Eve Online > NoobGarten

Eksploracja

(1/4) > >>

seba656:
Siema,
jestem nowy gram postacią która stworzyłem rok temu i grałem 2 tygodnie.
Chciałbym zajmować się skanowaniem sygnatur a dokładniej relic i data sitami.
Mam taki problem, że w hi-secu (okolice Jita IV lokacji początkowej Caldari, w promieniu 10 jumpów) nic nie potrafię znaleźć tylko wormhole.
Latam Heronem z takim fitem: https://www.eveworkbench.com/fitting/heron/e53e3fd6-4d43-485c-f2bf-08d813cd442c
Dwa razy wszedłem do wormholu i za każdym razem zginąłem od statków NPC które latały wokół relic i data sitów.
Ogólnie to chciałbym prowadzić eksploracje w wormholach, jaki fit się do tego nadaje i jak zdobyć trochę hajsu w bezpieczny sposób.
Gdzie prowadzić eksploracje?
Proszę o rady.

Doom:
Pierwsza rzecz - w high zignoruj relici - sam się trochę bawię eksploracją i nie są one warte czasu. Jeden na 20 da loot lepszy niż za 0,5 miliona.
W okolicy Jita i na głównych trasach między Hubami bardzo trudno trafić cokolwiek wartościowego, a jesli już znajdziesz to albo nie bedziesz na saicie pierwszy albo w trakcie ktoś przyleci i pozbawi Cię części lootu
Do skanowania poszukaj sobie terenu na którym jest relatywnie mało ludzi - możesz popatrzeć na dotlanie, albo samemu polatać - zapomnij o 10j od jita, nastaw się raczej na 20-30, może 10-20
o skanowaniu w wh nie powiem Ci nic - sam w to sie pobawiłem zaraz jak WH weszły a wtedy to wyglądało zupełnie inaczej, nie mam pojęcia jak jest teraz, wiem tylko że w miare popularny sprzęt w wh to astero (drogie) i magneta (mozliwości tankowania)

Ket0na1:
Dzień dobry :P
Widzę, że kolega nie narzeka na nadmiar podpowiedzi więc pozwolę sobie podzielić się odrobiną mojego skromnego ok. dwumiesięcznego stażu w grze/eksploracji ;)
Po pierwsze i chyba najważniejsze - podaruj sobie skanowanie data i relic w hi-secu. Może to i relatywnie bezpieczne ale zarobek gorzej niż nędzny. Jak masz skanować data i relic w hi-sec to już lepiej rób misje dla npc. Więcej zarobisz. Skanowanie w low-sec to też lipa. Nie dość że latasz za friko to jeszcze ubiją.
Jeśli chcesz pobawić się w relic & data to od razu nastaw się na zwiedzanie WH i nulla. Ćwicz na czymś tanim, np. Probe a w międzyczasie rób skille pod skanowanie i COVERT OPSA. CO to absolutna konieczność jeśli chcesz skanować w miarę komfortowych warunkach. Bez tego to rosyjska ruletka.
Jak już podbijesz skille by skanowanie nie trwało pół nocy na jednego WH, gdy już zrobisz Coverta i będziesz mógł latać czymś co może go używać, od razu wal do WH.
Tu uwaga. Podaruj sobie wchodzenie do WH z jakiegokolwiek HiSec a już z np. Amarru czy Jita to w ogóle zapomnij. W hi-secu po obu stronach WH czają się całe stada takich co za darmo sobie zielone na zkillbordzie robią. Wejdziesz do WH i czapa zaraz po wyjściu z kloka.
Do dziury najlepiej wchodzić z low sec i najlepiej takiego głębszego gdzie często nie ma nikogo na gridzie i spokojnie wyskanujesz co trzeba i wlecisz do dziury. Tak lecąc często trafisz już na pierwszego wormhola gdzie będzie sporo data i relic do zaorania.
Przy okazji - omijaj UNSECURED DATA SITE i FORGOTTEN RELIC SITE. To miejsca strzeżone przez bardzo silne raty i nawet Astero raczej sobie z tym nie poradzi. Data & Relic 1 i 2 levelu to pewniaki. Możesz wbijać i skanować. Level trzeci to już bardzo często właśnie unsecured i forgotten których nie ruszaj. No chyba że przylecisz z kolegami którzy Ci raty wybiją albo dorobisz się otankowanego Stratiosa. Wtedy śmiało :P Oczywiście na levelu trzecim będzie miał też miejscówki bez czerwonych ale to juz trzeba mieć odrobinę farta. Zwracja uwagę na nazwy. Dokładny name pojawia się po wyskanowaniu pięćdziesięciu kilku procent sygnatury.
Dobrym sposobem na spory zarobek w WH to latanie z WH do następnego WH. W nomenklaturze gry nazywają to chyba chainem. Lecąc w ten sposób, bardzo często natrafisz na Wormhole wręcz dziewicze gdzie łupy nietknięte a i o towarzystwo innych graczy dosyć trudno. W ogóle WH to relatywnie bezpieczne miejsce jeśli wciskasz dscan co 3 sekundy i potrafisz ogarniać 3-4 rzeczy jednocześnie :P
A jeśli będziesz miał szczęście to wyskanujesz sobie drogę do nulla. A to już dojna krowa dla eksploratora jeśli takową krowę wydoic potrafisz.
Zaletą latania do nulla przez wh jest między innymi to, że wyrzuca Cię praktycznie zawsze w czarnej dupie czyli daleko od tras przelotowych do low & hisec gdzie lepiej się nie zapuszczać. Zaiste im większe zadupie w nullsecu tym eksploracja przyjemniejsza bo o fajne daty i relic (i często!) łatwo no i od razu widzisz czy sam na gridzie jesteś więc dscan wciskach już tylko co 5 sekund :P
I to wstępnie tyle.
Jedynie co pozostaje na wstępie dodać to być zawsze zapisał sobie lokację po wbiciu do WH (wsteczne bramy w nullu też), probów nie zostawił (bierz 16!!!) i modlił się o to by przy robieniu chaina żaden WH się za Tobą nie zamknął.
I takim oto sposobem zarobisz sobie po kilkadziesiąt baniek przez 2-3 godziny eksploracji :D

[NAUKE] Son of Rainbow:
Kiedyś napisałem poradnik o zarabianiu w low. To tyczy się też hi i nulla w dużej mierze. Może znajdziesz jakąś podpowiedź https://eve-centrala.com.pl/index.php?topic=13283.0

Doom:
Przejrzałem na szybko Twój poradnik. W kilku miejscach przydałoby się go zaktualizować

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej