Autor Wątek: dronki EWAR  (Przeczytany 2291 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

xantu2utnax

  • Gość
dronki EWAR
« dnia: Kwiecień 04, 2013, 15:51:48 »
Kolejne noobskie pytania.

Czytając ostatnio o dronach na eve university nie znalazłem informacji czy na skuteczność takich dronek mają wpływ także skile spoza drzewka rozwoju skili Drones. Czy skile zwiększające skuteczność statków EWAR mają także wpływ na dronki?

Zacząłem się nad tym zastanawiać rozważając każdy dodatkowy środek bezpieczeństwa podczas kopania w hisecu. Teoretycznie droki ewar powinni minimalnie zwolnić atakującego chociaż o parę bezcennych sekund do czasu przybycia concorda. Biorąc jednak  pod uwagę skuteczność pojedynczego działającego na odległość catalysta czy thrashera to mój statek i tak padnie zanim te dronki do niego dolecą i cokolwiek zrobią.

Swoją drogą to wciąż dla mnie niesamowite, że w systemach gdzie kopię (hisec) praktycznie raz na pół godziny ktoś podsyła killreport gdzie pojedynczy catalyst ubija bez problemu każdego exhumera.

SokoleOko

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 6 099
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: SokoleOko
  • Korporacja: V0LTA
  • Sojusz: Triumvirate.
Odp: dronki EWAR
« Odpowiedź #1 dnia: Kwiecień 04, 2013, 15:55:51 »
Domyślam się, że te Catalysty/Thrashery siedzą na celu na 0 m. W takiej sytuacji dronki ECM mogą pomóc, bo jest nieproporcjonalnie duża szansa na jamm w pierwszym cyklu. Atakujący tak czy inaczej padnie od Concordu.

Użycie też jest banalne - ustawiasz "auto aggro" dronek i jak widzisz coś podejrzanego, po prostu je wywalasz - same rzucą się na przeciwnika jak ten zaggruje.

Co do bezpieczeństwa w hisecu - "to nie jest gra dla troskliwych misiów, tu się rucha w dupę młotkiem" ;)


No sov, no blues, no prisoners taken, no fucks given...

xantu2utnax

  • Gość
Odp: dronki EWAR
« Odpowiedź #2 dnia: Kwiecień 04, 2013, 16:11:04 »
Domyślam się, że te Catalysty/Thrashery siedzą na celu na 0 m. W takiej sytuacji dronki ECM mogą pomóc, bo jest nieproporcjonalnie duża szansa na jamm w pierwszym cyklu. Atakujący tak czy inaczej padnie od Concordu.

Użycie też jest banalne - ustawiasz "auto aggro" dronek i jak widzisz coś podejrzanego, po prostu je wywalasz - same rzucą się na przeciwnika jak ten zaggruje.

Co do bezpieczeństwa w hisecu - "to nie jest gra dla troskliwych misiów, tu się rucha w dupę młotkiem" ;)

Nie mam pojęcia jak dokładnie te catalysty/trashery ubijają ten górniczy złom bo ciężko się dogadać z tą ekipą od "new order". Płacić im nie zamierzam a na własnej skórze nie będę testował  :P

A co do "bezpieczeństwa" w hisecu to oczywiście zdaje sobie z tego sprawę. Przyznam, że nawet mi to odpowiada bo pierwsze kopanie nie jest aż takie nudne i co jakiś czas jest dreszczyk emocji, a po drugie zakładam, że w tej całej "krucjacie" padnie parę botów (chociaż w tym mogę się mylić).

SokoleOko

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 6 099
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: SokoleOko
  • Korporacja: V0LTA
  • Sojusz: Triumvirate.
Odp: dronki EWAR
« Odpowiedź #3 dnia: Kwiecień 04, 2013, 16:20:24 »
Głównie boty są celem takich działań, choć nie doszukujmy się tu jakiejś "idei" za zwykłym rozbójnictwem (= normalnym gameplayem).

Co do zasięgu - zgaduję tak, bo do takiej akcji potrzebny jest maksymalny DPS a tylko uzbrojenie close range to gwarantuje. Zatem jest bardzo duża szansa, że dronki nawet nie będą musiały gonić do celu tylko zaczną działać od pierwszej sekundy. Albo sama ich obecność odstraszy intruza.

A propos - wbij skill Drone Sharpshooting na IV (skuteczny zasięg strzału/ewara dronek).


No sov, no blues, no prisoners taken, no fucks given...

Azbuga

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 536
  • w poszukiwaniu idealnego statku do solo :)
    • Zobacz profil
    • teaching by touching
  • Imię postaci: Azbuga
  • Korporacja: teaching by touching
Odp: dronki EWAR
« Odpowiedź #4 dnia: Kwiecień 04, 2013, 16:21:24 »
[Hulk, bait hulk]
Damage Control II
Reactor Control Unit II

Faint Epsilon Warp Scrambler I
Fleeting Propulsion Inhibitor I
Medium Shield Extender II
Adaptive Invulnerability Field II

Small Unstable Power Fluctuator I
Small Unstable Power Fluctuator I
Strip Miner I

Medium Ancillary Current Router I
Medium Core Defense Field Extender I


Hobgoblin II x5
Warrior II x5


Sprobuj tak. Dowolna deska jaka cie zaczepi pojedyńczo umrze a ty bedziesz miał co wkleić na lokal :)
Some Men Just Want to Watch the World Burn

GlassCutter

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 1 881
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: GlassCutter
  • Korporacja: Zabijaki i Pijaki
Odp: dronki EWAR
« Odpowiedź #5 dnia: Kwiecień 04, 2013, 16:28:36 »
Hulkowi zboostowali ehp? Bo jeśli nie to słabo to widzę w starciu z catalystem..
Keeping points on you noobs!


Bo EVE to szit

SokoleOko

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 6 099
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: SokoleOko
  • Korporacja: V0LTA
  • Sojusz: Triumvirate.
Odp: dronki EWAR
« Odpowiedź #6 dnia: Kwiecień 04, 2013, 16:36:16 »
Solo to się Mackinawem kopie, a ten ma już dobry tank.


No sov, no blues, no prisoners taken, no fucks given...

xantu2utnax

  • Gość
Odp: dronki EWAR
« Odpowiedź #7 dnia: Kwiecień 04, 2013, 17:42:55 »
No ja właśnie kopie solo mackiem ale one mimo niby większego tanka i tak padają jak muchy.

Mój fit jest kompromisem między kopaniem a jakąś tam obroną.

high:
strip minery

medium:
dactyl asteroid analyser
adaptive invulnerability field II x 2
upgradded EM ward amplifier I

low
MLU II x 2
internal force field array I

rigs
medium processor overlocking unit I
medium core defence field extender I

dronki
5 x hobgoblin I - do zastąpienia dronkami EWAR (sam nie wiem które wybrać)


Wracając do pytania z początku wątku:  Czy skile zwiększające skuteczność statków EWAR mają także wpływ na dronki?
Ok. Już znam odpowiedź, Nie wpływają.
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 04, 2013, 17:58:41 wysłana przez xantu2utnax »