Autor Wątek: Każdy kiedyś był n00bem ;)  (Przeczytany 12357 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Fenyl

  • Gość
Każdy kiedyś był n00bem ;)
« dnia: Marzec 19, 2013, 16:21:29 »
Witam serdecznie,

Przygodę z EvE zacząłem w poprzedni weekend, zarwałem dwie nocki, bo gra mnie zahipnotyzowała (coś mi się wydaje, że matura się sama nie napisze).

Jak głosi przysłowie, nie ma pytań bez odpowiedzi, są tylko takie, których nie umiesz wygooglować, dlatego przeczytałem pierdyliard różnych artykułów,
ale wolę upewnić się pytając tutaj.

Aspekty PvP, jakkolwiek ciekawe, nie do końca mnie interesują. Wypatrzyłem sobie karierę haulera/tradera latającego na blockade runner'ach, chociaż wiem, że trzeba zacząć od czegoś łatwiejszego. Tutaj rodzą się moje pytania: czy są jakieś polskie corpy, które trudnią się haulingiem jak np red frog freight? Czy tacy gracze są potrzebni w innych corpach? Czy taka kariera ma sens i warto się w nią bawić?

Na razie gram na trialu, ale waham się nad wykupieniem pierwszego abonamentu, ponieważ większość ważnych dla haulera skilli nie da się trenować (przynajmniej takie mam wrażenie) ;(

Byłbym też wdzięczny za podrzucenie jakiegoś dobrego poradnika sprawdzonego okiem znawców (:

Doom

  • Wielki Inkwizytor
  • Administrator
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 7 328
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Mandoleran
  • Korporacja: ULF
Odp: Każdy kiedyś był n00bem ;)
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 19, 2013, 16:32:17 »
3 słowa
Idź do UA
:P

W bitwie nie liczy się ten kto ma pierwsze słowo. Liczy się ten kto ma ostatnie.

Fenyl

  • Gość
Odp: Każdy kiedyś był n00bem ;)
« Odpowiedź #2 dnia: Marzec 19, 2013, 16:37:25 »
O tym myślałem, ale po wczytaniu się w to jak to wszystko działa nie jestem pewien czy to dla mnie, bo jednak do końca maja będę raczej graczem okazjonalno/weekendowym  :P

Egzarcha

  • Gość
Odp: Każdy kiedyś był n00bem ;)
« Odpowiedź #3 dnia: Marzec 19, 2013, 16:58:09 »
Wstępując do UA, zdobędziesz dostęp do wewnętrzego kanału.  Na bieżąco będziesz mógł zadawać pytania i uzyskiwać odpowiedzi. Do tego dochodzi też oczywiscie forum. Same szkolenia, organizowane są wieczorami. Podczas 3 miesięcznego pobytu, prawdopodobnie załapiesz się na większosć z nich. Współpracujące z UA korporacje, organizują czasami eventy dla kadetów.

Byłem, polecam.

Fenyl

  • Gość
Odp: Każdy kiedyś był n00bem ;)
« Odpowiedź #4 dnia: Marzec 19, 2013, 17:06:12 »
Dobra, dziękuję za pomoc, idę aplikować (:

Zsur1aM

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 568
  • Kicking ass for teh.. woops retired!
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Zsur1aM
  • Korporacja: a-Losers
Odp: Każdy kiedyś był n00bem ;)
« Odpowiedź #5 dnia: Marzec 19, 2013, 18:04:00 »
Tutaj rodzą się moje pytania: czy są jakieś polskie corpy, które trudnią się haulingiem jak np red frog freight? Czy tacy gracze są potrzebni w innych corpach?
2x Tak.

SokoleOko

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 6 099
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: SokoleOko
  • Korporacja: V0LTA
  • Sojusz: Triumvirate.
Odp: Każdy kiedyś był n00bem ;)
« Odpowiedź #6 dnia: Marzec 19, 2013, 21:16:58 »
Wypatrzyłem sobie karierę haulera/tradera latającego na blockade runner'ach, chociaż wiem, że trzeba zacząć od czegoś łatwiejszego. Tutaj rodzą się moje pytania: czy są jakieś polskie corpy, które trudnią się haulingiem jak np red frog freight? Czy tacy gracze są potrzebni w innych corpach? Czy taka kariera ma sens i warto się w nią bawić?

