Autor Wątek: Górnik i zbyt mała masa asteroidów.  (Przeczytany 8278 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

LukSim

  • Gość
Górnik i zbyt mała masa asteroidów.
« dnia: Czerwiec 15, 2013, 15:44:50 »
Witam
Przygodę z eve zacząłem niecały miesiąc temu.

Z powodu braku czasu (szkolenia w pracy) postanowiłem rozpocząć naukę gry od spokojnego "nudnego" zadania jakim jest kopanie surowców (w między czasie ucząc się procedur potrzebnych w mojej pracy).

Jako osoba bez podstawowej wiedzy w świecie eve w miedzy czasie poczytałem troszkę i zaznajomiłem się z grą.

Kopałem venture średnio 8-10 mln ISK/h i jak na początek było ok.

Po pewnym czasie przesiadłem się do retrievera na strip I a pózniej na strip mII +kryształki II do scorida.
Wynik takiego zabiegu około 10mln ISK/h !? WTF...

Tyle samo co z ventura…

Obecnie jeden strip na moich skilach wydobywa 1836m3/3min co powoduje że większość skałek wydobywa w ciągu 2/3 jednego cyklu a pozostały czas (z tych 3 min) po prostu się marnuje ;/.

Mogę oczywiście skałki skanować ale hmm średnio 80% skał ma mniejszą masę niż moc moich strip minerów przez co stracę tylko czas.

Ps. Oczywiście staram się sprzedawać surowce po jak najwyższych cenach.

Moim pytaniem jest:
Co zrobić w takiej sytuacji ?
Gdzie znajdę asteroidy o większej masie tak bym wykorzystywał cały okres cyklu (3min).
Czy opłaci mi się retrievierem robić misje od agentów industry?
Jakimi skilami zwiększyć prędkość retrieviera bo bydle dość powolne.

Chciał bym jakoś efektowniej wykorzystać moc strip minerów bo za chwile dojdzie mi kolejny lv astrogeology i kolejne +5% do wydobycia.

Troszkę się zawiodłem (tyle czasu skilowania itd. a tu taki sam dochód co z venture)...

Proszę o wsparcie wiedzą jak i duchem :)
Posiadam sklile mining oraz industry na 5 i wlaśnie kończy się skilować astrogeology na 5.

Pozdrawiam

[CHUJI] Fairfax Narmolaya

  • ZLY CHUJI
  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 95
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Fairfax Narmolaya
  • Korporacja: EVIL ONES
  • Sojusz: Brothers in Arms Alliance
Odp: Górnik i zbyt mała masa asteroidów.
« Odpowiedź #1 dnia: Czerwiec 15, 2013, 18:10:07 »
 podskiluj refinig i przerabiaj rude.

http://ore.cerlestes.de/index.html#site:ore


kiedys kopalem w systemie Erzoh (niedaleko Amarr), byl to 0.5 okrazony Low-Seciem. Taki maly pocket. Z racji ze bylo to takie male zadupie, na paskach asteroidow nie bylo zywej duszy :) do tego 0.5 sprawialo, ze asteroidy byly bardziej pojemne oraz pelno bylo Jaspetu :)

na miejscu refinowalem i sprzedawalem na lokalnym rynku bez zadnrego wywozenia.
W konstelacji byl Amarr - ludzie kupowali "tania" rude ode mnie w Erzohu nie patrzac ze musza ja wywiezc przez LS :P Sprobuj tam, albo porpstu zaszyj sie w 0.0 gdzies.

Powodzenia.

[CHUJI] Fairfax Narmolaya

  • ZLY CHUJI
  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 95
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Fairfax Narmolaya
  • Korporacja: EVIL ONES
  • Sojusz: Brothers in Arms Alliance
Odp: Górnik i zbyt mała masa asteroidów.
« Odpowiedź #2 dnia: Czerwiec 15, 2013, 18:13:58 »
aaa i zawsze w ponidzielek i piatek asteroidy po DT maja mniejsza zawartosc mineralow :P

Siro

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 9
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Septymus Stark
  • Korporacja: Deep Core Mining Inc.
Odp: Górnik i zbyt mała masa asteroidów.
« Odpowiedź #3 dnia: Czerwiec 15, 2013, 21:30:20 »
Czy opłaci mi się retrievierem robić misje od agentów industry?

Witam,
od razu uprzedzam, że nie znam się na górnictwie, znalazłem jednak w sieci jeden artykuł o kopaniu, który może choć częściowo rozwieje wątpliwości na Twoje pytanie.

Źródło: http://evenews24.com/2013/04/25/greedy-goblin-6-8mhour-for-a-fresh-newbie-while-afk-20m-for-a-veteran/
Cytuj
Mining missions beat belt mining in every aspect.
Zaznaczam jednak, że autor artykułu znany jest z tego, że czasami... gada od rzeczy i że sam nie potrafię się ustosunkować czy to prawda bo nie jestem górnikiem.

Goomich

  • Gość
Odp: Górnik i zbyt mała masa asteroidów.
« Odpowiedź #4 dnia: Czerwiec 15, 2013, 21:47:56 »
ludzie kupowali "tania" rude ode mnie w Erzohu nie patrzac ze musza ja wywiezc przez LS :P

W epoce JFów lolsek, to żaden problem.

LukSim

  • Gość
Odp: Górnik i zbyt mała masa asteroidów.
« Odpowiedź #5 dnia: Czerwiec 16, 2013, 20:41:01 »
Dzięki za odpowiedzi. Zaszyłem się w 0.0 - skałki zacne i pełne ale za to ceny zastraszająco niskie ;/ Wydobywam bez problemów tylko nie mam możliwości sprzedać urobku za rozsądną cenę ;/

Chyba zaczynam rozumieć czemu podczas gry widziałem tyle hulków i mackinawów wydobywających veldspara (raz nacelowujesz i zapominasz o barce do zapchania ładowni).

Myślę nad zbieraniem rudy w hangarze w 0.0 a potem przewieść to jakimś solidnym transportowcem i sprzedać za porządną cenę. Chyba że macie jakieś inne koncepcje?

Pozdrawiam

WhiteCat

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 782
  • Meow
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: WhiteCat Lavartega
  • Korporacja: Polaris Rising
  • Sojusz: The Bastion
Odp: Górnik i zbyt mała masa asteroidów.
« Odpowiedź #6 dnia: Czerwiec 16, 2013, 21:09:01 »
Dzięki za odpowiedzi. Zaszyłem się w 0.0 - skałki zacne i pełne ale za to ceny zastraszająco niskie ;/ Wydobywam bez problemów tylko nie mam możliwości sprzedać urobku za rozsądną cenę ;/

Chyba zaczynam rozumieć czemu podczas gry widziałem tyle hulków i mackinawów wydobywających veldspara (raz nacelowujesz i zapominasz o barce do zapchania ładowni).

Myślę nad zbieraniem rudy w hangarze w 0.0 a potem przewieść to jakimś solidnym transportowcem i sprzedać za porządną cenę. Chyba że macie jakieś inne koncepcje?

Pozdrawiam
Kopiesz w jakimś aliansie, czy sam sobie poleciałeś? :P
PvPerzy – gracze którzy przyszli z Counter Strike'a i nikt im nie powiedział, że Eve jest grą ekonomiczną. Są nieco podobni do dresiarzy i kiboli, z tą różnicą, że użycie klawiszy F1-F8 jest jeszcze prostsze niż sztachet

[CHUJI] Fairfax Narmolaya

  • ZLY CHUJI
  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 95
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Fairfax Narmolaya
  • Korporacja: EVIL ONES
  • Sojusz: Brothers in Arms Alliance
Odp: Górnik i zbyt mała masa asteroidów.
« Odpowiedź #7 dnia: Czerwiec 16, 2013, 21:38:11 »
Dzięki za odpowiedzi. Zaszyłem się w 0.0 - skałki zacne i pełne ale za to ceny zastraszająco niskie ;/ Wydobywam bez problemów tylko nie mam możliwości sprzedać urobku za rozsądną cenę ;/

Chyba zaczynam rozumieć czemu podczas gry widziałem tyle hulków i mackinawów wydobywających veldspara (raz nacelowujesz i zapominasz o barce do zapchania ładowni).

Myślę nad zbieraniem rudy w hangarze w 0.0 a potem przewieść to jakimś solidnym transportowcem i sprzedać za porządną cenę. Chyba że macie jakieś inne koncepcje?

Pozdrawiam

daruj sobie kopanie :D
wyskilujesz hulka i tak bedziesz rzygal kopaniem ze przestaniesz grac w EvE.

ewentualnie rozejrzyj sie za korpa gornicza i kop z nimi na boostach we flocie.
Orca na gridzie z t2 linkami i polykacie paski jeden po drugim.


