Śmietnisko > Flamewar

Odp: Kalkulator opłacalności

<< < (2/5) > >>

Qlko1:

--- Cytat: MuadDib w Grudzień 18, 2014, 09:53:53 ---EVka jest tak skomplikowana/rozbudowana ze predzej czy pozniej nowy kolega bedzie musial zaczac czytac i samem-u szukac. Przez poczatki mozna go przeprowadzic.
--- Koniec cytatu ---
Prześledź sobie historię topiców, które gość zakłada. Solidny poradnik rozpatrzony w cichości serca powstrzymałby lawinę tych pytań.


--- Cytat: MuadDib w Grudzień 18, 2014, 09:53:53 ---Btw. Jest mnostwo "starych"bywalcow ktorzy w ferworze pisania potrafia strzelic byka i jakos wtedy nie slychac swietego oburzenia.
--- Koniec cytatu ---
Nie lubię ludzi którzy nie lubią uczyć się na błędach:

--- Cytat: Rio Eriker w Grudzień 12, 2014, 06:53:20 ---Witam,

Zainstalowałem zgodnie z waszymi sugestiami salvagera i mam pytanie - co zrobić z takmi popsutymi częściami zanlezionymi, wyrzucić od razu, sprzedać, przerobić na sórowce, zachować?

--- Koniec cytatu ---
Pod tą wiadomością też zwróciłem uwagę na oczojebnego byka  ???

WhiteCat:
Raczej nie ma czegoś co pozwala na sprawdzenie opłacalności przerobienia danego minerału w takim sensie, że wklepiesz sobie np. tryt i dostaniesz porównanie tysięcy przedmiotów które można z niego wyprodukować. A tym bardziej takich które obliczą Ci to ze skałki. Są narzędzia pozwalające na sprawdzenie opłacalności produkcji danej rzeczy (https://www.fuzzwork.co.uk/blueprint/), tylko musisz pamiętać o uwzględnieniu swoich skili, gdzie bez rozwiniętego chara stricte pod produkcję, robienie czegokolwiek jest nieopłacalne (pomijam koszty samej instalacji, transportu etc.). Zabieranie się za produkcję bez zagłębienia się w formułki, dane i rynek jest bez sensu i raczej odradzałbym to osobom zaczynającym zabawę z EVE. Są o wiele łatwiejsze sposoby zarobku przy małej ilości SP i doświadczeniu. Oczywiście możesz kogoś wynająć do zrobienia odpowiadającego Twoim potrzebom Excell'a, ale są to godziny pracy której nikt nie wykona za darmo.

Ryo:

--- Cytat: Doom w Grudzień 18, 2014, 08:56:24 ---A uwzględniasz straty jakie poniesiesz topiąc to bez skili i standów? Bo aby kawałek rudy dał tyle materiału ile stoi w opisie potrzebujesz tych dwóch rzeczy

--- Koniec cytatu ---

No właśnie sęk w tym, że online kalkulator z linku co podałem nie uwzględnia tego, ale wiem że jest coś takiego (nie pamiętam przeglądarka czy program) co uwzględnia skille, podatki, wydajność etc., a średnie ceny surowca ciągnie Eve Central. Mam już taką wyliczarkę w Calcu, ale wygodniejszy byłby gotowy soft - jak znajdę wkleje linka.


--- Cytuj ---Są narzędzia pozwalające na sprawdzenie opłacalności produkcji danej rzeczy (https://www.fuzzwork.co.uk/blueprint/),
--- Koniec cytatu ---
Dzięki wielkie, z tym poprzednim linkiem mam już to co potrzeba  8)


--- Cytuj ---Tak, excel. I liczy Ci co chcesz.
--- Koniec cytatu ---
Ciekawe ile forumowiczów preferuje np. Excel na Evemon?

Soulscream:

--- Cytat: Rio Eriker w Grudzień 18, 2014, 11:23:21 ---Ciekawe ile forumowiczów preferuje np. Excel na Evemon?

--- Koniec cytatu ---

Od kiedy evemon jest arkuszem kalkulacyjnym?

[BU FU] Karas:
program nazywa sie ISKPERHOUR, ale po postach i tematach ktorych kolega jest autorem, szczerze watpie aby ogarna chocby probe wprowadzenia api chara. Bo z tego co widze, evewiki czy jakakolwiek juz zgromadzona wiedza w poradnikach jest poza jego zasiegiem.

EDIT: btw po wpisaniu magicznego "eve tool" do google. w 1 linku dostajemy
https://wiki.eveonline.com/en/wiki/3rd_party_tools
wiem trudne... sprawy

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

[*] Poprzednia strona

Idź do wersji pełnej