Ten fragment jest o tyle ciekawy, że dokładnie to samo chodziło mi po głowie kiedy zaczynałem Eve. Taka freelancerka w transportowcu - to coś kupić, tam sprzedać drożej, coś przemycić, zapuścić się w jakiś niebezpieczny rejon dla większego zysku.

Jeśli spojrzysz na na moją sygnaturkę, przekonasz się że od ponad 4 lat nie robię właściwie nic poza PvP.

Powód jest prosty - w Eve nie ma takiego gameplaya o którym myślałem. Blockade runnery są ograniczone właściwie tylko do hiseca i lowseca. Jak na warunki w 0.0 zabierają za mało towaru i są zbyt łatwe do złapania. W dodatku 80% 0.0 będzie dla Ciebie niedostępne, bo bez standów nie zadokujesz na żadnej stacji. Zostaje NPC 0.0 i wybrane regiony jak Providence, gdzie neutralom pozwalają dokować.

Niemniej, do transportu potrzebujesz Jump Frachta + 3/6 cynocharów (alternatywnych postaci, koniecznie na drugim koncie), które zapalą Ci cyno (specjalny beacon) na które JF może skoczyć. Ship kosztuje 6-7B ISK (12-14 plexów). Do handlu potrzebujesz też kasy na początek. 

Dołączenie do jakiegoś polskiego corpa jako hauler... od tego są alty normalnych graczy. Są wyspecjalizowane korpy logistyczne (wspomniany Red Frog/Blue Frog/Black Frog), ale znów - uczestnictwo w nich wymaga altów oraz zapasu gotówki na zastawy za paczki kurierskie. Dodatkowo, latanie z towarem po hisecu jest równie atrakcyjne jak obserowanie schnącej farby, z tym że w każdej chwili ktoś może Ci rąbnąć shipa i możesz wdupić grube B (za statek + wspomniane zastawy za paczki).

Podsumowując: wyobraź sobie, że Eve to gra o samochodach. Jak leci - wyścigi, rajdy, jazda po mieście, F1, miks wszystkiego. A Ty przeglądasz content i zastanawiasz się czy nie byłoby fajnie pobawić się trzykołową rykszą znaną z ulic Bombaju :)


No sov, no blues, no prisoners taken, no fucks given...

WhiteCat

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 782
  • Meow
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: WhiteCat Lavartega
  • Korporacja: Polaris Rising
  • Sojusz: The Bastion
Odp: Każdy kiedyś był n00bem ;)
« Odpowiedź #7 dnia: Marzec 19, 2013, 21:21:37 »
Podsumowując: wyobraź sobie, że Eve to gra o samochodach. Jak leci - wyścigi, rajdy, jazda po mieście, F1, miks wszystkiego. A Ty przeglądasz content i zastanawiasz się czy nie byłoby fajnie pobawić się trzykołową rykszą znaną z ulic Bombaju :)

Nie prościej spytać gdzie lata i go "nakierować"?  ;)
PvPerzy – gracze którzy przyszli z Counter Strike'a i nikt im nie powiedział, że Eve jest grą ekonomiczną. Są nieco podobni do dresiarzy i kiboli, z tą różnicą, że użycie klawiszy F1-F8 jest jeszcze prostsze niż sztachet

Fenyl

  • Gość
Odp: Każdy kiedyś był n00bem ;)
« Odpowiedź #8 dnia: Marzec 19, 2013, 21:53:26 »
Wiedziałem, że to jest zbyt piękne, żeby mogło być prawdziwe ;( SokoleOko, idąc dalej tropem motoryzacyjnym, skoro już ograbiłeś mnie z marzeń co do mojej rykszy to powiedz mi jeszcze, czy to generalnie tyczy się haulingu/ tradeingu, czy tylko tego jednego aspektu tej zabawy?

