Autor Wątek: Nasz Celebryta!  (Przeczytany 27064 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

SokoleOko

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 6 099
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: SokoleOko
  • Korporacja: V0LTA
  • Sojusz: Triumvirate.
Odp: Nasz Celebryta!
« Odpowiedź #35 dnia: Lipiec 17, 2013, 10:36:10 »
Tak wiem że tylko Ty wiesz jak się ma grać w EvE...
Tu masz na poprawę humoru:




Nawet własnej grafiki nie potrafisz znaleźć.

Niemniej, komuś może sprawiać przyjemność kładzenie fiuta na stole, zamykanie oczu i walenie w ten stół młotkiem, ale OBIEKTYWNIE są lepsze rzeczy do roboty.


@Herezja - gdybyś grał to wiedziałbyś, że Odyssey zmieniono mocno ore i Twój postulat jest nieaktualny.

Klony w WH to bardzo zły pomysł - możliwość podowania obrońców WH jest ważnym elementem balansu przy inwazji: atakujący ma mniej statków (ograniczenie przepustowości WH), spodowany obrońca ma problem z powrotem do dziury.


No sov, no blues, no prisoners taken, no fucks given...

[VIDE] Herezja

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 1 510
  • Nudno dziś ];)
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Herezja
  • Korporacja: Virtual Democracy
  • Sojusz: C0VEN
Odp: Nasz Celebryta!
« Odpowiedź #36 dnia: Lipiec 17, 2013, 10:40:19 »
Jabolex Twój komentarz a raczej podpunkt  6 jest z rodzaju /masło maślane/
Pomysł z pos-em i możliwością klonowania już kiedyś był wałkowany i o ile pamiętam spodobał się wielu osobom ale teraz po wyjaśnieniach Sokoła rozumiem, że byłby to błąd zaburzający i źle wpływający na grę.
Przyznaje, że nie gram ale ostatnio zastanawiam się nad powrotem i z chęcią wtedy zapoznam się ze zmianami (choć fakt faktem górnictwo nigdy mnie nie interesowało).

Swoją drogą co sądzicie o reszcie moich pomysłów? Np. dotyczących zmian w kapitalach?

SokoleOko

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 6 099
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: SokoleOko
  • Korporacja: V0LTA
  • Sojusz: Triumvirate.
Odp: Nasz Celebryta!
« Odpowiedź #37 dnia: Lipiec 17, 2013, 10:57:15 »
Tak na serio, przyszła mi jeszcze jedna rzecz do głowy - skoro CCP było w stanie wygospodarować najpierw jedną, a teraz już 3 osoby "na cały etat" do rebalansu shipów, to może czas najwyższy, żeby powstał stały team, który kompleksowo zajmie się nullseciem?



No sov, no blues, no prisoners taken, no fucks given...

GlassCutter

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 1 881
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: GlassCutter
  • Korporacja: Zabijaki i Pijaki
Odp: Nasz Celebryta!
« Odpowiedź #38 dnia: Lipiec 17, 2013, 11:09:55 »
Tak na serio, przyszła mi jeszcze jedna rzecz do głowy - skoro CCP było w stanie wygospodarować najpierw jedną, a teraz już 3 osoby "na cały etat" do rebalansu shipów, to może czas najwyższy, żeby powstał stały team, który kompleksowo zajmie się nullseciem?

Ale on działa dobrze, żywym tego przykładem jest Jabolex. Takich graczy jak on w 0.0 jest 95%.
Keeping points on you noobs!


Bo EVE to szit

Jabolex

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 568
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Jabolex
  • Korporacja: Bane Heavy Industries
  • Sojusz: LAWN
Odp: Nasz Celebryta!
« Odpowiedź #39 dnia: Lipiec 17, 2013, 11:15:51 »
Nawet własnej grafiki nie potrafisz znaleźć.

Niemniej, komuś może sprawiać przyjemność kładzenie fiuta na stole, zamykanie oczu i walenie w ten stół młotkiem, ale OBIEKTYWNIE są lepsze rzeczy do roboty.


Wiesz, na własną grafikę to trzeba sobie zasłużyć  ;D a nawet wtedy mi by się nie chciało robić, grafiki, bo ktoś ma subiektywne inne zdanie o grze niż moje - no wiesz (dlatego grafiki Theronth'a mocno mnie ubawiły, że też mu się chce, ale to pewnie "kultura" obrazkowa wzięła tu górę  :D ), lepiej iść na spacer, a ta wklejona grafika bardzo mi się spodobała.  ;D bo jest taka ponadczasowa.

Hm, dziwne masz te OBIEKTYWNE doświadczenia z EvE, ale każdy stara się grać jak lubi i nie, nie będę tego komentował...

@Herezja
Alianse będą się merdzować w jeden wielki alians. Korporacje będą się merdzować w jedną wielką korporację, aby obejść ograniczenie plusowania - łatwiej zrozumieć?

SokoleOko

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 6 099
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: SokoleOko
  • Korporacja: V0LTA
  • Sojusz: Triumvirate.
Odp: Nasz Celebryta!
« Odpowiedź #40 dnia: Lipiec 17, 2013, 11:23:25 »
Ale on działa dobrze, żywym tego przykładem jest Jabolex. Takich graczy jak on w 0.0 jest 95%.

Gdybym ja był CEO CCP po prostu usunąłbym konta tego balastu i zrobił promocje dla nowych graczy rozdając assetsy należące do takich failbearów :)


No sov, no blues, no prisoners taken, no fucks given...

GlassCutter

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 1 881
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: GlassCutter
  • Korporacja: Zabijaki i Pijaki
Odp: Nasz Celebryta!
« Odpowiedź #41 dnia: Lipiec 17, 2013, 11:23:44 »
Alianse będą się merdzować w jeden wielki alians. Korporacje będą się merdzować w jedną wielką korporację, aby obejść ograniczenie plusowania - łatwiej zrozumieć?

Nie prowokuj Herezji do kolejnego pomysłu z odgórnym limitem ilości pilotów w sojuszu ;) Albo jeszcze lepiej: ilości pilotów którym możesz dać plusa.

Gdybym ja był CEO CCP po prostu usunąłbym konta tego balastu i zrobił promocje dla nowych graczy rozdając assetsy należące do takich failbearów :)
Gdybyś był CEO CCP to tak samo jak on teraz liczyłbyś szmal który zarobiłeś na ostatnich dodatkach zmieniających grę w którą zaczynaliśmy grać w to co mamy dziś, oraz zatrudniał ludzi z pomysłami jak zamienić tę surową i brutalną grę w coś bardziej przystępnego dla graczy wychowanych na wowie. Wciąż trochę inną, ale zdecydowanie idącą w tamtą stronę. Lajf iz brutal.
Keeping points on you noobs!


Bo EVE to szit

Coritsikaela Enth

  • WILD5
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 167
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Coritsikaela Enth
  • Korporacja: Call of the Wild
  • Sojusz: C0VEN
Odp: Nasz Celebryta!
« Odpowiedź #42 dnia: Lipiec 17, 2013, 11:27:45 »
Zmiany które proponujecie są fajne - ale ludzi strzelających do X-ów jest 10 razy więcej niż tych którzy chcą się strzelać pvp. Wyciągając rękę do pvp-erów CCP tak naprawdę wypuści wściekłe psy na każdego null-sec raciarzo-rentiera w Eve-  a oni zaczną wtedy na foroch im płakać, i płakać i jeszcze bardziej płakać, że nie da się już 'grać w grę' bo gra jest tak zrobiona, że się tylko umiera. A zaraz potem zaczną z tej gry rezygnować. - a PvPerzy? to w mniemaniu CCP mała grupa ludzi którzy co prawda marudzą i narzekają... ale grają nieprzerwanie i grać będą... bo są to konta od 3-4lat w góre. A dla CCP priorytetem jest ilość subskrybentów a nie zadowolenie 10% graczy kosztem rezygnacji z gry 30%.
Założenie że jakieś zmiany doprowadzą do tego że peciarnia żeby móc racić zacznie bronić swoich systemów jest imo błedne - "True Carebear" prędzej z gry zrezygnuje niż zacznie się strzelać.
I CCP na pewno wie że pvp w nullu nie jest takie jakby sami tego chcęli, i na pewno maja milion pomysłów jak je polepszyć, ale nie wprowadzą żadnego żeby nie wypłoszyć graczy z EvE - bo zmianami w null pvp nie zyskają nowych graczy, a stracą obecnych raciarzy - działa tu piękna pochodząca z Polski zasada "jest chujowo, ale stabilnie"

@Sokole - startuj na CSM  8)
Gun for hire.

[BU FU] Karas

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 1 250
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Ann Karas
  • Korporacja: Beach Boys
  • Sojusz: Cartel.
Odp: Nasz Celebryta!
« Odpowiedź #43 dnia: Lipiec 17, 2013, 11:35:48 »
Gdybym ja był CEO CCP po prostu usunąłbym konta tego balastu i zrobił promocje dla nowych graczy rozdając assetsy należące do takich failbearów :)

no wlasnie Panie Sokole... pijackie majaczenia, naprawy swiata. Gdybym to ja.... to ja bym, bym, bym bym bym... tyle wlasnie zostalo. pogadac sobie na forach. Rzeczywistosc pewnie byla by bardziej szara w praktyce, bo gdyby jednak jakims zrzadzeniem losu, pingwiny na tej alasce dostaly by okresu, a na marsie znalesli nie wode, a gotowa Wóde i Ty bylbys CEO CCP, a Twoja pensja zalezala by jednak od tego balastu, to pewnie wymyslilbys jeszcze jakiegos nowego krzyzyka aby przyciagnac ich wiecej do tegokoryta pod nazwa eve: ]

hehe pozdr
"mam go w kierunkowym na 1 planecie w 180*"

