Autor Wątek: Primary cele w dużej flocie.  (Przeczytany 3183 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Zgudi

  • banned
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 935
    • Zobacz profil
Primary cele w dużej flocie.
« dnia: Marzec 31, 2013, 18:21:19 »
Jako, że mam bardzo małe doświadczenie w lataniu większymi flotami (ok. 100 charów), mam pytania.

Siedząc w dużej flocie na bitce z równie dużą przeciwną flotą, FC krzyczy kto jest primary. Ja omiatam wzrokiem OV szukając przez minutę po name lub po typie statku primary target-u. Zaznaczam że OV mam ustawiony aby widzieć tylko nie friendly statki.

Czy jest jakaś opcja podkreślenia w ov primary/secondary celów?
Macie jakieś porady jak skutecznie wybierać primary cele na takich bitkach?

« Ostatnia zmiana: Marzec 31, 2013, 18:34:07 wysłana przez Zgudi »

WhiteCat

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 782
  • Meow
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: WhiteCat Lavartega
  • Korporacja: Polaris Rising
  • Sojusz: The Bastion
Odp: Primary cele w dużej flocie.
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 31, 2013, 18:35:23 »
Zakładka broadcast'ów i ew. ikonka pokazując się na overview ale zdecydowanie to pierwsze.
PvPerzy – gracze którzy przyszli z Counter Strike'a i nikt im nie powiedział, że Eve jest grą ekonomiczną. Są nieco podobni do dresiarzy i kiboli, z tą różnicą, że użycie klawiszy F1-F8 jest jeszcze prostsze niż sztachet

Jrkan

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 287
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Jrkan Yarik
  • Sojusz: Amarr Militia
Odp: Primary cele w dużej flocie.
« Odpowiedź #2 dnia: Marzec 31, 2013, 19:03:30 »
Byliśmy w tej samej flocie i w tym przypadku jedyne co można było zrobić to szukać cierpliwie primary na ov bo nikt nie broadcastował celów. Ja po prostu zrobiłem warp-off, bo przy trzykrotnej przewadze wroga walka i tak była nie do wygrania.

Doom

  • Wielki Inkwizytor
  • Administrator
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 7 328
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Mandoleran
  • Korporacja: ULF
Odp: Primary cele w dużej flocie.
« Odpowiedź #3 dnia: Marzec 31, 2013, 19:05:46 »
Zrób sobie kilka profili OV. Ogólny na którym masz wszystki, osobny na BS, osobny na HAC / T3, osobny na kazdy typ shipów jaki najczesciej bywa primary, jak wiesz jakie primary bedą lecieć odpalasz stosowną zakładkę i już masz nieco zawężony wybór.
Dużeo doświadczenia nie mam w blob festach (a 100 na 100 to już sie dla mnie tak klasyfikuje), ale to małe doświadczenie mówi mi że wygodniej do szybkiego szukania primary lepiej sprawdza się sortowanie po nickach pilotów niż po odległości, tyle że na tym bardziej polega się jak fc to małpa bez dobrego sztabu
Tak jak Kot pisał wyżej przede wszystkim okienko z brodcastami z filtrem blokującym casty logistyków i całej reszty nie bojowych brodcastó, wtedy ctrl + lpm starczą aby namierzać to co było podane

W bitwie nie liczy się ten kto ma pierwsze słowo. Liczy się ten kto ma ostatnie.

Jakub Trokowski

  • Pod-pilot
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 557
  • pr0 jammer
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Jakub Trokowski
  • Korporacja: CCDM
  • Sojusz: Templis CALSF
Odp: Primary cele w dużej flocie.
« Odpowiedź #4 dnia: Marzec 31, 2013, 19:20:36 »
Jeżeli jesteś "od wciskania F1" w takich flotach, to trzeba dobrze OV ogarnąć, więcej nie wymyślisz.

Byliśmy w tej samej flocie i w tym przypadku jedyne co można było zrobić to szukać cierpliwie primary na ov bo nikt nie broadcastował celów. Ja po prostu zrobiłem warp-off, bo przy trzykrotnej przewadze wroga walka i tak była nie do wygrania.
I jesteś w amarskiej milicji?! Przecież za to powinni torturować na śmierć Ciebie, rodzinę, psa i znajomych. U Cesarzowej robi się niezły burdel...

mkx

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 133
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: mkx pl
  • Korporacja: I-DEA
  • Sojusz: c0ven
Odp: Primary cele w dużej flocie.
« Odpowiedź #5 dnia: Marzec 31, 2013, 19:33:51 »
1 jak fc albo ktos inny brodcastuje to na Ov  masz na samej gorze przez pare sekund target brodcastowany wiec nie musisz szukac na OV minuty
2 sa komendy od fc np jak masz flote snajperska i odchodzicie to moze byc  targetowanie po odleglosci to co najblizej  albo free fire jak ucieka obca flota to sie lapie co sie da
3 tak jak doom pisal ustawic sobie po typie shipu albo name 
4 czesto masz skakanie z pirmary na secondary jesli ktos nie zchodzi co tez ulatwia bo to te same targety


i z regoly namierzenie targetu czy to brodcastowanego czy wywolanego glosowo zajmuje pare sekund

Zgudi

  • banned
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 935
    • Zobacz profil
Odp: Primary cele w dużej flocie.
« Odpowiedź #6 dnia: Marzec 31, 2013, 20:01:08 »
Cytuj
1 jak fc albo ktos inny brodcastuje to na Ov  masz na samej gorze przez pare sekund target brodcastowany wiec nie musisz szukac na OV minuty

No właśnie przeszukiwałem historię broadcastów, nikt tego nie robił.
« Ostatnia zmiana: Marzec 31, 2013, 20:07:12 wysłana przez Zgudi »

GlassCutter

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 1 881
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: GlassCutter
  • Korporacja: Zabijaki i Pijaki
Odp: Primary cele w dużej flocie.
« Odpowiedź #7 dnia: Marzec 31, 2013, 22:49:47 »
No właśnie przeszukiwałem historię broadcastów, nikt tego nie robił.
Jeżeli flota przeciwnika jest zróżnicowana pod względem typów statków i FC poza nickiem podaje też typ to (przynajmniej dla mnie) najprościej jest posortować po typie i szukać nicka w dość ograniczonym zakresie. Jeśli natomiast flota jest dość jednolita lub FC podaje tylko nick to nie masz innego wyjścia i musisz ogarniać alfabet :)

Jest też inne wyjście: pier... bloby :P
Keeping points on you noobs!


Bo EVE to szit

Mauhur Purson

  • Hospes, hostis. CEO
  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 42
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Mauhur Purson
  • Korporacja: Blackwater Company
  • Sojusz: C0VEN
Odp: Primary cele w dużej flocie.
« Odpowiedź #8 dnia: Kwiecień 01, 2013, 20:18:21 »
Jak fc nie daje brodcastow to jak kolega - warp out. Albo zmiencie FC .... bez brodcastow mozna sie bawic jak jest 10 osob we flocie.