Pol Kent

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 1 101
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Ramani Rydiks
  • Korporacja: NPC corp
  • Sojusz: -
Odp: Górnik i zbyt mała masa asteroidów.
« Odpowiedź #8 dnia: Czerwiec 16, 2013, 21:41:04 »
Kopiesz w jakimś aliansie, czy sam sobie poleciałeś? :P
Jak odpowie, że sam poleciał to ma cohones chłopak.  >:D

Ulf Nitjsefni

  • Świeżak
  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 132
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Ulf Nitjsefni
  • Korporacja: Ministry of War
Odp: Górnik i zbyt mała masa asteroidów.
« Odpowiedź #9 dnia: Czerwiec 16, 2013, 23:25:33 »
Jak kopiesz sam to powiedz w jakim systemie. Przylecę Ci pomóc >:D >:D >:D

Zgudi

  • banned
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 935
    • Zobacz profil
Odp: Górnik i zbyt mała masa asteroidów.
« Odpowiedź #10 dnia: Czerwiec 17, 2013, 00:22:21 »
Jak kopiesz sam to powiedz w jakim systemie. Przylecę Ci pomóc >:D >:D >:D
Nie słuchaj go. Ja Ci chętnie pomogę w kopaniu. Wyślij mi gdzie i kiedy kopiesz na priv, to się jakoś zgadamy :). Ja również jestem górnikiem i lubię czasem kopać ... w dupska. Przecież to też kopanie, prawda?
http://koza.eve-kill.net/?a=kill_detail&kll_id=18240081
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 17, 2013, 00:32:53 wysłana przez Zgudi »

Skeer

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 907
    • Zobacz profil
  • Korporacja: Beach Boys
  • Sojusz: Cartel.
Odp: Górnik i zbyt mała masa asteroidów.
« Odpowiedź #11 dnia: Czerwiec 17, 2013, 01:02:19 »

Myślę nad zbieraniem rudy w hangarze w 0.0 a potem przewieść to jakimś solidnym transportowcem i sprzedać za porządną cenę. Chyba że macie jakieś inne koncepcje?

Pozdrawiam

Jeżeli Ci się uda, znajdź system w 0.0, który jest względnie mało uczęszczany, ze stacją, w której możesz dokować (NPC 0.0 i na przykład Great Wildlands). Gdy już nakopiesz właściwą ilość skałek - wystawiasz kuriera na Black Frog i  oni Ci to zwiozą gdzie zechcesz - za opłatą.

Problematyczne jest tylko to, czy się Tobie opłaci tak ustawiony biznes.

Najprościej byłoby jednak dołączyć do jakiegoś ally, który ma własną logistykę, zespół kopaczy lub (w sumie ważniejsza rzecz) producentów, którzy kupią minsy od Ciebie na miejscu.
Cała prawda o moim graniu...


Zlorf

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 84
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: MK69A1
  • Korporacja: Blackwater Company
  • Sojusz: C0VEN
Odp: Górnik i zbyt mała masa asteroidów.
« Odpowiedź #12 dnia: Czerwiec 17, 2013, 01:55:33 »
Najprościej byłoby jednak dołączyć do jakiegoś ally, który ma własną logistykę, zespół kopaczy lub (w sumie ważniejsza rzecz) producentów, którzy kupią minsy od Ciebie na miejscu.
Ekzakly,
Zagadaj do np. Rash'kana z [PBN] Pink Bunnies ingame.  Goście siedza w Curse i klepia skałki na niewyobrażalna skale (jak na polish comunity).
"Jeden kosi trawe, a drugi jest paladynem lvl 72"

Azradiel

  • Gość
Odp: Górnik i zbyt mała masa asteroidów.
« Odpowiedź #13 dnia: Czerwiec 17, 2013, 06:45:45 »
Ekzakly,
Zagadaj do np. Rash'kana z [PBN] Pink Bunnies ingame.  Goście siedza w Curse i klepia skałki na niewyobrażalna skale (jak na polish comunity).

No i wreszcie wyszło na jaw na czym polega pro elite PVP :P

No ale na serio, ja wiem, rozumiem itp ze kopanie jest zasadniczo nudne i w ogóle, ale ilość hateu mnie przerasta.
Ktoś jakoś przecież musi produkować te wasze uber statki, capsy i tytany...

FITTIpalti

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 547
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: FITTIpalti
  • Korporacja: Beach Boys
Odp: Górnik i zbyt mała masa asteroidów.
« Odpowiedź #14 dnia: Czerwiec 17, 2013, 07:51:43 »
Gdybym nie miał po blokowane porty w robocie też bym kopał semiafk :)
Nie ma to jak dorabiać w czasie pracy  8)
I've... seen things you people wouldn't believe... Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched c-beams glitter in the dark near the Tannhäuser Gate. All those... moments... will be lost in time, like tears... in... rain. Time... to die...

