Autor Wątek: Czy rząd rujnuje kraj?  (Przeczytany 226314 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

FITTIpalti

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 547
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: FITTIpalti
  • Korporacja: Beach Boys
Odp: Czy rząd rujnuje kraj?
« Odpowiedź #210 dnia: Styczeń 28, 2016, 10:24:55 »
Chciał bym nie mieć konta ale kurwa się nie da :/ Nie da sie dostać kasy od pracodawcy na rękę (w corpo) no kurwa sie nie da ...
I've... seen things you people wouldn't believe... Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched c-beams glitter in the dark near the Tannhäuser Gate. All those... moments... will be lost in time, like tears... in... rain. Time... to die...

sztosz

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 213
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Bartosz Nowak
  • Korporacja: Agnosto Ethnos
  • Sojusz: Honey Badger Coalition
Odp: Czy rząd rujnuje kraj?
« Odpowiedź #211 dnia: Styczeń 28, 2016, 11:08:44 »
Chciał bym nie mieć konta ale kurwa się nie da :/ Nie da sie dostać kasy od pracodawcy na rękę (w corpo) no kurwa sie nie da ...
Jak się nic nie zmieniło w ustawach (a nie pamiętam żadnych zmian w tej kwestii) to:

art. 86 § 2-3 Kodeksu pracy
art. 481 Kodeksu cywilnego w związku z art. 300 Kodeksu pracy

Jeżeli nie ma możliwości wypłaty gotówką, to sprawa dla PIP.

Zgudi

  • banned
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 935
    • Zobacz profil
Odp: Czy rząd rujnuje kraj?
« Odpowiedź #212 dnia: Styczeń 28, 2016, 14:26:42 »
Chciał bym nie mieć konta ale kurwa się nie da :/ Nie da sie dostać kasy od pracodawcy na rękę (w corpo) no kurwa sie nie da ...
Komornik za alimenty ściga?  :D

szczepan

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 0
    • Zobacz profil
Odp: Czy rząd rujnuje kraj?
« Odpowiedź #213 dnia: Styczeń 28, 2016, 15:33:19 »
https://youtu.be/oQ_r-mAmcS4

bardzo trafny komentarz,
czasami dziwię się, że ludzie tego nie rozumieją
podobnie będzie z podatkiem od sklepów

Najgorsze jest, że ludzie nie zastanowią się dwa razy, słuchają petrupa i innch nadanych, a nawet jak by chcieli samemu pomyśleć, to przekaz powtarzany jest tyle razy, że zaczynają w to wierzyć i chodzą potem takie zombi po forach.
Nie wiem, jak ktoś może się jeszcze nabierać na nagonkę na Kaczyńskiego, że to boruta, wstyd na cały świat itd. Mnie mama zawsze mówiła: wstydź się za siebie nie za innych. Wmawiają nam najróżniejsze rzeczy, niektóre tak irracjonalne, że często zadaję sobie pytanie kto w to uwierzy.
Też się boję co będzie dalej, bo chyba każdemu Polakowi zależy na swojej ojczyźnie, każdy chciałyby, aby jego dzieci żyły tu w spokoju i dobrobycie, szczęśliwe,
przyznam się, że od kiedy PiS doszedł do władzy, mam pozytywne odczucia, nie daję się omamić pieniaczom, tak naprawdę teraz ujawniają się wrogowie naszej ojczyzny. A co będzie dalej zobaczymy, Kaczyński dużo czasu nie ma, jeżeli przez te cztery lata straci poparcie to będzie jego koniec, a mam nadzieję, że zależy mu na tym, aby odejść w chwale.

Qlko1

  • Troll
  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 596
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: ZOMO Zenek
  • Korporacja: Corp dla nowych
Odp: Czy rząd rujnuje kraj?
« Odpowiedź #214 dnia: Styczeń 28, 2016, 17:02:29 »
bardzo trafny komentarz,
czasami dziwię się, że ludzie tego nie rozumieją
podobnie będzie z podatkiem od sklepów
Gość ma tyle wiedzy o ekonomii, podatkach i rynku co kamień na polu. Połowa tego co tam mówi to naiwne, życzeniowe pieprzenie dla odbiorców o podobnym stanie wiedzy. Jeśli przyjmujesz za autorytet przypadkowego internetowego blogera z YT, to gratuluję rozwagi.

a nawet jak by chcieli samemu pomyśleć, to przekaz powtarzany jest tyle razy, że zaczynają w to wierzyć i chodzą potem takie zombi po forach.
Sama prawda. Prawda?

nie daję się omamić pieniaczom, tak naprawdę teraz ujawniają się wrogowie naszej ojczyzny.
;D

sztosz

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 213
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Bartosz Nowak
  • Korporacja: Agnosto Ethnos
  • Sojusz: Honey Badger Coalition
Odp: Czy rząd rujnuje kraj?
« Odpowiedź #215 dnia: Styczeń 28, 2016, 17:03:36 »
A możesz streścić co jest w tym komentarzu, albo jakiś transkrypt? Nie chce mi się marnować czasu na 13 minut na słuchanie czegoś, co pewnie można zawrzeć w kilku zdaniach.

