Autor Wątek: T-3...  (Przeczytany 3539 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Dinozauriusz II Urwiryj

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 192
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: DINOZAURIUSZ II Urwiryj
T-3...
« dnia: Maj 31, 2013, 10:51:44 »
Od jakiegoś czasu usiłuję ustalić na czym polega zajebistość "te trójek" i niestety koniec końców muszę poprosić bardziej doświadczonych kolegów o pomoc :P
Rozumiem, że jest dowolność konfiguracji, ale czy to wszystko? Bo jeśli tak to taniej i lepiej chyba latać Drake'iem, ale wnioskuję, że tak nie jest, więc powiedzcie mi proszę dlaczego lepiej latać Tengu niż BCkami, które są chyba kilkukrotnie tańsze (nie wiem ile dokładnie kosztuje Tengu z fitem, ale sam hull jest 3x droższy niż Ferox czy Drake a do tego moduły i reszta fitu.

Druga część pytania: jakimi skillami powinien się cechować pilot Tengu? Oczywiście rozumiem, że Strategic cruisers i moduły na V (jest sens latać mając wszystko na IV?), ale poza tym?
« Ostatnia zmiana: Maj 31, 2013, 11:07:40 wysłana przez Dinozauriusz II Urwiryj »

SokoleOko

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 6 099
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: SokoleOko
  • Korporacja: V0LTA
  • Sojusz: Triumvirate.
Odp: T-3...
« Odpowiedź #1 dnia: Maj 31, 2013, 11:22:09 »
Klucz do T3 leży w tym, że każdy subsystem ma swoje bonusy, zwykle po dwa na suba. To oznacza, że masz hull z 10 bonusami, zamiast dwoma (shipy T1) czy czterema (shipy T2).

Tengu ma o wiele lepszy tank od Dreja, zasuwa na AB tylko ciut wolniej niż Drej na MWD będąc przy tym cap stable i bije z rakiet tylko dwa razy mocniej na większy zasięg.

Co do skilli - strat cruisera możesz mieć nawet na III (to daje tylko bonus do overheata, zaryzykowałbym stwierdzenie że przy PvE jest to średnioistotne), Offensive i Defensive suby musisz mieć wyskillowane na V. Pozostałe - tyle, ile Ci jest potrzebne do zamknięcia się fitu (np. bonusy do powergrida) czy parametrów.

Skille do subsystemów są rank 1, więc robi się je po 5-6 dni na V. Nie warto ciągnać na siłę wszystkich na V, jeśli nie ma takiej potrzeby, bo tylko więcej stracisz SP jak wdupisz shipa.

Reszta skilli - to samo co do dreja. 



No sov, no blues, no prisoners taken, no fucks given...

Azotox

  • F1
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 59
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Azotox
  • Korporacja: Dreddit
  • Sojusz: Test Alliance Please Ignore
Odp: T-3...
« Odpowiedź #2 dnia: Maj 31, 2013, 23:39:49 »
Drobną zaletą Strategic Cruiserów w PVP jest też mniejsza sygnatura od Battlecruiserów.

Dinozauriusz II Urwiryj

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 192
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: DINOZAURIUSZ II Urwiryj
Odp: T-3...
« Odpowiedź #3 dnia: Czerwiec 01, 2013, 21:04:35 »
nie ma takiej potrzeby, bo tylko więcej stracisz SP jak wdupisz shipa.

Yyyyy... a co ma wdupianie shipa samo w sobie do straty SP??

Goomich

  • Gość
Odp: T-3...
« Odpowiedź #4 dnia: Czerwiec 01, 2013, 21:11:42 »
Jak ci spadnie T3, to tracisz skille.

Doom

  • Wielki Inkwizytor
  • Administrator
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 7 328
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Mandoleran
  • Korporacja: ULF
Odp: T-3...
« Odpowiedź #5 dnia: Czerwiec 01, 2013, 21:47:41 »
Konkretnie losowo wybrany z tych co masz na najlepszym poziomie. Dotyczy to Skilli od subów danego t3
Np jak masz ofensiv na 5 a reszte na 4 to tracisz pół poziomu ofensywnego (w skilach wygląda jakbyś wstrzymał skilowanie w drodze z 4 do 5 w połowie czasu), jak masz ofensywny i np defensywny na 5 to jak coś Cie wyjmie z shipa jest losowane czy stracisz ofensywa czy defensywa
Taki urok t3, nie ma to nic wspólnego z klonem itp. Skile do t3 są nisko mnożnikowe więc w skrajnej sytuacji kiedy padnie t3 i jajo z nim razem w dodatku z nieaktualnym klonem to poza tym od t3 stracisz jeszcze jakiś który zaboli Cię sporo bardziej

W bitwie nie liczy się ten kto ma pierwsze słowo. Liczy się ten kto ma ostatnie.

