Autor Wątek: Zielono mi  (Przeczytany 16193 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Pneumo_pl

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 12
    • Zobacz profil
Zielono mi
« dnia: Kwiecień 19, 2013, 06:53:29 »
Wiem, że pytanie na poziomie noworodka ale kto pyta nie błądzi. Niech mi ktoś wytłumaczy jak mam zaopatrzyć swoja fregatę w amunicję do blasera. Mam tę broń a nie mogę z niej strzelać :) to samo z modułęm górniczym. Dodam, że początkowe wyposażenie straciłem bo mnie zestrzelił pirat (jestem jeszcze 4 dni na trialu, więc może dlatego mam jakieś ograniczenia... hehehe oczywiście oprócz tych umysłowych :)

Coritsikaela Enth

  • WILD5
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 167
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Coritsikaela Enth
  • Korporacja: Call of the Wild
  • Sojusz: C0VEN
Odp: Zielono mi
« Odpowiedź #1 dnia: Kwiecień 19, 2013, 07:03:20 »
Jak jesteś w przestrzeni to klikasz prawym na ikonce modułu broni i od góry w rozwiniętym menu będziesz miał wszystkie rodzaje dostępnych w cargo możliwych amunicji... upewnij się tylko, że skoro to fregata to jest to amunicja mała czyli typu "S" i na pewno do hybryd a nie np do projectili.
Moduły górnicze - Miner 1, Miner 2 czy Civilian Miner nie wymagaja amunicji... ani żadnych ładunków- musisz tylko być w optimal rangu w stosunku do asteroidy która chcesz kopać.

hmm a nie próbujesz czasem używać moduły klikająć po prostu w overview'u bez "zalockowania" targetu? :P 
Polecam tutorial ingame ^^
Gun for hire.

Pneumo_pl

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 12
    • Zobacz profil
Odp: Zielono mi
« Odpowiedź #2 dnia: Kwiecień 19, 2013, 09:50:33 »
Chodzi mi o to, że na początku podczas szkolenia dostałem jakieś tam gadżety, m.in. pakiet antymaterii do działka. Niestety ale jak wyleciałem ze stacji podkusiło mnie by zaatakować pirata i... hehe zmłócił mnie (zwiódł mnie mit o nietylkalności podczas triala). Jako, że miałem wszystko w ładowni statku straciłem to i w nowootrzymanej fregacie mam broń ale nie mam czym z niej strzelać (tak mi się przynajmnie wydaje :) Nie chcę znów kusić losu i sprawdzać w walce czy mój blazer mi odpali-wolę zapytać :) w ładowni statku ani w hangarze na stacji nie mam żadnego pakietu z antymaterią dlatego pytam czego mam szukać w sklepie aby zakupić ten pakiet. Chyba, że jest jakiś inny sposób :)
Proszę o wyjaśnienie jak sanacyjnemu chłopu :)

Gaunt

  • 1337
  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 1 129
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Teh Gaunt
  • Korporacja: V0LTA
  • Sojusz: Verge of Collapse
Odp: Zielono mi
« Odpowiedź #3 dnia: Kwiecień 19, 2013, 09:57:09 »

Moduły górnicze - Miner 1, Miner 2 czy Civilian Miner nie wymagaja amunicji... ani żadnych ładunków- musisz tylko być w optimal rangu w stosunku do asteroidy która chcesz kopać.

[/quote]

prawy na cel, lock target, dopiero później strzelasz ^^
pewpew

Dux

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 1 010
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Bubu Talib
  • Korporacja: V O O D O O
  • Sojusz: KUTANG KLAN.
Odp: Zielono mi
« Odpowiedź #4 dnia: Kwiecień 19, 2013, 10:09:20 »
Działka "bojowe" z "civilian" w nazwie też nie wymagają amunicji :)
Jeden na wszystkich, wszyscy na jednego :P


[BU FU] Karas

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 1 250
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Ann Karas
  • Korporacja: Beach Boys
  • Sojusz: Cartel.
Odp: Zielono mi
« Odpowiedź #5 dnia: Kwiecień 19, 2013, 10:20:02 »
nowo otrzymana fregata, tak zwany noob ship nie wymaga niczego do swojego dzialania. ani miner ani dzialko nie wymaga dodatkowej amunicji. lock and fire. Aaaale. tym i tak niewiel zdzialasz. BTW, jesli zostaly Ci 4 dni do konca, a ty pytasz o pestki do noobshipa. oznacza to ze masz duze braki wiedzy na temat mechaniki gry.
polecam sobie poczytac.
http://wiki.eveonline.com/en/wiki/About_EVE_Online
http://wiki.eveonline.com/en/wiki/Your_first_days_in_space
pomyslec co chcesz tu robic i wybrac sobie jakis poradnik,,,... a moze nawet wszystkie: ]
http://wiki.eveonline.com/en/wiki/Guides

No i UA wellcome to: ]
"mam go w kierunkowym na 1 planecie w 180*"

Centurion

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 274
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: CenturionKac
  • Korporacja: V0LTA
  • Sojusz: Triumvirate.
Odp: Zielono mi
« Odpowiedź #6 dnia: Kwiecień 19, 2013, 10:21:44 »
ja też mam propozycję, skończ z eve, wracaj do wowa... >:D

FITTIpalti

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 547
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: FITTIpalti
  • Korporacja: Beach Boys
Odp: Zielono mi
« Odpowiedź #7 dnia: Kwiecień 19, 2013, 10:30:28 »
Nie przejmuj sie ja na początku ostatnią kasę wydałem na shuttla, miał niebywałe osiągi i wyglądał naprawdę bajerancko. Niebywale się zdziwiłem że tak bajerancki ship nie posiada miejsca na zamontowanie modułków.
I've... seen things you people wouldn't believe... Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched c-beams glitter in the dark near the Tannhäuser Gate. All those... moments... will be lost in time, like tears... in... rain. Time... to die...

walk3r

  • Gość
Odp: Zielono mi
« Odpowiedź #8 dnia: Kwiecień 21, 2013, 14:31:47 »
Witam.
Dołączę się do tematu zielonym pytaniem :)
Co to są Plexy i co się z nimi robi?
Gdzie się sprawdza ilość jumpów, killi, itp w danym systemie?

Goomich

  • Gość
Odp: Zielono mi
« Odpowiedź #9 dnia: Kwiecień 21, 2013, 15:17:51 »
Co to są Plexy i co się z nimi robi?

Plex to takie coś co się pojawia w hangarze jak wgrasz kod GTC do EVE. Można też je kupić na markecie. Jeden plex przedłuża konto o 30 dni.

Jeżeli masz prawdziwe pieniądze, to wymieniasz je na GTC, te na pleksy, a te na Iski.
Jeśli nie masz pieniędzy, a masz czas, to wymieniasz go na ISKi, te na pleksy, a te na więcej czasu.

Gdzie się sprawdza ilość jumpów, killi, itp w danym systemie?

Mapa (chyba jeszcze pod F12), ma odpowiednie filtry.
Poza tym http://evemaps.dotlan.net/

walk3r

  • Gość
Odp: Zielono mi
« Odpowiedź #10 dnia: Kwiecień 21, 2013, 16:12:32 »
Plex to takie coś co się pojawia w hangarze jak wgrasz kod GTC do EVE. Można też je kupić na markecie. Jeden plex przedłuża konto o 30 dni.

Czyli jak ktoś mi piszę, że skanuje plexy, to znaczy że skanuje takie coś co się pojawia w hangarze? :)

Goomich

  • Gość
Odp: Zielono mi
« Odpowiedź #11 dnia: Kwiecień 21, 2013, 16:27:38 »
A nie, te plejsy, to miejsca w przestrzeni, które się skanuje. Z pleksami, które opisałem, nie mają nic wspólnego.

SokoleOko

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 6 099
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: SokoleOko
  • Korporacja: V0LTA
  • Sojusz: Triumvirate.
Odp: Zielono mi
« Odpowiedź #12 dnia: Kwiecień 21, 2013, 16:31:28 »
Czyli jak ktoś mi piszę, że skanuje plexy, to znaczy że skanuje takie coś co się pojawia w hangarze? :)

Plex w przestrzeni = deadspace complex

Plex (30 dni abonamentu) = Pilot Licence Extension (P-L-Ex).


