Autor Wątek: Black Ops - cel dlugoterminowy :) Noob prosi o pokierowanie  (Przeczytany 14035 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Sirius

  • Gość
Black Ops - cel dlugoterminowy :) Noob prosi o pokierowanie
« dnia: Kwiecień 03, 2013, 15:34:49 »
Witam,

Jako ze to moj pierwszy post wiec od razu sie przywitam, Grzesiek, lat.. na tyle sporo ze wlasna rodzina juz jest  ;) A ze nie sama praca i rodzina czlowiek zyje odkrylem EVE jako ciekawa gre nie wymagajaca godzin "grindu" (wiadomo, w tym wieku sa inne obowiazki) zeby moc cokolwiek zdzialac. No tak ISKi, ale to inny temat.

--- Wstep, mozna pominac ---

Na razie w EVE mam dwie postacie, wciaz na koncie trial, jako ze nie moglem sie zdecydowac ktora rasa - oba to Siriusze, jeden to Mattar drugi Ammar. Mattarzy przyciagneli mnie swoja artyleria (takie skrzywienie od dziecka) a Ammarowie maja swoje niewymagajace ammo lasery i najladniejsze moim zdaniem statki w grze. Obie postacie bardzo mlode, dopiero skonczyly turtoriala, wiec skillpointow maja, jak dla weteranow, tyle co nic. Problem w tym ze jak jeden Sirius skilluje to drugi pauzuje, wiec jednak troche szkoda czasu i trzeba by sie zdecydowac.

--- koniec wstepu ---

Jako cel dlugoterminowy ustalilem sobie dzialania Black Ops, jako ze rola "cichociemnego" backstabbera wyjatkowo odpowiadala mi w kazdej grze. Wiadomo ze nie od razu wsiade w Black Ops BC, zacznie sie pewnie od bliskiego a potem dalekiego zwiadu, pozniej (moze) sabotazu, i powolnie po drabince w gore. Jesli bedzie koniecznosc udzialu w bezposrednim starciu flot najchetniej widzialbym sie w stealth bomberze lub jako dalekie wsparcie ogniowe (sniper).
Wujek google nie wyswietla zbyt wielu poradnikow na ten temat, poza stwierdzeniem ze to wyjatkowo mozolna i droga sciezka rozwoju, stad tez jedna z najmniej popularnych. Ale zwraca tez uwage na nieoceniona przewage taktyczna jaka moze wypracowac pojedynczy dobry zawodnik Black Ops. Dlatego tez swoja przyszlosc wiazalbym z ktoryms z polskich corpow ktorzy moga takich uslug potrzebowac, jako ze black ops wydaje mi sie jest profesja wybitnie pod pvp...

Pytania:
1. mam dwie swieze postacie do wyboru: Matar i Ammar, na ktorej sie skupic, zeby nie musiec ladowac pozniej masy SP w crosstraining ? ktorej rasy okrety sprawdzaja sie lepiej w operacjach Black Ops ?
2. obecnie, po skonczeniu turtoriala chce wstapic do UA, ale co w miedzyczasie ? Na czym powinien skupic sie zawodnik z takim celem dlugoterminowym w przerwach miedzy wykladami ? Bo nie ma chyba sensu pakowac skillpointow w na przyklad mining i w ten sposob pozyskiwac swoje pierwsze miliony ISKow skoro ten skill bedzie pozniej raczej na pewno bezuzyteczny.

Z gory dzieki za pomoc !
Grzesiek
 

MGGG

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 344
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Octawius Honga
  • Korporacja: KOZA Z PIEKLA
Odp: Black Ops - cel dlugoterminowy :) Noob prosi o pokierowanie
« Odpowiedź #1 dnia: Kwiecień 03, 2013, 15:46:59 »
Skoncentruj się na skillowaniu jednej postaci (np. ta, której morda bardziej Ci sie podoba), a drugą rzuć na razie w kąt. Nie jest ważna ras startowa, bo szybko można przesiąść się w statki inne rasy.
Co do Black-opów, to są to bardzo mało popularne statki do latania. I nawet ich niedawny boost, nie pobudzi ludzi do robienia flot z black-opam. Szczególnie, że wiele lepiej sprawdza sie tytan i zwykle cyno ;)
Zeby dojsc do BO i tak musisz przeskillowac wszystkie statki. Jak chcesz latac jako "cichociemny" to o wiele fajniej będzie bomberami oraz reconami. Pamietaj, ze w EVE nie wszystko co duże = mocne. Ale to już w UA to ci wytłumaczą :)

Goomich

  • Gość
Odp: Black Ops - cel dlugoterminowy :) Noob prosi o pokierowanie
« Odpowiedź #2 dnia: Kwiecień 03, 2013, 15:56:12 »
Pytania:
1. mam dwie swieze postacie do wyboru: Matar i Ammar, na ktorej sie skupic, zeby nie musiec ladowac pozniej masy SP w crosstraining? ktorej rasy okrety sprawdzaja sie lepiej w operacjach Black Ops?

