Autor Wątek: Wojna blobów N3PL vs CFC+Stainwagon  (Przeczytany 633495 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

azell

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 308
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: azell
  • Korporacja: DOB
  • Sojusz: s2n
Odp: Wojna blobów N3PL vs CFC+Stainwagon
« Odpowiedź #805 dnia: Styczeń 20, 2014, 11:35:42 »
ok przyjmijmy że masz racje co do mojego subiektywnego odbioru rzeczywistości.

Fakt nr 1
po obu stronach konfliktu jest porównywalna ilość capitali, superów i tytków

Fakt nr 2
jedna strona ma duże doświadczenie w komponowaniu, dowodzeniu takich flot druga ma liczby

Fakt nr 3
każda próba użycie capitali bądź superów przez jedną ze stron konfliktu kończy się w ten sam sposób różna jest tylko skala tej katastrofy

CFC, a widze że to jest zaraźliwe, wylewając łzy na forum odnośnie assysty dron, op tanka na archonie teraz ilości superów, powoduje powodzie w Wielkiej Brytanii. Czekam na coś bardziej konkretnego niż "bo wy macie i używacie a my nie".

SokoleOko

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 6 099
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: SokoleOko
  • Korporacja: V0LTA
  • Sojusz: Triumvirate.
Odp: Wojna blobów N3PL vs CFC+Stainwagon
« Odpowiedź #806 dnia: Styczeń 20, 2014, 11:38:06 »
To fajny postulat, tylko o jak przechodzi do konkretów to każdy ma inny pomysł i wszystkie są równie... nooo kontrowersyjne. :P

Niech zrobią to, co obiecali - "no more AFK empires". Jak duży alians (5000 charów) będzie mógł realnie utrzymać region, a mały alians (1000 charów) - konstelację, to 0.0 będzie o wiele bardziej rozdrobnione i powodzenia wtedy z "cat-herdingingiem" koalicji składającej się z 30+ aliansów.

Nie mówiąc o tym, że automatycznie bedzie trochę terenu, który będą mogli zasiedlić nowi. Dziś do 0.0 palca nie wciśniesz mimo, że w 75% systemów wiatr hula.


No sov, no blues, no prisoners taken, no fucks given...

WhiteCat

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 782
  • Meow
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: WhiteCat Lavartega
  • Korporacja: Polaris Rising
  • Sojusz: The Bastion
Odp: Wojna blobów N3PL vs CFC+Stainwagon
« Odpowiedź #807 dnia: Styczeń 20, 2014, 11:39:31 »
ok przyjmijmy że masz racje co do mojego subiektywnego odbioru rzeczywistości.

Fakt nr 1
po obu stronach konfliktu jest porównywalna ilość capitali, superów i tytków

Fakt nr 2
jedna strona ma duże doświadczenie w komponowaniu, dowodzeniu takich flot druga ma liczby

Fakt nr 3
każda próba użycie capitali bądź superów przez jedną ze stron konfliktu kończy się w ten sam sposób różna jest tylko skala tej katastrofy

CFC, a widze że to jest zaraźliwe, wylewając łzy na forum odnośnie assysty dron, op tanka na archonie teraz ilości superów, powoduje powodzie w Wielkiej Brytanii. Czekam na coś bardziej konkretnego niż "bo wy macie i używacie a my nie".
Czemu tłumaczysz Waszą propagandę? Wystarczy nam angielska wersja

Fajnie, że nie tylko my widzimy błędy po stronie CCP  ;)
http://themittani.com/features/real-losers-hed-gp-ccp
PvPerzy – gracze którzy przyszli z Counter Strike'a i nikt im nie powiedział, że Eve jest grą ekonomiczną. Są nieco podobni do dresiarzy i kiboli, z tą różnicą, że użycie klawiszy F1-F8 jest jeszcze prostsze niż sztachet

azell

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 308
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: azell
  • Korporacja: DOB
  • Sojusz: s2n
Odp: Wojna blobów N3PL vs CFC+Stainwagon
« Odpowiedź #808 dnia: Styczeń 20, 2014, 11:44:20 »
zarzucasz komuś propagandę po czym w nastepnym zdaniu dajesz linka do ThePropaganda.com nie uważasz że to troche śmierdzi hipokryzją?

ja rozumiem że fakt jest propagandą bo ty tak twierdzisz :)

Soulscream

  • Ancient Troll
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 2 098
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: nie ma
  • Korporacja: j/w
  • Sojusz: j/w
Odp: Wojna blobów N3PL vs CFC+Stainwagon
« Odpowiedź #809 dnia: Styczeń 20, 2014, 11:44:55 »
CFC, a widze że to jest zaraźliwe, wylewając łzy na forum odnośnie assysty dron, op tanka na archonie teraz ilości superów, powoduje powodzie w Wielkiej Brytanii. Czekam na coś bardziej konkretnego niż "bo wy macie i używacie a my nie".

