Autor Wątek: POS w High - potrzebna porada.  (Przeczytany 8133 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Asag

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 210
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Wprodukcji
  • Korporacja: WhoKnows
  • Sojusz: JeszczeNieMam
POS w High - potrzebna porada.
« dnia: Kwiecień 27, 2013, 22:22:38 »
Ok, doszedłem do momentu w którym mam dość wkładania BPO w kolejki 30dni+ aby móc cokolwiek przy nich podłubać. Corpowe POSy również nie wchodzą w grę gdyż produkcją zajmuje się mój alt w jednoosobowym alt corpie.

Dlatego po długim okresie użerania się z kolejkami postanowiłem postawić swojego POSa w high który ma służyć do badań nad BPO/produkcji.

I tu jest problem bo nie mam zielonego pojęcia co wybrać. Każda z 4 (Amarr/Caldari itp) wież ma różne CPU/Grid i bonusy i nie wiem która najlepiej by pasowała do wspomnianych wyżej zastosowań. Do tego jakie moduły to mus w POSach nastawionych na research/produkcję? Czy small tower wystarczy? I czy jest jakaś różnica czy postawię POSa w 0,5 czy 0,8 np (oczywiście na 0,5 wystarczy stand na 5 ale mi chodzi czy oprócz wymagań standu są jakieś plusy/minusy stawiania posa w niższym/wyższym ss)?


I na zakończenie czy jest jakiś szybszy sposób na wklepanie standu na 5 niż robienie storyline co 16 misji? Słyszałem coś o przyjmowaniu charów z wysokim standem bo ponoć po iluś dniach wpływa to na corpowy stand ale nie wiem czy to prawda i o co dokładnie chodzi.

Phobeus

  • Gość
Odp: POS w High - potrzebna porada.
« Odpowiedź #1 dnia: Kwiecień 27, 2013, 23:16:22 »
Poradzę tak: pos definitywnie caldari, na small pos wsadzisz bodajże 3 laby (tyle w pełni wystarczy na 1 chara) i chyba zostanie jeszcze troche powergrida, zeby wstawić small/medium działka na straszaka (pos w hiseku bez jakiejkolwiek obrony potrafi kusić)

nie ma znaczenia czy stawiasz posa w .5 czy .7

Ktoś, kto ma odpowiednio wysokiego standa do frakcji może postawić Ci posa po tygodniu spędzonym w Twoim corpie, po czym wyjść z corpa. Tyle że jeżeli będziesz musiał złożyć szpilkę z powodu np. wardeca, to nie będziesz mógł jej wbić spowrotem (bo stand do frakcji spadnie bez gościa z wysokim standem w corpie)

co do reszty pytań nie mam wystarczających wiadomości, ale jesli chodzi o podniesienie faction standa, to poczytaj sobie jeszcze o COSMOS agents
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 27, 2013, 23:29:04 wysłana przez Phobeus »

Nosum Hseebnrido

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 128
    • Zobacz profil
Odp: POS w High - potrzebna porada.
« Odpowiedź #2 dnia: Kwiecień 27, 2013, 23:27:41 »
Ok, doszedłem do momentu w którym mam dość wkładania BPO w kolejki 30dni+ aby móc cokolwiek przy nich podłubać. Corpowe POSy również nie wchodzą w grę gdyż produkcją zajmuje się mój alt w jednoosobowym alt corpie.

Dlatego po długim okresie użerania się z kolejkami postanowiłem postawić swojego POSa w high który ma służyć do badań nad BPO/produkcji.

I tu jest problem bo nie mam zielonego pojęcia co wybrać. Każda z 4 (Amarr/Caldari itp) wież ma różne CPU/Grid i bonusy i nie wiem która najlepiej by pasowała do wspomnianych wyżej zastosowań. Do tego jakie moduły to mus w POSach nastawionych na research/produkcję? Czy small tower wystarczy? I czy jest jakaś różnica czy postawię POSa w 0,5 czy 0,8 np (oczywiście na 0,5 wystarczy stand na 5 ale mi chodzi czy oprócz wymagań standu są jakieś plusy/minusy stawiania posa w niższym/wyższym ss)?


