Autor Wątek: Parę pytań  (Przeczytany 22807 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Proxima Alland

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 231
    • Zobacz profil
    • Unikitty
  • Imię postaci: Proxima Alland
  • Korporacja: Deep Space Unikitty
Parę pytań
« dnia: Wrzesień 12, 2013, 09:31:27 »
Mam parę pytań odnośnie gry. Są krótkie i w zasadzie, nie ma sensu tworzyć oddzielnych tematów, na każdy z nich.

1. Czy klient konta Trial jest taki sam jak konta Premium? Wczoraj nie mogłam nauczyć się skilla na trialu i dokonałam opłaty na miesiąc. Aktywowałam kodem z Keye.pl. Wszystko działa, nauczyć się już mogę i jest ok. Ale nie jestem pewna, czy nie powinnam przeinstalować gry.

2. W jaki sposób mam ustalić, gdzie otrzymam najwyższą cenę za posiadany towar?

3. Jak wystawić towar, w cenie, która mi się podoba? Czy to wymaga jakiegoś skilla?
(\_/)
(O.o)
(> <)This is Bunny. Copy Bunny into your signature to help him on his way to world domination.

Zgudi

  • banned
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 935
    • Zobacz profil
Odp: Parę pytań
« Odpowiedź #1 dnia: Wrzesień 12, 2013, 09:39:49 »
1a. Klient na trialu ma kilka ograniczeń. Mn. nie można dołączyć do milicji, niektóre skille wbić też się nie da.
1b. Nie powinnaś nic przeinstalowywać.

2. Np. tu http://eve-central.com/ lub tu http://www.eve-markets.net/

3. Musiałbym się zalogować i zerknąć co i jak kliknąć, może ktoś inny.

GlassCutter

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 1 881
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: GlassCutter
  • Korporacja: Zabijaki i Pijaki
Odp: Parę pytań
« Odpowiedź #2 dnia: Wrzesień 12, 2013, 09:47:17 »
3. Jak wystawić towar, w cenie, która mi się podoba? Czy to wymaga jakiegoś skilla?

Jak dajesz sell na przedmiocie to masz 2 tryby do wyboru: basic i advanced, reszta już będzie oczywista.
Keeping points on you noobs!


Bo EVE to szit

Proxima Alland

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 231
    • Zobacz profil
    • Unikitty
  • Imię postaci: Proxima Alland
  • Korporacja: Deep Space Unikitty
Odp: Parę pytań
« Odpowiedź #3 dnia: Wrzesień 12, 2013, 09:50:47 »
Dzięki wielkie chłopaki :D
(\_/)
(O.o)
(> <)This is Bunny. Copy Bunny into your signature to help him on his way to world domination.

Proxima Alland

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 231
    • Zobacz profil
    • Unikitty
  • Imię postaci: Proxima Alland
  • Korporacja: Deep Space Unikitty
Odp: Parę pytań
« Odpowiedź #4 dnia: Wrzesień 13, 2013, 08:20:29 »
Dooobra, kolejne pytanie...   ::)

Ych... Kupiłam sobie wczoraj Mamutha. Wzięłam się za zbieranie surowców i ładuję wszystko w kontener. Nazbierało się sporo surówki. Tak więc wróciłam i przesiadłam się na Mamutha. Poleciałam pod kontener, ładuję.... a tu ni z tego ni z owego, pani mówi mi, że jestem full  ??? WTF  ??? Patrzę, a tu zapełnione, całe 6000 m3
Pytam się jakim cudem, statek o rozmiarach Mamutha, przeznaczony do transportu ma tylko 6000m3? Nie wiem co się pozmieniało, ale dwa lata temu, miałam transportowca, i miał chyba 25 000m3 (głowy sobie uciąć nie dam.
Ale to coś jest nie tak, skoro ten malutki statek minerski (V-coś tam ;p), którym latam, ma 5000m3....
Patrzyłam potem, że są do dokupienia jakieś Cargo baye... Ale to jest droższe od statku jakieś 10 razy!!!!!!!
Przez całą tą akcję zagapiłam się i poszłam spać o 2....  :'(
(\_/)
(O.o)
(> <)This is Bunny. Copy Bunny into your signature to help him on his way to world domination.