Powiem szczerze, że właśnie skończyłem tutoriale, zostałem przyjęty do UA i siędzę w Verge Vendor mając wrażenie, że nawet Aura chce mnie wychędożyć  :P

Każdy, nawet najmniejsza propozycja i podpowiedz będzie bardzo mile widziana.

Doom

  • Wielki Inkwizytor
  • Administrator
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 7 328
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Mandoleran
  • Korporacja: ULF
Odp: Każdy kiedyś był n00bem ;)
« Odpowiedź #9 dnia: Marzec 19, 2013, 22:13:43 »
Wychędożyć na pewno będzie chciał Cię kadrowiec UA za siedzenie daleko od HQ :P

Sokole zniechęcając Cię do haulingu nie wspomniał o bardzo istotnej rzeczy. W korpach albo wozisz towar bardzo mocno obarcząny kaucją (potrzebujesz siana żeby na taką kaucję wyłożyć) albo jesteś osobą zaufaną czego o charze dopiero przyjętym w zasadzie nikt nie powie nie mając obok myszki pilota detonującego wybuchową obrożę tkwiącą na Twojej szyi i drugą zawiniętą na Twoim wacku ;) >:D

W bitwie nie liczy się ten kto ma pierwsze słowo. Liczy się ten kto ma ostatnie.

Ptysiu

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 733
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Ptysiu
  • Korporacja: The Eye Of Chaos
Odp: Każdy kiedyś był n00bem ;)
« Odpowiedź #10 dnia: Marzec 19, 2013, 22:32:25 »
Chyba trochę za bardzo Sokole Cię zniechęcił. Latając frachtem na przykład po high między trade hubami da się spokojnie zarobić całkiem przyzwoite pieniądze. Fakt faktem jest to nudne jak flaki z olejem, ale zarobek może być całkiem niezły. A nikt nie zabrania Ci zbierania kapitału na co bardziej dochodowe interesy.
"Twoja stara jest tak gruba, że zamyka stałkę jednym jumpem." - Trol Anonim

Trial:

https://secure.eveonline.com/trial/?invc=80cbb5d1-2816-4276-8507-098de6f39fda&action=buddy

Skeer

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 907
    • Zobacz profil
  • Korporacja: Beach Boys
  • Sojusz: Cartel.
Odp: Każdy kiedyś był n00bem ;)
« Odpowiedź #11 dnia: Marzec 19, 2013, 22:42:44 »
Ja w moim korpie od czasu do czasu latam jfem korpowym - i tak robiłem w 2 poprzednich. Na własnego jfa mnie nie stać, ale chara mam z max potrzebnymi skillami. Dla korporacji to jest wygodne, że jest ktoś zaufany, kto w wolnym czasie poleci i załatwi sprawy korpa oraz korpowiczy, dla mnie wygodne, bo sam sobie za free cokolwiek i kiedykolwiek chcę przewożę.

Wszystko zależy od tego, jak sobie ułożysz sprawy.
Cała prawda o moim graniu...


Fenyl

  • Gość
Odp: Każdy kiedyś był n00bem ;)
« Odpowiedź #12 dnia: Marzec 19, 2013, 22:48:36 »
Nie zniechęcił do bycia haulerem, jak na razie planów nie zmieniam; p chyba, że ktoś zaproponuje mi coś innego;)

Jakby się to nie skończyło,  to do latania industrialami itd potrzebuje skill niedostępny w trialu, co rodzi pytanie: gdzie najkorzystniej kupić abonament?

SokoleOko

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 6 099
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: SokoleOko
  • Korporacja: V0LTA
  • Sojusz: Triumvirate.
Odp: Każdy kiedyś był n00bem ;)
« Odpowiedź #13 dnia: Marzec 19, 2013, 22:52:23 »
Jakby się to nie skończyło,  to do latania industrialami itd potrzebuje skill niedostępny w trialu, co rodzi pytanie: gdzie najkorzystniej kupić abonament?

http://www.shatteredcrystal.com/index.php/eve_online

Placić można paypalem, dostajesz kod na 60 dni.


No sov, no blues, no prisoners taken, no fucks given...