Chyba ciągle redeemer jest najlepszym BOBkiem. Za to matarzy mają lepszego bombera, a i recony mają większe wzięcie.

2. obecnie, po skonczeniu turtoriala chce wstapic do UA, ale co w miedzyczasie ? Na czym powinien skupic sie zawodnik z takim celem dlugoterminowym w przerwach miedzy wykladami? Bo nie ma chyba sensu pakowac skillpointow w na przyklad mining i w ten sposob pozyskiwac swoje pierwsze miliony ISKow skoro ten skill bedzie pozniej raczej na pewno bezuzyteczny.

Co do planu długoterminowego, to poszukaj sobie planu na tytana, wytnij advanced spaceship command, xlarge działa/rakiety, zmniejsz portal na lvl 1, dodaj drony za jakieś 5 milionów SP, powinno być git.

Krótkoterminowy: zapisz się do milicji, tam podobno da się misje trzepać w bomberze, więc będziesz miał jak znalazł.

Dux

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 1 010
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Bubu Talib
  • Korporacja: V O O D O O
  • Sojusz: KUTANG KLAN.
Odp: Black Ops - cel dlugoterminowy :) Noob prosi o pokierowanie
« Odpowiedź #3 dnia: Kwiecień 03, 2013, 16:17:28 »
Musisz też pamiętać, że dobra flota ma konkretny setup i nie ma tak, że każdy leci w niej statkiem, jaki mu najbardziej odpowiada. Nie ma tak, że leci z Tobą 20 drejków, trzy scimitary, rapier, arazu i Ty w BO i dzięki temu będziesz wymiatał i przechylisz szalę zwycięstwa na Waszą stronę. W taki sposób nikomu nie pomożesz, prócz tego, że będziesz primary i reszta floty będzie miała spokój, póki nie spadniesz :P
Poza tym BO co do zasady służą do przerzucania mniejszych flot, tudzież skakania grupą BO na cyno postawione przez tacklera, który już ten cel złapał. Co znaczy ni mniej ni więcej, konieczność grzecznego siedzenia w pełnej gotowości, kilkadziesiąt minut, albo i więcej, aż coś się zacznie dziać. A to wymaga cierpliwości nawet większej niż u górnika.
Na Twoim miejscu skupiłbym się na klasycznych small i medium statkach do nap.... (bombery i recony też w to wliczmy), bo zdecydowana większość skili do nich i tak w BO się przyda. A BO to będzie gdzieś już na koniec, do zabawy, gdy znudzi Ci się chwilowo zwykła flota. Ot taka wisienka na torcie :)
Jeden na wszystkich, wszyscy na jednego :P


Xeovar

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 815
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Xeovar Stoner
  • Korporacja: VOLTA
  • Sojusz: C0VEN
Odp: Black Ops - cel dlugoterminowy :) Noob prosi o pokierowanie
« Odpowiedź #4 dnia: Kwiecień 03, 2013, 17:04:18 »
Co koledzy napisali, plus, jeśli chcesz faktycznie być przydatny i lubisz pełnić istotne role drugoplanowe, to od pilota BO (którego główny skill to czekanie na tacklera i rozkaz skakania/portalowania kolegów) dużo bardziej przydatni są specjalizowani scouci-proberzy (w odróżnieniu od scoutów-tacklerów). Proberzy latają statkami w cloakach, a ich rolą jest jak najszybsze wyskanowanie wrogiej floty i ustawienie kolegom ze swojej floty dobrego tzw. warp-ina - czyli miejsca gdzie mogą sobie przylecieć i znaleźć się w idealnym miejscu aby wspomnianą wrogą flotę zaorać.

Scouci (a zwłaszcza proberzy) wygrywają bitwy i są drugą po FC najważniejszą rolą w dobrej flocie. Ba, dobry scout uratuje średniego FC przed wpierdolem a może pozwoli mu wygrać. Dobry FC z kijowym scoutem może się modlić o to żeby wroga flota nie miała dobrego scouta lub o szczęście - że złapie i zabije zanim mu zrobią krzywdę (tak wiem, upraszczam, ale i tak scouci >> all poza FC ;) )

Oczywiście, ludzie bardzo lubiący latać BO dualboxują scouta-tacklera z charem w BO.....