Dux

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 1 010
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Bubu Talib
  • Korporacja: V O O D O O
  • Sojusz: KUTANG KLAN.
Odp: Parę pytań
« Odpowiedź #5 dnia: Wrzesień 13, 2013, 08:54:03 »
A zafitowałaś go?
Mamoth ma bodajże 5500m3 bazowego cargo. Z full cargo fitem i na full skilach wyciągnie cos koło 35000m3. Moze masz za mało cargo holdów na low slotach. Tudzież chciałaś załadować na niego jakis item, który zam zajmuje więcej miejsca niż ten indyk uwiezie.
Jeden na wszystkich, wszyscy na jednego :P


Proxima Alland

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 231
    • Zobacz profil
    • Unikitty
  • Imię postaci: Proxima Alland
  • Korporacja: Deep Space Unikitty
Odp: Parę pytań
« Odpowiedź #6 dnia: Wrzesień 13, 2013, 09:03:15 »
Cytuj
A zafitowałaś go?

Yyy... Czyli, że co?  ::)
Wiesz, ja opieram się głównie na tym co pamiętam z dawnych czasów oraz tym, co przypomnę sobie robiąc questy szkoleniowe.
Mimo wszystko, wydaje mi się, że kiedyś nic nie trzeba było robić i miał on bazowo, całkiem sporą przestrzeń ładowni. Pamiętam, że przewoziłam sobie statki między stacjami i nic mu tam specjalnego nie montowałam w slotach....

To co ja muszę teraz zrobić, żeby mieć normalny transporter???
(\_/)
(O.o)
(> <)This is Bunny. Copy Bunny into your signature to help him on his way to world domination.

Pol Kent

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 1 101
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Ramani Rydiks
  • Korporacja: NPC corp
  • Sojusz: -
Odp: Parę pytań
« Odpowiedź #7 dnia: Wrzesień 13, 2013, 09:05:07 »
Pytam się jakim cudem, statek o rozmiarach Mamutha, przeznaczony do transportu ma tylko 6000m3? Nie wiem co się pozmieniało, ale dwa lata temu, miałam transportowca, i miał chyba 25 000m3 (głowy sobie uciąć nie dam.

An pozmieniało się. Indyki były rebalansowane teraz (Odyssey 1.1) i się ostro pozmieniało.

EDIT:
Poczytaj to:
http://community.eveonline.com/news/dev-blogs/rebalancing-and-renaming-industrials/

SokoleOko

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 6 099
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: SokoleOko
  • Korporacja: V0LTA
  • Sojusz: Triumvirate.
Odp: Parę pytań
« Odpowiedź #8 dnia: Wrzesień 13, 2013, 09:14:43 »
Nawet przed zmianami indyki miały dużą pojemność tylko z 3 rigami do cargo i pełnym setem cargohold expanderów w lowslotach. Rigi T1, moduły T2 - razem kosztuje znacznie więcej niż sam hull, ale tak to już jest z T1 shipami.


No sov, no blues, no prisoners taken, no fucks given...

Coritsikaela Enth

  • WILD5
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 167
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Coritsikaela Enth
  • Korporacja: Call of the Wild
  • Sojusz: C0VEN
Odp: Parę pytań
« Odpowiedź #9 dnia: Wrzesień 13, 2013, 09:25:19 »
ad2. - co do miejsc gdzie dostaniesz największą cenę za dany towar - to imo nie warto latać z każda rzeczą w inne miejsce tylko zabrać wszystko do huba handlowego - Jita / Amarr / Rens lub Dodiexie - ew któryś z mniejszych jak Hek. Jeśli nakopiesz tyle minerałów ze zabranie wszystkiego do huba z miejsca gdzie bytujesz stanowiło by zbyt wiele kursów - skorzystaj np z kurierów -np Red Frog Freight za stosunkowo niewielkie iski przewozi co chcesz frachtowcami po całym hi-secu http://red-frog.org.

co do samego zdobywania wiedzy odnośnie Eve - rozważałas Unseen Academy? http://eve-centrala.com.pl/index.php?topic=10589.0


ps. i najważniejsze - NIE KOP!  :P
Gun for hire.