W ogóle co to za pierdolnięta moda na wygłaszanie opinii w formie video. Ludziom na oglądanie tego czasu nie szkoda?

szczepan

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 0
    • Zobacz profil
Odp: Czy rząd rujnuje kraj?
« Odpowiedź #216 dnia: Styczeń 28, 2016, 17:51:23 »
Gość ma tyle wiedzy o ekonomii, podatkach i rynku co kamień na polu. Połowa tego co tam mówi to naiwne, życzeniowe pieprzenie dla odbiorców o podobnym stanie wiedzy. Jeśli przyjmujesz za autorytet przypadkowego internetowego blogera z YT, to gratuluję rozwagi.
Sama prawda. Prawda?
 ;D
Nie trzeba mieć doktoratu z ekonomii tylko trochę oleju w głowie.
Nie wiem czy autorytet, ale zdanie mam dokładnie takie samo.
Przypadkowy bloger z YT jest dla mnie bezapelacyjnie bardziej wiarygodny niż redaktor  z wyborczej z Grand Press na koncie.


Dux

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 1 010
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Bubu Talib
  • Korporacja: V O O D O O
  • Sojusz: KUTANG KLAN.
Odp: Czy rząd rujnuje kraj?
« Odpowiedź #217 dnia: Styczeń 28, 2016, 18:03:36 »
A możesz streścić co jest w tym komentarzu, albo jakiś transkrypt? Nie chce mi się marnować czasu na 13 minut na słuchanie czegoś, co pewnie można zawrzeć w kilku zdaniach.

Streszczenie mniej więcej wygląda tak:
1. Są banki złe i dobre. Baki złe to zagraniczne, dobre to polskie czyli PKO BP (inne pomija).
2. Wszystkie banki zagraniczne mają jeden wspólny interes - doić Polaków z kasy ile się da. Robia to m. in. przez irracjonalne opłaty jak np. opłatę za prowadzenie konta mimo, że już zarabiaja na obrocie naszymi pieniędzmi.
3. Banki zagraniczne tworzą jeden zorganizowany front przeciw interesom Polaków i Polski. Pomimo tego, że mają różnych właścicieli zlokalizowanych w różnych państwach, to jednak działają wspólnie i mają te same interesy - doić Polaków.
4. Banki zarabiają więcej niż podają, bo zarobki ukrywają poprzez transfer zysków za granicę, m.in. poprzez różne opłaty na rzecz spółek matek z zagranicy. Dlatego wbrew temu co mówią wcale nie zbiednieją na podatku bankowym, który służy powstrzymaniu transferu zysku za granicę.
5. Nasz PKO BP jest dobry bo polski, ale do dupy, bo anachroniczny. Dlatego rząd powinien zadbać o zmiany w nim, prowadzące do unowocześnienia usług, by były konkurencyjne względem banków niedobrych. A potem (albo równocześnie) do obniżenia opłat bankowych w porównaniu z bankami niedobrymi, tak by bank dobry był dobry a nie niedobry - by ludziom opłacało się w nim lokować pieniądze i w ogóle do niego przychodzić.
6. Jak to się uda to pogonimy niedobrych banksterów z zagranicy, albo przynajmniej ustawimy ich pod siebie i będą nas słuchać.

Cytuj
W ogóle co to za pierdolnięta moda na wygłaszanie opinii w formie video. Ludziom na oglądanie tego czasu nie szkoda?

Cholera wie. Może niektórzy lobią mięć rozpoznawalną gębę jak idą ulicą :D

Przypadkowy bloger z YT jest dla mnie bezapelacyjnie bardziej wiarygodny niż redaktor  z wyborczej z Grand Press na koncie.

