Autor Wątek: Czy warto rozpoczynać gre z taką pulą czasu.  (Przeczytany 5853 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Aze

  • Gość
Czy warto rozpoczynać gre z taką pulą czasu.
« dnia: Marzec 08, 2013, 06:05:09 »
Nie znalazłem odpowiedzi na swoje pytanie. Otóż, kiedyś będąć nastolatkiem miałem multum czasu na gry mmo i potrafiłem grywać całymi dniami. Typowy nolife.
Aktualnie mam prace oraz inne obowiązki.

Na czystą aktywną gre mogę dziennie przeznaczyć maksymalnie 3godziny. W weekendy mogę troche pomaniaczyć od rana do wieczora, lecz nie zawsze. Dlatego pytanie do was czy w Eve taka ilość czasu jest wystarczająca by coś ugrać, czerpać przyjemność? Czy jednak to za mało i mogę jedynie klepać tutoriale i latać z "low levelami" Moje wcześniejsze gry to typowe grind mmorpg gdzie liczyła się ilość czasu spędzona w grze. Aktualnie czasu jest mało i szukam czegoś.

Reasumując czy w Eve można obrać taką drogę, która to nie wymaga aktywnego, ciągłego siedzenia przed komputerem XX godzin żeby coś osiągnąć?
Czy może pograć z rok i kupić wyskilowaną postać? Choć tutaj boję się, że z braku skila postać z duża ilością SP nic mi nie da.

Pozdrawiam

CATfrcomCheshire

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 1 569
    • Zobacz profil
  • Korporacja: RAVE
  • Sojusz: C0ven
Odp: Czy warto rozpoczynać gre z taką pulą czasu.
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 08, 2013, 06:56:21 »
warto
Welcome to EVE. If you aren't busy finding some way to injure or at least mildly inconvenience another player, you have a lot of catching up to do.

[VIDE] Herezja

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 1 510
  • Nudno dziś ];)
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Herezja
  • Korporacja: Virtual Democracy
  • Sojusz: C0VEN
Odp: Czy warto rozpoczynać gre z taką pulą czasu.
« Odpowiedź #2 dnia: Marzec 08, 2013, 06:59:17 »
W telegraficznym skrócie.
EVE Online jak każda gra jest pożeraczem czasu. Jeśli jesteś jak to napisałeś nolife-m to szybciej to osiągniesz ale są tacy gracze, którzy tej grze poświęcają po kilka godzin na tydzień i czerpią z niej przyjemność.
W Eve liczy się także Twoje podejście do innych graczy.
Odradzam kupowanie postaci bo po prostu i tak nie będziesz wiedział jak to wykorzystać.

Gaunt

  • 1337
  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 1 129
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Teh Gaunt
  • Korporacja: V0LTA
  • Sojusz: Verge of Collapse
Odp: Czy warto rozpoczynać gre z taką pulą czasu.
« Odpowiedź #3 dnia: Marzec 08, 2013, 07:05:32 »
warto
pewpew

Aze

  • Gość
Odp: Czy warto rozpoczynać gre z taką pulą czasu.
« Odpowiedź #4 dnia: Marzec 08, 2013, 07:17:56 »
W telegraficznym skrócie.
EVE Online jak każda gra jest pożeraczem czasu. Jeśli jesteś jak to napisałeś nolife-m to szybciej to osiągniesz ale są tacy gracze, którzy tej grze poświęcają po kilka godzin na tydzień i czerpią z niej przyjemność.
W Eve liczy się także Twoje podejście do innych graczy.
Odradzam kupowanie postaci bo po prostu i tak nie będziesz wiedział jak to wykorzystać.

Typowym nolifem byłem kilka lat temu. Teraz nie ma na to czasu. Jestem bardziej casualowym graczem z kilku letnim doświadczeniem w grach mmo.

Soulscream

  • Ancient Troll
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 2 098
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: nie ma
  • Korporacja: j/w
  • Sojusz: j/w
Odp: Czy warto rozpoczynać gre z taką pulą czasu.
« Odpowiedź #5 dnia: Marzec 08, 2013, 07:29:00 »
Typowym nolifem byłem kilka lat temu. Teraz nie ma na to czasu. Jestem bardziej casualowym graczem z kilku letnim doświadczeniem w grach mmo.

W EvE generalnie nie ma typowego grindu, no chyba, ze chcesz trzaskac misje l4 w empire badz czyscic raty z paskow dla kasy. Zatem tak, moze Ci sie spodobac, ale nie bedzie Ci sie podobalo jak nie zdecydujesz sie grac pod pvp.

Xeovar

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 815
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Xeovar Stoner
  • Korporacja: VOLTA
  • Sojusz: C0VEN
Odp: Czy warto rozpoczynać gre z taką pulą czasu.
« Odpowiedź #6 dnia: Marzec 08, 2013, 07:41:38 »
Nie znalazłem odpowiedzi na swoje pytanie. Otóż, kiedyś będąć nastolatkiem miałem multum czasu na gry mmo i potrafiłem grywać całymi dniami. Typowy nolife.
Aktualnie mam prace oraz inne obowiązki.

