Forum Gry > Inne gry

Stellaris: Utopia

<< < (2/5) > >>

[VIDE] Herezja:
Czym się różni ta Utopia od gry z tego wątku?
http://eve-centrala.com.pl/index.php/topic,13418.0.html

Xeovar:
Tu masz szczegóły: https://stellaris.paradoxwikis.com/Utopia
Utopia ma mieszany feedback, duzo ludzi mowi ze nie warto.
IMHO fajniej się grało i nie nudziło się tak bardzo na późniejszym etapie, zawsze można sobie zbudować megastrukturkę :) Plus te ascension perks też mi się podobały.

Zgudi:

--- Cytat: Xeovar w Listopad 21, 2017, 15:09:45 ---duzo ludzi mowi ze nie warto.

--- Koniec cytatu ---
W stellarisa zwykłego nie grałem nigdy. Po prostu szukałem jakiejś w miarę nowej i wysoko ocenianej strategii sc-f. Obojętnie co byle by było dobre. Na temat gry + dodatku było dużo pozytywnych opinii, więc kupiłem mimo trochę zaporowej ceny na steamie. Jakże to dużo ludzi mówi, że nie warto? :)

Taki mały minus: Co prawda opcji do zarządzania imperium w grze jest od groma, jednak irytuje mnie całkiem spory brak swobody co do polityki. Jak by to podsumować: Intrygi i przewały są niemal niewykonalne bo gra wymusza poruszanie się w w dość wyraźnie określonych ramach, tzn. teraz jest dostępna tylko ta i tamta opcja "bo", a potem będzie inna "bo". Po prostu gra dość mocno narzuca swoją logikę w polityce zamiast dać graczowi swobodę i pozwolić mu ponosić konsekwencje swoich działań.

Azbuga:
ze strategii sf polecam "distant worlds universe" interfejs jest dziwaczny i wymaga przekopania się przez tutoriale ale gra jest zacna.

Zgudi:
Przyznam, że ekonomia w tej grze mi jeszcze nie idzie za dobrze. Bardzo brakuje mi surowców przez co mam słabą flotę, ok. 20k dps czy czegoś tam, ale znalazłem inny sposób. Przeglądam statystyki, i patrzę który gracz NPC jest w stanie wojny i wypowiadam wojnę temu przegrywającemu. Daję flocie swojego wasala na follow to me i lecę dobić ich armię. Na koniec następuje podział terytoriów, tzn. drugi gracz NPC bierze parę systemów, które zadeklarował w warunkach a ja biorę kolejnego wasala. Tym sposobrm udało mi się przejąć ok. 35-40% systemów. Galaktyka "huge", poziom normal.

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

[*] Poprzednia strona

Idź do wersji pełnej