Autor Wątek: Totalnie noobowe pytania.  (Przeczytany 5309 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Sarmatian

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 10
    • Zobacz profil
Totalnie noobowe pytania.
« dnia: Marzec 29, 2013, 17:13:24 »
Siedzę sobie w 0.7 i zajmuję sie wszystkim po trochu. Pomyslałem czy nie zejść trochę niżej samą tylko koparką i pokopać kilka dni rzadsze skałki. Potem rafinować na miejscu , sprzedać pospolite minerałki a rzadsze zabrać transportowcem spowrotem do 0.7.
Myslałem żeby zejść tak do 0.4 - 0.2 .
No i tu pytania . Czy nie zostane natychmiast odstrzelony ? Czy strzlają do koparek ? Jest sens na taką akcję ?

Dodam tylko że wczoraj poleciałem na rekonesans w takie miejsce. Są tam 3 stacje w tym jedna do której mam wysoki standing i miałbym 0 % tax. Jest też tam 19 pasków i pole lodu (nie interesuje mnie lód). No i ciekawostka, mianowicie sprawdzam lokalny chat room a tam zero osób. Sprawdzam stacje i zero , dwie pozostałe i też zero, latam po paskach , ciekawe minerały , skanuje na full rang czy gdzies ktos jest i nadal zero.
Czy to nie dziwne ?
Poradzcie , lecieć czy nie i czy jest sens ? Prawde mówiąc szkoda mi stracic koparkę i sprzęt t2.

Dzieki .

Ostrze Halabardy

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 4
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Ostrze Halabardy
  • Korporacja: Unseen Nomads
  • Sojusz: Exiled Ones
Odp: Totalnie noobowe pytania.
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 29, 2013, 17:23:48 »
Prawda taka ze póki bedzie czysto na localu jestes bezpieczny , jak ktos wskoczy na system to pewnie na  90% wpadnie cie odwiedzic na pasek .


Zgudi

  • banned
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 935
    • Zobacz profil
Odp: Totalnie noobowe pytania.
« Odpowiedź #2 dnia: Marzec 29, 2013, 17:36:02 »
Cytuj
Myslałem żeby zejść tak do 0.4 - 0.2 .
No i tu pytania . Czy nie zostane natychmiast odstrzelony ? Czy strzlają do koparek ? Jest sens na taką akcję ?

Mieszkam w 0.4 - 0.2 od jakiegoś czasu. I powiem szczerze że jak będzie kilka osób na lokalu oprócz ciebie "in space", to masz małe szanse przeżyć dłużej niż 15 minut, o ile wcześniej uda się tobie dolecieć do miejsca kopania przez bramy.

Jeśli jednak system jest pusty i bardzo mało ludzi tam zagląda to warto tam lecieć i kopać.

Ale pamiętaj, że jak ktokolwiek się pojawi w systemie to siedź na stacji :). Ewentualnie alignuj na stację i intensywnie pilnuj skanera ustawionego na np. ok. 10 000 000 km. Bo gość który wleci raczej na pewno będzie pvp-rem i jak w długim skanie zobaczy koparkę to podziała to na niego jak na kota widok myszy.

Dlatego dobrze jest przy okazji dołączyć do jakiegoś miejscowego korpa, żeby cię nie ścigali i żebyś miał wgląd na intel tamtego regionu.
« Ostatnia zmiana: Marzec 29, 2013, 18:03:40 wysłana przez Zgudi »

Goomich

  • Gość
Odp: Totalnie noobowe pytania.
« Odpowiedź #3 dnia: Marzec 29, 2013, 18:10:17 »
Problem ze skanerem polega na tym, że nie pokaże klołkera.

Sarmatian

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 10
    • Zobacz profil
Odp: Totalnie noobowe pytania.
« Odpowiedź #4 dnia: Marzec 29, 2013, 18:54:39 »
No to widzę że nie ma raczej sensu. Jak się uda to 2 dni pokopie a w trzecim mnie odstrzelą i cały extra zarobek pójdzie z dymem.

Jakub Trokowski

  • Pod-pilot
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 557
  • pr0 jammer
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Jakub Trokowski
  • Korporacja: CCDM
  • Sojusz: Templis CALSF
Odp: Totalnie noobowe pytania.
« Odpowiedź #5 dnia: Marzec 29, 2013, 22:35:34 »
Gdybym zabierał się za coś takiego, prześledziłbym local w danym systemie w ciągu kilku dni w czasie gdy chciałbym kopać. Jak by ciągle było w okolicach zera, a będący przelotem piloci nie wzbudzali by we mnie paniki (SS<-5, piracki korp itp), sprawdziłbym czy jest tam jakiś pasek dalszy od gateów - żeby w razie gościa mieć tę chwilę więcej na ucieczkę.

Dobrym pomysłem jest już zaproponowane dojście do jakichś miejscowych: intel no i cała korporacja graczy mniej wrogów.