Taki co promuje teorię płaskiej ziemi też? >:D
Jeden na wszystkich, wszyscy na jednego :P


szczepan

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 0
    • Zobacz profil
Odp: Czy rząd rujnuje kraj?
« Odpowiedź #218 dnia: Styczeń 28, 2016, 18:26:11 »
Streszczenie mniej więcej wygląda tak:
1. Są banki złe i dobre. Baki złe to zagraniczne, dobre to polskie czyli PKO BP (inne pomija).
2. Wszystkie banki zagraniczne mają jeden wspólny interes - doić Polaków z kasy ile się da. Robia to m. in. przez irracjonalne opłaty jak np. opłatę za prowadzenie konta mimo, że już zarabiaja na obrocie naszymi pieniędzmi.
3. Banki zagraniczne tworzą jeden zorganizowany front przeciw interesom Polaków i Polski. Pomimo tego, że mają różnych właścicieli zlokalizowanych w różnych państwach, to jednak działają wspólnie i mają te same interesy - doić Polaków.
4. Banki zarabiają więcej niż podają, bo zarobki ukrywają poprzez transfer zysków za granicę, m.in. poprzez różne opłaty na rzecz spółek matek z zagranicy. Dlatego wbrew temu co mówią wcale nie zbiednieją na podatku bankowym, który służy powstrzymaniu transferu zysku za granicę.
5. Nasz PKO BP jest dobry bo polski, ale do dupy, bo anachroniczny. Dlatego rząd powinien zadbać o zmiany w nim, prowadzące do unowocześnienia usług, by były konkurencyjne względem banków niedobrych. A potem (albo równocześnie) do obniżenia opłat bankowych w porównaniu z bankami niedobrymi, tak by bank dobry był dobry a nie niedobry - by ludziom opłacało się w nim lokować pieniądze i w ogóle do niego przychodzić.
6. Jak to się uda to pogonimy niedobrych banksterów z zagranicy, albo przynajmniej ustawimy ich pod siebie i będą nas słuchać.

Cholera wie. Może niektórzy lobią mięć rozpoznawalną gębę jak idą ulicą :D

Taki co promuje teorię płaskiej ziemi też? >:D

Taki też :)

Proponuję jednak samemu obejrzeć, streszczenie czyichś poglądów szczególnie przez osoby o innych poglądach przeważnie zakrzywiają ten przekaz.

sztosz

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 213
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Bartosz Nowak
  • Korporacja: Agnosto Ethnos
  • Sojusz: Honey Badger Coalition
Odp: Czy rząd rujnuje kraj?
« Odpowiedź #219 dnia: Styczeń 28, 2016, 19:21:16 »
Proponuję jednak samemu obejrzeć.

Już samo to, że gościu tworzy filmik ze swoją gębą w roli głównej aby przekazać swoje poglądy daje jasny obraz tego, że to jest jakiś nowomodny baran. Streszczenie Dux'a mi wystarczy ;)

Qlko1

  • Troll
  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 596
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: ZOMO Zenek
  • Korporacja: Corp dla nowych
Odp: Czy rząd rujnuje kraj?
« Odpowiedź #220 dnia: Styczeń 28, 2016, 20:03:25 »
Nie trzeba mieć doktoratu z ekonomii tylko trochę oleju w głowie.
Obawiam się, że trzeba. Jeśli idziesz do lekarza to raczej magistra, doktora, profesora. Jeśli trzeba przeprowadzić operację na otwartym sercu to nie bierzesz pana Zdziśka - ostoi lokalnych mądrości -  spod sklepu monopolowego. Sama inteligencja jest niewiele warta jeśli nie jest oparta na wiedzy i doświadczeniu. A tego blogerowi od gier komputerowych muszę niestety odmówić. Zaraz usłyszę, że nie ma co porównywać, operacja to skomplikowana rzecz. Od razu odpowiadam, opodatkowanie prawie 40milionów ludzi ustawami pisanymi na kolanie to cholernie poważna sprawa.

Przypadkowy bloger z YT jest dla mnie bezapelacyjnie bardziej wiarygodny niż redaktor  z wyborczej z Grand Press na koncie.
Ta odpowiedź to wszystko, na co zdołałem się wysilić po przeczytaniu tego zdania.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 28, 2016, 20:13:23 wysłana przez qlko1 »

Soulscream

  • Ancient Troll
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 2 098
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: nie ma
  • Korporacja: j/w
  • Sojusz: j/w
Odp: Czy rząd rujnuje kraj?
« Odpowiedź #221 dnia: Styczeń 29, 2016, 00:33:55 »
Ta odpowiedź to wszystko, na co zdołałem się wysilić po przeczytaniu tego zdania.