Proxima Alland

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 231
    • Zobacz profil
    • Unikitty
  • Imię postaci: Proxima Alland
  • Korporacja: Deep Space Unikitty
Odp: Parę pytań
« Odpowiedź #10 dnia: Wrzesień 13, 2013, 09:38:08 »
Trochę to moim zdaniem nielogiczne.... Chodzi mi o same gabaryty statku. Wielki, niezgrabny, powolny i bazowo z małą ładownością... Nie rozumiem czemu, stateczek 5 x mniejszy od niego ma porównywalną ładowność bazową?

A tak z ciekawości, mają one jeszcze inne zastosowanie poza transportem?

No to czekają mnie wydatki... :-[  ::)

Dzięki Wam serdeczne za pomoc :D

Jeszcze na koniec.... Czytałam gdzieś takie zdanie. "Codziennie lecą do nas transporty paliwa, amunicji itp"
Jakiego paliwa? Co określa się tym mianem? Bo przecież statki latają napędzane siłą woli. ;P

@Cors,

Dobrze wiedzieć,
Nie spełniam jeszcze warunków akademii. ;p
Ale tak, rozważam wiele opcji...

ps, lubię kopać :D
(\_/)
(O.o)
(> <)This is Bunny. Copy Bunny into your signature to help him on his way to world domination.

VonBeerpuszken

  • Let's be bad guys.
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 1 768
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: VonBeerpuszken
  • Korporacja: HUSARIA
  • Sojusz: Curatores Veritatis Alliance
Odp: Parę pytań
« Odpowiedź #11 dnia: Wrzesień 13, 2013, 09:56:53 »

Jeszcze na koniec.... Czytałam gdzieś takie zdanie. "Codziennie lecą do nas transporty paliwa, amunicji itp"
Jakiego paliwa? Co określa się tym mianem? Bo przecież statki latają napędzane siłą woli. ;P

Paliwo wykorzystują POSy, kapitale i blackopy do skoku na cyno lub stawiania portalu, samo cyno, jumpbridge.
Coś pominąłem?
Zgudi:
Centala - jedyne takie miejsce w internecie, gdzie wszystkie trole (prócz starych centralowych) uciekają w popłochu.

Coritsikaela Enth

  • WILD5
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 167
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Coritsikaela Enth
  • Korporacja: Call of the Wild
  • Sojusz: C0VEN
Odp: Parę pytań
« Odpowiedź #12 dnia: Wrzesień 13, 2013, 09:59:11 »
W Eve wiele rzeczy jest nielogiczne - ale zakładając ze potrzebujesz "lorowego" rozwiązania problemu modułów zwiększających pojemność: to wyobraź sobie, ze fakt faktem ładownie ten statek ma duża - ale co z tego skoro porządek w tej ładowni jest jak... dajmy na to - w damskiej szafie. Nie da się ani jednego wieszaka dopchnąć... oczywiście są to tylko pozory - bo można zainstalować moduł optymalizujący rozłożenie tych towarów tak że zyskamy dodatkową przestrzeń - w mojej przenośni będzie to facet który niezgrabnym ruchem ręki zrzuci połowie ubrań na dół i dopchnie jeszcze 3 koszule bez problemu- i jeszcze wolne miejsce będzie miał... a to co spadło to kiedyś się podniesie, przecież i tak już leży wiec co się 'wygło' i pogniotło to się pogniotło, damage is done - kiedyś się podniesie - true story, wiem po sobie.

a co do ładowności fretki kopiącej z 5k cargo - Venture... cóż jest przekoksana ta fretka - ale przynajmniej raz na zawsze ccp wprowadzając ją położyła kres non-sensom jak kopanie gazu cruzami z gazo-ssaczkami.

-> co do paliwa - jest paliwo w eve - korzystają z niego POSy - dla uproszczenia powiedzmy ze są to założone przez graczy stacyjki w kosmosie oraz niektóre statki jak capitale czy black-opy

--> a Unseen Academy przyjmuje każdego nowego- to corporacja szkoleniowa - posiedzisz tam trochę a oni opowiedzą o róznych aspektach eve - od kopania, przez skanowanie, eksploracje, wh, prdokcuje, misje do pvp włącznie oraz opowiedzą o różnych Polskich korpach zajmujących się danymi rzeczami i wtedy dopiero byś podejmowała decyzje co chcesz robić w Eve i gdzie grać.
Gun for hire.

