Autor Wątek: Carrier alt od podstaw.  (Przeczytany 6879 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Zygi O.

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 136
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Zygfryd Onomatopeya
  • Korporacja: Deep Core Mining Inc.
Carrier alt od podstaw.
« dnia: Listopad 29, 2013, 12:06:52 »
Zrobiłem sobie alta z myślą o carrierze.. (tak wiem że można kupić ale chce go sobie sam od zera wytrenować bo nie mam od tak do wydania kilka Bilionów na postać). Co do rasy to albo ammar albo gallente (tu też pytanie co lepiej?)

I teraz mam problem z ułożeniem jakiegoś sensownego planu skillowania nawet w eve mon. Chciałbym jak najszybciej móc wsiąść w niego żeby mógł służyć za taxi np na początek ale też chciałbym na maxa wykorzystać możliwe remapy. Evemon wszystko fajnie oblicza ale skille potrzebne do carriera zahaczają o kilka atrybutów więc nie da się jednego porządnego remapu walnąć, trza by to jakoś przetasować i powkładać coś dodatkowego.

Jeśli ktoś miałby jakiś skillplan robiony pod carriera i mógł się podzielić byłbym wdzięczny.

EDIT: Jak narazie wbiłem cybernetyke na IV:)

Proxima Alland

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 231
    • Zobacz profil
    • Unikitty
  • Imię postaci: Proxima Alland
  • Korporacja: Deep Space Unikitty
Odp: Carrier alt od podstaw.
« Odpowiedź #1 dnia: Listopad 29, 2013, 12:20:52 »
Mnie też ten temat interesuje :D
(\_/)
(O.o)
(> <)This is Bunny. Copy Bunny into your signature to help him on his way to world domination.

Dormio

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 3 456
  • Mi'Sie
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Dormio
  • Korporacja: Shocky Industries Ltd.
Odp: Carrier alt od podstaw.
« Odpowiedź #2 dnia: Listopad 29, 2013, 12:24:48 »
Jak na taxówkę, to priorytet stanowią skille na skoki (operation, conservation i calibration). Do tego warto mieć rigsy do regen capa.
Na to oczywiście minimum bojowe to skill na fightery, a ADI zazwyczaj wystarcza na lvl2-3 (zależy o tego co hislotach chcesz wozić).
Poza tym reszta powinna wynikać ze standardów PVP.
Brak sygnatury w ramach protestu przed czepiaczami...

Neb

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 27
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Virien Kansene
  • Korporacja: Garoun Investment Bank
Odp: Carrier alt od podstaw.
« Odpowiedź #3 dnia: Listopad 29, 2013, 12:29:33 »
Wiecej wydasz na plexy+ksiazki niz za kupienie alta. Trenowanie takiego alta, to jak zakup na raty, efekt taki sam, tylko troche drozej...

Zygi O.

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 136
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Zygfryd Onomatopeya
  • Korporacja: Deep Core Mining Inc.
Odp: Carrier alt od podstaw.
« Odpowiedź #4 dnia: Listopad 29, 2013, 12:47:57 »
Wiecej wydasz na plexy+ksiazki niz za kupienie alta. Trenowanie takiego alta, to jak zakup na raty, efekt taki sam, tylko troche drozej...

A jednak ludzie kupują na raty tak?;p

SokoleOko

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 6 099
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: SokoleOko
  • Korporacja: V0LTA
  • Sojusz: Triumvirate.
Odp: Carrier alt od podstaw.
« Odpowiedź #5 dnia: Listopad 29, 2013, 13:01:20 »
Wiecej wydasz na plexy+ksiazki niz za kupienie alta. Trenowanie takiego alta, to jak zakup na raty, efekt taki sam, tylko troche drozej...

To akurat ostatnio weryfikowałem dla kogoś, kto jest w podobnej sytuacji: char kosztuje kolo 8-10B (zwykle umie sporo więcej niż być "taksówkarzem"). Tymczasem dziś jesteś w stanie mieć taką taksówkę (z JDC na V!!) na charze liczącym 7-8 miesięcy. Masz 21 dni triala plus buddy + 6 plexów (3,6B @600 mil) + implanty, skillbooki (gdzieś 1B, w tym 0,5B sam skill carrierowy) = w najgorszym razie POŁOWA kosztu zakupu chara.