Sorry ale akurat on ma rację. Gazeta pisze co jej każe naczelny, a że naczelny GW jest jebnięty to inna bajka.

GlassCutter

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 1 881
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: GlassCutter
  • Korporacja: Zabijaki i Pijaki
Odp: Czy rząd rujnuje kraj?
« Odpowiedź #222 dnia: Styczeń 29, 2016, 07:08:15 »
Gazeta cytująca swoich redaktorów piszących okazjonalnie za granicą jako opinie z zagranicznych gazet jest niezwykle wiarygodna :D
Keeping points on you noobs!


Bo EVE to szit

FITTIpalti

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 547
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: FITTIpalti
  • Korporacja: Beach Boys
Odp: Czy rząd rujnuje kraj?
« Odpowiedź #223 dnia: Styczeń 29, 2016, 07:29:45 »
Już samo to, że gościu tworzy filmik ze swoją gębą w roli głównej aby przekazać swoje poglądy daje jasny obraz tego, że to jest jakiś nowomodny baran. Streszczenie Dux'a mi wystarczy ;)
https://www.youtube.com/user/reZiPlayGamesAgain/videos

niektórzy tak robią pieniądze, ja wolę obejrzeć jakiś fajny filmik niż czytać wasze wypociny i zdupy argumenty
I've... seen things you people wouldn't believe... Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched c-beams glitter in the dark near the Tannhäuser Gate. All those... moments... will be lost in time, like tears... in... rain. Time... to die...

FITTIpalti

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 547
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: FITTIpalti
  • Korporacja: Beach Boys
Odp: Czy rząd rujnuje kraj?
« Odpowiedź #224 dnia: Styczeń 29, 2016, 07:43:37 »
Obawiam się, że trzeba. Jeśli idziesz do lekarza to raczej magistra, doktora, profesora. Jeśli trzeba przeprowadzić operację na otwartym sercu to nie bierzesz pana Zdziśka - ostoi lokalnych mądrości -  spod sklepu monopolowego. Sama inteligencja jest niewiele warta jeśli nie jest oparta na wiedzy i doświadczeniu. A tego blogerowi od gier komputerowych muszę niestety odmówić. Zaraz usłyszę, że nie ma co porównywać, operacja to skomplikowana rzecz. Od razu odpowiadam, opodatkowanie prawie 40milionów ludzi ustawami pisanymi na kolanie to cholernie poważna sprawa.
Ta odpowiedź to wszystko, na co zdołałem się wysilić po przeczytaniu tego zdania.

Ostatnio byłem u jednego doktora a nawet pisze mu że profesor ;) i na wstępie powiedział ze nie będzie mi tu wciskał kitu bo o większości zagadnień i tak sobie pewnie w necie poczytałem ;)
Inna sprawa wielu naprawdę bogatych ludzi zrobiło w Polsce kasę na czuja bo mieli dryg a nie wiedze po uniwersytetach.
Ci z wiedza po uniwersytetach siedzą w gazetach i telewizji opowiadając jakieś baje albo jak Leszek zostają ministrem i rozpierdalają Polskę cofając ją do epoki brązu.
I've... seen things you people wouldn't believe... Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched c-beams glitter in the dark near the Tannhäuser Gate. All those... moments... will be lost in time, like tears... in... rain. Time... to die...

Dux

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 1 010
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Bubu Talib
  • Korporacja: V O O D O O
  • Sojusz: KUTANG KLAN.
Odp: Czy rząd rujnuje kraj?
« Odpowiedź #225 dnia: Styczeń 29, 2016, 07:55:45 »
Gazeta cytująca swoich redaktorów piszących okazjonalnie za granicą jako opinie z zagranicznych gazet jest niezwykle wiarygodna :D

Każda gazeta (nie tylko zresztą gazeta) poza sporą częścią tej stricte "branżowej" ma jakąś linie polityczną. Jedne skierowane w prawo, inne w lewo inne w centrum. To samo w sobie nie ma nic wspólnego z wiarygodnością. Wiarygodność możemy oceniać po prawdziwości informacji. Do tego rzetelność po merytoryczności tekstów. Przynajmniej z tym ostatnim to w wielu aspektach lezy u nas praktycznie cała prasa. Z takim prawem w praktyce stosowanym na przykład jak coś przeczytać tak w wyborczej, jak i "wPolityce" to ptem można tylko siąść i płakać takie byki merytoryczne robią  ;)
Jeden na wszystkich, wszyscy na jednego :P


sztosz

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 213
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Bartosz Nowak
  • Korporacja: Agnosto Ethnos
  • Sojusz: Honey Badger Coalition
Odp: Czy rząd rujnuje kraj?
« Odpowiedź #226 dnia: Styczeń 29, 2016, 08:44:14 »
https://www.youtube.com/user/reZiPlayGamesAgain/videos
niektórzy tak robią pieniądze, ja wolę obejrzeć jakiś fajny filmik niż czytać wasze wypociny i zdupy argumenty
Przecież nikt nie każe Ci tego czytać to po pierwsze :)

