Autor Wątek: Sygnatury  (Przeczytany 4676 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Dinozauriusz II Urwiryj

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 192
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: DINOZAURIUSZ II Urwiryj
Sygnatury
« dnia: Czerwiec 01, 2013, 13:17:47 »
Mam pytanko ze skanowania - idzie jakoś po numerze sygnatury (np. JLX-473) ocenić czy to WH, DED czy inny gravimetric, czy trzeba to po prostu wyskanować do tych 25% (czy ile tam jest potrzebne...) i nie ma innej metody?
Ostatnio wpadłem do C5 i zmarnowałem 2h na wyskanowanie 15 grav'ów, 3 WH, i 8 Radarów... a szukałem DED'ów :(

Azradiel

  • Gość
Odp: Sygnatury
« Odpowiedź #1 dnia: Czerwiec 01, 2013, 13:28:57 »
Niestety z tego co wiem nie da się, ale nie martw się po 4 czerwca będzie lepiej.

Dinozauriusz II Urwiryj

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 192
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: DINOZAURIUSZ II Urwiryj
Odp: Sygnatury
« Odpowiedź #2 dnia: Czerwiec 01, 2013, 13:30:15 »
A co Odyssey przewiduje w tym zakresie??

[CHUJI] Fairfax Narmolaya

  • ZLY CHUJI
  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 95
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Fairfax Narmolaya
  • Korporacja: EVIL ONES
  • Sojusz: Brothers in Arms Alliance
Odp: Sygnatury
« Odpowiedź #3 dnia: Czerwiec 01, 2013, 13:41:01 »
Mam pytanko ze skanowania - idzie jakoś po numerze sygnatury (np. JLX-473) ocenić czy to WH, DED czy inny gravimetric, czy trzeba to po prostu wyskanować do tych 25% (czy ile tam jest potrzebne...) i nie ma innej metody?
Ostatnio wpadłem do C5 i zmarnowałem 2h na wyskanowanie 15 grav'ów, 3 WH, i 8 Radarów... a szukałem DED'ów :(

W wormholach nie ma DEDow, jedyne co tam mogles znalezc to magneto i radar z bojowych sitow. oraz 100% anomalki :P reszta to gravi, ladary lub WH


JLX-473 - po tym nie da sie poznac co to za sygnatura. jedyna wspolna zaleznosc, ze w systemie wszystkie sygnatury po DT beda mialy podobne 2 ostatnie literki z pierwszego czlona id, np:

JLX-473
BLX-987
YLX-679

sa male wyjatki, zdarzaja sie tez sygnatury z kolejna lub przednia literka alfabetu:

JLX-473
BLX-987
YLX-679
CMX-432
SMX-776
AKX-897
ZKX-624

Patrzac na skan widzisz ze sa to sygnatury byly w WH przed DT. Teraz jesli pojawi sie np BBO-717 - to wiesz ze prawdopodbnie otworzyl sie nowy wh, albo pojawiala sie jakas nowa syga poprstu :P I jak masz przesiany system  to wiesz czego szukasz :P

PS - 5tki skanuje sie ze skillami ze skanowania 4+ i z doswiadczeniem ze skanowania w wh (DEDy np fail :P )

Dinozauriusz II Urwiryj

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 192
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: DINOZAURIUSZ II Urwiryj
Odp: Sygnatury
« Odpowiedź #4 dnia: Czerwiec 01, 2013, 13:43:12 »
W wormholach nie ma DEDow

Teraz mi to mówisz...?

SokoleOko

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 6 099
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: SokoleOko
  • Korporacja: V0LTA
  • Sojusz: Triumvirate.
Odp: Sygnatury
« Odpowiedź #5 dnia: Czerwiec 01, 2013, 13:45:16 »
A co Odyssey przewiduje w tym zakresie??

Po pierwsze, gravi (dość często występujące) nie będą zaśmiecać skanu, bo zostaną zwykłymi anomalkami. Pozostałe site'y łatwiej da się odsiać szukając WH.


No sov, no blues, no prisoners taken, no fucks given...

Doom

  • Wielki Inkwizytor
  • Administrator
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 7 328
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Mandoleran
  • Korporacja: ULF
Odp: Sygnatury
« Odpowiedź #6 dnia: Czerwiec 01, 2013, 14:03:54 »
Z moich doświadczeń spora cześć ladarów i gravików w wh odkrywa swoją prawdziwą torzsamość kiedy walniesz je sondą ustawioną na 4 au.
Ja skanowałem wh głównie poszukując drugiego wyjścia z nich i zwykle było tak
- sonda na maks zasięgu albo ich grupa aby objąć cały system
- potem po sondzie w miare możliwości wycentrowanej na znalezionych sygnaturach nie będących zwykłymi anomaliami
- zazwyczaj po takim potraktowaniu wikesza czesc ladarów i gravi była dodana do ignorowanych sygnatur.
Zasada nie dotyczy tych potencjalnie najcenniejszych one zazwyczaj potrzebowały pełnego krzyżyka sond na sobie żeby zadziałała triangulacja, a czasem zejścia do 2au zasięgu zanim się pokazały.
Skanowałem przy skilach 4/5 z sisterkowym wyrzutnikiem i rss probami (tak wiem że ekstrawagancja ale kurzyły się w magazynie więc postanowiłęm ich użyć

W bitwie nie liczy się ten kto ma pierwsze słowo. Liczy się ten kto ma ostatnie.

Pol Kent

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 1 101
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Ramani Rydiks
  • Korporacja: NPC corp
  • Sojusz: -
Odp: Sygnatury
« Odpowiedź #7 dnia: Czerwiec 01, 2013, 14:56:11 »
Skanowałem przy skilach 4/5 z sisterkowym wyrzutnikiem i rss probami (tak wiem że ekstrawagancja (...)
Nie ekstrawagancja Doom, snobizm.  ;D

deckard

  • Gość
Odp: Sygnatury
« Odpowiedź #8 dnia: Czerwiec 01, 2013, 16:34:42 »
Deep Space Probe pokazują odrazu czym jest skanowana syga - tyle że o ile pamiętam po pachu zostaną zlikwidowane.
http://swiftandbitter.com/eve/dsp/index.html
http://swiftandbitter.com/eve/dsp/highsec.html
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 01, 2013, 16:42:11 wysłana przez deckard »

K4rl

  • Gość
Odp: Sygnatury
« Odpowiedź #9 dnia: Czerwiec 01, 2013, 19:23:00 »
Metoda DSP sprawdza się i przy normalnych probach.

deckard

  • Gość
Odp: Sygnatury
« Odpowiedź #10 dnia: Czerwiec 01, 2013, 23:45:24 »
Szczerze? Wole doskanować na 25% :) szybciej i nie muszę kombinować nic liczyć czy pamiętać:) kwestia wprawy i skili - wiadomo.