Egzarcha

  • Gość
Odp: Każdy kiedyś był n00bem ;)
« Odpowiedź #14 dnia: Marzec 19, 2013, 22:53:51 »
Sokole Oko uznaje jedynie pvp, w wykonaniu kilkuletnich charów, ze skillami all 5. Gra ma wiele obliczy. Pobyt w UA, da Ci możliwość spróbować się w większości zajęć w grze. Najważniejsze, to je poznać i samemu wybrać styl gry. A ten będzie głównie uzależniony od tego, w jakim typie przestrzeni będziesz latać (High sec, Low sec (Lol sec),Null sec, Wormhole space) i z jakimi ludzmi. Ta gra nie ma finałowego potworka czy max levelu. Spokojnie więc poznawaj grę. Jeśli Ci się spodoba, z czasem bedziesz miał i skille i potrzebną Ci kasę.



Edit: Ort
« Ostatnia zmiana: Marzec 20, 2013, 09:49:42 wysłana przez Egzarcha »

Fenyl

  • Gość
Odp: Każdy kiedyś był n00bem ;)
« Odpowiedź #15 dnia: Marzec 19, 2013, 23:07:04 »
Egzarcha, takich słów mi było trzeba, przynajmniej wiem co mam teraz robić; )
 
Sokole, na jednej z polskich stron z GTC jest 30 dniowy pakiet za 44zł, a na innych stronach 20 $ co ni jak się nie przelicza. Okazja dla tych, którzy kupują pierwszy raz?

Na prawdę wielkie dzięki za każdy wpis, czuję wsparcie ;)

SokoleOko

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 6 099
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: SokoleOko
  • Korporacja: V0LTA
  • Sojusz: Triumvirate.
Odp: Każdy kiedyś był n00bem ;)
« Odpowiedź #16 dnia: Marzec 20, 2013, 01:59:55 »
Sokole Oko uznaje jedynie pvp, w wykonaniu kilkuletnich charów, ze skillami all 5.

Jako endgame, tak. Natomiast napisałbym raczej, że "PvP > all else" w Eve.

Sokole, na jednej z polskich stron z GTC jest 30 dniowy pakiet za 44zł, a na innych stronach 20 $ co ni jak się nie przelicza. Okazja dla tych, którzy kupują pierwszy raz?

Pomijając różne starter-packi (które zwykle zawierają jakiś gift, typu "unikalny statek"), masz dwa rodzaje LEGALNYCH płatności - co miesiąc kartą (wychodzi najdrożej, bo w Euro, w dodatku pierwszy miesiąc kosztuje 5 euro drożej) lub 60-dniowy GTC.

To o czym piszesz za 44 zł śmierdzi nielegalnym kupowaniem PLEX-a w grze (otwórz market i wpisz w wyszukiwarkę "PLEX"), a za to grozi ban.


No sov, no blues, no prisoners taken, no fucks given...

VonBeerpuszken

  • Let's be bad guys.
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 1 768
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: VonBeerpuszken
  • Korporacja: HUSARIA
  • Sojusz: Curatores Veritatis Alliance
Odp: Każdy kiedyś był n00bem ;)
« Odpowiedź #17 dnia: Marzec 20, 2013, 06:15:13 »
Egzarcha, takich słów mi było trzeba, przynajmniej wiem co mam teraz robić; )
 
Sokole, na jednej z polskich stron z GTC jest 30 dniowy pakiet za 44zł, a na innych stronach 20 $ co ni jak się nie przelicza. Okazja dla tych, którzy kupują pierwszy raz?
Od niedawna pojawiły się w sprzedaży GTC 30 dniowe, są one na polecnych przez samo CCP sklepach więc są legalne.
Niejasnośći biorą się stad że CCP z 30 dniowych wyszło jakiś czas temu, za to pojawiły się niby plexy i niby przedłużenia 30 dniowe na Allegro i tym podobnych.
Widocznie wrócili do GTC 30dniowych.
Zgudi:
Centala - jedyne takie miejsce w internecie, gdzie wszystkie trole (prócz starych centralowych) uciekają w popłochu.