A po drugie to ja też lubię obejrzeć fajne filmiki, a ty dajesz link do playlisty z jakimś syfem :) Chcesz dobry filmik na youtube to masz https://www.youtube.com/watch?v=XPTAjNVvrYg a jak nie musi być na yt to ten: http://explosm.net/show/episode/186/bunker-blaster

Tylko że ten film na którym ktoś przedstawia swój monolog przez kilkanaście minut jako obraz dając swoją twarz nie jest fajny.

A to że robią tak pieniądze, to tylko smutny obraz durnoty społeczeństwa. Żyjemy w XXI wieku, a i tak ludzie są zasypywani reklamami w necie i zamiast pozbyć się tego syfu, to jak durne owce dają sobie zewsząd wciskać zamiast po prostu je wyłączyć.

« Ostatnia zmiana: Styczeń 29, 2016, 08:51:10 wysłana przez sztosz »

szczepan

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 0
    • Zobacz profil
Odp: Czy rząd rujnuje kraj?
« Odpowiedź #227 dnia: Styczeń 29, 2016, 10:01:01 »
Ostatnio byłem u jednego doktora a nawet pisze mu że profesor ;) i na wstępie powiedział ze nie będzie mi tu wciskał kitu bo o większości zagadnień i tak sobie pewnie w necie poczytałem ;)
Inna sprawa wielu naprawdę bogatych ludzi zrobiło w Polsce kasę na czuja bo mieli dryg a nie wiedze po uniwersytetach.
Ci z wiedza po uniwersytetach siedzą w gazetach i telewizji opowiadając jakieś baje albo jak Leszek zostają ministrem i rozpierdalają Polskę cofając ją do epoki brązu.
Trochę nie o to mi chodziło, ale qlko chyba mnie nie zrozumiał, choć pewniej zrozumiał to co chciał.

Jak się przewróciłeś, a ręka wykrzywiła ci się w drugą stronę, to trzeba iść do lekarza, poskładać i wsadzić w gips bo jest złamana, nie trzeba mieć doktoratu. Gościu nie pisał ustawy o podatku bankowym tylko przedstawił swoją opinię o tak szeroko komentowanych konsekwencjach.

FITTIpalti

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 547
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: FITTIpalti
  • Korporacja: Beach Boys
Odp: Czy rząd rujnuje kraj?
« Odpowiedź #228 dnia: Styczeń 29, 2016, 10:01:37 »
Slotosz jakaś skamielina z ciebie, teraz wszyscy tak robią kasę, za wywiezienie taczek z gnojem dostaniesz 20 pln za pokazanie swojej facjaty na YT przez 5 min 358 pln :P
I've... seen things you people wouldn't believe... Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched c-beams glitter in the dark near the Tannhäuser Gate. All those... moments... will be lost in time, like tears... in... rain. Time... to die...

szczepan

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 0
    • Zobacz profil
Odp: Czy rząd rujnuje kraj?
« Odpowiedź #229 dnia: Styczeń 29, 2016, 10:14:09 »
Przecież nikt nie każe Ci tego czytać to po pierwsze :)

A po drugie to ja też lubię obejrzeć fajne filmiki, a ty dajesz link do playlisty z jakimś syfem :) Chcesz dobry filmik na youtube to masz https://www.youtube.com/watch?v=XPTAjNVvrYg a jak nie musi być na yt to ten: http://explosm.net/show/episode/186/bunker-blaster

Tylko że ten film na którym ktoś przedstawia swój monolog przez kilkanaście minut jako obraz dając swoją twarz nie jest fajny.