VonBeerpuszken

  • Let's be bad guys.
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 1 768
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: VonBeerpuszken
  • Korporacja: HUSARIA
  • Sojusz: Curatores Veritatis Alliance
Odp: Nasz Celebryta!
« Odpowiedź #44 dnia: Lipiec 17, 2013, 11:41:28 »
A ja proponuję na CEO CCP pana Kononowicza.
Zgudi:
Centala - jedyne takie miejsce w internecie, gdzie wszystkie trole (prócz starych centralowych) uciekają w popłochu.

SokoleOko

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 6 099
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: SokoleOko
  • Korporacja: V0LTA
  • Sojusz: Triumvirate.
Odp: Nasz Celebryta!
« Odpowiedź #45 dnia: Lipiec 17, 2013, 11:51:40 »
Moja uwaga była ironiczna.

A zupełnie serio - na tej samej zasadzie degradują się na przykład media. Schlebiając coraz niższym gustom (vide ostatnia okładka "Superaka" z dwuletnią Madzią) odstraszają czytelników na poziomie (z szerszymi horyzontami i grubszym portfelem), goniąc za retardami bez wykształcenia i ze wsi, których jara tania sensacja i "Rozmowy w toku". W efekcie czytelnictwo spada i jest dramat, ale oczywiście wydawcy zapominają, że nie mają już produktu, który "normalny człowiek" chciałby kupić, więc jak sprzedaż ma nie spadać?

Wracając do Eve - PvPerów ubywa, bo coraz więcej z nas się zniechęca i przestaje grać. Tyle, że to PvPerzy "generują kontent w tej grze". Wszystkie historie, z których Eve słynie, to historie konfliktów, a nie historie "epickich mining opów" czy "zajebistych ticków", prawda? Przedłużając tendencję, za 5 lat Eve stanie się theme parkiem, gdzie głównym gameplayem będą anomalki. Uważacie, że od tego będzie więcej subskrypcji? Bo ja nie.

CSM - nie ma sensu. Po ostatnich zmianach w systemie wyborczym i CSM summits stało się to pracą na pełny etat z bardzo, bardzo niewielkim zyskiem. Dodatkowo polityka wspólnego frontu wobec CCP prowadzi do tego, że jeśli do CSM przebije się JEDEN gracz o poglądach zbliżonych do moich, zostanie wewnętrznie zakrzyczany przez reprezentantów powerbloców i cały ten circlejerk CSM-CCP będzie trwał sobie jak gdyby nigdy nic dalej.


No sov, no blues, no prisoners taken, no fucks given...

GlassCutter

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 1 881
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: GlassCutter
  • Korporacja: Zabijaki i Pijaki
Odp: Nasz Celebryta!
« Odpowiedź #46 dnia: Lipiec 17, 2013, 12:00:45 »
generalnie +1, ale

goniąc za retardami bez wykształcenia i ze wsi

To było niepotrzebne, zajechało warszafkom :P
Keeping points on you noobs!


Bo EVE to szit

Isengrim

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 1 650
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Isengrimus
  • Korporacja: Call of the Wild
  • Sojusz: The Minions.
Odp: Nasz Celebryta!
« Odpowiedź #47 dnia: Lipiec 17, 2013, 12:06:40 »
generalnie +1, ale

To było niepotrzebne, zajechało warszafkom :P

Wiesz ilu warszaffkowiczów czyta Superaka? :P

VonBeerpuszken

  • Let's be bad guys.
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 1 768
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: VonBeerpuszken
  • Korporacja: HUSARIA
  • Sojusz: Curatores Veritatis Alliance
Odp: Nasz Celebryta!
« Odpowiedź #48 dnia: Lipiec 17, 2013, 12:12:08 »
Moja uwaga była ironiczna.

A zupełnie serio - na tej samej zasadzie degradują się na przykład media. Schlebiając coraz niższym gustom (vide ostatnia okładka "Superaka" z dwuletnią Madzią) odstraszają czytelników na poziomie (z szerszymi horyzontami i grubszym portfelem), goniąc za retardami bez wykształcenia i ze wsi, których jara tania sensacja i "Rozmowy w toku". W efekcie czytelnictwo spada i jest dramat, ale oczywiście wydawcy zapominają, że nie mają już produktu, który "normalny człowiek" chciałby kupić, więc jak sprzedaż ma nie spadać?

Media dostosowuja sie do oczekiwań odbiorców, nie wszystkich oczywiście, ale większości, stąd w TV "Smutne sprawy" i masa tego czegoś klonów, stąd Superexpress i Fakt. Bez schlebiania tym gustom nie mieliby wogóle sprzedaży. Czy to będą media, czy gra, czy filmoteka, zawsze jest cos robione pod gusta większości a nie mniejszości, bo cokolwiek jest robione, robione jest dla pieniędzy.
Gdyby w TV było zapotrzebowanie na programy popularnonaukowe, takie programy byłyby produkowane i nadawane w czasie największej oglądalności, ale ludzie wolą "smutne sprawy". Najciekawsze w tym wszystkim jest to, że nikt oczywiście sie nie przyznaje że toto ogląda, ale zacznij temat a dowiesz się co było w ostatnich odcinkach  ;)
Podobnie z EVE, zmiany są dostosowywane do żadań większości, dla każdego wydawcy ważniejsze jest 50 tyś odbiorców niż 15.
Druga sprawa, to jak wygląda w tej chwili nullsec nie jest winą samego CCP, to wina po prostu ludzi. Nullsec, powerbloki i tym podobne sa dlatego że ludzie tak wola i tyle. Żadna zmiana systemowa tego za bardzo nie zmieni, bo albo znajdą obejście, albo znajda inna gre, i skończy się na tym, że wogóle juz nie będzie celów dla ciebie. To jak wygląda nullsec nie jest spowodowane mechaniką gry, zadna mechanika nie nakazuje plusować się na potęgę, organizowac w potęzne powerbloki, czy farmić, farmić i wciąż farmić iski. Taka jest psychika ludzi i tyle.
Niedawno pograłem chwilę w pewna grę SF, gdzie są ograniczenia co do ilości ludzi w korporacji, ilości ludzi w systemie itp. I co z tego? Gracze i tak potrafia to obejść. Wspominałem o takiej EVE gdzie takich ograniczen nie ma, podjaranie sie było do momentu jak sie dowiedzieli że utrata statku nie kończy sie respawnem w najbliższej stacji.
Zadna mechanika nie zmusi graczy do grania wedle zasad jakiejś niewielkiej grupy ludzi, a nawet jak takie zasady zopstana wprowadzone, to ta grupa zostanie taka jak do tej pory, z tym że całkiem sama. Ludzie po prostu chcą łatwej i bezstresowej rozrywki... dlatego jestem zdziwiony że gra taka jak EVE ma wciąż tylu graczy  ;)
Pewnie że można zlikwidować kilka aspeków gry, jak np. nieszczęsne JB czy JFy, ale co to da? Będzie jak swego czasu w dronkowie, minsy były wywożone owszem, frachtami, ale w konwojach 50+ frachtów i 150+ osłony, i było to do ugyzienia tylko przez duzy sojusz z kapitalami, tytanem i dropem, twój skirmish mogł co najwyżej popatrzeć z daleka jak wygląda prawdziwy konwój.
Ludzie maja taką naturę że gromadzą sie w skupiska, takie geny, tylko nieliczne jednostki sie z tego wyłamją, ale to są jednostki które nie mają nic do gadania...bo są jednostkami  ;)
« Ostatnia zmiana: Lipiec 17, 2013, 12:24:13 wysłana przez VonBeerpuszken »
Zgudi:
Centala - jedyne takie miejsce w internecie, gdzie wszystkie trole (prócz starych centralowych) uciekają w popłochu.

Jabolex

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 568
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Jabolex
  • Korporacja: Bane Heavy Industries
  • Sojusz: LAWN
Odp: Nasz Celebryta!
« Odpowiedź #49 dnia: Lipiec 17, 2013, 12:13:12 »
Wracając do Eve - PvPerów ubywa, bo coraz więcej z nas się zniechęca i przestaje grać. Tyle, że to PvPerzy "generują kontent w tej grze". Wszystkie historie, z których Eve słynie, to historie konfliktów, a nie historie "epickich mining opów" czy "zajebistych ticków", prawda?

W większości to konflikty BLOBÓW, a nie małe PvP.
BTW ja na przykład słyszałem epickie historie o scamach, awoxerstwie, rozwiązywaniach aliansów, korporacji, podpierniczaniu Tytexów, przekrętach na rynkach towarów, szpiegach, budowaniu Tytana/Supera przez małe korporacje, bociarstwie, wielkiej/małej polityce, chwaleniu się "to jest nasz SOV", etc. Epickie mining opy pewnie też były.
Ale wiem, ja źle gram w EvE.

Wiesz w newsach RL też jest głównie o zabijaniu się a nie produkcji, odkryciach naukowych, etc ale nie będziesz optował za tym w RL prawda, więcej zabijania, więcej morderstw, więcej pvp bo to się przecież dobrze sprzedaje.

Nadal nie rozumiem skoro są ci pvperzy to czemu się nie strzelają? Mam nadzieję że nie jest to retorycznie pytanie.