[VIDE] Herezja

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 1 510
  • Nudno dziś ];)
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Herezja
  • Korporacja: Virtual Democracy
  • Sojusz: C0VEN
Odp: Black Ops - cel dlugoterminowy :) Noob prosi o pokierowanie
« Odpowiedź #5 dnia: Kwiecień 03, 2013, 20:24:51 »
Od siebie dodam, że będąc na kilku rajdach z BO najlepiej grało mi się recon-ami. Nieocenione w walce z np złapanym lotniskiem jest pozbawienie go capa.

ps. Tak jak napisał DUX. BO to prawdziwa "wisienka na torcie".

hidden Q

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 166
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: HiddEn Q
  • Korporacja: Pink Bunnies
  • Sojusz: Cartel.
Odp: Black Ops - cel dlugoterminowy :) Noob prosi o pokierowanie
« Odpowiedź #6 dnia: Kwiecień 03, 2013, 22:48:28 »
Najlepszy Black Op to matarska pantera. Zaraz po nim jest amarrski redimer.

Generalnie gangi BO działają z zaskoczenia i kierują się jedną niezłomną zasadą, nie wiążą się z przeciwnikiem w walce na close range. Mówiąc prostymi słowami BO służą do gankowania nuubow :) Dlatego lepsza jest pantera z 8k alpha dmg na 80+km. Redimery za łatwo wpadają na kontr cyno. Co więcej magiczny dps redimera jest "pełen" do 30km później drastycznie spada. Wpadając na cel np mały gang na 30km można nieźle wjebać :) latając BO latamy na zasadzie HIT and RUN. Albo jak mamy 99% pewności, ze przeciwnik nie wozi ze sobą żadnego cyna.


Setup armorowy jest duzo bardziej popularny bo łatwiej zebrać ludzi i odpowiedni sprzęt. z redimerem bedziesz kompatybilny w wiekszosci ekip uzywajacych BO. Inwestując w slavy taki BO z RR i bonusem do armora potrafi być na prawdę trudny do zabicia.

Setup na shieldzie to wyczesany dmg i lepszy zasieg. Z nowym modułem micro jump drive to w ogole można niezle numery robić ale do tego potrzebny jest wlasnie zasieg  i ten zasieg stawia pantere na podium przed innymi BO.

reasumując pantera jest lepsza (lżejsza, zwrotniejsza, szybsza, i ma daleki zasięg)

redimer jest bardziej universalny (duzo latwiej znaleźć kolegów do armorowego BO gangu)

Theronth

  • Krogulec
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 1 236
  • Merkal Aubauch to mój alt
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Theronth Valarax
  • Korporacja: V0LTA
  • Sojusz: Triumvirate.
Odp: Black Ops - cel dlugoterminowy :) Noob prosi o pokierowanie
« Odpowiedź #7 dnia: Kwiecień 03, 2013, 23:37:27 »
Do tego Pantera jest kompatybilna z Etanami 8D

KiFuso

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 140
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: KiFuso
  • Korporacja: bez
  • Sojusz: bez
Odp: Black Ops - cel dlugoterminowy :) Noob prosi o pokierowanie
« Odpowiedź #8 dnia: Kwiecień 03, 2013, 23:49:16 »
Zanim doskilujesz do BO i zdobędziesz wystarczająco dużo doświadczenie w 'normalnym' PvP to kilka razy zmienisz swoje zainteresowania - wiem to z własnego (i nie tylko) doświadczenia.

Proponuje sporo dystansu do tego celu i obrać w między czasie sobie pomniejsze cele aby gra się nie znudziła, może w między czasy coś większego się trafi na celowniku.

Theronth

  • Krogulec
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 1 236
  • Merkal Aubauch to mój alt
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Theronth Valarax
  • Korporacja: V0LTA
  • Sojusz: Triumvirate.
Odp: Black Ops - cel dlugoterminowy :) Noob prosi o pokierowanie
« Odpowiedź #9 dnia: Kwiecień 04, 2013, 00:10:57 »
Zanim doskilujesz do BO i zdobędziesz wystarczająco dużo doświadczenie w 'normalnym' PvP to kilka razy zmienisz swoje zainteresowania - wiem to z własnego (i nie tylko) doświadczenia.

Proponuje sporo dystansu do tego celu i obrać w między czasie sobie pomniejsze cele aby gra się nie znudziła, może w między czasy coś większego się trafi na celowniku.
Z tego co przebąkuje CCP, Black Opsy mogą doczekać się buffów/ reworku  w Odyssey, więc jest sporo czasu żeby sobie poczekać ze skillowaniem tychże statków. Ba, sam napalony byłem na BO gdy zaczynałem, a gdy w końcu dostałem jednego w swoje ręcę wydokowałem może ze trzy razy z czego dwa żeby Bridge postawić ;)
Bo to słabe statki są.