I na zakończenie czy jest jakiś szybszy sposób na wklepanie standu na 5 niż robienie storyline co 16 misji? Słyszałem coś o przyjmowaniu charów z wysokim standem bo ponoć po iluś dniach wpływa to na corpowy stand ale nie wiem czy to prawda i o co dokładnie chodzi.
Około półtora roku temu byłem bliski postawienia własnego POSa w Khanid, niestety moja corporacja wybierała się wtedy do MM milicji i jak tylko pomyślałem jak by to wyglądało logistyczne to zrezygnowałem na jakiś czas. Co niestety okazało się błędem, POS w h-sec to dobra inwestycja i w dodatku interesująca(te godziny spędzone przy excelu  ::)).
Miałem gdzieś nawet gotowy setup POSa, który chciałem postawić, ale szlag go trafił. Zdobyłem go skacząc po moonach i zpisując to co ludzie mieli na swoich POSach.
 Do najważniejsze przy wyborze odpowiedniej rasy jest to ile dany POS ma CPU/PG i jakie wymagania mają Laboratoria, które chcesz na niego wcisnąć. Nie kieruj się bonusami do działek, bo one przydadzą się dopiero jeśli ktoś wypowie Ci wojne(z zamiarem rozwalenia POSa). Z POSami najfajniejsze jest to że możesz mieć na nich zanchorowany setup pod obrone(działka, weby, pkt itd.) oraz taki pod produkcje(Mobile Laboratory, Ammunition Assembly Array - jeśli planujesz produkowac paliwo na miejscu) i w miare potrzeb offlinować jeden i onlinować drugi.
 POSy w h-secu można stawiać w sys. 0.5, 0.6 lub 0.7 i do tego Twoj corp musi mieć standing do danej frakcji na poziomie przynajmniej 5.0(jak masz 7.0 to mozesz postawic w 0.7). To którą frakcje wybierzesz zalezy wyłącznie od tego która jest dla Ciebie wygodniesza tzn. koło którego HUB'a chcesz się znależć. Standingu nie musisz nabijać, możesz kupić corporacje ze standingiem za 150-200kk lub wynająć gościa, który wejdzie do Twojej corpacji na 7 dni i swoją obecnością odświerzy Twoje corpowe standingi(z tym że w corpie może być tylko on, to kosztuje troche więcej i jest płatne w dwóch częściach, naszczęście zawsze możesz poprosić o trzecią stronę). Możesz też kupić corp'a wraz z już postawioną szpilą w regionie który chcesz z zafitowanymi modami(jakie chcesz). Istnieje też opcja zamówienia POS'a u sprzedawcy na wybranym przez Ciebie moonie(wlacznie z zajetymi moonami). Opcji jest masa :) Czasami trafiają się okazje na rynku kupna POSa zaledwie 3-5j od Jita ale ich cena zazwyczaj jest ustalana przez aukcje i sięga 3-4b. 

Asag

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 210
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Wprodukcji
  • Korporacja: WhoKnows
  • Sojusz: JeszczeNieMam
Odp: POS w High - potrzebna porada.
« Odpowiedź #3 dnia: Kwiecień 27, 2013, 23:30:50 »
Poradzę tak: pos definitywnie caldari, na small pos wsadzisz bodajże 3 laby (tyle w pełni wystarczy na 1 chara) i chyba zostanie jeszcze troche powergrida, zeby wstawić small/medium działka na straszaka (pos w hiseku bez jakiejkolwiek obrony potrafi kusić)

nie ma znaczenia czy stawiasz posa w .5 czy .7


Dlaczego akurat caldarii?

Czytałem opisy:

Cytuj
Caldari Control Towers are very CPU biased and have the least amount of Powergrid amongst the 4 tower types. They get bonuses to Missile batteries and ECM batteries. Since both of these weapon types rely on CPU, this makes the tower unsuitable for 0.0 life. I’ll go into detail later (defending against sieges), but when a tower gets put into reinforced, anything using CPU gets put offline. Thus, all your defenses would fall offline, leaving your POS totally helpless should it go into reinforced. Caldari Towers are best used never.

Nie wiem na ile to info prawdziwe jest, pochodzenie cytatu:

http://www.eve-tribune.com/index.php?no=2_1&page=6

Phobeus

  • Gość
Odp: POS w High - potrzebna porada.
« Odpowiedź #4 dnia: Kwiecień 27, 2013, 23:32:21 »
posy caldari mają najwięcej CPU, którego wymagają laboratoria. Dzięki temu na small caldari pos wsadzisz aż 3 laby, a mając małego posa oszczędzisz najwięcej na paliwie. Na obrone wstawiasz same blastery/hybrydy/lasery/projectile, które pobierają wyłącznie PG
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 27, 2013, 23:52:43 wysłana przez Phobeus »