VonBeerpuszken

  • Let's be bad guys.
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 1 768
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: VonBeerpuszken
  • Korporacja: HUSARIA
  • Sojusz: Curatores Veritatis Alliance
Odp: Nasz Celebryta!
« Odpowiedź #50 dnia: Lipiec 17, 2013, 12:15:47 »

Nadal nie rozumiem skoro są ci pvperzy to czemu się nie strzelają? Mam nadzieję że nie jest to retorycznie pytanie.
Bo pefauperzy wolą łatwe cele, np takiego minning opa, albo małobronnego raciarza na anomalce  :P pefauper pefauperowi może oddać, a to juz przyjemnie nie jest  :P
Zgudi:
Centala - jedyne takie miejsce w internecie, gdzie wszystkie trole (prócz starych centralowych) uciekają w popłochu.

Goomich

  • Gość
Odp: Nasz Celebryta!
« Odpowiedź #51 dnia: Lipiec 17, 2013, 12:24:25 »
Podobnie z EVE, zmiany są dostosowywane do żadań większości, dla każdego wydawcy ważniejsze jest 50 tyś (wirtualnych) odbiorców niż 15 (realnych).

Fyp.
I dlatego właśnie EA wydała Warfightera i nowego Syndykata.

SokoleOko

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 6 099
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: SokoleOko
  • Korporacja: V0LTA
  • Sojusz: Triumvirate.
Odp: Nasz Celebryta!
« Odpowiedź #52 dnia: Lipiec 17, 2013, 12:29:31 »
generalnie +1, ale

To było niepotrzebne, zajechało warszafkom :P

Mówię o oficjalnej grupie celowej, która tak właśnie jest definiowana - wykształcenie podstawowe, małe miasta (poniżej powiatowego) i wsie. Zajrzyj sobie do mediaplanów.

Retardów dodałem od siebie, bo - niezależnie od wykształcenia/pochodzenia/zamieszkania - ktoś kto ogląda Rozmowy w toku lub inne "bóle dupy" jest retardem. I mówię to z całą odpowiedzialnością jako ktoś, kto prawie pracował jako producent "Rozmów".

Parę lat temu naprawdę potrzebowałem roboty i pamiętałem, że Drzyzga kiedyś robiła dobry program, ale trochę podupadł. Więc przeszedłem przez rekrutację (oni szukali) i robię swój pierwszy program - o stalkingu (akurat się prawo zmieniło). Zrobiłem się poradnik co i jak, zaprosiłem gości, idę ze scenariuszem do wydawcy. Po 24h dostaję zmienioną wersję, gdzie wywalono ekspertów od prawa i tak dalej, a wsadzono... wróżkę, której radą na pozbycie się stalkera, jest... przespać się z nim na prześcieradle skropionym magicznym płynem, który spowoduje, że stalker straci zainteresowanie i zniknie z życia dręczonej kobiety. No jkpm!


No sov, no blues, no prisoners taken, no fucks given...

VonBeerpuszken

  • Let's be bad guys.
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 1 768
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: VonBeerpuszken
  • Korporacja: HUSARIA
  • Sojusz: Curatores Veritatis Alliance
Odp: Nasz Celebryta!
« Odpowiedź #53 dnia: Lipiec 17, 2013, 12:35:04 »
Wiesz ilu warszaffkowiczów czyta Superaka? :P
...gdzie wywalono ekspertów od prawa i tak dalej, a wsadzono... wróżkę, której radą na pozbycie się stalkera, jest... przespać się z nim na prześcieradle skropionym magicznym płynem, który spowoduje, że stalker straci zainteresowanie i zniknie z życia dręczonej kobiety. No jkpm!
Jaja se robisz, prawda?  :-X

Fyp.
Podobnie z EVE, zmiany są dostosowywane do żadań większości, dla każdego wydawcy ważniejsze jest 50 tyś (wirtualnych) odbiorców niż 15 (realnych).

Chcesz mi powiedzieć że te paredziesiąt tysięcy hisekowców jest wirtualna?

Wiesz ilu warszaffkowiczów czyta Superaka? :P

A ta Warszaffka to niby co jak nie przyjezdna wieś?
« Ostatnia zmiana: Lipiec 17, 2013, 12:58:09 wysłana przez VonBeerpuszken »
Zgudi:
Centala - jedyne takie miejsce w internecie, gdzie wszystkie trole (prócz starych centralowych) uciekają w popłochu.

Doom

  • Wielki Inkwizytor
  • Administrator
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 7 328
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Mandoleran
  • Korporacja: ULF
Odp: Nasz Celebryta!
« Odpowiedź #54 dnia: Lipiec 17, 2013, 12:37:39 »
Znając jego i wyczyny naszych mediów?
Właśnie naraził się na pozew za złamanie lojalki o nie ujawnianiu sekretów robieniu programów dla debili, bo jeszcze konkurencja z tego skorzysta

W bitwie nie liczy się ten kto ma pierwsze słowo. Liczy się ten kto ma ostatnie.