[BU FU] Karas

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 1 250
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Ann Karas
  • Korporacja: Beach Boys
  • Sojusz: Cartel.
Odp: Black Ops - cel dlugoterminowy :) Noob prosi o pokierowanie
« Odpowiedź #10 dnia: Kwiecień 04, 2013, 08:45:26 »
moze nie tyle slabe, co nie adekwatne do swojej wartosci... moze to i dobrze: ] wiem, JFa sobie zrob: ] szybciej go uzyskasz, a i pożytek bedzie dla corpa/ally
regards
"mam go w kierunkowym na 1 planecie w 180*"

Theronth

  • Krogulec
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 1 236
  • Merkal Aubauch to mój alt
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Theronth Valarax
  • Korporacja: V0LTA
  • Sojusz: Triumvirate.
Odp: Black Ops - cel dlugoterminowy :) Noob prosi o pokierowanie
« Odpowiedź #11 dnia: Kwiecień 04, 2013, 09:47:51 »
moze nie tyle slabe, co nie adekwatne do swojej wartosci... moze to i dobrze:
Mniej EHP i DPS od swoich odpowiedników T1, za wyjątkiem Widow.
Mięsiące więcej skillowania.

Chyba CCP po prostu nie chciało stworzyć przejebanych uber pwn mobili, dając BS-om z jump drive i Cloakiem za dużo mocy, ale o ile ich mniejsze odpowiedniki (cov ops, recon) mają powszechne zastosowanie w sytuacjach bojowych i swoje nisze, w których są niezastąpione (odpowiednio: bomby i EWAR) to BO nadają się jedynie do ganków, a i tak imho wyżej wspomniane statki są w tym lepsze z racji tego, że łatwiej im uciec już po fakcie.

Zgudi

  • banned
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 935
    • Zobacz profil
Odp: Black Ops - cel dlugoterminowy :) Noob prosi o pokierowanie
« Odpowiedź #12 dnia: Kwiecień 04, 2013, 11:15:34 »
Czytam sobie ten wątek i zastanawiam się jak by się sprawdził taki Black Ops w low secu. Latamy tu przecież mniejszymi gankami.

SokoleOko

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 6 099
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: SokoleOko
  • Korporacja: V0LTA
  • Sojusz: Triumvirate.
Odp: Black Ops - cel dlugoterminowy :) Noob prosi o pokierowanie
« Odpowiedź #13 dnia: Kwiecień 04, 2013, 11:21:27 »
Jeśli lubisz ginąć w shipie za 0,7-1,0B od stada T1 crapu to lolsec jest idealnym miejscem do użycia BlackOpsa.

Ale serio - jedyna zaleta BO to możliwość wrzucenia kerbirom na ryj gangu bomberów z zaskoczenia, z pominięciem ich intela (neutralny cyno alt siedzący dniami w systemie). Wymaga to jednak - a) kupy czasu, b) kupy ludzi, a jednocześnie z punktu widzenia uczestników tego gangu jest to wiszenie godzinami na BlackOpsie, po czym "cyno up, BRIDGE, BRIDGE" i cel pada na dwie salwy.

Chyba jedna z nudniejszych form PvP.


No sov, no blues, no prisoners taken, no fucks given...

GlassCutter

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 1 881
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: GlassCutter
  • Korporacja: Zabijaki i Pijaki
Odp: Black Ops - cel dlugoterminowy :) Noob prosi o pokierowanie
« Odpowiedź #14 dnia: Kwiecień 04, 2013, 11:24:00 »
Jako automatyczny primary sprawdził by się wyśmienicie. Zresztą już byli tacy co próbowali :P http://eve-kill.net/?a=kill_related&kll_id=15541903
Keeping points on you noobs!


Bo EVE to szit

Zgudi

  • banned
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 935
    • Zobacz profil
Odp: Black Ops - cel dlugoterminowy :) Noob prosi o pokierowanie
« Odpowiedź #15 dnia: Kwiecień 04, 2013, 11:33:15 »
Cytuj
Jeśli lubisz ginąć w shipie za 0,7-1,0B od stada T1 crapu to lolsec jest idealnym miejscem do użycia BlackOpsa.

To można by zrobić go na "Stabs/Jamming", aby tylko zwiał.