A to że robią tak pieniądze, to tylko smutny obraz durnoty społeczeństwa. Żyjemy w XXI wieku, a i tak ludzie są zasypywani reklamami w necie i zamiast pozbyć się tego syfu, to jak durne owce dają sobie zewsząd wciskać zamiast po prostu je wyłączyć.
Nie mierz innych swoją miarą.
Nie sądzę, żeby gościu wypuścił ten filmik z powodów zarobkowych, to jest właśnie 5 władza, tu ludzie pojedynczo przedstawiają swoje opinie, tu właśnie jest wolność słowa, masz takich wystąpień setki, jak nie tysiące, są materiały o aferach i przekrętach, coś co nigdy nie poleci w tv. Ludzie poświęcają swój własny czas bo im zależy. Rozumiem, że lubisz bibera i dla ciebie on będzie ciekawy i ja tego nie neguje, uważam, że do wszystkiego trzeba dorosnąć, gusta też się z czasem zmieniają.

FITTIpalti

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 547
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: FITTIpalti
  • Korporacja: Beach Boys
Odp: Czy rząd rujnuje kraj?
« Odpowiedź #230 dnia: Styczeń 29, 2016, 10:27:33 »
Dokładnie tak :)
Jeśli ktoś wyraża opinie reżimowe siedzi i komentuje w reżimowej TV reszta może co najwyżej prezentować swoje opinie w internetach
I've... seen things you people wouldn't believe... Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched c-beams glitter in the dark near the Tannhäuser Gate. All those... moments... will be lost in time, like tears... in... rain. Time... to die...

sztosz

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 213
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Bartosz Nowak
  • Korporacja: Agnosto Ethnos
  • Sojusz: Honey Badger Coalition
Odp: Czy rząd rujnuje kraj?
« Odpowiedź #231 dnia: Styczeń 29, 2016, 10:36:04 »
Ja wyraziłem opinię przede wszystkim o formie. Jeżeli ktoś swoją opinię przedstawia w postaci nagrania tylko swojej gęby i głosu, to jego target jest specyficzny. Są to ludzie, hmm... nazwijmy ich ludzie z dużą ilością wolnego czasu, którym nie bardzo wiedzą jak zarządzać, taki eufemizm. Reszta ludzi nie jest targetem takiego kogoś, bo ta reszta ludzi woli w kilkanaście sekund przeskanować dłuższą formę pisaną i jeżeli ich zainteresuje w taki czy inny sposób to się w nią zagłębi, a gadającą głowę pewnie wyłączą po kilku sekundach, bo im szkoda czasu.

O treści bardzo ciężko mi wyrazić opinię, bo skoro forma jest tak zniechęcająca...

Taka gadająca głowa to mi w ogóle jakąś megalomanią śmierdzi.

O powodach zarobkowych to wspomniał FITTIpalti, mnie to osobiście wali. Jak ktoś potrafi znaleźć grono baranów na których zarobi, to sprawa tych baranów i jego.

Wiesz, może to i lepiej że to nie poleci w TV, bo tak jak pisałem, forma jest tragiczna. Ale z drugiej strony to mnie to wali, jeżeli publiczna telewizja pobierająca od każdego oglądającego haracz dodatkowo karmi godzinami reklam to ja podziękuję takiej telewizji. To znaczy, podziękowałem dobre 10-15 lat temu.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 29, 2016, 10:44:27 wysłana przez sztosz »

Qlko1

  • Troll
  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 596
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: ZOMO Zenek
  • Korporacja: Corp dla nowych
Odp: Czy rząd rujnuje kraj?
« Odpowiedź #232 dnia: Styczeń 29, 2016, 10:38:00 »
Nie mierz innych swoją miarą.
Nie sądzę, żeby gościu wypuścił ten filmik z powodów zarobkowych, to jest właśnie 5 władza, tu ludzie pojedynczo przedstawiają swoje opinie, tu właśnie jest wolność słowa, masz takich wystąpień setki, jak nie tysiące, są materiały o aferach i przekrętach, coś co nigdy nie poleci w tv.
Sęk w tym, że to wszystko oparte jest na domysłach i życzeniowości. Niesprawiedliwym byłoby nazwać to "materiałem o", bo to wyssane z palca teorie bez poparcia w jakichkolwiek dowodach.

Kiedyś jak ludziom brakło wiedzy, żeby coś pojąć, składali to na konto bogów. Teraz jak czegoś nie rozumieją, to jest to spisek wrogich rządów/korporacji/żydomasonerii. Jak to kuźwa jest, że jak człowiekowi braknie wiedzy do objęcia czegoś swoim rozumem, to zaraz powołuje do życia wszechpotężny mistyczny byt kontrolujący wszystko?