Proxima Alland

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 231
    • Zobacz profil
    • Unikitty
  • Imię postaci: Proxima Alland
  • Korporacja: Deep Space Unikitty
Odp: Parę pytań
« Odpowiedź #13 dnia: Wrzesień 13, 2013, 10:15:24 »
Cors - Facet, który rozumie kobiety. ^^

Właśnie o to mi chodziło :D Wyjaśnienie, takie, żebym mogła sobie to logicznie w główce poukładać. ;p
Dzięki :)
Teraz wszystko rozumiem. Widzę tą gigantyczną przestrzeń... A przy samej śluzie niewielka przestrzeń uzbrojona w mocowania dla kontenerów na surowce i wieszaki na ubrania....  ;)

@ VonBeerpuszken, Cors,

Dzięki za wyjaśnienie sprawy z paliwem. Tak daleko nie doszłam wtedy. :)

Ale powiedzcie mi, Jak to jest z tym Unseen'em. Można sobie robić ogólnie co się chce? W sensie, że mam ochotę sobie np. danego dnia tylko kopać, to sobie kopię. Czy raczej jest to sprawa mocno angażująca?
Poza tym, czekam z przyłączeniem się do jakiegoś Korpa, bo moje poprzednie słuchawki szlag trafił a obecne (Crative Fatal1ty) czekają na wypłatę (27.09.2013) ;)
(\_/)
(O.o)
(> <)This is Bunny. Copy Bunny into your signature to help him on his way to world domination.

VonBeerpuszken

  • Let's be bad guys.
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 1 768
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: VonBeerpuszken
  • Korporacja: HUSARIA
  • Sojusz: Curatores Veritatis Alliance
Odp: Parę pytań
« Odpowiedź #14 dnia: Wrzesień 13, 2013, 10:20:31 »
Tak daleko nie doszłam wtedy. :)
Nie przejmaj się waćpanna, wiele AU, wkurwów i "więcej się tu nie zaloguje" Cie jeszcze czeka zanim ogarniesz przynajmniej połowę tego świata  :)
Zgudi:
Centala - jedyne takie miejsce w internecie, gdzie wszystkie trole (prócz starych centralowych) uciekają w popłochu.

Proxima Alland

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 231
    • Zobacz profil
    • Unikitty
  • Imię postaci: Proxima Alland
  • Korporacja: Deep Space Unikitty
Odp: Parę pytań
« Odpowiedź #15 dnia: Wrzesień 13, 2013, 10:27:17 »
Nie przejmaj się waćpanna, wiele AU, wkurwów i "więcej się tu nie zaloguje" Cie jeszcze czeka zanim ogarniesz przynajmniej połowę tego świata  :)

Good one, sir  8)
(\_/)
(O.o)
(> <)This is Bunny. Copy Bunny into your signature to help him on his way to world domination.

Coritsikaela Enth

  • WILD5
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 167
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Coritsikaela Enth
  • Korporacja: Call of the Wild
  • Sojusz: C0VEN
Odp: Parę pytań
« Odpowiedź #16 dnia: Wrzesień 13, 2013, 10:29:09 »
w UA robisz co chcesz - nikt nie "każe" Ci być i grac o godzinie takiej i takiej i robić to, to i to.
Ale masz tam mieszanie nowych graczy o zapewne podobnych problemach jak Twoje i bardziej doświadczonych którzy pomogą Ci te problemy rozwiązać.

Do tego są tam organizowane wykłady - co jakiś czas będzie info od której do której godziny można posłuchać na TS jak Gośka (niestety nie pamiętam nicku bo ma name tak trudny do zapamiętania jak mój do wymówienia...) opowiada o różnych aspektach Eve - mało tego można to realizować w praktyce - przykładem niech będzie to, że np corp w którym jestem - BUFU co jakiś czas organizuje roamy po null-secu wspólnie z Uunseen Academy żeby młodzi mieli okazje zobaczyć jak small-fleet pvp wygląda w praktyce i spaść sobie :)
Gun for hire.