Tak mnie zastanawia czemu podczas kampanii w fountain S2N nie było aktywne tak na forach jak jest teraz. Nie wylewało takich mądrości na forum. Ciesze się, że CSM też widzi problem który był w HED.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 20, 2014, 11:53:00 wysłana przez Soulscream »

azell

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 308
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: azell
  • Korporacja: DOB
  • Sojusz: s2n
Odp: Wojna blobów N3PL vs CFC+Stainwagon
« Odpowiedź #810 dnia: Styczeń 20, 2014, 11:48:48 »
nie mam zielonego pojęcia. Ja w tamtym okresie prowadziłem dzielne polsko-szwedzko-fińsko-bługarskie siły ku szczytnemu celowi jakim był czołg M60 i 300k golda :(

Soulscream

  • Ancient Troll
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 2 098
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: nie ma
  • Korporacja: j/w
  • Sojusz: j/w
Odp: Wojna blobów N3PL vs CFC+Stainwagon
« Odpowiedź #811 dnia: Styczeń 20, 2014, 11:54:25 »
nie mam zielonego pojęcia. Ja w tamtym okresie prowadziłem dzielne polsko-szwedzko-fińsko-bługarskie siły ku szczytnemu celowi jakim był czołg M60 i 300k golda :(

Tak swoją drogą zabraniają Wam tam samemu myśleć i nie możecie wchodzić na pewne strony internetowe. I jedyna słuszna wykładnia wiedzy to jest kugustumen.com czy tudzież inne źródło w postaci forum sojuszowego ? :-).

azell

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 308
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: azell
  • Korporacja: DOB
  • Sojusz: s2n
Odp: Wojna blobów N3PL vs CFC+Stainwagon
« Odpowiedź #812 dnia: Styczeń 20, 2014, 11:57:13 »
nie używam ani jednego ani drugiego. Na kugu byłem raz jak ktoś linka podczas floty wrzucił a forum od kiedy przenieśli to nawet się nei rejestrowałem :(



ale próbój dalej może w końcu ci się uda napisać coś zabawnego. Potraktujemy to jak paraolimpiadę i wszyscy bijemy ci brawa za odwagę oraz za sam udział

Soulscream

  • Ancient Troll
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 2 098
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: nie ma
  • Korporacja: j/w
  • Sojusz: j/w
Odp: Wojna blobów N3PL vs CFC+Stainwagon
« Odpowiedź #813 dnia: Styczeń 20, 2014, 11:59:06 »
Biedny Ty :(.

WhiteCat

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 782
  • Meow
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: WhiteCat Lavartega
  • Korporacja: Polaris Rising
  • Sojusz: The Bastion
Odp: Wojna blobów N3PL vs CFC+Stainwagon
« Odpowiedź #814 dnia: Styczeń 20, 2014, 12:05:50 »
Albo ja czegoś nie rozumiem, albo zaraz ktoś tu zarzuci, że Mittani wynajął typa z dziury żeby poparł nasze "bezpodstawne" pretensje do CCP, bo przecież jak to jest na TMC to od razu musi być propagandą  ::)

ja rozumiem że fakt jest propagandą bo ty tak twierdzisz :)

I tak i nie, bardzo dużą ilość propagandy "a'la EVE" do tej pory spotkałem i to z każdej właściwie strony barykady, więc uśmiecham się za każdym razem, zarówno jak widzę naszą jak i "Waszą", chociaż to zwykle nasi przeciwnicy mają bardziej rozwinięte "ministry of truth" :)
Problem w tym żeby nie dać się zwariować, trzeba mieć pewien dystans i nie twierdzić, że wszystko co pisze Vince, progodlegend czy Grath jest jedyną słuszną prawdą ;)
PvPerzy – gracze którzy przyszli z Counter Strike'a i nikt im nie powiedział, że Eve jest grą ekonomiczną. Są nieco podobni do dresiarzy i kiboli, z tą różnicą, że użycie klawiszy F1-F8 jest jeszcze prostsze niż sztachet

azell

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 308
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: azell
  • Korporacja: DOB
  • Sojusz: s2n
Odp: Wojna blobów N3PL vs CFC+Stainwagon
« Odpowiedź #815 dnia: Styczeń 20, 2014, 12:07:59 »
to wreszcie się w czymś zgadzamy :)


co do TMC to wiesz kiedyś była taka gazeta "Trybuna ludu" która pisała różne brednie i nawet jak omyłkowo wydrukowali coś prawdziwego to i tak nikt normalny w to nie uwierzył. Na miano tuby propagandowej ten serwis pracował bardzo solidnie