SokoleOko

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 6 099
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: SokoleOko
  • Korporacja: V0LTA
  • Sojusz: Triumvirate.
Odp: Każdy kiedyś był n00bem ;)
« Odpowiedź #18 dnia: Marzec 20, 2013, 09:50:55 »
Możesz zalinkować takiego oficjalnego GTC na 30 dni?


No sov, no blues, no prisoners taken, no fucks given...

VonBeerpuszken

  • Let's be bad guys.
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 1 768
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: VonBeerpuszken
  • Korporacja: HUSARIA
  • Sojusz: Curatores Veritatis Alliance
Odp: Każdy kiedyś był n00bem ;)
« Odpowiedź #19 dnia: Marzec 20, 2013, 09:58:46 »
Możesz zalinkować takiego oficjalnego GTC na 30 dni?
http://www.keye.pl/games/buylistsearchgame/game/34
http://klucze.inexus.pl/eve-online

Proszę cię bardzo.

P.S.: jak przy sklepach jesteśmy to moge polecić też ten:
http://bit.ly/sklep-eve-online

Świerzyna, ale sprawdzona przeze mnie.
« Ostatnia zmiana: Marzec 21, 2013, 08:59:22 wysłana przez VonBeerpuszken »
Zgudi:
Centala - jedyne takie miejsce w internecie, gdzie wszystkie trole (prócz starych centralowych) uciekają w popłochu.

Dannyinspace

  • Gość
Odp: Każdy kiedyś był n00bem ;)
« Odpowiedź #20 dnia: Marzec 20, 2013, 14:34:47 »
Cytuj
Wypatrzyłem sobie karierę haulera/tradera latającego na blockade runner'ach
mozesz posmakowac życia haulera / kuriera w MicroPush jest to filia korporacji kurierskiej PushX, ktora akceptuje mlodych pilotow z malymi statkami Industrial. z tego co czytalem maja tam fajny klimat. no i to jedna z najlepiej rozwijajacych sie korporacji tego typu.

[NF] Masa Huku

  • NF
  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 180
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Masa Huku
  • Korporacja: Native Freshfood
Odp: Każdy kiedyś był n00bem ;)
« Odpowiedź #21 dnia: Marzec 20, 2013, 15:54:44 »
Wymażony gameplay zacny, aczkolwiek jego realizacja w realiach EVE raz że ciężka a dwa że okrutnie nudna :P. Miałem podobne zapędy, jednak od momentu kiedy zasmakowałem pvp inne formy zabawy w eve stały się invalid ;) i w zasadzie służą tylko do celów zarobkowych. Najlepiej szybko i z min. wysiłkiem  :D . Nie należe do ludzi zachwalających UA ale faktem pozostaje że przynależność do noob friendly korporacji jest przydatna i pomocna  ;D

Fenyl

  • Gość
Odp: Każdy kiedyś był n00bem ;)
« Odpowiedź #22 dnia: Marzec 20, 2013, 16:16:57 »
Nie miałem okazji jak na razie doświadczyć pvp, ale jest jedna rzecz, która mnie z miejsca odpycha - mechanizm point and click. Straszliwie tego nie lubię w elementach walki, oczywiście, nie jedno mmo za mną i wiem jak ważne jest, żeby wiedzieć kiedy point, a kiedy click :P jestem jednak dzieckiem skillshot'ów, dlatego pewien czas przyglądałem się Black Prophecy, tylko, że to już nie ten klimat.

Powiedzcie mi proszę, jak to wygląda z ewentualnym respecem? Zakładamy, że zostałem traderem, wyskillowałem co się dało, ale chciałbym się przekabacić na coś innego, np pvp. Wykonalne, czy lepiej założyć nowego chara?

GlassCutter

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 1 881
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: GlassCutter
  • Korporacja: Zabijaki i Pijaki
Odp: Każdy kiedyś był n00bem ;)
« Odpowiedź #23 dnia: Marzec 20, 2013, 16:33:26 »
Nie miałem okazji jak na razie doświadczyć pvp, ale jest jedna rzecz, która mnie z miejsca odpycha - mechanizm point and click. Straszliwie tego nie lubię w elementach walki, oczywiście, nie jedno mmo za mną i wiem jak ważne jest, żeby wiedzieć kiedy point, a kiedy click :P

Jaki point&click? ???
Keeping points on you noobs!


