, albo umożliwia montowanie lepszego wyposażenia...

Jeśli mówisz o poziomach agenta to robiąc misje dla jakiejś korporacji stopniowo uzyskujesz dostęp do lepszych agentów - ważny jest Twój standing do korporacji
Wróg mojego wroga jest moim przyjacielem

Beware I am witch

Alterego Kirh'aard; nezma

silvia

  • Gość
Odp: Klony i inne pytania noobowicza
« Odpowiedź #12 dnia: Październik 30, 2009, 19:26:36 »
Jemu chyba chodzilo o skille z dzialu "social".

Skille te podnosza twoj standing wobec danej korporacji / zwiekszaja wartosc o jaka on wzrasta / zwiekszaja place z misji.

Oplaca sie skillowac connections.

artures

  • Gość
Odp: Klony i inne pytania noobowicza
« Odpowiedź #13 dnia: Październik 30, 2009, 21:36:27 »
dokladnie chodzi mi o to ze zrobilem 10 pierwszych misji "militarnych" (czy cos w tym stylu/takiej korporacji) i teraz nie wiem jak to kontynulowac, bo jak znalazlem innego agenta to jest unavalible.

sory ze pisze nie jasno ale to dopiero moj 4 dzien z ta gra i sie zastanawiam ile kasy na trialu uzbieram zeby potem kopic TC (wioem ze w 14 dni nie zdaze, ale mysle nad wystawieniem czegos drogo w markecie i kupienia tego stara postacia, tak mialbym wiecej kasy na nowym trialu) swoja droga ciekawe czy to przejdzie... :)

Dzieki za odpowiedzi:) i pozdrawiam

SokoleOko

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 6 099
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: SokoleOko
  • Korporacja: V0LTA
  • Sojusz: Triumvirate.
Odp: Klony i inne pytania noobowicza
« Odpowiedź #14 dnia: Październik 30, 2009, 21:55:34 »
Możesz dać trialowi kasę po prostu... to trial nie może "oddać kasy".

I powtórzę po raz tysięczny - porywanie się na płacenie od razu walutą ingame jest beznadziejnym pomysłem.  :coolsmiley:


No sov, no blues, no prisoners taken, no fucks given...

artures

  • Gość
Odp: Klony i inne pytania noobowicza
« Odpowiedź #15 dnia: Październik 30, 2009, 22:02:31 »
a jak dla kogos 60zl to ciapke za duzo:/

Doom

  • Wielki Inkwizytor
  • Administrator
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 7 328
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Mandoleran
  • Korporacja: ULF
Odp: Klony i inne pytania noobowicza
« Odpowiedź #16 dnia: Październik 30, 2009, 23:03:11 »
110 - 120 jak już (chyba ze sklep w którym kupujesz ma jakieś stare 30 dniowe TC).
Prawda jest taka że albo zapłacisz 2 / 3 razy normalny tc, i przez 4 / 6 miechów rozwiniesz postać że będzie samowystarczalna, albo będziesz i rok grał na trialach, a na TC nie uzbierasz.
Granie w ten sposób to jak dla mnie objaw masochizmu...

W bitwie nie liczy się ten kto ma pierwsze słowo. Liczy się ten kto ma ostatnie.

artures

  • Gość
Odp: Klony i inne pytania noobowicza
« Odpowiedź #17 dnia: Październik 30, 2009, 23:17:24 »
no dobra, myslalem ze da sie przez te 2 tyg. uzbierac cos kasy tak rzeby np. po 2-3 takich wirarzach kupic TC, ale skoro mowicie ze nie no to sie nie bede klucil w sumie nie wime jak szykbo tam sie zbiera te 600mln:/

Doom

  • Wielki Inkwizytor
  • Administrator
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 7 328
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Mandoleran
  • Korporacja: ULF
Odp: Klony i inne pytania noobowicza
« Odpowiedź #18 dnia: Październik 30, 2009, 23:27:09 »
Około 1,5 godziny jak plex dobrze dropnie :P
A tak bardziej realnie dla młodej postaci, po dwóch lub trzech takich przejazdach podejrzewam będziesz miał max 50kk w tym czasie gdybyś skilował to pierwsze konto wychodowałbyś postać dla której taka kwota to max tydzień (ze względu na niskie skille i standingi)
Zwykle trzeba zapłacić minimum raz, zanim postać będzie miała perspektywy na to żeby płacić te ~300kk miesięcznie za plex'y