SokoleOko

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 6 099
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: SokoleOko
  • Korporacja: V0LTA
  • Sojusz: Triumvirate.
Odp: Wojna blobów N3PL vs CFC+Stainwagon
« Odpowiedź #816 dnia: Styczeń 20, 2014, 12:11:26 »
http://themittani.com/features/real-losers-hed-gp-ccp

Odkładając na bok propagandę, domaganie się "grywalnych epickich bitew" i budowanie oczekiwań graczy na tej podstawie ma taki sam sens jak nakłanianie kogoś do małżeństwa przy użyciu argumentu "będziesz miał epicką noc poślubną". Niestety, nie na tym małżeństwo polega i tak samo nie na epicki bitwach polega Eve.


No sov, no blues, no prisoners taken, no fucks given...

WhiteCat

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 782
  • Meow
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: WhiteCat Lavartega
  • Korporacja: Polaris Rising
  • Sojusz: The Bastion
Odp: Wojna blobów N3PL vs CFC+Stainwagon
« Odpowiedź #817 dnia: Styczeń 20, 2014, 12:15:38 »
Na miano tuby propagandowej ten serwis pracował bardzo solidnie
Tak samo jak EveNews ostatnimi czasy niestety  :(
PvPerzy – gracze którzy przyszli z Counter Strike'a i nikt im nie powiedział, że Eve jest grą ekonomiczną. Są nieco podobni do dresiarzy i kiboli, z tą różnicą, że użycie klawiszy F1-F8 jest jeszcze prostsze niż sztachet

Naicinh

  • Gość
Odp: Wojna blobów N3PL vs CFC+Stainwagon
« Odpowiedź #818 dnia: Styczeń 20, 2014, 12:15:44 »
Biedny Ty :(.
Jak na kogos kto nie gra od kilku lat, sprzedal postacie i uwaza ze gra jest chujowa jestes bardzo aktywny na forum. Jest jakis powod dla ktorego siedzisz tu mimo ze nie grasz a nie na przyklada na wowowych forach?

Jakub Trokowski

  • Pod-pilot
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 557
  • pr0 jammer
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Jakub Trokowski
  • Korporacja: CCDM
  • Sojusz: Templis CALSF
Odp: Wojna blobów N3PL vs CFC+Stainwagon
« Odpowiedź #819 dnia: Styczeń 20, 2014, 12:18:47 »
Zwalanie winy na CCP jest poprostu żałosne - czego nie zrobią, to przecież wiadomo, że Wy, nullowcy, dacie radę ściągnąć więcej postaci / altów / dron i powtórzyć taką sytuację.
CCP powinno zmienić taktykę - rozproszyć graczy - bo, jak już zdążyliście napisać; systemy puste, logistyka za łatwa, a w efekcie "epik-krasz-batel" o mający co najwyżej symboliczne / historyczne znaczenie system...

Isengrim

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 1 650
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Isengrimus
  • Korporacja: Call of the Wild
  • Sojusz: The Minions.
Odp: Wojna blobów N3PL vs CFC+Stainwagon
« Odpowiedź #820 dnia: Styczeń 20, 2014, 12:19:37 »
Sokole, nie jeśli ktoś Ci sprzedaje małżeństwo jako sposób na udział w epickiej nocy poślubnej - a to właśnie CCP robi. ;P

kugu to jest takie samo forum jak Centrala, od lat niestety nie pełni funkcji informacyjnej, tylko jest dodatkowym frontem wojny, na której Pandemiki i Gooni nawzajem obrzucają się mniej lub bardziej inteligentnymi uszczypliwościami, albo po prostu gównem. Jeszcze rok temu, podobnie jak w EvE, można było tam poczytać raporty z róznych bitew oraz o polityce w sov-eve, ale od czasu powstania HBC w zasadzie połowa forum to Pandemiki i N3 (w tym bittersi z ex-TEST i ex-AAA, obrzucający gównem swoje dawne alianse), 1/3 to reprezentanci CFC i BL, a reszta to pojedynczy posterzy ze Stainwagonu, CVA i paru innych mniejszych sił. Plus posterzy, którzy od lat nie grają, ale za to uprawiają forum warrioring jak Soulscream. :D

P.S. EveNews24 zawsze było chujowe jak barszcz, Riverini raz hejtował goonów, raz próbował się Mittaniemi podlizać, ale z informacjami to to cudo wiele wspólnego nie miało.

Zygi O.