observer

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 115
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Kesmond
  • Korporacja: Shocky Industries
  • Sojusz: A4
Odp: POS w High - potrzebna porada.
« Odpowiedź #5 dnia: Kwiecień 27, 2013, 23:37:29 »
Wymagany jest standing liczony bez skili, jak już się trochę go ma, to można porobić misje typu cosmos, ale to też zajmie sporo czasu. Trochę można podbić wykonując misje dla agentów zbierających pirackie tagi. To da się zrobić tylko raz dla postaci, niektóre tagi są dość drogie.
Najszybszy sposób to przyjąć kogoś z wysokim standingiem do corpa, ale jeśli to będzie tylko 1 postać a sam masz kiepski standing, to musisz opuścić corp na tydzień, bo standing corpa liczony po 7 dniach od przyjęcia będzie średnią standingu obu osób. Warto jednak mieć samemu wysoki standing, bo w razie wojny można szpilkę zwinąć, a zaraz po skończeniu wojny postawić z powrotem.
POS w hi to właściwie tylko same laby z xero i ME, do produkcji jest dość slotów na stacjach, jak laby to na szpilke caldari wchodzą 3, ma najwięcej cpu, amarr ma sporo pg, zmieszczą się 2 laby + jakaś obrona, gallente i matarów nie testowałem.
http://eve.1019.net/pos/ -  IGB POS Planner - tutaj można sobie poskładać sobie różne kofiguracje
O POS-a trzeba oczywiście dbać, ja nie doglądałem, paliwko się skończyło i jakieś dowcipnisie przerobiły go fajerwerki. Oprócz tankowania trzeba dbać o to żeby laby na POSie miały zajęcie, bo utrzymanie kosztuje i to wcale nie mało - paliwko około 90kk/mc + corp HQ na stacji w systemie w którym stoi POS kilka - kilkunastu kk jeśli to blisko jakiejś stolicy.
Drugi raz POS-a w hi chyba nie będę sam stawiał, w miesiąc narobiłem tyle kopii, ze minie z pół roku zanim to wszystko wyinwentuje i wyprodukuje, bo czasu za dużo nie mam.
Lepiej chyba dać tego alta do jakiegoś małego industrialnego corpa, będzie sporo łatwiej i wygodniej.

Phobeus

  • Gość
Odp: POS w High - potrzebna porada.
« Odpowiedź #6 dnia: Kwiecień 28, 2013, 00:02:47 »
W sumie taraz jak sprawdziłem na szybko to na gallente small tower wsadzisz 3 laby, 1 hangar i zostanie jeszcze PG na kilka działek, przy czym wieża daje bonus do hybryd :)

Goomich

  • Gość
Odp: POS w High - potrzebna porada.
« Odpowiedź #7 dnia: Kwiecień 28, 2013, 00:03:51 »
W haju nie trzeba mieć onlajnowanych działek.

Asag

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 210
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Wprodukcji
  • Korporacja: WhoKnows
  • Sojusz: JeszczeNieMam
Odp: POS w High - potrzebna porada.
« Odpowiedź #8 dnia: Kwiecień 28, 2013, 00:04:35 »
Być może byłoby łatwiej ale posiadanie własnego posa łechce moje zapędy RP (jakkolwiek dziwnie to brzmi).

Co do labów, zwykłe czy advanced?

marcoos

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 630
    • Zobacz profil
Odp: POS w High - potrzebna porada.
« Odpowiedź #9 dnia: Kwiecień 28, 2013, 00:17:44 »
Co do labów, zwykłe czy advanced?

To i to - możesz przykładowo, zrobić sobie jednego advanced (coby mieć więcej oczek do kopii) i dwa zwykłe...
A co do standa, to oprócz misji cosmos (czyli w skrócie zbieranie odpowiednich tagów) i misji, jest jeszcze tutorial :) przy robieniu każdego agenta (masz ich 5ciu) na końcu dostajesz misje story line, która z tego co pamiętam daje średnio po 1.8% (więc nieźle) - Tych tutoriali możesz zrobić dla każdej bloodline - czyli w sumie możesz w krótkim czasie mieć 5x3 po 1.8%
Bermuda Syndrome [BAS-3]

Asag

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 210
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Wprodukcji
  • Korporacja: WhoKnows
  • Sojusz: JeszczeNieMam
Odp: POS w High - potrzebna porada.
« Odpowiedź #10 dnia: Kwiecień 28, 2013, 00:43:37 »
Hmm, problem w tym że moja postać to amarr i wtedy chyba nie zrobię tutków dla caldari?