MGGG

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 344
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Octawius Honga
  • Korporacja: KOZA Z PIEKLA
Odp: Górnik i zbyt mała masa asteroidów.
« Odpowiedź #15 dnia: Czerwiec 17, 2013, 08:54:48 »
No ale na serio, ja wiem, rozumiem itp ze kopanie jest zasadniczo nudne i w ogóle, ale ilość hateu mnie przerasta.
Ktoś jakoś przecież musi produkować te wasze uber statki, capsy i tytany...

Ej, to statki nie rodzą się na markecie?  ;)

Skeer

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 907
    • Zobacz profil
  • Korporacja: Beach Boys
  • Sojusz: Cartel.
Odp: Górnik i zbyt mała masa asteroidów.
« Odpowiedź #16 dnia: Czerwiec 17, 2013, 11:32:51 »
Czasy seeda shuttli się skończyły ;)
Cała prawda o moim graniu...


LukSim

  • Gość
Odp: Górnik i zbyt mała masa asteroidów.
« Odpowiedź #17 dnia: Czerwiec 17, 2013, 17:45:33 »
daruj sobie kopanie :D
wyskilujesz hulka i tak bedziesz rzygal kopaniem ze przestaniesz grac w EvE.

ewentualnie rozejrzyj sie za korpa gornicza i kop z nimi na boostach we flocie.
Orca na gridzie z t2 linkami i polykacie paski jeden po drugim.

Kopię bo nie mam czasu na pvp którym chciałbym się zająć. Dopiero od sierpnia będę względnie na luzie by poćwiczyć walkę.

Jak kopiesz sam to powiedz w jakim systemie. Przylecę Ci pomóc >:D >:D >:D

Wiedziałem, że wśród rodaków będę miał wsparcie i że wszyscy z chęcią będą chcieli pomóc mi w kopaniu "raczej złomowaniu mojego statku" :D
Jak na razie wielu próbowało, ale żadnemu się nie udawało, chociaż bywało kiepsko.

http://koza.eve-kill.net/?a=kill_detail&kll_id=18240081

Fajny fit tylko jaką ma przestrzeń w ładowni.

Pozdrawiam






Goomich

  • Gość
Odp: Górnik i zbyt mała masa asteroidów.
« Odpowiedź #18 dnia: Czerwiec 17, 2013, 17:49:03 »
Kopię bo nie mam czasu na pvp którym chciałbym się zająć. Dopiero od sierpnia będę względnie na luzie by poćwiczyć walkę.

To rób misje. Przynajmniej w tym sierpniu będziesz miał jakie takie skille.

Egzarcha

  • Gość
Odp: Górnik i zbyt mała masa asteroidów.
« Odpowiedź #19 dnia: Czerwiec 18, 2013, 13:20:59 »
Elementarz: ISK:Industrial-Sized Knowledgebase
ISK/m3: http://www.fuzzwork.co.uk/ore/

Chcąc kopać na sem-afk, masz tylko dwie opcje:
1. Hi-sec. Systemy od 0.7 do 0.5. Wsiądz w jakąś fregatę z zamontowanym mvd. Znajdz sobie jakieś nie oblężone kopaczami systemy. Polataj po paskach i porób BMki (z czytelnym opisem), tak żebyś nie musiał się katulać biedną barką w poszukiwaniu rudy. Przesiadka i kopiesz.

Ach, i ważna sprawa. Zawsze zakładaj tanka na koparkę. Nie brakuje ludzi, którzy polują na takie jego pozbawione.

2. Dobrze zorganizowane MOPy (Mining Operations) w 0.0. Tu się rozwodzić nie będę. Know how sprzedadzą Ci już ludzie tym się zajmujący. Wywózka rudy raczej nie popłaca (stosunek ryzyka do zysku).

Misje industry? Wątpię.

Moja rada. Nie inwestuj za dużo czasu w trenowanie skilli dla miner'a. Jak Ci się to spodoba, zrobisz sobie kiedyś alta w tym wyspecjalizowanego (czy nawet main'a). Jak powyżej. Porób sobie trochę misji typu security. Sporo potrzebnych tam umiejętności, pokrywa sie z tymi do pvp (kadłuby, tank, nawigacja, dps).
Nie wiem, czy ten serwis jest aktualny. http://eve-survival.org/wikka.php?wakka=MissionReports

Goomich

  • Gość
Odp: Górnik i zbyt mała masa asteroidów.
« Odpowiedź #20 dnia: Czerwiec 18, 2013, 13:32:07 »
Wywózka rudy raczej nie popłaca (stosunek ryzyka do zysku).

Zmielić, skompresować i można wywozić.
W działkach przewiozłem 10 frachtów minsów na dwa skoki JFem, przy stratach na poziomie miliona ISK.