No sov, no blues, no prisoners taken, no fucks given...

walk3r

  • Gość
Odp: Zielono mi
« Odpowiedź #13 dnia: Kwiecień 21, 2013, 16:40:58 »
Plex w przestrzeni = deadspace complex

Plex (30 dni abonamentu) = Pilot Licence Extension (P-L-Ex).

Dobrze, a co to jest deadspace complex ?

Dux

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 1 010
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Bubu Talib
  • Korporacja: V O O D O O
  • Sojusz: KUTANG KLAN.
Odp: Zielono mi
« Odpowiedź #14 dnia: Kwiecień 21, 2013, 17:04:56 »
Dobrze, a co to jest deadspace complex ?

Taka lokacja, którą trzeba sobie wyskanować probami. Masz tam czerwone krzyżyki, które trzeba ustrzelić. Na końcu jest wiekszy czeerwony krzyżyk, lub jakaś struktura tez do ubicia i z tego wypada, a raczej może wypaść (bo nie musi), relatywnie rzadki itemek, za którego często można wziąć spora kasę.
Jeden na wszystkich, wszyscy na jednego :P


walk3r

  • Gość
Odp: Zielono mi
« Odpowiedź #15 dnia: Kwiecień 21, 2013, 22:38:36 »
Taka lokacja, którą trzeba sobie wyskanować probami. Masz tam czerwone krzyżyki, które trzeba ustrzelić. Na końcu jest wiekszy czeerwony krzyżyk, lub jakaś struktura tez do ubicia i z tego wypada, a raczej może wypaść (bo nie musi), relatywnie rzadki itemek, za którego często można wziąć spora kasę.

Czyli to jest po prostu anomalka? Ma ona jakiś specjalną nazwę? Czy może to są wszystkie anomalki w low i null? Jak to znaleźć?

SokoleOko

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 6 099
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: SokoleOko
  • Korporacja: V0LTA
  • Sojusz: Triumvirate.
Odp: Zielono mi
« Odpowiedź #16 dnia: Kwiecień 21, 2013, 23:08:06 »
Czyli to jest po prostu anomalka? Ma ona jakiś specjalną nazwę? Czy może to są wszystkie anomalki w low i null? Jak to znaleźć?

Różnica między anomalką a plexem (deadspace) jest taka, że anomalki skanujesz pokładowym skanerem (tab "system scan", a potem to już "push button, receive bacon" ;), a do plexów potrzebne są core probes.


No sov, no blues, no prisoners taken, no fucks given...

walk3r

  • Gość
Odp: Zielono mi
« Odpowiedź #17 dnia: Kwiecień 23, 2013, 20:25:00 »
Mam pytanie. Co oznacza pomarańczowy kwadracik podpięty do ikony czyjegoś statku na overview?

Doom

  • Wielki Inkwizytor
  • Administrator
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 7 328
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Mandoleran
  • Korporacja: ULF
Odp: Zielono mi
« Odpowiedź #18 dnia: Kwiecień 23, 2013, 20:34:22 »
Że powinieneś opuścić grid zawierający takiego pana. Jeśli system to low lub niżej to powinno się to odbyć ASAP

W bitwie nie liczy się ten kto ma pierwsze słowo. Liczy się ten kto ma ostatnie.

Goomich

  • Gość
Odp: Zielono mi
« Odpowiedź #19 dnia: Kwiecień 23, 2013, 20:39:16 »
Nie, to znaczy, ze zlamal prawo (np. ostrzelal czyjs statek bez sankcjonowanej przez concord prowokacji), jest gdzies miedzy -0,01 a 4,99.

A opuscic grid nalezy w kazdej sytuacji, gdy ktos, komu nie ufasz sie na niego przypaleta (99.999999% populacji Nowego Edenu).

sztosz

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 213
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Bartosz Nowak
  • Korporacja: Agnosto Ethnos
  • Sojusz: Honey Badger Coalition
Odp: Zielono mi
« Odpowiedź #20 dnia: Kwiecień 23, 2013, 20:56:34 »
Przecież to zależy od ustawień overview. Open Overview Settings -> Apperances -> Backgrounds i sobie sprawdź ;)

walk3r

  • Gość
Odp: Zielono mi
« Odpowiedź #21 dnia: Kwiecień 23, 2013, 21:41:42 »
Przecież to zależy od ustawień overview. Open Overview Settings -> Apperances -> Backgrounds i sobie sprawdź ;)