Platfusek

  • Gość
Odp: POS w High - potrzebna porada.
« Odpowiedź #11 dnia: Kwiecień 28, 2013, 01:31:06 »
Jezeli bedziesz mial małego/średniego posa z samymi labami i bez obrony albo wyłączoną obroną to licz sie z wojnami (tym bardziej jeżeli postawisz ją na paro osobową korporację która wygląda na mało aktywną tzn nie ma kili na kb).

Goomich

  • Gość
Odp: POS w High - potrzebna porada.
« Odpowiedź #12 dnia: Kwiecień 28, 2013, 02:22:23 »
Jezeli bedziesz mial małego/średniego posa z samymi labami i bez obrony albo wyłączoną obroną to licz sie z wojnami (tym bardziej jeżeli postawisz ją na paro osobową korporację która wygląda na mało aktywną tzn nie ma kili na kb).

Miałem przez jakieś półtora roku tylko jedną wojnę, zwinąłem laby, zaonlinowałem działa, tamci się ani razu nie pojawili.

observer

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 115
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Kesmond
  • Korporacja: Shocky Industries
  • Sojusz: A4
Odp: POS w High - potrzebna porada.
« Odpowiedź #13 dnia: Kwiecień 28, 2013, 08:23:05 »
Jak byś chciał koniecznie wbijać samodzielnie standing, to jest jeszcze opcja zapisania się do milicji, moją postacią którą założyłem corp latałem jakiś czas temu (przed wprowadzeniem orbitowania plexów) na misje FW dla caldari. Dużo nie latałem a standing szedł bardzo szybko w górę dla obu sojuszników (caldari więcej, amarr trochę mniej).
Szpilka gallente posawiona w rejonie amarr jest mało popularna i przez to ma tę wadę, że w przypadku samodzielnej produkcji paliwa trzeba się nalatać po 1 izotop typowy dla gallente, na markecie jest go mało i drogi, a gotowe paliwo też jest trochę droższe niż amarr i caldari.
Możesz obniżyć koszty posa produkując paliwo samemu, komponenty z lodu kupisz, a coolant i enriched uranium wyprodukujesz na planetach, są na tyle drogie, że warto poświęcić te paręnaście minut na ich produkcję.

Asag

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 210
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Wprodukcji
  • Korporacja: WhoKnows
  • Sojusz: JeszczeNieMam
Odp: POS w High - potrzebna porada.
« Odpowiedź #14 dnia: Kwiecień 28, 2013, 11:22:26 »
A co potrzebuję aby to paliwo samemu zrobić?

Doom

  • Wielki Inkwizytor
  • Administrator
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 7 328
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Mandoleran
  • Korporacja: ULF
Odp: POS w High - potrzebna porada.
« Odpowiedź #15 dnia: Kwiecień 28, 2013, 11:25:38 »
Koparkę do lodu, lodowiska w którym występują isotopy używane przez daną rasę i inwestycji SP w planetary interaction
Bardzo przydatna jest też bezstratna rafinacja lodu (w chuj skilowania + stand do właściciela  stacji w której masz odpowiednią mielarkę, czyli na szczęście korpa, nie frakcji  na prawie 7.0)

Edit
Tu masz szablon dzięki któremu ustalisz lakich planet potrzebujesz aby uzyskać te elementy paliwa które chcesz montować (najeżdżasz na produkt lub na planetę danego typu i dostajesz podświetlenia różnych rzeczy)
http://picommodityrelations.comyr.com/pi.html

PS
Nie wiem czemu ale Twój avatera ściąga mój kursor w okolice guzika "ban"

W bitwie nie liczy się ten kto ma pierwsze słowo. Liczy się ten kto ma ostatnie.

Asag

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 210
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Wprodukcji
  • Korporacja: WhoKnows
  • Sojusz: JeszczeNieMam
Odp: POS w High - potrzebna porada.
« Odpowiedź #16 dnia: Kwiecień 28, 2013, 11:50:38 »
Koparkę do lodu, lodowiska w którym występują isotopy używane przez daną rasę i inwestycji SP w planetary interaction
Bardzo przydatna jest też bezstratna rafinacja lodu (w chuj skilowania + stand do właściciela  stacji w której masz odpowiednią mielarkę, czyli na szczęście korpa, nie frakcji  na prawie 7.0)

PS
Nie wiem czemu ale Twój avatera ściąga mój kursor w okolice guzika "ban"

Akurat skille mam bo to alt produkcyjny z mining afk retriverem, jedynie standy pasuje mi wbić tylko na razie rozglądam się za nową siedzibą żeby mieć posa i office w jednym systemie.