MGGG

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 344
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Octawius Honga
  • Korporacja: KOZA Z PIEKLA
Odp: Black Ops - cel dlugoterminowy :) Noob prosi o pokierowanie
« Odpowiedź #16 dnia: Kwiecień 04, 2013, 11:42:01 »
Czytam sobie ten wątek i zastanawiam się jak by się sprawdził taki Black Ops w low secu. Latamy tu przecież mniejszymi gankami.

Jak smartganker frytek na gatach. Tylko.

Doom

  • Wielki Inkwizytor
  • Administrator
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 7 328
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Mandoleran
  • Korporacja: ULF
Odp: Black Ops - cel dlugoterminowy :) Noob prosi o pokierowanie
« Odpowiedź #17 dnia: Kwiecień 04, 2013, 11:50:33 »
Czytam sobie ten wątek i zastanawiam się jak by się sprawdził taki Black Ops w low secu. Latamy tu przecież mniejszymi gankami.
http://eve-kill.net/?a=kill_related&kll_id=15851385
około 2-3 godzin we flocie, niecała minuta strzelania, nic innego złapać  / zbaicić się nie dało
Przy okazji jak się po fakcie dowiedziałem mało co nie stałem się dodatkowym celem dla rogaczy :P

W bitwie nie liczy się ten kto ma pierwsze słowo. Liczy się ten kto ma ostatnie.

SokoleOko

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 6 099
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: SokoleOko
  • Korporacja: V0LTA
  • Sojusz: Triumvirate.
Odp: Black Ops - cel dlugoterminowy :) Noob prosi o pokierowanie
« Odpowiedź #18 dnia: Kwiecień 04, 2013, 11:50:43 »
To można by zrobić go na "Stabs/Jamming", aby tylko zwiał.

Jeśli zaczynasz myśleć o wkładaniu WCS-ów do shipa na PvP to coś jest mocno nie tak.


No sov, no blues, no prisoners taken, no fucks given...

Dux

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 1 010
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Bubu Talib
  • Korporacja: V O O D O O
  • Sojusz: KUTANG KLAN.
Odp: Black Ops - cel dlugoterminowy :) Noob prosi o pokierowanie
« Odpowiedź #19 dnia: Kwiecień 04, 2013, 11:51:08 »
Czytam sobie ten wątek i zastanawiam się jak by się sprawdził taki Black Ops w low secu. Latamy tu przecież mniejszymi gankami.

Kilka razy zdarzyło mi się widzieć gangi z prawie samych BO, ale one jak na LS nie były takie małe i raczej robione przez większe ekipy typy Snuffy czy Shadow Cartel. U mniejszych taki mini gang by długo nie polatał. W LS też intel jest, i za moment mieliby na nosie neutralne cyno, jak nie w/w, to od PL :P

Jeden na wszystkich, wszyscy na jednego :P


MGGG

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 344
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Octawius Honga
  • Korporacja: KOZA Z PIEKLA
Odp: Black Ops - cel dlugoterminowy :) Noob prosi o pokierowanie
« Odpowiedź #20 dnia: Kwiecień 04, 2013, 12:06:56 »
For fun to można zrobić nawet roam w carrierach :P Cena podobna do na nieco pimpniętego Bopsa ;)

@Sokole, cieszę sie, że nie uważasz smartbombienia na gajtach za PvP. Co drugi bs, który to robi ma polisę w postaci stabów. Widziałem, jak kilka razy taki kolo spieprzał mi 2-3 punktów założonych na niego.  http://amarr.eve-kill.net/?a=kill_detail&kll_id=15781072

Zgudi

  • banned
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 935
    • Zobacz profil
Odp: Black Ops - cel dlugoterminowy :) Noob prosi o pokierowanie
« Odpowiedź #21 dnia: Kwiecień 04, 2013, 12:21:15 »
Jeśli zaczynasz myśleć o wkładaniu WCS-ów do shipa na PvP to coś jest mocno nie tak.

Chodzi mi o to, aby zając się najważniejszą dla Black Opsa funkcją czyli szybkie przerzucanie gangów na cyno pod gejtem, bramką milicyjną. Natomiast olać Black Opsa jako PVP-era i nie ryzykowac wtopy za 1b.

Chciałbym po prostu tylko wytransportować mały gank na pvp szybciej niż czekając za gejtem, jump i dowarp.
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 04, 2013, 12:54:41 wysłana przez Zgudi »

Dux

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 1 010
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Bubu Talib
  • Korporacja: V O O D O O
  • Sojusz: KUTANG KLAN.
Odp: Black Ops - cel dlugoterminowy :) Noob prosi o pokierowanie
« Odpowiedź #22 dnia: Kwiecień 04, 2013, 12:31:21 »
Chodzi mi o to, aby zając się najważniejszą dla Black Opsa funkcją czyli szybkie przerzucanie gangów na cyno pod gejtem, bramką milicyjną. Natomiast olać Black Opsa jako PVP-era i nie ryzykowac wtopy za 1b.