Na czystą aktywną gre mogę dziennie przeznaczyć maksymalnie 3godziny. W weekendy mogę troche pomaniaczyć od rana do wieczora, lecz nie zawsze. Dlatego pytanie do was czy w Eve taka ilość czasu jest wystarczająca by coś ugrać, czerpać przyjemność? Czy jednak to za mało i mogę jedynie klepać tutoriale i latać z "low levelami" Moje wcześniejsze gry to typowe grind mmorpg gdzie liczyła się ilość czasu spędzona w grze. Aktualnie czasu jest mało i szukam czegoś.

Reasumując czy w Eve można obrać taką drogę, która to nie wymaga aktywnego, ciągłego siedzenia przed komputerem XX godzin żeby coś osiągnąć?
Czy może pograć z rok i kupić wyskilowaną postać? Choć tutaj boję się, że z braku skila postać z duża ilością SP nic mi nie da.

Pozdrawiam

Moim zdaniem da się czerpać z EVE przyjemność na tak dużo sposobów, że wiele z nich jest ok nawet jak nie masz za dużo czasu.
Jedyne z czym możesz mieć problem mając ograniczenia czasowe, to partycypacja w dużych (a co za tym idzie długich) flotach typu blob (czyli jakieś CTA dużych powerbloków, tam 3h to raczej krótka akcja a zdarzają się i całodzienne). Jest to minimalny odsetek możliwych zajęć w grze, i nie dla wszystkich fascynujący, gdyż najczęściej wyglądą to tak: "całe godziny nudy, przerywane krótkimi okresami intensywnej adrenaliny" albo "pośpiesz się i czekaj....."

Cała reszta rzeczy które da się robić w EVE zupełnie spokojnie jest do zrobienia w dostępnym Tobie czasie.

[NF] Masa Huku

  • NF
  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 180
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Masa Huku
  • Korporacja: Native Freshfood
Odp: Czy warto rozpoczynać gre z taką pulą czasu.
« Odpowiedź #7 dnia: Marzec 08, 2013, 09:20:06 »
Nie znalazłem odpowiedzi na swoje pytanie. Otóż, kiedyś będąć nastolatkiem miałem multum czasu na gry mmo i potrafiłem grywać całymi dniami. Typowy nolife.
Aktualnie mam prace oraz inne obowiązki.

Na czystą aktywną gre mogę dziennie przeznaczyć maksymalnie 3godziny. W weekendy mogę troche pomaniaczyć od rana do wieczora, lecz nie zawsze. Dlatego pytanie do was czy w Eve taka ilość czasu jest wystarczająca by coś ugrać, czerpać przyjemność? Czy jednak to za mało i mogę jedynie klepać tutoriale i latać z "low levelami" Moje wcześniejsze gry to typowe grind mmorpg gdzie liczyła się ilość czasu spędzona w grze. Aktualnie czasu jest mało i szukam czegoś.

Reasumując czy w Eve można obrać taką drogę, która to nie wymaga aktywnego, ciągłego siedzenia przed komputerem XX godzin żeby coś osiągnąć?
Czy może pograć z rok i kupić wyskilowaną postać? Choć tutaj boję się, że z braku skila postać z duża ilością SP nic mi nie da.

Pozdrawiam

Biorąc pod uwagę twoją sytuację znalazłeś wręcz idealne mmo, EVE ma to do siebie że skillujesz nawet będąc offline ( tak długo jak masz aktywne konto). Więc pod względem ewentualnych skilli nie będziesz odstawał, jeżeli troszkę poszukasz na necie informacji na temat sposobów zarobkowania w EVE to przekonasz się ze 3h starczą w zupełności  na zarobienie na statek i jego ewentualne stracenie w PVP  >:D polecam poszukanie korporacji która nie cisnie graczy na obowiązkowe floty pvp itp. opcje ;)

[VIDE] Herezja

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 1 510
  • Nudno dziś ];)
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Herezja
  • Korporacja: Virtual Democracy
  • Sojusz: C0VEN
Odp: Czy warto rozpoczynać gre z taką pulą czasu.
« Odpowiedź #8 dnia: Marzec 08, 2013, 10:05:26 »
W telegraficznym skrócie.
EVE Online jak każda gra jest pożeraczem czasu. Jeśli jesteś (a przecież nie jesteś)  jak to napisałeś nolife-m to szybciej to osiągniesz ale są tacy gracze, którzy tej grze poświęcają po kilka godzin na tydzień i czerpią z niej przyjemność.
W Eve liczy się także Twoje podejście do innych graczy.
Odradzam kupowanie postaci bo po prostu i tak nie będziesz wiedział jak to wykorzystać.

SokoleOko

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 6 099
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: SokoleOko
  • Korporacja: V0LTA
  • Sojusz: Triumvirate.
Odp: Czy warto rozpoczynać gre z taką pulą czasu.
« Odpowiedź #9 dnia: Marzec 08, 2013, 10:12:55 »
Na czystą aktywną gre mogę dziennie przeznaczyć maksymalnie 3godziny. W weekendy mogę troche pomaniaczyć od rana do wieczora, lecz nie zawsze.