FITTIpalti

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 547
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: FITTIpalti
  • Korporacja: Beach Boys
Odp: Czy rząd rujnuje kraj?
« Odpowiedź #233 dnia: Styczeń 29, 2016, 10:43:14 »
Qulko ale ty jesteś naiwny...

Dopóki rządziło PO istniały teorie spiskowe o budowie dróg czi informatyzacji ZUSu jak w filmie drogówka zmieniła sie ekipa i okazało się że to nie teorie spiskowe...
Bankom trudniej jest coś udowodnić, zagiąć na nie parola bo załatwią ci obniżenie rankingu albo osłabienie złotówki tudzież rubla :)
I've... seen things you people wouldn't believe... Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched c-beams glitter in the dark near the Tannhäuser Gate. All those... moments... will be lost in time, like tears... in... rain. Time... to die...

szczepan

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 0
    • Zobacz profil
Odp: Czy rząd rujnuje kraj?
« Odpowiedź #234 dnia: Styczeń 29, 2016, 10:44:24 »
Bardzo wiele kanałów na yt ma wyłączone reklamy i uprawiają swoje viedoblogi czysto hobbystycznie, jako manifest, jako odpowiedź na medialną "niezależność"
jak by ktoś chciał to przykładowe linki

https://www.youtube.com/watch?v=xRFzCykuHLg
https://www.youtube.com/watch?v=NqvwHQnCG18  - tego gościa uwielbiam
https://www.youtube.com/watch?v=nj4QwzIQiaA
https://www.youtube.com/watch?v=zWhVc7YO4Jg - klasyka

warto czasami spojrzeć z innego punktu widzenia

http://tomaszlis.natemat.pl/
http://ryszardpetru.blog.pl/2015/09/09/pomozmy-uchodzcom-bo-rzad-tego-za-nas-nie-zrobi/
choć poglądowo zbliżone są wszystkie nasze media mainstreamowe

Najlepszą metodą weryfikacji wiarygodności jest obejrzeć dane zdarzenie, wyrobić sobie własną opinię, a potem obejrzeć przekazy, tym sposobem weryfikujemy kto ma poglądy i postrzeganie podobne do nas, a kto nie. Bardzo łatwo można wtedy wyłapać manipulację i dezinformację.
Dla mnie idealnym przykładem było wystąpienie PBS w parlamencie europejskim.



Qlko1

  • Troll
  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 596
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: ZOMO Zenek
  • Korporacja: Corp dla nowych
Odp: Czy rząd rujnuje kraj?
« Odpowiedź #235 dnia: Styczeń 29, 2016, 10:54:11 »
Qulko ale ty jesteś naiwny...
Ja na przewidywaniu i kalkulowaniu tego co się teraz dzieje w gospodarce zarobiłem i zarabiam dalej. Nie jestem więc do końca pewny kto tutaj jest naiwny.

Dopóki rządziło PO istniały teorie spiskowe o budowie dróg czi informatyzacji ZUSu jak w filmie drogówka zmieniła sie ekipa i okazało się że to nie teorie spiskowe...
Bankom trudniej jest coś udowodnić, zagiąć na nie parola bo załatwią ci obniżenie rankingu albo osłabienie złotówki tudzież rubla :)
Zamiast rozmyślać o tym jak Twój idealny świat powinien wyglądać, polecam spróbować go zrozumieć. Tylko więcej logiki, matematyki i dokumentów, a mniej teorii spiskowych.

Edit: Zarabiam na niekorzystnych ratingach i lecącej na pysk walucie, pewnie jestem zdrajcą narodu.  :D
« Ostatnia zmiana: Styczeń 29, 2016, 11:51:27 wysłana przez qlko1 »

Dux

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 1 010
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Bubu Talib
  • Korporacja: V O O D O O
  • Sojusz: KUTANG KLAN.
Odp: Czy rząd rujnuje kraj?
« Odpowiedź #236 dnia: Styczeń 29, 2016, 10:59:01 »
Ja też lubię czasem pooglądać "niezależnych komentatorów". Nieraz można się nieźle pośmiać. Choć jednym z najbardziej lubianych przeze mnie "wystąpień" jest to zrobione przez profesjonalistę jakby nie patrzeć, bo dziennikarza - Michała Rachonia.
Z takiego zachowania (darcia ryja na oficjalnej uroczystości) i związanej z tym reakcji Komorowskiego:
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=3q3c0NEZMTs[/youtube]

Zrobić coś takiego:
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=IhSXJdsE3yI[/youtube]

Do tego w jakiej scenerii!!! ;D
Jeden na wszystkich, wszyscy na jednego :P


sztosz

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 213
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Bartosz Nowak
  • Korporacja: Agnosto Ethnos
  • Sojusz: Honey Badger Coalition
Odp: Czy rząd rujnuje kraj?
« Odpowiedź #237 dnia: Styczeń 29, 2016, 12:32:51 »
Zrobić coś takiego:
http://www.youtube.com/watch?v=IhSXJdsE3yI
Normalnie aż się postarałem i obejrzałem 20 sekund, zanim nie dałem rady. Wy serio jesteście w stanie znieść taką formę? Zwłaszcza, że gość nie wiedzieć czemu robi często długie przerwy między słowami.