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 136
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Zygfryd Onomatopeya
  • Korporacja: Deep Core Mining Inc.
Odp: Wojna blobów N3PL vs CFC+Stainwagon
« Odpowiedź #821 dnia: Styczeń 20, 2014, 12:27:09 »
Obawiam się że zupełnie nie o to chodzi - gra jest po prostu zbyt mała. Nie chodzi o przestrzenie czy ilość skoków a o to że w ciągu krótkiego czasu można przesunąć pełną koncentrację sił w zupełnie inne miejsce.
Nie ma czegoś takiego jak linie zaopatrzeniowe będące bolączką każdej armii - po prostu przeskakuje się przez sieć JB a dalej przez kolejne Tytki czy stawiane specjalnie w tym celu cyno.
Nie ma nawet sensu robienie wypadów na tyły wroga bo jest on tam co najmniej tam tak samo broniony jak na lini frontu, gdyby nawet powstała większa koncentracja na tyłach zawsze można przeskoczyć w Jump Clona lub użyć altów z których wiele posiada te same lub lepsze skile niż main'y.

Nie ma zaopatrzenia jako takiego, nie ma możliwości przerwania dostaw, na linie frontu można się dostać w relatywnie krótkim czasie - wszystko to by ułatwić grę... powoduje to jednak niejako wymuszenie ścierania się na tym froncie coraz większych sił i blobienie w ten czy inny sposób...

no nic - remedium na to prostego nie ma, musieliby wywrócić wszystko do góry nogami a takiego płaczu jaki to może spowodować nie śmiem sobie nawet wyobrażać...
Dziwi mnie tylko że nie wydzielą jakichś dodatkowych systemów (inna galaktyka gdzie można by się przenieść?) z totalnie różnymi zasadami... idealny sandbox do przetestowania czy się spodoba czy nie, czy zadziała czy nie... wydaje mi się że WH było taką próbą, teraz chcą próbować z player-gate (nie wiem jaka jest fachowa nazwa) - zobaczymy jak im wyjdzie...

Jakie tam kontrowersyjne, proste i skuteczne:
- wywalić jb,
- znerfić cyno (gigantyczne ograniczenia czasowe, masowe lub ilościowe, lub wszystkie na raz), albo totalnie wywalić.

Generalnie zmusić ludzi do używania bram jako logistyki i jako tras do przerzucania sił. Gwarantuję że rozkwitną lokalne konflikty i w żadnym wypadku nie będą nigdzie koncentrowane siły z całej galaktyki, a 2 regiony dalej to będzie za daleko żeby się angażować w konflikt. Jednym słowem stare dobre czasy.

Dwa najlepsze posty, a zginęły w gąszczu kłótni o głupią wojnę..

Isengrim

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 1 650
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Isengrimus
  • Korporacja: Call of the Wild
  • Sojusz: The Minions.
Odp: Wojna blobów N3PL vs CFC+Stainwagon
« Odpowiedź #822 dnia: Styczeń 20, 2014, 12:38:12 »
DING 1000+ postów.

Co do nerfu cyn - zgodzę się. Cooldown 24h po skoku (ewentualnie obniżany skillem jak w przypadku Jump Clone'ów) to IMHO dobry pomysł. Do tego solidny nerf zasięgu skoku capitali oraz bridge Tytanów i wracamy do epoki może nie kamienia łupanego, ale jakiegoś wczesnego średniowiecza - z niezaleznymi tworami, bez możliwości i sensu tworzenia blobów.

Do tego solidny revamp sova - zmniejszenie EHP struktur, skrócenie timerów,

Same Jump Bridge mogą wtedy sobie zostać, wymagają latania subcapslami i tak, no i bez supportu superów/capsli łatwo je będzie elimnować.

Naicinh

  • Gość
Odp: Wojna blobów N3PL vs CFC+Stainwagon
« Odpowiedź #823 dnia: Styczeń 20, 2014, 12:41:03 »
Dwa najlepsze posty, a zginęły w gąszczu kłótni o głupią wojnę..
Niby tak, ale jak bylby timer to i tak wszyscy zdazyli doleciec do danego regionu i warowac do rozpoczecia walki. Do tego dalej by bylo tak ze kto pierwszy w systemie ten kampi brame od wewnatrz w 800 dominixach. Imo nic by to nie zmienilo. AFK-empires i koalicje sa glownym problemem. Wogle ogrom CFC jest przerazajacy 50k luda sobie razem zyje i farmi...a moze tak powinno byc?