Powyżej trzch godzin dziennie - moim zdaniem - zaczyna się właśnie no-liferstwo, więc wrzuć na luz.

Z drugiej strony pamiętaj, że "granie w Eve" to nie to samo co "bycie zalogowanym" - ja często traktuję klienta Eve jak program pocztowy - po prostu mam go w tle. Jak coś się dzieje, a ja mam czas, mogę dołączyć do floty i polecieć coś zabić. Wiele organizacji stosuje "jabber pings" - nawet nie musisz być zalogowany, po prostu dostajesz sygnał, że jest akcja, wiec log in, join fleet i "napierdalaaaaaać!" :)


No sov, no blues, no prisoners taken, no fucks given...

Gaunt

  • 1337
  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 1 129
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Teh Gaunt
  • Korporacja: V0LTA
  • Sojusz: Verge of Collapse
Odp: Czy warto rozpoczynać gre z taką pulą czasu.
« Odpowiedź #10 dnia: Marzec 08, 2013, 10:14:44 »
ja dokładnie tak samo eve traktuje teraz :)

trzy clienty odpalone w tle kompa robie coś a jak trzeba to gotowy na akcje jestem
pewpew

Soulscream

  • Ancient Troll
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 2 098
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: nie ma
  • Korporacja: j/w
  • Sojusz: j/w
Odp: Czy warto rozpoczynać gre z taką pulą czasu.
« Odpowiedź #11 dnia: Marzec 08, 2013, 10:16:03 »
3 klienty i uwazasz sie za nie no life'a ? Oplacanie 3 kont o_O. Pamietam te czasy, nigdy wiecej.

Zgudi

  • banned
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 935
    • Zobacz profil
Odp: Czy warto rozpoczynać gre z taką pulą czasu.
« Odpowiedź #12 dnia: Marzec 08, 2013, 10:20:47 »
Cytuj
Na czystą aktywną gre mogę dziennie przeznaczyć maksymalnie 3godziny.
Ja gram po 2 godziny dziennie i więcej mi nie potrzeba. Równie dobrze mógłbym grać 3 godziny raz w tygodniu i też było by dobrze. Zależy jaką drogę/karierę wybierzesz. Jedne mniej wymagające czasowo inne bardziej. Kariery, jakie gra oferuje tak się różnią od siebie, jak byś grał w inną grę.


Cytuj
Reasumując czy w Eve można obrać taką drogę, która to nie wymaga aktywnego, ciągłego siedzenia przed komputerem XX godzin żeby coś osiągnąć?
Ja wybrałem taką, która nie wymaga od gracza poświęcania czasu. Masz chwilę wolną to grasz.

Xarthias

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 6 512
  • Spamin' the World
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Xarthias
  • Korporacja: GoonWaffe
  • Sojusz: Goonswarm Federation
Odp: Czy warto rozpoczynać gre z taką pulą czasu.
« Odpowiedź #13 dnia: Marzec 08, 2013, 10:52:03 »
Chciałbym mieć tyle czasu na granie :)
Przedwieczny.

Kharim

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 160
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Kharim Katelo
  • Korporacja: Beach Boys
  • Sojusz: Cartel.
Odp: Czy warto rozpoczynać gre z taką pulą czasu.
« Odpowiedź #14 dnia: Marzec 08, 2013, 17:35:28 »
Warto nawet na kilka godzin w tygodniu. Możesz ominąć grind jeśli masz kasę- legalnie od ccp da się kupić plexa, którego potem upłynniasz za isk.

Wysłane z mojego ZAX 1.2


Theronth

  • Krogulec
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 1 236
  • Merkal Aubauch to mój alt
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Theronth Valarax
  • Korporacja: V0LTA
  • Sojusz: Triumvirate.
Odp: Czy warto rozpoczynać gre z taką pulą czasu.
« Odpowiedź #15 dnia: Marzec 08, 2013, 21:12:00 »
3 klienty i uwazasz sie za nie no life'a ? Oplacanie 3 kont o_O. Pamietam te czasy, nigdy wiecej.
Na opłacenie trzech kont, osobiście poświęcam trzy godziny miesięcznie.

walk3r

  • Gość
Odp: Czy warto rozpoczynać gre z taką pulą czasu.
« Odpowiedź #16 dnia: Marzec 28, 2013, 21:51:42 »
Podłączę się pod temat i zadam swoje pytanie. Co jest najprzyjemniejsze i najbardziej opłacalne do robienia dla gracza, który może poświęcić grze do 3 godzin dziennie?  :)

Phobeus

  • Gość
Odp: Czy warto rozpoczynać gre z taką pulą czasu.
« Odpowiedź #17 dnia: Marzec 28, 2013, 22:24:13 »
temat rzeka. Możesz robić chyba prawie wszystko z wyłączeniem życia w sojuszu nastawionym na częste CTA. Przy małej dostępności czasu na grę warunkiem jest wcześniejsze dobre przygotowanie do danego stylu rozgrywki, np. grając solo pvp dobrze jest mieć zapasowe sfitowane statki gotowe do lotu w razie straty, żeby nie latać pierdylion razy wte i wewte