ManganMan

  • Embrace the Cheeki Breeki.
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 911
  • I weź ty człowieku dziel czas między PC a komem...
    • Zobacz profil
    • ManganMan on DeviantArt
  • Imię postaci: Rei Mangan
  • Korporacja: Pator Tech School
Odp: Parę pytań
« Odpowiedź #17 dnia: Wrzesień 13, 2013, 10:40:33 »
w UA robisz co chcesz - nikt nie "każe" Ci być i grac o godzinie takiej i takiej i robić to, to i to.
Ale masz tam mieszanie nowych graczy o zapewne podobnych problemach jak Twoje i bardziej doświadczonych którzy pomogą Ci te problemy rozwiązać.
Proxima, może tam się kiedyś spotkamy, co?;D
Gośka
Masz na myśli tę personę z działu technicznego? ;)
http://eve-centrala.com.pl/index.php?action=profile;u=289


Cytuj
Eve to jest "drugie życie" :) - SokoleOko
co to qrwa, latający fragment gejta? - Karas o Xian Yue

https://evewho.com/character/2116034681

Coritsikaela Enth

  • WILD5
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 167
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Coritsikaela Enth
  • Korporacja: Call of the Wild
  • Sojusz: C0VEN
Odp: Parę pytań
« Odpowiedź #18 dnia: Wrzesień 13, 2013, 11:12:28 »
dokładnie tą panią mam na myśli :P
Gun for hire.

ManganMan

  • Embrace the Cheeki Breeki.
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 911
  • I weź ty człowieku dziel czas między PC a komem...
    • Zobacz profil
    • ManganMan on DeviantArt
  • Imię postaci: Rei Mangan
  • Korporacja: Pator Tech School
Odp: Parę pytań
« Odpowiedź #19 dnia: Wrzesień 13, 2013, 11:27:47 »
dokładnie tą panią mam na myśli :P

FYeah  8)


Cytuj
Eve to jest "drugie życie" :) - SokoleOko
co to qrwa, latający fragment gejta? - Karas o Xian Yue

https://evewho.com/character/2116034681

Egzarcha

  • Gość
Odp: Parę pytań
« Odpowiedź #20 dnia: Wrzesień 13, 2013, 11:30:41 »
@Proxima, w kwestii UA.

Zajrzyj na stronę www.unseen.pl. Poczytaj regulamin i warunki przyjęcia.
Wejdź na kanał w grze CENTRALA NOOBS (się uparli, aby pisać to dużymi literami  :P )

Po przystąpieniu będziesz miała do 3 miesięcy, na korzystanie z dobrodziejstw tegoż korpa. Szkoleń, dostępu do wewnętrznego kanału UA, ts-a, forum, wylotów z zaprzyjaźnionymi korporacjami czy podatku 0.1%. Jeśli uda Ci się ukończyć wszystkie szkolenia, dostaniesz order z ziemniaka. Starego, więc nie zdziw się, iż będzie purpurowy.

Jak Ci się nie spodoba, po prostu go opuścisz przed czasem. Tyle.

ManganMan

  • Embrace the Cheeki Breeki.
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 911
  • I weź ty człowieku dziel czas między PC a komem...
    • Zobacz profil
    • ManganMan on DeviantArt
  • Imię postaci: Rei Mangan
  • Korporacja: Pator Tech School
Odp: Parę pytań
« Odpowiedź #21 dnia: Wrzesień 13, 2013, 11:41:42 »
@Proxima, w kwestii UA.

Zajrzyj na stronę www.unseen.pl. Poczytaj regulamin i warunki przyjęcia.
Wejdź na kanał w grze CENTRALA NOOBS (się uparli, aby pisać to dużymi literami  :P )

Po przystąpieniu będziesz miała do 3 miesięcy, na korzystanie z dobrodziejstw tegoż korpa. Szkoleń, dostępu do wewnętrznego kanału UA, ts-a, forum, wylotów z zaprzyjaźnionymi korporacjami czy podatku 0.1%. Jeśli uda Ci się ukończyć wszystkie szkolenia, dostaniesz order z ziemniaka. Starego, więc nie zdziw się, iż będzie purpurowy.

Jak Ci się nie spodoba, po prostu go opuścisz przed czasem. Tyle.

Co do UA: coś się zmieniło w kwestii wymagań? Bo z tutoriali to zaliczyłem wszystkie jakie były w zasadzie w Retribution (aczkolwiek będę musiał powtórzyć salvaging & hacking po wprowadzeniu zmian w Odyssey). Jeszcze co najwyżej został mi epic-arc u jednej NPCówy...