SokoleOko

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 6 099
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: SokoleOko
  • Korporacja: V0LTA
  • Sojusz: Triumvirate.
Odp: Nasz Celebryta!
« Odpowiedź #55 dnia: Lipiec 17, 2013, 12:43:44 »
Jaja se robisz, prawda?  :-X

Niestety, nie. I to było już 5 lat temu prawie.

Tbh, nie wiem czy ten odcinek zrobili, sprawa stanęła na poziomie scenariusza do kolaudacji. Po prostu powiedziałem im, że ja nie robię takich rzeczy i narra. "Ale to bez sensu, dobry jesteś, fajnie byłoby, szkoda że odpuszczasz, może jednak spróbujesz?" bleeee


No sov, no blues, no prisoners taken, no fucks given...

MGGG

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 344
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Octawius Honga
  • Korporacja: KOZA Z PIEKLA
Odp: Nasz Celebryta!
« Odpowiedź #56 dnia: Lipiec 17, 2013, 13:06:28 »
Zmiany które proponujecie są fajne - ale ludzi strzelających do X-ów jest 10 razy więcej niż tych którzy chcą się strzelać pvp. Wyciągając rękę do pvp-erów CCP tak naprawdę wypuści wściekłe psy na każdego null-sec raciarzo-rentiera w Eve-  a oni zaczną wtedy na foroch im płakać, i płakać i jeszcze bardziej płakać, że nie da się już 'grać w grę' bo gra jest tak zrobiona, że się tylko umiera. A zaraz potem zaczną z tej gry rezygnować. - a PvPerzy? to w mniemaniu CCP mała grupa ludzi którzy co prawda marudzą i narzekają... ale grają nieprzerwanie i grać będą... bo są to konta od 3-4lat w góre. A dla CCP priorytetem jest ilość subskrybentów a nie zadowolenie 10% graczy kosztem rezygnacji z gry 30%.

Robisz błąd logiczny, utożsamiając zmiany w sov o których dyskutujemy w wyciąganiu ręki do graczy pvp. Reszta też. Tymczasem chodzi o zbudowanie systemu, który gwarantowałby miejsce i synergię każdemu rodzajowi gracza. Też kiedyś dzieliłem graczy na "wsiekłe psy" ala "jestępvp" i tych gorszych kerbirów. Jednak rok gry w określonym środowisku, jakim jest milicja, nauczył mnie, że kerbir jest potrzebny, bo robi to czego nie robi gracz pvp - utrzymuje i zajmuje nowego sova. Ja mentalnie nie jestem w stanie zmusić się do stanie po kilka godzin dziennie na plexach, on tak. W ten sposób każdy z nas ma swoje unikalne miejsce w systemie i rolę w nim do odegrania. Tworzy się synergia. Ja potrzebuje kerbirów do utrzymywania sova i zajmowania/odbijania systemów, oni potrzebują graczy pvp do ochrony (przepędzania wrogich kerbirów w walce o dobro ograniczone jakim są plexy plus strzelanie do wrogich graczy pvp). Kiedy zabraknie kerbirów, ja musze wejść w ich buty, bo inaczej okaże się, że nie mam gdzie mieszkać i nie mam dostępu do assetów.

Powerbloki w null nie potrzebują graczy pvp, ani też kerbirów. Potrzebują mrówek, które będą robić za bezpłciowe cyferki i zgodnie z rozkładem normalnym wykonywać określone czynności (np. stawiać się na floty). Póki sie tego nie przeorze, nie stworzy innych mechanizów budujących synergie między graczami niż w mrowisku raźniej, bezpieczeniej i bez indywidualnej odpowiedzialnosci, to zadnej drobne zmiany w null nic nie zmienią.

ps. nie wierze, ze CCP zrobi coś z null. Za późno i za duże ryzyko. Szczególnie, że teraz stawiają na poprawę "indywidulanych doświadczeń z gry", czego pierwszym objawem są mini gierki w eksploracji. Dlatego najlepiej na ten obszar położyć przysłowiową laskę i jako gracz szukający pvp skoncentrować się na wh/low.

[VIDE] Herezja

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 1 510
  • Nudno dziś ];)
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Herezja
  • Korporacja: Virtual Democracy
  • Sojusz: C0VEN
Odp: Nasz Celebryta!
« Odpowiedź #57 dnia: Lipiec 17, 2013, 13:25:19 »
@Herezja
Alianse będą się merdzować w jeden wielki alians. Korporacje będą się merdzować w jedną wielką korporację, aby obejść ograniczenie plusowania - łatwiej zrozumieć?