SokoleOko

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 6 099
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: SokoleOko
  • Korporacja: V0LTA
  • Sojusz: Triumvirate.
Odp: T-3...
« Odpowiedź #6 dnia: Czerwiec 01, 2013, 21:55:00 »
Konkretnie losowo wybrany z tych co masz na najlepszym poziomie. Dotyczy to Skilli od subów danego t3
Np jak masz ofensiv na 5 a reszte na 4 to tracisz pół poziomu ofensywnego (w skilach wygląda jakbyś wstrzymał skilowanie w drodze z 4 do 5 w połowie czasu), jak masz ofensywny i np defensywny na 5 to jak coś Cie wyjmie z shipa jest losowane czy stracisz ofensywa czy defensywa
Taki urok t3, nie ma to nic wspólnego z klonem itp. Skile do t3 są nisko mnożnikowe więc w skrajnej sytuacji kiedy padnie t3 i jajo z nim razem w dodatku z nieaktualnym klonem to poza tym od t3 stracisz jeszcze jakiś który zaboli Cię sporo bardziej

Doom, co Ty palisz, chłopie? Ostatnio niestety bredzisz :(

Prawidłowa odpowiedź brzmi - jak spadasz w T3, to tracisz jeden poziom losowego skilla do subsystemu. Dlatego napisałem wyżej, że poza offensive i defensive skillować tyle ile potrzeba, bo jak masz 4 suby na V, a 1 na IV, to masz 20% szansy, że "urwie" Ci akurat ten na IV i będziesz musiał podbić z III na IV (dzień), a nie z IV na V (4 dni). 


No sov, no blues, no prisoners taken, no fucks given...

Doom

  • Wielki Inkwizytor
  • Administrator
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 7 328
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Mandoleran
  • Korporacja: ULF
Odp: T-3...
« Odpowiedź #7 dnia: Czerwiec 01, 2013, 21:59:42 »
W sumie... ja tam zawsze latam w t3 ze skilkami na all 5, a spadłem tylko raz...

W bitwie nie liczy się ten kto ma pierwsze słowo. Liczy się ten kto ma ostatnie.

SokoleOko

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 6 099
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: SokoleOko
  • Korporacja: V0LTA
  • Sojusz: Triumvirate.
Odp: T-3...
« Odpowiedź #8 dnia: Czerwiec 01, 2013, 22:20:40 »
W sumie... ja tam zawsze latam w t3 ze skilkami na all 5, a spadłem tylko raz...

Na PvE tak można, bo raczej się nie spadnie (mi udało się raz wdupić Tengu na misji), ale na PvP to jednak warto gospodarować skillami (na PvP spadło mi już 14 T3).


No sov, no blues, no prisoners taken, no fucks given...

Doom

  • Wielki Inkwizytor
  • Administrator
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 7 328
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Mandoleran
  • Korporacja: ULF
Odp: T-3...
« Odpowiedź #9 dnia: Czerwiec 01, 2013, 22:56:12 »
Na pve da się, ale musi być że tak powiem pomoc z zewnątrz (albo lol fit), np szef który kseruje coś łażąc wokoło ksera i nadepnie na przycisk listwy zasilającej do której podpięty jest router, modem i pare innych rzeczy...

W bitwie nie liczy się ten kto ma pierwsze słowo. Liczy się ten kto ma ostatnie.

Zgudi

  • banned
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 935
    • Zobacz profil
Odp: T-3...
« Odpowiedź #10 dnia: Czerwiec 01, 2013, 23:33:31 »
Na pve da się, ale musi być że tak powiem pomoc z zewnątrz (albo lol fit), np szef który kseruje coś łażąc wokoło ksera i nadepnie na przycisk listwy zasilającej do której podpięty jest router, modem i pare innych rzeczy...
Nie wyobrażam sobie: Szef stoi obok i kseruje, a muzyczkę z radia mu zagłusza: "Mandoleran jest primary, dawać dawać panowie focus fire!!... ruchy!  Już schodzi... rozkładać jamy po równo na logistyki..."

Doom

  • Wielki Inkwizytor
  • Administrator
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 7 328
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Mandoleran
  • Korporacja: ULF
Odp: T-3...
« Odpowiedź #11 dnia: Czerwiec 01, 2013, 23:56:25 »
To pve było, w pracy wolałem grać bez głosu w grze za to z lecącym na odtwarzaczu metalem żeby mi nie otwierali drzwi do pokoju bez potrzeby :P

W bitwie nie liczy się ten kto ma pierwsze słowo. Liczy się ten kto ma ostatnie.