A co do OP - nie skreślaj Chimery. W tym momencie najlepszy carrier PvE w 0.0, bo dzięki shield tankowi możesz zrobić z niego doskonałego sentry-carriera. Jeśli zaś PvP lub PvE w W-space - to Archon.

Thanatos niestety bardzo stracił na atrakcyjności, sam jestem na etapie przesadzania swojego pilota Thanatosa (mimo inwestycji w carrier V) na Archona. Bonus do dmg fighterów (a nie dmg w ogóle) jest dziś troszkę z dupy.


No sov, no blues, no prisoners taken, no fucks given...

Neb

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 27
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Virien Kansene
  • Korporacja: Garoun Investment Bank
Odp: Carrier alt od podstaw.
« Odpowiedź #6 dnia: Listopad 29, 2013, 15:18:01 »
To akurat ostatnio weryfikowałem dla kogoś, kto jest w podobnej sytuacji: char kosztuje kolo 8-10B (zwykle umie sporo więcej niż być "taksówkarzem"). Tymczasem dziś jesteś w stanie mieć taką taksówkę (z JDC na V!!) na charze liczącym 7-8 miesięcy. Masz 21 dni triala plus buddy + 6 plexów (3,6B @600 mil) + implanty, skillbooki (gdzieś 1B, w tym 0,5B sam skill carrierowy) = w najgorszym razie POŁOWA kosztu zakupu chara.


Przejrzałem sobie trochę character bazaar i za 9-10b można kupić już coś co ma ponad 20m SP na carrier alta. Doliczyć trzeba książki, które ktoś wydał. Jeśli dziś zapragnąłbym carrier alta to bym go raczej kupił, biorąc nawet pod uwagę to, że taki alt sam może na siebie dość szybko zacząć zarabiać. Nawet jeśli cenowo wyszłoby podobnie albo taniej, to przez ponad pół roku masz bezużytecznego alta ;). Jeśli dziś nie miałbym na takiego alta, zamiast zaczynać robić go już dziś, to wolałbym zarabiać przez 3 miesiące na jednym koncie i za 3 miesiące go kupić.

Nie liczyłbym 51 darmowych dni bo w przypadku zakupu, możesz go kupić na 51 dniowe konto.

[BU FU] Karas

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 1 250
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Ann Karas
  • Korporacja: Beach Boys
  • Sojusz: Cartel.
Odp: Carrier alt od podstaw.
« Odpowiedź #7 dnia: Listopad 29, 2013, 15:56:24 »
ja to zrobilem jeszcze inaczej: ]
z zamyslem tez carrier/caps pilot.
na poczatku zrobilem remap pod gornictwo mem/int. naprawde wystarczy troche skillpointow i taki gorni dosc szybko przy moim niewielkim zapale i zaangazowaniu na pol afku w 0.5 kopal za okolo 50m dziennie. wszystko zalezalo od tego jak czesto o nim zapominalem: ] wazne jest aby miec stripy t2 mlu t2 i zwyklego retrivera(najbardziej oplacalny stosunek cargo do yelda). skillami do mielenia sie nie przejmujesz, albo szukasz corpa ktory to dla Ciebie bedzie robil, albo sprzedajesz rude w hubie. transport z contraktu. pelny frachtulec za 10m dosc szybko znajdowal chetnego 8j od huba.
Wystarczalo to na ksiazk, plexy i strate co jakis czas koparki glownie przez raty jak sie zapomnialo o wywaleniudron: ]
jak juz masz koparke i zarabiasz kase, robimy drony. okolo 6m sp. szczegolnie wszytko co jest pod sentry i fightery. pozniej wszystko pod inteligencje mem/int nie jest tragicznym remapem. Skille co Capa, armora(planuje archona). rigi i jakies duperele.
Nastepnie zrobilem remap pod Perc/int i wyskillowalem sobie ishtara obecnie chyba najlepsza raciarka: ] cena/jakosc jest rewelacyjna. mamy super drony na full skillach wiec ishtar tnie jak marzenie robilby fure kasy gdyby miec zaciecie : ]. dalej robie navigacje, wszysko co potrzebne lacznie z skillami pod subcapsy. pozniej mozna zrobic remap pod perc/will i trzaskac prosto do lotniska, z commanda command.

pewnie daloby sie zrobic to lepiej szybciej i wogole. ale ja podszedlem do tego w taki sposob jak opisalem. caly proces zajmie pewnie ponad rok, ale nie zaluje, szczegolnie ishtara. taxi moze poczekac: ]
"mam go w kierunkowym na 1 planecie w 180*"

Neb

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 27
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Virien Kansene
  • Korporacja: Garoun Investment Bank
Odp: Carrier alt od podstaw.
« Odpowiedź #8 dnia: Listopad 29, 2013, 21:02:35 »
KoMic z calym szacunkiem, ale wyglada mi to bardziej na srednio udanego maina niz na capsowego alta :).

