Śmietnisko > Off Topic

Monitor na wrażliwe oczy.

<< < (2/5) > >>

Zgudi:

--- Cytuj ---btw Zgudi, czym laczysz monitor z kompem i czy zmikeniales kabel?, bo to az niemozliwe, to co wypisujesz
--- Koniec cytatu ---

Karta to już chyba trzyletnia GTX 960 4GB która ma 3x DisplayPort, 1x HDMI i 1x DVI. Natomiast monitor ma 1x HDMI, 1x DVI i 1x VGA. Niestety po HDMI z niewiadomych mi przyczyn nie ma obrazu, sprawdzałem na dwóch kablach i mam komunikat "HDMI: No signal" więc został mi DVI, a wejścia DisplayPort monitor nie ma.

Co do efektu migotania obrazu, a własciwei chodzi mi bardziej o podłużne pasy to widoczne jest to po przystawieniu włączonego wentylatora do ekranu. Gdzieś wyczytałem, że w ten sposób można sobie sprawdzić jak działa funkcja Flicker Free. Podobno z wbudowaną funkcją ochrony wzroku Flicker Free nie powinno tego być, dlatego pomyślałem, że lepiej będzie zainwestować w porządniejszy monitor.

[BWTF] Nightwisherek:
Są dwie technologie "dla oczu" Flicker Free (anty-migotanie obrazu) i redukcja światła niebieskiego - krótki opis np: https://www.eizo.pl/zmeczenie-oczu/przyczyny-zmeczenia-oczu-niebieskie-swiatlo/

Przykład: GB2730QSU-B1 ok 1300 brutto (TNka) - ja polecam AMVA lub IPS (Evka na szerokokątnym IPSie jest boska)

Sugeruję obraz transmitować po DP.

Zgudi:
Ze stajni IIYAMA to znalazłem ProLite XB3270QS-B1. Ludzie go dość chwalą za niezłej jakości obraz i kąty widzenia. Jest to duży monitor o przekątnej 31.5 cala, proporcje 16:9, rozdzielczość WQHD (2560 x 1440), matryca TFT IPS, kosztuje 1300zł.

Chętnie bym go kupił, tylko nie wiem jak sprawdzić jak wygląda migotanie, tak zwana tarka jak się macha przedmiotem przed monitorem. U mnie w sklepach na wystawie go nie mieli jak byłem sprawdzić a w necie sprzedają go wszędzie.

[BU FU] Karas:
dosc tani jak na fakt, ze 32" wqhd. tego mojego kupowalem za okolo 1700 i wszystkie o podobnych parametrach mialy ta cene. w czym tkwi haczyk?.

Zawsze mozesz zamowic przez neta i w razie czego po prostu go oddac w ciagu 14dni.

Zgudi:

--- Cytuj ---najchetnij kupilbym cos z dobrym obrazem w 4k
--- Koniec cytatu ---
Mam zamiar z czasem wymienić kartę graficzną, ale na pewno nie będę kupował żadnego GPU kombajnu za 2500-3000zł, żeby był w stanie tę rozdzielczość w różnych nowych grach obsłużyć. Więc taka rozdziałka odpada.


--- Cytuj ---dosc tani jak na fakt, ze 32" wqhd. tego mojego kupowalem za okolo 1700 i wszystkie o podobnych parametrach mialy ta cene. w czym tkwi haczyk?
--- Koniec cytatu ---
Przyjrzałem się temu modelowi i wygląda na to, że twój monitor i ta trzydziesta dwójka to raczej to samo. Różnią się ceną, gdzie 32 jest o dziwo tańszy i oczywiście rozmiarem.

Strona producenta:

27 cali: https://iiyama-sklep.pl/376-monitory-dla-grafika-i-fotografa-xub2792qsu-b1-27-wqhd-ips-flickerfree-bluelightreducer-4948570115341.html?utm_source=google&utm_medium=pricewars2&utm_campaign=xub2792qsu-b1-27-wqhd-ips-flickerfree-bluelightreducer&gclid=EAIaIQobChMImq28p--93gIVCqgYCh0qlgbyEAQYASABEgK61fD_BwE

32 cale: https://iiyama-sklep.pl/435-monitory-dla-projektantow-xb3270qs-b1-32-wqhd-ips-led-flickerfree-redukcja-niebieskiego-swiatla-4948570115518.html?gclid=EAIaIQobChMIr5jfw--93gIViNOyCh0EZgMSEAAYASAAEgJY1vD_BwE

EDYTA:

Już chyba wiem dlaczego jest tańszy. Podstawka w wersji 32 cale nie ma funkcji PIVOT, czyli rotacji, a wersja 27 cali to ma.

PYTANKO:

Skoro jesteś zadowolony, to czy Karaś, mógłbym Cię prosić o machanie czymś, jakimś badylem który masz pod ręką przed ekranem, koniecznie na białej stronie i czy zauważasz jakikolwiek efekt tarki / wachlarza?

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

[*] Poprzednia strona

Idź do wersji pełnej