Autor Wątek: Historia aliansów i ważnych wydarzeńw w EvE na przestrzeni lat - gdzie szukać?  (Przeczytany 6333 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Asag

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 210
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Wprodukcji
  • Korporacja: WhoKnows
  • Sojusz: JeszczeNieMam
Siedząc jakiś czas na centrali i czytając o EvE na necie nieraz spotykałem różne forumowe przepychanki pomiędzy sympatykami/przeciwnikami różnych aliansów i nieraz czytałem dyskusje odwołujące się do ważnych wydarzeń które nieraz kończyły się zmianami personalnymi tychże tworów, zmianami zamieszkiwanych regionów czy nawet rozpadami tychże aliansów.

Problem w tym że dla stosunkowo nowego gracza (przynajmniej dla mnie) wszystkie te dyskusje są nieczytelne bo po prostu nie wiem "kto, gdzie, kiedy, z kim".

I teraz zastanawiam się czy natknął się ktoś na jakiś w miarę obiektywny dokument/stronę gdzie można by poczytać w porządku chronologicznym o ważniejszych aliansach i bitkach które nieraz zmieniały obraz świata w EvE i ogólnie o różnych wydarzeniach wartych odnotowania?

Nie interesują mnie przepychanki kto lepszy/mocniejszy ani inne flamewary. Chodzi mi wyłącznie o nudną dla większości trzymającą się faktów "historię EvE".

I nawet nie pytajcie skąd to zainteresowanie bo sam nie wiem. Ot chyba wychodzi moja ciekawska natura.

HammerSnake

  • Gość
eve wiki?

WhiteCat

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 782
  • Meow
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: WhiteCat Lavartega
  • Korporacja: Polaris Rising
  • Sojusz: The Bastion
Warto poszukać/popytać po aliansach, np. C0ven ma taki topic na forum Historia C0ven
PvPerzy – gracze którzy przyszli z Counter Strike'a i nikt im nie powiedział, że Eve jest grą ekonomiczną. Są nieco podobni do dresiarzy i kiboli, z tą różnicą, że użycie klawiszy F1-F8 jest jeszcze prostsze niż sztachet

Theronth

  • Krogulec
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 1 236
  • Merkal Aubauch to mój alt
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Theronth Valarax
  • Korporacja: V0LTA
  • Sojusz: Triumvirate.
Na pewno nie należy czytać theshittanid0tcom  :-X

Asag

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 210
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Wprodukcji
  • Korporacja: WhoKnows
  • Sojusz: JeszczeNieMam
eve wiki?

Na oficjalnej wiki nie widziałem, być może źle szukałem. Wygrzebałem:

http://eve-history.net/wiki/index.php/Main_Page

Sporo informacji ale mi chodzi raczej o jakąś wersje którą w miarę łatwo by było przerobić na plik tekstowy i wrzucić na czytnik. Miałem nadzieję że istnieje jakaś książka w pliku pdf lub strona z której łatwo by to było skopiowac do jednego pliku ale jeżeli nikt nic takiego nie spotkał to trudno.

HammerSnake

  • Gość
pewnie wszystkiego nie ma- trudno żeby nie anglojęzyczne korpy dbały o swoją historie po angielsku, kiedyś był konkurs na wiedzę o eve i wszystko sprawdzałem na wiki, między innymi chciałem się dowiedzieć co to cva :D

http://wiki.eveonline.com/en/wiki/Curatores_Veritatis_Alliance_%28Player_alliance%29

problem jest pewnie taki, że trzeba wiedzieć czego szukać.
Jakiś podwórkowych konfliktów pewnie nie ma, ale jeśli chodzi o jakieś ważniejsze wydarzenie to pewnie można znaleźć informację.
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 09, 2013, 22:24:18 wysłana przez HammerSnake »

EmiLLos

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 71
    • Zobacz profil
Cytuj
Goonswarm was founded on 06/07/06 with the intention of causing the game to fail. They have been mostly unsuccessful at this with a few noteworthy exceptions. This corporation/alliance should be banned for their actions and continued ruining of the Eve community/economy. The alliance originally consisted of the sister corporations Goonfleet, GoonWaffe and GoonPlatoon, as well as allied corporations, since CCP had not yet seeded the Sovereignty skill. After the skill was seeded, Remedial, former Alliance Leader, merged GoonWaffe and GoonPlatoon into Goonfleet.