Val Heru

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 427
  • we blob
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Val Heru
  • Korporacja: Pink Bunnies
  • Sojusz: Cartel.
Odp: Górnik i zbyt mała masa asteroidów.
« Odpowiedź #21 dnia: Czerwiec 18, 2013, 13:43:34 »
Ekzakly,
Zagadaj do np. Rash'kana z [PBN] Pink Bunnies ingame.  Goście siedza w Curse i klepia skałki na niewyobrażalna skale (jak na polish comunity).
Zapraszamy do wspólnej zabawy. Najlepiej się kopie w gronie kosmicznych przyjaciół. Jako nasz dyrektor działu mining , Rash'kan obiecał hulka temu kto pobije jego rekord wykopanych skałek. Co moim skromnym zdaniem jest niemożliwe gdyż górnik z niego nieprzeciętny.

Deaell Portt

  • MNCT
  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 475
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Deaell Portt
  • Korporacja: Pandemic Horde Inc.
  • Sojusz: Pandemic Horde
Odp: Górnik i zbyt mała masa asteroidów.
« Odpowiedź #22 dnia: Czerwiec 18, 2013, 13:53:13 »
Odezwij sie do mnie ingame. Mamy system w stain, gdzie non stop ludzie kopia i jest boost z rureczki/orki. Duzo aliansow wymuszaja na swoich memberach sprzedaz lodu do ally. Wiec jak sie domyslasz ceny pojda w gore. W h-secu anomalke kopiaca ludzie wykopuja w 12 minut. Duzo ludzi sie nabija z kopania, a to ponownie zaczyna byc oplacalnym zajeciem. Zwlaszca jak ma sie wlasne capitale co zra paliwko.
I ain't like you!
And I don't want your love.
And I don't need your respect.
I just can't hate enough

If you don't like it you can suck my dick

LukSim

  • Gość
Odp: Górnik i zbyt mała masa asteroidów.
« Odpowiedź #23 dnia: Czerwiec 20, 2013, 09:34:35 »
Dzięki za rady – na razie przesiaduje w pracy ale jak ogarnę trochę wolnego to dam znać :)

[BU FU] Karas

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 1 250
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Ann Karas
  • Korporacja: Beach Boys
  • Sojusz: Cartel.
Odp: Górnik i zbyt mała masa asteroidów.
« Odpowiedź #24 dnia: Czerwiec 20, 2013, 11:59:17 »
Witac, hehe kopanie :]
nie wiem jak powinno sie to robic, ale moga napisac jak ja sobie skilluje alta. docelowo alt capsowy, ktory w miedzy czasie moglby zarobic przynajmniej na siebie i tak wlasnie padlo na kopanie. bo a- nie wymaga za duzo uwagi, b-bardzo szybko mozna zrobic skille na odpowiednim poziomie. moj retri wyciaga 1970jednostek, mining i astro na V i do tego drut+3%. kopie w 0,5(niedaleko amarr) gdzie mam kilkanascie paskow do dyspozycji, skupiam sie glownie na Pyro, bo dlugo sie je kopie i max 4 brylkami zapelniasz cale cargo. wszytko zwoze na 1 stacje, tam miele. Mielenie jest triki. mianowicie w hisecu jest pelno korporacji, szczegolnie gdzie kopia rude znajdz sobie cos dla siebe. wazne sa 2 czynniki PODATEK(najlepiej 0%, npc corpy maja 11%) i logistyka. oddaje swoja rude do mielenia, koles ma full skille i standy wiec uzyskuje max co sie da z mielenia. Dwa, corp ma frachta i lata do huba handlowego. jesli nie znajdzie sie fracht corpowy. to zbieram mineraly do 600k pojemnosci i wystawiam na otwarty rynek. 600k m3 to okolo 1b mineralu, mozna zaplacic za te kilka jumpow 20m i collateral MTH. W ten sposob Twoj ladunek nie bedzie czekal nawet 24h.
Obrona, wiadomo, gang gankerow zabije Cie chocbys siedzial w BS, ale jesli masz drony wywalone na zewnatrz 1 frajer sobie nie poradzi. dlatego zaraz po skillach do kopania zrobilem sobie drony, tym bardziej ze niemal ten sam remap co pod industry. To tyle jesli chodzi o kopanie, zajecie tylko i wylacznie na polAFK. jesli robisz w tym czasie cos innego. bo gapienie sie na to wypala mozg szybciej niz bloki reklamowe polsatu.

pozdr
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 20, 2013, 20:56:58 wysłana przez KoMic »
"mam go w kierunkowym na 1 planecie w 180*"