Net

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 98
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Net Malone
  • Korporacja: BUMSI
  • Sojusz: S
Odp: Wojna blobów N3PL vs CFC+Stainwagon
« Odpowiedź #824 dnia: Styczeń 20, 2014, 12:43:04 »
Cat

 to wlasnie proponowalem - Jan-ken-pon  http://pl.wikipedia.org/wiki/Papier,_kamie%C5%84,_no%C5%BCyce  tylko na kazdym poziomie: frytek, cruiserow, bsow i kapitali bo
frytka zjadajaca capitala za 50b to przegiecie.

Likwiduja jb, cyno, bridze i co zostaje ? Wielki chaos na poludniu i stare NC na polnocy... To troche za malo. Serwery beda mogly odetchnac ale za zajecie zostanie tylko okladanie sie ceglowkami po mordach w najblizszej okolicy...

Przydaly by sie jakies jedwabne czy bursztynowe szlaki + centra handlowe i cos co by generowalo nowe male "duze" bloby... ;)
--
Net

Okropniak

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 440
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Okropniak
  • Korporacja: Zabijaki i Pijaki
  • Sojusz: YARRR and CO
Odp: Wojna blobów N3PL vs CFC+Stainwagon
« Odpowiedź #825 dnia: Styczeń 20, 2014, 12:48:08 »
Dwa najlepsze posty, a zginęły w gąszczu kłótni o głupią wojnę..
Dzięki - niestety nie sam to wymyśliłem ale czytając różne fora i blogi wpadłem na jakiś elaborat napisany z sensem, a porównujący historyczne bitwy między królestwami i to jak słabsze z nich potrafiły się obronić robiąc najazdy na linie dostaw czy wręcz rozwalając im gospodarkę zostawiona bez opieki.

Ale też chłopaki w postach powyżej mają rację - CCP sprzedaje epickość i zajebistośc - potem gracze wchodzą i dostają w twarz kieratem i znojem codzienności w eve i kończą subskrypcje..
Całkiem niedawno widziałem przy zalogowaniu ponad 60k luda!... nawet się upewniałem czy to nie DUST ma taki napływ bo mi się wierzyć nie chciało - teraz jakby mniej się loguje czyż nie? :)

Soulscream

  • Ancient Troll
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 2 098
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: nie ma
  • Korporacja: j/w
  • Sojusz: j/w
Odp: Wojna blobów N3PL vs CFC+Stainwagon
« Odpowiedź #826 dnia: Styczeń 20, 2014, 12:54:48 »
Jak na kogos kto nie gra od kilku lat, sprzedal postacie i uwaza ze gra jest chujowa jestes bardzo aktywny na forum. Jest jakis powod dla ktorego siedzisz tu mimo ze nie grasz a nie na przyklada na wowowych forach?

Cofnij się o kilka stron do tyłu i poczytaj moje wypowiedzi na to samo pytanie, bo widzę w dupie to masz jeszcze oczy i czytanie ze zrozumieniem. Spinasz się strasznie kolego, zluzuj zwieracze i nabierz dystansu.

Cytuj
Plus posterzy, którzy od lat nie grają, ale za to uprawiają forum warrioring jak Soulscream. :D

E tam ja nie walczę, ja wyśmiewam spin z każdej ze stron. Eve mnie kręci, ale powtórzę poraz 123509375095, że dopóki z mechaniką nic nie zrobią to nie wrócę do gry. Stoję sobie z boku, jestem bitter vetem i nie muszę grać w gre by widzieć, że wojny aliansowo-koalicyjne staczają się na dno.

Czekam na Star Citizen i Eve Valkyrie.

p.s Nabijam sobie postcount również o!
edit
p.p.s Zauważyłem, że jak komuś się kończą argumenty to przypieprza się do mojego pobytu tutaj na forum :D.

SokoleOko

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 6 099
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: SokoleOko
  • Korporacja: V0LTA
  • Sojusz: Triumvirate.
Odp: Wojna blobów N3PL vs CFC+Stainwagon
« Odpowiedź #827 dnia: Styczeń 20, 2014, 12:59:28 »
Wogle ogrom CFC jest przerazajacy 50k luda sobie razem zyje i farmi...a moze tak powinno byc?

Wiesz, ogrom N3PL też jest przerażający.

Efektem sytuacji, w której 0.0 jest zawłaszczone w całości przez wielkie koalicje jest:
- odpływ PvPerów z tych koalicji, bo nie ma do kogo strzelać (blue donut)
- wypełnienie tych koalicji F1 pusherami, którzy nie wydokują bez strat-opa i FC
- oddanie całych połaci 0.0 patafianom, którzy niczego nie robią poza farmieniem (rentierzy) i którzy w życiu nie mieli by szansy tam mieszkać, gdyby nie wisieli na fiucie "panów"

Natomiast armia średniaków, którzy mogliby sobie spokojnie zajmować po konstelacji i toczyć małe wojenki z sąsiadami, generują content i fun dla wszystkich, siedzi albo w lolsecu (milicja), albo w Empire, albo w ogóle przestała grać.