Sarmatian

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 10
    • Zobacz profil
Odp: Totalnie noobowe pytania.
« Odpowiedź #6 dnia: Marzec 29, 2013, 23:14:28 »
Dzieki, to śledzenie ruchu na lokalu to dobry pomysł. Tylko czy żeby to robić to muszę tam lecieć , zadokowac na stację i  obserwować godzinami lokal czy da rade będąc u siebie obserwowac tamten system ?
Co do corpa to nie za bardzo wiem o co w tym chodzi. Szukam teraz informacji , filmików, czytam fora. Jak będę wiedział co i jak to pewnie dołączę.
Zastanawia mnie jedno. Oglądałem filmik gdzie taki corp wpada na pasek i kopie. Kilku w koparkach plus orka. No to w czym ma to pomóc ? Chyba dla kota lepiej jak jest 7 myszek w jednym miejscu niż jedna ? Chyba że niżej wyglada to inaczej.


Pol Kent

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 1 101
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Ramani Rydiks
  • Korporacja: NPC corp
  • Sojusz: -
Odp: Totalnie noobowe pytania.
« Odpowiedź #7 dnia: Marzec 29, 2013, 23:39:09 »
Zastanawia mnie jedno. Oglądałem filmik gdzie taki corp wpada na pasek i kopie. Kilku w koparkach plus orka. No to w czym ma to pomóc ? Chyba dla kota lepiej jak jest 7 myszek w jednym miejscu niż jedna ? Chyba że niżej wyglada to inaczej.
7 myszek (barek) każda np. z jednym pazurek (drony) może już przegonić kotka zwłaszcza kiedy ten kotek taki sobie będzie. A Orca, poczytaj sobie, Orca daje bonusy dla górników. Odpowiednio sfitowana z odpowiednim pilotem (skille, implanty) nawet znaczne bonusy. Urobek może od razu do cargo zbierać żeby can-fliperom życie utrudnić itd, itd..

Sarmatian

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 10
    • Zobacz profil
Odp: Totalnie noobowe pytania.
« Odpowiedź #8 dnia: Marzec 30, 2013, 00:58:57 »
Albo jak kotek zajmuje sie jedna myszką reszta pryska do dziurek   ;D
O orce wiem , zresztą o kopaniu już troche trybę , poradnik Halady znam prawie na pamięć.
Wiedzę o corpach i low secach  mam małą, no WH to czarna magia.
Na razie to korcą te skałki zalegające odłogiem.

[NF] Masa Huku

  • NF
  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 180
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Masa Huku
  • Korporacja: Native Freshfood
Odp: Totalnie noobowe pytania.
« Odpowiedź #9 dnia: Marzec 30, 2013, 01:56:05 »
Siedzę sobie w 0.7 i zajmuję sie wszystkim po trochu. Pomyslałem czy nie zejść trochę niżej samą tylko koparką i pokopać kilka dni rzadsze skałki. Potem rafinować na miejscu , sprzedać pospolite minerałki a rzadsze zabrać transportowcem spowrotem do 0.7.
Myslałem żeby zejść tak do 0.4 - 0.2 .
No i tu pytania . Czy nie zostane natychmiast odstrzelony ? Czy strzlają do koparek ? Jest sens na taką akcję ?

Dodam tylko że wczoraj poleciałem na rekonesans w takie miejsce. Są tam 3 stacje w tym jedna do której mam wysoki standing i miałbym 0 % tax. Jest też tam 19 pasków i pole lodu (nie interesuje mnie lód). No i ciekawostka, mianowicie sprawdzam lokalny chat room a tam zero osób. Sprawdzam stacje i zero , dwie pozostałe i też zero, latam po paskach , ciekawe minerały , skanuje na full rang czy gdzies ktos jest i nadal zero.
Czy to nie dziwne ?
Poradzcie , lecieć czy nie i czy jest sens ? Prawde mówiąc szkoda mi stracic koparkę i sprzęt t2.

Dzieki .
wiem że to noobgarten ale not sure if trolled  ::)

Sarmatian

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 10
    • Zobacz profil
Odp: Totalnie noobowe pytania.
« Odpowiedź #10 dnia: Marzec 30, 2013, 02:10:52 »
Nie , nie trolluje.
Czyżby mój post był tak bardzo noobkowy że aż zalatuje trolem ? Widze w tym dziale masę noobkowych pytań i nikt nie posądza o trolowanie
Przecież zaznaczyłem że to będą totalnie noobkowe pytania. Nic na to nie poradzę. Troche podpowiadał mi pewien Angol który często kopał na tych samych paskach, ale tydzień temu dołączył do jakiegoś corpa i się przeniósł. Na pomysł z tym zejściem niżej wpadłem wczoraj  wieczorem a w nocy tam poleciałem. chciałbym tam wrócić z zamiarem takim jak opisałem ale mam wątpliwości , dlatego pytam.