Ale przecież BO może przerzucić flotę samemu nie skacząc.
Jeden na wszystkich, wszyscy na jednego :P


Goomich

  • Gość
Odp: Black Ops - cel dlugoterminowy :) Noob prosi o pokierowanie
« Odpowiedź #23 dnia: Kwiecień 04, 2013, 12:35:19 »
Chodzi mi o to, aby zając się najważniejszą dla Black Opsa funkcją czyli szybkie przerzucanie gangów na cyno pod gejtem, bramką milicyjną. Natomiast olać Black Opsa jako PVP-era i nie ryzykowac wtopy za 1b.

Chciałbym po prostu tylko wytransportować mały gank na pvp szybciej niż czekaniej za gejtem, jump i dowarp.

W takim razie to jest lepszym pomysłem.

Zgudi

  • banned
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 935
    • Zobacz profil
Odp: Black Ops - cel dlugoterminowy :) Noob prosi o pokierowanie
« Odpowiedź #24 dnia: Kwiecień 04, 2013, 12:43:05 »
Ale przecież BO może przerzucić flotę samemu nie skacząc.
I o to właśnie chodzi :). Tylko pytanie czy to całe skakanie się sprawdzi.

W takim razie to jest lepszym pomysłem.

Nie wiem czy zrozumiałem o co kaman, ale czy to sarkazm, że Black Ops to tak zły pomysł, że już lepiej będzie frachtem fransportować statki na polu walki? :P


VonBeerpuszken

  • Let's be bad guys.
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 1 768
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: VonBeerpuszken
  • Korporacja: HUSARIA
  • Sojusz: Curatores Veritatis Alliance
Odp: Black Ops - cel dlugoterminowy :) Noob prosi o pokierowanie
« Odpowiedź #25 dnia: Kwiecień 04, 2013, 12:48:06 »
Nie wiem czy zrozumiałem o co kaman, ale czy to sarkazm, że Black Ops to tak zły pomysł, że już lepiej będzie frachtem fransportować statki na polu walki? :P
Myślę że chodzi o to, że jeśli BO ma służyć TYLKO jako stawiacz portalu, dobrym pomysłem jest w lowsloty zarzucić same cargo extendery, więcej paliwa ze soba zabierzesz.
Np. taki Redeemer wyciąga 3800 m3 cargo, czyli 3x fuel bay.
Zgudi:
Centala - jedyne takie miejsce w internecie, gdzie wszystkie trole (prócz starych centralowych) uciekają w popłochu.

Goomich

  • Gość
Odp: Black Ops - cel dlugoterminowy :) Noob prosi o pokierowanie
« Odpowiedź #26 dnia: Kwiecień 04, 2013, 12:55:51 »
Z osobistego doświadczenia jeszcze dodam, że bardzo ważną sprawą jest, żeby pamiętać by cyno i BOBki były w tej samej flocie...   :-\

Zgudi

  • banned
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 935
    • Zobacz profil
Odp: Black Ops - cel dlugoterminowy :) Noob prosi o pokierowanie
« Odpowiedź #27 dnia: Kwiecień 04, 2013, 12:58:49 »
Jakie są wady i ograniczenia takiego skakania przy pomocy BO w porównaniu do tytka zaparkowanego na posie?

Mam na myśli rolę BO tylko jako stawiacz portalu i szybki jump mniejszego gangu wrogowi prosto na "ryj".
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 04, 2013, 13:07:13 wysłana przez Zgudi »

SokoleOko

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 6 099
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: SokoleOko
  • Korporacja: V0LTA
  • Sojusz: Triumvirate.
Odp: Black Ops - cel dlugoterminowy :) Noob prosi o pokierowanie
« Odpowiedź #28 dnia: Kwiecień 04, 2013, 13:06:36 »
Myślę że chodzi o to, że jeśli BO ma służyć TYLKO jako stawiacz portalu, dobrym pomysłem jest w lowsloty zarzucić same cargo extendery, więcej paliwa ze soba zabierzesz.
Np. taki Redeemer wyciąga 3800 m3 cargo, czyli 3x fuel bay.

Marna szansa, że uda się coś stuknąć w zasięgu (nawet ostatnio zboostowanym) Black Opsa. Raczej trzeba liczyć się z jednym midpointem no i dobry pilot BO skacze za flotą, żeby ją zbridge'ować do domu.

