Autor Wątek: Kronos vs Golem  (Przeczytany 5091 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Havk

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 22
    • Zobacz profil
Kronos vs Golem
« dnia: Listopad 22, 2013, 23:01:28 »
Który z tych statków będzie lepszy do PvE? Cel to chyba głównie misje w Hi. Nie mam pojęcia na co się zdecydować. Postać ma BSy Caldari i Galante na IV, więc czas skilowania do obu statków będzie taki sam. Ponadto ok 3ml w gunnery i 2.7 mln w rakietach. Do tego jakieś 3.5 mln w dronach.

Pytanie dodatkowe, po dłuższej przerwie postanowiłem ponownie pograć w eve i mocno rozczarowałem się hybrydowymi działkami. Pytanie jest iście noobowskie, ale co może być powodem, że zarówno z blasterów jak i raili będąc w odpowiedniej odległości zupełnie nie trafiałęm w cruzy NPC? Żeby było śmieszniej cel oświetlałem target pointerem :/. Za mały tracking działek? Za duża szybkość NPC? Wiem, że pytanie jest głupie, ale de facto uczę się gry od nowa ;)
« Ostatnia zmiana: Listopad 22, 2013, 23:08:47 wysłana przez Havk »

Doom

  • Wielki Inkwizytor
  • Administrator
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 7 328
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Mandoleran
  • Korporacja: ULF
Odp: Kronos vs Golem
« Odpowiedź #1 dnia: Listopad 22, 2013, 23:15:57 »
Na początek sprawdziłbym jaki optimal i falloff ma amunicja w lufach i na jakim dystansie rat popylał

W temacie golem vs kronos... Niby masz więcej w działach, tyle że rakiety są na tyle specyficzne że mimo mniejszej ilości sp mogą być wydajniejsze. Kronosa poleciłbym jeśli tak z 80% Twojego pve w hig miały stanowić misje przeciw królikom i  serpentisom, jesli więcej by tam było strzelania w pozostałe frakcje to jednak golem moim zdaniem będzie mniej wkurzający (no i nie musiałbyś się meczyć z tymi ****** hybrydami :P )
Golem ma jeszcze przewagę bastionu, jak odpalisz toto na kronosie z reilami to na dobrze wyskilowanym kronosie antymateria wali w okolicy 45km optimala, a poniżej zonk trzeba wyłączyć bastiona, odpalić rakietę aby ruszyć zad o te 100km znowu odpalić basiona... Golem za to jak sobie posadzi dupsko w jakimś miejscu to puki ma raty puki ma wywalone na konieczność ruchu i bardziej martwi się o to czy rat już wszedł w zasięg locka czy jeszcze nie

W bitwie nie liczy się ten kto ma pierwsze słowo. Liczy się ten kto ma ostatnie.

Havk

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 22
    • Zobacz profil
Odp: Kronos vs Golem
« Odpowiedź #2 dnia: Listopad 22, 2013, 23:32:18 »
Co do hybryd to z pewnością coś zawaliłem, tylko jeszcze nie wiem co. To co mi się w nich nie podoba to tylko dwa rodzaje dmg. Nie pamiętam czy wcześniej nie zwracałem na to uwagi czy miałem inną koncepcję ;). Obecnie tłukę głównie Angel Cartel, chociaż to może się zmienić więc rodzaj ratów nie będzie czynnikiem decydującym. Z tego co piszesz golem będzie bardziej uniwersalny.
To może jeszcze jedno pytanie. Da radę tego rodzaju statkiem zarabiać w 0.0 czy WH gdybym kiedyś zmienił koncepcję i zechciał zmienić miejsce pobytu?

Doom

  • Wielki Inkwizytor
  • Administrator
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 7 328
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Mandoleran
  • Korporacja: ULF
Odp: Kronos vs Golem
« Odpowiedź #3 dnia: Listopad 22, 2013, 23:47:28 »
Na podstawie moich doświadczeń z przed... hmmm... jakoś tak 3 kwartałów, to to co teraz sobą prezentuje maruder z bastionem, poradzi sobie z dowolną anomalką pod względem tanka, już na t2 ficie w null w WH niech się spece wypowiedzą. W null ewentualnie musiałbyś wybadać jaki dysans w zalezności od statku jest dla Ciebie optymalny aby odpowiednio dropić na anomalkę i tam już zostać. Przy okazji warto też wspomnieć że lepiej robić to tam gdzie hosta widzi się raz na ruski rok, bo jak Ci taki wskoczy na lokal a Ty akurat zaczniesz cykl bastionu to odpalaj, alta i szukaj w jita kolejnej marudy :P

W bitwie nie liczy się ten kto ma pierwsze słowo. Liczy się ten kto ma ostatnie.

