Eve Online > Wsparcie techniczne

Nowy komp do pracy i grania 7700k vs 1700X

<< < (2/3) > >>

Zlorf:

--- Cytat: sztosz w Marzec 05, 2017, 18:33:56 ---Ktoś zna dobre sklepy gdzie jest lub można oczekiwać w bliskiej przyszłości dużego wyboru? Bo ja poza wspomnianymi znam tylko Arest, w którym pracowałem i Morele gdzie jest w miarę duży wybór przeważnie, a tak poza tym to naprawdę nie wiem gdzie szukać.

--- Koniec cytatu ---
Amazon.fr lub de?

sztosz:

--- Cytat: Zlorf w Marzec 05, 2017, 18:41:12 ---Amazon.fr lub de?

--- Koniec cytatu ---

Kurde, wybór praktycznie ten sam co w polsce jeżeli chodzi o płyty pod Ryzena, tylko ceny z wysyłką ponad 100zł droższe. Dzięki za opcje, bo o Amazonie nie pomyślałem, ale przy ich wyborze i cenach nie ma to sensu, zwłaszcza, że w przypadku reklamacji pewnie będę musiał kilkanaście euro wydać na dostawę do nich :/

Ogólnie jak patrzyłem na płyty to wychodzi na to że tylko Ausu Prime x370-Pro lub CROSSHAIR VI HERO wchodzą na razie w grę, albo będę się musiał bawić dodatkowy kontroler sata, ew. żonglerka dyskami, lub kupno nowego większego zamiast 3 mniejszych (co mi się nie uśmiecha, bo to 500 stów więcej które mógłbym dołożyć chociażby do lepszej płyty).

Piszę w większości chyba do siebie :D Ale przynajmniej pomaga mi to myśli poukładać ;)

Qlko1:
* Qlko1 kiwa głową udając, że słucha w skupieniu.
Jeśli ma Ci to pomóc :)

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka

[BU FU] Karas:
nie chce krakac, ale mam pewne "obawienia", co do amd. Kiedys juz nie raz miala byc rewolucja, np bulldozer... a wiadomo jak sie skonczylo. IMO jeszcze przez rok, moze 2 lata nie ma co sie napalac na nowa technologie, bo nie wiadomo co z tego bedzie. ja raczej podchodzilem do tego konserwatywnie, kupujac stare sprawdzone silne podzespoly.

[BWTF] Xapitan Bomba:

--- Cytat: sztosz w Marzec 05, 2017, 18:33:56 ---
Dowiedziałem się m.in że przy Z170, Z270 southbridge jest połączony przez 4 linie DMI 3.0 co daje nam 31.5 Gb/s transferu. W przypadku X370 southbridge jest połączony przez 4 linie PCI-E co też nam daje transfer 31.5 Gb/s. Ale w przypadku AMD 4 linie PCI-E z procka idą też bezpośrednio do portu M.2 co odciąża komunikację z dyskiem twardym na M.2, a przy transferach rzędu 2.8GB/s odczyt 1.1GB/s zapis to zaczyna mieć znaczenie bo 31.5 Gb/s to jest 3.9375 GB/s. Jak do tego dojdzie dźwiękówka + reszta dysków, to wiem że napewno nie non stop, ale może dojść do sytuacji że, gdy będę np. robił automatyczny codzienny backup dysku systemowego a do tego coś robił na reszcie dysków to się zwyczajnie może to cholerstwo przytkać. Ale z drugiej strony odczyt z M.2 na innego twardziela i tak będzie musiał przejść przez to wąskie gardło między

--- Koniec cytatu ---

Biorąc pod uwagę jednostki, to musialbys generować terabajty transferu i danych między wszystkim żeby to teoretycznie było możliwe. I nie wiem co mieć żeby taki sustained write osiągnąć o_o.

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

[*] Poprzednia strona

Idź do wersji pełnej