Fitowanie cargo extenderów jest chorym pomysłem. Nie dość, że taki BOps ma zerową wartość bojową to jeszcze nerfisz jedną z jego niewielu zalet - czyli szybkość poruszania się w cloaku (tak, BOps szybciej sunie w cloaku niż bez cloaka).

W normalnym gangu BO masz 1-2 blockade runnery pełniące rolę tankowców. Viator zabiera 11k paliwa, spokojnie wystarczy taki ship na alcie.

Jakie są wady i ograniczenia takiego skakania przy pomocy BO w porównaniu do zwykłego cyno i tytka zaparkowanego na posie?

Mam na myśli rolę BO tylko jako stawiacz portalu i szybki jump mniejszego gangu wrogowi prosto na "ryj".

BOps ma (albo zaraz będzie miał - bo już się zgubiłem co i kiedy) zasięg taki jak tytek. Problem w tym, że przez covert portal przechodzą tylko shipy mające covert cloaka (bombery, covert opsy, force recony, blockade runnery, T3 z covert subem). Możesz robić bridge'a lub skakać na covert cyno (może być też normalne).


No sov, no blues, no prisoners taken, no fucks given...

VonBeerpuszken

  • Let's be bad guys.
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 1 768
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: VonBeerpuszken
  • Korporacja: HUSARIA
  • Sojusz: Curatores Veritatis Alliance
Odp: Black Ops - cel dlugoterminowy :) Noob prosi o pokierowanie
« Odpowiedź #29 dnia: Kwiecień 04, 2013, 13:07:43 »
Jakie są wady i ograniczenia takiego skakania przy pomocy BO w porównaniu do zwykłego cyno i tytka zaparkowanego na posie?

Mam na myśli rolę BO tylko jako stawiacz portalu i szybki jump mniejszego gangu wrogowi prosto na "ryj".
Wady sa takie że przerzucisz tylko i wyłącznie statki typu covert - SB, recony, T3, blocaderunnery
Za to jest jedna powazna zaleta, covert cyno nie widać na over. Można wrzucić w system flotę i nikt nie warpnie na cyno.
Oczywiście BO stawia portal na zwykłe cyno i na cynogeneratory.

Marna szansa, że uda się coś stuknąć w zasięgu (nawet ostatnio zboostowanym) Black Opsa. Raczej trzeba liczyć się z jednym midpointem no i dobry pilot BO skacze za flotą, żeby ją zbridge'ować do domu.

Fitowanie cargo extenderów jest chorym pomysłem. Nie dość, że taki BOps ma zerową wartość bojową to jeszcze nerfisz jedną z jego niewielu zalet - czyli szybkość poruszania się w cloaku (tak, BOps szybciej sunie w cloaku niż bez cloaka).

W normalnym gangu BO masz 1-2 blockade runnery pełniące rolę tankowców. Viator zabiera 11k paliwa, spokojnie wystarczy taki ship na alcie.

BOps ma (albo zaraz będzie miał - bo już się zgubiłem co i kiedy) zasięg taki jak tytek. Problem w tym, że przez covert portal przechodzą tylko shipy mające covert cloaka (bombery, covert opsy, force recony, blockade runnery, T3 z covert subem). Możesz robić bridge'a lub skakać na covert cyno (może być też normalne).
Odnosiłem sie tylko do postu z linkiem do extendera.
BO juz w tej chwili ma zasięg Tytana.
Zgudi:
Centala - jedyne takie miejsce w internecie, gdzie wszystkie trole (prócz starych centralowych) uciekają w popłochu.

Sirius

  • Gość
Odp: Black Ops - cel dlugoterminowy :) Noob prosi o pokierowanie
« Odpowiedź #30 dnia: Kwiecień 04, 2013, 13:11:41 »
Witam,