Zgudi

  • banned
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 935
    • Zobacz profil
Odp: Totalnie noobowe pytania.
« Odpowiedź #11 dnia: Marzec 30, 2013, 02:16:51 »
Się nie przejmuj. Centrala jest pełna trolli. Zadawaj nobkowe pytania to się czegoś dowiesz przynajmniej i unikniesz gorzkich błędów. No niestety nasza KOZA to korp PVP-owy i w naszej okolicy jak byś był pod naszymi skrzydłami to i tak przewija się dziesiątki żądnych krwi piratów na godzinę więc spokoju nie miałbyś ani chwili.
« Ostatnia zmiana: Marzec 30, 2013, 10:39:08 wysłana przez Zgudi »

Jakub Trokowski

  • Pod-pilot
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 557
  • pr0 jammer
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Jakub Trokowski
  • Korporacja: CCDM
  • Sojusz: Templis CALSF
Odp: Totalnie noobowe pytania.
« Odpowiedź #12 dnia: Marzec 30, 2013, 09:04:19 »
Dzieki, to śledzenie ruchu na lokalu to dobry pomysł. Tylko czy żeby to robić to muszę tam lecieć , zadokowac na stację i  obserwować godzinami lokal czy da rade będąc u siebie obserwowac tamten system ?
Żeby widzieć kto jest w tamtym systemie, to musisz tam polecieć.
Możesz też na mapie sprawdzać statystyki ilości graczy i skoków - to możesz robić będąc gdziekolwiek, ale dane są uśredniane w czasie, więc to da Ci mniej niż osobiste śledzenie localu.

Jak chcesz mniej zaryzykować, to trzeba się lepiej przygotować.

Skeer

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 907
    • Zobacz profil
  • Korporacja: Beach Boys
  • Sojusz: Cartel.
Odp: Totalnie noobowe pytania.
« Odpowiedź #13 dnia: Marzec 30, 2013, 10:32:58 »
... dziesiątki rządnych krwi piratów ...

AAAARGH!!!! Popraw, bo oberiwesz bótelkom rómó!

Polecam do sprawdzania aktywności w systemach http://evemaps.dotlan.net/

Wchodzisz w region, u góry po prawej wybierasz sobie różne filtry (jumps, npc kills, ship kills etc) i na ich podstawie można, nie logując się nawet do gry, określić czy dane systemy Ci pasują. Oczywiście to jest też statystyka, jak Jakub pisał, ale kilka dni obserwacji powinne być już obarczone niewielkim odchyleniem od rzeczywistości. Są też tam informacje o ilości beltów, skałkach na beltach, stacjach, ich serwisach etc.

Nurtuje mnie tylko jedno pytanie - czy pomyślałeś, jak chcesz ten urobek sprzedać? Bo pusty system to nie miejsce na market, co znaczy, że musiałbyś wywieźć całość w inne miejsce. To z kolei oznacza dużo kursów industrialem po bramach w low (no bo zakładam, że jump frachta nie masz).
Cała prawda o moim graniu...


Goomich

  • Gość
Odp: Totalnie noobowe pytania.
« Odpowiedź #14 dnia: Marzec 30, 2013, 10:40:27 »
Jak bedzie duzo i tanio, to czasem jf sam przyleci.

Sarmatian

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 10
    • Zobacz profil
Odp: Totalnie noobowe pytania.
« Odpowiedź #15 dnia: Marzec 30, 2013, 14:04:41 »
Dzieki za linka , kapitalna stronka.
Jednak jest ruch , trupy ścielą sie nawet dosyć gęsto, odpuszczam, ale dzięki tej stronce coś znajde.
Popularne minerałki nie trzeba by daleko wozić , wystarczy do najbliższego zamieszkałego systemu, tylko te rzadkie zabrać do 0.7. Industrial weźmie 7000m3 to sporo. No ale nie ma co, jednak to był zły pomysł.
Dzięki wszystkim !

Zgudi

  • banned
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 935
    • Zobacz profil
Odp: Totalnie noobowe pytania.
« Odpowiedź #16 dnia: Marzec 30, 2013, 15:33:46 »
Szkoda. Już chciałem zapytać gdzie będziesz kopał :P

VonBeerpuszken

  • Let's be bad guys.
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 1 768
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: VonBeerpuszken
  • Korporacja: HUSARIA
  • Sojusz: Curatores Veritatis Alliance
Odp: Totalnie noobowe pytania.
« Odpowiedź #17 dnia: Marzec 30, 2013, 16:10:35 »
Szkoda. Już chciałem zapytać gdzie będziesz kopał :P
Pierwszy lepszy agent i już wiesz  ;D
Zgudi:
Centala - jedyne takie miejsce w internecie, gdzie wszystkie trole (prócz starych centralowych) uciekają w popłochu.