Genialne :D

Doom

  • Wielki Inkwizytor
  • Administrator
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 7 328
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Mandoleran
  • Korporacja: ULF
Jeśli na c0venowym forum nie ma stosownego działu, to jedyne materiały po polsku jakie mi przychodzą do bani możesz znaleźć tutaj w ksod i fw, oraz ewentualnie archiwum. Niestety względnie mały odsetek tematów zawiera konkretne opisy itp rzeczy tego co się działo (takie które są ładnie opisane są autorstwa głównie Yogosa, który od dawna już nie jest mało aktywny w grze a na centrali w zasadzie przestał się udzielać)
Do tego możesz próbować szukać jak pisali wyżej na oficjalnych forach gry / poszczególnych organizacji

W bitwie nie liczy się ten kto ma pierwsze słowo. Liczy się ten kto ma ostatnie.

Asag

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 210
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Wprodukcji
  • Korporacja: WhoKnows
  • Sojusz: JeszczeNieMam
Nie muszą być po polsku.

Danath Riddick

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 60
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Danath Riddick
  • Korporacja: Devion Corporation
  • Sojusz: YARRR and CO
Zobacz to. Może nie jest to obiektywne ale o swoich aliasach opowiadają założyciele bądź gówno dowodzący największych aliansów. Można się dowiedzieć jak to wyglądało z ich strony, trochę z poczuciem humoru

http://www.youtube.com/watch?v=5R5UF8owaTA

wooku

  • Gość
Ja na przykład jestem ciekawy co się stało z BoB. Pamiętam, że jak kiedyś grałem pierwszy raz w EVE (dobre parę lat temu) to był najbardziej liczący się korp.

SokoleOko

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 6 099
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: SokoleOko
  • Korporacja: V0LTA
  • Sojusz: Triumvirate.
Ja na przykład jestem ciekawy co się stało z BoB. Pamiętam, że jak kiedyś grałem pierwszy raz w EVE (dobre parę lat temu) to był najbardziej liczący się korp.

Alians.

Żyli sobie w Delve, aż zdradził ich jeden z dyrektorów, który zdisbandował alians. Odrodzili się jako Kenzoku, ale przegrali wojnę z Goonami. Potem mieli okres odrodzenia z Molle'm jako liderem IT Alliance i znów skończyło się failcascade. Teraz trochę ich korpów tworzyło alians Raiden., który właśnie zakończył działalność.


No sov, no blues, no prisoners taken, no fucks given...

Pol Kent

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 1 101
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Ramani Rydiks
  • Korporacja: NPC corp
  • Sojusz: -
Alians.

Żyli sobie w Delve, aż zdradził ich jeden z dyrektorów, który zdisbandował alians.
Z perspektywy czasu...ciekawe jakby się losy BoBa potoczyły gdyby nie ten disband.  ::)

SokoleOko

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 6 099
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: SokoleOko
  • Korporacja: V0LTA
  • Sojusz: Triumvirate.
Z perspektywy czasu...ciekawe jakby się losy BoBa potoczyły gdyby nie ten disband.  ::)

Biorąc pod uwagę liczbę zmiennych... po prostu niemożliwe do odgadnięcia.

W realu odpowiednikiem Twojego pytania byłoby "jak wyglądałoby życie na Ziemi, gdyby 65 mln lat temu nie jebnął meteoryt i dinozaury nie wyzdychały". Może dziś obaj bylibyśmy pokryci łuskami :P


No sov, no blues, no prisoners taken, no fucks given...

wooku

  • Gość
Skoro rozwiązał alians to czemu nie mógł go założyć na nowo ktoś inny?

