Autor Wątek: Kilka pytań (na razie o klona)  (Przeczytany 3553 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

damian2502

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 6
    • Zobacz profil
Kilka pytań (na razie o klona)
« dnia: Czerwiec 21, 2013, 17:28:04 »
Witam. Kiedyś już miałem tu konto, ale chyba zostało skasowane (patrzyłem po mailach) i musiałem zrobić nowe. Mam 3 pytania, ale pewnie w przyszłości zrodzą się kolejne.

1) Mam jump klona w 0.0, na niedostępnej stacji bez dostępu do med bayu. Czy jeżeli zadokuję na stację w Hi z Med bayem, przeskoczę do 0.0, to będę mógł wrócić z powrotem do Hi po 24h i ten klon w 0.0 nadal tam zostanie (bo ten w Hi wiem, że tak) i będę mógł powtarzać te czynności?

2) Czy Field Command Shipy są często używane? Mam skill plan na parę miesięcy, ale trochę mnie to nurtuje. Jako "buffer" (nie pamiętam jak się to nazywa w Eve) raczej latał nie będę, a Sleipnir wydaje mi się fajny, pytanie czy jest wart tych 50d skillowania (1 dnia mi zabrakło do wrzucenia skilla przed Odyssey...), czy może lepiej skillować Tengu (bo może pójdę do WH).

3) Rok temu Drake i Tengu były bardzo dobrymi statkami, ale wiem, że jakiś czas temu HMLe miały nerfa i jestem ciekaw jak teraz Tengu sobie radzi.

To na razie wszystko, jak coś wymyślę to jeszcze dopiszę.

Jabolex

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 568
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Jabolex
  • Korporacja: Bane Heavy Industries
  • Sojusz: LAWN
Odp: Kilka pytań (na razie o klona)
« Odpowiedź #1 dnia: Czerwiec 21, 2013, 19:52:10 »
ad 1  - Będziesz mógł sobie skakać jak żabka pomiędzy klonami.
ad 2 - Commandy mają dostać boosta do linków nie wiem czy jest sens latania nimi bez linków...
ad 3 - Tengu sobie nadal radzi, Drake też - ale w czym ma sobie radzić nie napisałeś w zasadzie.

damian2502

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 6
    • Zobacz profil
Odp: Kilka pytań (na razie o klona)
« Odpowiedź #2 dnia: Czerwiec 21, 2013, 20:11:28 »
Dzięki za odpowiedzi. W 3 mam na myśli jak ogólnie sobie radzi. Jak to jest z jego dpsem (ile mniej więcej wyciąga na t2 ficie), jak twardy jest i jak sobie radzi w C5+ (kiedyś to chyba był numer 1 w WH, a jak jest teraz?).

A co do 2, dosyć często słyszałem pozytywne opinie o Sleipnirze (czyli tym bojowym), jednakże nie wiem czy jest sens tracić 50 dni na skillowanie go (PvP nim odpada, przynajmniej przez długi czas) skoro mogę latać vagasem czy na upartego nawet Lokim (wiem, że jest on dużo droższy).

EmiLLos

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 71
    • Zobacz profil
Odp: Kilka pytań (na razie o klona)
« Odpowiedź #3 dnia: Czerwiec 22, 2013, 17:36:25 »
ad 2 - Commandy mają dostać boosta do linków nie wiem czy jest sens latania nimi bez linków...

Czy przpadkiem CCP nie chcialo zrobic myku ze fleet booster musi byc na gridzie? :D Wiec mozna to uznac jako nerf :D

Jakub Trokowski

  • Pod-pilot
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 557
  • pr0 jammer
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Jakub Trokowski
  • Korporacja: CCDM
  • Sojusz: Templis CALSF
Odp: Kilka pytań (na razie o klona)
« Odpowiedź #4 dnia: Czerwiec 22, 2013, 17:41:13 »
1) Mam jump klona w 0.0, na niedostępnej stacji bez dostępu do med bayu. Czy jeżeli zadokuję na stację w Hi z Med bayem, przeskoczę do 0.0, to będę mógł wrócić z powrotem do Hi po 24h i ten klon w 0.0 nadal tam zostanie (bo ten w Hi wiem, że tak) i będę mógł powtarzać te czynności?
Żeby było wszystko jasne: skakać na jumpclona nie trzeba ze stacji z medykiem. Dokujesz na dowolnej i jump.

Drake ostatnio trochę nerfem dostał, ale tengu niespecjalnie.

Na comandach się akurat nie znam.

EmiLLos

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 71
    • Zobacz profil
Odp: Kilka pytań (na razie o klona)
« Odpowiedź #5 dnia: Czerwiec 22, 2013, 18:06:03 »
1) Mam jump klona w 0.0, na niedostępnej stacji bez dostępu do med bayu. Czy jeżeli zadokuję na stację w Hi z Med bayem, przeskoczę do 0.0, to będę mógł wrócić z powrotem do Hi po 24h i ten klon w 0.0 nadal tam zostanie (bo ten w Hi wiem, że tak) i będę mógł powtarzać te czynności?

No i odradzam skakać na ta sama stacje gdzie jestes, bo podobno traci sie implanty, choc nie probowalem tego :)

Jabolex

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 568
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Jabolex
  • Korporacja: Bane Heavy Industries
  • Sojusz: LAWN
Odp: Kilka pytań (na razie o klona)
« Odpowiedź #6 dnia: Czerwiec 22, 2013, 19:04:17 »
No i odradzam skakać na ta sama stacje gdzie jestes, bo podobno traci sie implanty, choc nie probowalem tego :)

Jeżeli jesteś na stacji i masz klona na tej stacji to "podmieniasz" klona.
Jesteś w implantach (a na stacji jest świeżutki klon) jump i jesteś bez implantów, a klon z implantami czeka sobie w stacji.
To co opisujesz tyczy się sytuacji, gdy jesteś wstacji na której już masz klona i skaczesz do innej stacji, wtedy ten klon w którym byłeś ulega zniszczeniu.


damian2502

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 6
    • Zobacz profil
Odp: Kilka pytań (na razie o klona)
« Odpowiedź #7 dnia: Czerwiec 23, 2013, 10:19:54 »
Dzięki za info. Mam następne pytanie. Kiedyś przy wyborze agenta do L4 ważne było jego Quality (chyba dobrze napisałem). O ile dobrze pamiętam to teraz wszyscy mają takie samo, ale jak się ma sprawa z SS. Czy w 0.5 będą lepsze nagrody niż w 0.9 czy to też już bez różnicy?

Egzarcha

  • Gość
Odp: Kilka pytań (na razie o klona)
« Odpowiedź #8 dnia: Czerwiec 26, 2013, 11:59:51 »
Wszyscy mają Q20, ale różnią sie zestawem oferowanych misji. Także nadal w praktyce masz lepszych i gorszych. Nagrody, nie pamiętam. Misje ostatni raz biłem ponad rok temu, dla standingu w Jita. Ale SS systemu prawie na pewno nie miał znaczenia.