Cytuj
Eve to jest "drugie życie" :) - SokoleOko
co to qrwa, latający fragment gejta? - Karas o Xian Yue

https://evewho.com/character/2116034681

Dux

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 1 010
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Bubu Talib
  • Korporacja: V O O D O O
  • Sojusz: KUTANG KLAN.
Odp: Parę pytań
« Odpowiedź #22 dnia: Wrzesień 13, 2013, 12:03:10 »
A tak z ciekawości, mają one jeszcze inne zastosowanie poza transportem?

Przyjemniej kiedyś niektóre indyki służyły do zabijania bardziej nierozgarniętych graczy w hajseku. Gość fitował na niego porządny tank, punkta i jakieś działko. Potem leciał tym na pasek i szukał delikwenta, któremu zwędzał rudę z puszki, tudzież okradał wraki z zestrzelonych rat, dając tym samym okradanemu prawo do strzelania do niego bez reakcji concordu. Tamten widząc czerwonego indyka liczył na easy killa i zaczynał do niego strzelać. I wtedy robił się zonk. Taki indor był w stanie uciupać nawet kruza lub becka, jeśli ten był marnie sfitowany :)
Jeden na wszystkich, wszyscy na jednego :P


SokoleOko

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 6 099
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: SokoleOko
  • Korporacja: V0LTA
  • Sojusz: Triumvirate.
Odp: Parę pytań
« Odpowiedź #23 dnia: Wrzesień 13, 2013, 12:11:38 »
Proxima, jesli problemem jest ze Mamut zabiera za malo ore to wlasnie wprowadzili dedykowanego ore haulera - Kryos.

Wysłane z mojego GT-I9300 przy użyciu Tapatalk 4



No sov, no blues, no prisoners taken, no fucks given...

MGGG

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 344
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Octawius Honga
  • Korporacja: KOZA Z PIEKLA
Odp: Parę pytań
« Odpowiedź #24 dnia: Wrzesień 13, 2013, 12:22:27 »
w UA robisz co chcesz - nikt nie "każe" Ci być i grac o godzinie takiej i takiej i robić to, to i to.

UA ma swoje wady i zalety. Te drugi są oczywiste: dostęp do wiedzy, dużo swobody oraz możliwość poznania ludzie w grze.
Niestety są też wady, które jak ktoś ma większe wymagania od średniej-noobowej, czynią z UA miejsce bardzo nuuuudne. Dostęp do wiedzy jest, ale szkolenia odbywają się rzadko, a ich terminarz nie jest elastyczny; swoboda jest fajna, ale EvE to MMO, a bycie x miechów w korpie, którego wspólnym elementem jest chat i szkolenia jest mało fajne. No i z tym poznawaniem jest średnio, bo większość ludzi z UA nie kontynuuje gry. W sumie im nie dziwie się, bo po trzech miechach napierdalania na czacie i słuchanie, jakie to low i null jest straszne i ze wszyscy tam to mordercy o przekrwionych oczach, polujących na głupawych nubków, też bym sobie poszukał ciekawszej gry do spędzania wolnego czasu ;)

Proxima, ponieważ sprawiasz wrażenie osoby, który przekracza poziom średnio-noobowski to nie polecam UA dla Ciebie, bo szybko się zrazisz, znudzisz itd. Poszukaj sobie innego miejsca w świecie EvE. Jedna, dwie osoby, które będą miały czas w takim korpie na odpowiedania na Twoje pytania podczas dłuuugich godzin spędzonych na paskach, nauczą sie więcej niż UA przez trzy miesiące :)


Proxima Alland

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 231
    • Zobacz profil
    • Unikitty
  • Imię postaci: Proxima Alland
  • Korporacja: Deep Space Unikitty
Odp: Parę pytań
« Odpowiedź #25 dnia: Wrzesień 13, 2013, 12:34:42 »
Ok, to już mam jasność w sprawie UA. Dzięki za wyjaśnienia.

@Dux,

Dobrze wiedzieć.