Już to widzę. Zaraz będzie jedna wielka zadyma bo Ten %^*) mi %%^&*( z paska true sansha a to przecież moja była sztuka ];)

Goomich

  • Gość
Odp: Nasz Celebryta!
« Odpowiedź #58 dnia: Lipiec 17, 2013, 13:30:58 »
Chcesz mi powiedzieć że te paredziesiąt tysięcy hisekowców jest wirtualna?

Przeczytaj całego posta.

Alice9

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 158
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Alice Ohu
  • Korporacja: Underground Tremors
Odp: Nasz Celebryta!
« Odpowiedź #59 dnia: Lipiec 17, 2013, 13:35:26 »
Podobnie z EVE, zmiany są dostosowywane do żadań większości, dla każdego wydawcy ważniejsze jest 50 tyś odbiorców niż 15.

ostatnio zawiesiłem subskrypcje w eve, przysłali mi link do bardzo ładnej i rozbudowanej ankiety.
pytań było mnogo i różnych ocen samego eve a także opisówka dlaczego użytkownik drogi nam grać przestał,
więc jeśli ktoś chce wyrazić swoje zdanie kto wie czy nie jest to najlepsza opcja - zawiesić subskrypcje, poczekać na ankiete i wylać wszystkie zale i pokazać gdzie boli  ;)
-gdy na skanie inhibitor wypatrzysz... wiedz że coś się dzieje
-gdy posty twoje moderują... w punkt G trafiłeś

VonBeerpuszken

  • Let's be bad guys.
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 1 768
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: VonBeerpuszken
  • Korporacja: HUSARIA
  • Sojusz: Curatores Veritatis Alliance
Odp: Nasz Celebryta!
« Odpowiedź #60 dnia: Lipiec 17, 2013, 13:44:30 »
Przeczytaj całego posta.
Obawiam sie że te tytuły znam tylko ze słyszenia i tak po prawdzie nawet cały post niewiele mi mówi, a szukać mi się po prostu nie chce  ;)
Zgudi:
Centala - jedyne takie miejsce w internecie, gdzie wszystkie trole (prócz starych centralowych) uciekają w popłochu.

Azbuga

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 536
  • w poszukiwaniu idealnego statku do solo :)
    • Zobacz profil
    • teaching by touching
  • Imię postaci: Azbuga
  • Korporacja: teaching by touching
Odp: Nasz Celebryta!
« Odpowiedź #61 dnia: Lipiec 17, 2013, 13:52:01 »
here... ograniczenie które proponujesz jest zwyczajnie głupie... to trochę tak jak by ci mama powiedziała ze możesz mieć najwyżej trzech przyjaciół - jak będziesz chciał więcej to będziesz musiał to ukrywać i nie będą mogli nosić czapeczek z napisem "przyjaciel herezji"...
Some Men Just Want to Watch the World Burn

BAMBO

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 44
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: bambollo
Odp: Nasz Celebryta!
« Odpowiedź #62 dnia: Lipiec 17, 2013, 13:53:53 »
- skasowania JB

- wzbogacenia skałek w zero a ograniczenie wartości złóż w hi ( dolozylbym do tego by te wzbogacone skalki konczyly sie w jednym systemie dosc szybko by trzebabylo sie przeniesc do innego = rywalizacja o systemy, wspolpraca korporacji)

- ograniczenia możliwości produkcyjnych w hi ( zmniejszyc ilosc slotow na stacjach posach itp)

- stworzenia ośrodków centralnych danych ally tzw stolic i stopniowego zwiększania kosztów utrzymania sov-a w zależności od odległości od stolicy

- zwiekszenie kosztu produkcji posow, poco, tcu i innych struktur- by niszczenie tego 200 osobowa flota mialo tez chociaz troche uzasadnienia ekonomicznego czyli x2 lub x4

- wprowadzenie nowych struktur obnizajacych ilosc anomalek- z zakazem lockowania przez SC i tytany, dredy

- obnizenie zarobku z misji lvl 1-4 i incruzji w hi o 1/3

- skrocenia zasiegu skoku wszystkich kapitali

-  nie zapominajmy ze w POCO niektorzy trzymaja zapas PI ktora jest przetwarzana ( 10 graczy ktorzy maja PI warte po 50 mil w poco + wzrost wartosci poco do 300 mil i zwiekszenie luki w RF POCO) i mamy fajny punkt zapalny



Doom

  • Wielki Inkwizytor
  • Administrator
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 7 328
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Mandoleran
  • Korporacja: ULF
Odp: Nasz Celebryta!
« Odpowiedź #63 dnia: Lipiec 17, 2013, 13:58:43 »
Może od razu wywalić produkcję t2 do null, a t3 do wh?

W bitwie nie liczy się ten kto ma pierwsze słowo. Liczy się ten kto ma ostatnie.