A i jeszcze jedno, jak już będziesz zakładał to właściwe konto uśmiechnij się do jakiegoś znajomego z opłaconym kontem o invitkę - masz tydzień więcej triala, w zamian za co on po opłaceniu konta przez ciebie tez dostanie parę dni bonusowo :p

W bitwie nie liczy się ten kto ma pierwsze słowo. Liczy się ten kto ma ostatnie.

silvia

  • Gość
Odp: Klony i inne pytania noobowicza
« Odpowiedź #19 dnia: Październik 30, 2009, 23:45:06 »
jesli z buddy triala oplaci konto (podobno nie dziala jesli chodzi o GTC / PLEX) to obaj dostana po miechu jesli sie nie myle.

SokoleOko

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 6 099
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: SokoleOko
  • Korporacja: V0LTA
  • Sojusz: Triumvirate.
Odp: Klony i inne pytania noobowicza
« Odpowiedź #20 dnia: Październik 31, 2009, 23:09:15 »
jesli z buddy triala oplaci konto (podobno nie dziala jesli chodzi o GTC / PLEX) to obaj dostana po miechu jesli sie nie myle.

Tylko zapraszający dostanie miesiąc free, zapraszany nic z tego nie ma.

a jak dla kogos 60zl to ciapke za duzo:/

To znaczy, że Cię nie stać. Są inne gry darmowe.


No sov, no blues, no prisoners taken, no fucks given...

Luisa

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 295
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Luisa
  • Korporacja: Pator Tech School
Odp: Klony i inne pytania noobowicza
« Odpowiedź #21 dnia: Listopad 02, 2009, 12:57:35 »
.. ale mysle nad wystawieniem czegos drogo w markecie i kupienia tego stara postacia, tak mialbym wiecej kasy na nowym trialu) swoja droga ciekawe czy to przejdzie... :)

Nie przejdzie o ile nikt inny na markecie nie będzie sprzedawał tej rzeczy. W przeciwnym razie kupisz od osoby z najniższą kwotą sprzedaży. To tak apropos działania marketu :P

Egnos

  • Emerytowany Pirat
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 322
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Egnostos
  • Korporacja: Association of Veldspar Mining Enthusiasts
Odp: Klony i inne pytania noobowicza
« Odpowiedź #22 dnia: Listopad 03, 2009, 12:35:47 »
Nie przejdzie o ile nikt inny na markecie nie będzie sprzedawał tej rzeczy. W przeciwnym razie kupisz od osoby z najniższą kwotą sprzedaży. To tak apropos działania marketu :P

Market cie nie zmusza do kupowania po najnizszej cenie, mozesz wybrac oferte

Khobba

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 1 123
  • It looks just like a Telefunken U 47
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Khobba Gelos
  • Korporacja: V O O D O O
  • Sojusz: Aegis Cartel
Odp: Klony i inne pytania noobowicza
« Odpowiedź #23 dnia: Listopad 03, 2009, 13:04:34 »
... a i tak kupisz de facto najtańszą rzecz, tylko po wyższej cenie.

ThakRa

  • Gość
Odp: Klony i inne pytania noobowicza
« Odpowiedź #24 dnia: Listopad 03, 2009, 14:48:59 »
A co jeśli znajdziemy stację, na której danej rzeczy nie ma na markecie i tam ją wystawimy po wyższej cenie a potem kupimy? Kasę dostanie ktoś inny? To by trochę dziwne było skoro nie sprzedawał tej rzeczy w miejscu, w którym jestem.

Doom

  • Wielki Inkwizytor
  • Administrator
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 7 328
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Mandoleran
  • Korporacja: ULF
Odp: Klony i inne pytania noobowicza
« Odpowiedź #25 dnia: Listopad 03, 2009, 16:12:49 »
Myk z płaceniem drożej a dostaniem tańszego przedmiotu działa tylko i wyłącznie w obrębie stacji.

W bitwie nie liczy się ten kto ma pierwsze słowo. Liczy się ten kto ma ostatnie.