Soulscream

  • Ancient Troll
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 2 098
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: nie ma
  • Korporacja: j/w
  • Sojusz: j/w
Historia aliansów i ważnych wydarzeńw w EvE na przestrzeni lat - gdzie szukać?
« Odpowiedź #15 dnia: Czerwiec 11, 2013, 15:05:05 »
Alians.

Żyli sobie w Delve, aż zdradził ich jeden z dyrektorów, który zdisbandował alians. Odrodzili się jako Kenzoku, ale przegrali wojnę z Goonami. Potem mieli okres odrodzenia z Molle'm jako liderem IT Alliance i znów skończyło się failcascade. Teraz trochę ich korpów tworzyło alians Raiden., który właśnie zakończył działalność.

Oj tam od razu zdradził. Wygrało po prostu normalne podejście do gry zamiast beznadziejnie "we are better than you".

Skoro rozwiązał alians to czemu nie mógł go założyć na nowo ktoś inny?

Założył, ale GoonSwarm miał okno 4 tygodni na zajęcie wszystkiego co się dało. Delve MK2 to było właśnie to okno. Pamietam do dzisiaj jak oraliśmy 500 posów na 3 zmiany dreadami. Na stront do tej pory nie mogę patrzeć.

Theronth

  • Krogulec
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 1 236
  • Merkal Aubauch to mój alt
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Theronth Valarax
  • Korporacja: V0LTA
  • Sojusz: Triumvirate.
Oj tam od razu zdradził. Wygrało po prostu normalne podejście do gry zamiast beznadziejnie "we are better than you".
Czekaj, czekaj - to nie jest to co obecnie głosi Mittens i nie to samo co rzucane przez Goonów na lewo i prawo 'pubbies'?

Doom

  • Wielki Inkwizytor
  • Administrator
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 7 328
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Mandoleran
  • Korporacja: ULF
Skoro rozwiązał alians to czemu nie mógł go założyć na nowo ktoś inny?
Primo zdrajac chwilę po rozwiązaniu załozył korporację o tej samej nazwie co wcześniej ally (baza nazw wspólna, więc zablokował nazwę), po drugie dołączył tym korpem do GS
Secundo kasacja ally -> opadnięty sov -> tam gdzie wcześniej były kluczowe do obony chocke pointy (jak np ten który zniszczył ofensywę red swarm federation (tak się nazywała ta koalicja?) stały się dostępne dla każdego bez cynojamerów itp no i inaczej zajmowało się wtedy system w którym był wtdy sov 3 lub 4 a inaczej taki w którym nawet jedynki nie było
tertio - na bob'a i gbc rzuciło się wtedy wszystko co miało kiedyś z nimi na pieńku, nie tylko goony, ale i pandemiki (to wtedy w sumie pokazali się tak naprawdę na poważnie), NC, jakieś ruskie, inne ruskie okazjonalnie podgryzały -A- które walczyło po stronie BoB'a w tamtej wojnie

W bitwie nie liczy się ten kto ma pierwsze słowo. Liczy się ten kto ma ostatnie.

Soulscream

  • Ancient Troll
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 2 098
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: nie ma
  • Korporacja: j/w
  • Sojusz: j/w
Czekaj, czekaj - to nie jest to co obecnie głosi Mittens i nie to samo co rzucane przez Goonów na lewo i prawo 'pubbies'?

Pubbies to tylko określenie wewnętrzne jako nie goon. I nie, nie jest to samo. Różnica kulturowa nie znaczy, że my się uważaliśmy za lepszych w tą grę. Zawsze mówiliśmy, że jesteśmy do dupy. To, że przejeło to 3/4 eve to już nie nasz problem.

Primo zdrajac chwilę po rozwiązaniu załozył korporację o tej samej nazwie co wcześniej ally (baza nazw wspólna, więc zablokował nazwę), po drugie dołączył tym korpem do GS

Korporacje założył Darius Johnson i dąłaczył do GoonSwarm.