Theronth

  • Krogulec
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 1 236
  • Merkal Aubauch to mój alt
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Theronth Valarax
  • Korporacja: V0LTA
  • Sojusz: Triumvirate.
Odp: Kronos vs Golem
« Odpowiedź #4 dnia: Listopad 23, 2013, 00:17:05 »
W WH Vargur może tankować anomalie w c5  :-X

GlassCutter

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 1 881
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: GlassCutter
  • Korporacja: Zabijaki i Pijaki
Odp: Kronos vs Golem
« Odpowiedź #5 dnia: Listopad 23, 2013, 10:57:21 »
Golem też ;)
Keeping points on you noobs!


Bo EVE to szit

Doom

  • Wielki Inkwizytor
  • Administrator
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 7 328
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Mandoleran
  • Korporacja: ULF
Odp: Kronos vs Golem
« Odpowiedź #6 dnia: Listopad 23, 2013, 11:11:39 »
Na t2 czy na ficie bedącym równowartością matki? :P

W bitwie nie liczy się ten kto ma pierwsze słowo. Liczy się ten kto ma ostatnie.

GlassCutter

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 1 881
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: GlassCutter
  • Korporacja: Zabijaki i Pijaki
Odp: Kronos vs Golem
« Odpowiedź #7 dnia: Listopad 23, 2013, 11:16:17 »
Jasne że t2 + jakaś tania frakcja. Tankują z Vargurem podobnie.
Keeping points on you noobs!


Bo EVE to szit

Havk

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 22
    • Zobacz profil
Odp: Kronos vs Golem
« Odpowiedź #8 dnia: Listopad 23, 2013, 11:20:21 »
Dzięki za odpowiedzi, chyba zdecyduję się na Golema. Co prawda cena shipa to jakaś abstrakcja (ok 1x10^9) ale przez te kilka miesięcy może jakoś uzbieram ;)

Doom

  • Wielki Inkwizytor
  • Administrator
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 7 328
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Mandoleran
  • Korporacja: ULF
Odp: Kronos vs Golem
« Odpowiedź #9 dnia: Listopad 23, 2013, 13:00:19 »
Jesli cena jest wynikiem chciwości producentów na śliniących się do nowej zabawki kerbirów to poszukaj producenta który pospawa kadłub na zamówienie. Jakis czas temu koszt spawania t2 bs'a typu maruder / BO był w okolicy 500-600 baniek (bo trudniej mi się inwentował więc nieco droższy niż maruder był) i kosdztowały niewiele drożej. Jesli ceny komponentów sa nie zmienione to dalej są takie koszty

W bitwie nie liczy się ten kto ma pierwsze słowo. Liczy się ten kto ma ostatnie.

Zgudi

  • banned
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 935
    • Zobacz profil
Odp: Kronos vs Golem
« Odpowiedź #10 dnia: Listopad 23, 2013, 16:26:38 »
Rozmawiając jakiś czas temu z qlko na TS, udało mu się w nowym eft wycisnąć na goolemie przegięte 8000hp tanka/s na jednej repce, 16k na 2 repki. Bez linków, bez piguł, bez uber drogiego fitu. A nawet nie będę pisał ile na pimp ficie z linkami, drogimi implami (resy 92-95%) bo mnie tu wyśmieją. Kto zainteresowany tematem może popytać, ja się na tym nie znam za bardzo.
« Ostatnia zmiana: Listopad 23, 2013, 19:58:41 wysłana przez Zgudi »

Goomich

  • Gość
Odp: Kronos vs Golem
« Odpowiedź #11 dnia: Listopad 23, 2013, 18:07:59 »
Ale omni, czy na jeden damage?

FN

  • Gość
Odp: Kronos vs Golem
« Odpowiedź #12 dnia: Listopad 23, 2013, 18:57:10 »
A nawet nie będę pisał ile na pimp ficie z linkami, drogimi implami (resy 92-95%) bo mnie tu wyśmieją.

72k+ ?
(omni)
« Ostatnia zmiana: Listopad 23, 2013, 19:04:47 wysłana przez FN »

Zgudi

  • banned
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 935
    • Zobacz profil
Odp: Kronos vs Golem
« Odpowiedź #13 dnia: Listopad 23, 2013, 19:46:00 »
Ale omni, czy na jeden damage?
Miałem na myśli uśredniony na 4-ry rodzaje dmg.

72k+ ?
(omni)
Coś koło tego. Ale to tylko głupia teoria. Ponadto capacity 1225 m3. Wejdzie sporo cap boosterów, więc jeszcze lepiej.
« Ostatnia zmiana: Listopad 23, 2013, 19:57:32 wysłana przez Zgudi »