Bo EVE to szit

[NF] Masa Huku

  • NF
  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 180
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Masa Huku
  • Korporacja: Native Freshfood
Odp: Każdy kiedyś był n00bem ;)
« Odpowiedź #24 dnia: Marzec 20, 2013, 16:44:01 »
Nie miałem okazji jak na razie doświadczyć pvp, ale jest jedna rzecz, która mnie z miejsca odpycha - mechanizm point and click. Straszliwie tego nie lubię w elementach walki, oczywiście, nie jedno mmo za mną i wiem jak ważne jest, żeby wiedzieć kiedy point, a kiedy click :P jestem jednak dzieckiem skillshot'ów, dlatego pewien czas przyglądałem się Black Prophecy, tylko, że to już nie ten klimat.

Powiedzcie mi proszę, jak to wygląda z ewentualnym respecem? Zakładamy, że zostałem traderem, wyskillowałem co się dało, ale chciałbym się przekabacić na coś innego, np pvp. Wykonalne, czy lepiej założyć nowego chara?

EVE imo ma jedno z najlepszych pvp w grach mmo głownie ze względu na radość jaką ze sobą niesie niszczenie czyjegość dorobku, ale również adrenaliny kiedy widzisz jak twój statek na którego (w twoim przypadku) przehałlowałeś pół amarr do jita, nagle wchodzi w strukturę i zaczyna płonąć  >:D itd. itp. pvp w eve to walka w tabelkach i na "boxach" ( nie masz czasu podziwiać swojego cudownego shipa w zoom in), nie mniej jednak wymaga od gracza umiejętności i wiedzy nie jest to prosta kombinacja skilli jak w innych mmo.

Jeśli chodzi o respec na inne dziedziny to jest to kwestja wrzucenia skilla i ewetualnie zmiany atrybutów poprzez remap. Generalnie z biegiem czasu bedziesz latał praktycznie wszystkimi rasami i typami statków ;)

Fenyl

  • Gość
Odp: Każdy kiedyś był n00bem ;)
« Odpowiedź #25 dnia: Marzec 20, 2013, 16:56:59 »
Tak jak mówiłem, nie wiem jeszcze jak to wygląda, tak mi się tylko wydawało, zobaczę, pewnie się przekonam ;)

Czytam te wszystkie wpisy, widzę wszędzie skille lerning, wchodzę do gry, a ich nie ma. Mówiąc krótko, większość dostępnych na forach tutoriali o kolejności skillowania jest przestarzała ;(

Jakieś uniwersalne skille i must have?

Egzarcha

  • Gość
Odp: Każdy kiedyś był n00bem ;)
« Odpowiedź #26 dnia: Marzec 20, 2013, 17:30:46 »
Większość osób zaczyna od tłuczenia misji typu security, dla npc-ów. Mają one 5 poziomów trudności. Te z 1 i 2, najlepiej robić statkiem klasy destroyer (deska). Znajdz swoją rasową i popatrz na jej wymagania. <KLIK!> Na nią musisz założyć uzbrojenie. Drzewko skilli, które o nim traktuje, to Gunnery oraz Missile Launcher Operation. Do tego dochodzi tzw. tank. Shield tank znajdziesz w dziale Inżynieria, a armor tank w Mechanice. Do tego dochodzi też trochę przydatnych skilli w Elektronice, Dronach i Nawigacji. Innymi słowy, dużo przed Tobą czytania.

Agentów pomoże Ci znaleść serwis eve-agents.com, lub wyszukiwarka agentów in game. Nieoceniony jest też serwis evemaps.dotlan.net, który pomaga w orientacji w terenie.


Poproś kogoś w UA, żeby pomgł Ci odpowiednio uzbroić statek (zafitować). Odradzam samodzielne składanie takowego, bez posiadania koniecznej wiedzy. Ta oczywiście przyjdzie z czasem. Dopytaj się też, gdzie i jak robić zakupy, aby nie dać się okraść scummerom.