Skeer

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 907
    • Zobacz profil
  • Korporacja: Beach Boys
  • Sojusz: Cartel.
Odp: Carrier alt od podstaw.
« Odpowiedź #9 dnia: Listopad 29, 2013, 22:35:06 »
Robienie carriera od zera > kupienie alta. Nidhoggur.
Cała prawda o moim graniu...


SokoleOko

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 6 099
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: SokoleOko
  • Korporacja: V0LTA
  • Sojusz: Triumvirate.
Odp: Carrier alt od podstaw.
« Odpowiedź #10 dnia: Listopad 30, 2013, 00:47:06 »
Nidhoggur.

Get out! Nie przeczytałeś, że topic jest o carrierach? To gdzie z tym "Niggerhuggerem" wyskakujesz :P


No sov, no blues, no prisoners taken, no fucks given...

[BU FU] Karas

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 1 250
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Ann Karas
  • Korporacja: Beach Boys
  • Sojusz: Cartel.
Odp: Carrier alt od podstaw.
« Odpowiedź #11 dnia: Listopad 30, 2013, 01:37:07 »
mainem pew pew a alt zarabia jak wallet wysycha.
"mam go w kierunkowym na 1 planecie w 180*"

Kharim

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 160
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Kharim Katelo
  • Korporacja: Beach Boys
  • Sojusz: Cartel.
Odp: Carrier alt od podstaw.
« Odpowiedź #12 dnia: Listopad 30, 2013, 02:29:39 »
Nidhoggur Nidhoggur Nidhoggur!

Wysłane z mojego ZAX 1.2

Ptysiu

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 733
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Ptysiu
  • Korporacja: The Eye Of Chaos
Odp: Carrier alt od podstaw.
« Odpowiedź #13 dnia: Grudzień 01, 2013, 10:01:38 »
Nidhoggur Nidhoggur Nidhoggur!

Wysłane z mojego ZAX 1.2

Beattlejuice! Beattlejuice! Beattlejuice!
"Twoja stara jest tak gruba, że zamyka stałkę jednym jumpem." - Trol Anonim

Trial:

https://secure.eveonline.com/trial/?invc=80cbb5d1-2816-4276-8507-098de6f39fda&action=buddy

[VIDE] Herezja

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 1 510
  • Nudno dziś ];)
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Herezja
  • Korporacja: Virtual Democracy
  • Sojusz: C0VEN
Odp: Carrier alt od podstaw.
« Odpowiedź #14 dnia: Grudzień 01, 2013, 14:51:44 »
Beattlejuice! Beattlejuice! Beattlejuice!


Doom

  • Wielki Inkwizytor
  • Administrator
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 7 328
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Mandoleran
  • Korporacja: ULF
Odp: Carrier alt od podstaw.
« Odpowiedź #15 dnia: Grudzień 01, 2013, 21:03:39 »
[admin]Nie pozwalajcie sobie. Tu jest kurwa NG nie reszta forum, odpowiadać na pytania albo wypierdalać z wątku[/admin]

W bitwie nie liczy się ten kto ma pierwsze słowo. Liczy się ten kto ma ostatnie.

FITTIpalti

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 547
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: FITTIpalti
  • Korporacja: Beach Boys
Odp: Carrier alt od podstaw.
« Odpowiedź #16 dnia: Grudzień 03, 2013, 12:56:24 »
Fajnie jest kupić sobie chara ale nie można go nazwać Kobieta z brodą tudzież Druciara obciągara dlatego ja skilluje  >:D
I've... seen things you people wouldn't believe... Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched c-beams glitter in the dark near the Tannhäuser Gate. All those... moments... will be lost in time, like tears... in... rain. Time... to die...