Kolejne z pytań :D A co! ;)

Mam wolne gniazdo w Venturze ale nie mogę tam zamontować trzeciego lasera górniczego... Co powinnam mieć, lub jakiego skilla wyćwiczyć, by móc użyć trzeciego socketa/slota?
Ale Was męczę... ;p

@SokoleOko,

Kryos? Fajnie!!! ^^ O to mi chodziło! Tego na amunicję już widziałam.   


@MGGG,
Dzięki za uznanie :)

Taki układ, jak piszesz, byłby naprawdę dobry. Odezwij się in-game, to będę Ci truła, od czasu do czasu ;p
Fajnie by też było grać z kimś, kto też dopiero zaczyna. Jak ktoś jest taki to zapraszam do wspólnej gry.
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 13, 2013, 13:09:41 wysłana przez Proxima »
(\_/)
(O.o)
(> <)This is Bunny. Copy Bunny into your signature to help him on his way to world domination.

Coritsikaela Enth

  • WILD5
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 167
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Coritsikaela Enth
  • Korporacja: Call of the Wild
  • Sojusz: C0VEN
Odp: Parę pytań
« Odpowiedź #26 dnia: Wrzesień 13, 2013, 12:42:23 »
kończą z Eve Ci co graja na wlasna ręke - i kopią...  bo kopanie im brzydnie i nie ma co w grze robić.

Sam nie byłem w UA - ale wiem jedno - zaczałem gre w corpie ze znajomymi i jak z niego wychodziłem po 5 miesiacach to mialem luki w wiedzy których nie mieli ludzie po 3 tygodniach w UA. Pomijając już fakt ze musialem sie szybko paru rzeczy douczyć, była masa rzeczy których musiałem sie oduczyć...

ja roamowałem będać w bufu 2 razy z UA i raz wpadłem do nich na szkolenie posłuchac i odbieram bardzo pozytywnie tego corpa - ale każdy może miec swoje zdanie

@Proxi Venture ma 3 hi-sloty ale tylko 2 hardpointy tzn że tylko 2 działka da sie zafitować - w tym wypadku liczy Minera jako "działko"

Problem tylko znaleść corp który bedzie i pomocy i nie bedzie sie zajmował czymś ekstramalnie nudnym :P
generlanie podstawowe pytanie szukając corpa które musisz sobie zadać brzmi - co chcesz w Eve robić?
Gun for hire.

VonBeerpuszken

  • Let's be bad guys.
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 1 768
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: VonBeerpuszken
  • Korporacja: HUSARIA
  • Sojusz: Curatores Veritatis Alliance
Odp: Parę pytań
« Odpowiedź #27 dnia: Wrzesień 13, 2013, 12:52:00 »

Mam wolne gniazdo w Venturze ale nie mogę tam zamontować trzeciego lasera górniczego... Co powinnam mieć, lub jakiego skilla wyćwiczyć, by móc użyć trzeciego socketa/slota?


Jak napisano wyżej, mimo że masz 3 sloty, zamontujesz dwa działka/laserki górnicze. W trzeci slot możesz włożyc co tam chcesz, np. cloacka do w miarę bezpiecznego kopania np. w lowseku.
Ale ogólnie ten slot jest chyba włożony żeby ładniej wyglądało, chyba nie ma żadnego modułku wspomagającego kopanie w hislot.
Zgudi:
Centala - jedyne takie miejsce w internecie, gdzie wszystkie trole (prócz starych centralowych) uciekają w popłochu.

Proxima Alland

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 231
    • Zobacz profil
    • Unikitty
  • Imię postaci: Proxima Alland
  • Korporacja: Deep Space Unikitty
Odp: Parę pytań
« Odpowiedź #28 dnia: Wrzesień 13, 2013, 13:09:23 »
OK, czaję.
Chyba skończyły mi się pytania na dzisiaj :D Ciąg dalszy w poniedziałek ;p
(\_/)
(O.o)
(> <)This is Bunny. Copy Bunny into your signature to help him on his way to world domination.