Fenyl

  • Gość
Odp: Każdy kiedyś był n00bem ;)
« Odpowiedź #27 dnia: Marzec 20, 2013, 17:52:07 »
http://eve-centrala.com.pl/index.php?topic=10412.0

tutaj znalazłem dwa fitty, mógłby ktoś rzucić znającym się okiem i powiedzieć tylko czy któryś warto budować?

Egzarcha

  • Gość
Odp: Każdy kiedyś był n00bem ;)
« Odpowiedź #28 dnia: Marzec 20, 2013, 18:15:32 »
Pierwszy jest OK. Ja bym go trochę zmienił, ale nie wiem czy się zmieścisz. Na pewno pod ten fit możesz się skillować.

Naści, proszę ja ciebie, tani jak barszcz sosnowskiego i znośny fit na deske.

[Catalyst, Catalyst PvE dobry bo tani i dobry]

125mm Carbide Railgun I, Lead Charge S
125mm Carbide Railgun I, Lead Charge S
125mm Carbide Railgun I, Lead Charge S
125mm Carbide Railgun I, Lead Charge S
125mm Carbide Railgun I, Lead Charge S
125mm Carbide Railgun I, Lead Charge S
125mm Carbide Railgun I, Lead Charge S
125mm Carbide Railgun I, Lead Charge S

Experimental 1MN Afterburner I
Barton Reactor Capacitor Recharger I

Type-D Power Core Modification: Reaction Control
Insulated Stabilizer Array I
Small I-a Polarized Armor Regenerator

Small Capacitor Control Circuit I
Small Capacitor Control Circuit I
Small Capacitor Control Circuit I


Hobgoblin I x1 (tych dron, może być więcej niż jedna (Exa) )


Jak najszybciej powinieneś wyzbyć się reaktora (Type-D Power Core Modification: Reaction Control). Zwiększa on Twój Powergrid i zastępuje skill Engineering.
« Ostatnia zmiana: Marzec 20, 2013, 18:22:20 wysłana przez Egzarcha »

Fenyl

  • Gość
Odp: Każdy kiedyś był n00bem ;)
« Odpowiedź #29 dnia: Marzec 20, 2013, 18:21:56 »
Dzięki wielkie, to śmigam w takim razie (:

Fenyl

  • Gość
Odp: Każdy kiedyś był n00bem ;)
« Odpowiedź #30 dnia: Marzec 21, 2013, 19:58:22 »
Panowie, a mam jeszcze jedno pytanko:

Bawię się w górnictwo, bo przynosi stabilny dochód, czytałem kilka guidów i wszędzie jest napisane, żeby na początku kopać na frigatach, ale przecież są specjalne statki, które mają po 5000m3 ore bay - czy faktycznie frigi są lepsze, czy po prostu to wszystko to nieaktualne guidy?

Egzarcha

  • Gość
Odp: Każdy kiedyś był n00bem ;)
« Odpowiedź #31 dnia: Marzec 21, 2013, 20:26:41 »
Niedawno wprowadzili znaczne zmiany w koparkach, na korzyść nowych graczy. Tu masz fregatę kopiącą, plus resztę drzewka.

http://wiki.eveonline.com/en/wiki/Venture#ORE_Starships

Fenyl

  • Gość
Odp: Każdy kiedyś był n00bem ;)
« Odpowiedź #32 dnia: Marzec 21, 2013, 20:41:03 »
Dzięki wielkie (:

SokoleOko

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 6 099
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: SokoleOko
  • Korporacja: V0LTA
  • Sojusz: Triumvirate.
Odp: Każdy kiedyś był n00bem ;)
« Odpowiedź #33 dnia: Marzec 21, 2013, 20:59:12 »
ale przecież są specjalne statki, które mają po 5000m3 ore bay


Chyba 30k m3 (Mackinaw) :)


No sov, no blues, no prisoners taken, no fucks given...

Fenyl

  • Gość
Odp: Każdy kiedyś był n00bem ;)
« Odpowiedź #34 dnia: Marzec 22, 2013, 15:46:35 »
Wyleciałem z UA, bo poleciałem kopać do 0.4 - na propsie :P lecę w takim razie do EVE University, chyba, że polecacie coś lepszego?