Śmietnisko > Off Topic

Monitor na wrażliwe oczy.

(1/5) > >>

Zgudi:
Napisałem na forum benchmark, napiszę i tu.

Poszukuję dużego monitora o wysokim komforcie patrzenia.
 
W domu mam HP 27VX i szczypią mnie oczy już po godzinie przez co muszę często mrugać a po czasie dłuższym niż 4 godziny mam wyraźnie zaczerwienione oczy.
 
W pracy siedzę przed komputerem 8 godzin na iMac i nie mam absolutnie żadnych problemów. Nie twierdzę, że mac jest lepszy, po prostu ekran nie migocze i obraz jest wizualnie stonowany, jeśli mogę to tak ująć. Migotanie sprawdzałem za pomocą wentylatora.
 
Natomiast mój domowy monitor pomimo, że w specyfikacji pisze Flicker Free to przykładając wentylator do ekranu wyraźnie migocze. Dodatkowo mam wrażenie, że ten ekran to taka wypalanka gdy na niego patrzę. Obraz nawet przy zmniejszonych ustawieniach jasności i zmiany barw na cieplejsze wydają się męczący.
 
Czy ktoś mógłby polecić mi dobry monitor, głównie do gier, który nie męczy oczu, najlepiej 27-29 cali QHD (2560 x 1440 pikseli)?

Na świetnym odwzorowaniu kolorów, super jakości obrazu czy bardzo szybkiej reakcji matrycy mi nie zależy. Ważny jest przede wszystkim komfort patrzenia, żeby obraz nie męczył wzroku. Pytam, bo już naprawdę mam udrękę z obecnym monitorem. Budżet tak od 1300 do 1700zł.

Amek Vi:
Pytanie czy ten sam monitor, który mnie nie męczy będzie tak samo nie męczył Ciebie.

Przykładowo, prywatnie używam leciwego już AOC 2369M i mogę na nim siedzieć 16h grając/oglądając filmy i nic się nie dzieje. Służbowo korzystam z biurowych rozwiązań DELL'a, które teoretycznie powinny sprzyjać komfortowi i oczu nie męczyć, a jednak po 6-7h wyglądam jakbym wstrzykiwał marihuenen.

Zgudi:
Dzięki wielkie za sugestie. Twojego monitora nie ma w sprzedaży ale jest "chyba" podobny, AOC Q2781PQ (QHD, 27 cali). Chętnie bym go kupił, tylko musiałbym doczytać jak z długim gapieniem się w ten ekran.

Filip Bonn:
Na meczliwosc oczu ma przedewszystkim wpływ częstotliwośc odświeżania ekranu im wyższa tym bardziej komfortowo się nam pracuje i tym powinieneś się kierować.
Ja mam eizo z standardowym 60hz i żadnych dolegliwości nie mam ale na trupach w pracy 50hz oczy już czuję.

Wg mnie oszczędzanie na monitorach to najczęściej popełniany błąd.

[BU FU] Karas:
swego czasu kupilem sobie iiyama ProLite XUB2792QSU-B1.
jak bym mial cos wiecej niz lapek, to najchetnij kupilbym cos z dobrym obrazem w 4k, ale WQHD tez daje rade. bardzo doceniam w evce: ].
mojego mam juz lekko ponad rok i jestem narazie bardzo zadowolony
btw Zgudi, czym laczysz monitor z kompem i czy zmikeniales kabel?, bo to az niemozliwe, to co wypisujesz
.

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej