Autor Wątek: DUST rozpada się w dust  (Przeczytany 26732 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Pol Kent

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 1 101
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Ramani Rydiks
  • Korporacja: NPC corp
  • Sojusz: -
DUST rozpada się w dust
« dnia: Lipiec 18, 2013, 20:23:11 »

Jrkan

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 287
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Jrkan Yarik
  • Sojusz: Amarr Militia
Odp: DUST rozpada się w dust
« Odpowiedź #1 dnia: Lipiec 18, 2013, 20:39:18 »
Pierwsza i podstawowa sprawa jaką CCP powinno zrobić aby DUST nie umarł po pół roku było wydanie go na pc, a nie wydurnianie się z konsolami. Potem można myśleć o innych sprawach, jak większa integracja EVE z DUST.

SokoleOko

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 6 099
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: SokoleOko
  • Korporacja: V0LTA
  • Sojusz: Triumvirate.
Odp: DUST rozpada się w dust
« Odpowiedź #2 dnia: Lipiec 18, 2013, 21:09:55 »
Na długo przed premierą DUST powiedziałem coś takiego.

Albo DUST będzie bardzo mocno zazębiony z Eve (i w razie failu DUST, pociągnie za sobą Eve - więc CCP na coś takiego nie pójdzie), albo DUST będzie za słabo zazębiony z Eve (i wtedy wyjdzie brak doświadczenia CCP w robieniu FPS-ów, więc DUST będzie failem).

CCP wybrało bramkę numer 2, czego można było się spodziewać.


No sov, no blues, no prisoners taken, no fucks given...

Soulscream

  • Ancient Troll
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 2 098
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: nie ma
  • Korporacja: j/w
  • Sojusz: j/w
Odp: DUST rozpada się w dust
« Odpowiedź #3 dnia: Lipiec 18, 2013, 21:13:15 »
No i proszę. Coś tu się zaczyna rozsypywać.
http://evenews24.com/2013/07/18/greedy-goblin-eve-online-aur-to-save-dust-514/

Zobaczyłem greedy goblin i nawet nie kliknąłem by to gówno przeczytać.

Pol Kent

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 1 101
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Ramani Rydiks
  • Korporacja: NPC corp
  • Sojusz: -
Odp: DUST rozpada się w dust
« Odpowiedź #4 dnia: Lipiec 18, 2013, 21:59:48 »
Zobaczyłem greedy goblin i nawet nie kliknąłem by to gówno przeczytać.
Pożyjemy, zobaczymy Soulscream. Coś mi się wydaje, że nie trzeba będzie lat czekać.
Podzielam zdanie Sokolego Oka na temat DUSTa.

Soulscream

  • Ancient Troll
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 2 098
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: nie ma
  • Korporacja: j/w
  • Sojusz: j/w
Odp: DUST rozpada się w dust
« Odpowiedź #5 dnia: Lipiec 18, 2013, 22:10:40 »
Pożyjemy, zobaczymy Soulscream. Coś mi się wydaje, że nie trzeba będzie lat czekać.
Podzielam zdanie Sokolego Oka na temat DUSTa.

Na PC miałby większe wzięcie to oczywiste ale nie skreślałbym ~~ccp~~ . Chociaż mam do EVE sentyment bo ma swój specyficzny klimat, ale jest szansa to połączyć. Ba otwiera drzwi na nowe możliwości dla innych developerów, którzy pomysł mogą skopiować :).

Filip Bonn

  • TS
  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 1 245
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Filip Bonn
  • Korporacja: The Scope
Odp: DUST rozpada się w dust
« Odpowiedź #6 dnia: Lipiec 18, 2013, 22:24:06 »
Artykuł jak to artykuł :)

Może trochę ztrolluję ale ciekaw jestem ile osób z wypowiadających się tu grało w Dust :P
Wyjątek potwierdza regułę. (nie rozumiesz?) https://www.youtube.com/watch?v=eQaMFeZZKMo Kum? Kum?

HammerSnake

  • Gość
Odp: DUST rozpada się w dust
« Odpowiedź #7 dnia: Lipiec 18, 2013, 22:36:43 »
Znaczy się jednym zdaniem : koleś zaproponował, kupowanie w eve za aur usługi w duście?
Badanie rynku czy eve piloci przeżyją takie mikro transakcje? :D W komentarzach póki co oklaski.

Przeżyjecie? 8) Ceny plexów wzrosną, bo będzie nowa studnia.

Tą zdartą płytę  dust+pc można było raz posłuchać, ale wy tak będziecie do końca świata o tym gadać, gdziekolwiek się przewije słowo klucz "dust"? ::)

Jrkan

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 287
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Jrkan Yarik
  • Sojusz: Amarr Militia
Odp: DUST rozpada się w dust
« Odpowiedź #8 dnia: Lipiec 19, 2013, 00:12:43 »
Tą zdartą płytę  dust+pc można było raz posłuchać, ale wy tak będziecie do końca świata o tym gadać, gdziekolwiek się przewije słowo klucz "dust"? ::)

Nie mam i nie mam w planach posiadania żadnej konsoli więc jest to jedyna rzecz jaka mnie w DUST obchodzi. Ewentualnie mógł by mnie DUST obchodzić gdyby mi DUSTOwcy któregoś dnia zestrzelili indyka lecącego na trasie Jita-Amarr, ale na szczęście połączenie DUST z EVE jest chyba jedynie na poziomie czatu więc mi to nie grozi. Tak więc jak widzisz póki nie wydadzą DUSTa na PC to jedyne co mogę powiedzieć to aby wydali DUSTa na PC. Przypuszczam, że podobnie ma duża część graczy EVE.

Wydanie Dusta na PC byłoby lekkim strzałem w stopę, bo tworzy się konkurencję dla swojego produktu. CCP chyba woli, żeby ludzie grali w EVE, które ma większy potencjał wciągnięcia gracza, niż Dust.

Serio? FPS był by konkurencją dla MMO o kosmicznych statkach? To pewnie dlatego Blizzard ma wyłącznie WoWa, bo D3 i SC2 były by dla niego konkurencją. Nie czekaj, oni mają i WoWa i D3 i SC3 i to co gorsze wszystko jest na PC. Idioci.
« Ostatnia zmiana: Lipiec 19, 2013, 00:22:59 wysłana przez Jrkan »

Lt Rook

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 669
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Lt Rook
  • Korporacja: a-Losers
Odp: DUST rozpada się w dust
« Odpowiedź #9 dnia: Lipiec 19, 2013, 01:07:54 »
weeeeeeeee \o/ i na końcu zostanę na TQ ja i moje alty, srsly ktoś odpowiedzialny w CCP powinien zwolnić paru ludzi bo psują co mogą,
przecież DUST w swoim projekcie jest epicki, ale wykonanie jest gówniane, a powiązanie z EVE erm, zerowe? a nie tak to powinno działać.
ja na początku myślałem że DUST bunnies będą robić to co im się zleci i będą mieć realny wpływ na politykę eve w obrębie danego systemu.
"Welcome to Eve Online, here's your Rubik's Cube, go f*** yourself"

Nosum Hseebnrido

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 128
    • Zobacz profil
Odp: DUST rozpada się w dust
« Odpowiedź #10 dnia: Lipiec 19, 2013, 05:34:41 »
No i proszę. Coś tu się zaczyna rozsypywać.
http://evenews24.com/2013/07/18/greedy-goblin-eve-online-aur-to-save-dust-514/
Taki sobie ten artykuł, aż dwa razy sprawdziłem date wydania.
 DUST ma ten mroczny charakter EVE. Zdanie 'Welcome in New Eden' zawsze znajduje rzeszę entuzjastów na forum dusta. Podpierdzielanie sobie nawzajem corpowiczów jest na porządku dziennym. Od całkiem niedawna mamy awoxing, który teraz powoli przeradza się w szpiegowania i wciskanie na dyrektorskie stanowiska uśpionych agentów, albo zwyczajnych podżegaczy, którzy płaczą jak to im jest źle w korpie :). Od czasu do czasu jedna z korporacji traci dorobek kilku miesięcy, bo dyr okazał się być kimś innym  ;). Ostatnio przydarzyło się to mojej korporacji, 800 milionów wypłynęło do konkurencji, całkowicie wiążąc nam ręce związane z podbijanie Molden Heath, poza tym około 50 merców zmieniło korpa. Teraz na szczęście wygląda to już trochę lepiej; znowu zaczynamy się odradzać, ale straciliśmy kilku na prawdę fajnych graczy i to już nie jest to samo.

 Jeżeli ktoś loguje się żeby postrzelać trochę do random'ów na publicku i kompletnie nie zwraca uwagi na to z kim gra, kogo zabija, kto go najczęściej zabija, do tego nie szuka sobie znajomych, ma wyłączony mikrofon, nie jest zainteresowany znalezieniem sobie korporacji, no to raczej będzie widział DUSTA jako szarą nudną i cholernie wkurwiającą grę, która ma jeszcze całe mnóstwo bugów.
Czy gralibyście jeszcze w EVE gdybyście kiedyś, dawno temu w przeszłości nie wpadli na paru Polaków którzy chcieliby zrobić coś razem, coś niedorzecznego dla samego funu, gdybyście nie wpadli na tych wszystkich fajnych ludzi, gralibyście bez końca dla samej gry tego jaką ma mechanike? Ja na pewno nie.

 Poza tym Dust się nie psuje, ma się ku lepszemu, coraz więcej osób w niego gra. Po premierze nabrał tępa, oczywiście nadal borykamy się z idiotycznymi bugami ale mimo to ludzi przybywa. Tydzień temu logowałem się do Dusta, a tam 56 314 graczy wow, 30 minut później do Eve, a tam tylko 45 tysięcy coś, zabawne co?
 Wiem że ludzie kupują te AURowe itemki, bo widze jak się z nich zabijają. Ba! Uwielbiam AURowe czołgi. Największą zaletą AURowych przedmiotów jest jednocześnie ich największą wadą - umożliwiają wczesny dostęp do moduł, z ominięciem skillowania go lub skillowania go w takim stopniu jak ISKowy przedmiot. Działka na HAV wymagają dwóch skillów, które łącznie na lvl'u piątym podnoszą dmg o 15%, ktoś kto kupił AURowe działka bardzo prawdopodobnie nie ma tego bonusu który ja mam, poza tym te działka niczym się nie różnią - nie są P2W, nie zapewniają wygranej, nie mają lepszych atrybutów.

 Kontrakty dla Merców od Pilotów z wykorzystaniem AURum to fajny pomysł, ale trochę stary. Mamy już zapowiedziany otwarty market na którym tak jak teraz w EVE każdy może sprzedawać AURowe gacie na markecie, tak w przyszłoście w Duscie każdy będzie mógł sprzedawać AURowe przedmioty za ISKi. Poza tym tyle już czasu od wprowadzenia AURUM nie doczekaliśmy się możliwości przelewania go między postaciami w EVE, w ogóle nie wydaje mi się żebyśmy potrzebowali czegoś takiego. CCP nie lubi chodzić na skróty, a takie kontrakty byłby właśnie czymś takim - sprzedawaniem całego lootu z misji jednym kliknięciem, jak w WoW.

 DUST bunnies zawsze będą robić to co jest dla nich korzystniejsze i do tego nie ma najmniejszych wątpliwości, oni nigdy nie będą walczyć za Pilotów EVE(w imieniu ich interesów), zawsze będą to robić w imieniu własnych interesów. Dust nie jest w tej chwili gotowy na 'dużą politykę eve', ale w przyszłości będzie i będzie jeszcze bardziej cholernie fajną grą  ;).

Filip Bonn

  • TS
  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 1 245
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Filip Bonn
  • Korporacja: The Scope
Odp: DUST rozpada się w dust
« Odpowiedź #11 dnia: Lipiec 19, 2013, 06:38:35 »
Tą zdartą płytę  dust+pc można było raz posłuchać, ale wy tak będziecie do końca świata o tym gadać, gdziekolwiek się przewije słowo klucz "dust"? ::)

 8)

Na rynku pc jest mnóstwo darmowych FPS (ciekawych i z opcajmi customizacji jak w Dust i przeważnie na nowszych silnikach), ponadto są wielomilionowe projekty jak BF3,MW3. Na PS3 mogli kupić starusienki silnik Unreal który i tak wyciśnie max z PS3 i nie mają żadnej konkurencji jeśli chodzi o Free FPS.
Więc był to bardzo świadomy wybór.


Dust to bardzo przyjemna strzelanka z opcjami customizacji ekwipunku i nie tylko (wpis Nosum Hseebnrido), ale porównywanie jej do EVE (że ma byćwielka polityka itp.) to pomyłka.
« Ostatnia zmiana: Lipiec 19, 2013, 07:40:18 wysłana przez mapryl »
Wyjątek potwierdza regułę. (nie rozumiesz?) https://www.youtube.com/watch?v=eQaMFeZZKMo Kum? Kum?

Larving

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 159
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Galtan
  • Korporacja: GBTeam
  • Sojusz: C0VEN
Odp: DUST rozpada się w dust
« Odpowiedź #12 dnia: Lipiec 19, 2013, 08:24:55 »
Zapominasz o tym, że na PC mają już potężną bazę graczy, którzy zamiast spinować statkami w hangarze z chęcią pograli by razem w DUST, a tak, przez to że nie mają konsoli, odpalają Czołgi War Thundera czy inne Neverwintery ;)

SokoleOko

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 6 099
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: SokoleOko
  • Korporacja: V0LTA
  • Sojusz: Triumvirate.
Odp: DUST rozpada się w dust
« Odpowiedź #13 dnia: Lipiec 19, 2013, 09:19:29 »
Poza tym Dust się nie psuje, ma się ku lepszemu, coraz więcej osób w niego gra.

Ale przecież był pokazywany wykres, z którego wynika, że liczba ludzi na serwerze stale spada...


No sov, no blues, no prisoners taken, no fucks given...

papugoz

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 76
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Pegasus Duke
Odp: DUST rozpada się w dust
« Odpowiedź #14 dnia: Lipiec 19, 2013, 12:00:32 »
Nic tak nie kłamie jak statystyka... :P

Filip Bonn

  • TS
  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 1 245
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Filip Bonn
  • Korporacja: The Scope
Odp: DUST rozpada się w dust
« Odpowiedź #15 dnia: Lipiec 19, 2013, 12:06:14 »
Zapominasz o tym, że na PC mają już potężną bazę graczy, którzy zamiast spinować statkami w hangarze z chęcią pograli by razem w DUST, a tak, przez to że nie mają konsoli, odpalają Czołgi War Thundera czy inne Neverwintery ;)

Ok to powiem inaczej,
jak im dasz kasę na porządny nowy silnik graficzny i kilkadziesiąt milionów $$ na zrobienie konkurencyjnej grafiki FHD to na pewno zrobią wersję na pc :)

ps. Ta "potężna" baza graczy na pc to te 500k subskrybentow (z altami) ? :D
Wyjątek potwierdza regułę. (nie rozumiesz?) https://www.youtube.com/watch?v=eQaMFeZZKMo Kum? Kum?

Nosum Hseebnrido

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 128
    • Zobacz profil
Odp: DUST rozpada się w dust
« Odpowiedź #16 dnia: Lipiec 19, 2013, 15:38:50 »
Ale przecież był pokazywany wykres, z którego wynika, że liczba ludzi na serwerze stale spada...
Nie wiem o jakim wykresie mówisz. Liczba twożonych postaci stale się zwiększa tego jestem pewny, a odnośnie tego ile osób obecnie gra na serwerze to sprawdzam to 1-2 razy w tygodniu. Owszem mieliśmy zastój około miesiąca temu, kiedy regularnie z dnia na dzień logowało się 2-3tyś w tygodniu i 5-6tyś w weekend. Teraz ta wartoś się zwiększyła dziesięciokrotnie, głównie za sprawą kompletnego zestawu eventów w tym miesiącu. Na początku lipca mieliśmy potrójny przelicznik SP, tuż za sobą mamy Mordus Legion(za każde 100killi, assyst, hacków i zniszczonych instalacji gracze dostają jakiś stuff). To nie pierwszy raz kiedy CCP próbuje zaskarbić sobie nowych graczy, ale wydaje mi się że to jeden z bardziej istotnych momentów, może nawet przebija premiere.
Liczby będą się zwiększać tym bardziej że wygasa umowa sony z MAG'iem(taki f2p na PS3) i ich serwery zostaną zamiknięte w lutym 2014 - ludzie będą chcieli grać w Dusta.
 Poza tym liczby grających czasem spadają i to chyba jest normalne, podobnie jak w EVE okolicach wakacji - sesje, urlopy. Część osób przestaje czasami grać w Dusta ze względu na dynamike zmian i trudno się im dziwić, z czasem obecnie większe zmiany np. w suitach będą mniej zauważalne bo będzie ich znacznie więcej. Tylko dlatego że Ci ludzie się nie logują codziennie nie znaczy że kasują swoje postaci, z czasem robią 'come back' podobnie jak w EVE.

Eveowcy nie wiedzą za wiele o tym co się dzieje w Duscie, można o to winić tylko nas samych(graczy dust). To dlatego że wszystko jest jeszcze w fazie tworzenia. Ostatnio na przykład ruszył program rekrutacyjny ISD(http://community.eveonline.com/community/volunteer-program/) dla Dustowców, albo mamy naszą pierwszą 'wielką wojne' między Negative-Feedback i EoN.'ami chłopaki rżnąsię o planety po obu stronach serwera.  :)

Anthar

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 508
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Anthar Thebess
  • Korporacja: REPUBLIKA ORLA
  • Sojusz: C0VEN
Odp: DUST rozpada się w dust
« Odpowiedź #17 dnia: Lipiec 19, 2013, 15:47:58 »
Tak ilosc nowych postaci sie ciagle zwieksza ... ccp jednak troche przeklamuje te wyniki, jesli spojrzysz na liczbe graczy ktorzy po zalozeniu konta i kilku bitkach wracaja do gry - calosc wyglada bardzo nie pomyslnie dla Dusta.
Ot taka strzaleczka spadajaca w dol.

Pamietaj rowniez ze za niedlugo wchodzi nowa konsola , z ktora dust nie jest kompatybilny i jak tak dalej pojdzie to nigdy nie bedzie ;)
Jestes nowy?
C0ven to najwiekszy i najstarszy polski sojusz w EVE!

MGGG

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 344
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Octawius Honga
  • Korporacja: KOZA Z PIEKLA
Odp: DUST rozpada się w dust
« Odpowiedź #18 dnia: Lipiec 19, 2013, 16:29:42 »
Nie wiem o jakim wykresie mówisz.

np. o tym: http://poeticstanziel.blogspot.com/2013/06/done-and-dusted.html.
W czerwcu w Eveblogosferze było jeszcze kilka podobnych grafik z wyraźną trendem, że DUST traci graczy.

Isengrim

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 1 650
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Isengrimus
  • Korporacja: Call of the Wild
  • Sojusz: The Minions.
Odp: DUST rozpada się w dust
« Odpowiedź #19 dnia: Lipiec 19, 2013, 17:56:55 »
Moze hmmm, bo sa wakacje?  :p

Nosum Hseebnrido

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 128
    • Zobacz profil
Odp: DUST rozpada się w dust
« Odpowiedź #20 dnia: Lipiec 21, 2013, 14:13:16 »
Tak ilosc nowych postaci sie ciagle zwieksza ... ccp jednak troche przeklamuje te wyniki, jesli spojrzysz na liczbe graczy ktorzy po zalozeniu konta i kilku bitkach wracaja do gry - calosc wyglada bardzo nie pomyslnie dla Dusta.
Ot taka strzaleczka spadajaca w dol.

Pamietaj rowniez ze za niedlugo wchodzi nowa konsola , z ktora dust nie jest kompatybilny i jak tak dalej pojdzie to nigdy nie bedzie ;)
No tak to brzmi przekonywująco, ale z drugiej strony patrząc na EVE sam mam tutaj przynajmniej z cztery postaci na które się już nigdy nie zaloguje bo nawet nie pamiętam na jakiego maila wystawiłem te triale - gdyby na ten przykład spojrzeć ze strony statystyki, wyglądałoby to taj jakby cztery osoby zagrały w EVE i już nigdy do tej gry nie wróciło. Założę się że każdy z was ma przynajmniej jedną taką postać, bo kiedyś można było mieć zalogowanych jednocześnie kilka kont trialowych(flota minerów).
 W PSN mam dwa konta(zacząłem czytać EULA dopiero teraz i chyba mogę mieć 6 podkąt, a to oznacza 18 postaci).

 Mhmm.. Nowa konsola na którą wszyscy czekam  ::) Dust nie jest kompatybilny z PS4, ale to jego atut, bo w tej postaci zostałby zmiażdżony przez konkurencje, tak mi się przynajmniej wydawało, teraz już nie jestem tego taki pewny. Wszyscy zwracają uwagę na grafikę i na pewno Dust pod tym względem by leżał, poza tym Dust potrzebuje znacznie więcej kontentu(np. nie mamy jeszcze pojazdów wszystkich ras).
 Z drugiej strony straciłem pewność grając w Planteside2 - patrząc na tą grę pierwszy raz wydaje się rewelacyjna, jej wady odkrywają się jak poświęcimy jej trochę więcej czasu. Jedną z wad jest to że jak coś tam się nerfuje robi się to do kości, jeżeli tylko usłyszysz że Twoja broń będzie znerfiona to już możesz o niej zapomnieć. Ogólny dostęp broni dla nowych graczy jest mizerny, w Duscie po dwóch tygodniach możesz posługiwać się właściwie każdym ekwipunkiem dostępnych w grze i nie musisz za to płacić, po prostu to wyskillowałeś - w tym samym czasie w P2 może uda Ci się odblokować nową broń, których i tak nie ma za wiele, no chyba że zapłacisz. Poza tym na pewno jest jeszcze kilka innych wad do których się jeszcze nie dokopałem...

 Jeżeli Dusta miałby się przenieś na PS4 to chciałbym żeby to zrobił z myślą o rozwinięciu jego możliwości, a nie dla tego że jest taki trend. CCP potrzebuje odrobinę więcej czasu na tą przeprowadzkę i bandy cierpliwców którzy na to poczekają :)

HammerSnake

  • Gość
Odp: DUST rozpada się w dust
« Odpowiedź #21 dnia: Lipiec 21, 2013, 14:35:53 »
Jak dla mnie to tu nie ma co ratować. Gra wygląda tak źle, że myślałem że to nadal beta i pytałem się kiedy będzie premiera/wersja finalna w innym topicu, bo do głowy mi nie przyszło, że to finalny produkt.

Wszędzie na necie gra ma ocene -+6/10. Dwa lata temu większość komentatorów/blogerów na jakiś targach w us mówiła, że gra wygląda obrzydliwie i widać nikt się tym nie przejął, a powinno to dać do myślenia szczególnie na ps gdzie ludzie cenią sobie wodotryski. Nie ma być na ps4? To ciekawe, bo przecież ps3 pójdą do utylizacji.
Nie wiem, były nadzieje, szczególnie gdy pisali, że zdobyli nowych inwestorów z gotówką. Dla mnie to utopiona kasa. Lepiej by było gdyby zrobili jakiegoś single player story fps na pcta, ale na jakimś porządnym silniku!.

Jak powinnien wyglądać fps to można zobaczyć na przykładzie garażowego natural selection:
http://www.youtube.com/watch?v=Z0-lqBEwCOc
http://www.youtube.com/watch?v=VTKXV-qB8j0

Z czymś takim można wyjść do ludzi. Nie wiem, straszna amatorka z tym dustem wyszła, masakra. To że nie mają ludzi z doświadczeniem nie jest wytłumaczeniem, bo mogli przecież odpowiednich zatrudnić.

Może coś jeszcze dodadzą i będzie rewolucja, jakoś tych inwestorów niby naciągnęli na kasę. Chyba, że przy tej ilości ludzi grających są do przodu z kasą i plan został spełniony, bo tak też może być. To wie tylko księgowy ccp. Hitu póki co, który miał być nie ma. Wyszła jakaś niszowa gra i tyle.
« Ostatnia zmiana: Lipiec 21, 2013, 14:52:10 wysłana przez HammerSnake »

Filip Bonn

  • TS
  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 1 245
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Filip Bonn
  • Korporacja: The Scope
Odp: DUST rozpada się w dust
« Odpowiedź #22 dnia: Lipiec 21, 2013, 16:11:03 »
@ HammerSnake ciekawe ze najwiecej do powiedzenia mają osoby które nie mają PS3 i nigdy nie grały w DUST.
Nie wiem co Ci się podoba w grafice Natural Selection, akurat tutaj strzelasz sobie w stopę bo grafika jest przeciętna a animacje drewniane. Owszem pomysł na grę bardzo ciekawy i innowacyjny ale grafika średnia.

A EVE to niby nie jest produkt niszowy?  :P Spodziewasz się że w grę w której trzeba umieć samemu zbudować Fit i wiedzieć jak nim walczyć będzie hitem na miarę MW3 ?  ;)

Natural Selection to też gra niszowa i nikt nie płacze że mało osób gra  :P
Wyjątek potwierdza regułę. (nie rozumiesz?) https://www.youtube.com/watch?v=eQaMFeZZKMo Kum? Kum?

HammerSnake

  • Gość
Odp: DUST rozpada się w dust
« Odpowiedź #23 dnia: Lipiec 21, 2013, 17:04:30 »
ty sobie włączyłeś te filmiki na hd?  ??? Na konsoli o czymś takim możesz obecnie pomarzyć. Tobie od tego dusta już gały wypaliło. Nie ma ratunku :P.

Ja się niczego nie spodziewam kolego, stoimy przed faktem dokonanym premiera już była i balon pompowany przez ccp pękł, a że ludzie dyskutują nad crapem jaki wydali za ich pieniądze to w środowisku eve'owców chyba normalne? Takie to już jest to community? Tym bardziej, że niby miała być jakaś integracja i inne bajery. Jakby nie patrzeć dopóki są utopieni w duście dopóty inne projekty będą leżeć, lub nie zaistnieją.

Skąd pomysł, że nie mam ps3? Ja chłopie nie płacze, naprawdę tyle jest gier dookoła, że jest w co grać, ale mogliby zrobić jakaś normalną grę z lore eve online i tyle czy popchnąć tego woda. To już jakiś koleś żebrzący kasę na kickstarterze zrobi lepszą grę od nich.

Wydali szajs, może na siebie zarabia i tyle. Może się komuś podobać, to będzie i tak bronił tytułu nawet jak CCP zamknie serwery i powie, że inny nie mieli gustu :D.
« Ostatnia zmiana: Lipiec 21, 2013, 17:57:12 wysłana przez HammerSnake »

Filip Bonn

  • TS
  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 1 245
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Filip Bonn
  • Korporacja: The Scope
Odp: DUST rozpada się w dust
« Odpowiedź #24 dnia: Lipiec 21, 2013, 18:11:11 »
Niech Ci będzie.

Dalej nie rozumiem jak można porównywać grafikę gier robionych na obecne pc do grafiki gier na konsolę której premiera była ponad 5lat temu.
Wyjątek potwierdza regułę. (nie rozumiesz?) https://www.youtube.com/watch?v=eQaMFeZZKMo Kum? Kum?

[VIDE] Herezja

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 1 510
  • Nudno dziś ];)
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Herezja
  • Korporacja: Virtual Democracy
  • Sojusz: C0VEN
Odp: DUST rozpada się w dust
« Odpowiedź #25 dnia: Lipiec 21, 2013, 18:34:14 »
...
Jak powinnien wyglądać fps to można zobaczyć na przykładzie garażowego natural selection:
http://www.youtube.com/watch?v=Z0-lqBEwCOc
http://www.youtube.com/watch?v=VTKXV-qB8j0
...

Gra mi przypomina tak rozgrywką starego Alien vs Predator (grafika także nie powala).

sztosz

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 213
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Bartosz Nowak
  • Korporacja: Agnosto Ethnos
  • Sojusz: Honey Badger Coalition
Odp: DUST rozpada się w dust
« Odpowiedź #26 dnia: Lipiec 21, 2013, 19:34:57 »
Niech Ci będzie.

Dalej nie rozumiem jak można porównywać grafikę gier robionych na obecne pc do grafiki gier na konsolę której premiera była ponad 5lat temu.

Prawie wszyscy się spuszczają nad tym jakie to konsole są lepsze do grania, bo to, bo tamto, bo sramto, a wychodzi na to, że pod każdym względem PC'ety są lepszą platformą do grania... w cokolwiek. Jedyny minus to taki, że wiele gier nie wychodzi na PC bo z taką grafą jaka tam jest i/lub denną fabułą i/lub gameplayem na PC nie miałby by racji bytu. Tak więc jeśli ktoś twierdzi że konosole są lepsze do grania od PC, to najprościej zrobić kilka prostych porównań. :)

« Ostatnia zmiana: Lipiec 21, 2013, 19:42:17 wysłana przez sztosz »

Doom

  • Wielki Inkwizytor
  • Administrator
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 7 328
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Mandoleran
  • Korporacja: ULF
Odp: DUST rozpada się w dust
« Odpowiedź #27 dnia: Lipiec 21, 2013, 19:55:25 »
Cytuj
Prawie wszyscy się spuszczają nad tym jakie to konsole są lepsze do grania, bo to, bo tamto, bo sramto, a wychodzi na to, że pod każdym względem PC'ety są lepszą platformą do grania... w cokolwiek
Był moment że właśnie konsole miały tą przewagę nad PC. Nie pamiętam czy była to generacja reprezentowana przez ps2 czy 3, ale chyba jednak 3 i jej konkurencję. Tyle że nowe konsole wychodzą raz na X lat, natomist PC cały czas się rozwijają. Aktualnie odzyskały dominację pod względem mocy i wyglądu, a nie zapowiada się na to aby next genom udało się odzyskać palmę pierwszeństwa, zwłaszcza po wpadce M$ z nowym xbox na e3
Cytuj
Jedyny minus to taki, że wiele gier nie wychodzi na PC bo z taką grafą jaka tam jest i/lub denną fabułą i/lub gameplayem na PC nie miałby by racji bytu.
Dodaj jeszcze upierdliwą (i celowo tak zrobioną) architekturę która blokuje powstanie emulatora, a co okazało się strzałem w stopę w kontekście kompatybilności next genów z aktualnymi konsolami >:D

W bitwie nie liczy się ten kto ma pierwsze słowo. Liczy się ten kto ma ostatnie.

MGGG

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 344
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Octawius Honga
  • Korporacja: KOZA Z PIEKLA
Odp: DUST rozpada się w dust
« Odpowiedź #28 dnia: Lipiec 22, 2013, 11:05:17 »
Prawie wszyscy się spuszczają nad tym jakie to konsole są lepsze do grania, bo to, bo tamto, bo sramto, a wychodzi na to, że pod każdym względem PC'ety są lepszą platformą do grania...

PS3 weszło na rynek w 2006 roku, czyli 7 lat temu. Po premierze była to wypaśna maszyna, ale nie miała tak dużej przewagi nad pctami, jak ps2 i konsole z jej generacji. 7 lat w świecie Pcetów to obecnie 2 ery technologiczne jak nie więcej. Sony i M$ zrozumiały to i PS4 i XboxOne to są technologiczne PCty. Będą miały te same bebechy, które można sobie do blaszaka włożyć.

SokoleOko

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 6 099
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: SokoleOko
  • Korporacja: V0LTA
  • Sojusz: Triumvirate.
Odp: DUST rozpada się w dust
« Odpowiedź #29 dnia: Lipiec 22, 2013, 11:10:07 »
PS3 weszło na rynek w 2006 roku, czyli 7 lat temu. Po premierze była to wypaśna maszyna, ale nie miała tak dużej przewagi nad pctami, jak ps2 i konsole z jej generacji. 7 lat w świecie Pcetów to obecnie 2 ery technologiczne jak nie więcej. Sony i M$ zrozumiały to i PS4 i XboxOne to są technologiczne PCty. Będą miały te same bebechy, które można sobie do blaszaka włożyć.

Tylko co z tego, jak na kolejną generację konsol poczekamy minimum 5 lat, a w tym czasie PC-ty będą się stale rozwijać?

Rok 2014 to będzie okres zachłyśnięcia się nextgenami i pewnie trochę właścicieli starszych PC stwierdzi "fuck this shit, kupię sobie PS4/XboxOne". Po czym minie jakieś 18 miesięcy i pecety wyprzedzą konsole :)


No sov, no blues, no prisoners taken, no fucks given...

[VIDE] Herezja

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 1 510
  • Nudno dziś ];)
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Herezja
  • Korporacja: Virtual Democracy
  • Sojusz: C0VEN
Odp: DUST rozpada się w dust
« Odpowiedź #30 dnia: Lipiec 22, 2013, 11:13:18 »
... Sony i M$ zrozumiały to i PS4 i XboxOne to są technologiczne PCty. Będą miały te same bebechy, które można sobie do blaszaka włożyć.

Czyli mam rozumieć, że będą możliwe modyfikacje konsol jak kompów?

Filip Bonn

  • TS
  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 1 245
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Filip Bonn
  • Korporacja: The Scope
Odp: DUST rozpada się w dust
« Odpowiedź #31 dnia: Lipiec 22, 2013, 11:28:48 »
Przecież nikt nie namawia was na kupno konsol.
Nikt też nie mówi że są lepsze. Więc o co chodzi?  ;D

Czyli dochodzimy do sedna sprawy DUST jest "Beee" bo jest na konsole ale jakby wyszedł na PC (które są lepsze, zajebiściejsze i bardziej pr0)  to byłby Suuuppeeeeeerrrrrr!

Ok, Temat można zamknąć.  8)
Wyjątek potwierdza regułę. (nie rozumiesz?) https://www.youtube.com/watch?v=eQaMFeZZKMo Kum? Kum?

Skaza

  • 666
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 85
  • Punish and Slave !
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Grim'Harper
  • Korporacja: WATAHA.
  • Sojusz: Goonswarm Federation
Odp: DUST rozpada się w dust
« Odpowiedź #32 dnia: Lipiec 22, 2013, 11:36:49 »
Nie.

Tutaj znajduje się porównanie obu konsol :

http://www.benchmark.pl/aktualnosci/xbox-one-vs-playstation-4-porownanie-specyfikacji-konsol-do-gier.html

Warto zaważyć, że układ graficzny konsoli Xbox "generuje" 1,23 TFLOPS, natomiast odpowiednik PS4 to 1,84 TFLOPS. Dla porównania, GTX 580 posiada 1,58 TFLOPS. Dlatego można dojść do stwierdzenia, że nowa generacja konsol nie odbiega zbytnio od możliwości komputerów PC. Jednak prawdziwą siłą konsol zawsze była bardzo dobra optymalizacja gier pod konkretną platformę sprzętową.

Jam jest Hermes. W gniewie własne skrzydła pożerając, przez nienawiść oswojon zostałem.

KiFuso

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 140
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: KiFuso
  • Korporacja: bez
  • Sojusz: bez
Odp: DUST rozpada się w dust
« Odpowiedź #33 dnia: Lipiec 22, 2013, 11:43:14 »
Czyli dochodzimy do sedna sprawy DUST jest "Beee" bo jest na konsole ale jakby wyszedł na PC (które są lepsze, zajebiściejsze i bardziej pr0)  to byłby Suuuppeeeeeerrrrrr!


I z tego mam polewkę. Ludzie tutaj nie raz wypisują dobre argumenty jak i co z DUSTEm, a na końcu dodają tak durny argument, że jakby dust był na PC to gra by żyła, było fajnie i kolorowo. Ile razy trzeba powtarzać, że gry lepiej sprzedają się na konsolach niż na PC ? Wystarczy porównać statystki CoD czy BF3 gdzie ilość sprzedanych kopii na PC to 5-20% ogólnej sprzedaży.

CCP powinno ta grę wydać od samego początku na PS3 oraz Xbox360 i to jest moim zdaniem błąd. Nie znamy z kolei umów między CCP a Sony i jak wygląda wspieranie DUSTa przez Sony. Ta gra musi wyjść na nextgeny bo wymrze prędzej czy później.

To, że ktoś pisze że z DUSTem jest źle to jeszcze nic nie znaczy. Community EVE zawsze będzie czepiało się DUSTa dopóki nie wyjdzie na PC i taki jest fakt. Będą wymyślać czasami bajeczki i bzdury itd. tylko po to aby na siłe powiedzieć CCP że robią coś źle.

Isengrim

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 1 650
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Isengrimus
  • Korporacja: Call of the Wild
  • Sojusz: The Minions.
Odp: DUST rozpada się w dust
« Odpowiedź #34 dnia: Lipiec 22, 2013, 11:44:55 »

CCP powinno ta grę wydać od samego początku na PS3 oraz Xbox360 i to jest moim zdaniem błąd. Nie znamy z kolei umów między CCP a Sony i jak wygląda wspieranie DUSTa przez Sony. Ta gra musi wyjść na nextgeny bo wymrze prędzej czy później.


To byl oficjalny warunek finansowania rozwoju DUSTa przez Sony - wylacznosc na PS3.