VonBeerpuszken

  • Let's be bad guys.
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 1 768
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: VonBeerpuszken
  • Korporacja: HUSARIA
  • Sojusz: Curatores Veritatis Alliance
Odp: Nasz Celebryta!
« Odpowiedź #64 dnia: Lipiec 17, 2013, 14:08:28 »
Może od razu wywalić produkcję t2 do null, a t3 do wh?
A kapitali do null npc  ;D
A supercapitali tylko przy zgodzie Concordu po przedstawieniu odpowiedniego podania z argumentacją "po co to nam" popartego gruba kopertą  ;D
Zgudi:
Centala - jedyne takie miejsce w internecie, gdzie wszystkie trole (prócz starych centralowych) uciekają w popłochu.

Okropniak

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 440
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Okropniak
  • Korporacja: Zabijaki i Pijaki
  • Sojusz: YARRR and CO
Odp: Nasz Celebryta!
« Odpowiedź #65 dnia: Lipiec 17, 2013, 14:11:01 »
A ja bym dołożył w cholerę więcej terenów - z dużo mocniejszymi NPC tak by się wtrącali przy większych bitkach zwabieni blaskiem laserów ;p
Co z tego że i teraz można przelecieć nawet (lol) 10j bez spotkania nikogo jak zasiedlić się tam mógłby tylko idiota... w dobie wszechobecnych BO i Tytków na zawołanie.
Na większym obszarze - jest szansa że ktoś mógłby się osiedlić, zaryzykować przejście z high czy low na swoje tereny, ale stawiam 10:1 że jak tylko by go ktokolwiek znalazł zaraz by się zrobiła sieć szpilek z BO czy Tytkami na standby i mapa znowu by "zmalała"...
O afk-cloak już nawet nie wspomne - sami wykurzacie ludzi z null do high a potem zdziwienie czemu oni tu nie przylatują.
Niemniej jednak zgodzę się z większością (nie ze wszystkim) poruszonym powyżej - gra przyciąga bo jest zadyma, jest jakiś ruch, jest pvp (nawet jak się nie uczestniczy) - ale niestety powoli zamienia się w przepychanki power-blocków i obserwujących to z dala high-secowców...


VonBeerpuszken

  • Let's be bad guys.
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 1 768
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: VonBeerpuszken
  • Korporacja: HUSARIA
  • Sojusz: Curatores Veritatis Alliance
Odp: Nasz Celebryta!
« Odpowiedź #66 dnia: Lipiec 17, 2013, 14:13:20 »
A ja bym dołożył w cholerę więcej terenów -
Czy przypadkiem przed ostatnich dodatkiem CCP nie wspominało coś o nowych systemach? Czy tylko zdawało mi się?
Zgudi:
Centala - jedyne takie miejsce w internecie, gdzie wszystkie trole (prócz starych centralowych) uciekają w popłochu.

Okropniak

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 440
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Okropniak
  • Korporacja: Zabijaki i Pijaki
  • Sojusz: YARRR and CO
Odp: Nasz Celebryta!
« Odpowiedź #67 dnia: Lipiec 17, 2013, 14:16:29 »
Nie słyszałem nic o tym powiem szczerze...
ma ktoś jakiś link?

Alice9

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 158
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Alice Ohu
  • Korporacja: Underground Tremors
Odp: Nasz Celebryta!
« Odpowiedź #68 dnia: Lipiec 17, 2013, 14:20:27 »
wystarczyło by zwiększyć odległości między systemami o 10x 20x - problem tytanów, wszędobylskich capsów itd sam by się rozwiązał...
-gdy na skanie inhibitor wypatrzysz... wiedz że coś się dzieje
-gdy posty twoje moderują... w punkt G trafiłeś

Okropniak

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 440
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Okropniak
  • Korporacja: Zabijaki i Pijaki
  • Sojusz: YARRR and CO
Odp: Nasz Celebryta!
« Odpowiedź #69 dnia: Lipiec 17, 2013, 14:24:40 »
wystarczyło by zwiększyć odległości między systemami o 10x 20x - problem tytanów, wszędobylskich capsów itd sam by się rozwiązał...

Tytków i capsli tak - tylko by musieli je potem przez gate kopniakami przepychać :)
Natomiast czas dolotu host dalej liczyłby parenaście min, a jak znam ludzi to i 1h w jedną stronę nie byłoby im niestraszne.

Mógłbym się nawet założyć ze za chwilę mielibyśmy w okolicy capsle z statkami + rorquale z Clonami - złożenie i rozłożenie floty niezależnie od ilości skoków czy odległości między systemami byłoby banalne...
Te "większe tereny" dodałem tak z czapy - rozwiązałoby to parę problemów nie likwidując przy tym głównego a dokładając parę nowych... ot taki z czapy pomysł...