Tylko, że kurde tam te kolorki są dosyć podobne i ciężko powiedzieć czy to był mniej pomarańczowy czy bardziej :)

Isengrim

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 1 650
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Isengrimus
  • Korporacja: Call of the Wild
  • Sojusz: The Minions.
Odp: Zielono mi
« Odpowiedź #22 dnia: Kwiecień 24, 2013, 12:47:31 »
Pomarańczowy to w ogóle jakieś dziwny kolor... A nie jesteś aby w jakiejś milicji przez przypadek (czasem nowi gracze dołączają po tutorialu i giną zdziwieni)?

Jak będziesz miał okazję (np. bezpiecznie zadokujesz ;)) to przyjrzyj się dokładnie na liście postaci na localu jaki symbol ta postać ma przy swoim imieniu. Jeśli jest to czerwona czaszka, to faktycznie lepiej się do tego gościa nie zbliżać (chyba, że jesteś w hi-secu a gość mruga na czerwono - wtedy są szanse, że CONCORD go zabije zanim on zdąży zabić Ciebie). Jeśli jest żółty, to może (nie wiem dokładnie jak to teraz działa) oznaczać albo że ma ujemny security status, albo (jeśli jest żółty i mruga) - że zrobił coś, za co każdy gracz może go zaatakować nawet w hisecu. Tylko z tym trzeba uważać, bo wielu graczy próbuje łapać noobów w ten sposób, że mrugającym na zółto małym statkiem podlatuje do jakichś raciarek, prowokuje agresję i zabija biednego miśka zanim ten zorientuje się, że kiepsko sfitowany Caracal nie zabije fregaty, zanim ta zabije jego. 

Pneumo_pl

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 12
    • Zobacz profil
Odp: Zielono mi
« Odpowiedź #23 dnia: Maj 13, 2013, 09:29:54 »
Kolejna kwestia: czy jest (i jeśłi tak to gdzie) opis gadżetów (szczególnie to, do czego mogą służyć), które można wyciągnąć z wraków. Czasem trafia się na jakieś dziwne elementy mające w opisie, że to coś wartościowego pod warunkiem, że wiesz komu to pokazać na stacji :) i nie wiem, czy sprzedawać, czy trzymać w hangarze :)

Jakub Trokowski

  • Pod-pilot
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 557
  • pr0 jammer
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Jakub Trokowski
  • Korporacja: CCDM
  • Sojusz: Templis CALSF
Odp: Zielono mi
« Odpowiedź #24 dnia: Maj 13, 2013, 10:11:05 »
Po opisie zgaduję że chodzi o, tak zwane, tagi (wyglądają jak nieśmiertelniki). To się przydaje jak chcesz coś kupić od NPCów z LPshopa (za misje dostajesz oprócz ISKów punkty LP - Loyality Points). Niektóre przedmioty dostępne w tym sklepie wymagają - poza ISKami / statkiem / punktami LP / innymi specyficznymi przedmiotami - własnie tych tagów.
Przynajmniej tak było jak ostatnio zaglądałem do LPshopa - jakieś 2 lata temu. ;) Choć nie widziałem w patch notach żeby to było zmieniane.

Pneumo_pl

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 12
    • Zobacz profil
Odp: Zielono mi
« Odpowiedź #25 dnia: Maj 13, 2013, 11:09:27 »
Precyzyjna odpowiedź-wielkie dzięki :) Jeszcze jedno: a gdzie są te LPshopy?  ::)

GlassCutter

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 1 881
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: GlassCutter
  • Korporacja: Zabijaki i Pijaki
Odp: Zielono mi
« Odpowiedź #26 dnia: Maj 13, 2013, 11:14:54 »
Jeszcze jedno: a gdzie są te LPshopy?  ::)

Na stacjach danej korporacji. W panelu stacji jest przycisk: 'LP Shop'.
Keeping points on you noobs!


Bo EVE to szit

SokoleOko

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 6 099
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: SokoleOko
  • Korporacja: V0LTA
  • Sojusz: Triumvirate.
Odp: Zielono mi
« Odpowiedź #27 dnia: Maj 13, 2013, 11:18:56 »
Zwróć uwagę, że jak najedziesz myszą na item/stack w cargo/w hangarze to gra poda Ci jego cenę. To oczywiście szacunek (zdaje się, że średnia z iluś tam dni na markecie dla regionu, w którym się znajdujesz), niemniej pozwala odsiać śmieci od rzeczy wartościowych.