Z dotychczasowych postow wynika niemal jednoznacznie - nie warto, no chyba ze dla "samej uciechy posiadania" (wspomniana wisienka na torcie) okretu za 1B, swoja droga zeby taka kwote zgromadzic to nie wiem czym musialbym sie zajac, w realu podobno najbardziej dochodowe sa dragi i bron ;)
Powiem tak - na pewno nie porzuce pomyslow dotyczacych jak ktos napisal "dzialania w tle", idea scouta probujacego brzmi calkiem interesujaco, jako ze probing spodobal mi sie najbardziej w turtorialu (poza stracaniem ratow oczywiscie) i obecnie szkole swoja postac na skanera/ekploratora zeby miec jakis dochod, wiec skanning jest i tak wysoko na liscie priorytetow. Stealth bomber - jako kolejny/rownolegly dla rekona w sytuacji gdyby zamiast finezyjnego intelu trzeba byla potrzeba komus otwarcie przypierniczyc. A pozniej.. jak piszecie, wiele sie moze zmienic, szkolenie PODSTAWOWYCH skilli zeby wogole moc latac Anathema (wybralem jednak Ammara) zajmie wg EVEMon 130 dni. A do tego masa skilli pobocznych jak wspomniane skille do skanowania, podstawki typu targeting itp. A to tylko recon, do bombera trzeba bedzie tez cos dolozyc, nie mowiac o BC. Wiec czasu jest conajmniej pol roku jesli nie wiecej dla samych "cichociemnych" fregatek, wiec istotnie sporo moze sie zmienic i w moim nastawieniu i byc moze w samej grze.
W kazdym razie piszcie dalej, im wiecej w tym temacie pojawi sie postow od weteranow tym lepiej dla nas - noobow z "wizja" ktora byec moze trzeba naprostwac ;)

Grzesiek

Dux

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 1 010
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Bubu Talib
  • Korporacja: V O O D O O
  • Sojusz: KUTANG KLAN.
Odp: Black Ops - cel dlugoterminowy :) Noob prosi o pokierowanie
« Odpowiedź #31 dnia: Kwiecień 04, 2013, 13:12:45 »
No własnie, jak to jest z tym składem floty? Bo pamiętam post (już dawny) mikkera lub kogoś innego z PBN, który pisał, jak rzucali przez taki portal jednego czy dwa drejki.
Jeden na wszystkich, wszyscy na jednego :P


GlassCutter

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 1 881
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: GlassCutter
  • Korporacja: Zabijaki i Pijaki
Odp: Black Ops - cel dlugoterminowy :) Noob prosi o pokierowanie
« Odpowiedź #32 dnia: Kwiecień 04, 2013, 13:14:03 »
Jakie są wady i ograniczenia takiego skakania przy pomocy BO w porównaniu do tytka zaparkowanego na posie?

Mam na myśli rolę BO tylko jako stawiacz portalu i szybki jump mniejszego gangu wrogowi prosto na "ryj".

Zgudi weź poczytaj najpierw czy jest blackop i co może zamiast pytać jak się wydokowuje :P
Keeping points on you noobs!


Bo EVE to szit

VonBeerpuszken

  • Let's be bad guys.
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 1 768
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: VonBeerpuszken
  • Korporacja: HUSARIA
  • Sojusz: Curatores Veritatis Alliance
Odp: Black Ops - cel dlugoterminowy :) Noob prosi o pokierowanie
« Odpowiedź #33 dnia: Kwiecień 04, 2013, 13:15:11 »
No własnie, jak to jest z tym składem floty? Bo pamiętam post (już dawny) mikkera lub kogoś innego z PBN, który pisał, jak rzucali przez taki portal jednego czy dwa drejki.
Swego czasu na cynogenerator (nie wiem czy na zwykłe cyno też) ało sie tak zrobic, tylko nie wiem czy to nie był bug, bo za jakis czas bez żadnej informacji ta możliwość znikła.
Zgudi:
Centala - jedyne takie miejsce w internecie, gdzie wszystkie trole (prócz starych centralowych) uciekają w popłochu.

SokoleOko

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 6 099
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: SokoleOko
  • Korporacja: V0LTA
  • Sojusz: Triumvirate.
Odp: Black Ops - cel dlugoterminowy :) Noob prosi o pokierowanie
« Odpowiedź #34 dnia: Kwiecień 04, 2013, 13:20:14 »
No własnie, jak to jest z tym składem floty? Bo pamiętam post (już dawny) mikkera lub kogoś innego z PBN, który pisał, jak rzucali przez taki portal jednego czy dwa drejki.

Na pewno coś pomyliłeś. Nie ma możliwości przerzucenia covert portalem czegoś co nie ma covert cloaka.

Między innymi dlatego gangi BO nadają się do "ganków" a nie do walk. Bombery spadają jak muchy od byle czego, zwłaszcza te sfitowane do takiego gangu (max dps z torped, z AB). 2-3 med shipy potrafią rozsmarować taki gang.

@Sirius

W roli scouta-probera sprawdzają się ALTY, nie mainy. Taki char musi siedzieć na localu z wrogiem przez kilka dni, żeby tamci się przyzwyczaili i zaczęli racić nie zważając na niego. Dobrze byłoby, gdyby był w jakimś alt-korpie, którego nikt nie kojarzy. Szkoda udupić maina w taki sposób dla 5 min akcji i jednego killa.


No sov, no blues, no prisoners taken, no fucks given...