Krótko mówiąc - syf w 0.0 jest głównym powodem, dla którego liczba ludzi na serwerze stoi w miejscu od lat i żadne cukierowe expansion tego nie zmieni. Niedobitki takich siedzą w regionach NPC i coś jeszcze próbują - z niżej podpisanym włącznie.


No sov, no blues, no prisoners taken, no fucks given...

GlassCutter

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 1 881
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: GlassCutter
  • Korporacja: Zabijaki i Pijaki
Odp: Wojna blobów N3PL vs CFC+Stainwagon
« Odpowiedź #828 dnia: Styczeń 20, 2014, 13:12:10 »
Cat

 to wlasnie proponowalem - Jan-ken-pon  http://pl.wikipedia.org/wiki/Papier,_kamie%C5%84,_no%C5%BCyce  tylko na kazdym poziomie: frytek, cruiserow, bsow i kapitali bo
frytka zjadajaca capitala za 50b to przegiecie.

Likwiduja jb, cyno, bridze i co zostaje ? Wielki chaos na poludniu i stare NC na polnocy... To troche za malo. Serwery beda mogly odetchnac ale za zajecie zostanie tylko okladanie sie ceglowkami po mordach w najblizszej okolicy...

Przydaly by sie jakies jedwabne czy bursztynowe szlaki + centra handlowe i cos co by generowalo nowe male "duze" bloby... ;)

Stare NC powstało i trwało z powodu technetu. Nie wiem jak jest z tym obecnie, czy posiadanie go ma takie znaczenie jak kiedyś i czy dalej opłaca się trzymać go w jednej koalicji, ale bez niego nie widzę powodu dla którego miałby powstać taki twór.

Co do 800 domków to spoko niech przylatują, w tym czasie coven 2 regiony dalej zaatakuje jakiś system, cva też coś zaatakuje i tak w całym eve. Już widzę tych graczy latających dzień w dzień 200j.

P.S. niech nikt nie waży się dać Sokołowi plusa! Dobił do epickiej wartości :D
Keeping points on you noobs!


Bo EVE to szit

Net

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 98
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Net Malone
  • Korporacja: BUMSI
  • Sojusz: S
Odp: Wojna blobów N3PL vs CFC+Stainwagon
« Odpowiedź #829 dnia: Styczeń 20, 2014, 13:23:51 »
Stare NC powstało i trwało z powodu technetu.

Mialem na mysli NC sprzed technetium i goonow na polnocy. Taki wielki NIP byl tam, ludzie racili karierami i tytanami podobno tez... "Wielki" znaczy akurat odpowiedni na kiedysiejsze i obecne warunki serwerowo/sieciowe :)
--
Net

azell

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 308
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: azell
  • Korporacja: DOB
  • Sojusz: s2n
Odp: Wojna blobów N3PL vs CFC+Stainwagon
« Odpowiedź #830 dnia: Styczeń 20, 2014, 13:26:48 »
Wiesz, ogrom N3PL też jest przerażający.

Efektem sytuacji, w której 0.0 jest zawłaszczone w całości przez wielkie koalicje jest:
- odpływ PvPerów z tych koalicji, bo nie ma do kogo strzelać (blue donut)
- wypełnienie tych koalicji F1 pusherami, którzy nie wydokują bez strat-opa i FC
- oddanie całych połaci 0.0 patafianom, którzy niczego nie robią poza farmieniem (rentierzy) i którzy w życiu nie mieli by szansy tam mieszkać, gdyby nie wisieli na fiucie "panów"

Natomiast armia średniaków, którzy mogliby sobie spokojnie zajmować po konstelacji i toczyć małe wojenki z sąsiadami, generują content i fun dla wszystkich, siedzi albo w lolsecu (milicja), albo w Empire, albo w ogóle przestała grać.

Krótko mówiąc - syf w 0.0 jest głównym powodem, dla którego liczba ludzi na serwerze stoi w miejscu od lat i żadne cukierowe expansion tego nie zmieni. Niedobitki takich siedzą w regionach NPC i coś jeszcze próbują - z niżej podpisanym włącznie.