Dux

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 1 010
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Bubu Talib
  • Korporacja: V O O D O O
  • Sojusz: KUTANG KLAN.
Odp: Czy rząd rujnuje kraj?
« Odpowiedź #238 dnia: Styczeń 29, 2016, 13:24:54 »
Normalnie aż się postarałem i obejrzałem 20 sekund, zanim nie dałem rady. Wy serio jesteście w stanie znieść taką formę? Zwłaszcza, że gość nie wiedzieć czemu robi często długie przerwy między słowami.

Czasem aby sie pośmiać z czyjejś głupoty trzeba się trochę poświęcić :P
Jeden na wszystkich, wszyscy na jednego :P


GlassCutter

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 1 881
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: GlassCutter
  • Korporacja: Zabijaki i Pijaki
Odp: Czy rząd rujnuje kraj?
« Odpowiedź #239 dnia: Styczeń 29, 2016, 13:56:43 »
Edit: Zarabiam na niekorzystnych ratingach i lecącej na pysk walucie, pewnie jestem zdrajcą narodu.  :D

Po czym poznać studenta prawa i gracza forexowego? Sami Ci o tym powiedzą :P
Keeping points on you noobs!


Bo EVE to szit

Qlko1

  • Troll
  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 596
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: ZOMO Zenek
  • Korporacja: Corp dla nowych
Odp: Czy rząd rujnuje kraj?
« Odpowiedź #240 dnia: Styczeń 29, 2016, 14:11:43 »
Po czym poznać studenta prawa i gracza forexowego? Sami Ci o tym powiedzą :P
Nie tykam forexa  :P Jak będę chciał głupio wpieprzyć kupę kasy, to wrzucę ją do dołu i podpalę. Będę wtedy przynajmniej pewny, że straciłem tylko tyle, ile miałem  :)
« Ostatnia zmiana: Styczeń 29, 2016, 14:33:15 wysłana przez qlko1 »

szczepan

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 0
    • Zobacz profil
Odp: Czy rząd rujnuje kraj?
« Odpowiedź #241 dnia: Styczeń 29, 2016, 16:17:31 »
Nie tykam forexa  :P Jak będę chciał głupio wpieprzyć kupę kasy, to wrzucę ją do dołu i podpalę. Będę wtedy przynajmniej pewny, że straciłem tylko tyle, ile miałem  :)
Byłego gracza forexowego :P

Qlko1

  • Troll
  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 596
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: ZOMO Zenek
  • Korporacja: Corp dla nowych
Odp: Czy rząd rujnuje kraj?
« Odpowiedź #242 dnia: Styczeń 29, 2016, 16:41:26 »
Byłego gracza forexowego :P
Pewnie będzie to dla Ciebie nie lada zaskoczeniem, ale można się uczyć na cudzych błędach  ;)

Miałem bardzo obszernego kolosa z rynków OTC na studiach. Granie przeciwko kasynu mnie nie bawi.

Zgudi

  • banned
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 935
    • Zobacz profil
Odp: Czy rząd rujnuje kraj?
« Odpowiedź #243 dnia: Styczeń 29, 2016, 18:16:59 »
Ciekawi mnie to jak to jest z tym forexem. W necie jest od groma poradników jak zarabiać dobrą kapuchę na forexe ale bardzo niewielu wolnych strzelców którzy na tym zarabiają. Na forexie przede wszystkim zarabiają duże instytucje mające doświadczonych specjalistów i dostęp do informacji która w gazecie ukaże się dopiero jutro. A może się mylę i jest wolny strzelec który zbija na tym fortunę? :)

xanowron

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 98
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Xanowron
  • Korporacja: Beach Boys
  • Sojusz: The Minions.
Odp: Czy rząd rujnuje kraj?
« Odpowiedź #244 dnia: Styczeń 29, 2016, 19:40:20 »