ManganMan

  • Embrace the Cheeki Breeki.
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 911
  • I weź ty człowieku dziel czas między PC a komem...
    • Zobacz profil
    • ManganMan on DeviantArt
  • Imię postaci: Rei Mangan
  • Korporacja: Pator Tech School
Odp: Parę pytań
« Odpowiedź #29 dnia: Wrzesień 13, 2013, 13:13:34 »
co chcesz w Eve robić?
Tak jak Cors, powiedział. Zastanów się.
Sam mam plan by explorować + PVPować w wh (bądź siedzieć na orbicie tworzyć kolonie via PI).
Tutaj masz tabelę z dostępnymi zawodami w EVE (może być ona nieaktualna):
http://swiftandbitter.com/eve/wtd/eve-wtd.jpg


Cytuj
Eve to jest "drugie życie" :) - SokoleOko
co to qrwa, latający fragment gejta? - Karas o Xian Yue

https://evewho.com/character/2116034681

Filip Bonn

  • TS
  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 1 245
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Filip Bonn
  • Korporacja: The Scope
Odp: Parę pytań
« Odpowiedź #30 dnia: Wrzesień 13, 2013, 13:24:10 »
Skąd ma wiedzeć co chce robić skoro dopiero co poznaje grę?
To tak jak pytać dzieci co chcą robić w życiu.
"Chce być księdzem tak jak mój tata"  :P
Wyjątek potwierdza regułę. (nie rozumiesz?) https://www.youtube.com/watch?v=eQaMFeZZKMo Kum? Kum?

Proxima Alland

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 231
    • Zobacz profil
    • Unikitty
  • Imię postaci: Proxima Alland
  • Korporacja: Deep Space Unikitty
Odp: Parę pytań
« Odpowiedź #31 dnia: Wrzesień 13, 2013, 13:35:49 »
Hehehehe,

A to trzeba sobie określić zawód? Na razie chcę sobie zbudować flotę. Następnie, zamierzam raz imać się tego, raz tamtego. Przyjmować zlecenia na różne usługi? Trochę eksplorować. Mieć jakąś produkcję zapewniającą mały, ale stały dochód.

Tak ogólnie, jak siebie widzę w tej grze? Myślę, że jestem takim Han'em Solo w spódnicy.^^
Jeszcze nie pirat, ale na granicy prawa. Żyjąca od zlecenia, do zlecenia. Imająca się wszystkiego, co może dać niezły dochód. Transport, szmuglerka. Szeroko pojęte usługi ;)
(\_/)
(O.o)
(> <)This is Bunny. Copy Bunny into your signature to help him on his way to world domination.

VonBeerpuszken

  • Let's be bad guys.
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 1 768
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: VonBeerpuszken
  • Korporacja: HUSARIA
  • Sojusz: Curatores Veritatis Alliance
Odp: Parę pytań
« Odpowiedź #32 dnia: Wrzesień 13, 2013, 13:38:20 »
Szeroko pojęte usługi ;)
No to zabrzmiało co najmniej dwuznacznie...  :-X
 ;D
Zgudi:
Centala - jedyne takie miejsce w internecie, gdzie wszystkie trole (prócz starych centralowych) uciekają w popłochu.

Proxima Alland

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 231
    • Zobacz profil
    • Unikitty
  • Imię postaci: Proxima Alland
  • Korporacja: Deep Space Unikitty
Odp: Parę pytań
« Odpowiedź #33 dnia: Wrzesień 13, 2013, 13:42:49 »
No to zabrzmiało co najmniej dwuznacznie...  :-X
 ;D

Głodnemu, chleb na myśli ;p

Ale nie, nie aż tak.... szeroko ;p
(\_/)
(O.o)
(> <)This is Bunny. Copy Bunny into your signature to help him on his way to world domination.

Coritsikaela Enth

  • WILD5
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 167
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Coritsikaela Enth
  • Korporacja: Call of the Wild
  • Sojusz: C0VEN
Odp: Parę pytań
« Odpowiedź #34 dnia: Wrzesień 13, 2013, 13:43:25 »
Ciii nie gorszcie jej bo nam jeszcze z Eve ucieknie  8)

Odpowiedz na to pytanie jest o tyle istotna ze jesli poświecisz np 2 miesiace na skilowanie kopania - a pozniej stwierdzisz ze Cie to tolanie nudzi i chcesz żyć w WH, robic tam plenetki, anomalki i eksplorować sity to będziesz zła na samą siebie za zmarnowane Skill Pointy.


@Proxi - głodny głodnemu wypomni  >:D
Gun for hire.