Teoretycznie masz racje ale ludzie mają tendencje do łączenia się w stada. Mamy 1 konstelację o a ci obok są spoko też jedną mają to razem dawajcie na tych cieci co są z lewej. Ciecie z lewej widząc co się dzieje piszą do kogoś kto mieszka w okolicy i tworzą kotrblok. Później to jest efekt kuli śniegowej i wracamy do punktu wyjścia

Isengrim

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 1 650
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Isengrimus
  • Korporacja: Call of the Wild
  • Sojusz: The Minions.
Odp: Wojna blobów N3PL vs CFC+Stainwagon
« Odpowiedź #831 dnia: Styczeń 20, 2014, 13:30:33 »
Stare NC powstało i trwało z powodu technetu. Nie wiem jak jest z tym obecnie, czy posiadanie go ma takie znaczenie jak kiedyś i czy dalej opłaca się trzymać go w jednej koalicji, ale bez niego nie widzę powodu dla którego miałby powstać taki twór.

Co do 800 domków to spoko niech przylatują, w tym czasie coven 2 regiony dalej zaatakuje jakiś system, cva też coś zaatakuje i tak w całym eve. Już widzę tych graczy latających dzień w dzień 200j.

P.S. niech nikt nie waży się dać Sokołowi plusa! Dobił do epickiej wartości :D

Dokładnie. Jesli tych 800 domków albo 200 slowcatów nie będzie w stanie w ciągu pół godziny znaleźć się na drugim końcu mapy, gdzie ktoś zaczął podgryzać sova... Plus tak jak pisałem, to wymagałoby skrócenia timerów na strukturach, żeby dzienne opóźnienie floty capitali było jednak problemem.

Azell - nie masz racji, przez lata eve bloki tworzyły się i upadały.

Dopiero masowa powszechność capitali i łatwość power projection jaką zapewniają spowodowała, że goście z konstelacji w Feythabolis muszą plusować się z gośćmi z konstelacji w Fountain, bo inaczej każdemu z nich ICH WSPÓLNI SĄSIEDZI (sic) nastukają do dupy za pomocą blobu capsli.

SokoleOko

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 6 099
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: SokoleOko
  • Korporacja: V0LTA
  • Sojusz: Triumvirate.
Odp: Wojna blobów N3PL vs CFC+Stainwagon
« Odpowiedź #832 dnia: Styczeń 20, 2014, 13:31:26 »
Teoretycznie masz racje ale ludzie mają tendencje do łączenia się w stada. Mamy 1 konstelację o a ci obok są spoko też jedną mają to razem dawajcie na tych cieci co są z lewej. Ciecie z lewej widząc co się dzieje piszą do kogoś kto mieszka w okolicy i tworzą kotrblok. Później to jest efekt kuli śniegowej i wracamy do punktu wyjścia

Bloczki były zawsze, ale pamiętaj że następują spięcia wewnętrzne, backstaby i bloki się rozpadają. Ot, choćby jak Gooni pokazujący staremu NC środkowy palec w czasie ostatniej wielkiej wojny na północy.


No sov, no blues, no prisoners taken, no fucks given...

Soulscream

  • Ancient Troll
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 2 098
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: nie ma
  • Korporacja: j/w
  • Sojusz: j/w
Odp: Wojna blobów N3PL vs CFC+Stainwagon
« Odpowiedź #833 dnia: Styczeń 20, 2014, 13:34:35 »
Bloczki były zawsze, ale pamiętaj że następują spięcia wewnętrzne, backstaby i bloki się rozpadają. Ot, choćby jak Gooni pokazujący staremu NC środkowy palec w czasie ostatniej wielkiej wojny na północy.

Wiesz jak Morus Mihi mówi byśmy się wypchali to się wypchaliśmy ;-).

azell

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 308
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: azell
  • Korporacja: DOB
  • Sojusz: s2n
Odp: Wojna blobów N3PL vs CFC+Stainwagon
« Odpowiedź #834 dnia: Styczeń 20, 2014, 13:38:05 »
ale zawsze będzie jakiś wielki zły wilk przed którym trzeba się bronić. Uzasadnienie robienia bloba się zawsze znajdzie i kazdy bedzie sie starał stworzyć największego bloba bo zły wilk czyha. Co do dram bs to jasne ale to tylko spowalnia proces a nie go zatrzymuje.


to co chcecie zrobić to rollback o kilka lat a nie wprowadzenie zmian. bo nawet jak znefrisz cyno czy brige-jb to bloby powstaną tylko że zajmie to więcej czasu.

GlassCutter

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 1 881
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: GlassCutter
  • Korporacja: Zabijaki i Pijaki
Odp: Wojna blobów N3PL vs CFC+Stainwagon
« Odpowiedź #835 dnia: Styczeń 20, 2014, 13:41:30 »
Mialem na mysli NC sprzed technetium i goonow na polnocy. Taki wielki NIP byl tam, ludzie racili karierami i tytanami podobno tez... "Wielki" znaczy akurat odpowiedni na kiedysiejsze i obecne warunki serwerowo/sieciowe :)

Czyli z kiedy? Jak nie było technetu to był Bob i inne źródła pasywnego dochodu i monopolu. Był jakiś blob na północy wtedy?
Keeping points on you noobs!