No sov, no blues, no prisoners taken, no fucks given...

Doom

  • Wielki Inkwizytor
  • Administrator
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 7 328
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Mandoleran
  • Korporacja: ULF
Odp: Zielono mi
« Odpowiedź #28 dnia: Maj 13, 2013, 11:34:40 »
Jakub to ex milicjant. U nich się liczy tylko tagi, bo na resztę lootu szkoda miejsca
Jak robisz misje lub anomalki i lecisz już zbierać rób to masowo i czyść z wraków cały site. Salvage jest w cenie nie kazdy ale praktycznie z każdej nacji wypada minimum jeden typ salvagu wart troche (lub sporo) więcej niż pozostałe kawałki. Loot częsciowo sprzedajesz w całości to co opłaca się sprzedać w Twojej opini resztę wrzucaj do młynka na stacji. Minerały albo sprzedasz, albo bedziesz miał na drobne swoje produkcje jak amunicja t1 czy małe statki

W bitwie nie liczy się ten kto ma pierwsze słowo. Liczy się ten kto ma ostatnie.

Pneumo_pl

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 12
    • Zobacz profil
Odp: Zielono mi
« Odpowiedź #29 dnia: Maj 23, 2013, 09:11:18 »
Kolejna rozterka: dlaczego nie chce mi zainstalować na Catalysta modół Small Capacitor Control Circuit I? A jeśli "to" nie do tego statku to co innego o podobnym/takim samym działaniu mógłbym założyć na wspomnianego Catalysta? Jeszcze jedna rzecz-chciałem kupić Damage Control Unit I i pomimo, że w sklepie widziałem ten produkt wywala mi że nie moge kupić bo nie ma ofert sprzedaży... Coś nie tak robię? :)

Dormio

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 3 456
  • Mi'Sie
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Dormio
  • Korporacja: Shocky Industries Ltd.
Odp: Zielono mi
« Odpowiedź #30 dnia: Maj 23, 2013, 09:30:03 »
Kolejna rozterka: dlaczego nie chce mi zainstalować na Catalysta modół Small Capacitor Control Circuit I? A jeśli "to" nie do tego statku to co innego o podobnym/takim samym działaniu mógłbym założyć na wspomnianego Catalysta? Jeszcze jedna rzecz-chciałem kupić Damage Control Unit I i pomimo, że w sklepie widziałem ten produkt wywala mi że nie moge kupić bo nie ma ofert sprzedaży... Coś nie tak robię? :)
A masz wolne sloty na tego rigsa ??
Brak sygnatury w ramach protestu przed czepiaczami...

Pneumo_pl

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 12
    • Zobacz profil
Odp: Zielono mi
« Odpowiedź #31 dnia: Maj 23, 2013, 09:51:28 »
Tak, sloty mam wolne... hm, może nie mam jakiegoś skilla na ten gadżet

Skeer

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 907
    • Zobacz profil
  • Korporacja: Beach Boys
  • Sojusz: Cartel.
Odp: Zielono mi
« Odpowiedź #32 dnia: Maj 23, 2013, 09:54:53 »
Jeżeli chodzi o oferty sprzedaży, to market jest ograniczony do regionów. Zmień region i może będą. Albo wybierz się na wycieczkę do Jita, tam znajdziesz wszystko  ;)
Cała prawda o moim graniu...


observer

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 115
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Kesmond
  • Korporacja: Shocky Industries
  • Sojusz: A4
Odp: Zielono mi
« Odpowiedź #33 dnia: Maj 23, 2013, 10:54:08 »
do tego riga wymagany jest skill Jury Rigging, chyba wystarczy na I, sprawdz w info riga zakładka requirements

Dux

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 1 010
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Bubu Talib
  • Korporacja: V O O D O O
  • Sojusz: KUTANG KLAN.
Odp: Zielono mi
« Odpowiedź #34 dnia: Maj 23, 2013, 12:02:14 »
A moze z calibration points nie wyrabiasz?
Jeden na wszystkich, wszyscy na jednego :P