PS: Co do avatara, za świtaśny?  :'(


EDIT:
Ma znaczenie jaki moon wybiorę?
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 28, 2013, 12:38:28 wysłana przez Asag »

Goomich

  • Gość
Odp: POS w High - potrzebna porada.
« Odpowiedź #17 dnia: Kwiecień 28, 2013, 12:49:57 »
na razie rozglądam się za nową siedzibą żeby mieć posa i office w jednym systemie.

To jedyny prawidłowy sposób na POSa do badań.
Rozgląda się za miejscem, żeby POS był naprzeciwko undoka.

Asag

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 210
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Wprodukcji
  • Korporacja: WhoKnows
  • Sojusz: JeszczeNieMam
Odp: POS w High - potrzebna porada.
« Odpowiedź #18 dnia: Kwiecień 28, 2013, 14:46:02 »
Co do paliwa bardziej się opłaca fuel block kupować niż każdy rodzaj osobno?

Doom

  • Wielki Inkwizytor
  • Administrator
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 7 328
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Mandoleran
  • Korporacja: ULF
Odp: POS w High - potrzebna porada.
« Odpowiedź #19 dnia: Kwiecień 28, 2013, 14:52:14 »
EEEE?
Fuel block + starbase chartery to teraz jedyne paliwo do posów. Fuel bloki robisz przez wrzucenie do fabryki dotychczasowych składników paliwa + bpo / bpc na nie oczywiście

W bitwie nie liczy się ten kto ma pierwsze słowo. Liczy się ten kto ma ostatnie.

SokoleOko

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 6 099
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: SokoleOko
  • Korporacja: V0LTA
  • Sojusz: Triumvirate.
Odp: POS w High - potrzebna porada.
« Odpowiedź #20 dnia: Kwiecień 28, 2013, 15:02:24 »
Ok, doszedłem do momentu w którym mam dość wkładania BPO w kolejki 30dni+ aby móc cokolwiek przy nich podłubać. Corpowe POSy również nie wchodzą w grę gdyż produkcją zajmuje się mój alt w jednoosobowym alt corpie.

Dlatego po długim okresie użerania się z kolejkami postanowiłem postawić swojego POSa w high który ma służyć do badań nad BPO/produkcji.

Pod kątem obrabiania BPO - a co powiesz na wolne sloty na stacjach w NPC 0.0? Nie trzeba POS-a, nie trzeba żadnych standów. Wszystko, czego potrzebujesz, to cloaky/nulli T3 do transportu stuffu do i z miejsca pracy.


No sov, no blues, no prisoners taken, no fucks given...

Asag

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 210
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Wprodukcji
  • Korporacja: WhoKnows
  • Sojusz: JeszczeNieMam
Odp: POS w High - potrzebna porada.
« Odpowiedź #21 dnia: Kwiecień 28, 2013, 15:11:36 »
EEEE?
Fuel block + starbase chartery to teraz jedyne paliwo do posów. Fuel bloki robisz przez wrzucenie do fabryki dotychczasowych składników paliwa + bpo / bpc na nie oczywiście

Najwidoczniej poradnik był starszy niż myślałem  ;D

Co do null na razie odpada.

Doom

  • Wielki Inkwizytor
  • Administrator
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 7 328
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Mandoleran
  • Korporacja: ULF
Odp: POS w High - potrzebna porada.
« Odpowiedź #22 dnia: Kwiecień 28, 2013, 15:13:02 »
Sokole może od razu zaproś go do K-Q, czy gdzie tam siedzicie? :P

W bitwie nie liczy się ten kto ma pierwsze słowo. Liczy się ten kto ma ostatnie.

SokoleOko

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 6 099
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: SokoleOko
  • Korporacja: V0LTA
  • Sojusz: Triumvirate.
Odp: POS w High - potrzebna porada.
« Odpowiedź #23 dnia: Kwiecień 28, 2013, 16:28:23 »
Co do null na razie odpada.

Ale czemu? Masz taką samą stację jak w hisecu, tylko bez kolejek. W przypadku Syndicate czy Curse - w promieniu 10j od Empire.

Sokole może od razu zaproś go do K-Q, czy gdzie tam siedzicie? :P

Ja nie trolluję, tylko mówię serio. Jak będzie miał T3 z cloakiem i nullifierem to jest praktycznie nietykalny.


No sov, no blues, no prisoners taken, no fucks given...