Bo EVE to szit

SokoleOko

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 6 099
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: SokoleOko
  • Korporacja: V0LTA
  • Sojusz: Triumvirate.
Odp: Wojna blobów N3PL vs CFC+Stainwagon
« Odpowiedź #836 dnia: Styczeń 20, 2014, 13:47:40 »
Co do dram bs to jasne ale to tylko spowalnia proces a nie go zatrzymuje.

Zapytaj Sorta Dragona jak mu drama "spowolniła" przekształcenie HBC w siłę, która pojedzie Goonów. Pamiętasz jeszcze w ogóle HBC? :D


No sov, no blues, no prisoners taken, no fucks given...

Isengrim

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 1 650
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Isengrimus
  • Korporacja: Call of the Wild
  • Sojusz: The Minions.
Odp: Wojna blobów N3PL vs CFC+Stainwagon
« Odpowiedź #837 dnia: Styczeń 20, 2014, 13:48:48 »
Zapytaj Sorta Dragona jak mu drama "spowolniła" przekształcenie HBC w siłę, która pojedzie Goonów. Pamiętasz jeszcze w ogóle HBC? :D

Jest w neo-HBC, tylko o tym nie wie.  ;D

Naicinh

  • Gość
Odp: Wojna blobów N3PL vs CFC+Stainwagon
« Odpowiedź #838 dnia: Styczeń 20, 2014, 13:50:10 »
Cofnij się o kilka stron do tyłu i poczytaj moje wypowiedzi na to samo pytanie, bo widzę w dupie to masz jeszcze oczy i czytanie ze zrozumieniem. Spinasz się strasznie kolego, zluzuj zwieracze i nabierz dystansu.

E tam ja nie walczę, ja wyśmiewam spin z każdej ze stron. Eve mnie kręci, ale powtórzę poraz 123509375095, że dopóki z mechaniką nic nie zrobią to nie wrócę do gry. Stoję sobie z boku, jestem bitter vetem i nie muszę grać w gre by widzieć, że wojny aliansowo-koalicyjne staczają się na dno.

Czekam na Star Citizen i Eve Valkyrie.

p.s Nabijam sobie postcount również o!
edit
p.p.s Zauważyłem, że jak komuś się kończą argumenty to przypieprza się do mojego pobytu tutaj na forum :D.
No to idz na forum StarCitizen i Walkyrie, albo pisz o trojniakach w forach pobocznych...problem mam co do twojego pobytu tutaj taki, ze nawet jak cie zablokuje to widze co piszesz jak ludzie cie cytuja a nie moge cie odpalic ingejm bo nie grasz :D

[WILD5] Sheridan Philips

  • WILD5
  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 142
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Sheridan Philips
  • Korporacja: Call of the Wild
  • Sojusz: C0VEN
Odp: Wojna blobów N3PL vs CFC+Stainwagon
« Odpowiedź #839 dnia: Styczeń 20, 2014, 13:53:17 »
Jak na moje to w obecnej chwili nie ma żadnego remedium na tą sytuację. A powód jest prosty - poza kilkoma sojuszami nikt nie wrzuci ultimate blobu. Wrzucają SOLAR, wrzuca BL. I to wszystko. Każdy inny wrzuci nie 20 superów, tylko 200. Albo i więcej. Plus 500 zwykłych capsli. A żeby skontrować to, musisz wrzucić drugie tyle. Przynajmniej. I w tym momencie serwer mówi stanowcze NIE. Toteż pula capitali i superów zamiast spadać, rośnie w zastraszającym tempie. No bo co to jest zarobić na capsla?

A'propo zarzutów odnośnie zebrania floty Rus/CFC - ta koalicja jest silnie zdecentralizowana. Nie ma jednego FC, nie ma 'głównodowodzącego'. Formup był w kilku miejscach. Nikt tutaj nie wrzuci floty capsli/superów, jeżeli na gridzie nie będzie przynajmniej jakieś zabezpieczenie subcapslowe, bo byłoby to samobójstwo.
Cała ta 'bitwa' była nieporozumieniem, i prawdę mówiąc chyba już wolę Stain niż bawić się na każdym ważniejszym timerze w turbolagu. Bo nie ukrywajmy, wątpie żeby N3PL świadomie się wycofało z czegoś, co tak wyśmienicie działa, i na co (wbrew zdaniu wielu centralowych ekspertów) nie ma realnej kontry.